FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół katolicki
Autor Wiadomość
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-16, 17:28   

olus napisał/a:
ale zwróć uwagę że pochwaliłem tą zmiane na lepsie ;-)
Jakiś tam gniew Boży i ogień będzie i kara będzie..nie neguje tego :-)
Tyle że nauka średnioweczna KK była przebajerowana..nie twierdzę że tak nie pisze..
Jednak według mnie ma to trochę inne znaczenie niż wieczne tortury(Boże) od Boga...


Ja nie piszę Olusie o interpretacji, ani o tym co ogień oznacza.
Biblia uczy, że źli będą się smażyć i kropka. Nie wolno nikogo
potępiać za to, że tak mówi, bo gdy tak mówi to cytuje Biblię.
Jeżeli takiego potępiasz, to potępiasz cytaty z Biblii.

Czy z równą gorliwością zwalczasz tych, którzy twierdzą, że
źli będą pili kielich gniewu bożego? Czy oni też są w błędzie?
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-07-16, 18:15   

Cytat:
Biblia uczy, że źli będą się smażyć i kropka
:shock:
R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:
Nie wolno nikogo
potępiać za to, że tak mówi, bo gdy tak mówi to cytuje Biblię.
Jeżeli takiego potępiasz, to potępiasz cytaty z Biblii.

Manipulacja totalna, jesli ktoś zaprzeczy Twojej interpretacji- bo nie biblijnej- to przeczy Biblii...jesteś w tym świetny, w wiedzy również, ale nie poznałes nigdy nie miałeś tego co jest ważne w poznaniu Boga- MIŁOŚCI! Jesteś mądry Rethelu, dociekliwy, ale przy tym arogancki i nieżyczliwy. Manipulujesz Biblią dla własnych korzyści, dla podbudowania swojego ego, a los innych jest Ci obojętny.
Pisałeś jeszcze kilka tygodni temu, nawet dni, że nie wierzysz w ogniste piekło, męki w ogniu, a dziś? Zmiana o 180 stopni, bo? Bo chcesz się wyróżnić, pokazac innym, że się mylą nie zważając na to co naprawdę jest w Biblii. Tobie zalezy tylko na wyniesieniu siebie ponad innych.
Arogancja gubi :)

P.S. Jeśli chwasty płoną nadal w piecu to był to bardzo zły przykład podany przez Jezusa.
Ogień niszczy, nie poniewiera. Ogień doprowadza do rozkładu, do prochu, a nie do wiecznego płonięcia danej rzeczy.
Jeśli nie jesteś w stanie tego zrozumieć, jak możesz brać się za proroctwa? Jak możesz nauczac innych?

Dlatego kochani:
Dz.Ap. 20:28-30
28. Miejcie pieczę o samych siebie i o całą trzodę, wśród której was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli zbór Pański nabyty własną jego krwią.
29. Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody,
30. Nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą.

(BW)

Czyż tak się właśnie nie dzieje?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-16, 18:58   

bartek212701 napisał/a:
Manipulacja totalna


Złość piękności szkodzi.

Cytat:
jesli ktoś zaprzeczy Twojej interpretacji- bo nie biblijnej- to przeczy Biblii...


A gdzie ja podałem swoja interpretację? :shock:

Cytat:
jesteś w tym świetny, w wiedzy również,


Dziekuję. I o to chodzi.

Cytat:
ale nie poznałes nigdy nie miałeś tego co jest ważne w poznaniu Boga- MIŁOŚCI!


Ja piszę o treści tekstu, a nie o miłowaniu.
Gdy na egzaminie pytają cię z treści, bo ja
wiem, np. dzieł zebranych Karola Dickensa,
to czy też braki w znajomości lub rozumieniu
treści możesz zasłaniać brakiem miłości u...
egzaminatora? Really? :shock: Nie gadaj... 8-)

Cytat:
Jesteś mądry Rethelu,


Dziekuję.

Cytat:
dociekliwy,


Staram się.

Cytat:
ale przy tym arogancki


Odpowiem jak prof. Atkins:

A co jest złego w byciu aroganckim, gdy ma się rajcę?

Cytat:
Manipulujesz Biblią dla własnych korzyści,


1. Nie mogę manipulować pisząc o jej treści.
2. Manipulują ci, którzy mają jakieś odgórne założenia (np. dzieła Russella, dobroć aborcji)
3. Takiej manipulacji podlegają tylko osoby nie czytające, lub nie rozumiejące tekstu
pisanego, dla których łatwe/stare/guruistyczne przkonania są łatwe do implementacji.
4. A jakie mam z tego korzyści? Zmarnowany czas na jałowe dyskusje i zszargane nerwy oszołomami?

Cytat:
Pisałeś jeszcze kilka tygodni temu, nawet dni, że nie wierzysz w ogniste piekło, męki w ogniu, a dziś? Zmiana o 180 stopni, bo?


Bo nic nie pisałem dzisiaj o tym w co ja wierzę/myślę/sądzę.

Cytat:
P.S. Jeśli chwasty płoną nadal w piecu to był to bardzo zły przykład podany przez Jezusa.


W takim razie, rozumiem, że uważasz przypowieść za bardzo nieudaną jeśli nie głupią...
Wszak ogień niszczy, doprowadza do rozkładu, a Bogacz, jak jakiś Superman, dyskutował
sobie w najlepsze. Poza tym, wyjątkowo nisko upadłeś teologicznie, jeśli rozumujesz, że
ktoś kto mówi o ogniu w zaświatach, mówi o ogniu "materialnym".

Cytat:
Ogień niszczy, nie poniewiera. Ogień doprowadza do rozkładu, do prochu, a nie do wiecznego płonięcia danej rzeczy.


Szkoda że Bogacz o tym nie wiedział, bo by nie musiał się tyle męczyć... :lol:

Cytat:
28. Miejcie pieczę o samych siebie i o całą trzodę, wśród której was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli zbór Pański nabyty własną jego krwią.


Nie wiedziałem, że Duch Święty ustanowił ciebie biskupem... :roll:

Cytat:
Czyż tak się właśnie nie dzieje?


Wilki przewrotne mówiące o ogniu... :roll:
Czyż masz na myśli Pana Jezusa? :shock:

Tylko jak może oceniać prawowierność ktoś, kto nie zna Biblii, zmienia poglądy biblijne
jak rękawiczki, broni bluźnierczych spektakli, potępia obrońców życia, propaguje aborcję
mówiąc że tego nie robi, a także pochwala i broni pedałów, nie jest ochrzczony, dokonał
aktu apostazji z chrześcijańskiego kościoła, a także nie podziela biblijnych mierników zła
i dobra... No powiedz Bartku, jak?
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-07-16, 19:06   

R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:
A co jest złego w byciu aroganckim, gdy ma się rajcę?
Jezus był mądry, inteligentny, dociekliwy i miłujący, to chyba lepsza para cech?
R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:
4. A jakie mam z tego korzyści? Zmarnowany czas na jałowe dyskusje i zszargane nerwy oszołomami?
za oszołomów dostaniesz warna :)
R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:
W takim razie, rozumiem, że uważasz przypowieść za bardzo nieudana jeśli nie głupia...
Wszak ogień niszczy, doprowadza do rozkładu, a Bogacz, jak jakiś Superman, dyskutował
sobie w najlepsze. Poza tym, wyjątkowo nisko upadłeś teologicznie, jeśli rozumujesz, że
ktoś kto mówi o ogniu w zaświatach, mówi o ogniu "materialnym".

Oczywiście, ze nie, mówi o ogniu supermena z jego zdolności piromana...
R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:

Wilki przewrotne mówiące o ogniu... :roll:
Czyż masz na myśli Pana Jezusa? :shock:

Nisko upadłeś, żeby obierac taką taktykę trzeba być naprawdę skrzywdzonym
R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:
Tylko jak może oceniać prawowierność ktoś, kto nie zna Biblii, zmienia poglądy biblijne
jak rękawiczki, broni bluźnierczych spektakli, potępia obrońców życia, propaguje aborcję
mówiąc że tego nie robi, a także pochwala i broni pedałów, nie jest ochrzczony, dokonał
aktu apostazji z chrześcijańskiego kościoła, a także nie podziela biblijnych mierników zła
i dobra... No powiedz Bartku, jak?

Warn za pomówienia.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-07-16, 23:49   

olus napisał/a:
ale zwróć uwagę że pochwaliłem tą zmiane na lepsie ;-)
Jakiś tam gniew Boży i ogień będzie i kara będzie..nie neguje tego :-)
Tyle że nauka średnioweczna KK była przebajerowana..nie twierdzę że tak nie pisze..
Jednak według mnie ma to trochę inne znaczenie niż wieczne tortury(Boże) od Boga...


Słusznie Olusie KrK zawsze bajerował ciemny lud, aby trzymać władzę nad duszyczkami :-D
Jak się zorientował, że w tych czasach to nie przejdzie ( bo ludzie czytają Pismo Święte } to zmienił naukę o piekle.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-07-17, 11:22   

Ja przez pewien czas rzeczywiście się zastanawiałem nad tym, czy KK to nie mógłby być Kościół Jezusa w upadku, w takim rozkładzie. Dochodzę jednak do wniosku teraz, że nie, że się myliłem. Kim miałaby być ta niewiasta bratająca się z Królami ziemi, jeśli nie KK? Zastanawiam się też nad znamieniem na czole i rękach, przecież to łączy się z pokłonem, kłaniając się przed Papieżem ludzie 'brudzą' swoje ręce i czoła. To jest to, nie wydaje mi się, by Apokalipsa była aż tak literalna, by było te morze, by ta bestia wyglądała, jak rzeczywista bestia. Jan opisał to co dzieje się dziś, co działo się przez wieki. Kiedyś to się skończy, miejmy nadzieję.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-17, 12:18   

bartek212701 napisał/a:
Kim miałaby być ta niewiasta bratająca się z Królami ziemi, jeśli nie KK?


Skoro sam sobie w pytaniu odpowiadasz, to po co pytasz?

Cytat:
Zastanawiam się też nad znamieniem na czole i rękach, przecież to łączy się z pokłonem, kłaniając się przed Papieżem ludzie 'brudzą' swoje ręce i czoła.


Normalnie argument powalający... Że też duch boży nie mógł napisać tego wprost :lol:
Na takim poziomie Bartku to nawet nie ma sensu dyskutować. Przedszkole i zero powagi.

Kololowe kletki w pusełecku nosis.
kololowe kletki baldzo lubią cię.
Kololowe kletki, kiedy je poplosis
namalują wsystko to co chces.


 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-07-17, 12:47   

R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:
Skoro sam sobie w pytaniu odpowiadasz, to po co pytasz?
:-/ rozumiem, że możesz nie wiedzieć czym jest pytanie retoryczne.
R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:
Na takim poziomie Bartku to nawet nie ma sensu dyskutować. Przedszkole i zero powagi.

To co tu robisz? Cofasz się? Lubisz masochizm?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-07-17, 13:30   

bartek212701 napisał/a:
Ja przez pewien czas rzeczywiście się zastanawiałem nad tym, czy KK to nie mógłby być Kościół Jezusa w upadku, w takim rozkładzie. Dochodzę jednak do wniosku teraz, że nie, że się myliłem. Kim miałaby być ta niewiasta bratająca się z Królami ziemi, jeśli nie KK? Zastanawiam się też nad znamieniem na czole i rękach, przecież to łączy się z pokłonem, kłaniając się przed Papieżem ludzie 'brudzą' swoje ręce i czoła. To jest to, nie wydaje mi się, by Apokalipsa była aż tak literalna, by było te morze, by ta bestia wyglądała, jak rzeczywista bestia. Jan opisał to co dzieje się dziś, co działo się przez wieki. Kiedyś to się skończy, miejmy nadzieję.


Widzisz sam Bartku, że KrK to nie kościół naszego Pana Jezusa.
Pamiętasz jak naskoczyłeś na mnie i Dawida, jak Ci to tłumaczyliśmy.
Jednak cieszę się z Twojego zrozumienia :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-17, 14:16   

R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:
olus napisał/a:
ale zwróć uwagę że pochwaliłem tą zmiane na lepsie ;-)
Jakiś tam gniew Boży i ogień będzie i kara będzie..nie neguje tego :-)
Tyle że nauka średnioweczna KK była przebajerowana..nie twierdzę że tak nie pisze..
Jednak według mnie ma to trochę inne znaczenie niż wieczne tortury(Boże) od Boga...


Ja nie piszę Olusie o interpretacji, ani o tym co ogień oznacza.
Biblia uczy, że źli będą się smażyć i kropka. Nie wolno nikogo
potępiać za to, że tak mówi, bo gdy tak mówi to cytuje Biblię.
Jeżeli takiego potępiasz, to potępiasz cytaty z Biblii.

Czy z równą gorliwością zwalczasz tych, którzy twierdzą, że
źli będą pili kielich gniewu bożego? Czy oni też są w błędzie?

Ja potępiam ciemnowiecznych gadziury które miały dostęp do całej Bibilli i wiedzieli że wiecznie smażenie wcale nie oznacza wiecznego.Tak samo jak picie kielicha nie oznacza dosłownie tego że Jezus mi zrobić kotktajl :-D (literakny)
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-17, 14:53   

olus napisał/a:
Ja potępiam ciemnowiecznych gadziury które miały dostęp do całej Bibilli i wiedzieli że wiecznie smażenie wcale nie oznacza wiecznego.Tak samo jak picie kielicha nie oznacza dosłownie tego że Jezus mi zrobić kotktajl :-D (literakny)


Ale jednak coś oznacza.
Dlaczego zabraniasz komuś mówić językiem symboli??

Dlaczego zabraniasz Panu Jezusowi mówić, że Bogacz cierpiał w ogniu?
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-07-17, 15:04   

olus napisał/a:
Ja potępiam ciemnowiecznych gadziury które miały dostęp do całej Bibilli i wiedzieli że wiecznie smażenie wcale nie oznacza wiecznego.Tak samo jak picie kielicha nie oznacza dosłownie tego że Jezus mi zrobić kotktajl (literakny)


Dokładnie mieli dostęp do całej Biblii a uczyli bredni, aby tylko mieć władzę nad parafianami ( dawniej parafianin oznaczał człowieka ciemnego)
Mogli uczyć prawdy, ale nie chcieli.
Czyli się sprawdziło proroctwo Jezusa, że wejdą wilki w owczej skórze.
Cieszmy się :-D
Słowa naszego Pana Jezusa się sprawdzają :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-17, 15:31   

Krystian napisał/a:
Dokładnie mieli dostęp do całej Biblii a uczyli bredni, aby tylko mieć władzę nad parafianami


Nie uczyli bredni, tylko tak rozumiano to od zawsze.
Podaj mi chociaż jedno źródło starożytne, które mówi, że wierzono inaczej.
Żydzi tak wierzyli, Jezus tak mówił, i pierwsi chrześcijanie tak wierzyli.

Cytat:
( dawniej parafianin oznaczał człowieka ciemnego)


Rzeczywiście, przykładny z ciebie parafianin... :-D
Powtarzasz nienawistną mowę świadkistyczną, która opiera się na słyszeniu.
Jeden mędrek dorwał się raz w życiu do Słownika Wyrazów Obcych, wybrał
sobie jeden desygnat nie bacząc na okoliczności i już był dumny, że ma czym
dowalić i zna kolejną prawdę najprawdziwszą. :roll:
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-17, 15:46   

R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:
olus napisał/a:
Ja potępiam ciemnowiecznych gadziury które miały dostęp do całej Bibilli i wiedzieli że wiecznie smażenie wcale nie oznacza wiecznego.Tak samo jak picie kielicha nie oznacza dosłownie tego że Jezus mi zrobić kotktajl :-D (literakny)


Ale jednak coś oznacza.
Dlaczego zabraniasz komuś mówić językiem symboli??

Dlaczego zabraniasz Panu Jezusowi mówić, że Bogacz cierpiał w ogniu?

Oczywiście że oznacza :-) Śmierć drugą,kare i takie tam..
źle mnie odczytujesz albo niepotrzebnie imputujesz :-/ nikomu nic nie zabraniam...tym bardziej cytowania Słowa.Sam podpierałem się wielokrotnie tymi wersami aby pokazać że Jezus to nie jest różowa landryna która wszystkich zbawia a krzeszników za ich grzechy daje nagrody czy cos.Chodzi o to że oni znali Biblie i wiedzieli że to nie jest to co głosili przez wieki dla własnych celów(no bo przecież taka jest prawda.. ).Niech sobie ktoś mówi co chce symbolicznie metaforycznie itd. tylko niech z łaski swojej swiadomie nie wprowadza biednych ludzi w bład i strach dla własnych korzysci.Z tym Jezusm to też teraz przesadziłeś...Bogacz cierpiał ale w bajce opowiedzianej przez Jezusa.Która nie miała nieść ze sobą nauki o nagrodzie i karze od razu po śmierci..Tylko trochę coś innego o czym juz romawialiśmy wielokrotnie.Tora sobie nie przeczy.Niom to tyle z mojej strony.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-17, 16:01   

olus napisał/a:
Oczywiście że oznacza :-) Śmierć drugą,kare i takie tam..
źle mnie odczytujesz albo niepotrzebnie imputujesz :-/


No właśnie ja o tym piszę Olusie! :)
Ty każdemu, kto powie językiem symboli imputujesz dosłowność a co za tym idzie - jakiś szajtanizm.
Nawet się nie pytasz co ma na myśli, tylko z góry zakładasz, że to jakiś odstępca, co Biblii nie czytał.

Problem polega na tym, że ma prawo tak mówić, obojętnie co sobie w głowie myśli, bo Jezus tak mówił.
Takie stwierdzenie jest w pełni biblijne.
Natomiast zakładanie z góry, że ktoś wierzy szajtanistycznie, bo mówi: "ogień", jest niebiblijne.

Cytat:
Chodzi o to że oni znali Biblie i wiedzieli że to nie jest to co głosili przez wieki dla własnych celów(no bo przecież taka jest prawda.. ).Niech sobie ktoś mówi co chce symbolicznie metaforycznie itd. tylko niech z łaski swojej swiadomie nie wprowadza biednych ludzi w bład i strach dla własnych korzysci.


Tu już powtarzasz po kimś.
Gdyby w Biblii nic na ten temat nie było - zgodziłbym się z tobą.
No ale sorry - tak jest napisane, a jak kto to odczytuje to nie moja sprawa.
Żydzi odczytywali to jednoznacznie, Jezus posługiwał się ich słownictwem, Kościół tak wierzył od zawsze.

Cytat:
Z tym Jezusm to też teraz przesadziłeś...Bogacz cierpiał ale w bajce opowiedzianej przez Jezusa.


Jezus mówisz bajki opowiadał... i to jeszcze z cyklu fantasy... wow! :shock:

Cytat:
Która nie miała nieść ze sobą nauki o nagrodzie i karze od razu po śmierci..Tylko trochę coś innego o czym juz romawialiśmy wielokrotnie.


Tyle, że w 30 roku takich rozmów nie było.
Jezus posługiwał się językiem faryzeuszy
i co ciekawe, ani razu ich nie zganił za to,
że wierzą w ognistą gehennę! Ani razu!
Jak go zatem zrozumieli faryzeusze do
których kierował zarówno tę przypowieść,
jak i których straszył Gehenną... a?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13