FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Judasz-Syn zatracenia
Autor Wiadomość
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-18, 23:40   Judasz-Syn zatracenia

Jakie były wady jednego z tych których wybrał Jezus?
Co kierowało Judaszem gdy wydał Pana na śmierć?
Czy słowa Chrystusa "Troszczyłem się o to, by nikt z nich nie zginął prócz syna zatracenia, przez którego wypełniło się Pismo" Jan 17,12 nie skłaniają was do głębszych przemyśleń nad tą postacią?
Dlaczego nie zatroszczono się też o Judasza?
Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio zmieniony przez Serdunio 2017-01-18, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-19, 00:56   

Serdunio napisał/a:
Co kierowało Judaszem gdy wydał Pana na śmierć?

Szatan nim kierował.
Cytat:
Jakie były wady jednego z tych których wybrał Jezus?

Pycha,miłość do mamony,brak żywej wiary.
Cytat:
Dlaczego nie zatroszczono się też o Judasza?

16 «Bracia, musiało wypełnić się słowo Pisma, które Duch Święty zapowiedział przez usta Dawida o Judaszu. On to wskazał drogę tym, którzy pojmali Jezusa, (Dzieje 1:16)

A jak to się ma do syna zatracenia o którym pisał Paweł?

3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, (2 tes 2:2)
Ostatnio zmieniony przez Zaza 2017-01-19, 00:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2017-01-19, 13:12   

Serdunio napisał/a:
Jakie były wady jednego z tych których wybrał Jezus?

Był łasy na pieniądze.
Wydaje mi się,że tutaj jest wykazana prawda o Jezusie Panu,że, nie patrzył na upadki, ludzi z którymi rozmawiał i których zachęcał do współpracy.
Jezus Pan doskonale znal charakter Judasza, ale go przyjął, do grona Apostołów, bo każdy ma prawo do naprawy.
.
Serdunio napisał/a:
Co kierowało Judaszem gdy wydał Pana na śmierć?

Ja bym powiedziała tak NIEWIEDZA kierowała Judaszem.
Jezus opowiadał uczniom,ze będą żyli wiecznie, opowiadał,że przyszedł wyzwolić Izraela, a przecież wtedy był Izrael już pod zaborem, opowiadał tez o wojsku anielskim itp.
Nie tylko Judasz nie rozumiał co Jezus do nich mówi,nie rozumieli wszyscy uczniowie, dlaczego Jezus się nie bronił, i mnie się wydaje,że Judasz chciał przyspieszyć wyzwolenie, na które jeszcze nie nastał czas, ale on tego nie wiedział.
Więc posunął się do haniebnego czynu sprzedania Jezusa.
Serdunio napisał/a:
Czy słowa Chrystusa "Troszczyłem się o to, by nikt z nich nie zginął prócz syna zatracenia, przez którego wypełniło się Pismo" Jan 17,12 nie skłaniają was do głębszych przemyśleń nad tą postacią?

Nie wiem, czy od początku Jezus wiedział,że to Judasz go zdradzi, ale na pewno wiedział to Bóg.
Jezus wiedział na pewno,że któryś z Jego uczni go wyda, nie musiał jednak znać,że to będzie Judasz.
Ja myślę,ze Jezus zrozumiał,ze to Judasz w ostatniej chwili, może nawet dopiero, przy stole jak siedzieli.
Serdunio napisał/a:
Dlaczego nie zatroszczono się też o Judasza?

Jak nie zatroszczono? Jezus wszystkim uczniom mówił,że przyszedł wybawić Izraela.
Judasz był wyjątkowo chytrym człowiekiem, nawet to widać przy perfumach którymi obmywała Maria nogi Jezusa. on tutaj wykazał swoje najniższe uczucia i pobudki jakie dla niego mają najwyższą jakość.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-19, 16:04   

nike napisał/a:
Jezus Pan doskonale znal charakter Judasza, ale go przyjął, do grona Apostołów, bo każdy ma prawo do naprawy.

Przyjął go po to żeby Pismo się wypełniło.Nie po to żeby go naprawić.
Jezus od samego początku wiedział,że on jest diabłem
i jak skończy.
Cytat:
Ja bym powiedziała tak NIEWIEDZA kierowała Judaszem.

Po prostu brak wiary w takiego Mesjasza
jakim objawił się Jezus.Reszta wierzyła
a on nie.

Cytat:
Nie wiem, czy od początku Jezus wiedział,że to Judasz go zdradzi, ale na pewno wiedział to Bóg.

Wiedział i zaznaczył od samego początku.

70 Na to rzekł do nich Jezus: «Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem».
71 Mówił zaś o Judaszu, synu Szymona Iskarioty. Ten bowiem - jeden z Dwunastu - miał Go wydać.(Jana 6:70:71)

Cytat:
Jak nie zatroszczono? Jezus wszystkim uczniom mówił,że przyszedł wybawić Izraela.

Werset w pierwszym poście Serdunia.
No troszczył w sensie jak o owieczki które w słuchają Jego głosu.
Wiedział,że w Niego nie wierzy,jak skończy,więc powiedział co powiedział.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-19, 16:50   

Zaza napisał/a:
Szatan nim kierował.


Naprawdę uważasz że był "ubezwłasnowolniony",że to było szatana dzieło(wszedł w niego) a nie Judasza??

Zaza napisał/a:
A jak to się ma do syna zatracenia o którym pisał Paweł?


Syn zatracenia o którym pisze Paweł zapowiadając przyjście czasów ostatecznych to wydaje mi się że dotyczy większości ludzi,dotyczy postawy człowieka.. jako większości.. ogromnej większości ludzi.

Zaza napisał/a:
No troszczył w sensie jak o owieczki które w słuchają Jego głosu.
Wiedział,że w Niego nie wierzy,jak skończy,więc powiedział co powiedział.


To byłoby dziwne ,bo przecież to Jezus wybierał sobie dwunastu ,czy tym samym jednego z nich wybrał po to by Go wydał skazując Judasza tym samym na straszny koniec?? :roll:
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-19, 16:58   

Serdunio napisał/a:
Naprawdę uważasz że był "ubezwłasnowolniony",że to było szatana dzieło(wszedł w niego) a nie Judasza??



27. A po spożyciu kawałka /chleba/ wszedł w niego szatan
Napisano co napisano,a jak to się interpretuje to co innego :)
Każdy kto trwa w grzechu jest jego niewolnikiem
i służy szatanowi bo tak wybrał.
Judasz nie buł predestynowanym
robotem,ale zło podczas
wieczerzy całkiem nim
zawładnęło :)

Cytat:
Syn zatracenia o którym pisze Paweł zapowiadając przyjście czasów ostatecznych to wydaje mi się że dotyczy większości ludzi,dotyczy postawy człowieka.. jako większości.. ogromnej większości ludzi.

hmm według mnie chodzi jednak o konkretną osobę.

Cytat:
To byłoby dziwne ,bo przecież to Jezus wybierał sobie dwunastu ,czy tym samym jednego z nich wybrał po to by Go wydał skazując Judasza tym samym na straszny koniec?? :roll:

Judasz nie był predestynowany do zatracenia.
Jezus nie kazał mu Go zdradzić,ale wiedział.
Judasz sam się skazał swoimi wyborami.
A Bóg wykorzystał bezbożnika
po prostu jak faraona..
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-19, 18:18   

Zaza napisał/a:
Jezus nie kazał mu Go zdradzić,ale wiedział.


Tak,tylko mi chodzi o to że pomimo tego iż wiedział dużo wcześniej to jednak go wybrał...chodzi o samo wybranie dla osiągnięcia celu :roll:
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-19, 18:21   

Serdunio napisał/a:
Zaza napisał/a:
Jezus nie kazał mu Go zdradzić,ale wiedział.


Tak,tylko mi chodzi o to że pomimo tego iż wiedział dużo wcześniej to jednak go wybrał...chodzi o samo wybranie dla osiągnięcia celu :roll:


No wybrał,ale Judasz miał szanse uwierzyć taką samą jak inni.
I tak by został potępiony i tak.Bóg nie pierwszy raz w ten
sposób posłużył się bezbożnikiem,a raczej przewidział
i tak ułożył plan aby wszystko miało ręce i nogi.
Nie widzę w tym nic krzywdzącego w kwestii
tego nikczemnego człowieka.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2017-01-19, 20:23   

Zaza napisał/a:
Przyjął go po to żeby Pismo się wypełniło.Nie po to żeby go naprawić.

Podobnie też przyjął Piotra i tez mało brakowało,żeby Piotr utracił swoje stanowisko przed Panem, a jednak ostał się.
Zaza napisał/a:
Jezus od samego początku wiedział,że on jest diabłem
i jak skończy.

NIE, ja tak nie uważam, że był chytrym i miał zły charakter wiedział, ale,że Go zdradzi nie wiedział, aż do kolacji jak szatan wszedł w Judasza.
Łk 22:3 bb "Wszedł tedy szatan w Judasza, którego zwano Iskarjotem, z liczby dwunaście."
Zaza napisał/a:
Po prostu brak wiary w takiego Mesjasza
jakim objawił się Jezus.Reszta wierzyła
a on nie.

Oni wszyscy jednakowo wierzyli w Jezusa, nie znam tekstu który mówi,ze Judasz nie wierzył w Jezusa, jako Mesjasza.
Zaza napisał/a:
Wiedział i zaznaczył od samego początku.
70 Na to rzekł do nich Jezus: «Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem».
71 Mówił zaś o Judaszu, synu Szymona Iskarioty. Ten bowiem - jeden z Dwunastu - miał Go wydać.(Jana 6:70:71)

Jezus wiedział,że jeden z dwunastu Jego wyda i mógł się domyślać po charakterze Judasza, ale nie wiedział od początku,że to będzie Judasz, również mógł być to Piotr,bo tez zaparł się Jezusa.
Serdunio napisał/a:
Naprawdę uważasz że był "ubezwłasnowolniony",że to było szatana dzieło(wszedł w niego) a nie Judasza??

tego zdania nie rozumiem.
Serdunio napisał/a:
Syn zatracenia o którym pisze Paweł zapowiadając przyjście czasów ostatecznych to wydaje mi się że dotyczy większości ludzi,dotyczy postawy człowieka.. jako większości.. ogromnej większości ludzi.

Chyba tutaj chodzi o człowieka grzechu podaj tekst o którym piszesz, chcę go przeczytać.
Serdunio napisał/a:
To byłoby dziwne ,bo przecież to Jezus wybierał sobie dwunastu ,czy tym samym jednego z nich wybrał po to by Go wydał skazując Judasza tym samym na straszny koniec?? :roll:

NIE.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2017-01-19, 20:25   

. Przedstawicielami Świątyni, czyli Świątnicy, podczas pierwszego przyjścia byli uczniowie naszego Pana, o których powiedział On: „Wy jesteście czystymi, ale nie wszyscy” [z was]. Po odrzuceniu nominalnego Izraela (w 33 r. n.e.) owa reprezentacja klasy Świątyni Bożej, składająca się z czystych i nieczystych, została dotknięta poważnymi doświadczeniami w celu rozdzielenia jej. Przesiewany był Piotr i nieomalże upadł (Łuk. 22:31; Mat. 26:74,75; Jan 21:15-17), ale że był „czysty”, wierny w głębi serca, dane mu było wyjść z tej próby zwycięsko. Także Judasz był doświadczany i dowiódł, że był nieczystym, będąc gotowym sprzedać Prawdę za ziemskie korzyści, zaprzeć się Pana dla pieniędzy, chociaż ucałował Go, by wyrazić swą miłość.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-19, 20:53   

nike napisał/a:
Podobnie też przyjął Piotra i tez mało brakowało,żeby Piotr utracił swoje stanowisko przed Panem, a jednak ostał się.

Nie,Piotra przyjął po to żeby został Jego uczniem
a nie Go zdradził dla wypełnienia Pisma.
Cytat:
NIE, ja tak nie uważam, że był chytrym i miał zły charakter wiedział, ale,że Go zdradzi nie wiedział, aż do kolacji jak szatan wszedł w Judasza.

No jak nie?przecież Jezus wyraźnie stwierdził już wcześniej,że Judasz go wyda :roll:

Cytat:
Jezus wiedział,że jeden z dwunastu Jego wyda i mógł się domyślać po charakterze Judasza, ale nie wiedział od początku,że to będzie Judasz, również mógł być to Piotr,bo tez zaparł się Jezusa.

Nike,czytasz co cytuje?
71 Mówił zaś o Judaszu, synu Szymona Iskarioty. Ten bowiem - jeden z Dwunastu - miał Go wydać.(Jana 6:70:71)
Przecież napisano jak byk,że Judasz Go wyda.
Czy ten tekst mówi o domyśle ? :roll:
Wymienił Jezus jego imię?
No wymienił,
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-19, 21:02   

nike napisał/a:
Chyba tutaj chodzi o człowieka grzechu podaj tekst o którym piszesz, chcę go przeczytać.


" Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia" (2 tes 2:2)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2017-01-19, 21:34   

Zaza napisał/a:
Nike,czytasz co cytuje?
71 Mówił zaś o Judaszu, synu Szymona Iskarioty. Ten bowiem - jeden z Dwunastu - miał Go wydać.(Jana 6:70:71)
Przecież napisano jak byk,że Judasz Go wyda.
Czy ten tekst mówi o domyśle ? :roll:
Wymienił Jezus jego imię?
No wymienił,

W tych tekstach Jezus mówi,że jeden go wyda, ale imienia nie podaje, bo to imię podał Paweł już po fakcie.
Bylo to juz pod koniec Jego misji i byc może domyślał się przez obserwację,że to jest Judasz, ale oficjalnie nie wymienił jego imienia.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2017-01-19, 21:39   

Serdunio napisał/a:
Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia" (2 tes 2:2)

Ten tekst znam, piszesz wyżej,ze u Mateusza i stad moje pytanie do teksu u Mateusza. :-D
Tutaj nie chodzi o Judasza jako syna zatracenia, ale o syna zatracenia jako człowieka grzechu który już za czasów apostołów zaczął powstawać uważam,ze jest to PAPIESTWO.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-19, 22:13   

nike napisał/a:
Zaza napisał/a:
Nike,czytasz co cytuje?
71 Mówił zaś o Judaszu, synu Szymona Iskarioty. Ten bowiem - jeden z Dwunastu - miał Go wydać.(Jana 6:70:71)
Przecież napisano jak byk,że Judasz Go wyda.
Czy ten tekst mówi o domyśle ? :roll:
Wymienił Jezus jego imię?
No wymienił,

W tych tekstach Jezus mówi,że jeden go wyda, ale imienia nie podaje, bo to imię podał Paweł już po fakcie.
Bylo to juz pod koniec Jego misji i byc może domyślał się przez obserwację,że to jest Judasz, ale oficjalnie nie wymienił jego imienia.


Przecież narrator/autor Ewangelii wyraźnie napisał,że Jezus wiedział o kim mówi.
Przecież Jezus doskonale znał ludzkie serca i sam go po to wybrał.
Przecież Jezus był Synem Bożym,a nie myślicielem..
Dla mnie to oczywiste...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12