FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Stary Testament i nieśmiertelna "dusza" ?
Autor Wiadomość
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-01-29, 16:43   

Pokoja napisał/a:
Olus napisał/a:
nike napisał/a:
Olus napisał/a:
Autor księgi stwierdza
że to był Samuel,a nie demon.
Autorem jest jak wiemy Duch św.
No mógł posłać Samuela w celu ostatniej wiadomości kiedy już całkiem upadł..

Zacytuj więc autora.


15 Samuel rzekł do Saula: «Dlaczego nie dajesz mi spokoju i wywołujesz mnie?» Saul odrzekł: «Znajduję się w wielkim ucisku, bo Filistyni walczą ze mną, a Bóg mię opuścił i nie daje mi odpowiedzi ani przez proroków, ani przez sen; dlatego ciebie wezwałem, abyś mi wskazał, jak mam postąpić». (Samuela 28:15)


To jest tłumaczenie spirytystyczne. Tekst ten można inaczej przetłumaczyć na podstawie Konkordancji Stronga:

Kod:
Saul (7586) mówił w sercu (myślał (559)) w imieniu (w odniesieniu do (413)) Samuela (8050): Dlaczego (4100) zadrżałeś (7264), ostrzeżony (853) oddaliłeś się (5927). Mówił w sercu (myślał (559)) Saul (7586) wewnątrz (8901), dręczony (6887) mocą (3966) Filistynów (6430). Z powodu (8902) prowadzenia wojny (3898) zostałem usunięty (5493), Bóg (430)  przeto (5921), nie (3808) odpowiada (6030) więcej (5750), ani (1571) przez (3027) proroków (5030), ani (1571) sny (2472). Według (8901) poznania przez doświadczenie (3045), wołam (7121) co (4100) czynić (6213)? 1Sam. 28:15
 
Saul mówił w sercu w imieniu Samuela: Dlaczego zadrżałeś, ostrzeżony oddaliłeś się. Myślał Saul wewnątrz, dręczony mocą Filistynów. Z powodu prowadzenia wojny (z Dawidem i z narodem), zostałem usunięty; Bóg, przeto nie odpowiada więcej, ani przez proroków, ani sny. Według poznania przez doświadczenie wołam, co czynić? 1Sam. 28:15


Jeżeli Samuel, który służył Bogu do końca swego życia nie chciał się już widzieć z Saulem, gdy ten podjął się wykonywać dzieło, które do niego nie należało, to jak można stwierdzić, że Bóg pozwolił wywołać Samuela przez wróżkę z Endor. Saul tylko na podstawie informacji od wróżki, że ta widzi męża w długim płaszczu, domniemywał, że ona wywołała Samuela.

To tylko spirytyści mącą w głowach, bo chcą aby tak myśleli naiwni, aby oni przez to w ułatwiony sposób mogli manipulować ludźmi i prać im mózgi. Słowo Boże nas ostrzega, że będą czynić rożne znaki i cuda, aby zwodzić.


Pokoja,Bóg mógł posłużyć się osiołkiem i innymi ludźmi
dlaczego więc nie mógł wykorzystać tej sytuacji
i dać ostatnią lekcje...

W tym cała rzecz.Jak już dostał info
to mu poszło tak w pięty
że mało nie padł tam..

Sprawdziłem przekłady i każdy nawet pnś
podaje tam,że to przemawiał Samuel
a nie zjawa/demon/serce...

Mało tego septuaginta oddaje nawet werset
z kronik jako Samuel,już pomijam apokryf.
Jest jakiś przekład który to oddaje
tak jak podałeś?lub duch ..?


http://biblehub.com/text/1_samuel/28-15.htm
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-01-29, 19:09   

Serdunio napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Gdy dusza umiera to ciało wraca do prochu, a duch do Boga, który go dał, Kaz. 12:7


To w takim razie co z duchem człowieka? Tym duchem który się w nas rodzi z Ducha św?? Tym duchem którego ożywia Chrystus dając mu życie? :roll:


Jak nie ginął tak nie ginie.
Teraz ma w sobie życie wieczne.
Dodam jeszcze parę ciekawych wersetów z "ST".


10) Bo wiem, że nie poślesz mnie do kraju umarłych, nie dopuścisz, by Twoi wierni pozostali w grobie. (11) To Ty mi pokazujesz drogę do życia, a przed Twym obliczem - pełnia radości, po Twej prawicy radość trwa na wieki (Psalm 16:10-11)

i z 2Mach jak ktoś uznaje

12) Miał on mianowicie takie oto widzenie: Ukazał mu się nie żyjący już arcykapłan Oniasz, mąż szlachetny i sprawiedliwy, bardzo skromny w obejściu, łagodny w obyczajach, pełen godności w słowach, od dziecka zatroskany o wielkie dobro. Otóż tego właśnie męża zobaczył, jak wyciągnął on ręce i modlił się za cały naród żydowski.
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
Ostatnio zmieniony przez Olus 2017-01-29, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6249
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4564/6115
 74%
EXP: 227/330
 68%
Wysłany: 2017-01-29, 20:07   

Serdunio napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Gdy dusza umiera to ciało wraca do prochu, a duch do Boga, który go dał, Kaz. 12:7


To w takim razie co z duchem człowieka? Tym duchem który się w nas rodzi z Ducha św?? Tym duchem którego ożywia Chrystus dając mu życie? :roll:


Jest napisane coś takiego:

- z wiary w wiarę
- z chwały w chwałę

i konsekwentnie dalej jest

- z ducha w Ducha

To dzięki duchowi, którego Bóg pierwotnie dał człowiekowi, funkcjonowało w nim jako duszy wszystko to, w co ona została wyposażona, stosownie do tego jak została ukształtowana. Świat tego człowieka istniejącego według duszy żywej jednak upadł, dlatego potrzebował ożywienia przez Ducha ożywiającego, 1Kor. 15:45. W Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni, 1Kor. 15:22, jak napisano:

Cytat:
O, jak liczne są dzieła twoje, Panie! Tyś wszystko mądrze uczynił: Ziemia jest pełna dóbr twoich! (25) Oto morze - wielkie i szerokie, Gdzie roi się od płazów bez liku, Małych i wielkich zwierząt. (26) Okręty płyną po nim; Lewiatan, którego stworzyłeś, aby w nim igrał. (27) Wszystko to oczekuje na ciebie, Abyś im dał pokarm w swym czasie. (28) Gdy dajesz im, zbierają; Gdy otwierasz rękę swoją, nasycają się dobrem. (29) Lecz gdy zakryjesz twarz swoją, trwożą się; Gdy zabierasz im tchnienie, giną I w proch się obracają. (30) Wydajesz tchnienie swoje, a stworzone bywają, I odnawiasz oblicze ziemi. (BW)

(30) Gdy WYSYŁASZ DUCHA TWEGO, stworzone bywają, i odnawiasz oblicze ziemi. (BG) Ps. 104:24-31


Nie miłujcie świata ani tych rzeczy, które są na świecie. Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. (16) Bo wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu, i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata. (17) I świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki. 1J. 2:15-17

To, co przemija należy do świata według duszy żywej istniejącej dzięki pierwotnie otrzymanemu duchowi od Boga. Człowiek ten jednak upadł. Ten, który trwa na wieki zostaje ożywiony też duchem Bożym:

Cytat:
daleko więcej chwały mieć będzie służba ducha? (9) Jeśli bowiem służba potępienia ma chwałę, daleko więcej obfituje w chwałę służba sprawiedliwości. (10) Albowiem to, co niegdyś miało chwałę, teraz nie ma chwały z powodu chwały, która tamtą przewyższa. (11) Jeśli bowiem chwałę miało to, co przemija, daleko więcej jaśnieje w chwale to, co trwa. [...] (17) A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność. (18) My wszyscy tedy, z odsłoniętym obliczem, oglądając jak w zwierciadle chwałę Pana, zostajemy przemienieni w ten sam obraz, z chwały w chwałę, jak to sprawia Pan, który jest Duchem. 2Kor. 3:8-18
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2017-01-29, 20:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-02-09, 01:23   

Kilka tekstów, które potwierdzają, że Bóg nie posługiwał i nie posługuje się wróżkami, czarownicami i umarłymi.

(1)Bóg i Jego słudzy, z których jednym był Samuel, nie chcieli mieć nic wspólnego z Saulem: 1Sam. 28:6 -. Gdy radził się Saul Pana, nie odpowiedział mu Pan ani przez sny, ani przez Urim, ani przez proroków.

(2) Bóg zabronił wywoływania duchów . rzekomego rozmawiania z umarłymi, dlatego Jego słudzy, z których jednym był Samuel, unikali tego: 5 Moj. 18:10,11 . Niech nie znajdzie się u ciebie wywoływacz duchów, ani wzywający zmarłych.

(3) Za kontaktowanie się z demonami przez czarownicę z End-or Bóg ukarał Saula śmiercią: 1Kron. 10:13 . A tak umarł Saul iż szukał rady u wróżbitów, którzy wywoływali zmarłych.

(4) Bóg nie pozwoliłby zakłócać snu śmierci Swych wiernych sług, z których jednym był Samuel,komuś, na kim ciążył wyrok śmierci: 2 Moj. 22:18 . Czarownicy żyć nie dopuścisz.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-02-09, 19:34   

Bóg na tamten czas mu nie nie odpowiadał.
Może zabronił bo kontakt był możliwy ? :-P
Saul został ukarany za całokształt.
To Bóg tam działał i to Jego mocą
Samuel się tam pojawił.
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-02-09, 20:20   

Tyle tekstów zapodałam , a ty dalej swoje.
W jakim swietle ty boga przedstawiasz jako dwulicowca?
Skoro raz Bóg powiedział,że czarownice kamienować, to uważasz,ze sam będzie korzystał z czarownicy usług?
Bóg gdyby chciał pogadać z Saulem to mu czarownica nie była potrzebna przecież.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-02-09, 20:36   

Ale te teksty nigdzie nie stwierdzają
że kontakt z ze zmarłymi jest
niemożliwy(tym bardziej
jeśli do akcji wchodzi
sam Bog) ani też
że Samuel był
tam mocą
wróżki...
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-02-10, 20:22   

Olus napisał/a:
Ale te teksty nigdzie nie stwierdzają
że kontakt z ze zmarłymi jest
niemożliwy(tym bardziej
jeśli do akcji wchodzi
sam Bog)

"Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, lecz umarli nic nie wiedzą i już nie ma dla nich żadnej zapłaty, gdyż ich imię idzie w zapomnienie. Zarówno ich miłość, jak ich nienawiść, a także ich gorliwość dawno minęły; i nigdy już nie mają udziału w niczym z tego, co się dzieje pod słońcem" - Księga Kaznodziei Salomona 9:5,6
Olus napisał/a:
ani też
że Samuel był
tam mocą
wróżki...

Do kogo poszedł Saul jak nie do wróżki?

Biblijny opis "seansu" króla Saula u czarownicy z Endoru, czarnoksiężniczki i duchowego medium, podany w 1 Sam. 28:7-20, jest przykładem tego, co, jak się twierdzi, czynione jest dzisiaj. Chociaż prawo dotyczące takich mediów było bardzo surowe, a karą śmierć, byli tacy, którzy ryzykowali życiem dla zysku, jaki mogli zdobyć od ludzi myślących, iż nadprzyrodzone wiadomości otrzymują od swoich zmarłych przyjaciół - tak jak dzisiaj dzieje się to z mediami duchowymi. Król Saul dobrze wiedział, że w Izraelu, wbrew Boskiemu zakazowi i jego prawu, zamieszkiwały liczne media. Jego słudzy najwyraźniej nie mieli trudności ze znalezieniem jednego z nich w Endorze. Saul przebrał się na tę rozmowę, lecz sprytna kobieta bez wątpienia dobrze znała pełną godności postawę Saula - "głową był wyższy nad wszystek inny lud" (1 Sam. 9:2). Stąd jej przezorność, by z jego własnych ust uzyskać obietnicę i przysięgę, że za tę usługę nie spotka ją żadna kara.

Metoda, jakiej użyły złe duchy przez medium w Endorze, była podobna do tych, jakie są w użyciu dzisiaj. Sprawiły, że w umyśle medium powstała wizja z podobizną znanej postaci sędziwego proroka Samuela noszącego, jak to miał w zwyczaju, długi płaszcz. Gdy opisała ten powstały w umyśle (lub "astralny") obraz, Saul od razu rozpoznał w nim Samuela. Sam jednak niczego nie widział - z opisu "zrozumiał", że chodzi o Samuela. Łatwo przekonany, jak to zwykle bywa z ludźmi w takich okolicznościach, Saul nie zastanawiał się jak to możliwe, że Samuel wyglądał tak staro i był przygarbiony, jak w obecnym życiu, skoro teraz był istotą duchową w o wiele lepszych warunkach. Nie zapytał się też, dlaczego w świecie duchów nosił on ten sam stary płaszcz, którego używał, gdy go znał jako istotę ziemską. Pan opuścił Saula, który teraz został łatwiej oszukany przez "kłamliwe duchy", uosabiające proroka i mówiące do Saula w jego imieniu, przez swoje medium, czarownicę, spirytystkę.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-02-12, 08:55   

Cytat:
"Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, lecz umarli nic nie wiedzą i już nie ma dla nich żadnej zapłaty, gdyż ich imię idzie w zapomnienie. Zarówno ich miłość, jak ich nienawiść, a także ich gorliwość dawno minęły; i nigdy już nie mają udziału w niczym z tego, co się dzieje pod słońcem" - Księga Kaznodziei Salomona 9:5,6

Pod słońcem.Poza tym sam autor pisał
że to są raczej jego mądre myśli..
Tam nie ma nic o zrozumieniu.
Autor napisał,że był to
Samuel a nie zły duch.
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6249
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4564/6115
 74%
EXP: 227/330
 68%
Wysłany: 2017-02-18, 00:34   

Olus napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Olus napisał/a:
nike napisał/a:
Olus napisał/a:
Autor księgi stwierdza
że to był Samuel,a nie demon.
Autorem jest jak wiemy Duch św.
No mógł posłać Samuela w celu ostatniej wiadomości kiedy już całkiem upadł..

Zacytuj więc autora.


15 Samuel rzekł do Saula: «Dlaczego nie dajesz mi spokoju i wywołujesz mnie?» Saul odrzekł: «Znajduję się w wielkim ucisku, bo Filistyni walczą ze mną, a Bóg mię opuścił i nie daje mi odpowiedzi ani przez proroków, ani przez sen; dlatego ciebie wezwałem, abyś mi wskazał, jak mam postąpić». (Samuela 28:15)


To jest tłumaczenie spirytystyczne. Tekst ten można inaczej przetłumaczyć na podstawie Konkordancji Stronga:

Kod:
Saul (7586) mówił w sercu (myślał (559)) w imieniu (w odniesieniu do (413)) Samuela (8050): Dlaczego (4100) zadrżałeś (7264), ostrzeżony (853) oddaliłeś się (5927). Mówił w sercu (myślał (559)) Saul (7586) wewnątrz (8901), dręczony (6887) mocą (3966) Filistynów (6430). Z powodu (8902) prowadzenia wojny (3898) zostałem usunięty (5493), Bóg (430)  przeto (5921), nie (3808) odpowiada (6030) więcej (5750), ani (1571) przez (3027) proroków (5030), ani (1571) sny (2472). Według (8901) poznania przez doświadczenie (3045), wołam (7121) co (4100) czynić (6213)? 1Sam. 28:15
 
Saul mówił w sercu w imieniu Samuela: Dlaczego zadrżałeś, ostrzeżony oddaliłeś się. Myślał Saul wewnątrz, dręczony mocą Filistynów. Z powodu prowadzenia wojny (z Dawidem i z narodem), zostałem usunięty; Bóg, przeto nie odpowiada więcej, ani przez proroków, ani sny. Według poznania przez doświadczenie wołam, co czynić? 1Sam. 28:15


Jeżeli Samuel, który służył Bogu do końca swego życia nie chciał się już widzieć z Saulem, gdy ten podjął się wykonywać dzieło, które do niego nie należało, to jak można stwierdzić, że Bóg pozwolił wywołać Samuela przez wróżkę z Endor. Saul tylko na podstawie informacji od wróżki, że ta widzi męża w długim płaszczu, domniemywał, że ona wywołała Samuela.

To tylko spirytyści mącą w głowach, bo chcą aby tak myśleli naiwni, aby oni przez to w ułatwiony sposób mogli manipulować ludźmi i prać im mózgi. Słowo Boże nas ostrzega, że będą czynić rożne znaki i cuda, aby zwodzić.


Sprawdziłem przekłady i każdy nawet pnś
podaje tam,że to przemawiał Samuel
a nie zjawa/demon/serce...

Jest jakiś przekład który to oddaje
tak jak podałeś?lub duch ..?
http://biblehub.com/text/1_samuel/28-15.htm


Wracam do tematu. Tekst z 1Sam. 28:15-19, przetłumaczony w dostępnych nam przekładach, nosi znamiona pro – spirytystycznej manipulacji, ponieważ w tekście Nestlego – Alanada nie ma takich określeń, które można by odnieść wprost do Samuela jakoby mówił o sobie, lub odnosił się do Saula. Określeniami tymi są:
- mi, nie, mię, mu, cię, abyś mi (w. 15);
- mię, ciebie, przestawa, twoim (w. 16);
- mu, mię, twoich, twemu. (w. 17);
- ty, ci (w. 18);
- tobą, twoi, mną będziecie; (w. 19).
To świadczy o manipulacji i pranie mózgów parafianom, ale nie wierzącym. Daje to pożywkę tym, którzy uważają, że ”religia jest opium dla ludu”.

Poniżej przedstawiam możliwość przetłumaczenia tekstu z 1Sam. 28:15-19 na podstawie Konkordancji Stronga:

Kod:
(15) Saul mówił w sercu w imieniu Samuela: Dlaczego zadrżałeś, ostrzeżony oddaliłeś się. Myślał Saul wewnątrz, dręczony mocą Filistynów. Z powodu prowadzenia wojny (z Dawidem i z narodem), zostałem usunięty; Bóg, przeto nie odpowiada więcej, ani przez proroków, ani sny. Według poznania przez doświadczenie wołam, co czynić?

(16) Samuel twierdził: Dlaczego błagasz, Jehowa odstąpił, stał się przeto nieprzyjacielem?

(17) Jehowa, który kształtuje moc królestwa; Jehowa powiedział: wyrwę moc wewnątrz, dam Dawidowi, przyjacielowi.

(18) Tak jak nie byłem posłuszny głosowi Jehowy, przeto wówczas nie dokonałem gniewu w odniesieniu do przypadku złości Amaleka, który Jehowa uczynił tutaj dzisiaj.

(19) Jehowa wyda także Izraela przeciw mocy Filistynów, jutro owszem, moc samych synów Izraelskich Jehowa wyda w kierunku obozu Filistynów.


To nie Samuel przemawia, lecz Saul przypomina sobie, to co mu Samuel mówił za swego życia (to wynika z 1Sam. 15:28; 28:16), a nie w swoim stanie umarłym. Przypomina sobie jaki był i co czynił i czego nie uczynił, a w konsekwencji tego wyciąga konstruktywnie negatywne dla siebie wnioski. I to, to zwaliło go z nóg.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2017-02-18, 00:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-02-18, 13:04   

Tak dokladnie jak piszesz Pokoja. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6249
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4564/6115
 74%
EXP: 227/330
 68%
Wysłany: 2017-02-18, 20:40   

nike napisał/a:
Tak dokladnie jak piszesz Pokoja. :-D


Dane mi było poznać na podstawie wiary i Konkordancji Stronga, że to jest najprostszy sposób wykazania pro - spirytystycznej manipulacji tekstem. Saul nie dopuszczał do siebie myśli, że może się stać to, co mu Samuel wcześniej przepowiedział, bronił się przed tym na różne sposoby, ale bezskutecznie. Gdy przyszedł szukać pomocy za pośrednictwem wróżki, czego sam zakazał, zrozumiał, że łamie prawo nie tylko Jehowy, ale i własne, które wydał zapewne, aby odzyskać przychylność Jehowy. Obnażył się nawet sam przed sobą, więc zrozumiał dobitnie, że musi się spełnić to, co mu prorok przepowiedział, dlatego stał się bezsilny. On wtedy zrozumiał, że upadł nie tylko fizycznie jako człowiek, ale i jako król Izraela.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2017-02-19, 18:40   

Ale po co w takim razie śmierć, jesli jakaś część i tak nadal żyje. To szatan miał racje mówiąc, że człowiek żadnym sposobem nie umrze... czyli ten Duch św, tu sie pomylił? :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6249
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4564/6115
 74%
EXP: 227/330
 68%
Wysłany: 2017-02-19, 23:29   

bartek212701 napisał/a:
Ale po co w takim razie śmierć, jesli jakaś część i tak nadal żyje. To szatan miał racje mówiąc, że człowiek żadnym sposobem nie umrze... czyli ten Duch św, tu sie pomylił? :)


Jest to uzasadniona uwaga do Księgi Kaznodziei Salomona 9:5,6, skoro uznajemy, że jest natchniona Duchem Bożym.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-02-22, 21:02   

Pokoja

a co z wersetami wcześniejszymi?

13 Odezwał się do niej król: «Nie obawiaj się! Co widzisz?» Kobieta odpowiedziała Saulowi: «Widzę istotę pozaziemską, wyłaniającą się z ziemi». 14 Zapytał się: «Jak wygląda?» Odpowiedziała: «Wychodzi starzec, a jest on okryty płaszczem». Saul poznał, że to Samuel, i upadł przed nim twarzą na ziemię, i oddał mu pokłon.

Mam rozumieć,że Saul upadł przed własnym sercem? :roll:

Cytat:
Nestlego – Alanada


Novum Testamentum Graece – łacińska nazwa wydań greckiego Nowego Testamentu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Novum_Testamentum_Graece
o tym piszesz?
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
Ostatnio zmieniony przez Olus 2017-02-22, 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13