FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sola Scriptura a dogmaty, tradycje itp.
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13636

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 415/608
 68%
Wysłany: 2013-08-12, 18:10   

konik polny, Zupelnie nie rozumiem twojego posta, prosilam o cytat o "wnikliwe"
jakies teksty widzę, cytat to składa się z rozdziału i wersetu tak mysle.

Cytat:
Takie gadanie odnośnie niektórych naszych postów, jak na twój wiek i doświadczenie zyciowe jest niestosowne.


co ma mój wiek tutaj? Tego to nie rozumiem, a bym chciała zrozumieć???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-08-12, 18:22   

nie zauwazyłaś tego słowa w księdze Daniela ?
Dałem większy fragment.
Cytat:
On zaś przemówił: „Idź, Danielu, gdyż słowa te okryto tajemnicą i zapieczętowano aż do czasu końca.+ 10 Wielu się oczyści+ i wybieli,+ zostaną też uszlachetnieni.+ A niegodziwi działać będą niegodziwie+ i żaden z niegodziwych nie zrozumie,+ ale wnikliwi zrozumieją.+


Jak na doświadczoną osobę powinnaś wiedzieć, że po postach nie ocenia się ludzi.
Ostatnio zmieniony przez konik polny 2013-08-12, 18:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13636

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 415/608
 68%
Wysłany: 2013-08-12, 18:33   

konik polny, Rozdziału dalej nie widzę.
konik polny napisał/a:
Jak na doświadczoną osobę powinnaś wiedzieć, że po postach nie ocenia się ludzi.


A po czym mam ocenić ludzi w internecie? Logiczne jest,ze po pisaniu prawda?


Proszę skończ z tym dogadywaniem do mojego wieku, bo tak dokladnie to mnie nie widziałeś przecież hehehe wirtualny świat to nie realny jest.
Czy ty starszych ludzi chcesz z dyskredytować? że tak mi przygadujesz?

Pewnie gdybys mnie zobaczył to byś usta szerzej otworzyl niz do lyżki. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-08-12, 18:41   

Nie jedno widziałem a od patrzenia na kobiety mam zonę. 70 lat Badasz Biblię a nie wiesz skąd ten fragment jest.
ROZDZIAŁ 12.
Nie dyskredytuje osób w twoim wieku, mam do nich szacunek o ile się nie postarzają.

Zapomniałaś, że w internecie idzie czasem wyprowadzić człowieka z równowagi. Dzisiejszy przykład Heńka. Tylko ja nie atakuje Badaczy w ten sposób jak wy ŚJ.
Ostatnio zmieniony przez konik polny 2013-08-12, 18:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13636

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 415/608
 68%
Wysłany: 2013-08-12, 18:48   

konik polny napisał/a:
Nie jedno widziałem a od patrzenia na kobiety mam zonę. 70 lat Badasz Biblię a nie wiesz skąd ten fragment jest.
ROZDZIAŁ 12.
Nie dyskredytuje osób w twoim wieku, mam do nich szacunek o ile się nie postarzają.

Zapomniałaś, że w internecie idzie czasem wyprowadzić człowieka z równowagi. Dzisiejszy przykład Heńka. Tylko ja nie atakuje Badaczy w ten sposób jak wy ŚJ.


To jest nie ważne czy ja wiem, czy nie, może ktoś co nie wie chciałby tez poczytać nie sadzisz?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-12, 18:50   

nike napisał/a:
konik polny, Rozdziału dalej nie widzę.
konik polny napisał/a:
Jak na doświadczoną osobę powinnaś wiedzieć, że po postach nie ocenia się ludzi.


A po czym mam ocenić ludzi w internecie? Logiczne jest,ze po pisaniu prawda?


Proszę skończ z tym dogadywaniem do mojego wieku, bo tak dokladnie to mnie nie widziałeś przecież hehehe wirtualny świat to nie realny jest.
Czy ty starszych ludzi chcesz z dyskredytować? że tak mi przygadujesz?

Pewnie gdybys mnie zobaczył to byś usta szerzej otworzyl niz do lyżki. :-D


Nike...konik polny koncentrując się na twoim wieku, chce podkreślić twoje doświadczenie życiowe i wiedzę. Szczerze mówiąc, to nie widzę w tym dyskryminacji.
_________________

 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13636

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 415/608
 68%
Wysłany: 2013-08-12, 21:32   

Wiesław S. napisał/a:
Nike...konik polny koncentrując się na twoim wieku, chce podkreślić twoje doświadczenie życiowe i wiedzę. Szczerze mówiąc, to nie widzę w tym dyskryminacji.


O ile wiem, to ciebie nie pytałam prawda?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-24, 01:04   

Bog,Jezus,Apostolowie mowili tylko Pismo.
Niestety ludzie wybrali calkiem odwortenie.
Tradycja zostala spisana a wymysly ludzkie,
nazywane tradycja apostolksa nadaja sie
do kosza.Amen

Ciekawy artykulas
Czy zasada „sola scriptura” jest biblijna?

http://www.ulicaprosta.la...a-jest-biblijna
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-24, 16:47   

olus napisał/a:
Bog,Jezus,Apostolowie mowili tylko Pismo.

Mylisz się. Oni mówili tylko to co wam przekazaliśmy.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-24, 17:29   

Migdałek napisał/a:
olus napisał/a:
Bog,Jezus,Apostolowie mowili tylko Pismo.

Mylisz się. Oni mówili tylko to co wam przekazaliśmy.


2 Tm 3:13-17
Ludzie zaś źli i oszuści coraz bardziej brnąć będą w zło, błądząc sami i drugich w błąd wprowadzając. Ale ty trwaj w tym, czegoś się nauczył i czego pewny jesteś, wiedząc, od kogoś się tego nauczył. I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.


Tylko Pismo
Amen

2 Tes 3:6
Nakazujemy wam, bracia, w imieniu Pana Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który żyje nieporządnie, a nie według nauki, którą otrzymaliście od nas.

2 P 3:15-16
cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.

Ga 1,8: „Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!”.

2 P 1,19: „Mamy więc słowo prorockie jeszcze bardziej potwierdzone, a wy dobrze czynicie, trzymając się go niby pochodni, świecącej w ciemnym miejscu, dopóki dzień nie zaświta i nie wzejdzie jutrzenka w waszych sercach”.


Ef 3,3–5: „Przez objawienie została mi odsłonięta tajemnica, jak to powyżej krótko opisałem. Czytając to, możecie zrozumieć moje pojmowanie tajemnicy Chrystusowej”.
J 8,31. 32: „Mówił więc Jezus do Żydów, którzy uwierzyli w Niego: Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi”.

Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu.


Dz.Ap. 2:41-42
Ci więc, którzy przyjęli słowo jego, zostali ochrzczeni i pozyskanych zostało owego dnia około trzech tysięcy dusz.
I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.


Widzisz tu miejsce na jakas tradycje ktora nie zostala spisana ? :roll:
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-25, 00:37   

Przemyśl wstawione przez siebie wersety jeszcze raz, bo idealnie potwierdzają one to co ja napisałam :-D :-D :-D
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-25, 00:43   

nie potwierdzaja to ze podstawa byla Tora i listy juz spisane.
Ktorym nie mogla przeczyc jakas tam tradycja :-D Amen
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-25, 01:24   

Tak a gdzie?

olus napisał/a:
2 Tes 3:6
Nakazujemy wam, bracia, w imieniu Pana Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który żyje nieporządnie, a nie według nauki, którą otrzymaliście od nas.


Ga 1,8: „Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!”.

2 P 1, 15-19: „ Dołożę też starań, abyście także po moim odejściu stale to mieli w pamięci. Gdyż oznajmiliśmy wam moc i powtórne przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa, nie opierając się na zręcznie zmyślonych baśniach, lecz jako naoczni świadkowie jego wielkości. Wziął On bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy taki go doszedł głos od Majestatu chwały: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem. A my, będąc z nim na świętej górze, usłyszeliśmy ten głos, który pochodził z nieba.Mamy więc słowo prorockie jeszcze bardziej potwierdzone, a wy dobrze czynicie, trzymając się go niby pochodni, świecącej w ciemnym miejscu, dopóki dzień nie zaświta i nie wzejdzie jutrzenka w waszych sercach”.


Ef 3,3–5: „Przez objawienie została mi odsłonięta tajemnica, jak to powyżej krótko opisałem. Czytając to, możecie zrozumieć moje pojmowanie tajemnicy Chrystusowej”.


Tes 2, 15 Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu.


Dz.Ap. 2:41-42
Ci więc, którzy przyjęli słowo jego, zostali ochrzczeni i pozyskanych zostało owego dnia około trzech tysięcy dusz.
I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.

=============================

2 P 3:15-16
cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.

Jak Paweł pisał listy to Jan o pisaniu Ewangelii może jeszcze nawet nie myslał
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-25, 01:27   

Migdałek napisał/a:
Tak a gdzie?

olus napisał/a:
2 Tes 3:6
Nakazujemy wam, bracia, w imieniu Pana Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który żyje nieporządnie, a nie według nauki, którą otrzymaliście od nas.


Ga 1,8: „Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!”.

2 P 1, 15-19: „ Dołożę też starań, abyście także po moim odejściu stale to mieli w pamięci. Gdyż oznajmiliśmy wam moc i powtórne przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa, nie opierając się na zręcznie zmyślonych baśniach, lecz jako naoczni świadkowie jego wielkości. Wziął On bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy taki go doszedł głos od Majestatu chwały: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem. A my, będąc z nim na świętej górze, usłyszeliśmy ten głos, który pochodził z nieba.Mamy więc słowo prorockie jeszcze bardziej potwierdzone, a wy dobrze czynicie, trzymając się go niby pochodni, świecącej w ciemnym miejscu, dopóki dzień nie zaświta i nie wzejdzie jutrzenka w waszych sercach”.


Ef 3,3–5: „Przez objawienie została mi odsłonięta tajemnica, jak to powyżej krótko opisałem. Czytając to, możecie zrozumieć moje pojmowanie tajemnicy Chrystusowej”.


Tes 2, 15 Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu.


Dz.Ap. 2:41-42
Ci więc, którzy przyjęli słowo jego, zostali ochrzczeni i pozyskanych zostało owego dnia około trzech tysięcy dusz.
I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.

=============================

2 P 3:15-16
cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.

Jak Paweł pisał listy to Jan o pisaniu Ewangelii może jeszcze nawet nie myslał


Migdalku czy ja pisalem o Janie?
Napisalem o Torze i Pawle..
Niektore ksiegi zostaly dolaczone troche
pozniej po doklandym zbadaniu.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-25, 01:44   

Pytanie kto badał jak Jan pisał pod koniec I wieku, zanim się rozeszło (internetu nie było) to podobno pogański Rzym panował :lol: :lol: :lol:
Zresztą druku nie mieli więc myślisz, że każdy miał swoją ewangelię :roll: Listy Pawła były do konkretnych zborów, ile czasu mineło zanim się po innych zborach rozeszły? Były inne Pisma nie tylko od Pawła, taki Hermas zaraz po Janie pisał.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14