FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zmarli mogą pomagać żywym?
Autor Wiadomość
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-09, 18:31   Czy zmarli mogą pomagać żywym?

Od dawien dawna ludzie wierzą, że zmarli mogą doradzać żywym. Odzwierciedleniem tej wiary jest starożytny epos greckiego poety Homera, opowiadający o dziejach Odyseusza (Ulissesa). Ten legendarny bohater za wszelką cenę chciał dociec, jak wrócić na rodzinną wyspę Itakę. Udał się więc w zaświaty, by zasięgnąć rady zmarłego wieszczka.

Niektórzy mają nadzieję, że dzięki kontaktom ze zmarłymi poznają odpowiedzi na trudne pytania — w tym celu odwiedzają media spirytystyczne, śpią w grobowcach przodków lub uczestniczą w rozmaitych spirytystycznych obrzędach. Ale czy od zmarłych rzeczywiście można oczekiwać jakichś wskazówek? Co na ten temat mówi Biblia?
 
     
Adam.S 
Uczeń Syna Stwórcy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2013-01-09, 22:59   

Bogacz i Łazarz
Był pewien bogaty człowiek. Ubierał się w purpurę i bisior i każdego dnia wystawnie ucztował. Przed bramą jego domu leżał pokryty wrzodami pewien żebrak imieniem Łazarz, który pragnął nasycić się resztkami ze stołu bogacza. Lecz tylko psy przychodziły i lizały mu wrzody. Gdy żebrak umarł, został zaniesiony przez aniołów na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pochowany. Cierpiąc męki w piekle, podniósł oczy i ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. Zawołał: "Ojcze Abrahamie, zmiłuj się nade mną! Poślij Łazarza, aby umoczył w wodzie koniec swego palca i zwilżył mój język, gdyż bardzo cierpię w tym płomieniu". Lecz Abraham odparł: "Dziecko, przypomnij sobie, ze ty za życia otrzymałeś swe dobra, podczas gdy Łazarz doświadczył zła. Teraz on tu doznaje pociechy, a ty cierpisz męki. Poza tym pomiędzy nami i wami istnieje ogromna przepaść, aby ci którzy chcieli przejść stąd do was, albo stamtąd do nas, nie mogli tego dokonać". Tamten powiedział: "Ojcze, proszę się, poślij go więc do mojego rodzinnego domu. Mam bowiem pięciu braci. Niech ich przestrzeże, aby i oni nie dostali się do tego miejsca męki". Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków! Niech im będą posłuszni" . Lecz on odpowiedział: "Nie, ojcze Abrahamie! [b]Ale gdyby ktoś z umarłych udał się do nich, nawrócą się". Wtedy powiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to nawet gdyby ktoś powstał z martwych, także nie dadzą się przekonać".

Myślę że jako duch nikt nie może wrócić i kontaktować się z żywymi.
_________________

 
     
Gość

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-10, 12:41   

Po co prosić kogokolwiek czy zmarłych czy żywych jesli Jezus dał taką obietnicę

Joh 14:13-14 bw "(13) I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu. (14) Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to."

Możemy prosić bezpośrednio Ojca lub Jezusa i mamy pewnosć spełnienia, nie potrzebujemy żadnych pośredników bo

1Tm 2:5 bw "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,"

Bóg potępia wszelkie kontakty z duchami zmarłych a też wszelkimi duchami, często sa to demony ,więc chrześcijanin nie powinien tego robić zwłaszcza że ma obietnicę Jezusa.

Wj 22:18 bg "Czarownicy żyć nie dopuścisz."

1Sm 28:3-19 bw "(3) Samuel już umarł i cały lud izraelski odbył po nim żałobę, i pochowali go w Ramie, rodzinnym jego mieście. Saul zaś usunął z kraju wywołujących duchy i wróżbitów. (4) Zebrali się tedy Filistyńczycy i wkroczywszy rozłożyli się obozem w Szunem. Także Saul zebrał wszystkich Izraelitów i rozłożył się obozem w Gilboa. (5) A gdy Saul zobaczył obóz Filistyńczyków, zląkł się i serce jego bardzo się zatrwożyło. (6) I pytał się Saul Pana, ale Pan nie dał mu odpowiedzi ani przez sny, ani przez święte losy, ani przez proroków. (7) Wtedy rzekł Saul do swoich sług: Poszukajcie mi kobiety wywołującej duchy, a pójdę do niej i zapytam się jej. I odpowiedzieli mu jego słudzy: Jest oto kobieta wywołująca duchy w En-Dor. (8) Przybrał więc Saul inny wygląd, przywdział inne szaty i wybrał się z dwoma wojownikami. A gdy w nocy przyszli do tej kobiety, rzekli: Powróż mi przez ducha zmarłego, a wywołaj mi tego, kogo ci wymienię. (9) Lecz ta kobieta rzekła do niego: Wiesz przecie, co uczynił Saul, że wytępił wywołujących duchy i wróżbitów w kraju. Dlaczego ty nastajesz na moje życie i chcesz, abym zginęła? (10) I przysiągł jej Saul na Pana, mówiąc: Jako żyje Pan, że nie ściągniesz na siebie przez to żadnej winy. (11) Rzekła kobieta: Kogo mam ci wywołać? I rzekł: Samuela mi wywołaj. (12) Gdy ta kobieta ujrzała Samuela, krzyknęła wielkim głosem i rzekła do Saula: Dlaczego mnie oszukałeś? Wszak ty jesteś Saul! (13) I rzekł do niej król: Nie bój się. Lecz co widzisz? Kobieta odrzekła Saulowi: Widzę nadludzką istotę wychodzącą z ziemi. (14) I rzekł do niej: Jaki wygląd jej? I rzekła: Starzec to, który wychodzi otulony w płaszcz. I poznał Saul, że to Samuel, i pochylił się twarzą ku ziemi, i oddał pokłon. (15) Samuel zaś rzekł do Saula: Czemu mnie niepokoisz, każąc mi przyjść? A Saul rzekł: Jestem w ciężkiej niedoli, Filistyńczycy wojują ze mną, a Bóg odstąpił ode mnie i już nie daje mi odpowiedzi ani przez proroków, ani przez sny; przywołałem więc ciebie, abyś mi oznajmił, co mam czynić. (16) I rzekł Samuel: Dlaczego tedy pytasz mnie, skoro Pan odstąpił od ciebie i stał się twoim wrogiem? (17) Pan uczynił ci, jak zapowiedział przeze mnie: Pan wydarł władzę królewską z twojej ręki i dał ją innemu, Dawidowi. (18) Ponieważ nie usłuchałeś głosu Pańskiego i nie wywarłeś zapalczywego gniewu Pana na Amaleku, dlatego uczynił ci to Pan w dniu dzisiejszym. (19) Nadto wyda Pan Izraela wraz z tobą w ręce Filistyńczyków i jutro będziesz ty i twoi synowie ze mną. Również i obóz izraelski wyda Pan w ręce Filistyńczyków."

Z tego fragmentu widzimy ,że jesli Bóg nie chce pomóc to nie ma takiej możliwości żeby pomogły duchy.

1Sm 15:23 bw "(23) Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom. Ponieważ wzgardziłeś rozkazem Pana, więc i On wzgardził tobą i nie będziesz królem."

A tu widać że czary sa grzechem

Kpł 19:31 bw "[b]Nie będziecie się zwracać do wywoływaczy duchów ani do wróżbitów. Nie wypytujcie ich, bo staniecie się przez nich nieczystymi[/b]; Ja, Pan, jestem Bogiem waszym."

Kpł 20:6 bw "Kto zaś zwróci się do wywoływaczy duchów i do wróżbitów, by naśladować ich w cudzołóstwie, to zwrócę swoje oblicze przeciwko takiemu i wytracę go spośród jego ludu."

2Krn 33:6 bw "On nawet swoich synów oddał na spalenie w Dolinie Syna Chinnomowego, oddawał się wróżbiarstwu, czarom i gusłom, ustanowił wywoływaczy duchów i wróżbitów, wiele złego czynił w oczach Pana, drażniąc go."

Iz 8:19 bw "A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie:[b] Czy lud nie ma się radzić swojego Boga?Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?"[/b]

Jak tu widać radzenie sie duchów zmarłych jest grzechem obraża Boga i nie wolno tego robić.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-13, 15:06   

Świetna argumentacja gościu! Pozdrawiam!
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-04-15, 21:30   

warto dodac, ze i matka Jezusa jest zwykla zmarla, papierze i ta cala rzesza... bo ludzie nieraz mysla, ze modla sie do kogos wiecej, niz do zwyklego zmarlego czlowieka, bo KRzK oglasza kogos swietym, kanonizuje itp. segregujac Bogu dusze w Niebie, jakby mial do tego jakies prawo...
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-04-17, 08:54   

Axanna napisał/a:
warto dodac, ze i matka Jezusa jest zwykla zmarla, papierze i ta cala rzesza... bo ludzie nieraz mysla, ze modla sie do kogos wiecej, niz do zwyklego zmarlego czlowieka, bo KRzK oglasza kogos swietym, kanonizuje itp. segregujac Bogu dusze w Niebie, jakby mial do tego jakies prawo...

Widzimy, że prowadził dany święty życie wzorowe. Chodzi o to by dawać wiernym przykłady życia.

Może i dla Ciebie Maryja jest zwykła, ale dla wielu nie jest tak i uszanuj to.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-04-17, 10:23   

Iwono, prosze mi wytlumaczyc dokladniej co mi kazesz "uszanowac" i co masz na mysli co do wyrazow przeze mnie "uszanowania", bo procz pyskatego "uszanuj" nic z Twojej wypowiedzi nie wynyka :roll:

odnosnie tzw."swietych", ktorych zycie "widzicie", to tak naprawde guzik wiecie co taka osoba nosi w sercu i jakie ma mysli i wnetrze, czyste czy brudne, to tylko Bog widzi i tylko On moze orzekac kto jest swiety, a nie czlowiek, ktory sadzi po pozorach.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2013-04-17, 12:16   

Cytat:
Iwona, Może i dla Ciebie Maryja jest zwykła, ale dla wielu nie jest tak i uszanuj to.


Dlaczego zmieniono imię Miriam----Maria na Maryja? Czy to nie ośmiesza czasami Matki Jezusa wspaniałej kobiety, którą Bóg Jehowa wybrał na matkę dla swojego Syna?
W internecie aż huczy, i userzy niektórzy śmieją się,że "Ma--ryja" powiedz sama po co taka ksywka jest? czyżby dla ośmieszania Marii---Miriam cudownej kobiety?
Milo by ci było gdyby ktoś twoje imię zniekształcił i ciebie taką brzydką ksywka nazywał? Czy ty Iwonko nie buntowała byś się? Ja na pewno tak. Opowiem ci co moja mama mi opowiedziała, dlaczego nienawidziła swojego imienia.
Otóż moja mama miała na imię Franciszka wcale nie takie brzydkie, jeżeli się poprawnie je wymawia, ale jej wujek na nią od małych lat wołał Froącha Znienawidziła wujka i to swoje imie. Zawsze podawała się z nazwiska, malo kto znał jej imię.
Warto sie nad tym zastanowić.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-04-17, 15:08   

Axanna napisał/a:
Iwono, prosze mi wytlumaczyc dokladniej co mi kazesz "uszanowac" i co masz na mysli co do wyrazow przeze mnie "uszanowania", bo procz pyskatego "uszanuj" nic z Twojej wypowiedzi nie wynyka :roll:

odnosnie tzw."swietych", ktorych zycie "widzicie", to tak naprawde guzik wiecie co taka osoba nosi w sercu i jakie ma mysli i wnetrze, czyste czy brudne, to tylko Bog widzi i tylko On moze orzekac kto jest swiety, a nie czlowiek, ktory sadzi po pozorach.

Piszę byś uszanowała to, że nie wszyscy mają takie samo zdanie jak Ty. I nic w tym nie pyskuję.

Axanno, często jest tak, że uczynki obrazują wnętrze również człowieka. Dla przykładu, jeśli kochasz bliźniego (według przykazania miłości) to zrobisz wszystko by mu pomóc. Przykład tutaj dam może św. Brata Alberta Chmielowskiego. Opiekował się biednymi, bezdomnymi, ludźmi nędznie żyjącymi, których wyrzucono poza margines społeczny w pewnym sensie. Dlaczego? Bo ich kochał i zależało mu na każdym z nich. Dziś gdy przechodzę ulicami Warszawy i widzę tych biednych, bezdomnych to mi naprawdę żal. Chciałabym znaleźć kiedyś taką możliwość by im pomagać jakoś, wesprzeć.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-04-17, 15:17   

nike napisał/a:
Cytat:
Iwona, Może i dla Ciebie Maryja jest zwykła, ale dla wielu nie jest tak i uszanuj to.


Dlaczego zmieniono imię Miriam----Maria na Maryja? Czy to nie ośmiesza czasami Matki Jezusa wspaniałej kobiety, którą Bóg Jehowa wybrał na matkę dla swojego Syna?
W internecie aż huczy, i userzy niektórzy śmieją się,że "Ma--ryja" powiedz sama po co taka ksywka jest? czyżby dla ośmieszania Marii---Miriam cudownej kobiety?
Milo by ci było gdyby ktoś twoje imię zniekształcił i ciebie taką brzydką ksywka nazywał? Czy ty Iwonko nie buntowała byś się? Ja na pewno tak. Opowiem ci co moja mama mi opowiedziała, dlaczego nienawidziła swojego imienia.
Otóż moja mama miała na imię Franciszka wcale nie takie brzydkie, jeżeli się poprawnie je wymawia, ale jej wujek na nią od małych lat wołał Froącha Znienawidziła wujka i to swoje imie. Zawsze podawała się z nazwiska, malo kto znał jej imię.
Warto sie nad tym zastanowić.

Miriam to imię hebrajskie. Maryja to raczej taka wersja bardzo staropolska.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-04-17, 15:25   

Iwonko, jestesmy na forum dyskusyjnym :roll: W jaki sposob mam "uszanowac", ze nie wszyscy maja takie zdanie jak ja, bo maja inne, blizej nieokreslone zdanie? Mam moze wlasne zachowywac dla siebie bo ci "nie wszyscy" zaraz czuja sie nieuszanowani?

Poprosilam doprecyzowac, o ktore to chodzi zdanie, bo dalej jest jakos mgliscie tutaj, czy nie moglabys rozjasnic nieco?

Odnosnie swietych - jak mowilam, nie wiesz, co osoba ma w sercu, tylko Bog to wie, a uczynki czesto sa na pokaz - nie mowie o nikim konkretnym, ale skoro stawiasz przyklady, to sie spytam, czym sie wyroznil na przyklad "swiety Krzysztof, patron kierowcow" ? :roll:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2013-04-17, 19:05   

Gdzieś czytałam,że Ap.Andrzej jest patronem od świń. Jeżeli jest to prawdą, to śmiać się czy płakać???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-04-22, 21:13   

nike napisał/a:
Gdzieś czytałam,że Ap.Andrzej jest patronem od świń. Jeżeli jest to prawdą, to śmiać się czy płakać???

Nie prawdą to jest.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2013-04-22, 21:16   

Iwona, Podaj mi jak wiesz czyim patronem jest, a nie nie prawdą, to mi nic nie daje takie odbijanie piłeczki. Mnie też nie chce się wierzyć, że jest patronem świn, bo to smieszne jest. Proszę ciebie napisz mi jak jest na prawdę.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-04-22, 21:27   

Święty Andrzej jest patronem:
narodów słowiańskich,
państw i krain: Szkocja, Grecja, Rosja, Hiszpania, Niderlandy, Burgundia, Bitynia, Niemcy, Prusy, Szlezwik, Luksemburg,
miast: Neapol, Mantua, Pont, Agde, Baeza, Bordeaux, Brescia, Brugia, Hanower, Orange, Pesaro, Rawenna i Rochester.
Jest także patronem małżeństw, podróżujących, rybaków, rycerzy, woziwodów, rzeźników.
Orędownik zakochanych, wspomaga w sprawach matrymonialnych i wypraszaniu potomstwa.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13