FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: nike
2013-02-26, 17:33
Czy chcąc się pomodlić, trzeba udać się w szczególne miejsce
Autor Wiadomość
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-23, 20:33   

Iwona napisał/a:
Makarios napisał/a:
Iwona napisał/a:

Ale ja się zgadzam z Pismem Świętym.

Oj, Iwono. Brak słów :-(

No co? To, że pewne rzeczy inaczej rozumiem niż Ty to oznacza, że się z Pismem Świętym nie zgadzam?

Co innego rozumieć inaczej, a co innego mówić coś sprzecznego z Biblią.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-23, 21:23   

Chmu_rka012 napisał/a:
Chcąc się pomodlić nie trzeba udawać się szczególne miejsca, ale trzeba pamiętać ze modlitwa to nie rozmowa z kolegą lub ze znajomy, modlitwa to zaszczyt dany przez Ojca nam, musi my pamiętać by zawsze odbywała się z przemyśleniem i szacunkiem i przybliżaniem się do Ojca, modlitwa to coś najwspanialszego co dał nam Ojciec wiec szanujmy to.

Zgodzę się z tym
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-23, 21:27   

Makarios napisał/a:
Iwona napisał/a:
Makarios napisał/a:
Iwona napisał/a:

Ale ja się zgadzam z Pismem Świętym.

Oj, Iwono. Brak słów :-(

No co? To, że pewne rzeczy inaczej rozumiem niż Ty to oznacza, że się z Pismem Świętym nie zgadzam?

Co innego rozumieć inaczej, a co innego mówić coś sprzecznego z Biblią.

Makarios, wybacz, że tak stwierdzę, ale Twoje wyznanie wiary idealne również nie jest....
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-02-23, 21:44   

idealne, Iwono, zadne nie jest, ale gdzies jednak jest granica owego "innego zrozumienia", szukaj jej w Pismie, gdzie pisze balwochwalcy nie wejda, cudzoloznicy nie wejda itp. Nie masz tam "nieidealni nie wejda", tylko balwochwalcy nie wejda - wez Ty sobie to do serca.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-23, 21:50   

Czyli ja jestem bałwochwwalczynią czy też cudzołożniczką według Ciebie?
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-02-23, 22:47   

Iwono, ja Ci tylko cytuje Pismo, wnioski rob sama, zwlaszcza ze wazne jest kim jestes w oczach Boga, a nie w moich.

A jezeli chodzi o moje zdanie, to owszem, jezeli Cie interesuje, uwazam, ze uprawiasz balwochwalstwo poprzez klanianie sie przed balwanami, Biblia mowi o tym bardzo wyrazne i Twoje "inne zrozumienie" niczego tutaj nie zmienia.

Cudzolostwo Ci podaje dlatego, ze jest ono wymienione na rowni z balwochwalstwem - dla ilustracji wazkosci ze tak powiem. Zreszta bywa rowniez i cudzolostwo duchowe, a propos, i modlitwy do zmarlych do niego sie zaliczaja rowniez.

Przykro mi jezeli Ci przykro, ale lepiej niech Ci teraz bedzie przykro z powodu moich slow, niz kiedy staniesz przed Bogiem... Co wiecej piszesz tu po to, aby zwodzic innych nieswiadomych katolikow i zagmatwac ujawniane tutaj prawdy - ale to moje prywatne zdanie.
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-02-23, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-24, 09:06   

Axanna napisał/a:
Iwono, ja Ci tylko cytuje Pismo, wnioski rob sama, zwlaszcza ze wazne jest kim jestes w oczach Boga, a nie w moich.

A jezeli chodzi o moje zdanie, to owszem, jezeli Cie interesuje, uwazam, ze uprawiasz balwochwalstwo poprzez klanianie sie przed balwanami, Biblia mowi o tym bardzo wyrazne i Twoje "inne zrozumienie" niczego tutaj nie zmienia.

Cudzolostwo Ci podaje dlatego, ze jest ono wymienione na rowni z balwochwalstwem - dla ilustracji wazkosci ze tak powiem. Zreszta bywa rowniez i cudzolostwo duchowe, a propos, i modlitwy do zmarlych do niego sie zaliczaja rowniez.

Przykro mi jezeli Ci przykro, ale lepiej niech Ci teraz bedzie przykro z powodu moich slow, niz kiedy staniesz przed Bogiem... Co wiecej piszesz tu po to, aby zwodzic innych nieswiadomych katolikow i zagmatwac ujawniane tutaj prawdy - ale to moje prywatne zdanie.


Primo: modlitwa za zmarłych, a nie do zmarłych.
Secundo: czy ty nie widzisz różnicy w czczeniu kawałka papieru, a czczeniu Boga na kawałku papieru?
Tertio: uwierz mi, że każdy katolik ma swój rozum i nie potrzebuje kogoś takiego jak Iwona, żeby go zwodził.
Nie chodzi mi o to, że Iwona kogokolwiek zwodzi. Po prostu pisze to co każdy katolik i tak dobrze wie i w to wierzy...
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

Ostatnio zmieniony przez AlexK 2013-02-24, 09:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-02-24, 11:59   

AlexK napisał/a:
Primo: modlitwa za zmarłych, a nie do zmarłych.

a wasi tzw."swieci" to nie sa zmarli? A Maria nie jest zmarla?
Cytat:

Secundo: czy ty nie widzisz różnicy w czczeniu kawałka papieru, a czczeniu Boga na kawałku papieru?

Bog na zadnych kawalkach nie istnieje. Co wiecej srogo zabronil wytwarzac jakiekolwiek kawalki z proba doklejania ich do Boga, ktory nie ma z nimi nic wspolnego. Twoje "inne zrozumienie" nie czyni balwochwalstwa niebalwochwalstwem.
Cytat:
Tertio: uwierz mi, że każdy katolik ma swój rozum i nie potrzebuje kogoś takiego jak Iwona, żeby go zwodził.
Nie chodzi mi o to, że Iwona kogokolwiek zwodzi. Po prostu pisze to co każdy katolik i tak dobrze wie i w to wierzy...

Nie opowiadaj bajek tak niskiego lotu, droga Alex... wystarczajaco duzo obracalam sie wsrod katolikow i wiem nie gorzej od Ciebie jak bardzo "dobrze wie kazdy katolik w co wierzy"... ble...
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-24, 12:04   

Axanna napisał/a:
AlexK napisał/a:
Primo: modlitwa za zmarłych, a nie do zmarłych.

a wasi tzw."swieci" to nie sa zmarli? A Maria nie jest zmarla?

Zacznijmy od tego, że święci żyją teraz w niebie. Nie od parady nazywamy ich świętymi.
Cytat:
Cytat:

Secundo: czy ty nie widzisz różnicy w czczeniu kawałka papieru, a czczeniu Boga na kawałku papieru?

Bog na zadnych kawalkach nie istnieje. Co wiecej srogo zabronil wytwarzac jakiekolwiek kawalki z proba doklejania ich do Boga, ktory nie ma z nimi nic wspolnego. Twoje "inne zrozumienie" nie czyni balwochwalstwa niebalwochwalstwem.

Ten temat już był tyle razy wałkowany...
Cytat:
Cytat:
Tertio: uwierz mi, że każdy katolik ma swój rozum i nie potrzebuje kogoś takiego jak Iwona, żeby go zwodził.
Nie chodzi mi o to, że Iwona kogokolwiek zwodzi. Po prostu pisze to co każdy katolik i tak dobrze wie i w to wierzy...

Nie opowiadaj bajek tak niskiego lotu, droga Alex... wystarczajaco duzo obracalam sie wsrod katolikow i wiem nie gorzej od Ciebie jak bardzo "dobrze wie kazdy katolik w co wierzy"... ble...

Najwyraźniej trafiłaś nie na tych katolików co trzeba. :)
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-02-24, 12:12   

AlexK napisał/a:
Axanna napisał/a:
AlexK napisał/a:
Primo: modlitwa za zmarłych, a nie do zmarłych.

a wasi tzw."swieci" to nie sa zmarli? A Maria nie jest zmarla?

Zacznijmy od tego, że święci żyją teraz w niebie. Nie od parady nazywamy ich świętymi.

nie, droga Alex, zacznij od tego, ze sa to przede wszystkim zmarli i zwarz co Slowo Boze na to.

kto zas zyje a kto nie ponoc w niebie to nic na ten temat nie wiesz, bo nie bylas tam ani Ty, ani Twoj biskup. Wiec pozwolcie ze Bog bez waszej pomocy zrobi sie porzadki w niebie i sam bedzie decydowal kto gdzie ma zyc, czy nie zyc. Zwlaszcza ze was nie prosil o rade.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-24, 12:28   

Axanna napisał/a:
AlexK napisał/a:
Axanna napisał/a:
AlexK napisał/a:
Primo: modlitwa za zmarłych, a nie do zmarłych.

a wasi tzw."swieci" to nie sa zmarli? A Maria nie jest zmarla?

Zacznijmy od tego, że święci żyją teraz w niebie. Nie od parady nazywamy ich świętymi.

nie, droga Alex, zacznij od tego, ze sa to przede wszystkim zmarli i zwarz co Slowo Boze na to.

kto zas zyje a kto nie ponoc w niebie to nic na ten temat nie wiesz, bo nie bylas tam ani Ty, ani Twoj biskup. Wiec pozwolcie ze Bog bez waszej pomocy zrobi sie porzadki w niebie i sam bedzie decydowal kto gdzie ma zyc, czy nie zyc. Zwlaszcza ze was nie prosil o rade.

Zgodzę się z tobą, że te osoby nie żyją już tu na ziemi, ale nie zgodzę się, że nie wiemy kto jest w niebie. Fakt nie wiemy tego w stosunku do zwykłych ludzi: nie wiem, czy moja babcia jest w niebie. Wiem jednak, że święci tam są i pomagają nam zanieść nasze prośby do Boga, szczególnie Matka Boska. Słyszałaś o Licheniu koło Konina? Musiałaś słyszeć. A o tamtejszej "Księdze łask"? Jak ludzie modląc się do Maryi zostali uzdrowieni? Bo proces kanonizacyjny to nie jest stwierdzenie, czy ktoś jest święty czy nie, tylko potwierdzenie, że ktoś jest święty. Np. modlisz się do bł. Jana Pawła II o coś tam, powiedzmy jesteś nieuleczalnie chora. Mocno w to wierzysz, że on ci pomoże i wstawi się za tobą u Boga. I nagle staje się cud! Wtedy zbiera się komisja z lekarzy, którzy stwierdzają, że albo wiedzą, czemu nagle wyzdrowiałaś, albo stwierdzają tylko, że wyzdrowiałaś. Nie wiem jak dokładnie to się dalej odbywa, ale zapewne zbiera się kolejna komisja, która stwierdza cud, a następnie po jakimś czasie (lub po jeszcze kilku cudach) Jan Paweł II zostaje uznanym za świętego.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-02-24, 12:42   

Zgodze sie w tym wypadku z tym co napisal Turretin na protestantach :

Turretin napisał/a:
W sądzie notorycznemu kłamcy nie daję się wiary.
A KRzK ma na sumieniu mordowanie w imię swoich kłamstw (w pewnym okresie za zaprzeczanie prawdziwości Darowizny Konstantyna karano śmiercią - jak pisze Lord Acton).

Dlatego świadectwo notorycznego kłamcy jakim jest KRzK nie ma żadnego znaczenia.
Świadectwo to ma taką samą rangę jak poniższe:

Cytat:
“Wielebny Rierenberg donosi, że w mieście Aragona żyła szlachetna i piękna Aleksandra, w której zakochali się dwaj młodzieńcy. Pewnego dnia z zazdrości pobili się o nią. Obaj się pozabijali. Ich rodzice tak się tym rozzłościli na młodą dziewczynę, sprawczynię tych nieszczęść, że zabili ją, a ciało wrzucili do studni, odcinając wcześniej głowę. Kilka dni później przechodził tamtędy św. Dominik, który zainspirowany zbliżył się do studni i zawołał: “Aleksandro, chodź tutaj”. Głowa zmarłej natychmiast osiadła na skraju studni, i błagała św. Dominika o wysłuchanie jej spowiedzi. Po wysłuchaniu [spowiedzi], święty udzielił jej komunii w obecności wielkiego tłumu ludzi, a następnie nakazał jej, by powiedziała, dlaczego otrzymała tak wielką łaskę.”

Odpowiedziała, ze chociaż była w stanie grzechu śmiertelnego kiedy jej ucięto głowę, mimo to, ponieważ miała zwyczaj odmawiać święty różaniec, Dziewica zachowała jej życie. Głowa dziewczyny, pełna życia, pozostała na skraju studni przez dwa dni przed oczami wielu ludzi, a następnie dusza poszła do czyśćca. Lecz piętnaście dni później dusza Aleksandry pojawiła się św. Dominikowi, jasna i piękna niczym gwiazda, i powiedziała mu, że jednym z najpewniejszych środków uwolnienia dusz z czyśćca jest odmawianie różańca w ich intencji.



Czyli krótko mówiąc - cuda te mają znacznie niższą rangę od bajek Ezopa, ponieważ bajki Ezopa miały także sensowny morał - dotyczący naszego życia. A cuda rozpowszechnianie przez KrzK mają na celu nabijanie kasy KRzK. Nijak się do Biblii mają.

Jak dasz KrzK wolną rękę, to nagle pojawi się mnóstwo cudów - jak chociażby takie w Polsce XVII i XVIII wieku:
Cytat:
Nie było domu magnatów lub majętnego obywatela, żeby po śmierci pana lub pani dusza nie pokazywała się to księżom, to sługom obojga płci, to zakonnikom bawiącym w tym domu, i nie żądała, by sukcesorowie czynili fundusze i hojne ekspensa na nabożeństwa, ku poratowaniu jej zbawienia.” (A. Moszczyński, Pamiętnik do historyi polskiej w ostatnich latach panowania Augusta III i pierwszych Stanisława Poniatowskiego, Warszawa 1905, s. 18.)
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-24, 13:06   

A jak to się ma do tego co napisałam?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-02-24, 14:04   

bardzo duzo, wystarczy otworzyc oczy.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-24, 18:01   

AlexK napisał/a:
Wiem jednak, że święci tam są i pomagają nam zanieść nasze prośby do Boga, szczególnie Matka Boska.

A z którego fragmentu Biblii się o tym dowiedziałaś?

AlexK napisał/a:
Słyszałaś o Licheniu koło Konina?
Ja słyszałem. Poganie czcili tam bożka "licho", stąd nazwa Licheń. Podobno zdarzały się tam wówczas cuda.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14