FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwód i ponowne małżeństwo
Autor Wiadomość
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-04-07, 14:23   

Pokoja napisał/a:
radek napisał/a:
Mat 5:9 BT5 "Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi."


Czy ci którzy dodali słowo Stwórca w Mat. 19:4, wprowadzają pokój?
Nadal Radku nie wyjaśniłeś, dlaczego tam jest słowo Stwórca, zamiast Moce niebieskie?


Jednak przyznać trzeba, że Ci, którzy napisali Stwórca zamiast, jak twierdzisz "moce niebieskie" nie starali się z pewnością wykazać błędu parafrazie greckiej. Chcieli z pewnością najrzetelniej jak umieli oddać znaczenie posiadanego tekstu źródłowego. Być może podpierali się wersją qumrańską Ewangelii. Tym nie mniej tak jak pisałem Słowo Stwórca nie jest jednoznacznym określeniem Najwyższego, ponieważ, żeby coś uczynić trzeba mieć upoważnienie z góry, inaczej stworzenie było by chaosem

J 15:5 BT5 "Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić."

J 14:24 BT5 "Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca."

A tak miejsce najświętsze pozostaje nieskażonym

Hbr 9:3 BT5 "Za drugą zaś zasłoną był przybytek, który nosił nazwę „Święte Świętych”."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-07-10, 16:55   

Jeśli mężczyzna znalazł coś odrażającego w swej Żonie, i opuścił ją z tego powodu, to nie będzie mu łatwo znaleźć Kobietę, która da mu zrozumienie jego życia, choć jest to możliwe. Zobowiązania jednak pozostają w mocy

Lb 30:10 BT5 "Ślub i wszelkie zobowiązania wdowy albo kobiety, która otrzymała list rozwodowy, pozostają ważne."

Jest tak dlatego, że ewentualny list rozwodowy musi zawierać dowód większej Miłości, aby dowieść swej mocy. Nie może mężczyzna oświadczyć Kobiecie poprostu żeby go opuściła. List musi być pełen prawdziwej Miłości

Iz 50:1 BT5 "Tak mówi Pan: Gdzie ten list rozwodowy waszej matki, na mocy którego ją odprawiłem? Albo któryż to jest z moich wierzycieli, któremu was zaprzedałem? Oto za wasze winy zostaliście sprzedani i za wasze zbrodnie odesłana wasza matka."

Także śmierć nie unieważnia zobowiązań małżeńskich, ponieważ mamy Prawo, które mówi

Łk 20:38 BT5 "Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13