FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezus<--->Archanioł Michał
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-03-21, 20:27   Jezus<--->Archanioł Michał

W Temacie 'Eucharystia' powstała dygresja w związku z Michałem i Jezusem-no to do roboty :mrgreen:

Dan 12:1,2
W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, opiekun synów twojego narodu. Będzie to czas ucisku, jakiego nie było, odkąd naród istnieje, aż do tego czasu. W tym czasie zostanie oswobodzony twój naród, wszyscy, którzy się znajdą wpisani w księdze.
Wielu śpiących w prochu ziemi obudzi się: jedni do życia wiecznego, inni ku hańbie i wiekuistej zgrozie.

W tym czasie gdy powstanie Michał oswobodzony zostanie twój naród,o czym to mówi?Nie wydaje mi się by to wymagało komentarza.
słowo powstanie często odnosi się do objęcia władzy:

Mic 5:3 I powstanie, i będzie rządził w mocy Jahwe

Jeżeli powstanie Michał czyli obejmie władzę to 'Wielu śpiących w prochu ziemi obudzi się'
czyli zmartwychwstanie.

1Ts 4:16
że na dany znak, na głos archanioła
i dźwięk trąby Bożej, sam Pan zstąpi z nieba, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
Jan 5:28,29
Nie dziwcie się temu, bo zbliża się godzina, w której wszyscy spoczywający w grobach usłyszą Jego głos.[Chrystusa]
Wtedy ci, którzy dobrze czynili, wyjdą, aby zmartwychwstać i żyć, a ci, którzy źle postępowali, aby zmartwychwstać [i iść] na potępienie.

1. Michał powstanie i nastąpi zmartwychwstanie. (Dan 12:1,2)
2.Jezus zstąpi na głos archanioła i nastąpi zmartwychwstanie. (1 Tes 4:16)
3.Na głos Jezusa następuje zmartwychwstanie. (Jan 5:28,29)


Czyli ile zmartwychwstań trzy ?

a jeśli JEDNO, to archanioł Michał z głosem archanielskim musi być Jezusem i na głos archanielski Jezusa następuje zmartwychwstanie.

Kolejne ciekawe wersety:
Hebrajczyków 1:4: On [Jezus] o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię

Jezus stał się wyższym od Aniołów o tyle o ile odziedziczył od nich wyższe imię,czy nie przypadkiem o tym tu czytamy ? Ja uważam,że jak najbardziej tak,o tym tu czytamy.Czyli Jezus jest wyższy od Aniołów a właściwie to STAŁ SIĘ od nich wyższy.

Filip. 2:8-I postawą znaleziony jako człowiek, sam się poniżył, będąc posłusznym aż do śmierci, a to śmierci krzyżowej.
9. Dlatego też Bóg nader go wywyższył i darował mu imię, które jest nad wszystkie imię;
(BG)
Teraz zestawmy ze sobą te dwa wersety

-Bóg nader go wywyższył i darował mu imię
oraz
- o ile odziedziczył wyższe od nich imię

Nie będę wklejać wszystkich wersetów,bo mógłbym tak jeszcze sporo ich podawać[zrobię tak jeśli będzie potrzeba] ale wkleję coś co mnie zastanawia i wcale nie jest tak na poważnie brane[jest niezauważalne dla wielu] przez biblistów.

2 Moj. 23:21-22
21
. Miej się przed nim na baczności, słuchaj głosu jego i nie przeciwstawiaj mu się, bo nie przebaczy występków waszych, gdyż imię moje jest w nim.
22. A jeżeli będziesz pilnie słuchał jego głosu i wykonasz wszystko, co powiem, wtedy będę nieprzyjacielem nieprzyjaciół twoich i przeciwnikiem przeciwników twoich.

----->'IMIĘ MOJE JEST W NIM'

Jn 17:11
11.
Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno.

------>'W TWOIM IMIENIU,KTÓRE MI DAŁEŚ'

Zapraszam do dyskusji,a jakie jest wasze zdanie ?
Czy uważacie,że jest to możliwe,czy jednak jesteście przeciwnikami tej nauki ?
:)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-21, 20:56   

Jak dla mnie to jest to jedna wielka nadinterpretacja.
I nie wiem co chciałeś udowodnić tymi dwoma ostatnimi wersetami - to, że Jezus to Michał. W takim razie Bóg Ojciec to też Michał. :)
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-03-21, 21:09   

AlexK,

Cytat:
Jak dla mnie to jest to jedna wielka nadinterpretacja.
I nie wiem co chciałeś udowodnić tymi dwoma ostatnimi wersetami - to, że Jezus to Michał. W takim razie Bóg Ojciec to też Michał.


Dla równowagi do tego co napisał Bartek dodam jeszcze ciekawą myśl

Dan 12:1 (1) W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota. (2) A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się, jedni do żywota wiecznego, a drudzy na hańbę i wieczne potępienie.

Kto jest orędownikom ludu Bożego ?

1 Jan 2;1 Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2013-03-21, 21:17   

Bardzo dobra uwaga David Jezus Pan dla klasy Oblubienicy Chrystusowej był orędownikiem, bo oni w wieku Ewangelii byli na probie do życia wiecznego.
Jezus jeszcze przed swoim przyjściem na ziemię był w niebie Logosem, ale nie tylko, był tez Archaniołem i tez Michałem. był pierwszym stworzeniem Boga Ojca Swojego. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-03-21, 21:33   

David 77, hehe :mrgreen: ten werset też miałem w zanadrzu hehe :) bardzo duzo ukazuje,bo Orędownik ludu Bożego jest JEDEN.
AlexK
Cytat:
Jak dla mnie to jest to jedna wielka nadinterpretacja.
Proszę,podważ tę nadinterpretację...ale nie dziełami ludzi z wieku XX czy XXI a Biblią-podaj wersety gdzie jednoznacznie pisze "Jezus to nie Archanioł Michał" lub coś co zaprzeczy temu co ja i Inni napisaliśmy,dziękuję.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-22, 17:46   

bartek212701 napisał/a:
David 77, hehe :mrgreen: ten werset też miałem w zanadrzu hehe :) bardzo duzo ukazuje,bo Orędownik ludu Bożego jest JEDEN.
AlexK
Cytat:
Jak dla mnie to jest to jedna wielka nadinterpretacja.
Proszę,podważ tę nadinterpretację...ale nie dziełami ludzi z wieku XX czy XXI a Biblią-podaj wersety gdzie jednoznacznie pisze "Jezus to nie Archanioł Michał" lub coś co zaprzeczy temu co ja i Inni napisaliśmy,dziękuję.

Nie uznajecie Trójcy, bo nigdzie w Biblii nie jest jasno napisane TRÓJCA, a sami mówicie, że Jezus to Michał, choć nigdzie to nie jest jasno napisane. Nie ogarniam was, ale proszę:

Jezus Bóg-człowiek (J 20:28, 1Tm 2:5) jest różną osobą od Michała archanioła. Michał to tylko "jeden z pierwszych książąt" anielskich (Dn 10:13), a Jezus to "Pan panów i Król królów" (Ap 17:14), który, jak Ojciec jest "Księciem Książąt" Dn 8:25 BP, NP, BG (BT ma "Najwyższy Książę"). Michał jako "jeden z pierwszych książąt" (Dn 10:13), jest jak Gabriel (Dn 9:21) i Rafał "jednym z siedmiu aniołów, którzy stoją w pogotowiu i wchodzą przed majestat Pański" (Tb 12:15) i jednym z "siedmiu aniołów, którzy stoją przed Bogiem, a dano im siedem trąb" (Ap 8:2); por. "Ja jestem Gabriel, który stoję przed Bogiem" Łk 1:19. Michał jest "siódmym aniołem trąbiącym" z Ap 11:15 i 1Tes 4:16. W ST nie występuje słowo "archanioł", stąd Michał może być zaliczany do aniołów. Jezus zaś jest w ST nazwany "Bogiem Mocnym" i "Odwiecznym Ojcem" (Iz 9:5).

Nikt na pytania Chrystusa: "Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?" i "A za kogo wy Mnie uważacie" (Mt 16:13, 16) nie odpowiada, że za Michała. Taką odpowiedź dajecie jedynie wy. :)

Nigdy Żydzi nie uczyli, że Michał archanioł będzie Mesjaszem. Wyparli się później Jezusa, a nie Michała. Nawracający się Paweł, pytając, wziętego do nieba Pana o Jego imię, otrzymuje odpowiedź, że Jezus (Dz 9:5), a nie Michał.

2Kor 11:4 przestrzega nas przed ludźmi głoszącymi innego Jezusa: "Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa jakiegośmy wam nie głosili (...), znosicie to spokojnie".

Starczy? :)
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-03-22, 18:08   

AlexK,
Cytat:
Taką odpowiedź dajecie jedynie wy. :)
"Wy" czyli kto ? Ja nie jestem Świadkiem,Nike i David tak samo :-D
Cytat:
Starczy? :)
Tak,ale nie rozumiesz Jednego,Jezus w niebie BYŁ Michałem,gdy zszedł na ziemię stał się JEZUSEM CHRYSTUSEM ! :)
Cytat:
Jezus Bóg-człowiek
Tego dziwnego tworu nigdy nie zrozumiem i Biblia też nie,ale i Katolicy też nie hehe :mrgreen:

Powiedz mi,jesli Jezus nie był w niebie Bogiem,to kim mógłby być jak nie aniołem ?
Cytat:
Michał jako "jeden z pierwszych książąt" (Dn 10:13), jest jak Gabriel (Dn 9:21) i Rafał
Ale kłamstwo :) Michał to ARCHANIOŁ,a Gabriel czy Rafał to aniołowie.Michał jest nad nimi,tak jak Jezus.

http://www.piotrandryszczak.pl/5.html

Sama nie umiesz napisać ? Ja nie rozmawiam z panem Piotrem Andryszczakiem,a z Tobą,chyba ?
Cytat:
W ST nie występuje słowo "archanioł", stąd Michał może być zaliczany do aniołów. Jezus zaś jest w ST nazwany "Bogiem Mocnym" i "Odwiecznym Ojcem" (Iz 9:5).
Piotr Andryszczak zadziwia,ale to norma i ma mnóstwo błędów w swoich opracowaniach jeśli chodzi o merytoryczność.Nie jeden raz zostało juz mu to wypomniane.
Jeszcze coś od siebie tu podam na temat Izajasza 9:5[6]

Od zawsze mnie ciekawiło to sformułowanie "El Gibbor" bo spotkałem sie przede wszystkim z tłumaczeniem "Bóg mocny"

Izaj. 9:6
6. Albowiem dziecię narodziło się nam, a syn dany jest nam; i będzie panowanie na ramieniu jego, a nazwią imię jego: Dziwny, Radny, Bóg mocny, Ojciec wieczności, Książę pokoju;
(BG)


Takie samo wyrażenie tylko odnośnie ludzi [w liczbie mnogiej] znajduje się w Księdze Ezechiela 32:21
Ezech. 32:21
21. Mówić do niego będą najmocniejsi z mocarzów z pośrodku grobu z pomocnikami jego, którzy tam zstąpiwszy, leżą z nieobrzezańcami pobitymi mieczem.
(BG)
Ezech. 32:21
21. I odezwą się do niego z krainy umarłych najwięksi bohaterowie: Zejdźcie, ty i twoi pomocnicy, i leżcie wśród nieobrzezanych, pobitych mieczem.
(BW)
Ez 32:21
21. Wtedy powiedzą do niego mocarni bohaterowie ze środka Szeolu: razem ze swymi pomocnikami zstępują do dołu i będą leżeć wśród nieobrzezanych, razem z tymi, których miecz pobije.
(BT)

Teraz interlinia tych dwóch miejsc
Księga Ezechiela


Dlaczego w Ezechiela nie przetłumaczono tego zwrotu w liczbie mnogiej na "Mocni Bogowie" skoro w Izajasza tak się tłumaczy ?
Albo,dlaczego w Izajasza nie powiedziano o Jezusie "Najmocniejszy z Mocarzy" "Największy Bohater" "Mocarny Bohater" ?
Jestem zdania,że skoro w Ezechiela tak się tłumaczy ten zwrot to tłumaczenie go w Izajasza w ten sam sposób jest równie poprawne.

-----------------------------------------------------------------------------
*** Ciekawostka
Frazę אֵל גִּבּוֹר można przetłumaczyć jako - Mocarny Bohater .
Izaak Cylkow znawca języka hebrajskiego i polskiego, przetłumaczył ten werset w następujący sposób :
"Bo dziecię narodziło się nam, chłopię dane nam zostało, a złożoną jest władza na ramieniu jego, i nazwą imię jego: znamienitym radcą, boskim bohaterem, patriarchą wiecznym, księciem pokoju" .

Odpowiedz sama,a nie czyimiś opracowaniami :) przynajmniej je pozmieniaj troche :-/
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Majorka 1 

Pomogła: 14 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 194
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 27/27
 100%
Wysłany: 2013-03-22, 19:48   

bartek212701 napisał/a:
AlexK,
Cytat:
Taką odpowiedź dajecie jedynie wy. :)
"Wy" czyli kto ? Ja nie jestem Świadkiem,Nike i David tak samo :-D
Cytat:
Starczy? :)
Tak,ale nie rozumiesz Jednego,Jezus w niebie BYŁ Michałem,gdy zszedł na ziemię stał się JEZUSEM CHRYSTUSEM ! :)
Cytat:
Jezus Bóg-człowiek
Tego dziwnego tworu nigdy nie zrozumiem i Biblia też nie,ale i Katolicy też nie hehe :mrgreen:

Powiedz mi,jesli Jezus nie był w niebie Bogiem,to kim mógłby być jak nie aniołem ?
Cytat:
Michał jako "jeden z pierwszych książąt" (Dn 10:13), jest jak Gabriel (Dn 9:21) i Rafał
Ale kłamstwo :) Michał to ARCHANIOŁ,a Gabriel czy Rafał to aniołowie.Michał jest nad nimi,tak jak Jezus.

http://www.piotrandryszczak.pl/5.html

Sama nie umiesz napisać ? Ja nie rozmawiam z panem Piotrem Andryszczakiem,a z Tobą,chyba ?
Cytat:
W ST nie występuje słowo "archanioł", stąd Michał może być zaliczany do aniołów. Jezus zaś jest w ST nazwany "Bogiem Mocnym" i "Odwiecznym Ojcem" (Iz 9:5).
Piotr Andryszczak zadziwia,ale to norma i ma mnóstwo błędów w swoich opracowaniach jeśli chodzi o merytoryczność.Nie jeden raz zostało juz mu to wypomniane.
Jeszcze coś od siebie tu podam na temat Izajasza 9:5[6]

Od zawsze mnie ciekawiło to sformułowanie "El Gibbor" bo spotkałem sie przede wszystkim z tłumaczeniem "Bóg mocny"

Izaj. 9:6
6. Albowiem dziecię narodziło się nam, a syn dany jest nam; i będzie panowanie na ramieniu jego, a nazwią imię jego: Dziwny, Radny, Bóg mocny, Ojciec wieczności, Książę pokoju;
(BG)


Takie samo wyrażenie tylko odnośnie ludzi [w liczbie mnogiej] znajduje się w Księdze Ezechiela 32:21
Ezech. 32:21
21. Mówić do niego będą najmocniejsi z mocarzów z pośrodku grobu z pomocnikami jego, którzy tam zstąpiwszy, leżą z nieobrzezańcami pobitymi mieczem.
(BG)
Ezech. 32:21
21. I odezwą się do niego z krainy umarłych najwięksi bohaterowie: Zejdźcie, ty i twoi pomocnicy, i leżcie wśród nieobrzezanych, pobitych mieczem.
(BW)
Ez 32:21
21. Wtedy powiedzą do niego mocarni bohaterowie ze środka Szeolu: razem ze swymi pomocnikami zstępują do dołu i będą leżeć wśród nieobrzezanych, razem z tymi, których miecz pobije.
(BT)

Teraz interlinia tych dwóch miejsc
Księga Ezechiela
Obrazek
Obrazek
Dlaczego w Ezechiela nie przetłumaczono tego zwrotu w liczbie mnogiej na "Mocni Bogowie" skoro w Izajasza tak się tłumaczy ?
Albo,dlaczego w Izajasza nie powiedziano o Jezusie "Najmocniejszy z Mocarzy" "Największy Bohater" "Mocarny Bohater" ?
Jestem zdania,że skoro w Ezechiela tak się tłumaczy ten zwrot to tłumaczenie go w Izajasza w ten sam sposób jest równie poprawne.

-----------------------------------------------------------------------------
*** Ciekawostka
Frazę אֵל גִּבּוֹר można przetłumaczyć jako - Mocarny Bohater .
Izaak Cylkow znawca języka hebrajskiego i polskiego, przetłumaczył ten werset w następujący sposób :
"Bo dziecię narodziło się nam, chłopię dane nam zostało, a złożoną jest władza na ramieniu jego, i nazwą imię jego: znamienitym radcą, boskim bohaterem, patriarchą wiecznym, księciem pokoju" .

Odpowiedz sama,a nie czyimiś opracowaniami :) przynajmniej je pozmieniaj troche :-/



Wyczaiłeś ją :D hehe dobry z Ciebie detektyw ;)
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-03-22, 19:56   

AlexK,
Cytat:

Nie uznajecie Trójcy, bo nigdzie w Biblii nie jest jasno napisane TRÓJCA, a sami mówicie, że Jezus to Michał, choć nigdzie to nie jest jasno napisane. Nie ogarniam was, ale proszę:


Gdzie tutaj sens a gdzie logika ;Trynitarianie mówią Jezus nie jest tą samą osobą co Ojciec ale jest tym samym Bogiem - tutaj pytanie do Trynitarian Czy Bóg nie jest Ojcem ? skoro jest Ojcem i dlatego również tak go określa biblia to reasumując skoro Jezus nie jest tą samą osobą co Ojciec to nie jest również tym samym Bogiem
Cytat:

Nikt na pytania Chrystusa: "Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?" i "A za kogo wy Mnie uważacie" (Mt 16:13, 16) nie odpowiada, że za Michała. Taką odpowiedź dajecie jedynie wy


A czy ktoś powiedział że,, Ty jesteś Bóg człowiek :mrgreen: dziwne jeżeli Pan Jezus był zarówno Bogiem jak i człowiekiem że żaden z apostołów o tym nie wspomniał :-D

Cytat:
Nigdy Żydzi nie uczyli, że Michał archanioł będzie Mesjaszem. Wyparli się później Jezusa, a nie Michała. Nawracający się Paweł, pytając, wziętego do nieba Pana o Jego imię, otrzymuje odpowiedź, że Jezus (Dz 9:5), a nie Michał.



Żydzi również nie uczyli jak i nie uczą że Bóg opuścił niebiosa i narodził się jako człowiek żaden z apostołów tak nie uczył , czy rozumiesz to ?

Cytat:
Jezus zaś jest w ST nazwany "Bogiem Mocnym" i "Odwiecznym Ojcem" (Iz 9:5).


Kolejne naciąganie tekstu biblijnego aby coś udowodnić , Proponuję abyś sprawdziła ten werset w LXX :-D
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-23, 08:52   

bartek212701 napisał/a:

http://www.piotrandryszczak.pl/5.html

Sama nie umiesz napisać ? Ja nie rozmawiam z panem Piotrem Andryszczakiem,a z Tobą,chyba ?

Brawo. Tylko, że to jest artykuł pana Włodzimierza Bednarskiego. :Aku:
Ja się z nim zgadzam, więc nie wiem co ci przeszkadza. Myślę tak samo jak on.
I tak chciałam zakończyć z wami dyskusję. Dziękuję.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2013-03-23, 09:02   

AlexK, A kim jest P.Bednarski? Jednym z apostołów?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-03-23, 09:09   

nike napisał/a:
AlexK, A kim jest P.Bednarski? Jednym z apostołów?

Jest katolikiem, bodajże. Ani pan Adryszczak, ani pan Bednarski nie byli Świadkami, więc odstępcami nie są, ale nie o nich dyskutujemy.
A tak w ogóle, to czemu zadałaś takie głupie pytanie?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2013-03-23, 09:49   

AlexK, A o to to się zapytaj Włodka B. :-(
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-24, 22:10   

AlexK napisał/a:

Nie uznajecie Trójcy, bo nigdzie w Biblii nie jest jasno napisane TRÓJCA, a sami mówicie, że Jezus to Michał, choć nigdzie to nie jest jasno napisane. Nie ogarniam was

Nic bardziej błędnego. Ja nie dlatego nie wierzę w trójce, że w PŚ ie ma takiego terminu. Nie wierzę w trójcę, gdyż Biblia temu zaprzecza - i to bardzo wyraźnie. Niejednokrotnie zostało to wykazane na tym forum.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-25, 14:04   

Makarios, wybacz że spytam, ale dlaczego w twojej wierze tak jest, że raz wierzycie, że Jezus jest archaniołem, a raz że człowiekiem. Dlaczego jest tak? Czy człowiek archaniołem (lub aniołem) być może jednocześnie? Pytam z ciekawości.

A co do terminu Trójca. Twoja religia też używa czasem słów, których w Piśmie Świętym nie ma
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13