FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezus<--->Archanioł Michał
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2015-01-16, 12:55   

Benjamin.Szot napisał/a:
Forma Jozue dokładnie odpowiada imieniu Jezus w języku greckim :


Bartosz, Bartłomiej, jest w zmiękczeniu Bartek. a są dwa oddzielne imiona. Podobnie z Jehoszuą i Jeszuą.
W zmiękczeniu są te same imiona.
Nie spotkałam w BH w NT. imienia Jezusa Jehoszua, tylko Jeszua, dlaczego?
Być może,ze jest, więc mi zacytuj tekst.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-16, 13:15   

chłop ma manie na punkcie literek.
No ale jak kogoś to bawi to niech tłumaczy
Tylko nike za bardzo sie nie wkrecaj w to
bo to warte funta kłakow :-P
(ale to chyba wiesz)
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-01-16, 20:05   

Benjamin.Szot,

Cytat:
David77

Dawid nazywany jest pierworodnym spośród królów, bo u Boga był pierwszy z królów, wprawdzie nie w czasie, ale co do godności. Dlaczego królowie mają być tutaj zawężeni tylko do Judy ? A ponadto w 2 Moj. 4 : 22 Bóg powiedział, że pierworodnym jest Izrael. A więc w znaczeniu wyrożnienia i godności, a nie dlatego że był pierwszy numerycznie.


Gwoli ścisłości to Izrael został przyrównany do Pierworodnego syna tak to rozumieli żydzi pisząc o ty w księdze historycznej

Syr 36:11 BT „Panie, zlituj się nad narodem, który jest nazwany Twoim imieniem, nad Izraelem, którego przyrównałeś do pierworodnego.”

Czy uznajesz to co napisał o Jezusie apostoł Paweł ?

Kol 1:16 On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy

Co w tym przypadku oznacza słowo ,, Pierwszy ''

Purpureus,

Cytat:
Nie jest tam tak napisane, ponieważ w tekście nie występuje przyimek "z" to jest co najwyżej komentarz. Tekst brzmi następująco "pierworodny całego stworzenia".


Użycie przez Pawła przyimka ek czy też pominięcie go w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia , Paweł bowiem często w tekstach pomija przyimek ek jednaj wszyscy Tłumacze którzy tłumaczą z greki do tekstu wstawiają przyimek (z) gdyż taki właściwie jest sen danej myśli .

Mamy identyczną konstrukcje gramatyczną w określeniu ,, Pierworodny z umarłych ''

Kol 1: 17 πρωτοτοκος εκ των νεκρων
pierworodnym z umarłych

Obj 1:5 ὁ πρωτότοκος τῶν νεκρῶν – pierworodnym umarłych

Paweł używa w tym przypadku przyimka ,,ek'' zaś Jan tenże przyimek pomija sens zaś pozostaje taki sam

1 mój 4:4 πρωτοτόκων τῶν προβάτων – Czy owa Owca nie była jedną z pierwszych narodzonych owiec ?

Gdyby uznać Jezusa za pierwszego z nowego stworzenia to co za tym idzie musiał by on narodzić się na nowo , zmienić swoje dotychczasowa postępowanie ect co jest totalnym absurdem ,
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-01-16, 20:17   

David 77 napisał/a:
Gdyby uznać Jezusa za pierwszego z nowego stworzenia to co za tym idzie musiał by on narodzić się na nowo , zmienić swoje dotychczasowa postępowanie ect co jest totalnym absurdem


Tak samo uważam :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-16, 21:28   

Dawid 77

Pozostaje jednak faktem, że Izrael ( jakkolwiek by go rozumieć ) nie był numerycznie pierwszy !

Cytowanie apokryfu pt. Madrość Syracha jest zbędne, a nawet niewskazane skoro mamy pisma kanoniczne.


Purpureus

Cytat:
Innymi słowy Paweł apostoł zalicza owego pierworodnego do rodzaju rzeczy, których jest pierworodnym. Fraza "to co na niebie i ziemi" nigdy samodzielnie nie odnosi się do dzieła pierwszego stworzenia zawsze, gdy Biblia mówi o pierwszym stworzeniu nie wspomina samodzielnie tego co na niebie i ziemi, lecz łącznie z niebem i ziemią! Ponadto dzieło nowego stworzenia nastąpiło w / przez Chrystusa (2 Kor 5,17) dzieła pierwszego stworzenia dokonał sam Bóg bez niczyjej pomocy.


Bardzo słuszne spostrzeżenie.

Cytat:
Zgadzam się z tym, że "pierworodny" oznacza pierwszego względem godności lub czasu -bądź jedno i drugie jednocześnie.

Natomiast Chrystus jest pierwszym nowym Bożym stworzeniem. Skoro tak się upierałeś przy tym, iż we wszystkim ma być pierwszy dlaczego mu odbierasz pierwszeństwo w byciu Nowym Stworzeniem?

Wyjątkowość Chrystusa polega na tym, że jako nowe stworzenie nie musiał się rodzić na nowo jak My. Podobnie jak w sposób wyjątkowy ciało Jego nie doznało skażenia, gdyż sam Bóg zachował je od skażenia. Nasze ciała gdy zaśniemy obrócą się w proch. Chrystus pomimo, że miał ludzką natura podatną na grzech grzechu nie popełnił posiadając pełnię Ducha św. Czy z tego względu należy mu odmówić ludzkiej natury bo wszyscy inni ludzie grzeszą?


Właśnie wyjątkowość Chtrystusa jest tym czego nie powinno się w tym wypadku przeoczyć. Był jak Adam doskonały ( czego nie można powiedzieć o żadnym innym człowieku ), a postępując w sposób nieskazitelny wyróżniony został od innych ludzi, nawet od tych dla których był i jest zawsze pierwszy. Nie oznacza to jednak np. że jako pierwszy jest przed Bogiem. Choć wziął chrzest przez zanurzenie w wodzie i w świętym duchu Bożym jako pierwszy, to jednak jego chrzest ma nieco inne znaczenie niż dla jego naśladowców, ponieważ on grzechu nie popełnił i nie uległ żadnemu skażeniu. Chrystus nie musiał więc ani się opamiętywać, bo nie był grzesznikiem, ani oczyszczać. A nikt też nie może umrzeć za ludzkość tak jak uczynił to Chrystus. Podobnie jest ze słowem " pierworodny ". Nie ulega żadnych wątpliwości, że Jezus jest również PIERWSZY wśród tych którzy stanowią Nowe Stworzenie, co nie oznacza, że musiał przejść taką sama przemianę duchową jak ci, dla których wymagane jest narodzenie się na nowo ( Ewangelia Jana 3 : 5 ).

____________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-01-16, 21:47   

Benjamin.Szot napisał/a:
PIERWSZY wśród tych którzy stanowią Nowe Stworzenie,


Pierwszy z tych co się z Boga narodzili.


:!: :!: :!:
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-16, 22:51   

Listek

Cyt. PIERWSZY wśród tych którzy stanowią Nowe Stworzenie,
Cytat:
Pierwszy z tych co się z Boga narodzili.


Ależ oczywiście, że tak.

_____________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
Purpureus

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2013
Posty: 47
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 9/13
 69%
Wysłany: 2015-01-16, 23:05   

David 77 napisał/a:
Użycie przez Pawła przyimka ek czy też pominięcie go w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia , Paweł bowiem często w tekstach pomija przyimek ek jednaj wszyscy Tłumacze którzy tłumaczą z greki do tekstu wstawiają przyimek (z) gdyż taki właściwie jest sen danej myśli

Tak to gdzie go pominął? Bo jest to jedyne miejsce, gdzie został pominięty w kontekście pierworództwa w Corpusie Paulinum? Po drugie wielu tłumaczy wstawia tam przysłówek "względem" twierdząc, że mamy tam do czynienia z dopełniaczem porównawczym. Więc takie wstawianie przyimków, których nie ma świadczy o tłumaczeniu pod tezę analogicznie wstawianie przyimków skoro ich tam nie ma jest wątpliwe.

Cytat:
Gdyby uznać Jezusa za pierwszego z nowego stworzenia to co za tym idzie musiał by on narodzić się na nowo , zmienić swoje dotychczasowa postępowanie ect co jest totalnym absurdem

Argument jest mizerny ponieważ oparty na fałszywym założeniu już na to odpowiedziałem Jezus nie musiał zmieniać swojego postępowania, gdyż został uczyniony nowym stworzeniem przez samego Boga. Aniołowie Boży również nie musieli zmieniać swojego postępowania a pewnym sposobem również ich dotyczy dzieło nowego stworzenia o czym wspomina Paweł. Co zebrał razem w Chrystusie na niebiosach i na ziemi? Efezjan 1,10. O jakim to stworzeniu mówi Paweł Efez. 2,10 w Chrystusie pierwszym? I dalej 2 Kor 5,17 o jakim stworzeniu mówi apostoł? Czyż nie mówi wprost, że w Chrystusie ma miejsce dzieło nowego stworzenia? Wróć do Kolosan o jakim stworzeniu mówi? Czyż nie stworzeniu w Chrystusie? Pokaż mi choć jedno miejsce, które mówi, iż dzieło pierwszego stworzenia dokonane zostało w Chrystusie powiem amen i po sprawie.

Zapytałem Cię skoro Jezus we wszystkim był pierwszy to dlaczego pozbawiasz Go pierwszeństwa w kontekście nowego stworzenia? Cóż milczenie jest bardzo wymowne ;-)
_________________
http://christianismirestitutio.pl/
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-01-17, 12:45   

...

Pierwszego człowieka Adama, Stwórca stworzył, ulepił z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia.

Jeszua narodził się z żydowskiej dziewicy Miriam jako Syn Najwyższego, jako pierwszy narodzony z Boga.


Warto to uwzględnić w swoich rozważaniach.

My , narodzeni z grzesznych ludzi musimy się na nowo narodzić, by żyć dla Boga,w Mesjaszu Jeszua.

J 3:7 "Nie dziw się, że ci powiedziałem:

Musicie się na nowo narodzić."


:!: :!: :!:
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-01-17, 14:18   

Purpureus,
Cytat:

Tak to gdzie go pominął? Bo jest to jedyne miejsce, gdzie został pominięty w kontekście pierworództwa w Corpusie Paulinum? Po drugie wielu tłumaczy wstawia tam przysłówek "względem" twierdząc, że mamy tam do czynienia z dopełniaczem porównawczym. Więc takie wstawianie przyimków, których nie ma świadczy o tłumaczeniu pod tezę analogicznie wstawianie przyimków skoro ich tam nie ma jest wątpliwe.


Twój wniosek jest błędny podał ci daw przykład gdzie jest mowa o pierworodztwie i gdzie przyimek ek nie występuje zatem do rzeczy

1 mój 4:4 πρωτοτόκων τῶν προβάτων – Czy owa Owca nie była jedną z pierwszych narodzonych owiec ? Tak lub Nie ?

Frazę πρωτοτοκος εκ των νεκρων może również napisać tak jak to uczynił apostoł Jan

Obj 1:5 ὁ πρωτότοκος τῶν νεκρῶν – pierworodnym umarłych

Zobaczmy jak pomimo braku przyimka ek owa fraza jest tłumaczona ?

Obj 1:5 i od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym,( pierworodnym z umarłych) i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją , BW

pierworodnym z umarłych BG

pierworodny z umarłych (Biblia Brzeska)

ὁ πρωτότοκος τῶν νεκρῶν -Popowski Intelinia
pierworodnym (z) martwych

Cytat:
Zapytałem Cię skoro Jezus we wszystkim był pierwszy to dlaczego pozbawiasz Go pierwszeństwa w kontekście nowego stworzenia? Cóż milczenie jest bardzo wymowne


Proszę o podanie chociaż jednego wersety gdzie Jezus jest określony terminem ,, nowe stworzenie ''
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Purpureus

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2013
Posty: 47
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 9/13
 69%
Wysłany: 2015-01-17, 17:46   

David 77 napisał/a:
Paweł bowiem często w tekstach pomija przyimek ek

Zapytałem, gdzie tak uczynił a Ty nawet nie potrafisz wziąć odpowiedzialności za własne słowa i cytujesz fragment z Objawienia, który nie ma znaczenia bo mniemałeś, że Paweł tak czyni. Powtarzam pytanie, gdzie?

Cytat:
Twój wniosek jest błędny podał ci daw przykład gdzie jest mowa o pierworodztwie i gdzie przyimek ek nie występuje zatem do rzeczy

Jaki wniosek? Przecież zgadzam się z tym, że dopełniasz z Kolosan 1,15 to dopełniacz partytywny. Wstawianie jednak do tekstu przyimka bądź przysłówka jak w tym wypadku świadczy o tendencyjności i naciąganiu tekstu pod tezę. Nie chce mi się teraz szukać, ale łatwo wskazać kontr przykład np.; pierworodny ojca, matki, rodziców (zresztą taki przykład znajdujemy w ST) czy pierworodny matki jest matką albo rodzicem? Albo pierwszym z rodziców?

Cytat:
Proszę o podanie chociaż jednego wersety gdzie Jezus jest określony terminem ,, nowe stworzenie ''

Ciekawy z Ciebie rozmówca kompletnie nie odpowiadasz na zarzuty ignorujesz to co jest niewygodne, ale chętnie uczynię za dość Twojej ignorancji.

Jezus jest pierworodnym wszelkiego stworzenia, które w Nim i przez Niego zostało stworzone. A jakie to stworzenie miało miejsce w Chrystusie i przez Chrystusa? Widać u Pawła wprost.

2 Kor 5,17 (BT)Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe.

Efez 2,10 (BT) Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych uczynków.


Efez 2,15 (BT) pozbawił On mocy Prawo przykazań, wyrażone w zarządzeniach, aby z dwóch [rodzajów ludzi] stworzyć w sobie jednego nowego człowieka, wprowadzając pokój.

W dodatku w samym hymnie z Kolosan widać wprost, że Paweł mówi o tym wszystkim co na niebie i ziemi a nie samym niebie i ziemi. W celu zawężenia przedmiotu swojej wypowiedzi konkretyzuje to stworzenie rodzajnikiem nie mówi panta, lecz ta panta - to wszystko.

Drobiazgowa egzegeza całego hymnu znajduje się na mojej domenie w tekście Wykład Miejsc Niektórych Nowego Przymierza. Nie będę tego powtarzał tutaj jak ktoś chce tam zamieściłem tłumaczenie http://christianismirestitutio.pl/?page_id=320
_________________
http://christianismirestitutio.pl/
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-01-18, 20:29   

Purpureus,
Cytat:

Zapytałem, gdzie tak uczynił a Ty nawet nie potrafisz wziąć odpowiedzialności za własne słowa i cytujesz fragment z Objawienia, który nie ma znaczenia bo mniemałeś, że Paweł tak czyni. Powtarzam pytanie, gdzie?


Proszę bardzo :

Rz 5;10 Jeżeli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Jego Syna, to tym bardziej, będąc już pojednani, dostąpimy zbawienia przez Jego życie.
εἰ γὰρ ἐχθροὶ ὄντες κατηλλάγημεν τῷ θεῷ – w tekscie greckim przyimek εκ nie występuje ale w tłumaczeniu używa się go domyślnie :-D Czy mam ci podać więcej miejsc ??
Cytat:

Jaki wniosek? Przecież zgadzam się z tym, że dopełniasz z Kolosan 1,15 to dopełniacz partytywny. Wstawianie jednak do tekstu przyimka bądź przysłówka jak w tym wypadku świadczy o tendencyjności i naciąganiu tekstu pod tezę. Nie chce mi się teraz szukać, ale łatwo wskazać kontr przykład np.; pierworodny ojca, matki, rodziców (zresztą taki przykład znajdujemy w ST) czy pierworodny matki jest matką albo rodzicem? Albo pierwszym z rodziców?


Zatem zaprzeczasz temu co powyżej przałeś , według ciebie Jezus nie jest jednym z stworzeń czy tak uważasz ?

Pierworodny Ojca był jednym z synów Ojca czy to ci jest trudno zrozumieć
Pierworodny braci był jednym z braci ,pierworodny zwierząt był również zwierzęciem , Pierworodny z umarłych był również umarłym

Partitivus wskazuje na cześć z pewnej całości i tak właśnie jest w Kol 1:15 Paweł nie wyklucza Jezusa z grona stworzeń

Prosiłem o podanie jednoznacznego wersetu gdzie Jezus jest nazwany nowym stwierdzeniem podaj chociaż jeden werset .

Dlaczego nie odpowiedziałeś na moje pytanie

1 mój 4:4 πρωτοτόκων τῶν προβάτων – Czy owa Owca nie była jedną z pierwszych narodzonych owiec ? Tak lub Nie ?
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Purpureus

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2013
Posty: 47
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 9/13
 69%
Wysłany: 2015-01-18, 21:51   

David 77 napisał/a:

Proszę bardzo :
Rz 5;10 Jeżeli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Jego Syna, to tym bardziej, będąc już pojednani, dostąpimy zbawienia przez Jego życie.
εἰ γὰρ ἐχθρ ὄντες κατηλλάγημεν τῷ θεῷ – w tekscie greckim przyimek εκ nie występuje ale w tłumaczeniu używa się go domyślnie :-D Czy mam ci podać więcej miejsc

To istotnie wiele napisałeś często a podałeś jeden przykład w dodatku bez związku z Kolosan 1,15. Paweł 3 razy mówi o pierworództwie w sąsiedztwie dopełniacza i tylko raz pomija przyimek.

Cytat:
Zatem zaprzeczasz temu co powyżej przałeś , według ciebie Jezus nie jest jednym z stworzeń czy tak uważasz ?

Zabawne jest to, że nie czytasz tego co inni piszą czego wymownym przykładem jest tekst powyżej. Skoro uważam, że Jezus jest nowym stworzeniem to jak mogę zaprzeczać, że jest stworzeniem? Czy stworzenie nowe to nie stworzenie? Czy bycie człowiekiem to nie bycie stworzeniem?

Cytat:
Pierworodny Ojca był jednym z synów Ojca czy to ci jest trudno zrozumieć

Sorry ale nie masz bladego pojęcia na czym polega dopełniacz partytywny co widać na tym przykładzie. Pierworodny Ojca musiałby zawierać się w rodzaju tego czego jest pierworodnym czyli Ojcu - rzeczownik Ojciec to dopełniacz. Tak jak pierworodny umarłych [dopełniacz] w umarłych a stworzenia [dopełniacz] w stworzeniu.

Cytat:
Pierworodny braci był jednym z braci ,pierworodny zwierząt był również zwierzęciem , Pierworodny z umarłych był również umarłym

A pierworodny ojca ojcem. Taka jest konsekwencja dopełniacza partytywnego.

Cytat:
Prosiłem o podanie jednoznacznego wersetu gdzie Jezus jest nazwany nowym stwierdzeniem podaj chociaż jeden werset.

No tak szkoda, że nie chciałeś wersetu, gdzie Jezus jest nazwany osobą ludzką, homo sapiens albo istotą rozumną. A także wersetu, gdzie jest napisane, że nie był kosmitą, kieszonkowcem i globtroterem.

Pokazałem to implicite na co jak masz w zwyczaju ani słowem się nie odezwałeś. Zatem rozumiem, że w tej materii kapitulujesz.

Więc pokaż nam tekst, gdzie Jezus jest nazwany częścią starego stworzenie.

Cytat:
Dlaczego nie odpowiedziałeś na moje pytanie
1 mój 4:4 πρωτοτόκων τῶν προβάτων – Czy owa Owca nie była jedną z pierwszych narodzonych owiec ? Tak lub Nie ?

Odpowiedziałem na to pytanie multum razy. Pierworodny zazwyczaj zawiera się w rodzaju rzeczy, których jest pierworodnym za wyjątkiem rodziców. Z uwagi na fakt, że stworzenie, o którym mówi Paweł to stworzenie nowe Jezus jest częścią nowego stworzenia. Ponieważ w nim i przez niego miało miejsce dzieło nowego stworzenia co Paweł expressis verbis napisał na kilku miejscach. Podobnie nazywając Jezusa człowiekiem wnioskujemy, iż był osobą ludzką, gdyż każdy prawdziwy człowiek jest ludzką osobą. Człowiek zaś to istota rozumna etc... Logika jest Bożym darem i towarzyszy nam od zarania dziejów również Ty się nią bardzo intuicyjnie posługujesz.
_________________
http://christianismirestitutio.pl/
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-01-18, 22:09   

Purpureus napisał/a:
Ponieważ w nim i przez niego miało miejsce dzieło nowego stworzenia co Paweł expressis verbis napisał na kilku miejscach




Dodam,ze miało miejsce dzieło nowego stworzenia dosłownie wewnątrz człowieka.


Flp 1:6 nbg-pl "Bo jestem przekonanym do tego samego, że Ten, co rozpoczął w was szlachetne dzieło, dokona je do dnia Jezusa Chrystusa."

Dzieło prowadzące od grzesznika do człowieka sprawiedliwego w Chrystusie Jezusie.



:) :) :)
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-01-20, 22:49   

Purpureus,

Nie wiem dlaczego się upierz że fraza ,, Pierworodny całego stworzenia '' nie znaczy ,, Pierworodny z całego stworzenia . ? Aby było śmiesznej przytoczę ci fragment jak owa fraza jest tłumaczona przez UNITARIAN...

,, Ponadto, Apostoł nie mówi „najpierw
stworzony” (co mógł powiedzieć; bo w Ap 3,14 Chrystus jest nazwany początkiem
stworzenia Bożego, jako że był stworzony przez Boga. Bo i tutaj nieco dalej nazwany jest
początkiem spośród umarłych, bo on jako pierwszy z umarłych przeszedł do życia
nieśmiertelnego), ale „pierworodny”; i nie mówi, „ze wszystkich synów” lub „braci” (co
sugerowałoby słowo „pierworodny”), ale „ze wszystkiego stworzenia” czy też „ze
wszystkich stworzeń”

No popatrz jak Unitarianie tłumaczą czy według ciebie też manipulują tekstem :mrgreen:

Do wglądu podaję linka - http://www.unitarianie.co...-przymierza.pdf

A tutaj masz stronę z której pochodzi artykuł - http://www.unitarianie.com/..



Sam sobie strasz w stopę z jednej strony przyznasz że ,, Pierworodny należy do pewnej grupy zaś drugiej strony zaprzeczysz temu twierdząc że Pierworodny nie jest z owej grupy '' :-D

Myślę że masz poważny problem czytania ze zrozumieniem , poprosiłem cie o podanie wersetu biblijnego gdzie wprost Jezus jest nazwany nowym stworzeniem , myślałeś że uda ci się wykręcić od odpowiedzi ? pytam konkretnie o JEZUSA ..
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13