FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje przypisy do Księgi Rodzaju
Autor Wiadomość
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-04-10, 13:19   Re: Moje przypisy do Księgi Rodzaju

Ten_Smiertelny napisał/a:
Czytając wielokrotnie Pismo Święte, zapoznawałem się również z przypisami. Sprawiały mi one olbrzymią przykrość i powodowały rozgoryczenie oraz złość, gdyż po wielokroć podważają one słowa Pisma i nieudolnie (w mym odczuciu) tłumaczą Tekst Święty.

Kto umie dobrze czynić i nie czyni – ten grzeszy. Chcąc zatem przedstawić ludziom moje zrozumienie (które jak wierzę otrzymałem za sprawą Bożą) zabrałem się do napisania własnych przypisów.

Skończywszy to zadanie, podaję tutaj link do Księgi Rodzaju, opatrzonej moimi przypisami:

Link do pobrania: http://hostuje.net/file.p...3c975770e9d6d19

Jeśli ktoś skłonny byłby zapoznać się z moją pracą i wykazać mi błąd – jeśli źle piszę; bądź wyrazić poparcie – jeśli dobrze mówię; nie mogłoby być dla mnie większą radością.

Proszę zatem wszystkich miłośników Pisma Świętego – którzy zapewne obfitują we własne przemyślenia i mądrość, którą nabyli czytając Słowo Boże – by zapoznali się z moim dziełem i skomentowali jego treść.

Z góry dziękuję za poświęcony mi czas. Niechaj Bóg będzie z wami. Amen.

Z pozdrowieniami,
Ten Śmiertelny

PS Nie posiadam stałego dostępu do Internetu, w związku z czym, trudno mi rozmawiać na forum, jednak postaram się jak najszybciej odpowiedzieć na wszystkie komentarze – choć może to trochę potrwać. Oczywiście nie spodziewam się wielkiego zainteresowania…


Nie mam czasu na otwieranie i czytanie zapewne obszernego materiału z linka.
Moim zdaniem dni stwarzania to literalne dni 24- godzinne. Mają poranek i wieczór.
Jednego dnia stworzono rośliny a drugiego słońce, tysiąca lat roślinki by nie wytrzymały bez fotosyntezy.

Poza tym Bóg stworzył ziemie z przeznaczeniem dla człowieka, na jego mieszkanie.
Zatem to mieszkanie nie mogło być przez tysiące, czy miliony lat mieszkaniem puste, lub zamieszkałe przez zwierzęta.

W innym miejscu Biblii napisano o tym ze u Boga jeden dzień jest jak tysiąc lat, ale to nie ma związku z opisem z Rodzaju. Oznacza tylko że u Boga czas się nie liczy, że jest ponad nim.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2020-04-13, 12:42   Re: Moje przypisy do Księgi Rodzaju

Zibi2 napisał/a:
Ten_Smiertelny napisał/a:
Czytając wielokrotnie Pismo Święte, zapoznawałem się również z przypisami. [...] po wielokroć podważają one słowa Pisma i nieudolnie (w mym odczuciu) tłumaczą Tekst Święty.

Proszę zatem wszystkich miłośników Pisma Świętego – którzy zapewne obfitują we własne przemyślenia i mądrość, którą nabyli czytając Słowo Boże – by zapoznali się z moim dziełem i skomentowali jego treść.


Moim zdaniem dni stwarzania to literalne dni 24- godzinne. Mają poranek i wieczór.
Jednego dnia stworzono rośliny a drugiego słońce, tysiąca lat roślinki by nie wytrzymały bez fotosyntezy.


Nie ma żadnej podstawy w treści Słowa Bożego, że w drugim i trzecim dniu zapanowała ciemność. Co innego jest nastanie światłości na początku 24 godzinnego dnia, a co innego jest ukazanie się później źródła tej światłości. Podobnie jest i z Bożymi dniami stwarzania (nie ludzkimi, Izj. 55:8,9), które jednak dłużej trwają. Że nie mamy doczynienia w sprawozdaniu z 24 godzinnymi dniami stawarzania, to jasno wynika z samej treści Rdz. 1:1 w zw. z Wj. 20:11 i Rdz. 2:4. Wskazują one na to, że stworzenie nieba i ziemi obejmuje cały tydzień, czyli włącznie z sabatem. Natomiast uczynienie nieba i ziemi obejmuje tylko sześć dni stwarzania, po których nastąpił sabat - dzień odpoczynku. Oznacza to, że sabat jest dopełnieniem stwarzenia, które w nim zostaje napełnione chwałą Bożą (Duchem Świętym.

W związku z powyższym treść Rdz. 2:4, wskazuje na fakt, że wszystkie sześć dni czynienia (stwarzania) są nazwane jednym dniem:
Cytat:
1 Moj. 2:4. Takie były dzieje nieba i ziemi podczas ich stworzenia. W dniu, kiedy Pan Bóg uczynił ziemię i niebo, (BW)


Sformuowanie W dniu oznacza, że wzystkie sześć dni są nazwane jednym dniem. To dalej dowadzi, że dni stwarzania nie są dniami trwającymi po 24 godziny. Należy to uznać za wielką dywagację, która nie ma racji bytu.

Zibi2 napisał/a:
Poza tym Bóg stworzył ziemie z przeznaczeniem dla człowieka, na jego mieszkanie.
Zatem to mieszkanie nie mogło być przez tysiące, czy miliony lat mieszkaniem puste, lub zamieszkałe przez zwierzęta.


Określenie człowiek ma bardzo szroki zakres znaczeniowy. Stosowanie określenia człowiek tłumaczonego z greckiego HOMO (= taki sam), zostało ograniczone tylko do człowieka rozumnego (myślącego), stworzonego na obraz Boży w dniu szóstym, Rdz. 1:27. Podstawa do zrozumienia określenia człowiek, znajduje się w Rdz. 2:7. Człowiek to ukształtowana z mułu ziemi podstawowa, samodzielna komórka życia ziemskiego, która posiadając dech życia, stała się duszą życia (żyjącą). Do tej definicji człowieka, jako duszy życia, należy zaliczyć wszelkie żywe stworzenia ziemskie. Chrześcijaństwo zaciemniło znaczenie tego określenia, dlatego nie ma pokoju na świecie. Wielu bardzo się pyszni, że tylko człowieka Bóg Jehowa stworzył bezpośrednio, a inne stworzenia wywiodły wody, lub ziemia. To jest zdecydowanie fałszywa teologia, która pozwala się pysznić Chrześcijaninowi.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2020-04-13, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2020-04-13, 13:12   Re: Moje przypisy do Księgi Rodzaju

Zibi2 napisał/a:
Jednego dnia stworzono rośliny a drugiego słońce, tysiąca lat roślinki by nie wytrzymały bez fotosyntezy.

Logiczne.
Znawcy hebrajskiego, czy raczej aramejskiego twierdzą, że zwrot: „niech powstaną światła na sklepieniu...”- znaczą tyle co: „niech się staną widoczne”.
Może podczas formowania się globu ziemskiego orbitowała tak duża ilość pyłu, że ziemia pogrążona była w półmroku?
Podczas bardzo pochmurnych dni nie widzimy gdzie jest słońce, nie mówiąc już o księżycu w nocy.
Może część materiału opadła grawitacyjnie na powierzchnię, odsłaniając częściowo naszą gwiazdę promieniom słonecznym?
Podczas pochmurnych dni także zachodzi fotosynteza.
Cytat:
W związku z tym, atmosfera ziemska jest przezroczysta głównie dla światła widzialnego[2]. W docierającym do powierzchni Ziemi świetle słonecznym, promieniowanie czynne fotosyntetycznie stanowi od 43,5% w dni pochmurne do 53% w dni słoneczne[3]. Ilość ta zależy od kąta padania światła, zachmurzenia, zapylenia itp.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Promieniowanie_czynne_fotosyntetycznie

O ile kogoś to interesuje, to jestem zwolennikiem długiego okresu formowania się Ziemi.
Zdecydowanie nie w ciągu sześciu 24-ro godzinnych dni.
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-04-13, 17:43   Re: Moje przypisy do Księgi Rodzaju

Pokoja napisał/a:
Zibi2 napisał/a:
Ten_Smiertelny napisał/a:
Czytając wielokrotnie Pismo Święte, zapoznawałem się również z przypisami. [...] po wielokroć podważają one słowa Pisma i nieudolnie (w mym odczuciu) tłumaczą Tekst Święty.

Proszę zatem wszystkich miłośników Pisma Świętego – którzy zapewne obfitują we własne przemyślenia i mądrość, którą nabyli czytając Słowo Boże – by zapoznali się z moim dziełem i skomentowali jego treść.


Moim zdaniem dni stwarzania to literalne dni 24- godzinne. Mają poranek i wieczór.
Jednego dnia stworzono rośliny a drugiego słońce, tysiąca lat roślinki by nie wytrzymały bez fotosyntezy.


Nie ma żadnej podstawy w treści Słowa Bożego, że w drugim i trzecim dniu zapanowała ciemność. Co innego jest nastanie światłości na początku 24 godzinnego dnia, a co innego jest ukazanie się później źródła tej światłości. Podobnie jest i z Bożymi dniami stwarzania (nie ludzkimi, Izj. 55:8,9), które jednak dłużej trwają. Że nie mamy doczynienia w sprawozdaniu z 24 godzinnymi dniami stawarzania, to jasno wynika z samej treści Rdz. 1:1 w zw. z Wj. 20:11 i Rdz. 2:4. Wskazują one na to, że stworzenie nieba i ziemi obejmuje cały tydzień, czyli włącznie z sabatem. Natomiast uczynienie nieba i ziemi obejmuje tylko sześć dni stwarzania, po których nastąpił sabat - dzień odpoczynku. Oznacza to, że sabat jest dopełnieniem stwarzenia, które w nim zostaje napełnione chwałą Bożą (Duchem Świętym.

W związku z powyższym treść Rdz. 2:4, wskazuje na fakt, że wszystkie sześć dni czynienia (stwarzania) są nazwane jednym dniem:
Cytat:
1 Moj. 2:4. Takie były dzieje nieba i ziemi podczas ich stworzenia. W dniu, kiedy Pan Bóg uczynił ziemię i niebo, (BW)


Sformuowanie W dniu oznacza, że wzystkie sześć dni są nazwane jednym dniem. To dalej dowadzi, że dni stwarzania nie są dniami trwającymi po 24 godziny. Należy to uznać za wielką dywagację, która nie ma racji bytu.

Zibi2 napisał/a:
Poza tym Bóg stworzył ziemie z przeznaczeniem dla człowieka, na jego mieszkanie.
Zatem to mieszkanie nie mogło być przez tysiące, czy miliony lat mieszkaniem puste, lub zamieszkałe przez zwierzęta.


Określenie człowiek ma bardzo szroki zakres znaczeniowy. Stosowanie określenia człowiek tłumaczonego z greckiego HOMO (= taki sam), zostało ograniczone tylko do człowieka rozumnego (myślącego), stworzonego na obraz Boży w dniu szóstym, Rdz. 1:27. Podstawa do zrozumienia określenia człowiek, znajduje się w Rdz. 2:7. Człowiek to ukształtowana z mułu ziemi podstawowa, samodzielna komórka życia ziemskiego, która posiadając dech życia, stała się duszą życia (żyjącą). Do tej definicji człowieka, jako duszy życia, należy zaliczyć wszelkie żywe stworzenia ziemskie. Chrześcijaństwo zaciemniło znaczenie tego określenia, dlatego nie ma pokoju na świecie. Wielu bardzo się pyszni, że tylko człowieka Bóg Jehowa stworzył bezpośrednio, a inne stworzenia wywiodły wody, lub ziemia. To jest zdecydowanie fałszywa teologia, która pozwala się pysznić Chrześcijaninowi.


W szabat Stwórca odpoczął od stwarzania, które skończył dzien wczesniej.

Biblia napisana jest dla ludzi, a wiadomo czym jest dla człowieka doba. Dla Boga czas nie ma znaczenia, jest ponad nim.

Niebo i ziemię stworzono tego samego, pierwszego dnia.

Człowiek to człowiek a nie dowolna samodzielna istota. Okreslenie człowiek w Rodzaju 1 i 2 ,ogranicza się tylko do pierwszej pary ludzi.
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-04-13, 17:47   Re: Moje przypisy do Księgi Rodzaju

Henryk napisał/a:
Zibi2 napisał/a:
Jednego dnia stworzono rośliny a drugiego słońce, tysiąca lat roślinki by nie wytrzymały bez fotosyntezy.

Logiczne.
Znawcy hebrajskiego, czy raczej aramejskiego twierdzą, że zwrot: „niech powstaną światła na sklepieniu...”- znaczą tyle co: „niech się staną widoczne”.
Może podczas formowania się globu ziemskiego orbitowała tak duża ilość pyłu, że ziemia pogrążona była w półmroku?
Podczas bardzo pochmurnych dni nie widzimy gdzie jest słońce, nie mówiąc już o księżycu w nocy.
Może część materiału opadła grawitacyjnie na powierzchnię, odsłaniając częściowo naszą gwiazdę promieniom słonecznym?
Podczas pochmurnych dni także zachodzi fotosynteza.
Cytat:
W związku z tym, atmosfera ziemska jest przezroczysta głównie dla światła widzialnego[2]. W docierającym do powierzchni Ziemi świetle słonecznym, promieniowanie czynne fotosyntetycznie stanowi od 43,5% w dni pochmurne do 53% w dni słoneczne[3]. Ilość ta zależy od kąta padania światła, zachmurzenia, zapylenia itp.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Promieniowanie_czynne_fotosyntetycznie

O ile kogoś to interesuje, to jestem zwolennikiem długiego okresu formowania się Ziemi.
Zdecydowanie nie w ciągu sześciu 24-ro godzinnych dni.


Dla mnie przekaz biblijny jest jednoznaczny. Nasza planeta po stworzeniu, az do potopu była inna niż obecnie. To co jest teraz nie ma znaczenia dla opisu tamtych czasów. Jest inaczej.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2020-04-29, 11:30   Re: Moje przypisy do Księgi Rodzaju

Zibi2 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Zibi2 napisał/a:
Ten_Smiertelny napisał/a:
Czytając wielokrotnie Pismo Święte, zapoznawałem się również z przypisami. [...] po wielokroć podważają one słowa Pisma i nieudolnie (w mym odczuciu) tłumaczą Tekst Święty.

Proszę zatem wszystkich miłośników Pisma Świętego – którzy zapewne obfitują we własne przemyślenia i mądrość, którą nabyli czytając Słowo Boże – by zapoznali się z moim dziełem i skomentowali jego treść.


Moim zdaniem dni stwarzania to literalne dni 24- godzinne. Mają poranek i wieczór.
Jednego dnia stworzono rośliny a drugiego słońce, tysiąca lat roślinki by nie wytrzymały bez fotosyntezy.


Nie ma żadnej podstawy w treści Słowa Bożego, że w drugim i trzecim dniu zapanowała ciemność. Co innego jest nastanie światłości na początku 24 godzinnego dnia, a co innego jest ukazanie się później źródła tej światłości. Podobnie jest i z Bożymi dniami stwarzania (nie ludzkimi, Izj. 55:8,9), które jednak dłużej trwają. Że nie mamy doczynienia w sprawozdaniu z 24 godzinnymi dniami stawarzania, to jasno wynika z samej treści Rdz. 1:1 w zw. z Wj. 20:11 i Rdz. 2:4. Wskazują one na to, że stworzenie nieba i ziemi obejmuje cały tydzień, czyli włącznie z sabatem. Natomiast uczynienie nieba i ziemi obejmuje tylko sześć dni stwarzania, po których nastąpił sabat - dzień odpoczynku. Oznacza to, że sabat jest dopełnieniem stwarzenia, które w nim zostaje napełnione chwałą Bożą (Duchem Świętym.

W związku z powyższym treść Rdz. 2:4, wskazuje na fakt, że wszystkie sześć dni czynienia (stwarzania) są nazwane jednym dniem:
Cytat:
1 Moj. 2:4. Takie były dzieje nieba i ziemi podczas ich stworzenia. W dniu, kiedy Pan Bóg uczynił ziemię i niebo, (BW)


Sformuowanie W dniu oznacza, że wzystkie sześć dni są nazwane jednym dniem. To dalej dowadzi, że dni stwarzania nie są dniami trwającymi po 24 godziny. Należy to uznać za wielką dywagację, która nie ma racji bytu.

Zibi2 napisał/a:
Poza tym Bóg stworzył ziemie z przeznaczeniem dla człowieka, na jego mieszkanie.
Zatem to mieszkanie nie mogło być przez tysiące, czy miliony lat mieszkaniem puste, lub zamieszkałe przez zwierzęta.


Określenie człowiek ma bardzo szroki zakres znaczeniowy. Stosowanie określenia człowiek tłumaczonego z greckiego HOMO (= taki sam), zostało ograniczone tylko do człowieka rozumnego (myślącego), stworzonego na obraz Boży w dniu szóstym, Rdz. 1:27. Podstawa do zrozumienia określenia człowiek, znajduje się w Rdz. 2:7. Człowiek to ukształtowana z mułu ziemi podstawowa, samodzielna komórka życia ziemskiego, która posiadając dech życia, stała się duszą życia (żyjącą). Do tej definicji człowieka, jako duszy życia, należy zaliczyć wszelkie żywe stworzenia ziemskie. Chrześcijaństwo zaciemniło znaczenie tego określenia, dlatego nie ma pokoju na świecie. Wielu bardzo się pyszni, że tylko człowieka Bóg Jehowa stworzył bezpośrednio, a inne stworzenia wywiodły wody, lub ziemia. To jest zdecydowanie fałszywa teologia, która pozwala się pysznić Chrześcijaninowi.


W szabat Stwórca odpoczął od stwarzania, które skończył dzien wczesniej.

Biblia napisana jest dla ludzi, a wiadomo czym jest dla człowieka doba. Dla Boga czas nie ma znaczenia, jest ponad nim.

Niebo i ziemię stworzono tego samego, pierwszego dnia.

Człowiek to człowiek a nie dowolna samodzielna istota. Okreslenie człowiek w Rodzaju 1 i 2 ,ogranicza się tylko do pierwszej pary ludzi.



Zibi2 napisał/a:
W szabat Stwórca odpoczął od stwarzania, które skończył dzien wczesniej.


Odpoczął, ale tylko od fizycznego stworzenia. Jednak ono nie jest końcem, skoro jest napisane, że: najpierw jest to co cielesne, a dopiero po nim duchowe, 1Kor. 15:46. Jest fizyczne stworzenie i takie, które się nazywa Nowym Stworzeniem, a to już jest duchowe.

Gdy pod nadzorem Mojżesza w formie fizycznej, wykonano Namiot Zgromadzenia, w którym miała być pełniona służba Bogu, to nikt nie mógł do niego wejść. Oznacza to, że na tym etapie nie zakończono jeszcze dzieła. Można było wejść, dopiero wtedy, gdy chwała Jehowy nabełniła ten Przybytek. Podobnie było i w przypadku zbudowania Świątyni Salomona. Są to obrazy, które dotyczą całego dzieła stworzenia. Skończyło się sześć dni fizycznego stwarzania i nastał czas napełniania stworzenia chwałą Jehowy, a jest napisane, że Duch jego ma być wylany na wszelkie ciało, Dz. 2:17,18. W tym czasie nikt bez wiary nie może wejść do odpocznienia Bożego, Żyd. 4 rozdz. Sabat ten nadal trwa za czasu Ap. Pawła i miał trwać jeszcze do szczególnego dnia w nim, w którym nastąpi wejście do niego ludu Bożego. To z kolei oznacza, że dni stwarzania nie są 24 godzinne.

BIBLIA GDAŃSKA
Cytat:
(1) Dokończone tedy są (3615) niebiosa (8064) i ziemia (776), i wszystko (3605) wojsko (6635) ich.
(2) I dokończył (3615) Bóg (430) dnia (3117) siódmego (7637) dzieła (4399) swego, które (834) uczynił (6213); i odpoczął (7673) w dzień (3117) siódmy (7637) od wszelkiego (3605) dzieła (4399) swego, które (834) uczynił (6213).
(3) I błogosławił (1288) Bóg (430) dniowi (º3117) siódmemu (7637), i poświęcił (6942) go (853); iż (3588) weń (8902) odpoczął (7673) od wszelkiego (3605) dzieła (4399) swego, które (834) był stworzył (1254) Bóg (430), aby uczynione było (6213).


Na podst. Konk. Stronga z nr
Kod:
(1) Niebiosa (8064), ziemia (776), wszystko (3605) to co wyrusza (6635) było skompletowane (3615).
(2) Dnia (3117) siódmego (7637) zaprzestał (7673) Bóg (430) wszelkiego (3605) dzieła (4399), które (834) uczynił (6213); Dnia (3117) siódmego (7637), dopełnia (3615) dzieła (4399), które (834) uczynił (6213).
(3) Bóg (430) tylko wyróżniająco oznakowany dzień (º3117) siódmy (7637), błogosławi sobie (1288); W postaci (8902) znaku (853), odłączył jako świętość (6942); ponieważ (3588) Bóg (430) przestrzega sabatu (7673)
wszelkiego (3605) dzieła (4399) stwarzania (1254), które (834) uczynił (6213).


Na podst KS bez nr
(1) Niebiosa, ziemia, wszystko to co wyrusza było skompletowane.
(2) Dnia siódmego zaprzestał Bóg wszelkiego dzieła, które uczynił; Dnia siódmego, dopełnia dzieła, które uczynił.
(3) Bóg tylko wyróżniająco oznakowany dzień siódmy, błogosławi sobie; W postaci znaku, odłączył jako świętość; ponieważ Bóg przestrzega sabatu
wszelkiego dzieła stwarzania, które uczynił.


Poza tym, pomimo trwania sabatu Bożego (Żyd. 4 rozdz.), trwającego 7 000 lat w J. 5:17 jest napisane: Jak Ociec działa tak i ja działam, aż dotąd. W sabat można dobrze czynić, a dzieło duchowego stworzenia człowieka, czyli odkupienie z upadku, powołanie niebiańskie i Restytucja jest dobrym czynieniem. To nie jest łamanie fizycznego dnia odpoczynku, gdyż stworzenie fizyczne upadło i potrzebuje uzdrowienia. Jest napisane: Miłosierdzia chcę a nie ofiary, Mt. 9:13.

Zibi2 napisał/a:
Biblia napisana jest dla ludzi, a wiadomo czym jest dla człowieka doba. Dla Boga czas nie ma znaczenia, jest ponad nim.


Słowo Boże jest dla człowieka, ale wiele w nim rzeczy nadal jest ukrytych w historiach, obrazach, symbolach, typach, figurach, itp. Wiele z tego zostało już odkryte w przypowieściach, Mt. 11:34,35. Dlatego jest napisane, że rzeczy jawne należą do synów ludzkich, a rzeczy ukryte do Jehowy. Prawem Bożym jest rzecz ukryć, a prawem króla/człowieka jest rzecz odkryć. Odpowiednio można tu zastosować zasadę z Izj. 55:8,9.
Moje dzieła stworzenia to nie dzieła wasze, a długość moich dni stworzenia, to nie długość waszych dni działania, Jak niebiosa przewyższają ziemię, tak dzieła moje, dzieła wasze, a dni moje, dni wasze.

Są powyżej wskazane dni Boże, ale i dni Pańskie, które trwają po 1 000 lat. Dzień stwarzania, trwa tyle co SABAT BOŻEGO STWORZENIA. Tak więc kończy się on Tysiącleciem Pańskim.

Zibi2 napisał/a:
Niebo i ziemię stworzono tego samego, pierwszego dnia.


W żadnym przypadku. W Rdz. 1:1 jest napisane o stworzeniu całkowitym, czyli obejmującym cały tydzień stwarzania. Natomiest w Rdz. 2:4 sześć dni stwarzania jest nazwane jednym dniem.

4. Takie były dzieje nieba i ziemi podczas ich stworzenia. W dniu, kiedy Pan Bóg uczynił ziemię i niebo, (BG)

Takie są Toldah nieba i ziemi podczas ich stworzenia, w dniu kiedy Pan Bóg uczynił ziemię i niebo, KS

Toldah - dzieje początków, rodzaje, zrodzenia, naród, pokolenia, potomkowie, historia, kroniki dzieje
Z Faktu, że Słowo Dzieje jest tłumaczone z hebrajskiego słowa TOLEDaH, wynika, że zgodnie z Rdz. 2:4,7, Bóg stworzył niebo i ziemię, czyniąc je przez zrodzenie/zradzanie, czyli za pośrednictwem kolejnych ich pokoleń w wyniku czego wszystko stawało się przez Słowo, J. 1:1-3,14. Człowiek w pierwszym dniu stwarzania, stał się duszą życia, a później szóstym dniu stwarzania, został stworzony na obraz Boży. Poznając dobre i złe przez doświadczenie, a zarazem i przez oserwację stał się taki jak Bóg, znający dobre i złe przez intuicję. Dokończeniem ich jest człowiek czyniony na podobieństwo Boże, Rdz. 2:1; 5:1,2. Znaczy to że w przypadku nieba i ziemi oraz człowieka na podobieństwo Boże, stworzenie = czynienie = zrodzenie = stawanie się. To co Bóg stworzył, czyniąc przez zradzanie, stało się. Dlatego więc zrodzony Logos jest też pierworodnym wszelkiego stworzenia, gdyż w nim, przez niego i dla niego jest wszystko stwarzane. Kredo „zrodzony a nie stworzony” jest więc błędne i nie może być uzasadnieniem dla światopoglądu w którym twierdzi się, że Bóg jest Trójcą a zbawienie zależy od uznania tego. Jest też błędne, tym bardziej, dlatego że w Żyd. 6:1-3 napisano: 1. Jeśli nie kładziemy znowu fundamentu skruchy z powodu: […] b) wiary w Boga. […]; 2. Uczyniliśmy to, chociaż na wypadek gdyby, nawet Bóg ustąpił. 3. Toteż odłączając się ku mocom niebieskim nauk Chrystusowych, zmierzajmy do doskonałości, KS
Znaczy to że powracanie ponownie do podstaw wiary w Boga, niweczy naukę o Chrystusie i w zbawienie.

W dziesięciu przykazaniach jest napisane o uczynieniu dzieła stworzenia w sześciu dniach i o odpocznieniu siódmego dnia, a w Rdz. 1:1 jest napisane o stworzeniu, a nie tylko o uczynieniu. To oznacza, że sabat należy do dzieła stworzenia, gdyż w nim Bóg czyni człowieka na podobieństwo Boże, a to już jest duchowe stworzenie, Nowe Stworzenie. W ST jest ono na łonie Ojca, J. 1:18, a w NT jest ponowne narodzenie, czyli słowo z Rdz. 1:26, staje się CIAŁEM, J. 1:14.

Zibi2 napisał/a:
Człowiek to człowiek a nie dowolna samodzielna istota. Okreslenie człowiek w Rodzaju 1 i 2 ,ogranicza się tylko do pierwszej pary ludzi.


Dobrze Tobie wyjaśniłem znaczenie określenia człowiek. Powszechnie w Chrześcijaństwie uważa się, że człowiek pojawił się na ziemi dopiero w szóstym dniu stwarzania, czyli wtedy, gdy Bóg go stworzył tylko na obraz swój, Rdz. 1:27. Według Rdz. 1:26 wtedy zamierzył uczynić go na obraz i podobieństwo swoje, ale stworzył go tylko na obraz swój, Dzieło dopełnia w dniu siódmym, dlatego kompletne SŁOWO/mowa BOŻE o uczynieniu człowieka na obraz i podobieństwo, stało się ciałem przez narodzenie Pana Jezusa i stanie się Chrystusa (Głowa i Ciało).
W Rdz. 2:5-7 jest napisane, że człowiek stał się duszą życia (życia ziemskiego) wtedy gdy tylko mgła wydobywała się z ziemi i okrywała cały wierzch ziemi. Taki stan panował tylko w pierwszym dniu stwarzania. Tylko i wyłącznie w pierwszym dniu stwarzania. Oznacza to, że człowiek w znaczeniu Słowa Bożego istniał na długo wcześniej niż w dniu szóstym, został stworzony na Obraz Boży. Z tego powodu człowiek w znaczeniu Słowa Bożego jest alfą i omegą stworzenia Bożego na ziemi. Tworzy on wszelkie struktury życia od organicznego do społeczno politycznego. Po uwzględnieni uczynieniu go takze na podobienstwo Boże (Nowe Stworzenie), tworzy też struktury duchowe - alfą i omegą stworzenia Bożego we Wszechrzeczy.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-04-30, 09:58   

Rodz1:1

(1) Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.

Gdzie tu pisze o stworzeniu całkowitym?

Niebo czyli przestworza wraz z stworzeniami niebiańskimi. Słońce i gwiazdy stworzył później.

Ziemia, pusta (Rodz.1:2) A ziemia była niekształtowna i próżna, i ciemność była nad przepaścią, a Duch Boży unaszał się nad wodami.) z miejscem na raj itp.
Ostatnio zmieniony przez Zibi2 2020-04-30, 09:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2020-04-30, 23:58   

Zibi2 napisał/a:
Rodz1:1

(1) Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.

Gdzie tu pisze o stworzeniu całkowitym?

Niebo czyli przestworza wraz z stworzeniami niebiańskimi. Słońce i gwiazdy stworzył później.

Ziemia, pusta (Rodz.1:2) A ziemia była niekształtowna i próżna, i ciemność była nad przepaścią, a Duch Boży unaszał się nad wodami.) z miejscem na raj itp.



Na podstawie Konkordancji Stronga, sens przesłania tekstu z Rdz. 1:1,2 jest inny:
Rdz. 1:1. W Praprzyczynie On stwarza Bogów, standard niebios, standard ziemi.
(2) Ziemia trwała nierzeczywistą nicością, tajemnym miejscem w otchłani, a Duch Boży unosił się wobec wód.

Praprzyczyna
– Głowa/Wódz w stworzeniu Wszechrzeczy, Rz. 1:19,20. Doskonały Pan Jezus jest jego odpowiednikiem w skali ziemskiej, czyli po narodzeniu się z Marii panny.
On – Jehowa (On, zgodnie z Wj. 6:3, jako bezimienny BÓG Bogów, których stwarza)

Zdanie z Rdz. 1:1 nie zawiera stwierdzenia o dokonaniu jakiegoś dzieła przed rozpoczęciem tygodnia stworzenia. Jest ono streszczeniem całego dzieła z tygodnia stworzenia, czyli siedem dni włącznie z sabatem, który nadal trwa, Żyd. 4 rozdz. Tydzień stwarzania jeszcze się nie skończył. Nigdzie nie napisano o zakończeniu siódmego dnia. To tłumacze temu tekstowi nadali tryb dokonany, a powinno być, dokonujący się. Natomiast zdanie z Rdz. 1:2, wskazuje na nieokreślony stan ziemi, istniejący w nieokreślonym czasie przed rozpoczęciem dzieła stworzenia. Treść sprawozdań o stworzeniu, poczynając od Rdz. 1:3, stanowi rozwinięcie streszczenia z Rdz. 1:1, a nie.

Odpowiednikiem treści z Rdz. 1:1 (pierwsze sprawozdanie o stworzeniu) jest treść z Rdz. 2:4 (drugie sprawozdanie o stworzeniu):
Takie są Toldah nieba i ziemi podczas ich stworzenia, w dniu kiedy Jehowa Bóg uczynił ziemię i niebo,

Rdz. 1:1 - ON stwarza
Rdz. 2:4 - podczas ich stworzenia (dalsza treść wskazuje, że w ciągu sześciu dni ziemia i niebo były w stanie czynienia, a nie w stanie zakończonego stworzenia); sześć dni stwarzania jest nazwane jednym dniem. Jest to przesłanka, świadcząca o tym, że tłumacze bezpodstawnie treści z Rdz. 1:1 nadali tryb już dokonany. Skoro jest Nowe Stworzenie, to znaczy, że stworzenie jeszcze się nie zakończyło – proces ten nadal trwa.

W dostępnych nam przekładach jest napisane:
Cytat:
NA POCZĄTKU BÓG STWORZYŁ NIEBO I ZIEMIĘ (Rdz. 1:1),
a także:
Cytat:
W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Wj.20:11; 31:17. NA POCZĄTKU … SŁOWO, … BYŁO U BOGA … BOGIEM … A SŁOWO STAWAŁO SIĘ CIAŁEM (J. 1:3)

od dnia, w którym Bóg rzekł.:
Cytat:
niech stanie się światłość itd. Rdz. 1:3,6,9,11,14,15,20,24

aż do
Cytat:
Uczyńmy człowieka na obraz i podob. Rdz. 1:26-28; 5:1,2… Przez słowo Pana powstały niebiosa i wszystkie ich zastępy przez tchnienie ust Jego. On gromadzi wody morskie jak w worze: oceany umieszcza w zbiornikach. […] Bo On przemówił, a wszystko powstało; On rozkazał, a zaczęło istnieć. Ps. 33:6-9.
Rdz 1,6-10; Hi 38,8-11,22; Wj 15,8; Ps 78,13 8 Niech cała ziemia boi się Pana i niech się Go lękają wszyscy mieszkańcy świata!9 Bo On przemówił, a wszystko powstało; On rozkazał, a zaczęło istnieć. Rdz 1,1-5; J 8,24+; 1J 1,1-2; J 10,30+ 2 Ono było na początku u Boga. 3 Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.


Zibi2 napisał/a:
Niebo czyli przestworza wraz z stworzeniami niebiańskimi. Słońce i gwiazdy stworzył później.


To jest bezpodstawne stwierdzenie, gdyż w czwartym dniu, powstało to, co już istniało, ale nie było widoczne na sklepieniu niebieskim.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-05-01, 08:24   

On stwarza Bogów, raczej bogów czyli istoty niebiańskie.

Jeśli cytujesz Jana 1:1 to porównaj je z Ps 33:6, Hebr 11:3 i relacją ze stwarzania z Rodzaju 1

To Ty twierdzisz że czwartego dnia powstało to co już istniało, nie ja.

Szkoda że nie mamy oryginału Biblii , albo pierwszych kopii.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2020-05-01, 21:58   

Zibi2 napisał/a:
On stwarza Bogów, raczej bogów czyli istoty niebiańskie.

Jest jednak napisane w ST, że Jehowa jest BOGIEM Bogów, pośrod których sprawuje sąd

Zibi2 napisał/a:
Jeśli cytujesz Jana 1:1 to porównaj je z Ps 33:6, Hebr 11:3 i relacją ze stwarzania z Rodzaju 1

Teksty te zawierają takie same przesłanie, odnoszące się do tego samego dzieła stworzenia; z tym, że greckie określenie "Logos" (nr 3056), posiada szerszy zakres znaczeniowy niż "rhëma" (nr 4487). "Logos" zawiera wszystkie te znaczenia, które zawiera i "rhëma". "Rhëma" odnosi się tylko do tego co po kolei się mówi, a "Logos" ponadto do tego, kto mówi. Natomiast hebrajskie określenie "DaBhaR" jest odpowiednikiem greckiego "rhëma". Tak w uproszczeniu to wyrażając: "Logos" to jakby nazwisko, a "rhëma" i "DaBhaR", to jakby imię tej samej osoby. A inaczej to jakby awers i rwewrs tej samej monety.

Zibi2 napisał/a:
To Ty twierdzisz że czwartego dnia powstało to co już istniało, nie ja.

Jeżeli siedzisz, gdzieś w niedostrzegalnym miejscu i Ciebie nie jest widać, to czy to znaczy, że Ciebie nie ma. A gdy powstaniesz i jesteś już widzialny, czy to oznacza, że wcześniej Ciebie nie było? Ty napisałeś o stworzeniu Słońca, Księżyca i gwiazd w czwartym dniu, a w odniesieniu do tego dnia, nic nie napisano, że je stworzono.

Zibi2 napisał/a:
Szkoda że nie mamy oryginału Biblii , albo pierwszych kopii.

Wszystko jest tylko trzymane w ścisłej tajemnicy, aby kontrolować pojmowanie Słowa Bożego. Tylko głupi spaliłby to, co służy mu do kontrolowania innych Biblistów. Z tego powodu jest napisane, że król Szeszaku, szaleńcze, ogłupiające wino będzie pił ostatni. Upijał i nadal upija innych przez których, jako przez swoich emisariuszy, założył masę wyznań,które zanieczyścił "chwastem/ kąkolem". Będzie pił jako ostatni, ponieważ zostanie zbadane, że to od niego fałsz pochodzi.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-05-02, 04:20   

Logos to słowo, myśl, rozum. Przy pomocy tego Stwórca stworzył wszystko. W akcie stwarzania za każdym razem wypowiada formułe nie ch się stanie. To tworzenie LITERALNYM słowem a nie czymś innym co wymieniasz w powyżej. Cytowane :

Hebr 11:3 (3) Przez wiarę poznajemy, że światy zostały stworzone słowem Boga, że to, co jest dostrzegalne, powstało z niewidzialnego.

Psalm 33:6 (6) Przez słowo Jahwe zostały stworzone niebiosa, przez tchnienie ust Jego - wszystkie ich zastępy.

2 Piotra 3:5 (5) Rozmyślnie bowiem tają to przed sobą, że od dawna istniały niebiosa i ziemia utworzona Bożym słowem spośród wód i przez wodę,

Przekaz jest jednoznaczny, i rozwadnianie tematu co robisz, nie służy prawdzie.
Warto skonfrontować te wersety z prologiem Jana, gdzie dopiero 14 werset mówi nam o Panu Jezusie, jako o ucieleśnieniu zapowiedzi Boga i proroków zapowiadających Jego przyjście.
Ostatnio zmieniony przez Zibi2 2020-05-02, 04:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-05-02, 04:30   

Cytat:Zibi2 napisał/a:
To Ty twierdzisz że czwartego dnia powstało to co już istniało, nie ja.

Jeżeli siedzisz, gdzieś w niedostrzegalnym miejscu i Ciebie nie jest widać, to czy to znaczy, że Ciebie nie ma. A gdy powstaniesz i jesteś już widzialny, czy to oznacza, że wcześniej Ciebie nie było? Ty napisałeś o stworzeniu Słońca, Księżyca i gwiazd w czwartym dniu, a w odniesieniu do tego dnia, nic nie napisano, że je stworzono."

Cytuje Biblię, Ty prezentujesz własne rozumowanie. Słonce i Ksieżyc stworzono trzeciego, nie czwartego dnia. Opis poniżej.

Rodzaju 1

(13) I tak nastał wieczór, i nastał poranek, dzień trzeci. (14) I rzekł Bóg: Niech powstaną jasne światła na sklepieniu nieba, aby oddzielały dzień od nocy i stały się znakami świąt, dni i lat! (15) Niech będą jasnymi światłami na sklepieniu nieba, aby oświecały ziemię. I stało się tak. (16) Uczynił więc Bóg dwa wielkie, jasne światła: światło większe, aby panem było dnia, i światło mniejsze, by panem było nocy; a także i gwiazdy. (17) I umieścił je Bóg na sklepieniu nieba, aby oświecały ziemię, (18) a panując nad dniem i nocą oddzielały światło od ciemności. I widział Bóg, że to jest dobre.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2020-05-03, 10:00   

Zibi2 napisał/a:
Cytat:Zibi2 napisał/a:
To Ty twierdzisz że czwartego dnia powstało to co już istniało, nie ja.

Cały czas nie bierzesz pod uwagę zapisu wcześniejszego:
Gen 1:3 br "Powiedział tedy Bóg: Niech się stanie światło ! I stało się światło."
Nigdy Ciebie nie interesowało, co to było za światło?

Ciekawy jestem, co o tym myślisz? :roll:
Jak to zinterpretujesz?
Jakieś światło jednak było przed powstaniem roślinności na Ziemi.
Nawet dziś do powierzchni Ziemi dociera niecałe 50% promieniowania słonecznego, ponieważ reszta jest rozpraszana i pochłaniana.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2020-05-03, 15:47   

Zibi2 napisał/a:
Logos to słowo, myśl, rozum. Przy pomocy tego Stwórca stworzył wszystko. W akcie stwarzania za każdym razem wypowiada formułe nie ch się stanie. To tworzenie LITERALNYM słowem a nie czymś innym co wymieniasz w powyżej. Cytowane :

Hebr 11:3 (3) Przez wiarę poznajemy, że światy zostały stworzone słowem Boga, że to, co jest dostrzegalne, powstało z niewidzialnego.

Psalm 33:6 (6) Przez słowo Jahwe zostały stworzone niebiosa, przez tchnienie ust Jego - wszystkie ich zastępy.

2 Piotra 3:5 (5) Rozmyślnie bowiem tają to przed sobą, że od dawna istniały niebiosa i ziemia utworzona Bożym słowem spośród wód i przez wodę,

Przekaz jest jednoznaczny, i rozwadnianie tematu co robisz, nie służy prawdzie.
Warto skonfrontować te wersety z prologiem Jana, gdzie dopiero 14 werset mówi nam o Panu Jezusie, jako o ucieleśnieniu zapowiedzi Boga i proroków zapowiadających Jego przyjście.



Zibi2 napisał/a:
Logos to słowo, myśl, rozum. Przy pomocy tego Stwórca stworzył wszystko (1). W akcie stwarzania za każdym razem wypowiada formułe niech się stanie. To tworzenie LITERALNYM słowem (2) a nie czymś innym co wymieniasz w powyżej. Cytowane :


Ad 1. Nie Stwórca stworzył wszystko przy pomocy Logosa, lecz przez niego wszystko się stawało. Stawanie się wszystkiego, prowadzi dokompletnego stworzenia. To nie są odpowiedniki. Tak więc wszystko się stawało, poczynając od powstania światłości w pierwszym dniu stwarzania (Rdz. 1:3-5; J. 1:4,5), dla człowieka, jako duszy życia ziemskiego (alfa stworzenia Bożego na ziemi), Rdz. 2:7, aż do stworzenia w dniu szóstym, człowieka na obraz Boży (omega stworzenia Bożego na ziemi) i przez dopełnienie tego dzieła w dniu siódmym (sabat Boży = 7 000 lat) przez czynienie człowieka na podobieństwo Boże (OMEGA stworzenia Bożego we Wszechrzeczy). Na dopełnienie dzieła Bożego, składa się spłodzenie Nowego Stworzenia (Rdz. 5:1,2; 1Pio. 1:18-20; Efz. 1:4) i kształtowanie go w ST na łonie Ojca, J. 1:18. Następnie przez stanie się Chrystusa (Głowa /Pan Jezus i Ciała / Świątynia), słowo z Rdz. 1:26 stało się ciałem.

Ad 2. Taka nie jest prawda, ponieważ kimkolwiek jest ten, kto mówi [Bezimienny ON w pierwszym sprawozdaniu (czyli Jehowa Bogów z drugiego sprawozdania), czy Bogowie jako jego podwykonawcy] podczas dni stwarzania, to jednak nie mówi/ą sam do siebie. Bogowie, czy Jehowa Bogów tych nie są dziwakami, którzy mówią sami do siebie. Wniosek z tego taki, że musiała być jakaś osoba za pośrednictwem której ON mówił i działał czyli LOGOS. Gdy mówił i działał przez osobę, to użyto określenia LOGOS, a gdy odnoszono się do samej treści mowy, sprawy, czynu itp., to używano hebrajskiego "DaBhaR", lub greckiego "Rhëma".
Określenie Logos odnosi się do tego, co się mówi i do tego, kto to mówi. Natomiast określenie "Rhëma" (grec.) i "DaBhaR" (hebr.), odnosi się głównie do tego, co się mówi:

LOGOS (3056) – I. sprawozdanie, rachunek; podstawa, zasada, motyw, racja; argument, sprawa; uzasadnienie, sens, wyjaśnienie; prawo, zasada postępowania; określenie, pojęcie; ład, porządek, prawo natury; myślenie, rozumowanie; intelekt, rozum;
II. Opowiadanie, opowieść, relacja; mowa, przemówienie, słowo mówione; słowo; wyrażenie; wieść, nowina; wymysł; dyskusja, dysputa; wypowiedź, wyrocznia, wyraźne postanowienie, decyzja; nakaz, przykazanie; sprawa, kwestia, przedmiot, temat; mowa, język, przysłowie, powiedzenie;
III. Słowo, Mądrość (o osobie mówczej króla, Boga, itp.)

"Rhëma" (4487) – wyraz, słowo; sens; powiedzenie; język, mowa; temat, sprawa
"DaBhaR" (1697) – mowa, słowo, wypowiedź, coś powiedzianego, powiedzenie, zawód, zajęcie, akt, sprawa, przypadek, uczynek, sposób

Za bezsprzeczne uznajemy, że w pierwszym sprawozdaniu o stworzeniu, dzieło każdego z dni stwarzania, stawało się po wypowiedzeniu formuły „Niech się stanie […]”.

Wypowiadali je jednak Bogowie poszczególnych dzieł, jako podwykonawcy głównego Inwestora dzieła stworzenia, czyli Jehowy Bogów tych (1Kor. 8:5,6), który w pierwszym sprawozdaniu o stworzeniu, występuje jako bezimienny ON, Rdz. 1:1 i Wj. 6:3.

Cytat:
Hebr 11:3 (3) Przez wiarę poznajemy, że światy zostały stworzone słowem Boga, że to, co jest dostrzegalne, powstało z niewidzialnego.

Psalm 33:6 (6) Przez słowo Jahwe zostały stworzone niebiosa, przez tchnienie ust Jego - wszystkie ich zastępy.

2 Piotra 3:5 (5) Rozmyślnie bowiem tają to przed sobą, że od dawna istniały niebiosa i ziemia utworzona Bożym słowem spośród wód i przez wodę,


W Hebr 11:3 jest użyte określenie "Rhëma" (4487), a w Psalmie 33:6 określenie "DaBhaR" (1697), co oznacza odniesienie się tylko do treści posłannictwa w słowie, mowie, czynie, itp. Natomiast w 2 Piotra 3:5, podobnie jak w J. 1:1-3 przez użycie określenia LOGOS jest odniesienie się zarówno do osoby, jak i do posłannictwa (treść posłannictwa, mowa, czyn, itp.)

Cytat:
2 Piotr. 3:5
5. Tego (5124) zaiste (1063/ z) umyślnie wiedzieć (2990) nie chcą (2309), że (3754) się niebiosa (3772) dawno (1597) stały (2258) i (+) ziemia (1093) z (1537) wody (5204) i (+) w (1223/ z) wodzie (5204) stanęła (4921) przez (+) słowo (3056) Boże (2316), (BG)

Z - zamienione
+ - dodane

Kod:
5. Jakże to (1063), to (5124) uszło czyjejś uwagi (2990), że (3754) niebiosa (3772) od dawna (1597) były (2258); z powodu (1537) wód (5204) Słowa (3056) Bożego (2316), miały upodobanie (2309) poprzez (1223) wody (5204) kształtować (4921) ziemię (1093), KS


5. Jakże to, to uszło czyjejś uwagi, że niebiosa od dawna były; z powodu wód Słowa (3056) Bożego, miały upodobanie poprzez wody kształtować ziemię,

Niebiosa pod wpływem wód LOGOSA (3056) miały upodobanie wodami, czyli kolejnymi potopami wód, kształtować (kąpać) ziemię. Podobnie Chrystus przygotowuje Świątynię, ale przez kąpiel słowa (4487 /Efz. 5:26). W pierwszym przypadku sprawa dotyczy osoby i jej działania za pośrednictwem słowa i czynu innych, a w drugim przypadku mamy doczynienia oddzielnie z osobą i oddzielnie z słowem i czynem. Taka jest różnica.

Zibi2 napisał/a:
Przekaz jest jednoznaczny, i rozwadnianie tematu co robisz, nie służy prawdzie.
Warto skonfrontować te wersety z prologiem Jana, gdzie dopiero 14 werset mówi nam o Panu Jezusie, jako o ucieleśnieniu zapowiedzi Boga i proroków zapowiadających Jego przyjście.


Zapewniam Ciebie, że nie dążę do rozwadniania, a co najwyżej, zwracam uwagę na ważne znaczenie zapisanych, ale pomijanych szczegółów.
Jeżeli jesteś przekonany, że jest inaczej, to zapewne mi to z łatwością wykażesz. Proszę bardzo.
Tekst z J. 1:14 z pewnością nie odnosi się tylko do narodzin Pana Jezusa z Marii Panny, lecz do narodzin Nowego Stworzenia, które wyszło z łona, J. 1:18. Rodzi się ono przez wyjście na świat, najpierw Głowy, jako Zbawiciela (J. 1:29), a później i Ciała/ Świątyni, J. 1:12,13; 3:3-5. Razem tworzą CHRYSTUSA z 2Kor. 5:16,17. Dopiero w takim stanie słowo z sprawozdania o stworzeniu (J. 1:3) w całości, włącznie z tym z Rdz. 1:26 , stało się ciałem, J. 1:14.

Proszę, zwróć uwagę na fakt, że to dzięki Słowu (3056), doszło do narodzin doskonałego człowieka Jezusa. Dzięki przyjęciu tego Słowa (3056), wielu też stało się Synami Bożymi. Narodziny poszczególnych członków Świątyni są kontynuacją Narodzin Nowego Stworzenia.
Tak więc w J. 1:14 jest o ucieleśnieniu zapowiedzi Boga z Rdz. 1:26 (na podobieństwo) i później rozwijanej przez proroków zapowiadających przyjście Jezusa Chrystusa (znanego według ciała, 2Kor. 5:16) i CHRYSTUSA (znanego jako Nowe Stworzenie – Głowa i Ciało).
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2020-05-03, 17:52   

Zibi2 napisał/a:
Cytat:Zibi2 napisał/a:
To Ty twierdzisz że czwartego dnia powstało to co już istniało, nie ja.

Jeżeli siedzisz, gdzieś w niedostrzegalnym miejscu i Ciebie nie jest widać, to czy to znaczy, że Ciebie nie ma. A gdy powstaniesz i jesteś już widzialny, czy to oznacza, że wcześniej Ciebie nie było? Ty napisałeś o stworzeniu Słońca, Księżyca i gwiazd w czwartym dniu, a w odniesieniu do tego dnia, nic nie napisano, że je stworzono."

Cytuje Biblię, Ty prezentujesz własne rozumowanie. Słonce i Ksieżyc stworzono trzeciego, nie czwartego dnia. Opis poniżej.

Rodzaju 1

(13) I tak nastał wieczór, i nastał poranek, dzień trzeci. (14) I rzekł Bóg: Niech powstaną jasne światła na sklepieniu nieba, aby oddzielały dzień od nocy i stały się znakami świąt, dni i lat! (15) Niech będą jasnymi światłami na sklepieniu nieba, aby oświecały ziemię. I stało się tak. (16) Uczynił więc Bóg dwa wielkie, jasne światła: światło większe, aby panem było dnia, i światło mniejsze, by panem było nocy; a także i gwiazdy. (17) I umieścił je Bóg na sklepieniu nieba, aby oświecały ziemię, (18) a panując nad dniem i nocą oddzielały światło od ciemności. I widział Bóg, że to jest dobre.


Po pierwsze nie stworzył lecz umieścił te ciała, które powstały na słówo: Niech powstaną światła na sklepieniu niebios. Nr określenia "stworzyć" jest 1254 i występuje w Rdz. 1:1,21,27; 2:3,4; 5:1,2. W Rdz. 1:16 jest użyte określenie nr 6213, oznaczające uczynił, a nie stworzył. Na rozróżnienie tych określeń, wyrażnie wskazuje treść Rdz. 2:4:

Cytat:
1 Moj. 2:4
4. Takie były dzieje (Toldah) nieba i ziemi podczas ich stworzenia (1254). W dniu, kiedy Pan Bóg uczynił (6213) ziemię i niebo,
(BW)


Takie są Toldah nieba i ziemi podczas ich stworzenia (1254), w dniu kiedy Jehowa Bóg uczynił (6213) ziemię i niebo, KS

Po drugie nie trzeciego dnia, lecz czwartego, Rdz. 1:14-19. Trzeciego nastąpiło rozdzielenie wód na dole. W wyniku tego wyłonił się ląd, który porósł roslinnością Edenu, Rdz. 1:9-13. Czytaj proszę dokładnie, a nie będziesz się kompromitował.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13