FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje przypisy do Księgi Rodzaju
Autor Wiadomość
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-05-15, 07:55   

Henryk napisał/a:
Podobny wydźwięk mają wersety:
Ne 9:6 bg "Ty, Panie! sam, ty sam, tyś uczynił niebo, nieba niebios, i wszystko wojsko ich, ziemię, i wszystko co jest na niej, morza, i wszystko, co w nich jest, a ty ożywiasz to wszystko; a wojska niebieskie tobie się kłaniają."

Iz 44:24 bt5 "Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Twórca twój już w łonie matki: Ja jestem Pan, uczyniłem wszystko, sam rozpiąłem niebiosa, rozpostarłem ziemię; a któż był ze Mną?"

Któż to był stworzony, gdy jeszcze nie było morza, gór…? :roll:

Prz 8:22-31 bw "Pan stworzył mnie jako pierwociny swojego stworzenia, na początku swych dzieł, z dawna. (23) Przed wiekami byłam ustanowiona, od początków, przed powstaniem świata, (24) Gdy jeszcze nie było morza, zostałam zrodzona, gdy jeszcze nie było źródeł obfitujących w wody. (25) Zanim góry były założone i powstały wzgórza, zostałam zrodzona (26) jeszcze nie uczynił ziemi i pól, i pierwszych brył gleby. (27) Gdy budował niebiosa, byłam tam; gdy odmierzał krąg nad powierzchnią toni. (28) Gdy w górze utwierdzał obłoki i wyprowadzał z toni potężne źródła, (29) Gdy morzu wyznaczał granice, aby wody nie przekraczały jego rozkazu; gdy kładł podwaliny ziemi (30) Ja byłam u jego boku mistrzynią, byłam jego rozkoszą dzień w dzień, igrając przed nim przez cały czas, (31) Igrając na okręgu jego ziemi, rozkoszując się synami ludzkimi."

Kol 1:16 pau "gdyż w Nim wszystko zostało stworzone w niebie i na ziemi: to, co widzialne i niewidzialne, trony czy panowania, zwierzchności czy władze - wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone."

Oczywiście wszystko z dozwolenia Przedwiecznego i Jego Mocą!


Wszystko mieszasz. Kol 1:16 Stworzenie w PANU JEZUSIE to NOWE STWORZENIE.

2 Koryntian 5:17

Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.

Przysłów - pisze o mądrości... Mądrość to przymiot a nie osoba. Wiesz co to przypowieść?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2020-05-15, 08:51   

Niestety. Niemożliwym jest abyśmy doszli do porozumienia.
Zibi2 napisał/a:
Wszystko mieszasz. Kol 1:16 Stworzenie w PANU JEZUSIE to NOWE STWORZENIE.
2 Koryntian 5:17
Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.

Nowymi Stworzeniami są ci, co poszli za Jezusem, czyniąc przymierze przez Ofiarę.
Ukrzyżowali „starego człowieka”- stare pragnienia, stali się Nowym, o wyższych, doskonalszych celach.
Cytat:
Przysłów - pisze o mądrości... Mądrość to przymiot a nie osoba. Wiesz co to przypowieść?

Według Twej interpretacji Bóg sobie stworzył mądrość, bo przedtem jej nie posiadał?
- Trochę dziwny wniosek. :roll:
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2020-05-15, 10:34   

Zibi2 napisał/a:
Uczyńmy powiedział do stworzeń duchowych które stworzył pierwszego dnia, do aniołów.

Jakieś naciągane masz te argumenty... to aniołowie brali udział w czynieniu człowieka? Wszyscy?
Z drugiej strony, dlaczego nie mógłby tak powiedzieć do jednego anioła?
Pomijam kwestię, skąd wiesz, że aniołowie zostali stworzeni pierwszego dnia?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2020-05-17, 14:43   

Zibi2 napisał/a:
Uczyńmy powiedział do stworzeń duchowych które stworzył pierwszego dnia, do aniołów.
Zapewne obserwowali JEGO robotę.

Proszę o teksty biblijne.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-05-18, 14:04   

Dariusz napisał/a:
Zibi2 napisał/a:
Uczyńmy powiedział do stworzeń duchowych które stworzył pierwszego dnia, do aniołów.

Jakieś naciągane masz te argumenty... to aniołowie brali udział w czynieniu człowieka? Wszyscy?
Z drugiej strony, dlaczego nie mógłby tak powiedzieć do jednego anioła?
Pomijam kwestię, skąd wiesz, że aniołowie zostali stworzeni pierwszego dnia?


Pierwszego dnia stworzono niebo i ziemie. Skoro aniołowie sa w niebie to zapewne stworzono ich właśnie wtedy.

Nie sądzę aby Stwórca gadał sam do siebie.
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-05-18, 14:05   

Henryk napisał/a:
Niestety. Niemożliwym jest abyśmy doszli do porozumienia.
Zibi2 napisał/a:
Wszystko mieszasz. Kol 1:16 Stworzenie w PANU JEZUSIE to NOWE STWORZENIE.
2 Koryntian 5:17
Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.

Nowymi Stworzeniami są ci, co poszli za Jezusem, czyniąc przymierze przez Ofiarę.
Ukrzyżowali „starego człowieka”- stare pragnienia, stali się Nowym, o wyższych, doskonalszych celach.
Cytat:
Przysłów - pisze o mądrości... Mądrość to przymiot a nie osoba. Wiesz co to przypowieść?

Według Twej interpretacji Bóg sobie stworzył mądrość, bo przedtem jej nie posiadał?
- Trochę dziwny wniosek. :roll:



Może zaczniemy od tego co to takiego przypowieść (za Wikipedią)..

Przypowieść gatunek literatury moralistyczno-dydaktycznej, którego cechy formalne (schematyzm fabuły, uproszczona konstrukcja postaci, obiektywny narrator, selekcja realiów) służą właściwemu odczytaniu alegorycznego lub symbolicznego znaczenia przedstawionego świata, przekazaniu prawdy moralnej. Posługuje się narracją, w której postacie i zdarzenia pełnią funkcję i zarazem przykładów prawd uniwersalnych.

Zatem utożsamianie mądrości z Przypowieści Salomona bycia Jezusem to moim zdaniem przesada. W dodatku nie zachował się oryginał tych pism a kopiści mogli tekst przeinaczyć.

Inna sprawa, czy Stwórca posłużył się swoja mądrością przy stwarzaniu? Na pewno tak. Była to literalna mądrość a nie jakaś osoba.
Zresztą logos to określenie oznacza zarówno słowo, jak i mądrość, czy rozum.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2020-05-18, 17:43   

Zibi2 napisał/a:
W dodatku nie zachował się oryginał tych pism a kopiści mogli tekst przeinaczyć.

Więc jaka pewność, że istnieje Bóg?
Możę kopiści sobie Go wymyślili? :roll:

To jest Forum miłośników, a nie forum wątpiących w Biblię...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13