FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezus Bogiem czy czlowiekiem ....Trojca tak czy nie ...
Autor Wiadomość
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2019-11-23, 19:02   

1 Tes4.3 1Tes 4:3 Przekład dosłowny: To bowiem jest wola Boga: poświęcenie wasze, aby powstrzymywać was od nierządu,
Oddzielenie do prawdy automatycznie zachowuje od nierządu.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-11-24, 09:09   

Henryk Suchecki napisał/a:
To znaczy tyle że jeśli jestem w Panu Jezusie to wraz z nim króluje tu i teraz. Jest to czas Łaski dany rodzajowi ludzkiemu W Apokalipsie jest ten czas nazwany tysiącletnim królestwem.

Janowi zostało objawione, że Królestwo Chrystusa będzie trwało tysiąc lat, a według Ciebie trwa już dwa tysiące! :shock:
Powiedz nam, na czym polega to Twoje królowanie z Jezusem na tym świecie pełnym łez, przemocy, wojen, wszelkiego zła?
Za takie Królestwo serdecznie dziękuję.
Cytat:
Proszę wyjaśnij mi co znaczy dla ciebie duchowe istnienie.

Fakt. Nieprecyzyjnie napisałem. Mam na myśli istnienie istoty w ciele duchowym, niewidzialnym i nienamacalnym dla ludzi.

Cytat:
1Tes 4:3 wsp "Wolą Boga jest wasze uświęcenie. Nie prowadźcie więc rozwiązłego życia,"
Naprawdę? Jak chcesz uświęcać czyli bardzkiej oddzielać dla prawdy, nie będąc w prawdziwym Mesjaszu.(sprawa preegzystencji)

Podałem już Tobie słowa samego Jezusa o Jego przedludzkiej egzystencji u boku Ojca, gdy zakładał światy i powoływał do istnienia inne byty duchowe.
Ale… niektórzy zakrywają oczy dłońmi i krzyczą: „nie ma mnie!”.
Podobnie Ty- zamkniesz oczy i mówisz: „nie widzę takich słów!”.
Niestety… One są.
Albo rozmawiamy o Biblii- Słowie Bożym- albo szkoda naszego czasu.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2019-11-24, 12:08   

Henryk napisał/a:
Podałem już Tobie słowa samego Jezusa o Jego przedludzkiej egzystencji u boku Ojca, gdy zakładał światy i powoływał do istnienia inne byty duchowe..
Wybacz Henryku, ale ja takiego Jezusa mesjasza nie znam, jest to ogólny pogląd nominalnego chrześcijaństwa, patrz Markerów wierzy w tym punkcie tak jak ty, bo to jest wymysł klepnięty jeszcze za Konstantyna, więc córki muszą podzielać ten sam pogląd.
Moim Mesjaszem jest ten Pan Jezus, który się urodził tak samo jak ja z kobiety. Jego istnienie miało początek dwa tysiące lat temu, tak jak moje kilka dziesiąta lat temu. Różnica jest taka między nim a mną , że właśnie dla niego i ze względu na niego zostało wszystko powołane do istnienia. Właśnie ze względu na tego człowieka, który zaufał do końca Ojcu, swemu Bogu mimo, że zapłatą za jego służbę była hańbiąca śmierć. Ze względu na treść życia jednego człowieka istnieje to co widzimy. Ale są duchy, które nie uznają faktu że mógłby być to człowiek, są to wszelkiej maści duchy buntu. Taka przedludzka forma istnienia z automatu skreśla taką istotę z rodzaju ludzkiego, czyniąc go chimerą pół bogiem pół człowiekiem. Dlatego Jan pisał, że wszelki duch ,który nie uznaje, że Mesjasz przyszedł w ciele, to duch przeciwny. Przeciwny znaczy tyle co szatański. Ponieważ ludzie nie uznają że w Pomazańcu królują , sprzedają swoje pierworództwo i przystępują do duchów zwodniczych. Pan Jezus w swoim czasie mógł uczynić tak samo ,wyrzec się swego dziedzictwa i przejąć dobra tego świata, dlatego był kuszony. Tylko Ojciec w swej wszech wiedzy znał wynik tego kuszenia , nawet Pan Jezus nie był pewien jak postąpi , całe to jego zmaganie w Ogrójcu jest dowodem na to. Z tego co napisałeś masz pełne prawo nazywać Marię bogurodzica.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-11-25, 09:02   

Henryk Suchecki napisał/a:
Wybacz Henryku, ale ja takiego Jezusa mesjasza nie znam, jest to ogólny pogląd nominalnego chrześcijaństwa,

Wiem, udowodniłeś już, że takiego Odkupiciela nie znasz.
Smuci mnie, że nie zauważasz wyraźnych oświadczeń Bożych i samego Jezusa!

J 17:5 bw "A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał."
Kol 1:15-16 bw "On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia, (16) Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone."
J 6:62 bw "Cóż dopiero, gdy ujrzycie Syna Człowieczego, wstępującego tam, gdzie był pierwej?"
J 6:51 bw "Ja jestem chlebem żywym, który z nieba zstąpił; jeśli kto spożywać będzie ten chleb, żyć będzie na wieki; a chleb, który Ja dam, to ciało moje, które Ja oddam za żywot świata."
J 8:58 bw "Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest."
J 1:1 bw "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a bogiem było Słowo."
J 1:14 bw "A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy."
Flp 2:7 br "lecz [przeciwnie] wyzbył się wszystkiego, co Boskie, pojawił się w postaci sługi. Stał się podobnym do ludzi i - zgodnie z tym, czym był na zewnątrz - został uznany za człowieka."
Mat 22:45 bw "Jeśli więc Dawid nazywa go Panem, jakże może być synem jego?"

To tylko cząstka wersetów nowego testamentu, których nie chcesz uparcie widzieć…

Stary testament także wspomina w wielu miejscach o przedludzkiej egzystencji Istoty określanej jako Logos, czy też Archanioł Michał!
To Słowo, które stało się ciałem- Człowiekiem- złożył Okup ze swej niepokalanej natury człowieczeństwa, abyśmy mogli się kiedyś obudzić ze snu śmierci...

Cytat:
Moim Mesjaszem jest ten Pan Jezus, który się urodził tak samo jak ja z kobiety.

Tak. Urodził się z Niewiasty. Pierwiastek życia Logosa został umieszczony w łonie Marii.
Cytat:
Jego istnienie miało początek dwa tysiące lat temu, tak jak moje kilka dziesiąta lat temu.

Istnienie doskonałego cieleśnie człowieka Jezus, posiadającego ciało i krew- tak.
Cytat:
Różnica jest taka między nim a mną , że właśnie dla niego i ze względu na niego zostało wszystko powołane do istnienia.

Oświadczenie Boże jest wyraźnie! Nie tylko dla niego, a przede wszystkim przez Niego!
Kol 1:16 bw " Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone."
Na samy początku Biblia pisze już o tym!
Rdz 1:26 ubg "Potem Bóg powiedział: Uczyńmy człowieka na nasz obraz według naszego podobieństwa; niech panuje nad rybami morskimi i ptactwem niebieskim, nad bydłem i całą ziemią oraz nad wszelkimi zwierzętami pełzającymi, które pełzają po ziemi."
Zastanawiałeś się tu nad liczbą mnogą: "uczyńmy"?

Cytat:
Taka przedludzka forma istnienia z automatu skreśla taką istotę z rodzaju ludzkiego, czyniąc go chimerą pół bogiem pół człowiekiem.

Zapominasz także o fakcie, że zostawił u Ojca wszystko, co miał „boskiego”.
Flp 2:7 br "lecz [przeciwnie] wyzbył się wszystkiego, co Boskie, pojawił się w postaci sługi. Stał się podobnym do ludzi i - zgodnie z tym, czym był na zewnątrz - został uznany za człowieka."
Cytat:
Dlatego Jan pisał, że wszelki duch ,który nie uznaje, że Mesjasz przyszedł w ciele, to duch przeciwny.

Czy ktokolwiek twierdzi, że nie był w ciele?
Nie był to „wcielony Bóg”, jak większość twierdzi, ale był cielesnym Człowiekiem!
Cytat:
Ponieważ ludzie nie uznają że w Pomazańcu królują , sprzedają swoje pierworództwo i przystępują do duchów zwodniczych.

Z tymi duchami nie rozpędzaj się zanadto…
Nigdy nie wiadomo, kto dał się zwieść...
Ani sam nie „królujesz w Pomazańcu”, ani najprawdopodobniej nie będzie to Tobie dane w przyszłości, ponieważ czas już nie ten...
Jak już pisałem- Królestwo Chrystusowe to nie wojny, choroby, cierpienia, wyzysk...
Jeśli już "królujesz", to czym prędzej przestań! Zły ten "król", złe rządy. :-(
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-11-25, 14:24   

Henryk napisał/a:
[
Stary testament także wspomina w wielu miejscach o przedludzkiej egzystencji Istoty określanej jako Logos, czy też Archanioł Michał!


Logos to nie archanioł Michał :roll: :roll:
Nalecialosci strażnicy... Robią swoje
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-11-25, 15:20   

Markerów napisał/a:
Logos to nie archanioł Michał :roll: :roll:

Jak do tego doszedłeś?
Jakiś dowód inny niż "nie, bo nie"? :lol:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-11-25, 17:00   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Logos to nie archanioł Michał :roll: :roll:

Jak do tego doszedłeś?
Jakiś dowód inny niż "nie, bo nie"? :lol:

Jakiś dowód na to że tak?? :lol:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-11-25, 17:12   

Ciekawe czemu Nikt na pytania Chrystusa: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” i „A za kogo wy Mnie uważacie” (Mt 16:13, 16) nie odpowiada, że za Michała.

Taką odpowiada tylko henio i wszystkie odłamy pseudo chrześcijańskie wywodzące się od Russella... Czerpiące swe nauki od niejakiego spirytysty Johannes grebera :) :)
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2019-11-25, 17:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-11-26, 08:49   

Markerów napisał/a:
Jakiś dowód na to że tak?? :lol:

Jednym z tytułów Jezusa przed przyjściem na ziemię w ludzkim ciele jest Michał Archanioł. Jako książę, władca, najwyższy z aniołów.
Władca aniołów- archangelos- αρχαγγελος- władca zwiastunów.
Jeden był tylko archanioł i miał imię Michał, pokazany jest u Judy 9!
Michał, Micha-El, znaczy tyle co „taki jak Bóg”, „podobny Bogu”.

Na kartach Starego Testamentu znajdujemy opisy wielu historii, gdy armia anielska wielokrotnie walczyła za Izraela lub ochraniała go w inny sposób; był to Jezus (Michał) z aniołami działający wspólnie w celu wykonania woli Bożej.
To sama istota, która prowadziła ich przez pustynię w słupie ognia i obłoku.
Wj 13:21 bg "A Pan szedł przed nimi we dnie w słupie obłoku, aby je prowadził drogą, a w nocy w słupie ognia, aby im świecił, żeby szli we dnie i w nocy."
To ten sam, który ze skały dał wydobył im wodę.
1Kor 10:4 bt5 "i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a skałą był Chrystus."

Tytuł ten- Archanioł Michał- użyty był przy opisie szczególnej pracy Jezusa jako anioła, stróża narodu izraelskiego.
Potwierdza to werset z Daniela:
Dn 12:1 bt5 "W owym czasie wystąpi Michał, wielki książę, który jest opiekunem dzieci twojego narodu. Wtedy nastąpi okres ucisku, jakiego nie było, odkąd narody powstały, aż do chwili obecnej. W tym czasie naród twój dostąpi zbawienia: ci wszyscy, którzy zapisani są w księdze."
Tymi narodem byli Żydzi, z którego pochodził też Daniel, a dziećmi jest Izrael w tym dniu, kiedy powstanie Michał. W kontekście werset ten odnosi się do wybawienia naturalnego Izraela.

Iz 54:6 bw "Gdyż Pan uzna cię znów za małżonkę, niegdyś porzuconą i strapioną w duchu. Bo czy można wzgardzić małżonką poślubioną w młodości?— mówi twój Bóg."

Ale Markerów nadal powie: nie, bo nie. :-D
Na lekcjach religii nie mówili o tym?
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2019-11-26, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-11-26, 10:40   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Jakiś dowód na to że tak?? :lol:

Jednym z tytułów Jezusa przed przyjściem na ziemię w ludzkim ciele jest Michał Archanioł. Jako książę, władca, najwyższy z aniołów.
Władca aniołów- archangelos- αρχαγγελος- władca zwiastunów.
Jeden był tylko archanioł i miał imię Michał, pokazany jest u Judy 9!
Michał, Micha-El, znaczy tyle co „taki jak Bóg”, „podobny Bogu”.



Żaden werset nie mówi otym że Jezus to Michał co ty wymyślasz? :lol: :-D

Mówisz że jestem napisane: „w owych czasach wystąpi Michał, wielki książę, który jest opiekunem dzieci twojego narodu” (Dn 12:1).
I owszem Michał wystąpi w czasach ostatnich (1Tes 4:16), ale nic nie upoważnia Cię do utożsamiania go z Jezusem. :)

Michał w Dn 12:1 nazywany jest opiekunem dzieci Bożego narodu, a Jezus jak Ojciec jest właścicielem tego narodu: „On bowiem zbawił swój lud od jego grzechów” Mt 1:21; por. J 17:10.
:)
Nie dostosuj bibli do swoich wymyślonych nauk
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-11-26, 10:43   

Biblia odróżnia Pana od wszelkich aniołów.
1Tm 5:21 „Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa i wybranych aniołów”; por. Dn 10:13.
„Nie aniołom bowiem poddał przyszły świat”, lecz „Chrystusowi” Hbr 2:5, 8.

„Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie (...), a nawet wypierają się jedynego Władcy i Pana naszego Jezusa Chrystusa”
Jud 4),

„Gdy zaś archanioł Michał tocząc sprawę z diabłem o ciało Mojżesza” (Jud 9).
Archanioł Michał według Jud 9 nie mógł samodzielnie rzucić wyroku potępiającego na szatana, a mógł to zrobić Jezus (Mt 4:10, 25:41, Dz 10:38, Hbr 2:14, 1J 3:8). Patrz Ap 12:7, 10, gdzie obie osoby są odróżnione.

Czego to wy jeszcze nie wymyślilicie
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-11-26, 10:46   

A Pozatym Nigdy Żydzi nie uczyli, że Michał archanioł będzie Mesjaszem. :)
Wyparli się później Jezusa, a nie Michała. Nawracający się Paweł, pytając, wziętego do nieba Pana o Jego imię, otrzymuje odpowiedź, że Jezus (Dz 9:5), a nie Michał. :)
Nigdy żaden z uczniów nie zwracał się do Jezusa „Michale” lub „aniele”, lecz...... Uwaga!!!


„PAN mój i BÓG mój” J 20:28. :shock: :mrgreen:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-11-26, 10:48   

I na koniec
2Kor 11:4 przestrzega nas przed ludźmi głoszącymi innego Jezusa: „Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa jakiegośmy wam nie głosili (...), znosicie to spokojnie”.

:cry:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2019-11-26, 19:11   

Odniosę się jeszcze do tej frazy, Henryk napisał cytuję Powiedz nam, na czym polega to Twoje królowanie z Jezusem na tym świecie pełnym łez, przemocy, wojen, wszelkiego zła?
Za takie Królestwo serdecznie dziękuję.
Gdy Pan Jezus się urodził to panujący król Herod tak się przestraszył, że zamordował sporą ilość dzieci, aby się pozbyć tego kandydata na prawdziwego króla. Podczas swej 3,5 letniej służby dziś powiedzielibyśmy gdy prowadził kampanię wyborczą przedstawiając swoją kandydaturę ludowi , na króla naprawdę usługiwał swym poddanym nie tylko mówiąc co zrobi , ale już to robił, potwierdzając tym samym boże powołanie na ten urząd. W końcu lud zagłosował wkładając mu na głowę koronę z cierni. To spotkało Mesjasza na Ziemi. A jak myślisz jak będzie wyglądało królowanie jego oblubienicy, małżonki baranka tu na Ziemi??? Ktoś kiedyś powiedział Ziemia przeminie , ale słowa moje nigdy dopóki się nie wypełnią. Ludzie chcą go wręcz siłą jeszcze raz sprowadzić na Ziemię w taki czysto fizyczny sposób, aby omaścił im tutaj ich żywot , ale proroctwa mówią wręcz coś przeciwnego , wypełniając się za ich życia, tak jak wypełniały się za dni życia Pana Jezusa. Mało kto wierzy że te słowa z Izajasza się wypełniają tu i teraz https://www.youtube.com/w...o&start_radio=1
Ostatnio zmieniony przez Henryk Suchecki 2019-11-26, 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-11-27, 09:08   

Henryk Suchecki napisał/a:
W końcu lud zagłosował wkładając mu na głowę koronę z cierni. To spotkało Mesjasza na Ziemi. A jak myślisz jak będzie wyglądało królowanie jego oblubienicy, małżonki baranka tu na Ziemi???

Henryku S.
To co spotkało Jezusa na ziemi, nie ominie i Jego naśladowców.
On jako doskonały człowiek, a nawet jako już Mesjasz (od Jordanu, aż do śmierci), musiał przechodzić doświadczenia, musiał cierpieć.
Ktoś spytał by się: Dlaczego?
- Dlatego, aby nauczyć się i udowodnić Ojcu posłuszeństwo w każdej sytuacji!
Hbr 5:8 br "I chociaż był Synem [Bożym], nauczył się przez swe cierpienie [prawdziwego] posłuszeństwa."
Tylko Henryku, Jezus będąc na ziemi nie królował!
On dopiero przygotowywał się do przyszłego królowania!
To królowanie to jeszcze przyszłość, a do tego będzie ono przeprowadzane przez tysiąc lat, wraz ze swym uwielbionym Ciałem- wybranymi z ziemi klejnotami, tak samo doświadczonymi we wszystkim jak On.
Te tysiąc lat to czas „odnowienia wszystkich rzeczy”.
Dz 3:20-21 bw "Aby nadeszły od Pana czasy ochłody i aby posłał przeznaczonego dla was Chrystusa Jezusa, (21) Którego musi przyjąć niebo aż do czasu odnowienia wszechrzeczy, o czym od wieków mówił Bóg przez usta świętych proroków swoich."
W doczesnym życiu jest czas składania ofiar przez Oblubienicę. Nie królowanie!
Królowanie ich, wraz z Panem to czas przyszły.
W królestwie Chrystusowym nie będzie cierpień, łez, wojen, chorób...
Cytat:
Ktoś kiedyś powiedział Ziemia przeminie , ale słowa moje nigdy dopóki się nie wypełnią.

Uważam, że nie tyle sama planeta Ziemia, lecz wszystkie złe sprawy na niej przeminą...
2P 3:10 bw "A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną."
Hbr 12:26-27 br "Głos Jego wstrząsnął kiedyś całą ziemią, teraz zaś zwraca się do nas z takim oto ostrzeżeniem: Jeszcze raz poruszę nie tylko ziemię, ale i niebo. (27) Wyrażenie: jeszcze raz każe się domyślać, że ulegnie całkowitej zagładzie wszystko, co zostało stworzone i jest zniszczalne, pozostanie zaś nienaruszone to, co jest rzeczywiście niezniszczalne."
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13