FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dowody na istnienie Boga
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-02-20, 21:05   

masz rację nie znajdę dowodu na istnienie boga..
Zależy przez jakie okulary postrzegasz świat.. Dowodów jest nieograniczona ilość, ale zawsze można nazwać że białe jest czarne a czarne białe...
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Immanuel 
Bóg z nami


Potwierdzenie wizualne: 777
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 199
Skąd: Gwiazdozbiór Oriona
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 5/30
 16%
Wysłany: 2018-02-20, 22:42   

Markerów napisał/a:
Bóg jest tylko jeden. W modlitwie się do Niego zwracaj prosząc o poznanie a da ci się poznać. Na tym forum jak i pewnie na żadnym innym nie dostaniesz odpowiedzi na nurtujące cie pytania więcej usłyszysz krytyki ze strony pewnych ludzi niż logicznie pokieruja ku prawdzie. Mimo że nie znasz Boga przyjmujesz jego istnienie kosztem dowodu... Przyjmij raczej jego istnienie kosztem szczerej modlitwy.... Lepiej się z Nim wykłucać niż Go ignorować dlatego módl się i proś Pana o światło w zrozumieniu i Poznaniu. Wspieram Cię przyjacielu w modlitwie


to jest chyba odpowiedz na mój przykład ateisty który musi wybrać spośród bogów, więc...
od razu wskazujesz mi do którego boga mam się modlić o jego poznanie, a osoba z przykładu jeszcze nie wybrała. co wyróżnia jahwe od reszty? od allaha, od bogini ambry?
_________________
I otrze z ich oczu wszelką łzę,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już [odtąd] nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przeminęły
(Ap 21 4)
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-02-21, 05:40   

Napisałem ze Bóg jest jeden nie ma bogów.. I do tego jedynego Boga się zwracaj mimo że go nie znasz jest pewne że On Cię zna. Szukaj go z pokorą serca i czystą szczerością a da się znaleźć nie w naukowych dowodach a w twoim sercu..
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-02-21, 06:57   

Chrystus doskonale objawił Boga, kto odrzuca Jezusa jako Zbawiciela i odrzuca Jego naukę zawartą w natchnionych biblijnych Pismach, ten nie zna Boga a wierzy co najwyżej w fałszywego Jezusa jak muzułmanie bo koraniczny Jezus - ISA to fałszywy Jezus. Jeśli chcesz poznać Boga, jaki jest Bóg to poznawaj Chrystusa przez poznawanie Jego słów zawartych w Ewangeliach i pismach apostołów.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Pamfilek 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 6 razy
Wiek: 26
Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 19
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2018-02-21, 07:57   

Posty nie na temat z końcówki tematu zostały przeniesione do Gehenny
_________________
Gość pamiętaj, że jesteś wartościowym człowiekiem. Życzę Ci miłego dnia :-D
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-02-21, 10:09   

Jezus wyraznie mówił "Moja nauka nie jest moją, ale tego, który mnie posłał. " - Jan 7:16

" Wtedy zapytali go: Gdzie jest twój Ojciec? Jezus odpowiedział: Nie znacie ani mnie, ani mego Ojca. Gdybyście mnie znali, znalibyście i mego Ojca. " - Ewangelia Jana 8

" Gdybyście mnie znali, znalibyście też mego Ojca. I już teraz go znacie, i widzieliście go.
8 Powiedział do niego Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy.
9 Jezus mu odpowiedział: Tak długo jestem z wami, a nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widzi, widzi i mego Ojca. Jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? " Jana 14:7-9

" I kto mnie widzi, widzi tego, który mnie posłał " Jana 12:45
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-02-21, 10:31   

Ewangelia na dzień dzisiejszy Łk 11, 29-32

Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia.
Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon

Pan Jezus wskazując na Znak Jonasza w pewien sposób też postawił akcent na wyrazistość przekazu, nie zaś na sam dialog czy dobre samopoczucie słuchaczy. Przecież mógł dalej prowadzić dyskusję z ludźmi, mógł czynić cuda na zamówienie, aż do wyczerpania oczekiwań tych, którzy niedowierzali. Jednak Jego przesłanie jest proste. Mamy dostatecznie dużo łaski, aby się nawrócić, jeśli to odrzucamy, sami stawiamy się w sytuacji gorszej, niż mieszkańcy Niniwy.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
ipococito 
nikt


Potwierdzenie wizualne: 34
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 46
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 8/13
 61%
Wysłany: 2018-08-15, 12:25   Re: Dowody na istnienie Boga

Immanuel napisał/a:
Zacznijmy od podstaw. Jakie macie dowody na istnienie Boga w którego wierzycie?


Świat i stworzenia boże,jego i ich złożoność,skomplikowaność,precyzyjność i dokładność.Inne to głos wewnątrz w nas poszukujący Prawdy c z y l i Boga.Gdyby byt taki jak Bóg nie istniał nie szukalibyśmy Go tak jak nie szukamy krasnoludków,smerfów itp/itd.
Ostatnio zmieniony przez ipococito 2018-08-15, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2018-08-21, 11:20   Re: Dowody na istnienie Boga

ipococito napisał/a:
Immanuel napisał/a:
Zacznijmy od podstaw. Jakie macie dowody na istnienie Boga w którego wierzycie?


Świat i stworzenia boże, jego i ich złożoność,skomplikowaność,precyzyjność i dokładność.
Inne to głos wewnątrz w nas poszukujący Prawdy c z y l i Boga. Gdyby byt taki jak Bóg nie istniał nie szukalibyśmy Go


Do tego dobrego przekonania myśli można dodać jeszcze to, że skoro jest Wszechświat/dzieło, to i jego Stworca/budowniczy. Skoro jest prawo we Wszechświecie i na naszej Ziemi, to musi istnieć też i jego Prawodawca. Jeżeli istnieje najróżniejsza celowość w stworzonej naturze, to istnieje też Inwestor, który ją przewidział dla stworzenia. Skoro posiadamy takie podstawowe przymiopty charakteru, jak miłość, mądrość, moc i sprawiedliwość, to istnieje też Ojciec niebieski, który przekazał je pierewotnie w sposb doskonały potomstwu swemu.

Inny dowód to głos wewnątrz, o którym w wielu miejscach napisano w Słowie Bożym. Bóg przemawia w sercu człowieka wierzącego Bogu, który szuka prawdy i wierzy, że Bóg nagradza tych, którzy go szukają, Żyd. 11:6

Kod:
Bóg Wszechmogacy ukazał się (7200) w duchu (413 - wewnątrz) Abrahamowi, w duchu (413) Izaakowi, w duchu (413) Jakubowi; nie poznali JHWH w odniesieniu do imienia. Wyj. 6:3

4. Oto Jehowa zawołał w duchu ustawy, mówił w sercu Samuela:
5. Biegnąc do Heliego rzekł: Byłem wywołanym wewnątrz; To jestem oto! Odpowiedział: Nie wołałem, wróć się spać; odszedł położył się.
6. Jehowa jeszcze ponownie zawołał Samuela; Samuel wstał, poszedł do Heliego, mówiąc: To jestem oto! Odpowiedział: Nie wołałem, wróć się spać synu.
7. Samuel Jehowy jeszcze nie poznał poprzez doświadczenie; Słowo Jehowy jeszcze nie było objawione w duchu ustawy.
8. Jehowa ponownie trzeci raz zawołał Samuela; wstawszy szedł do Heliego mówiąc: Byłem wołany wewnątrz, to jestem oto! Zrozumiał Heli, że Jehowa wołał chłopca.
9. Heli powiedział Samuelowi: Odejdź, połóż się; Kiedy będziesz wołanym , mów w sercu: Mów Jehowo, z powodu tego sługa słucha z uwagą. Samuel odszedł do miejsca przebywania, położył się.
10. Tym razem stało się dwakroć; Jehowa wstąpił (do serca),  zawołał: Samuelu, Samuelu! Samuel odpowiedział: Mów Jehowo, z powodu tego sługa słucha z uwagą.
11. Jehowa w duchu ustawy mówił w sercu Samuela: Oto, Ja zaprowadzę porządek spraw Izraela; Tak jak każdy usłyszy, zadrży podwójnie, odsłoni uszy w celu przekazania wieści.
12. Dnia tego wzbudzę przeciw Heliemu wszystko, tak jak ostrzegłem; Dom pozwalający na profanację będzie zniszczony wewnątrz.
1Sam. 3:4-12 Na podstawie Konkordancji Stronga
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13