FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe światło
Autor Wiadomość
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-04-05, 22:33   

Ja mam inny punkt widzenia. Cały czas uświadamiam sobie, jak mało wiem jeszcze na temat nauk, o których mówi Biblia. Wolę korzystac z doświadczenia drugich w poznawaniu prawd Bożych i to konsultować z tym czego się sam dowiaduję. Jeżeli jest to logiczne, to to akceptuję
Wszystkie dzisiejsze wyznania twierdzą, że mają ducha Bożego, który ich prowadzi. Wokół tego powstały różne obrzędy, święta itd. Z tego co widać to duch Boży nie jednoczy, a dzieli - przykład chociażby tego forum, każdy ma swoje racje, kazdy dane zagadnienia rozumie inaczej. Zatem coś jest nie tak. Wśród chrześcijan miała być jedność, to dlaczego jej nie ma?
Czy zauważyłaś, że rozmowy na tematy religijne są bezowocne? Są takie, ponieważ każdy kurczowo się trzyma tego co przejął po innych i nie zadał sobie trudu żeby to sprawdzić, albo i sam doszedł do jakichś wniosków.
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2013-04-05, 22:53   

Cytat:
narwik, Nike, skoro zabrakło Makariosa, który pracował nad tym żeby to Forum miało innego ducha, niż inne znane Wam Fora, a Ty teraz przejęłaś jego rolę, to dbaj o właściwy jego poziom, a nie będziesz miała powodu do narzekania.


I mam nadzieję,że tak będzie, przy pomocy nas wszystkich. :-D

Cytat:
Czy zauważyłaś, że rozmowy na tematy religijne są bezowocne? Są takie, ponieważ każdy kurczowo się trzyma tego co przejął po innych i nie zadał sobie trudu żeby to sprawdzić, albo i sam doszedł do jakichś wniosków.


Czasami się wydaje,że są bezowocne, ale po pewnym czasie ja widzę,że nie są.
Poznajemy nasze różne wyznania, możemy po postach ocenić naszą wiedzę biblijną, wyrabiamy sobie cierpliwość i długie znoszenie i wiele innych zalet.Ja uważam,że takie rozmowy daja też np. mnie bardzo dużo, bo ja czasami kilka godzin szukam w literaturze, odpowiedzi na pytania tutaj zadawane. Wertuję strony Biblii i przy tej okazji też rozwijam się, pogłębiam swoją wiedzę.Tak,ze zupełnie bezowocnie nie marnuję swojego czasu. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-04-05, 23:11   

No tak, nie myślałem o tym i tu masz rację :)
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-04-07, 09:31   

narwik napisał/a:
Ja mam inny punkt widzenia. Cały czas uświadamiam sobie, jak mało wiem jeszcze na temat nauk, o których mówi Biblia. Wolę korzystac z doświadczenia drugich w poznawaniu prawd Bożych i to konsultować z tym czego się sam dowiaduję. Jeżeli jest to logiczne, to to akceptuję

Tylko ze to akurat nie jest "inny punkt widzenia" tylko ten sam. Ja tez akceptuje jezeli jest to logiczne, a nigdy z powodu pochodzenia owych prawd, czyli z powodu tego, ze pochodza od kogos "na stanowisku", albo "z tytulem".
Cytat:
Wszystkie dzisiejsze wyznania twierdzą, że mają ducha Bożego, który ich prowadzi. Wokół tego powstały różne obrzędy, święta itd. Z tego co widać to duch Boży nie jednoczy, a dzieli - przykład chociażby tego forum, każdy ma swoje racje, kazdy dane zagadnienia rozumie inaczej. Zatem coś jest nie tak. Wśród chrześcijan miała być jedność, to dlaczego jej nie ma?

Owa jednosc ma byc osiagana w wolnosci a nie poprzez narzucenie z gory przymusowych wierzen - to tez nie jest jednoscia chrzescijanska, tylko sekciarstwo moim zdaniem.

A ze jednosci calkiem nie ma, to tez chyba przegiecie, bo jest, z tym ze, jak wiesz, przenica rosnie wraz z konkolem.
Cytat:
Czy zauważyłaś, że rozmowy na tematy religijne są bezowocne? Są takie, ponieważ każdy kurczowo się trzyma tego co przejął po innych i nie zadał sobie trudu żeby to sprawdzić, albo i sam doszedł do jakichś wniosków.

Nie zauwarzylam, a przynajmniej nie u wszystkich, choc poniekad masz racje, ze sa i tacy, co kurczowo beda sie trzymac wlasnych urojen.

Zgadzam sie z tym co napisala Nike, co wiecej ja sama bardzo duzo skorzystalam z rozmow na forach, a wiele madrych wypowiedzi ludzi, ktorzy sie nie bali odrzucenia, pomoglo mi przejrzec w wielu sprawach. Bowiem panujace powszechnie pranie mozgu w odlamach zaslepia ludzi calkowicie na prawde i przyjmuja za czysta monete wszystko co leci z ambony. Fora sa bardzo pozyteczne pod tym wzgledem, uwazam, co prawda niestety nie dla wszystkich, ale sa i tacy, co korzystaja.
 
     
agnieszka
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-04-08, 11:16   

narwik napisał/a:
Ja mam inny punkt widzenia. Cały czas uświadamiam sobie, jak mało wiem jeszcze na temat nauk, o których mówi Biblia. Wolę korzystac z doświadczenia drugich w poznawaniu prawd Bożych i to konsultować z tym czego się sam dowiaduję. Jeżeli jest to logiczne, to to akceptuję
Wszystkie dzisiejsze wyznania twierdzą, że mają ducha Bożego, który ich prowadzi. Wokół tego powstały różne obrzędy, święta itd. Z tego co widać to duch Boży nie jednoczy, a dzieli - przykład chociażby tego forum, każdy ma swoje racje, kazdy dane zagadnienia rozumie inaczej. Zatem coś jest nie tak. Wśród chrześcijan miała być jedność, to dlaczego jej nie ma?
Czy zauważyłaś, że rozmowy na tematy religijne są bezowocne? Są takie, ponieważ każdy kurczowo się trzyma tego co przejął po innych i nie zadał sobie trudu żeby to sprawdzić, albo i sam doszedł do jakichś wniosków.

narwiku;

J 17,3 A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś. (BW).

Odpowiedzial mu Jezus ;„Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze Mnie” J 14,6

Mat.11,27 Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić


narwiku Boga nie poznaje sie od innych lecz osobiscie przez objawienie.

Pan Jezus Chrystus powiedzial; Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" (Mt 1, 28).
Ostatnio zmieniony przez agnieszka 2013-04-08, 11:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-04-09, 14:19   

Agnieszka napisał/a:
narwiku Boga nie poznaje sie od innych lecz osobiscie przez objawienie.

Witaj Agnieszko!
Moi rodzice narzucili mi swoją wiarę przy chrzcie i tak jest z większością ludzi.
Czy to nazwiesz objawieniem?
Zgodze się z Tobą, że do poznania prawdziwego Boga wiedzie droga przez nabywanie wiedzy (Jana 17/3). Co wiecej trzeba Go szukać. Sofoniasz pisze: "Szukajcie Jahwe wszyscy pokorni ziemi, którzy pełnicie Jego nakazy; szukajcie sprawiedliwości, szukajcie pokory, może się ukryjecie w dzień gniewu Jahwe". (2/2,3) BT
Także Dz Ap 17/26, 27 i inne wersety zachęcają do poszukiwania Boga.
Jezus objawi Ojca, ale nie bez naszego wysiłku w tym kierunku - najkrócej mówiąc.

Zawsze mnie zastanawiało co miał na myśli mówiąc: "Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują" oraz: " Nie każdy, który mi mówi: Panie, Panie wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mego Ojca itd (Mat7/14, 21-23
Okazuje się zatem, że wielu z chrześcijan zostanie odrzuconych, choć będą przekonani, że znają Ojca.
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
agnieszka
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-04-09, 14:27   

narwik napisał/a:
Agnieszka napisał/a:
narwiku Boga nie poznaje sie od innych lecz osobiscie przez objawienie.

Witaj Agnieszko!
Moi rodzice narzucili mi swoją wiarę przy chrzcie i tak jest z większością ludzi.
Czy to nazwiesz objawieniem?
tak wywnioskowales z mojej wypowiedzi ?
chyba jednak nie, bo piszesz;
Cytat:
Zgodze się z Tobą, że do poznania prawdziwego Boga wiedzie droga przez nabywanie wiedzy (Jana 17/3). Co wiecej trzeba Go szukać. Sofoniasz pisze: "Szukajcie Jahwe wszyscy pokorni ziemi, którzy pełnicie Jego nakazy; szukajcie sprawiedliwości, szukajcie pokory, może się ukryjecie w dzień gniewu Jahwe". (2/2,3) BT
Także Dz Ap 17/26, 27 i inne wersety zachęcają do poszukiwania Boga.
Jezus objawi Ojca, ale nie bez naszego wysiłku w tym kierunku - najkrócej mówiąc.
nie mowilam, ze ma to byc bez wysilku. Jest nie tylko napisane, ze mamy Go szukac, ale , ze z calego serca mamy Go szukac.

Cytat:
Zawsze mnie zastanawiało co miał na myśli mówiąc: "Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują" oraz: " Nie każdy, który mi mówi: Panie, Panie wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mego Ojca itd (Mat7/14, 21-23
Okazuje się zatem, że wielu z chrześcijan zostanie odrzuconych, choć będą przekonani, że znają Ojca.

Tak,to prawda, brama jest ciasna, a droga waska.
Ostatnio zmieniony przez agnieszka 2013-04-09, 14:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-19, 17:14   

Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-19, 17:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-10-19, 18:55   

porażające :-D
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13