FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Początek wszystkiego

Opowiadam się za:
kreacjonizmem (odrzucam ewolucję darwinowską)
46%
 46%  [ 6 ]
ewolucjonizmem (odrzucam Boga-Stworzyciela)
0%
 0%  [ 0 ]
połączeniem jednego z drugim (teistyczna ewolucja)
23%
 23%  [ 3 ]
nie mam zdania
0%
 0%  [ 0 ]
chętnie porozmawiam o początkach Kosmosu i Ziemi
30%
 30%  [ 4 ]
Głosowań: 10
Wszystkich Głosów: 13

Autor Wiadomość
Jurek_1 
Przyjdź, Panie Jezu!


Potwierdzenie wizualne: 1
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 41
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 3/13
 23%
Wysłany: 2018-03-08, 15:25   

Markerów napisał/a:
Już nie mówiąc o mitach i legendach o potopie które są zakorzenione w każdej kulturze

Ale czemu są zakorzenione w każdej kulturze??
To proste: każda ludzka kultura, to kultura potomków Noego! A skoro tak, to ludzie rozchodząc się po świecie, zabrali ze sobą opowieść "dziadka" Noego... Niestety, jak to bywa z opowieściami, po wiekach te opisy potopu uległy zniekształceniu, i dopiero Biblia ukazuje (jako natchniona Księga) prawdę o potopie...
Proste! :)
_________________
"Wiele razy i na różne sposoby przemawiał Bóg kiedyś przez proroków do naszych ojców, teraz zaś w dniach, które uchodzą za ostatnie, przemówił do nas przez Syna. To właśnie Jego ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy i przez Niego stworzył wszechświat." Hbr 1:1-2
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI - mój blog
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-03-08, 15:27   

Otóż to
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Jurek_1 
Przyjdź, Panie Jezu!


Potwierdzenie wizualne: 1
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 41
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 3/13
 23%
Wysłany: 2018-03-08, 15:28   

Markerów napisał/a:
Otóż to

Przepraszam, bo dość szybko odpowiadam, i teraz nie wiem, do czego to Twoje "Otóż to", się odnosi?... :roll:
_________________
"Wiele razy i na różne sposoby przemawiał Bóg kiedyś przez proroków do naszych ojców, teraz zaś w dniach, które uchodzą za ostatnie, przemówił do nas przez Syna. To właśnie Jego ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy i przez Niego stworzył wszechświat." Hbr 1:1-2
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI - mój blog
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-03-08, 15:30   

Zauważ że pierwszego dnia Bóg nazwał światłość DNIEM a ciemność nazwał nocą czyli pierwszego dnia Bóg min. stworzył dzień. Dla każdego kto przyjmuje 24godz akt stworczy jest to paradoks. dzień stwarzania jako pełny obieg ziemi wokół Słońca czyli doba nie mogło mieć miejsca bo słońca jeszcze nie było. Zwrocie uwagę że światłość byla pierwszego dnia nazwana dniem ale źródło światła powstało dopiero czwartego dnia. Pierwszy dzień jest adekwatny do czwartego taka sama zbieżność jest z pozostałymi dniami. 1-4 2-5 3-6
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Jurek_1 
Przyjdź, Panie Jezu!


Potwierdzenie wizualne: 1
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 41
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 3/13
 23%
Wysłany: 2018-03-08, 16:27   

Markerów napisał/a:
Zauważ że pierwszego dnia Bóg nazwał światłość DNIEM a ciemność nazwał nocą czyli pierwszego dnia Bóg min. stworzył dzień. Dla każdego kto przyjmuje 24godz akt stworczy jest to paradoks. dzień stwarzania jako pełny obieg ziemi wokół Słońca czyli doba nie mogło mieć miejsca bo słońca jeszcze nie było. Zwrocie uwagę że światłość byla pierwszego dnia nazwana dniem ale źródło światła powstało dopiero czwartego dnia. Pierwszy dzień jest adekwatny do czwartego taka sama zbieżność jest z pozostałymi dniami. 1-4 2-5 3-6

Wiem o tych powiązaniach (parach) dni z dniami... To tylko świadczy o ogromnej harmonii w tym, co robił Bóg (o projekcie bardzo precyzyjnym).

Mnie to, co piszesz, nie przeszkadza, bo wierzę, że Bóg wszystko może! A skoro tak, to ta światłość, jaka była na samym początku, i wyznaczała (na zmianę z ciemnością) dni (wierzę, że 24-godzinne doby), została w dniu 4-tym, zastąpiona przez "wielkie i mniejsze światło"...

Doba jak najbardziej nie potrzebowała słońca, by istnieć. Stwórca mógł dobę ustalić jako normę, a do niej dopasował dopiero ruch ziemi wokół słońca, które nie musiało być od początku, bo jego światło, było wstępnie poprzedzone światłem od Boga pochodzącym... (to my nie umiemy inaczej mierzyć doby, jak tylko ruchem globu wokół słońca, ale czy coś dla Boga było trudne w tym, aby takie mierzenie czasu oprzeć na początku na innej zasadzie? Ja nie widzę problemu, ale też nie upieram się, że tak było, bo Biblia tego nie precyzuje...).

O tym, że dni stworzenia to doby (takie jakie i my znamy), przekonuje mnie treść IV przykazania Dekalogu - w nim jest mowa o szabacie: dobie, i odwołanie jest do tygodnia stworzenia...
Skoro zatem szabat to doba, to czemu tydzień stworzenia miałby być czymś innym niż 7-mioma dobami??
Albo ufamy Bogu i Jego Słowu, albo sobie sami coś tam "rzeźbimy"... :lol:
_________________
"Wiele razy i na różne sposoby przemawiał Bóg kiedyś przez proroków do naszych ojców, teraz zaś w dniach, które uchodzą za ostatnie, przemówił do nas przez Syna. To właśnie Jego ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy i przez Niego stworzył wszechświat." Hbr 1:1-2
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI - mój blog
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-03-08, 17:03   

zgadzam się.
Niechaj powstaną ciała niebieskie, aby wyznaczały pory roku, dni i lata Rdz 1, 14. Z dego fragmentu wyraźnie widać na podstawie czego są wyznaczane pory DNI i lat. Wiec zanim powstały ciała niebieskie nie ma mowy o 24godz dniu jaki znamy. , co niewykluczone że mógł być oparty tak jak pisałeś na ustalonej normie przyjętej przez Boga
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Jurek_1 
Przyjdź, Panie Jezu!


Potwierdzenie wizualne: 1
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 41
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 3/13
 23%
Wysłany: 2018-03-08, 17:21   

Markerów napisał/a:
zgadzam się.
Niechaj powstaną ciała niebieskie, aby wyznaczały pory roku, dni i lata Rdz 1, 14. Z dego fragmentu wyraźnie widać na podstawie czego są wyznaczane pory DNI i lat. Wiec zanim powstały ciała niebieskie nie ma mowy o 24godz dniu jaki znamy. , co niewykluczone że mógł być oparty tak jak pisałeś na ustalonej normie przyjętej przez Boga

Rzecz w tym, że od samego początku język hebrajski używa tego samego opisu na te dni: rzeczownik yom+liczebnik.
Czyli mamy: dzień (yom) pierwszy... dzień drugi... itd. Ilekroć w Biblii jest takie zestawienie (yom+liczebnik), to zawsze mamy do czynienia z literalnym dniem (dobą), a nie jakimś symbolicznym czasem (jak to na przykład jest, gdy mamy zapis: Dzień Pański; tu też jest yom).

Tak, ciała niebieskie miały "wyznaczać" okresy czasu (w tym dni)... Jednak zapis biblijny mówi, że już wcześniejsze 3 dni też były jakoś wyznaczone! Jak? No tak, że następowała na zmianę jasność i ciemność...
A co następuje, gdy na zmianę słońce wschodzi i zachodzi? Następuje jasność i ciemność... Moim zdaniem, w 4 dniu po prostu Bóg "zaprzągł" do roboty słońce, aby dalej trwało to, co już wcześniej następowało: dzień i noc... (czyli doba; znane nam 24 godziny).

Nie robię z tego, co piszę, dogmatu, ale za takim pojmowaniem się opowiadam, odrzucając zdecydowanie ideę milionowych czy miliardowych okresów czasu! [tak mi jakoś nie po drodze z Darwinem, hehe...]
_________________
"Wiele razy i na różne sposoby przemawiał Bóg kiedyś przez proroków do naszych ojców, teraz zaś w dniach, które uchodzą za ostatnie, przemówił do nas przez Syna. To właśnie Jego ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy i przez Niego stworzył wszechświat." Hbr 1:1-2
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI - mój blog
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-03-08, 17:26   

Ja tez nid wierze w milionowe czy miljardowe okresy czasu.
A może należało by przyjąć ze ta światłość uczyniona pierwszego dnia nie miała wymiaru materialnego jak dzien noc jaką znamy lecz duchowo mistyczne znaczenie. Jaka światłość oswieca każdego człowieka gdy na świat przychodzi??
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Jurek_1 
Przyjdź, Panie Jezu!


Potwierdzenie wizualne: 1
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 41
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 3/13
 23%
Wysłany: 2018-03-08, 18:19   

Markerów napisał/a:
Ja tez nid wierze w milionowe czy miljardowe okresy czasu.
A może należało by przyjąć ze ta światłość uczyniona pierwszego dnia nie miała wymiaru materialnego jak dzien noc jaką znamy lecz duchowo mistyczne znaczenie. Jaka światłość oswieca każdego człowieka gdy na świat przychodzi??

Trudno o pewnik, bo za mało danych o rodzaju tej światłości...
Jest też napisane,że Bóg mieszka "w światłości niedostępnej" (1Tm 6,16).
Spotkałem się też z tezą, że światłość była okryciem Adama i Ewy przed grzechem (stracili tę niewinność, i zobaczyli, że są nadzy).

A tak odchodząc od tematu: to forum zbyt aktywne to nie jest, prawda? Za mało osób... Trochę szkoda...
Chciałem wstawić sobie avatar, ale mimo, że jest dobrego wymiaru, to się nie daje tego zrobić :-(
A tak wyznaniowo, to kto tu dominuje?
_________________
"Wiele razy i na różne sposoby przemawiał Bóg kiedyś przez proroków do naszych ojców, teraz zaś w dniach, które uchodzą za ostatnie, przemówił do nas przez Syna. To właśnie Jego ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy i przez Niego stworzył wszechświat." Hbr 1:1-2
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI - mój blog
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2018-03-08, 18:41   

Markerów napisał/a:
Natomiast opis potopu jak najbardziej odniósł bym do dowodów naukowych.

A mnie wystarczą słowa Jezusa potwierdzające prawdziwość Potopu. :->
Mt 24:39 wsp "i niczego się nie spodziewał aż nastąpił potop i wszystkich pochłonął, tak samo będzie, gdy Syn Człowieczy znów się pojawi."
Łk 17:27 wsp "Wtedy ludzie żyli sobie beztrosko, urządzali śluby i wesela, aż nastał dzień, kiedy Noe schronił się do arki; przyszedł potop i wszyscy zginęli."
 
     
Jurek_1 
Przyjdź, Panie Jezu!


Potwierdzenie wizualne: 1
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 41
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 3/13
 23%
Wysłany: 2018-03-08, 18:43   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Natomiast opis potopu jak najbardziej odniósł bym do dowodów naukowych.

A mnie wystarczą słowa Jezusa potwierdzające prawdziwość Potopu. :->
Mt 24:39 wsp "i niczego się nie spodziewał aż nastąpił potop i wszystkich pochłonął, tak samo będzie, gdy Syn Człowieczy znów się pojawi."
Łk 17:27 wsp "Wtedy ludzie żyli sobie beztrosko, urządzali śluby i wesela, aż nastał dzień, kiedy Noe schronił się do arki; przyszedł potop i wszyscy zginęli."

Ja też to traktuję za wystarczający argument, co mój Pan mówił... :)
_________________
"Wiele razy i na różne sposoby przemawiał Bóg kiedyś przez proroków do naszych ojców, teraz zaś w dniach, które uchodzą za ostatnie, przemówił do nas przez Syna. To właśnie Jego ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy i przez Niego stworzył wszechświat." Hbr 1:1-2
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI - mój blog
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13552

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 331/608
 54%
Wysłany: 2018-03-08, 21:53   

Zapraszam tutaj nie uprzedzonych.
WARTO PRZECZYTAĆ.

http://pastor-russell.pl/t6/dziela-t6-04.html
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Jurek_1 
Przyjdź, Panie Jezu!


Potwierdzenie wizualne: 1
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 41
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 3/13
 23%
Wysłany: 2018-03-09, 08:05   

nike napisał/a:
Zapraszam tutaj nie uprzedzonych.
WARTO PRZECZYTAĆ.

http://pastor-russell.pl/t6/dziela-t6-04.html

Nauki świadków Jehowy?... Hmmm... znam - nie przekonuje mnie ich zamiana dni stworzenia na tysiąclecia! :->
_________________
"Wiele razy i na różne sposoby przemawiał Bóg kiedyś przez proroków do naszych ojców, teraz zaś w dniach, które uchodzą za ostatnie, przemówił do nas przez Syna. To właśnie Jego ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy i przez Niego stworzył wszechświat." Hbr 1:1-2
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI - mój blog
Ostatnio zmieniony przez Jurek_1 2018-03-09, 08:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13552

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 331/608
 54%
Wysłany: 2018-03-09, 10:10   

Jurek_1 napisał/a:
Nauki świadków Jehowy?... Hmmm... znam - nie przekonuje mnie ich zamiana dni stworzenia na tysiąclecia! :->

Gdybyś na prawdę znał nauki Św.Jehowy, to bys nigdy nie powiedział,że to co zacytowałam jest nauka Św.Jehowy.

Nie warto być z góry uprzedzonym, bo to wskazuje na nasza NIEWIEDZĘ.

A SZKODA.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Jurek_1 
Przyjdź, Panie Jezu!


Potwierdzenie wizualne: 1
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 41
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 3/13
 23%
Wysłany: 2018-03-09, 11:18   

nike napisał/a:
Jurek_1 napisał/a:
Nauki świadków Jehowy?... Hmmm... znam - nie przekonuje mnie ich zamiana dni stworzenia na tysiąclecia! :->

Gdybyś na prawdę znał nauki Św.Jehowy, to bys nigdy nie powiedział,że to co zacytowałam jest nauka Św.Jehowy.

Nie warto być z góry uprzedzonym, bo to wskazuje na nasza NIEWIEDZĘ.

A SZKODA.

Wybacz; z braku czasu rzuciłem tylko okiem... a widząc coś, co przypomina nauki ŚJ, napisałem, co może i słusznie krytykujesz... (wiem, uprzedzenia są beee).
Zatem, postaram się przeczytać całość :)
_________________
"Wiele razy i na różne sposoby przemawiał Bóg kiedyś przez proroków do naszych ojców, teraz zaś w dniach, które uchodzą za ostatnie, przemówił do nas przez Syna. To właśnie Jego ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy i przez Niego stworzył wszechświat." Hbr 1:1-2
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI - mój blog
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 15