FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze zmartwychwstanie według chronologii Biblijnej
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-11-19, 10:31   

Russell, pisał:
„wobec tego nie byłoby dla nas niespodzianką, gdyby w Królestwie Chrystusowym Pan pokazał światu swoje ciało z krwi i kości, ukrzyżowane dla odkupienia wszystkich - nie podległe zepsuciu, lecz zachowane na wieczną pamiątkę...” („Nadszedł Czas” s. 140).

Na tej samej stronie uczył też:
„Nikt nie wie czy rozłożyło się ono na gazy, lub też czy ciągle jeszcze jest gdzieś przechowane...”.
Podobny pogląd prezentował Rutherford, który uczył: „możemy tylko przypuszczać, że Pan zachował je w jakimś miejscu, ażeby w Tysiącleciu wystawić je całemu światu do oglądania” („Harfa Boża” s. 174-175). Na s. 173 zaś pisał, że Jezus po ukazaniu się uczniom ciało „rozprowadził (...) na składowe części”. Widać, że obecny pogląd o dematerializacji ciała Pana jest różny od tego, który prezentowano kiedyś, choć obaj wymienieni też uważali, że Jezus zmartwychwstał jako duch. :roll:

Należy zapytać badaczy, co Bóg wskrzesił, jeśli ciało Jezusa zostało zdematerializowane, a duszy czy ducha On według nich nie posiadał.
😅 :lol:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-19, 10:39   

Fedorowicz napisał/a:
" Ten duch to właśnie nasze myśli, przeżycia, tęsknoty, cała świadomość wraz z uczuciami.
Człowiek będąc wzbudzony "w dniu ostatecznym" będzie miał przywróconą całą swoją świadomość, całe jestestwo. Duch powróci do wzbudzonej "duszy"

Jeżeli powróci, to znaczy istnieje nadal. Gdzieś nadal przebywa po śmierci człowieka i stamtąd powróci do niego w Dniu Ostatecznym przez zmartwychwstanie.

Nie nazwał bym tego, że „gdzieś nadal przebywa”, lecz raczej „jest zachowany w pamięci Boga”.
Cytat:
Mamy tu ciągłość istnienia w jakiejś formie nieśmiertelnej, która nie ulega zniszczeniu.

To tylko wierzenia niektórych ludzi- szczególnie religii pogańskich, oraz niestety części chrześcijańskich.
Biblia- jak Pan sam cytował- przeczy poglądowi, że po śmieci ciała dusza nadal jest świadoma.
Człowiek zasypia- i co „nagrabił” to zostaje niezmienione.
Są pewne fragmenty sugerujące jak to dusze upominają się o zemstę, "przebywają pod ołtarzem”, jednak traktuję to jako pewną alegorię. Podobnie jak z "wołającą" krwią Abla.
Cytat:
W przeciwnym razie jak wierzą, zwolennicy "unicestwiania" trzeba by ponownie stwarzać w całości -od zera.

Nie jestem zwolennikiem „unicestwienia”, a "zachowania".
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-19, 10:43   

Markerów napisał/a:
Prawda jest taka że pogląd o duchu badaczy Powstał z braku widzialnego powrotu Chrystusa w 1874 r.
W 1876 r., gdy „odkryto”, że On powrócił w niewidzialnie („Dokonana Tajemnica” s. 61), dopasowano interpretację Biblii do zaistniałej sytuacji i „odebrano” Chrystusowi ciało.
:roll:

Tak, ten brak widzialnego powrotu, mimo upływu tysięcy lat to dość kłopotliwa kwestia, nawet chyba dla teologów. To pokazuje, jak bardzo chrześcijanie pragną w to wierzyć za wszelką cenę.
A miał powrócić widzialnie :
"Oto nadchodzi z obłokami, i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili. I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi".
Ap.1:7
" Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego."
Mat. 24:27

Według Barta Ehrmana (profesor Uniwersytetu Karoliny Północnej w Chapel Hill, na Wydziale Religioznawstwa, amerykański krytyk tekstu Nowego Testamentu, autor bestsellerów.) Ap. Paweł wierzył, że Pan Jezus powróci za jego życia. Ap. Paweł spodziewał się, że chrześcijanie, którzy w międzyczasie umarli, zmartwychwstaną i będą mieli udział w Królestwie Bożym, natomiast zachowani żywi zostaną odmienieni, przyjmując niebiańskie, niezniszczalne ciała (1 Kor 15,51-53). Nauczanie Ap. Pawła o końcu świata zostało najwyraźniej wyrażone w jego pierwszym i drugim liście do Tesaloniczan. Zapewnia ich, że zmarli powstaną pierwsi, a po nich następują ci, którzy pozostaną przy życiu – „my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana” (1 Tes 4,15-17). Sugeruje to rychły koniec, ale nie jest on konkretny w odniesieniu do czasów i pór roku i zachęca swoich słuchaczy, aby spodziewali się opóźnienia.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-11-19, 10:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 790

Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2023-11-19, 11:11   

Wydaje mi się, że najistotniejsze zdarzenie w życiu człowieka determinuje jego ewentualne zmartwychwstanie. Jedną z definicji "duszy" jest właśnie "istota"

‭‭Ewangelia według św. Jana‬ ‭11:25‭-‬26‬ ‭BW1975‬‬
[25] Rzekł jej Jezus: Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. [26] A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?

https://bible.com/bible/3490/jhn.11.25.BW1975
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-19, 11:42   

Henryk napisał/a:
Nie nazwał bym tego, że „gdzieś nadal przebywa”, lecz raczej „jest zachowany w pamięci Boga”.

Z tego wynika że Święty Błogosławiony odtworzy zmarłego którego "ma w pamięci", czyli stworzy go na nowo.

Cytat:
To tylko wierzenia niektórych ludzi- szczególnie religii pogańskich, oraz niestety części chrześcijańskich.

Nie wszystko, co wymyślili poganie było niedobre. Poganie wymyślili np. logikę. Ma Pan coś przeciwko niej ? :)
Cytat:
Biblia- jak Pan sam cytował- przeczy poglądowi, że po śmieci ciała dusza nadal jest świadoma. Człowiek zasypia - i co „nagrabił” to zostaje niezmienione.

Ja cytowałem wersety z Księgi Koheleta i przeciwstawiałem je wersetom z Pism Chrześcijańskich NT. Co do Koheleta np. 9:10, 3:20n., to autor ciągle mówi: „Powiedziałem sobie” (np. Koh 3:18) lub stawia wiele znaków zapytania („Któż pozna…?” Koh 3:21). Jest więc pełen wątpliwości i zwątpienia. Wszystko nazywa marnością (ok. 33 razy, np. Koh 1:2). Wątpi w zapłatę po śmierci, gdyż nie zna objawienia Chrystusowego (Koh 9:5; por. 2Kor 5:10). Uważa też, że „Ten sam spotka los sprawiedliwego, jak i złoczyńcę” (Koh 9:2; por. J 5:28n.). Zaś w tekście Koh 9:10 stwierdza, że wszystkie zamiary i projekty życiowe trzeba wykonać teraz, bo nie mają one wartości po śmierci (w Szeolu), bo człowiek nie może ich wtedy dokończyć. Dopiero na końcu, po długich przemyśleniach, Kohelet ukazuje swą wiarę w życie pozagrobowe (przypis BP – Koh 12:7): „a duch powróci do Boga, który go dał” Koh 12:7 (słowo „duch” por. Łk 24:37).
Pamiętajmy też, że nie na Kohelecie kończy się objawienie, lecz na Panu Jezusie, który „na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię” 2Tm 1:10.

Cytat:
Są pewne fragmenty sugerujące jak to dusze upominają się o zemstę, "przebywają pod ołtarzem”, jednak traktuję to jako pewną alegorię. Podobnie jak z "wołającą" krwią Abla.

Podobnie przypowieść o Bogaczu i Łazarzu jest środkiem literackim. Jakby nie interpretować tej przypowieści, nie można posądzać Pana Jezusa o wymyślenie opowiadania o egzystencji duszy po śmierci, w którą sam nie wierzył lub uczyć, że On o duszy nie myślał przemawiając do faryzeuszy, którzy w dusze wierzyli. Pamiętajmy też o tym, że we wszystkich przypowieściach elementy występujące w nich istnieją w rzeczywistości. U Greków hades to miejsce żyjących duchów, a nie niebytów. Z tego powodu, gdyby w NT było inaczej (tzn., że hades jest miejscem niebytu), to byłby ze strony Ewangelistów dowodem, że zastosowali niewłaściwe słowo greckie.

Cytat:
Nie jestem zwolennikiem „unicestwienia”, a "zachowania".

Wiarę pierwszych chrześcijan w nieśmiertelność duszy ludzkiej ukazuje scena objawienia się Chrystusa Apostołom, którym wydawało się, że jest to dusza (duch) zmarłego Jezusa (Łk 24:37 i 39). Oni nie dowierzali, że Chrystus zmartwychwstał, ale nie negowali tego, że mogą Go ujrzeć jako ducha.
Wiarę tą ukazuje Ap 7:13n., gdzie jest mowa o tych, którzy przybyli i przychodzą do Boga z wielkiego ucisku. [Określenie „wielki ucisk” nie musi oznaczać końca świata, bo chrześcijanie doświadczają go we wszystkich epokach: „A wy przyjmując słowo pośród wielkiego ucisku z radością Ducha Św.” 1Tes 1:6]. Widać więc, że ci „ciągle przychodzący”, to dusze zmarłych, którzy przez wieki gromadzą się u Pana: „Błogosławieni, którzy w Panu umierają już teraz. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny” Ap 14:13; por. Ap 6:11.
Wiarę Izraelitów w nieśmiertelność duszy ukazuje 1Sm 28:7-20. Czy mają rację ci, którzy uczą, że Saulowi ukazał się demon a nie duch Samuela? Wyżej wymieniony tekst nie wymienia słowa demon (por. Kpł 17:7, 1Kor 10:20n.). Wręcz przeciwnie, nazywa wywołanego z szeolu ducha Samuelem. Tak określa go autor natchniony (1Sm 28:14, 20). Czemu więc poprawiają pisarza biblijnego, który mówi, że to „Samuel rzekł” 1Sm 28:15 ?
Przeciwnicy duszy nieśmiertelnej mają kłopoty z tekstem Hbr 12:22n.: „Wy natomiast przystąpiliście (…) do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu”. Jest to wyraźne świadectwo wiary chrześcijan w trwające życie po śmierci.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-11-19, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 790

Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2023-11-19, 11:44   

Markerów napisał/a:
Prawda jest taka że pogląd o duchu badaczy Powstał z braku widzialnego powrotu Chrystusa w 1874 r.
W 1876 r., gdy „odkryto”, że On powrócił w niewidzialnie („Dokonana Tajemnica” s. 61), dopasowano interpretację Biblii do zaistniałej sytuacji i „odebrano” Chrystusowi ciało.
:roll:


Jest taki, wiele tłumaczący, fragment

‭‭Ewangelia według św. Mateusza‬ ‭28:18‭-‬20‬ ‭BW1975‬‬
[18] A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi. [19] Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, [20] Ucząc je przestrzegać wszystkie go, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.

Ci, którzy Go widzą, nie widzą świata poza Nim. Natomiast ci, którzy Go nie widzą, szukają wymówki dla swej niewierności. Ale czy znajdą w ostatecznym rozrachunku? :)

‭‭Księga Izajasza‬ ‭42:1‭-‬4‬ ‭BW1975‬‬
[1] Oto sługa mój, którego popieram, mój wybrany, którego ukochała moja dusza. Natchnąłem go moim duchem, aby nadał narodom prawo. [2] Nie będzie krzyczał ani wołał, ani nie wyda na zewnątrz swojego głosu. [3] Trzciny nadłamanej nie dołamie ani knota gasnącego nie dogasi, ludom ogłosi prawo. [4] Nie upadnie na duchu ani się nie złamie, dopóki nie utrwali prawa na ziemi; a jego nauki wyczekują wyspy.

https://bible.com/bible/3490/isa.42.4.BW1975
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-11-19, 11:46   

Henryk napisał/a:
[qu.
Są pewne fragmenty sugerujące jak to dusze upominają się o zemstę, "przebywają pod ołtarzem”, jednak traktuję to jako pewną alegorię. ".


To bądź na tyle konsekwentny i liczbę 144 tysiące z tej samej księgi również traktuj jak pewną alegorię :roll:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-11-19, 11:51   

Henryk napisał/a:
[quot.
Są pewne fragmenty sugerujące jak to dusze upominają się o zemstę, "przebywają pod ołtarzem”, jednak traktuję to jako pewną alegorię. Podobnie jak z "wołającą" krwią Abla.
[".


Poza tym jeśli umarli nie chwalą Pana, to wasi umarli ze 144 tys. także. Bóg przed ofiarą Chrystusa nie miał od zmarłych chwały.
Dopiero ofiara Syna sprawiła, że dusze osiągnęły zbawienie:
„Ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego(...)i głosem donośnym wołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy(...).I dano każdemu z nich białą szatę” (Ap 6:9nn.) „będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować 1000 lat” Ap 20:6

I żadne tłumaczenie że Dusze z Ap 6:9 to nie krew, :roll: Ta wymieniona jest oddzielnie w Ap 6:10.

Pojmij to że Wołanie dusz, to nie przenośnia, jak w Hbr 12:24 „Krew która przemawia”

Tu wołanie jest konkretne: „Dokądże, Władco święty...”, tam krew nie wypowiada żadnych słów. Dusze te otrzymują w niebie białe szaty i słyszą wypowiadane do nich słowa Ap 6:11

Zresztą czy krew może być w niebie? Przecież sam uczysz że „ciało i krew nie mogą posiąść Królestwa Bożego” 😅

„Kiedy Baranek złamał piątą pieczęć, zobaczyłem u podstawy ołtarza dusze* tych, których pozabijano z powodu słowa Bożego i z powodu świadectwa, które składali” (Ap 6:9).

Amen
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-19, 12:08   

Fedorowicz napisał/a:
A miał powrócić widzialnie :
"Oto nadchodzi z obłokami, i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili. I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi". Ap.1:7
" Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego." Mat. 24:27

Tak. Zgadzamy się w tym, że „świat” ma ujrzeć Jego przyjście w pełnej chwale, wraz ze swymi aniołami.
16:27 UBG "Syn Człowieczy przyjdzie bowiem w chwale swego Ojca ze swoimi aniołami i wtedy odda każdemu według jego uczynków." 
Jednak Chrystus posiada takie same „ciało”, co i Bóg.
Niewidzialne, niematerialne, którego żaden człowiek nie może widzieć.
I mamy impas.
Jego przyjście „oświeci” cały świat.
Jl 3:1 BP "Potem ześlę Ducha mego na wszelkie ciało,[...]"
Iz 11:9 BW "[...], bo ziemia będzie pełna poznania Pana jakby wód, które wypełniają morze."
Hbr 8:11 BW "I nikt nie będzie uczył swego ziomka Ani też swego brata, mówiąc: Poznaj Pana, Bo wszyscy mnie znać będą Od najmniejszego aż do największego z nich."
To "ujrzenie" rozumiemy jak zobaczenie oczyma wiary, po Jego czynach, działaniach- czyli symboliczne widzenie.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-19, 12:19   

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
A miał powrócić widzialnie :
"Oto nadchodzi z obłokami, i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili. I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi". Ap.1:7
" Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego." Mat. 24:27

Tak. Zgadzamy się w tym, że „świat” ma ujrzeć Jego przyjście w pełnej chwale, wraz ze swymi aniołami.
16:27 UBG "Syn Człowieczy przyjdzie bowiem w chwale swego Ojca ze swoimi aniołami i wtedy odda każdemu według jego uczynków." 
Jednak Chrystus posiada takie same „ciało”, co i Bóg.
Niewidzialne, niematerialne, którego żaden człowiek nie może widzieć.
I mamy impas.
Jego przyjście „oświeci” cały świat.
Jl 3:1 BP "Potem ześlę Ducha mego na wszelkie ciało,[...]"
Iz 11:9 BW "[...], bo ziemia będzie pełna poznania Pana jakby wód, które wypełniają morze."
Hbr 8:11 BW "I nikt nie będzie uczył swego ziomka Ani też swego brata, mówiąc: Poznaj Pana, Bo wszyscy mnie znać będą Od najmniejszego aż do największego z nich."
To "ujrzenie" rozumiemy jak zobaczenie oczyma wiary, po Jego czynach, działaniach- czyli symboliczne widzenie.

To "ujrzenie" rozumiemy jak zobaczenie oczyma wiary, po Jego czynach, działaniach- czyli symboliczne widzenie.
Mam znajomego, bardzo prawego młodego czlowieka który jest Świadkiem Jehowy. Gdy mnie spotyka, pada pytanie:" Kiedy chrzest? Ja odpowiadam, ze nie mam odpowiedniego stroju aby odwiedzać Salę Królestwa, bo chodzę wyłącznie w strojach sportowych gdyż uprawiam sport. Na to on: Jak przyjdzie Armagedon, to Pan powie że nie miał garnituru aby się do nas przyłączyć ? I wtedy zastanawiam się, czy to może nie jeden z aniołów, lub nawet nie sam Pan Jezus w jego ciele mnie ostrzega ?
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-11-19, 12:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-11-19, 12:22   

Henryk napisał/a:
[quo]
To "ujrzenie" rozumiemy jak zobaczenie oczyma wiary, po Jego czynach, działaniach- czyli symboliczne widzenie.


Kolejna naciągana interpretacja :roll:
Jezus nie użył ani razu określeń: „niewidzialne przyjście”
Ap 1:7 mówiąc o ponownym przyjściu Chrystusa wskazuje, że „ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili”;

Nie masz więc racji mówiąc o niewidzialności Pana, sugerując odczuwanie Jego obecności przez „oczy wiary”
Jan pisze o oczach, a nie o „oczach serca czy wiary”. Potwierdza to przez wymienienie osób przebijających Chrystusa, które według twoich nauk nie odczuwają dziś Jego obecności ‘bo jak wiemy tamci umarli nie egzystują 😂😂

Prócz tego, złym ludziom nie dano „oczu serca”, czy oczu wiary a oni też mają ujrzeć Chrystusa (Mt 24:30, 26:64). :shock:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-19, 12:42   

Markerów napisał/a:
Henryk napisał/a:

To "ujrzenie" rozumiemy jak zobaczenie oczyma wiary, po Jego czynach, działaniach- czyli symboliczne widzenie.


Kolejna naciągana interpretacja :roll:
Jezus nie użył ani razu określeń: „niewidzialne przyjście”
Ap 1:7 mówiąc o ponownym przyjściu Chrystusa wskazuje, że „ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili”;
Nie masz więc racji mówiąc o niewidzialności Pana, sugerując odczuwanie Jego obecności przez „oczy wiary”
Jan pisze o oczach, a nie o „oczach serca czy wiary”. Potwierdza to przez wymienienie osób przebijających Chrystusa, które według twoich nauk nie odczuwają dziś Jego obecności ‘bo jak wiemy tamci umarli nie egzystują 😂😂
Prócz tego, złym ludziom nie dano „oczu serca”, czy oczu wiary a oni też mają ujrzeć Chrystusa (Mt 24:30, 26:64). :shock:

Wnikliwie Pan to ujął. Pan Henryk użył również trafnych słów:" zobaczenie oczyma wiary, po Jego czynach, działaniach." Jak to się dzieje, ze katolicy mając tak dobrą wykładnię Pisma Świętego od swoich duchownych, sami niestety dobrym przykładem "nie świecą" ? Tego nie rozumiem.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-11-19, 12:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-11-19, 12:57   

Fedorowicz napisał/a:
[qu." Jak to się dzieje, ze katolicy mając tak dobrą wykładnię Pisma Świętego od swoich duchownych, sami niestety dobrym przykładem "nie świecą" ? Tego nie rozumiem.


Ja również..
:-|
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-19, 13:02   

Markerów napisał/a:
Ja również..
:-|

Powstaje zatem pytanie..czego zabrakło ? Może duchowieństwo za bardzo oddaliło się od wiernych ?
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-11-19, 13:05   

Fedorowicz napisał/a:
Markerów napisał/a:
Ja również..
:-|

Powstaje zatem pytanie..czego zabrakło ? Może duchowieństwo za bardzo oddaliło się od wiernych ?


Też.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14