FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mordercy dzieci, a Biblia
Autor Wiadomość
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3168
Poziom: 43
HP: 5292/6154
 86%
MP: 0/2938
 0%
EXP: 176/195
 90%
Wysłany: 2023-10-24, 18:29   Mordercy dzieci, a Biblia

W Ewangelii według św. Mateusza Król Herod, dowiedziawszy się o narodzinach Dzieciątka, które mogło zagrozić jego władzy, postępuje podobnie jak faraon: „kazał pozabijać wszystkich chłopców w wieku do lat dwóch” (Mt 2, 16)
Lecz Jezus powiedział: "Zostawcie dzieci i nie zabraniajcie im przychodzić do mnie, bo do takich należy Królestwo Niebieskie." Mat 19:14
"A jeśli ktoś nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, ten wyparł się wiary i gorszy jest od niewierzącego."
I Tymoteusza 5:8
"Czy kobieta może zapomnieć o swoim niemowlęciu
i nie zlitować się nad płodem swego łona?"
Iz 49:15
Dawniej ..


I dziś :


Jeśli malutki dzidziuś jest pasożytem, to należy jak najszybciej wykryć jego istnienie i zabić – oto krwawa logika aborcyjnych morderców.
„Wytrzymaj jeszcze troszkę, to jest taki miniporód. Jak są skurcze to dobrze, macica pracuje i próbuje wydalić intruza” – napisała aborcjonistka do innej kobiety, która połknęła „pigułkę śmierci”.

Zdaniem aborcjonistów rodzi się już nie po to, aby otoczyć dziecko miłością, tylko aby wydalić intruza. A gdy jest już po wszystkim i dziecko zginie, należy pozbyć się śladów. Aborcjonistki zalecają, aby po dokonanej domowej aborcji spuścić ciało dziecka w toalecie.

Kobieta 1: Boję się, że w toalecie już nie zmieści się. Choć to głupie, to cały czas mnie męczy ta kwestia i wciąż jestem zagubiona pod tym jednym względem.

Kobieta 2: No niestety może tak być, że płód do toalety się nie zmieści :/ musisz znaleźć na to jakieś rozwiązanie.

Rozwiązań problemu aborcjonistki mają wiele.

Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-10-24, 19:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2023-10-24, 19:39   Re: Mordercy dzieci, a Biblia

Fedorowicz napisał/a:
Jeśli malutki dzidziuś jest pasożytem, to należy jak najszybciej wykryć jego istnienie i zabić – oto krwawa logika aborcyjnych morderców.

Opamiętaj się Herr Fedorowicz.
Nie namawiaj innych do aborcji, nie zaglądaj obcym kobietom do macicy.
Zajmij się sobą i swoją rodziną.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3168
Poziom: 43
HP: 5292/6154
 86%
MP: 0/2938
 0%
EXP: 176/195
 90%
Wysłany: 2023-10-24, 20:01   Re: Mordercy dzieci, a Biblia

Henryk napisał/a:
..Nie namawiaj innych do aborcji.

Panie Henryku, proszę wytrzeźwieć i nie pisać bredni. Ja nikogo nie namawiam do aborcji.
Co Pan bierze, bo po lampce wina takich idiotyzmów i kretynizmów jak Pan nikt nie wypisuje. Może się to każdemu raz na rok zdarzyć, dlatego nie potępiajmy za takie wybryki w stanie nietrzeźwym nikogo. Jak Pan wytrzeźwieje, to prosze o odpowiedź wraz z przeprosinami. :-(
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-10-24, 20:12, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2023-10-24, 20:21   

Henryk, ty pijaku🤣🤣🤣🤣🤣 Na to nie wpadłam, kiedy czasami na moje posty odpowiadasz tak, że mnie to "nie leży". No ty po prostu wino żłopiesz😯🙈😉.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 883
Poziom: 26
HP: 474/1637
 29%
MP: 0/781
 0%
EXP: 44/78
 56%
Wysłany: 2023-10-24, 20:21   

Wstrząsający ten wątek, zastanawiam się dlaczego został założony.
Ale,cóż socjopatów, psychopatów ... - obnażają się w naszych czasach.
To drastyczny temat wątku z takimi memami.
Zdajemy sobie doskonale sprawę, że miłośników Biblii odwiedza wiele osób z zewnątrz, możne nawet niepełnoletni nastolatkowie, nawet przebywające tutaj u-serzy mogą być zszokowani.
Zastanawiam się czy taki wątek powinien istnieć na tym forum ''Miłośników Pisma Świętego'' zostawiam do oceny innych forumowiczów, którzy przebywają w tym miejscu.
Tematykę aborcji można znaleźć w necie właśnie z takimi memami.
Czy musimy w tak drastycznej scenerii tolerować makabryczne obrazy, można przecież dyskutować wypowiadając swoje opinie, jednak nie w ten sposób (osobiste zdanie, może staję się wrogiem publicznym na forum)
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2023-10-24, 20:27   

małyfilozof napisał/a:
Zastanawiam się czy taki wątek powinien istnieć na tym forum

Nie powinien.
Moim zdaniem do usunięcia, a pan, ups Pan Fedorowicz także...do usunięcia.
Może już wystarczy tego dobrego?🤔
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3168
Poziom: 43
HP: 5292/6154
 86%
MP: 0/2938
 0%
EXP: 176/195
 90%
Wysłany: 2023-10-24, 20:29   

małyfilozof napisał/a:
Zastanawiam się, czy taki wątek powinien istnieć na tym forum

Jak się czyta te Pana niemoralne teksty, te rozpaczliwe i żałosne donosicielstwo na własnych rodaków, wezwania do komunistycznej zbrodniczej cenzury, do zamordyzmu, do niewolnictwa, do dezinformacji do której pan nawykł przez dziesiątki lat ogłupienia, to chciałbym, aby nie ręce do bicia w głupi łeb, ale Pismo Święte, Jezus Chrystus do Pana wreszcie przemówiło.` :shock: :-(
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-10-24, 20:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 883
Poziom: 26
HP: 474/1637
 29%
MP: 0/781
 0%
EXP: 44/78
 56%
Wysłany: 2023-10-24, 20:45   

Fedorowicz napisał/a:
małyfilozof napisał/a:
Zastanawiam się, czy taki wątek powinien istnieć na tym forum

Jak się czyta te Pana niemoralne teksty, te rozpaczliwe i żałosne wezwania do komunistycznej zbrodniczej cenzury, do zamordyzmu, do niewolnictwa do którego pan nawykł przez dziesiątki lat ogłupienia, to chciałbym, aby nie ręce do bicia w głupi łeb, ale Pismo Święte, Jezus Chrystus do Pana wreszcie przemówiło.` :shock: :-(

Witaj Fedorowicz :lol: zdaję sobie sprawę, że ''Mistrzu'' jesteś emocjonalny.
Jesteś dorosłą osobą masz na pewno rodzinę, dzieci, którą kochasz, szanujesz.
Wymaga się od osoby z taką wielką wiedzą i doświadczeniem życiowym - KULTURY WYPOWIEDZI , wiem stać Ciebie na taką dyskusję, ale Ty - przepraszam, że tak się wyrażę - besztasz prostackim słownictwem innych np. moja osobę - nie wstydzisz się, takiej postawy.
Czy sprawia Tobie przyjemność skierowane w Twoją stronę obelga innych - nie wydaje się mnie, abyś to akceptował - piszę szczerze do przyjaciela nie do wroga- PRZEMYŚL co napisałem
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2023-10-24, 21:40   Re: Mordercy dzieci, a Biblia

Fedorowicz napisał/a:
. Jak Pan wytrzeźwieje, to prosze o odpowiedź wraz z przeprosinami. :-(

E, tam...
Po co trzeźwieć. Tak jest dobrze!
Chodź na Federowicz kielona ups. musztardówę. Stawiam!
Amarena świetna rzecz.
Potem damy sobie buzi na przeprosiny! :mrgreen:
Ale nic więcej!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2023-10-24, 21:55   

Wystarczy Fedorowiucz ty w każdym temacie piszesz o aborcji, tak nie może być, przenieś sie na forum medyczne i masz wtedy droge otwartą. To co piszesz jest po prostu nie do czytania.
Zastanów sie, temat usunę.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3168
Poziom: 43
HP: 5292/6154
 86%
MP: 0/2938
 0%
EXP: 176/195
 90%
Wysłany: 2023-10-25, 04:51   

nike napisał/a:
Wystarczy Fedorowiucz ty w każdym temacie piszesz o aborcji, tak nie może być, przenieś sie na forum medyczne i masz wtedy droge otwartą. To co piszesz jest po prostu nie do czytania.
Zastanów sie, temat usunę.
Ponieważ jesteśmy na forum biblijnym, przedstawiłem biblijny punkt widzenia na temat aborcji i traktowania dzieci ludzi dawnych i współczesnych. Dlaczego temat o losie małych dzieci jest dla Pani nie do czytania jako kobiety, tego nie rozumiem. Jest to temat żywotnie związany z naszym życiem codziennym, dziećmi, matkami i ojcami. Z rodziną i społeczeństwem oraz religią. A w temacie poprzednim który Pani zamknęła poruszona została sprawa naszego zdrowia, które przez dwa lata narażano na niebezpieczeństwo. Temat również istotny, dotyczący każdego, a zwłaszcza osoby zainteresowane Pismem Świętym. Jeżeli każdą poważna kwestie mamy omijać, to nasze rozmowy staną się bezwartościowe.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-10-25, 04:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3168
Poziom: 43
HP: 5292/6154
 86%
MP: 0/2938
 0%
EXP: 176/195
 90%
Wysłany: 2023-10-25, 05:13   Re: Mordercy dzieci, a Biblia

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
. Jak Pan wytrzeźwieje, to prosze o odpowiedź wraz z przeprosinami. :-(

E, tam...
Po co trzeźwieć. Tak jest dobrze!
Chodź na Federowicz kielona ups. musztardówę. Stawiam!
Amarena świetna rzecz.
Potem damy sobie buzi na przeprosiny! :mrgreen:
Ale nic więcej!

Pan to chociaż ma poczucie humoru.. :-D
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2023-10-25, 08:15   

Fedorowicz napisał/a:
nike napisał/a:
Wystarczy Fedorowiucz ty w każdym temacie piszesz o aborcji, tak nie może być, przenieś sie na forum medyczne i masz wtedy droge otwartą. To co piszesz jest po prostu nie do czytania.
Zastanów sie, temat usunę.
Ponieważ jesteśmy na forum biblijnym, przedstawiłem biblijny punkt widzenia na temat aborcji i traktowania dzieci ludzi dawnych i współczesnych. Dlaczego temat o losie małych dzieci jest dla Pani nie do czytania jako kobiety, tego nie rozumiem. Jest to temat żywotnie związany z naszym życiem codziennym, dziećmi, matkami i ojcami. Z rodziną i społeczeństwem oraz religią. A w temacie poprzednim który Pani zamknęła poruszona została sprawa naszego zdrowia, które przez dwa lata narażano na niebezpieczeństwo. Temat również istotny, dotyczący każdego, a zwłaszcza osoby zainteresowane Pismem Świętym. Jeżeli każdą poważna kwestie mamy omijać, to nasze rozmowy staną się bezwartościowe.


Nie jest to biblijna kwestia, bo w Biblii nic o aborcji nie ma, ja nie jestem za aborcja, zresztą każda kobieta przed Bogiem stanie , nie musi się tobie spowiadać.
Może ty masz coś do powiedzenia w tej sprawie, bo już tak jest , że-------

to ZŁODZIEJ UCIEKAJĄC KRZYCZY ŁAPAĆ ZŁODZIEJA, ŻEBY ZMYLIĆ DROGĘ.

Z pijaństwem podobnie krzyczysz, na Wiesię kiedyś gadałeś,że pijana, teraz Heniek jest pijany, a ten pijany cichutko siedzi pod miedzą i się czai, komu by jeszcze dogadać.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2023-10-25, 09:10   

Dobrym zwyczajem na forach jest, zauważalne u niektórych, nieegzekwowanie swojej przewagi nad innymi

‭‭Ewangelia według św. Mateusza‬ ‭5:20‬ ‭BW1975‬‬
[20] Albowiem powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebios.

https://bible.com/bible/3490/mat.5.20.BW1975

Co do idei wątku, gdyby rodzice znali się na matematyce to rozumieliby, że skoro "1+1=2", to "2-1>1+1-2".

‭‭Ewangelia według św. Mateusza‬ ‭19:6‬ ‭BW1975‬‬
[6] A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza.

https://bible.com/bible/3490/mat.19.6.BW1975

Bóg pociągajaący do odpowiedzialności syna, za grzechy przodków, do trzeciego lub czwartego pokolenia, owszem zgodnie z zapisem, za aborcję pociągnie do odpowiedzialności "poroniony" płód, ale czy płód wywiąże się z odpowiedzialności? Może potrzebować pomocy

Koran 2:124
124. oto Pan doswiadczyl Abrahama pewnymi slowami; i on wypelnij je.
Powiedzial On: "Ja uczynie ciebie przewodnikiem dla ludzi." Powiedzial:
"I z mojego potomstwa?" Powiedzial On: "Moje przymierze nie obejmuje
niesprawiedliwych?"


Zwróćcie uwagę na znak zapytania kończący powyższy fragment Koranu. Jest bardzo istotny
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3168
Poziom: 43
HP: 5292/6154
 86%
MP: 0/2938
 0%
EXP: 176/195
 90%
Wysłany: 2023-10-25, 14:50   

nike napisał/a:
Nie jest to biblijna kwestia, bo w Biblii nic o aborcji nie ma, ja nie jestem za aborcja..

Moim zdaniem w Biblii są zawarte idee pochodzące od Boga. Dlatego piszę do Pani jako osoby nie tylko miłośniczki Pisma Świętego, ale również wierzącej w Boga. W Biblii nie występuje słowo aborcja, ale występuje słowo morderstwo. W dekalogu jednym z micwot jest "nie morduj". W Torze micwot Lo tircach nie oznacza „nie zabijaj”, lecz „nie morduj”.
Ponieważ życie jest darem od Boga (Rodzaju 9:6; Psalm 36:9). Bóg ceni każde życie , również życie dziecka w łonie matki. Dlatego kiedy ktoś celowo zabija nienarodzone dziecko, jest to równoznaczne z morderstwem. Dla Boga życie ludzkie zaczyna się w chwili poczęcia. Z Biblii wynika, że Bóg traktuje nienarodzone dziecko jak odrębną osobę. Król Dawid pod wpływem ducha świętego powiedział o Bogu: „Twoje oczy widziały mnie nawet wtedy, gdy byłem zarodkiem” (Psalm 139:16). Zanim Dawid się urodził, Bóg traktował go jak żywą osobę.
Jeszcze przed narodzinami Jeremiasza Bóg wyznaczył mu specjalne zadanie. Powiedział do niego: „Zanim cię ukształtowałem w łonie matki, już cię znałem, a zanim się urodziłeś, już cię uświęciłem. Uczyniłem cię prorokiem dla narodów” (Jeremiasza 1:5).

Apostoł Łukasz, który był uzdrowicielem, użył tego samego greckiego słowa zarówno w odniesieniu do nienarodzonego dziecka, jak i noworodka (Łukasza 1:41; 2:12, 16).
Każdego roku w wyniku aborcji traci życie ponad 50 milionów dzieci !

Cytat:
.. zresztą każda kobieta przed Bogiem stanie , nie musi się tobie spowiadać..
Nawet bym tego nie chciał, rozmawiamy o temacie wątku , a nie o naszej prywatności których to opowieści (najczęściej przechwałek i zmyślonych historii) nikt w necie zweryfikować nie jest w stanie. :lol:
radek napisał/a:
..Bóg pociągający do odpowiedzialności syna za grzechy przodków, do trzeciego lub czwartego pokolenia, owszem zgodnie z zapisem, za aborcję pociągnie do odpowiedzialności..

Dlatego właśnie aborcji dopuszczają się często osoby niewierzące, ateiści, komuniści, relatywiści moralni. Są to często rozwodnicy. W nauce Kościoła katolickiego aborcja jest zabójstwem niewinnego człowieka, czyli grzechem ciężkim. Zgodnie z kodeksem prawa kanonicznego, dokonanie lub pomaganie w aborcji pociąga za sobą automatyczną ekskomunikę. Nawet papież Franciszek stwierdził :"
"Chciałbym podkreślić z całą mocą, że aborcja jest grzechem ciężkim, ponieważ kładzie kres niewinnemu życiu.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-10-25, 14:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14