FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: nike
2023-05-25, 23:31
Módlmy się...
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6292
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4493/6115
 73%
EXP: 270/330
 81%
Wysłany: 2023-05-25, 10:15   

Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku teraz zawsze i na wieki wieków. Amen 🙏


Na którym początku :?:
Tym z Rdz. 1:1 = J. 1:1-3, czy innym :?:
Spotkałem się z nauczaniem o dwóch początkach :roll:

Módlmy się o wyjaśnienie tej kwestii :idea:


Maryjo matko Boża módl się za nami


I co jest już odpowiedź w sprawie POCZĄTKU :?: :?: :?:

Jeżeli nie podałeś, a tylko lubisz się afiszować na tym forum modlitwami w miejscach publicznych ("na ulicach", Mat. 6:5-7; 1Krl. 18:23-29), to znaczy, że może się zwracasz do Diany, Artemidy, albo jakiejś innej bogini, królowej niebios, ale nie do Mari, matki Pana Jezusa.

To oznacza, ze błądzicie w składzie apostolskim i o tym początku.

Cytat:
Mat.6:5. Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. (6) Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. (7) Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani.

1Krl. 18:23) Wobec tego niech nam dadzą dwa młode cielce. Oni niech wybiorą sobie jednego cielca i porąbią go oraz niech go umieszczą na drwach, ale ognia niech nie podkładają! Ja zaś oprawię drugiego cielca oraz umieszczę na drwach i też ognia nie podłożę. (24) Potem wy będziecie wzywać imienia waszego boga, a następnie ja będę wzywać imienia Pana, aby okazało się, że ten Bóg, który odpowie ogniem, jest [naprawdę] Bogiem. Cały lud, odpowiadając na to, zawołał: Dobry pomysł! (25) Eliasz więc rzekł do proroków Baala: Wybierzcie sobie jednego młodego cielca i zacznijcie pierwsi, bo was jest więcej. Następnie wzywajcie imienia waszego boga, ale ognia nie podkładajcie! (26) Wzięli więc cielca i oprawili go, a potem wzywali imienia Baala od rana aż do południa, wołając: O Baalu, odpowiedz nam! Ale nie było ani głosu, ani odpowiedzi. Zaczęli więc tańczyć [przyklękając] przy ołtarzu, który przygotowali. (27) Kiedy zaś nastało południe, Eliasz szydził z nich, mówiąc: Wołajcie głośniej, bo to bóg! Więc może zamyślony albo jest zajęty, albo udaje się w drogę. Może on śpi, więc niech się obudzi! (28) Potem wołali głośniej i kaleczyli się według swojego zwyczaju mieczami oraz oszczepami, aż się pokrwawili. (29) Nawet kiedy już południe minęło, oni jeszcze prorokowali aż do czasu składania ofiary z pokarmów. Ale nie było ani głosu, ani odpowiedzi, ani też dowodu uwagi.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-05-25, 10:28   

Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku teraz zawsze i na wieki wieków. Amen 🙏


Na którym początku :?:
Tym z Rdz. 1:1 = J. 1:1-3, czy innym :?:
Spotkałem się z nauczaniem o dwóch początkach :roll:

Módlmy się o wyjaśnienie tej kwestii :idea:


Maryjo matko Boża módl się za nami


I co jest już odpowiedź w sprawie POCZĄTKU :?: :?: :?:

Jeżeli nie podałeś, a tylko lubisz się afiszować na tym forum modlitwami w miejscach publicznych ("na ulicach", Mat. 6:5-7; 1Krl. 18:23-29), to znaczy, że może się zwracasz do Diany, Artemidy, albo jakiejś innej bogini, królowej niebios, ale nie do Mari, matki Pana Jezusa.

To oznacza, ze błądzicie w składzie apostolskim i o tym początku.

Cytat:
Mat.6:5. Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. (6) Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. (7) Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani.

1Krl. 18:23) Wobec tego niech nam dadzą dwa młode cielce. Oni niech wybiorą sobie jednego cielca i porąbią go oraz niech go umieszczą na drwach, ale ognia niech nie podkładają! Ja zaś oprawię drugiego cielca oraz umieszczę na drwach i też ognia nie podłożę. (24) Potem wy będziecie wzywać imienia waszego boga, a następnie ja będę wzywać imienia Pana, aby okazało się, że ten Bóg, który odpowie ogniem, jest [naprawdę] Bogiem. Cały lud, odpowiadając na to, zawołał: Dobry pomysł! (25) Eliasz więc rzekł do proroków Baala: Wybierzcie sobie jednego młodego cielca i zacznijcie pierwsi, bo was jest więcej. Następnie wzywajcie imienia waszego boga, ale ognia nie podkładajcie! (26) Wzięli więc cielca i oprawili go, a potem wzywali imienia Baala od rana aż do południa, wołając: O Baalu, odpowiedz nam! Ale nie było ani głosu, ani odpowiedzi. Zaczęli więc tańczyć [przyklękając] przy ołtarzu, który przygotowali. (27) Kiedy zaś nastało południe, Eliasz szydził z nich, mówiąc: Wołajcie głośniej, bo to bóg! Więc może zamyślony albo jest zajęty, albo udaje się w drogę. Może on śpi, więc niech się obudzi! (28) Potem wołali głośniej i kaleczyli się według swojego zwyczaju mieczami oraz oszczepami, aż się pokrwawili. (29) Nawet kiedy już południe minęło, oni jeszcze prorokowali aż do czasu składania ofiary z pokarmów. Ale nie było ani głosu, ani odpowiedzi, ani też dowodu uwagi.


Niech Cię Bóg błogosławi.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2023-05-25, 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-05-25, 10:56   

Fedorowicz napisał/a:
Henryk napisał/a:
Będę kasował..

Zlituj się Pan Kochany ! Maryja nie jest boginią. Dlaczego Pan Jej Nienawidzi ? :shock:

Jeśli nie boginią to...czwartą osobą trójcy (celowo małymi literami).
Pełni wszystkie role i ma wszelkie tytuły przynależne tylko Bogu.Wystarczy poczytać litanię loretańską to z krzesła można spaść.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-05-25, 11:43   

Wiesława napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Henryk napisał/a:
Będę kasował..

Zlituj się Pan Kochany ! Maryja nie jest boginią. Dlaczego Pan Jej Nienawidzi ? :shock:

Jeśli nie boginią to...czwartą osobą trójcy ść.



Jeśli czwartą osobą tu już nie trójcy bo trójca ma trzy soby a nie cztery 🤣..
Jeśli wierzysz w czwórce to już twój problem.. :lol:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-05-25, 11:44   

Wiesława napisał/a:
[ poczytać litanię loretańską to z krzesła można spaść.


Przepiękna modlitwa 😇
Modlą się tą modlitwą niemal codziennie ... ❤️
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6292
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4493/6115
 73%
EXP: 270/330
 81%
Wysłany: 2023-05-25, 15:31   

Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku teraz zawsze i na wieki wieków. Amen 🙏


Na którym początku :?:
Tym z Rdz. 1:1 = J. 1:1-3, czy innym :?:
Spotkałem się z nauczaniem o dwóch początkach :roll:

Módlmy się o wyjaśnienie tej kwestii :idea:


Maryjo matko Boża módl się za nami


I co jest już odpowiedź w sprawie POCZĄTKU :?: :?: :?:

Jeżeli nie podałeś, a tylko lubisz się afiszować na tym forum modlitwami w miejscach publicznych ("na ulicach", Mat. 6:5-7; 1Krl. 18:23-29), to znaczy, że może się zwracasz do Diany, Artemidy, albo jakiejś innej bogini, królowej niebios, ale nie do Mari, matki Pana Jezusa.

To oznacza, ze błądzicie w składzie apostolskim i o tym początku.

Cytat:
Mat.6:5. Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. (6) Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. (7) Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani.

1Krl. 18:23) Wobec tego niech nam dadzą dwa młode cielce. Oni niech wybiorą sobie jednego cielca i porąbią go oraz niech go umieszczą na drwach, ale ognia niech nie podkładają! Ja zaś oprawię drugiego cielca oraz umieszczę na drwach i też ognia nie podłożę. (24) Potem wy będziecie wzywać imienia waszego boga, a następnie ja będę wzywać imienia Pana, aby okazało się, że ten Bóg, który odpowie ogniem, jest [naprawdę] Bogiem. Cały lud, odpowiadając na to, zawołał: Dobry pomysł! (25) Eliasz więc rzekł do proroków Baala: Wybierzcie sobie jednego młodego cielca i zacznijcie pierwsi, bo was jest więcej. Następnie wzywajcie imienia waszego boga, ale ognia nie podkładajcie! (26) Wzięli więc cielca i oprawili go, a potem wzywali imienia Baala od rana aż do południa, wołając: O Baalu, odpowiedz nam! Ale nie było ani głosu, ani odpowiedzi. Zaczęli więc tańczyć [przyklękając] przy ołtarzu, który przygotowali. (27) Kiedy zaś nastało południe, Eliasz szydził z nich, mówiąc: Wołajcie głośniej, bo to bóg! Więc może zamyślony albo jest zajęty, albo udaje się w drogę. Może on śpi, więc niech się obudzi! (28) Potem wołali głośniej i kaleczyli się według swojego zwyczaju mieczami oraz oszczepami, aż się pokrwawili. (29) Nawet kiedy już południe minęło, oni jeszcze prorokowali aż do czasu składania ofiary z pokarmów. Ale nie było ani głosu, ani odpowiedzi, ani też dowodu uwagi.


Niech Cię Bóg błogosławi.


Albo nie jest tą za którą ją uważasz, albo nigdy nie była w stanie odpowiedzieć na pytanie o jaki początek chodzi (kiedy on był) w odniesieniu do tej chwały początku?

Jeżeli nie jesteś w stanie odpowiedzieć na to pytanie, to znaczy, ze nigdy nie udzieliła odpowiedzi w tej sprawie. Dlaczego więc dopiero teraz, zacząłeś się o to modlić, aby się modliła :?: :?: :?: :roll:

Niech więc opatrzność Boża czuwa nad Tobą, dla pojaśnienia kwestii początku = kwestii mocy niebieskich :idea: :!:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-05-25, 16:23   

Wiesława napisał/a:
Wystarczy poczytać litanię loretańską to z krzesła można spaść.


Panie Fedorowicz- Ciebie także dotyczy zakaz umieszczania na TYM FORUM - modlitw do bałwanów!

Modlitwa wstawiennicza to modlitwa o charakterze prośby, w której jedna osoba lub grupa osób wstawia się do Boga za drugim człowiekiem. Jest to najbardziej bezinteresowna modlitwa prośby, ponieważ jest błaganiem Boga o łaski dla innych osób, czasem zupełnie nieznanych. Ja z kolei marzyłbym, aby feministki i komunistki oraz inne rewolucjonistki naśladowały nie madonnę lewicową piosenkarkę od piosenki "material girl", ale Prawdziwą Madonnę, Maryję. Świat wtedy wyglądałby o niebo lepiej. :)
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2023-05-25, 17:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2023-05-25, 16:51   

Ja mam pytanie Fedforowicz do ciebie, bo ty taki elokwentny jest i w historii i w językach, ty to prawie doskonały facio jesteś, a więc odpowiedz mi:----
1/ Dlaczego matkę Jezusa nazywacie Maryja, a nie zwyczajnie Maria, lub Miriam.
2/ Gdzie jest w BIBLII napisane, że mamy się modlić do Marii?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-05-25, 17:28   

nike napisał/a:
Ja mam pytanie Fedorowicz do ciebie, bo ty taki elokwentny jest i w historii i w językach, ty to prawie doskonały facio jesteś -

Jestem tylko skromnym człowiekiem który lubi rozmawiać na temat Pisma Świętego. :)

Cytat:
1/ Dlaczego matkę Jezusa nazywacie Maryja, a nie zwyczajnie Maria, lub Miriam.

Maryja -imię żeńskie - funkcjonowała w Polsce od wieków. To była podstawowa forma imienia. Matki Boskiej i jej imienniczek. Przez setki lat język polski nie był skodyfikowany. Do XV wieku pisownia polska była bardzo różnorodna. To forma archaiczna współczesnego imienia Maria. Kiedyś tak mówiono na wszystkie Marie. Dowodem na to jest na przykład dawna pieśń Wielkanocna:

1. Chrystus zmartwychwstan jest,
nam na przykład dan jest:
Iż mamy zmartwychpowstać,
z Panem Bogiem królować. Alleluja!

2. Leżał trzy dni w grobie,
dał bok przebić sobie.
Bok, ręce, nogi obie,
na zbawienie tobie. Alleluja!

3. Trzy Maryje poszły,
drogie maści niosły.
Chciały Chrysta pomazać,
Jemu cześć i chwałę dać. Alleluja!

Konferencja Episkopatu Polski podczas 386. Zebrania Plenarnego na Jasnej Górze zatwierdziła ujednolicenie brzmienia wybranych modlitw oraz polskie tłumaczenie tekstów liturgicznych. Decyzja biskupów dotyczy m.in. modlitwy Pozdrowienia Anielskiego, w której poprawna formuła to "Zdrowaś Maryjo" (nie "...Mario"), "błogosławionaś Ty między niewiastami" (a nie np. "błogosławiona jesteś").

Cytat:
2/ Gdzie jest w BIBLII napisane, że mamy się modlić do Marii?

Oficjalne stanowisko Kościoła Rzymsko-katolickiego mówi, że katolicy nie modlą się DO świętych czy do Marii, ale, że mogą raczej prosić świętych i Marię, aby modlili się za NICH. Oficjalne stanowisko Kościoła Rzymsko-katolickiego podaje, że proszenie świętych o modlitwę w niczym się nie różni od proszenia kogoś, tu na ziemi, aby się za nas pomodlił. Jednakże, praktyka wielu katolików rozmija się z oficjalnym stanowiskiem Kościoła Katolickiego. Wielu katolików modli się bowiem do świętych i / lub do Marii, prosząc o pomoc – zamiast prosić świętych i / lub Marię o pośrednictwo u Boga. :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-25, 17:32, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2023-05-25, 17:46   

Nowości mi żadnej nie powiedziałeś, bo to,że taka nazwa to archaiczna nazwa to ja wiem, obecnie na Marię mówi się Maria, albo Miriam, bo to jest jej imię.
A więc, co chce kościół to nazywa starą polszczyzną a co mu nie pasuje to nową?
Wierszyk przez ciebie zacytowany o tym świadczy.

Więc na drugie moje pytanie odpowiedzi biblijnej brak., też to wiedziałam.

W twoim poście napisałeś błogosławiona jesteś-------powinno być szczęśliwa.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-05-25, 17:56   

nike napisał/a:
Nowości mi żadnej nie powiedziałeś, bo to,że taka nazwa to archaiczna nazwa to ja wiem, obecnie na Marię mówi się Maria, albo Miriam, bo to jest jej imię.
A więc, co chce kościół to nazywa starą polszczyzną a co mu nie pasuje to nową?
Wierszyk przez ciebie zacytowany o tym świadczy.

Więc na drugie moje pytanie odpowiedzi biblijnej brak., też to wiedziałam.
.


eh nike nike :roll:
wszystko wiesz a zarazem dajesz dowód że mleka Ci trzeba a nie stałego pokarmu :cry:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-05-25, 17:58   

nike napisał/a:


W twoim poście napisałeś błogosławiona jesteś-------powinno być szczęśliwa.


ciekawe ..
Rzeczywiście, tekst Łk 1,48b, który po polsku brzmi:
„Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia”
w języku greckim został oddany następująco:
“makarioysin me pasai ai geneai”
Gdzie “makarioysin” (μακαριουσιν) pochodzi od „makarioi” (μακαριοι) które to słowo
rzeczywiście oznacza kogoś „błogosławionego” w sensie „bycia szczęśliwym” (to samo
słowo zostało użyte w „błogosławieństwach” w Mt 5,3-11)

JEDNAK :roll:
Jednak sześć wierszy wcześniej zacytowany jest tekst jakim Elżbieta powitała Maryję,
i tam użyto całkiem innego słowa:
„Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.”/Łk
1,42b/
co po grecku wygląda tak:
“eylogemene sy en gynaidzin, kai eylogemenos ho karpos”
gdzie: “eylogemene” (ευλογημενη) oznacza tyle co „wysławiana” (od eylogeo – wysławiać)

teraz nike siedzi i zastanawia się nad tym :lol:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-05-25, 17:58   

Maryjo Matko Boża módl sie za nami
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-05-25, 18:07   

Fedorowicz napisał/a:
[qu

Cytat:
2/ Gdzie jest w BIBLII napisane, że mamy się modlić do Marii?

Oficjalne stanowisko Kościoła Rzymsko-katolickiego mówi, że katolicy nie modlą się DO świętych czy do Marii, ale, że mogą raczej prosić świętych i Marię, aby modlili się za NICH. Oficjalne stanowisko Kościoła Rzymsko-katolickiego podaje, że proszenie świętych o modlitwę w niczym się nie różni od proszenia kogoś, tu na ziemi, aby się za nas pomodlił. Jednakże, praktyka wielu katolików rozmija się z oficjalnym stanowiskiem Kościoła Katolickiego. Wielu katolików modli się bowiem do świętych i / lub do Marii, prosząc o pomoc – zamiast prosić świętych i / lub Marię o pośrednictwo u Boga. :)


Na początku wypada zdefiniować czym jest modlitwa. W Katechizmie czytamy:
„Modlitwa jest wzniesieniem duszy do Boga lub prośbą skierowaną do
Niego o stosowne dobra”(2559)
i dalej
„Modlitwa chrześcijańska jest związkiem przymierza między Bogiem i
człowiekiem w Chrystusie. Jest działaniem Boga i człowieka; wypływa z
Ducha Świętego i z nas, jest skierowana całkowicie ku Ojcu, w
zjednoczeniu z ludzką wolą Syna Bożego, który stał się
człowiekiem.”(2564).

No i wreszcie
„W Nowym Przymierzu modlitwa jest
żywym związkiem dzieci Bożych z ich nieskończenie dobrym Ojcem, z Jego
Synem Jezusem Chrystusem i z Duchem Świętym. Łaska Królestwa Bożego
jest „zjednoczeniem całej Trójcy Świętej z całym wnętrzem (człowieka)”.
Życie modlitwy polega zatem na stałym trwaniu w obecności trzykroć
świętego Boga i w komunii z Nim. Ta komunia życia jest zawsze możliwa,
gdyż przez chrzest staliśmy się jedno z Chrystusem. Modlitwa jest o tyle
chrześcijańska, o ile jest komunią z Chrystusem i rozszerza się w Kościele,
który jest Jego Ciałem. Ma ona wymiary miłości Chrystusa.”(2565)

Jak już choćby z powyższego widać nie jest możliwa modlitwa maryjna, zatrzymująca
się wyłącznie na Maryi. „Do Maryi” modlimy się ze względu na Boga.
Innymi słowy, jeżeli modlimy się tak, jak tego uczy Kościół to modląc się do Maryi modlimy się do Boga.
Niedlatego, ze Maryja jest Bogiem, tylko dlatego, ze taka jest natura modlitwy.

Modlitwa do Boga jest całkiem inna niż modlitwa „do Maryi”. do Boga modlimy się „zmiłuj się nad nami” do Maryi „módl się za nami”

Gdy na weselu w Kanie Galilejskiej zabrakło wina, mimo że jeszcze Jezus nie
rozpoczął czynienia cudów, Maryja zwróciła się do Niego o pomoc (Ewangelia wg Jana 2,1-
11):
„Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa.
Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów.
A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: Nie mają już wina.
Jezus Jej odpowiedział: Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła
godzina moja?
Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie.
Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których
każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: Napełnijcie stągwie wodąI napełnili je aż po brzegi.
Potem do nich powiedział: Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!
Oni zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem - nie
wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli - przywołał
pana młodego i powiedział do niego: Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się
napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory.
Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i
uwierzyli w Niego Jego uczniowie.”/J 2,1-11/

Mimo że odpowiedź Jezusa nie była zbyt zachęcająca („Czyż to moja lub Twoja
sprawa, Niewiasto?”), Maryja nie miała wątpliwości że Jezus spełni Jej prośbę – nie wdając
się w dalszą dyskusję kazała sługom by uczynili to, co Jezus każe. Jest to pierwsze
wstawiennictwo Maryi, jakie znamy. Dziś nie robimy niczego innego, niż owi słudzy –
przychodzimy do Maryi z prośbą o pomoc. :-D
I podobnie jak wówczas, spodziewamy się pomocy nie od Maryi, ale od Jej Syna.
Tylko On dysponuje mocą – tak więc każde wezwanie o pomoc - do Maryi czy świętych do
Niego prowadzi.

Amen
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-05-25, 18:14   

nike napisał/a:
Więc na drugie moje pytanie odpowiedzi biblijnej brak., też to wiedziałam.

Właściwie to prosimy Maryję Pannę, aby wstawiała się za nami grzesznymi do swojego Syna.
W Biblii czytamy, jak Maryja wstawia się za weselnikami :" A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: Nie mają już wina.. Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie".
Co mówi nam dziś Maryja? Zapewne to samo, co powiedziała sługom: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn”. Maryja nie mówi nic od siebie. Ona tylko kieruje nasz wzrok na Jezusa. Niekiedy, w pewnych nurtach modlitewnych, deprecjonuje się Maryję; twierdzi się, że przesłania Jezusa. W rzeczywistości Maryja nigdy nie przeszkadza w naszej drodze do Jezusa. Maryja nigdy nie zasłania Jezusa. Przeciwnie, Jej życie było w cieniu Jezusa. I jedynie czego pragnie, to doprowadzić wszystkich do Jezusa. Tam, gdzie jest Maryja, jest zawsze obecny Jezus. Ona jest drogą do Jezusa.

"Maryja w Kanie bezgranicznie ufa swemu Synowi, choć Jezus nie od razu czyni cud a nawet jakby odmawia. Wiara Maryi niejako wymusza cud.

W życiu duchowym, modlitewnym ważna jest wiara i cierpliwość. One niejako „przymuszają” Pana Boga do działania. W codzienności niejednokrotnie doświadczamy trudności, pustki, niezrozumienia Boga, Jego woli, drogi, jaką nas prowadzi. W takich chwilach łatwo przychodzi zwątpienie, pokusa niewiary.

Maryja też nie rozumie Jezusa, a jednak ufa Mu, wierzy, czeka cierpliwie i otrzymuje to, czego pragnie. W relacjach z Bogiem, z Jezusem nie jest najważniejsze poznanie, zrozumienie. Najważniejsza jest cierpliwość w wierze. Gdy zaufamy Jezusowi do końca, to z czasem, nawet w najtrudniejszych chwilach ześle światło, poznanie i zrozumienie."
Stanisław Biel SJ

Cytat:
W twoim poście napisałeś błogosławiona jesteś-------powinno być szczęśliwa.

Bohaterowie biblijni wielokrotnie wypowiadają słowa błogosławieństwa pod adresem różnych osób. Najczęściej jest to życzenie Bożej opieki. Błogosławieństwo Boże rozumiano przede wszystkim jako płodność rodziny, stad owiec i trzody oraz urodzajne pola. Oto dwie racje, dla których Maryja jest zwana błogosławioną: Pan uczynił w niej wielkie rzeczy, wybierając ją na Matką Zbawiciela, a Ona uwierzyła bezgranicznie słowu Pana, które w Niej stało się Ciałem. Jezus powie po wielu latach, że dobre drzewo nie może wydawać złych owoców (por. Mt 7, 18). Bóg nie dopuściłby, żeby Jego Syn przyjął ciało w łonie osoby egoistycznej, nieczystej. To Ona miała uczyć Go miłowania ludzkim sercem, przez swoją miłość, dobroć, uśmiech… Nic więc dziwnego, że, patrząc na Niego, podziwiając Jego naukę i cuda, chwalono też Tę, która wydała Go na świat.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-25, 18:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 16