FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Swieto Bozego Ciala ....
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-06-22, 10:42   

nike napisał/a:
Markerów, oto twoja wklejka:
Markerów napisał/a:
Chrześcijański kult obrazów nie jest sprzeczny z pierwszym przykazaniem, które odrzuca bałwochwalstwo. Istotnie "cześć oddawana obrazowi odwołuje się do pierwotnego wzoru" i "kto czci obraz, ten czci osobę, którą obraz przedstawia"61. Cześć oddawana świętym obrazom jest "pełną szacunku czcią", nie zaś uwielbieniem należnym jedynie samemu Bogu.
Obrazom nie oddaje się czci religijnej ze względu na nie same jako na rzeczy, ale dlatego, że prowadzą nas ku Bogu, który stał się człowiekiem. A zatem cześć obrazów jako obrazów nie zatrzymuje się na nich, ale zmierza ku temu, kogo przedstawiają.


Nie jest tutaj o czci oddawanej obrazom? a jak wyżej napisałam prawie wszystkie kobiety na tych obrazach to prostytutki są, a wiec komu oddajecie cześć? SAM SOBIE ODPOWIEDZ.


Nie wiem o czym mówisz wyjasnij proszę
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2018-06-22, 10:47   

Co tutaj jest do wyjaśniania, odpowiedziałam na twoja wklejkę chyba ja widzisz.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2018-06-22, 11:45   

Markerów napisał/a:
Pełna racja kk nic takiego nie robi nikt obrazu nie ubóstwia a kto tak robi czyni bałwochwalstwo.. Może jacyś katolicy tak robią wbrew temu co naucza kk

Każda msza i każda uroczystość religijna wiąże się z klękaniem i modleniem się przed przedmiotami kultu. W każdym kościele jest sporo przedmiotów religijnych, którym ludzie oddają cześć. Byłem katolikiem 30 lat, więc wiem co mówię.

Oczywiście możesz to nazywać jak chcesz ale przynajmniej nie mów że krk nie nakazuje czcić przedmiotów religijnych. Na Jasnej Górze komu się kłaniają przybywający tam ludzie? Niektórzy na klęczkach idą do obrazu tak zwanej "Matki Boskiej". I Ty powiesz, że w krk nie ubóstwia się obrazów? Mogę Ci w każdej chwili podać setkę przykładów jak w krk ubóstwia się przedmioty kultu religijnego. Zatem nie ściemniaj!
Ostatnio zmieniony przez Gedeon 2018-06-22, 11:51, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-06-22, 11:49   

Gedeon napisał/a:

Każda msza i każda uroczystość religijna wiąże się z klękaniem i modleniem się przed przedmiotami kultu. W każdym kościele jest sporo przedmiotów religijnych, którym ludzie oddają cześć. Byłem katolikiem 30 lat, więc wiem co mówię.


To najwidoczniej nim nie byłeś......
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2018-06-22, 11:57   

Markerów napisał/a:
Gedeon napisał/a:

Każda msza i każda uroczystość religijna wiąże się z klękaniem i modleniem się przed przedmiotami kultu. W każdym kościele jest sporo przedmiotów religijnych, którym ludzie oddają cześć. Byłem katolikiem 30 lat, więc wiem co mówię.


To najwidoczniej nim nie byłeś......

Doskonale wiem, kim byłem i co robiłem. Na szczęście Bóg dał mi łaskawie zrozumieć Swoje Słowo i dodał mi sił do podporządkowania się Jego woli.

Niechętnie rozmawiam na temat innych wyznań. Kto do jakiej religii należy, to jest jego sprawa osobista. Ale nie będę milczał w sprawach, od których zależy życie wieczne. Ty też masz jeszcze czas, by zawrócić z drogi prowadzącej do zagłady. Proś Boga Jehowę, by dal Ci zrozumienie i siły do podporządkowania się jego woli.

Pozdrawiam!
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-06-22, 13:02   

Gedeon napisał/a:

. Proś Boga Jehowę, by dal Ci zrozumienie i siły do podporządkowania się jego woli.

Pozdrawiam!


Ja wiem w kim mam pokladac ufność...Słowo Jehowa to błąd i wytwór gramatyczny...

Jezus On jest Tym, który zna całą prawdę i chce, byśmy na niej budowali nasze życie. powiedział:

„Każdego więc, kto słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony.” (Mt 7:24-25)

„Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.” (J 8:31-32)
„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.” (Mt 11:28-29)
Najważniejsze w podążaniu za Chrystusem jest by uczyć się od Niego. Przez poleganie na Nim, jako naszym Nauczycielu, poprowadzi nas do nowego życia, które jest zgodne z Jego wolą i z Jego prawdą. Pokaże nam, jak mamy żyć, a nawet jak mamy się modlić. Gdy nauczymy się rozumieć czego od nas oczekuje, będziemy mogli polegać na Jego sile i mocy (Duchu Świętym), by to wypełnić. Podążanie za Chrystusem sprowadza się do polegania na Nim. Nauczał On swoich uczniów: „Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić.” (J 15:5)
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2018-06-22, 13:04   

Jeżeli nie uznajesz Boga Jehowy, na nic Twoja wiara i starania:

"Bo wszystkie ludy, każdy z nich, będą chodzić w imieniu swego boga; my natomiast będziemy chodzić w imieniu Jehowy, naszego Boga, po czas niezmierzony, już na zawsze" (Micheasza 4:5).

„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’ Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia" (Mateusza 7:21-23).
Ostatnio zmieniony przez Gedeon 2018-06-22, 13:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-06-22, 14:43   

Gedeon napisał/a:


[color=darkblue]„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca,


Zgadza sie a wolą Ojca jest....
Jana. 6.40 To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym».

Dz. 4.12 I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni».

Fil. 2.10 aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano6
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
11 I aby wszelki język wyznał7,
że Jezus Chrystus jest PANEM
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13