FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wyzbyć się urazy?
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-05-01, 22:55   

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Papież natomiast, niby poszedł dalej, gdyż myje czyste nogi i je całuje, a tego Pan Jezus, ani nie uczynił, ani nie nakazał. To jest zwyczajna próżność, pusty gest papieża, uczyniony na pokaz.

Czyli Pana zdaniem chodzi tu o czynności sanitarno-higieniczne.
http://biblos.feen.pl/vie...&start=0#123304


Na jakiej podstawie zadajesz to pytanie, gdyż zastanawiam się bardzo nad tym Twoim sposobem rozumowania i odczytywania moich postów?
Pan Jezus usunął przeszkodę cielesną (piasek z stóp i między palcami), ABY NIE ZAKŁÓCAŁA W ODBIORZE SPRAW NADRZĘDNYCH, DUCHOWYCH, DOTYCZĄCYCH NOWEGO PRZYMIERZA. To był gest pokory, ale nie próżny. Papież natomiast, wykonuje pusty gest, niby dla okazania pokory. Przecież jak Ap. Piotr powiedział, że: Nie tylko nogi, ale i ręce i głowę. Wtedy Pan Jezus odpowiedział: Kto (w domu) umył się cały to tylko potrzebuje umyć nogi, które po drodze do Wieczernika się zapiaszczyły. Jeżeli papież myje czyste nogi i je całuje, to czyni to na pusty pokaz. To nie ma nic wspólnego z nakazem Pana Jezusa, ani z pokorą. Świadczy to tylko o tym, ze ten cherubin z próżności to czyni.
Jeszcze raz, dobrze zrozum to: Pan Jezus usunął przeszkodę cielesną (piasek z stóp i między palcami), ABY NIE ZAKŁÓCAŁA W ODBIORZE SPRAW NADRZĘDNYCH, DUCHOWYCH, DOTYCZĄCYCH NOWEGO PRZYMIERZA.
Nie sprowadzaj sprawy umycia nóg, wyłącznie do czynności sanitarno-higienicznej.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-05-01, 23:01   Re: Jak wyzbyć się urazy?

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Albo trolujesz, albo nie zrozumiałeś..

Twoja sromotna przegrana w dyskusji


W ten sposób ukazałeś istotę cywilizacji łacińskiej. Nie dojście do prawdy, lecz pokonanie przeciwnika. Tak też było z Panem Jezusem. Bez ukrzyżowanego ta cywilizacja nie moze istnieć. Zabiła człowieka, który nauczał prawdy, J. 8:40.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-05-02, 04:30   Re: Jak wyzbyć się urazy?

Pokoja napisał/a:

Nie dojście do prawdy, lecz pokonanie przeciwnika.

Ja Pana o żadne zbrodnie lub czyny karalne nie oskarżyłem. :-D Gdybym oskarżył, to w cywilizacji łacińskiej musiałbym mieć na to dowody. Natomiast dyskusja z osobą nie przyjmującą merytorycznej argumentacji ( cytaty z Jeremiasza i Ezechiela o Nierządnicy) która uporczywie twierdzi, że prorocy mieli na myśli kogoś innego, niż sami napisali jest dla mnie pozbawiona sensu. Pozdrawiam serdecznie. :lol:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-02, 04:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-05-02, 09:17   Re: Jak wyzbyć się urazy?

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Nie dojście do prawdy, lecz pokonanie przeciwnika.

Ja Pana o żadne zbrodnie lub czyny karalne nie oskarżyłem. :-D Gdybym oskarżył, to w cywilizacji łacińskiej musiałbym mieć na to dowody. Natomiast dyskusja z osobą nie przyjmującą merytorycznej argumentacji ( cytaty z Jeremiasza i Ezechiela o Nierządnicy) która uporczywie twierdzi, że prorocy mieli na myśli kogoś innego, niż sami napisali jest dla mnie pozbawiona sensu. Pozdrawiam serdecznie. :lol:


Proszę o dokładne wskazanie, że napisałem, iż prorocy nie napisali o Izraelu, a tylko o Chrześcijaństwie. Przyznaje, ze zastosowałem ich proroctwa do Chrześcijaństwa, ale nie twierdziłem to, co mi zarzucasz. Wskaż proszę, gdzie według Ciebie twierdziłem inaczej.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-05-02, 17:17   Re: Jak wyzbyć się urazy?

Pokoja napisał/a:
Proszę o dokładne wskazanie, że napisałem, iż prorocy nie napisali o Izraelu, a tylko o Chrześcijaństwie. Przyznaje, ze zastosowałem ich proroctwa do Chrześcijaństwa, ale nie twierdziłem to, co mi zarzucasz. Wskaż proszę, gdzie według Ciebie twierdziłem inaczej.

Ezechiel i Jeremiasz nie pisali o Kościele Chrystusa. O Kościele Chrystusa pisał św. Jan w Apokalipsie. Kościół przedstawiony jest w Apokalipsie jako Małżonka Baranka (w przeciwieństwie do Wielkiej Nierządnicy ( 19,7 i 2) i jako Boże Miasto Jeruzalem (w przeciwieństwie do bezbożnego Babilonu ( 2,12; 21,2). :)
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-05-02, 23:06   Re: Jak wyzbyć się urazy?

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Proszę o dokładne wskazanie, że napisałem, iż prorocy nie napisali o Izraelu, a tylko o Chrześcijaństwie. Przyznaje, ze zastosowałem ich proroctwa do Chrześcijaństwa, ale nie twierdziłem to, co mi zarzucasz. Wskaż proszę, gdzie według Ciebie twierdziłem inaczej.

Ezechiel i Jeremiasz nie pisali o Kościele Chrystusa. O Kościele Chrystusa pisał św. Jan w Apokalipsie. Kościół przedstawiony jest w Apokalipsie jako Małżonka Baranka (w przeciwieństwie do Wielkiej Nierządnicy ( 19,7 i 2) i jako Boże Miasto Jeruzalem (w przeciwieństwie do bezbożnego Babilonu ( 2,12; 21,2). :)


Nie wskazałeś :!: :oops:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-05-02, 23:19   Re: Jak wyzbyć się urazy?

Pokoja napisał/a:
Nie wskazałeś :!: ..nierządnica.. to jak nominalne chrześcijaństwo, nierządnica - Babilon Wielki.

Odniosłem się do Twojego kłamstwa powyżej, że Babilon Wielki z Apokalipsy to chrześcijaństwo. Powtarzam jeszcze raz, bo widzę że nic nie dociera do Szanownego Pana, ale już ostatni raz:
O Kościele Chrystusa pisał św. Jan w Apokalipsie. Kościół przedstawiony jest w Apokalipsie jako Małżonka Baranka (w przeciwieństwie do Wielkiej Nierządnicy ( 19,7 i 2) i jako Boże Miasto Jeruzalem (w przeciwieństwie do bezbożnego Babilonu ( 2,12; 21,2)

Możesz znowu nie przeczytać mojego wpisu i dalej bredzić od rzeczy. Ja już się kolejny raz do tego samego nie odniosę. :lol:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-02, 23:21, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-05-03, 08:08   Re: Jak wyzbyć się urazy?

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Nie wskazałeś :!: ..nierządnica.. to jak nominalne chrześcijaństwo, nierządnica - Babilon Wielki.

Odniosłem się do Twojego kłamstwa powyżej, że Babilon Wielki z Apokalipsy to chrześcijaństwo. Powtarzam jeszcze raz, bo widzę że nic nie dociera do Szanownego Pana, ale już ostatni raz:
O Kościele Chrystusa pisał św. Jan w Apokalipsie. Kościół przedstawiony jest w Apokalipsie jako Małżonka Baranka (w przeciwieństwie do Wielkiej Nierządnicy ( 19,7 i 2) i jako Boże Miasto Jeruzalem (w przeciwieństwie do bezbożnego Babilonu ( 2,12; 21,2)

Możesz znowu nie przeczytać mojego wpisu i dalej bredzić od rzeczy. Ja już się kolejny raz do tego samego nie odniosę. :lol:

Kościół Jezusa Chrystusa gromadzi wszystkich ludzi wierzących niezależnie od narodowości czy miejsca zamieszkania. Nie jest instytucją z określonej nazwy, bo jego członkami są ludzie wiary chrześcijańskiej.
Nierządnica, to instytucja religijna, która zniewoliła ludzi fałszywym głosem.
To wielkie miasto na 7 wzgórzach, które upajało się swym nierządem.

Kilka lat temu podczas modlitwy wieczorem spytałam się
- Panie Jezu, jeżeli to jest Twój Kościół i Ty go prowadzisz, to czemu w jego historii jest tyle nieprawości?


Już tej samej nocy otrzymałam odpowiedź.
Śniła mi się bardzo duża sala. Na suficie wisiały piękne duże żyrandole. Na środku stał bardzo duży owalny stół. Dookoła stołu siedziało wielu ludzi. Stół był przykryty białym obrusem. Stały na nim palące się świece, kielichy do wina - lampki oraz zastawa białych talerzy i sztućce. Wszystko wyglądało pięknie i świątecznie.
Ludzie siedzieli tam i pili nie wino lecz w kieliszkach wódkę. Robili się coraz bardziej pijani. Ja nie piłam i byłam zdziwiona, że stoją talerze a nic nikt nie przynosi do jedzenia.
Pomyślałam, że ci ludzie nic nie jedząc a pijąc zaraz staną się pijani.

Sen ten mnie uświadomił, że owszem wystrój piękny ale pokarmu tam nie ma, co najwyżej upić się można.

Na drugi dzień coś moje myśli skłoniło, by przeczytać Objawienie Jana i w rozdziale 16,17,18 zrozumiałam o czym mowa.
To Objawienie przeczytałam poraz pierwszy w życiu i to na drugi dzień po tym śnie.
Otrzymałam wtedy pełną odpowiedź.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2023-05-03, 08:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-05-03, 09:50   Re: Jak wyzbyć się urazy?

wybrana napisał/a:
Kościół Jezusa Chrystusa gromadzi wszystkich ludzi wierzących niezależnie od narodowości czy miejsca zamieszkania. Nie jest instytucją z określonej nazwy, bo jego członkami są ludzie wiary chrześcijańskiej.

Katolikos znaczy po polsku -"powszechny". :)

Cytat:
Nierządnica, to instytucja religijna, która zniewoliła ludzi fałszywym głosem.
To wielkie miasto na 7 wzgórzach, które upajało się swym nierządem.

Watykanu wtedy nie było. Wzgórz w Rzymie jest więcej niż siedem. Rzym w czasach spisywania Apokalipsy miał 8 pagórków, a nie 7. A Jeruzalem było położone właśnie na 7 pagórkach. ( Syjon, Moria, Bazeta, Akra, Ofel, Gared, Goah.) Nie ma dowodów w Piśmie, że nierządnicą nazywano Rzym, Ateny, czy inne starożytne miasto na wzgórzach (czyli nawet gdy w sposób niebiblijny naciągniemy znaczenie słowa „góra”!). Bo jakże Rzym, albo Konstantynopol mógł stać się nierządnicą, skoro Bóg nigdy tych miast (i narodów w nich) nie wybrał sobie za żonę?! :)

Cytat:
Kilka lat temu podczas modlitwy wieczorem spytałam się
- Panie Jezu, jeżeli to jest Twój Kościół i Ty go prowadzisz, to czemu w jego historii jest tyle nieprawości?


Już tej samej nocy otrzymałam odpowiedź.
Śniła mi się bardzo duża sala. Na suficie wisiały piękne duże żyrandole. Na środku stał bardzo duży owalny stół. Dookoła stołu siedziało wielu ludzi. Stół był przykryty białym obrusem. Stały na nim palące się świece, kielichy do wina - lampki oraz zastawa białych talerzy i sztućce. Wszystko wyglądało pięknie i świątecznie. Ludzie siedzieli tam i pili nie wino lecz w kieliszkach wódkę. Robili się coraz bardziej pijani. Ja nie piłam i byłam zdziwiona, że stoją talerze a nic nikt nie przynosi do jedzenia. Pomyślałam, że ci ludzie nic nie jedząc a pijąc zaraz staną się pijani. Sen ten mnie uświadomił, że owszem wystrój piękny ale pokarmu tam nie ma, co najwyżej upić się można.

Na drugi dzień coś moje myśli skłoniło, by przeczytać Objawienie Jana i w rozdziale 16,17,18 zrozumiałam o czym mowa.
To Objawienie przeczytałam poraz pierwszy w życiu i to na drugi dzień po tym śnie.
Otrzymałam wtedy pełną odpowiedź.


Nierządnica "pijana krwią świętych" ..
Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy są do ciebie posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, tak jak kokoszka gromadzi swe kurczęta pod skrzydła, a nie chcieliście! Oto wasz dom zostanie wam pusty” Mt 23:37-38.

„Ludzie twardego karku, nieobrzezanego serca i uszu! Wy zawsze sprzeciwiacie się Duchowi Świętemu. Jak wasi ojcowie, tak i wy! Którego z proroków nie prześladowali wasi ojcowie? Pozabijali też tych, którzy przepowiadali przyjści

Nie ma wątpliwości, że to Jerozolima zabijała swoich Bożych ludzi! Biblia nie dostarcza odpowiedzi, by Rzym, Ateny, Teheran czy jakiekolwiek inne miasto było oskarżone przez Jezusa o takie czyny. Chrześcijanie i Żydzi byli zabijani z rąk różnych narodów, ale aby znaleźć miasto opisane w Objawieniu pierwszeństwo ma wyszukiwarka biblijna, a w Słowie mamy tylko jedną wskazówkę – Jerozolimę Sprawiedliwego, którego wy staliście się teraz zdrajcami i mordercami” Dz 7:51-52.

„A ich zwłoki będą leżeć na ulicy wielkiego miasta, które duchowo nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też nasz Pan został ukrzyżowany” Obj 11:8.

W jakim wielkim mieście był ukrzyżowany Jezus Chrystus? W Jerozolimie. A nie w Atenach?! Nie było to w Atenach, nie było to w Rzymie, nie było to Moskwie, nie było to w Brukseli! Proszę zauważyć, że Jerozolima jest nazwana również Sodomą i Egiptem!



Wewnątrz murów Jerozolimy z czasów apostolskich: Syjon, Ofel, Moria, Akra, Bazeta, Gered, Goah.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-03, 09:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-05-03, 10:06   Re: Jak wyzbyć się urazy?

Fedorowicz napisał/a:
wybrana napisał/a:
Kościół Jezusa Chrystusa gromadzi wszystkich ludzi wierzących niezależnie od narodowości czy miejsca zamieszkania. Nie jest instytucją z określonej nazwy, bo jego członkami są ludzie wiary chrześcijańskiej.

Katolikos znaczy po polsku -"powszechny". :)

Cytat:
Nierządnica, to instytucja religijna, która zniewoliła ludzi fałszywym głosem.
To wielkie miasto na 7 wzgórzach, które upajało się swym nierządem.

Watykanu wtedy nie było. Wzgórz w Rzymie jest więcej niż siedem. Rzym w czasach spisywania Apokalipsy miał 8 pagórków, a nie 7. A Jeruzalem było położone właśnie na 7 pagórkach. ( Syjon, Moria, Bazeta, Akra, Ofel, Gared, Goah.) Nie ma dowodów w Piśmie, że nierządnicą nazywano Rzym, Ateny, czy inne starożytne miasto na wzgórzach (czyli nawet gdy w sposób niebiblijny naciągniemy znaczenie słowa „góra”!). Bo jakże Rzym, albo Konstantynopol mógł stać się nierządnicą, skoro Bóg nigdy tych miast (i narodów w nich) nie wybrał sobie za żonę?! :)

Cytat:
Kilka lat temu podczas modlitwy wieczorem spytałam się
- Panie Jezu, jeżeli to jest Twój Kościół i Ty go prowadzisz, to czemu w jego historii jest tyle nieprawości?


Już tej samej nocy otrzymałam odpowiedź.
Śniła mi się bardzo duża sala. Na suficie wisiały piękne duże żyrandole. Na środku stał bardzo duży owalny stół. Dookoła stołu siedziało wielu ludzi. Stół był przykryty białym obrusem. Stały na nim palące się świece, kielichy do wina - lampki oraz zastawa białych talerzy i sztućce. Wszystko wyglądało pięknie i świątecznie. Ludzie siedzieli tam i pili nie wino lecz w kieliszkach wódkę. Robili się coraz bardziej pijani. Ja nie piłam i byłam zdziwiona, że stoją talerze a nic nikt nie przynosi do jedzenia. Pomyślałam, że ci ludzie nic nie jedząc a pijąc zaraz staną się pijani. Sen ten mnie uświadomił, że owszem wystrój piękny ale pokarmu tam nie ma, co najwyżej upić się można.

Na drugi dzień coś moje myśli skłoniło, by przeczytać Objawienie Jana i w rozdziale 16,17,18 zrozumiałam o czym mowa.
To Objawienie przeczytałam poraz pierwszy w życiu i to na drugi dzień po tym śnie.
Otrzymałam wtedy pełną odpowiedź.


Nierządnica "pijana krwią świętych" ..
Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy są do ciebie posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, tak jak kokoszka gromadzi swe kurczęta pod skrzydła, a nie chcieliście! Oto wasz dom zostanie wam pusty” Mt 23:37-38.

„Ludzie twardego karku, nieobrzezanego serca i uszu! Wy zawsze sprzeciwiacie się Duchowi Świętemu. Jak wasi ojcowie, tak i wy! Którego z proroków nie prześladowali wasi ojcowie? Pozabijali też tych, którzy przepowiadali przyjści

Nie ma wątpliwości, że to Jerozolima zabijała swoich Bożych ludzi! Biblia nie dostarcza odpowiedzi, by Rzym, Ateny, Teheran czy jakiekolwiek inne miasto było oskarżone przez Jezusa o takie czyny. Chrześcijanie i Żydzi byli zabijani z rąk różnych narodów, ale aby znaleźć miasto opisane w Objawieniu pierwszeństwo ma wyszukiwarka biblijna, a w Słowie mamy tylko jedną wskazówkę – Jerozolimę Sprawiedliwego, którego wy staliście się teraz zdrajcami i mordercami” Dz 7:51-52.

„A ich zwłoki będą leżeć na ulicy wielkiego miasta, które duchowo nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też nasz Pan został ukrzyżowany” Obj 11:8.

W jakim wielkim mieście był ukrzyżowany Jezus Chrystus? W Jerozolimie. A nie w Atenach?! Nie było to w Atenach, nie było to w Rzymie, nie było to Moskwie, nie było to w Brukseli! Proszę zauważyć, że Jerozolima jest nazwana również Sodomą i Egiptem!

Obrazek

Wewnątrz murów Jerozolimy z czasów apostolskich: Syjon, Ofel, Moria, Akra, Bazeta, Gered, Goah.

Tylko, że Objawienie Jana dotyczy czasu końca i niestety Jerozolima nie ma w tym okresie wielkiego znaczenia.
Jeruzalem zabijało proroków ale tą władzę zabijania świętych przejął Rzym. Od czasów Chrystusa aż do czasów współczesnych to Rzym prześladuje głównie świętych. To w Rzymie utworzyła się główna instytucja religijna, która zarządzała całym światem. Wkładała korony na głowy królów i mianowała cesarzy. Bez zgody Rzymu każdy władca był bezwolny.
Tam jest główna instytucja religijna, która ukształtowała się przez rzymskiego cesarza i zarządza przez 2 tyś.lat wieloma duszami.
Objawienie Jana dotyczyło przyszłości a nie przeszłości.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-05-03, 10:16   Re: Jak wyzbyć się urazy?

wybrana napisał/a:
Tylko, że Objawienie Jana dotyczy czasu końca i niestety Jerozolima nie ma w tym okresie wielkiego znaczenia.
Jerozolima to słowo symboliczne, które posiada w Apokalipsie różne znaczenia. Poza znaczeniem dosłownym chodzi tu o przywódców religijnych i politycznych oraz ich spadkobierców i następców. A na kiedy datuje Pani "czasy końca ?" :lol:

Cytat:
Jeruzalem zabijało proroków ale tą władzę zabijania świętych przejął Rzym.

Zgadza się, przejął pogański Rzym. A właściwie współpracował z Jeruzalem. Ale to z KrK nie ma nic wspólnego.

Cytat:
.. aż do czasów współczesnych to Rzym prześladuje głównie świętych.

Proszę wymienić przyklady takich prześladowań oraz wyliczyć imiennie prześladowców. Ale nie zmyślone z głowy, tylko proszę podać źródła historyczne.

Cytat:
Objawienie Jana dotyczyło przyszłości a nie przeszłości.

Bez przeszłości nie ma ani teraźniejszości, ani przyszłości. :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-03, 10:18, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-05-03, 10:32   

17:18
A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi.

No jakie miasto panowało nad królami ziemi? - Jerozolima?

18:3
Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2023-05-03, 10:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-05-03, 12:47   

wybrana napisał/a:
17:18
A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi.
No jakie miasto panowało nad królami ziemi? - Jerozolima?
18:3
Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu

Tu nie tyle chodziło o "rozpustę" czy wino, kobiety i śpiew, ile o zysk, o duże pieniądze i władzę. Kupcy ziemi, "podróżujący kupcy".. banki i operacje bankowe w starożytnym Rzymie (także i w państwach bliskiego wschodu) miały doniosłe znaczenie pod względem ekonomicznym i prawnym. Osoby zajmujące się działalnością, którą można było nazwać bankierską, stały się nieodzowne przy załatwianiu spraw i to nie tylko bogatych obywateli. Termin używany na oznaczenie osób zajmujących się działalnością bankierską w starożytnym Rzymie to "trapezitae" może dowodzić, że te właśnie osoby były z pochodzenia.. cudzoziemcami. " trapezitas (τραπεζίται)".

Wobec osób zajmujących się działalnością bankierską stosowano również nazwę łacińską "argentarii". Prawdopodobnie pojawiła się ona w początkach republiki
rzymskiej. Termin argentarii może wywodzić się od argentum, czyli srebra, jak
również od zwrotu argenti distractores, czyli ten, który zmienia, wymienia pieniądze, cinkciarz . :lol: Mogła ona być zatem tłumaczona jako "zmieniacze". Takie rozumienie może
wynikać z faktu, że skoro pierwszymi operacjami była wymiana pieniędzy, to nazwa
musiała odzwierciedlać ten rodzaj działalności. Termin "argentarii" oznaczał więc przede wszystkim bankiera, ale także wekslarza, lub handełesa, sprzedawcę klejnotów. :lol:

W okresie prawa klasycznego możemy znaleźć wzmianki w rzymskiej literaturze nieprawniczej o osobach zajmujących się działalnością bankierską. W szczególności Swetoniusz, opisując życie cesarza Augusta, przytaczał pogłoskę, że dziadek cesarza Augusta był bankierem określanym terminem "argentarius".

Termin "mensularius" był mylony lub wręcz utożsamiany z terminem "mensarius". Występuje w leksykonach jako synonim bankiera, wekslarza czy lichwiarza. Termin ten pochodził od słowa mensula115 i oznaczał prywatnego bankiera, który prowadził swoje operacje na Forum.
Mensularii prowadzili wszelkie operacje finansowe charakterystyczne "mensa argentaria" i byli zobligowani do ich odnotowania w księdze rachunkowej. Zatem z bankierów publicznych stali się bankierami, których można nazwać.. prywatnymi. :lol:

Seneka Retor stawia na równi lichwiarzy, stręczycieli i mensularii, co może wskazywać na swego rodzaju pogardę dla działalności bankierskiej. Być może poprzez pobieranie nadmiernych odsetek niektóre grupy zawodowe prowadzące operacje finansowe dały się Rzymianom we znaki i wobec tego traktowano je z odrazą i pogardą. Podobną wzmiankę o "mensularii" znajdujemy u Swetoniusza. :lol:

Termin "nummularius" może wywodzić się od słów takich jak: nummulus, czyli drobnego pieniążka lub nummus oznaczającego monety, pieniądz, gotówkę, sesterca, czy nummatus będącego synonimem zasobnego w pieniądze, bogatego.
Nummularius to właściciel małego banku, początkowo służącego do wymiany pieniędzy, wekslarz, bankier, urzędnik kontrolujący kruszec przed wybiciem pieniędzy,
zaś "mensa nummularia" to jego kantor, czy wręcz bank. :-D

Określenie "coactor" było wieloznaczne i oznaczało tego, kto zmuszał do czegoś, a także straż tylną. Prawdopodobnie wywodzić może swój źródłosłów od terminu coagere czy coactio, używanych na oznaczenie przymusu fizycznego, bezpośredniego, gromady, tłumu oraz pobierania podatków. W tym też zakresie termin "coactor" miał związek z poborcą podatków, celnikiem, komornikiem, czy wreszcie osobą zajmującą się niektórymi czynnościami bankowymi, co znajduje potwierdzenie w rzymskiej literaturze nieprawniczej, u Katona.

W I w. p.n.e. pojawili się coactores argentarii, a ich działalność była związana z aukcjami. Byli oni jednocześnie poborcami i bankierami dokonującymi operacji pieniężnych161. Coactores argentarii trudnili się także przyjmowaniem tzw. "depositum irregulare".

"Stipulatores argentarii" Terminem stipulator określano przyjmującego przyrzeczenie stypulacyjne, wierzyciela ze stypulacji. Bankier organizował licytację i zazwyczaj w stosownej "stipulatio" uzyskiwał od nabywcy obietnicę zapłacenia ceny rzeczy nabytych.

Termin "collectarius" oznaczał tego, kto zajmował się wymianą pieniędzy. Określano nim też poborcę, lichwiarza czy bankiera.

Bankierzy przyjmowali w depozyt pieniądze i towary. Środki finansowe, których Rzymianie nie wykorzystywali na pokrycie wydatków, oddawali na przechowanie bankierom. W źródłach prawnych i rzymskiej literaturze znajdujemy odniesienia do kontraktu przechowania (depositum).

Depozyt nieprawidłowy (depositum irregulare). Depozyt nieprawidłowy rozwinął się dzięki operacjom bankierskim. Jego powstanie było możliwe dzięki zmianie stosunków społeczno-ekonomicznych powodujących rozwój gospodarki towarowo-pieniężnej.

Zatem pierwszymi bankierami w starożytnym Rzymie byli "Grecy". :lol:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-03, 12:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-05-03, 13:08   Re: Jak wyzbyć się urazy?

Fedorowicz napisał/a:
wybrana napisał/a:
Kościół Jezusa Chrystusa gromadzi wszystkich ludzi wierzących niezależnie od narodowości czy miejsca zamieszkania. Nie jest instytucją z określonej nazwy, bo jego członkami są ludzie wiary chrześcijańskiej.

Katolikos znaczy po polsku -"powszechny". :)

Cytat:
Nierządnica, to instytucja religijna, która zniewoliła ludzi fałszywym głosem.
To wielkie miasto na 7 wzgórzach, które upajało się swym nierządem.

Watykanu wtedy nie było. Wzgórz w Rzymie jest więcej niż siedem. Rzym w czasach spisywania Apokalipsy miał 8 pagórków, a nie 7. A Jeruzalem było położone właśnie na 7 pagórkach. ( Syjon, Moria, Bazeta, Akra, Ofel, Gared, Goah.)


Jerozolimy także wtedy nie było przy władzy, gdyż została zburzona wraz z Świątynia. Po za tym Góra Oliwna także chyba należy do Jeruzalem.
Gdy mowa jest o siedmiu głowach z Ap. 17:9-11 to one oznaczają siedmiu legendarnych królów, założycieli/budowniczych Państwa Rzym na siedmiu pierwotnych wzgórzach. Ten symbol się liczy w Apokalipsie, a nie rozrost miasta w przyszłości. Rozszerzanie się miasta Rzym na dalsze wzgórza nie wiązało się z powstaniem nowego króla. Było ich tylko siedmiu.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2023-05-03, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-05-03, 18:18   Re: Jak wyzbyć się urazy?

Pokoja napisał/a:
..gdyż została zburzona wraz z Świątynia.

Opis świątyni z 11 rozdziału, która podczas pisania Apokalipsy nie była jeszcze zburzona, wielokrotnie powtarzany w Apokalipsie zwrot „czas jest bliski” (1,1-3; 22,6.7.10.12.20) wskazuje na datowanie Apokalipsy na lata 65-66. (Kenneth L. Gentry.)

Cytat:
Jerozolimy także wtedy nie było przy władzy..

Władzę ma ten, kto ma pieniądze. Czyli "greccy" bankierzy. :lol:

Cytat:
Gdy mowa jest o siedmiu głowach z Ap. 17:9-11 to one oznaczają siedmiu legendarnych królów, założycieli/budowniczych Państwa Rzym na siedmiu pierwotnych wzgórzach. Ten symbol się liczy w Apokalipsie, a nie rozrost miasta w przyszłości. Rozszerzanie się miasta Rzym na dalsze wzgórza nie wiązało się z powstaniem nowego króla. Było ich tylko siedmiu.

Ale Pan twierdził, że nierządnica to KRK, a nie pogański Rzym. A teraz Pan pisze o mieście Rzym i jego królach. Kompletny chaos ! :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-03, 18:29, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14