FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lud dla imienia Bożego
Autor Wiadomość
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2019-01-12, 22:57   Lud dla imienia Bożego

1500 lat imię Jehowy reprezentowali Izraelici.

Izajasza 43

10 „Wy jesteście moimi świadkami”, mówi Jehowa,
„moim sługą, którego wybrałem,
żebyście mnie poznali, wierzyli we mnie
i rozumieli, że ja zawsze jestem ten sam.
Przede mną nie istniał żaden Bóg
ani po mnie żaden się nie pojawił.
11 Ja, właśnie ja, jestem Jehowa i oprócz mnie nie ma wybawcy”.
12 „Ja jestem Tym, który oznajmił, wybawił i sprawił, że o tym usłyszano —
nie było wtedy wśród was cudzoziemskiego boga.
Dlatego wy jesteście moimi świadkami”, mówi Jehowa, „a ja jestem Bogiem


Potem Bóg „zwrócił uwagę na narody, aby z nich wziąć lud dla swego imienia” (Dzieje 15:14). Członkowie tego ludu mieli występować w roli świadków na rzecz Jehowy i niezależnie od miejsca zamieszkania odznaczać się jednością w poglądach i działaniu.

Izajasza 61

A wy będziecie nazywani kapłanami Jehowy.
Będą was nazywać sługami naszego Boga.
Będziecie korzystać z zasobów narodów
i szczycić się ich chwałą.
 7 Zamiast hańby mój lud otrzyma podwójną część.
Zamiast zaznawać upokorzenia, będzie radośnie wykrzykiwać z powodu swojego działu.
Posiądzie podwójną część w swoim kraju.
Będzie się cieszyć bez końca.
 8 Bo ja, Jehowa, kocham sprawiedliwość,
a nienawidzę rozboju i nieprawości.
Postąpię uczciwie i dam im zapłatę,
zawrę z nimi wieczne przymierze.
 9 Ich potomstwo będzie znane wśród narodów,
ich potomkowie — wśród ludów.
Wszyscy, którzy ich zobaczą, uznają,
że są oni potomstwem pobłogosławionym przez Jehowę

Mieli być zgromadzeni dzięki nakazowi, jaki Jezus skierował do swoich naśladowców: „Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem” (Mat. 28:19, 20).
Ostatnio zmieniony przez tessa 2019-01-12, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2021-05-25, 21:13   

W Dziejach Apostolskich znajdujemy proroctwo księgi Amosa..Jasno z niego wynika ,że prawdziwi chrześcijanie mieli być
nazwani od Bożego imienia Jehowa.Który to lud ma w swojej nazwie imię Boże? To Świadkowie Jehowy ,którzy mieli być wyśmiewani przez ludzi,ale uznani przez Boga.

Dzieje Apostolskie 15:13-18

Gdy oni skończyli mówić, zabrał głos Jakub: „Bracia, posłuchajcie mnie. 14 Symeon wyczerpująco opowiedział, jak Bóg po raz pierwszy zwrócił uwagę na inne narody, żeby wybrać spośród nich lud, który by nosił Jego imię. 15 I jest to zgodne ze słowami zapisanymi w pismach proroków: 16 ‚Potem wrócę i na nowo postawię dom Dawidowy, który upadł. Podniosę go z ruin i odbuduję, 17 żeby pozostali z tego narodu pilnie szukali mnie, Jehowy, razem z ludźmi ze wszystkich narodów nazwanymi od mojego imienia. Tak mówi Jehowa, który dokonuje tych rzeczy.

Amosa 9:11-12

11 ‚W tym dniu na nowo postawię dom Dawidowy, który upadł.
Naprawię jego wyłomy,
podniosę go z ruin.
Odbuduję go, żeby był taki jak dawniej.
12 I zawładną tym, co pozostanie z Edomu,
oraz wszystkimi narodami, w których wzywa się mojego imienia’ — oświadcza Jehowa, który dokona tego, co postanowił.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2021-05-26, 10:05   

Ja znam takie tłumaczenie tych tekstów:---------
Dzieje Apostolskie 15:13-18 ----
Dz.15:14
Szymon wejrzał => Szymon - Piotr, jak jest w wierszu 7-ym, zaczął tę sprawę objaśniać.
Aby z nich wziął => Rzeczywistym celem Wieku Ewangelii było, by opowiadać Ewangelię na świadectwo i przygotować Małe Stadko do Królestwa.
Lud imieniowi swemu => Oblubienicę - Kościół - zwycięzców, aby Kościół był połączony z Chrystusem przy wtórym Jego przyjściu i otrzymał Jego imię.
Szymon=> Piotr
Bóg najpierw wejrzał na pogany=> począwszy w domu Korneliusza (Dz.10=> na narody wziął lud=> Kościół - Ciało Chrystusowe
=> wybrańców lud imieniowi swemu=> oznacza Oblubienicę, której Małżonek (2Kor.11:2) daje Swoje imię
=> charakterowi i godności
Dz.15:15
. A z tym się zgadzają mowy prorockie=> Nie ma sprzeczności między nauczaniem o wyborze Oblubienicy Chrystusa i Jego błogosławieniem ludzkości całego świata. Jest wszystko czego trzeba, aby je otrzymać oddzielnie i wyraźnie co do czasu ich działania. Wpierw wybierana jest Oblubienica, potem następuje Wtóre Przyjście i panowanie błogosławieństwa.
Dz.15:16
Potem => Gdy lud spomiędzy pogan zostanie wybrany i gdy Kościół zostanie zgromadzony z końcem Wieku Ewangelii i końcu czasu pogan.
Powrócę => Łaska Boża powróci do Izraela.
I odbuduję przybytek => Na stałe królestwo i panowanie.
Dawidowy => Potomstwu Dawida, którym jest Chrystus.
Ruiny jego => Upadły dom izraelski.
Odbuduję => "A tak wszystek Izrael będzie zbawiony", Rzym.11:26.
Potem=> po nawiedzeniu pogan celem wyboru Oblubienicy
się wrócę=> nastąpi Wtóre Przyjście
a pobuduję=> wzniosę w królewskości
za się przybytek Dawidowy=> dom, rodzinę Dawida, w większym synu wielkiego Dawida -- Jezusie.- upadły=> w czasie zdetronizowania Sedekiasza w 607 r. pne; w tym to roku upadł królewski dom Dawida, tj. przestał panowaća obaliny jego za się pobuduję=> od czasu upadku królewskiego domu Dawida, Izrael jako królestwo był w ruinach; lecz to królestwo ma być odbudowane przy powrocie Pana, gdy będzie dane świadectwo w całym świecie tyczące wyboru Oblubienicy Chrystusowej i znowu go wystawię=> Królestwo.
Dz.15:17
Pozostali ludzie => Wszystek rodzaj ludzki.
Szukali Pana => Podczas Tysiąclecia.
Wzywano imienia mego => Którzy szczerze będą starali się powrócić do harmonii z Bogiem jako członkowie rodziny Chrystusa.
Aby ci co pozostali z ludzi=> ci co pozostali, gdy część została zabrana; oznacza więc wszystkich pozostałych, nie mających sposobności stania się Oblubienicą, tj. cały nie wybrany świat składający się z żywych i umarłych.- => ostatek z rodzaju ludzkiego
szukali Pana=> Podczas 1000-lecia
i=> nawet Grecy.- wszyscy narodowie=> z pogan.-
=> nie wybrane narody.-
nad którymi wzywano imienia mojego=> znaczy, że cały świat, jako odkupiona własność naszego Pana otrzymuje Jego Imię, którym nazywać Go będą, tak jak każda własność nieruchoma musi posia-dać w dokumencie imię i nazwisko właściela.-Dz.15:18
Sprawy Jego => Niepowodzenie lub zmiana w planie Bożym jest niemożliwą.
Amos. 9:11
Dnia onego => Na początku 1000-lecia.
Wystawię => Na stałe.
Przybytek => Panowanie, królowanie, dom.
Dawidowy => Potomstwu Dawida -- Chrystusowi.
A obaliny => Ruiny narodu Żydowskiego.
A pobuduję => "A tak wszystek Izrael będzie zbawiony". Rz.11:26.
Dnia onego => w 1000-leciu.- wystawię => wzniosę w królewskości.- upadły => w czasie zdetronizowania Sedekiasza w 607 r. pne; w tym to roku upadł królewski dom Dawida, tj. przestał panować.- przybytek Dawidowy => dom, rodzinę Dawida, w większym synu wielkiego Dawida -- Jezusie.- i obaliny jego naprawię => od czasu upadku królewskiego domu Dawida, Izrael jako królestwo był w ruinach; lecz to królestwo ma być odbudowane przy powrocie Pana, gdy będzie dane świadectwo w całym świecie tyczące wyboru Oblubienicy Chrystusowej.
a pobuduję go => Królestwo
Amos. 9:12
Ostatki Edomczyków => Chrześcijaństwo.
Imienia mego => Którzy szczerze pragną powrócić do harmonii z Bogiem, jako członkowie rodziny Chrystusa.
aby posiedli ostatki Edomczyków => ci z ludzi, którzy pozostaną.
i => nawet.
wszystkie narody => pogańskie.
nad którymi wzywano => wyciśnięto ślad.
imienia mojego => mojego charakteru.-

=> Boskie imię jest wzywane nad nimi na podstawie Okupu, który uczynił ich Jego własnością - "dro-goście kupieni".-
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2021-05-26, 10:45   

nike napisała

Cytat:
Dz.15:16
Potem => Gdy lud spomiędzy pogan zostanie wybrany i gdy Kościół zostanie zgromadzony z końcem Wieku Ewangelii i końcu czasu pogan.
Powrócę => Łaska Boża powróci do Izraela.
I odbuduję przybytek => Na stałe królestwo i panowanie.
Dawidowy => Potomstwu Dawida, którym jest Chrystus.
Ruiny jego => Upadły dom izraelski.
Odbuduję => "A tak wszystek Izrael będzie zbawiony", Rzym.11:26.
Potem=> po nawiedzeniu pogan celem wyboru Oblubienicy
się wrócę=> nastąpi Wtóre Przyjście
a pobuduję=> wzniosę w królewskości
za się przybytek Dawidowy=> dom, rodzinę Dawida, w większym synu wielkiego Dawida -- Jezusie.- upadły=> w czasie zdetronizowania Sedekiasza w 607 r. pne; w tym to roku upadł królewski dom Dawida, tj. przestał panowaća obaliny jego za się pobuduję=> od czasu upadku królewskiego domu Dawida, Izrael jako królestwo był w ruinach; lecz to królestwo ma być odbudowane przy powrocie Pana, gdy będzie dane świadectwo w całym świecie tyczące wyboru Oblubienicy Chrystusowej i znowu go wystawię=> Królestwo.
Dz.15:17
Pozostali ludzie => Wszystek rodzaj ludzki.
Szukali Pana => Podczas Tysiąclecia.
Wzywano imienia mego => Którzy szczerze będą starali się powrócić do harmonii z Bogiem jako członkowie rodziny Chrystusa.
Aby ci co pozostali z ludzi=> ci co pozostali, gdy część została zabrana; oznacza więc wszystkich pozostałych, nie mających sposobności stania się Oblubienicą, tj. cały nie wybrany świat składający się z żywych i umarłych.- => ostatek z rodzaju ludzkiego
szukali Pana=> Podczas 1000-lecia
i=> nawet Grecy.- wszyscy narodowie=> z pogan.-
=> nie wybrane narody.-
nad którymi wzywano imienia mojego=> znaczy, że cały świat, jako odkupiona własność naszego Pana otrzymuje Jego Imię, którym nazywać Go będą, tak jak każda własność nieruchoma musi posia-dać w dokumencie imię i nazwisko właściela.-Dz.15:18


Kiedy był koniec czasu pogan?
Proroctwo Daniela i Objawienia wskazuje ,że w 1914 roku skończyły się czasy pogan a Jezus wstąpił na tron w niebie.
Nastały czasy końca czyli "dni ostatnie."tego systemu rzeczy.

2 Tymoteusza 3:1-5

Wiedz, że w dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy, trudne do zniesienia. Bo ludzie będą kochać samych siebie, kochać pieniądze, będą chełpliwi, wyniośli, będą rzucać bluźnierstwa, będą nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, nielojalni, pozbawieni naturalnych uczuć, zawzięci, będą rzucać oszczerstwa, będą nieopanowani, brutalni, będą nienawidzić tego, co dobre, dopuszczać się zdrady, będą zuchwali, nadęci pychą, będą kochać przyjemności, a nie będą kochać Boga, będą zachowywać pozory religijności, ale nie będzie ona oddziaływać na ich życie. Od takich się odwróć.

Niektórzy wierzą, że dni ostatnie skończą się zniszczeniem ziemi i wszystkich, którzy na niej żyją, a inni mają nadzieję, że sytuacja się poprawi. A co ty o tym sądzisz?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2021-05-26, 21:28   

Czasy pogan zakończyły się w 1914 roku i od tej pory rozpoczął się ucisk, tak my wierzymy.
Skąd ŚJ. zaczerpnęli wiedzę o królowaniu Jezusa od 1914 roku?
My wierzymy,ze Jezus po raz drugi przyszedł w 1874 roku i od tej pory niszczy zły porządek rzeczy na ziemi.

2Tym. 3: 1
Ostateczne dni => "A duch jawnie mówi, iż w ostateczne czasy odstąpią niektórzy od wiary", 1 Tym.4:1.
Czasy trudne => A nie nawrócenie świata do Boga, jak się wielu spodziewało lub spodziewa.
Nastaną => Greckie słowo "enistemi" znaczy: będą obecne. Ponieważ książę ciemności będzie się starał utrzymać przy swojej władzy i panowaniu.
2Tym. 3: 2
Ludzie => Chrześcijanie z imienia.
Siebie miłujący => Samolubstwo jest szczególną charakterystyką naszych czasów.
Łakomi => Miłość pieniędzy, sławy, przepychu, itp.
Chlubni => Przyznający sobie to, co się należy Bogu. Czy był kiedykolwiek czas, ażeby ludzie tak się chełpili jak teraz?
Pyszni => Z bogactw, urodzenia, sekty lub z siebie.
Bluźniercy => Przedstawiający w fałszywym świetle Boży charakter i Jego plan zbawienia, rzucając potwarz jedni na drugich. Występujący przeciw nauce Chrystusa jak również tym, co ją głoszą.
Nieposłuszni => Greckie słowo "apeithes" tłumaczy się: co nie chcą dać się przekonać, co nie mają właściwych poglądów.
Rodzicom => I w ogóle wyższym władzom. W naszych czasach ogromna większość straciła wzgląd na porządek rodzinny ustanowiony przez Boga.
Niewdzięczni => Brak wdzięczności dla Boga i człowieka, a powodzenie swoje przypisują swoim zdolnościom lub szczęściu.
Niepobożni => Nie poświęceni Bogu.
będą ludzie=> [mężowie]; tacy jak opisani w Dz.20:29,30; odnosi się do religijnych wodzów.-
2Tym. 3: 3
Bez przyrodzonej miłości => Tych słów nie ma w rękopisie Synaickim.
Przymierza nie trzymają => Greckie słowo "aspondos" znaczy: niepoprawni, nieubłagani, uparci, w ustawicznej nieprzyjaźni.
Potwarcy => Gotowi do fałszywego oskarżenia swych przeciwników.
Niepowściągliwi => Greckie słowo "akrates" znaczy: że nie ma nad sobą kontroli, jest porywczy.
Nie miłujący => Greckie słowo "aphilagathos" znaczy: nieprzyjazny.
Dobrych => Chrześcijanin z imienia gardzi prawdziwie świętym i zdaje mu się, że jego wyznanie zupełnego ofiarowania się Bogu na służbę jest hipokryzją.
2Tym. 3: 4
Zdrajcy => Nie godni zaufania; sprzedaliby najlepszych przyjaciół dla samolubnych celów. Gotowi złamać umowę, gdy to może przynieść korzyść zdrajcy.
Skwapliwi => Pełni własnej samowoli, nie poddani pod zmysł Chrystusa.
Nadęci => Mający przesadne pojęcie o swoich zdolnościach. Prawie połowa z nich jest beznadziejnie chora w umyśle, stracili rozum z powodu błędnego o sobie pojęcia.
Rozkosze miłujący => Światowe przyjemności, sławę.
Niżeli Boga => Przekładając wolę swoją nad wolę Boga.
2Tym. 3: 5
Kształt pobożności => Wielcy zwolennicy obchodzenia i zachowywania pewnych dni, obrządków, ceremonii i władzy kościelnej.
Skutku się zaparli => Swoim życiem.
I tych się chroń => "Wynijdźcie od nich ludu mój", Obj.18:4. "A nie spółkujcie z uczynkami niepożytecznymi ciemności, ale je raczej strofujcie", Efez.5:11.
Którzy mają kształt pobożności, ale się skutku jej zaparli=> Lecz dlaczego mógłby ktoś, który raz otrzymał Prawdę, starać się ją przekręcać? Apostoł odpowiada, że ich celem miało być "ażeby pociągnąć za sobą uczniów." (Dzieje Ap. 20:29, 30). I dla tej przyczyny, aby pociągnąć uczni za sobą, pod-trzymują kształt pobożności, choć skutku się jej zaparli, jedyny skutek, przez który upadły rodzaj ludzki jest uznany pobożnym lub sprawiedliwym przed Bogiem, jest to siła "skutek" drogocennej Krwi Chrystusowej, która oczyszcza nas od wszystkich grzechów, tak długo jak uznajemy i przyjmujemy to zbawienie przez wiarę w Jego Krew.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2021-05-27, 08:01   

tessa napisał/a:
14 Symeon wyczerpująco opowiedział, jak Bóg po raz pierwszy zwrócił uwagę na inne narody, żeby wybrać spośród nich lud, który by nosił Jego imię.

Tesso z jakiego przekładu korzystasz cytując:?
„14 Symeon wyczerpująco opowiedział, jak Bóg po raz pierwszy zwrócił uwagę na inne narody, żeby wybrać spośród nich lud, który by nosił Jego imię.

Wszystkie inne przekłady piszą o tym, że to Bóg wybierał sobie lud „dla swego imienia”- czyli dla Siebie, a nie w tym celu, aby oni bezprawnie nosili imię Boga!

Dz 15:14 EKU "Szymon opowiedział, jak najpierw Bóg zatroszczył się, żeby wybrać sobie lud spośród pogan."
Dz 15:14 KUL "Szymon opowiedział, jak to przede wszystkim sam Bóg chciał spomiędzy pogan wybrać lud imieniu swemu."
Dz 15:14 UBG "Szymon powiedział, jak najpierw Bóg wejrzał na pogan, aby z nich wybrać lud dla swego imienia."
Dz 15:14 WSP "Szymon Piotr opowiedział nam właśnie, że sam Bóg postanowił wybrać spośród pogan lud dla siebie."

Uważaj, co czytasz!
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2021-05-27, 12:04   

nike pisze
Cytat:
Czasy pogan zakończyły się w 1914 roku i od tej pory rozpoczął się ucisk, tak my wierzymy.
Skąd ŚJ. zaczerpnęli wiedzę o królowaniu Jezusa od 1914 roku?
My wierzymy,ze Jezus po raz drugi przyszedł w 1874 roku i od tej pory niszczy zły porządek rzeczy na ziemi.


Wielki ucisk jest jeszcze przed nami.
Wielki ucisk będzie najtrudniejszym okresem w historii ludzkości. Według proroctw biblijnych przypadnie on na „dni ostatnie” czy też „czas końca” ​(2 Tymoteusza 3:1; Daniela 12:4). Będzie to „ucisk, jakiego nie było od początku stworzenia, które Bóg stworzył, aż do tego czasu i nigdy więcej nie będzie” ​(Marka 13:19; Daniela 12:1; Mateusza 24:21, 22).

https://www.jw.org/pl/nau...a/wielki-ucisk/

Gdy zaczęły się czasy pogan nie było na tronie żadnego króla ,który by rządził z ramienia Jehowy Boga.Ostatnim królem był Sedekiasz.
Do tego króla mówi Jehowa:

Ezechiela 21:26-27

Oto co mówi Wszechwładny Pan, Jehowa: ‚Ściągnij zawój, zdejmij koronę. Nic nie będzie już takie samo. Poniżony zostanie wywyższony a wyniosły poniżony. W ruinę, w ruinę, w ruinę ją zamienię. Nie będzie ona należeć do nikogo, aż przyjdzie ten, który ma prawo do sprawowania władzy, i jemu ją dam.

Czasy pogan skończyły się w 1914 roku i w tym czasie Jehowa Bóg dał władzę Jezusowi.
Na początku swej władzy Jezus strącił Szatana z nieba w pobliże ziemi.Objawienie 12:7-12
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2021-05-27, 12:17   

Cytat:
Tesso z jakiego przekładu korzystasz cytując:?


Korzystam z tego przekładu:

https://www.jw.org/pl/bib...studium/ksiegi/

Ale w innych przekładach werset ten brzmi:

Biblia Warszawska

Dz 15:14

"Szymon opowiedział ,jak to Bóg pierwszy zatroszczył się o to,aby spomiędzy pogan wybrać lud
dla imienia swego".


Grecko-polski NT wyd interlinearne

Szymo n wyjaśnił jak najpierw Bóg przyjrzał się (aby)wziąć z pogan lud imieniu Jego *

*sens swojemu.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2021-05-27, 13:21   

tessa napisał/a:
Cytat:
Tesso z jakiego przekładu korzystasz cytując:?


Korzystam z tego przekładu:

https://www.jw.org/pl/bib...studium/ksiegi/

Wiem, wiem... :-D
Tylko tam mogli tak zmanipulować tekst.
Naprawdę nie widzisz różnicy w sformuowaniach?
Co innego wybrać lud Bogu, a co innego nazywać się Jego Imieniem.
Tym ludem "dla imienia Bożego" jest "malutkie stadko", powołani i wybrani ze świata.
Ciało Chrystusowe, Jego małżonka.
Nie każdy czytający "Strażnicę" jest wybranym przez Stwórcę!
Tym ludem "dla Imienia" nie jest nawet "wielki lud" z Objawienia!
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2021-05-27, 14:46   Jak zostaliśmy Świadkami Jehowy z książki ŚJ Głosiciele KB

W VIII wieku p.n.e. Jehowa pobudził Izajasza do spisania słów:

„‚Wy jesteście moimi świadkami’, brzmi wypowiedź Jehowy, ‚jak i sługą moim, którego wybrałem, abyście wiedzieli i wierzyli we mnie, i abyście rozumieli, że jestem Ten sam. Przede mną nie utworzono Boga, a po mnie dalej żadnego nie było. (...) Wy jesteście moimi świadkami’, brzmi
wypowiedź Jehowy, ‚a ja jestem Bogiem’” (Izaj. 43:10, 12, NW).

W roku 1914 narodziło się w niebiosach Królestwo Boże, którego mesjańskim Władcą jest Jezus. Kiedy w roku 1925 Strażnica wyjaśniała tę sprawę, w 11 różnych numerach wspomniano o proroczym nakazie składania świadectwa na rzecz Jehowy, zawartym w 43 rozdziale Księgi Izajasza.

W głównym artykule Strażnicy z 1 stycznia 1926 roku zadano mobilizujące pytanie: „Kto uczci Jehowę?” Podczas następnych pięciu lat w 46 wydaniach Strażnicy omawiano niektóre fragmenty Księgi Izajasza 43:10-12 i za każdym razem odnoszono je do prawdziwych chrześcijan. * W roku 1929 podkreślono, że doniosła kwestia sporna, wobec której stoją wszystkie rozumne stworzenia, wiąże się z uczczeniem imienia Jehowy. A podczas omawiania wynikających stąd powinności sług Jehowy często rozważano Księgę Izajasza 43:10-12.

Jak zatem widać, dzięki studiowaniu Biblii wielokrotnie kierowano uwagę na obowiązek okazywania się świadkami Jehowy. Nie zajmowano się przy tym nazwą jakiejś grupy, lecz dziełem, które ma ona wykonywać.

Ale pod jakim mianem winni być znani ci świadkowie? Jaka nazwa byłaby najodpowiedniejsza, biorąc pod uwagę pełnioną przez nich działalność? Do jakich wniosków prowadzi samo Słowo Boże? Zagadnienia te rozważono na zgromadzeniu zorganizowanym w dniach od 24 do 30 lipca 1931 roku w Columbus w stanie Ohio.
W innym przemówieniu, wygłoszonym nieco później tegoż dnia, brat Rutherford rozwinął tę myśl, uzasadniając potrzebę przyjęcia odrębnej nazwy *. A na co wskazywało w tej sprawie samo Pismo Święte? Mówca przytoczył Dzieje Apostolskie 15:14, gdzie zwrócono uwagę na zamierzenie Boga dotyczące wybrania z narodów „ludu dla swego imienia”. Podkreślił również, iż zgodnie z Księgą Objawienia 3:14 Jezus Chrystus jest „świadkiem wiernym i prawdziwym”.
W innym przemówieniu, wygłoszonym nieco później tegoż dnia, brat Rutherford rozwinął tę myśl, uzasadniając potrzebę przyjęcia odrębnej nazwy . A na co wskazywało w tej sprawie samo Pismo Święte? Mówca przytoczył Dzieje Apostolskie 15:14, gdzie zwrócono uwagę na zamierzenie Boga dotyczące wybrania z narodów „ludu dla swego imienia”. Podkreślił również, iż zgodnie z Księgą Objawienia 3:14 Jezus Chrystus jest „świadkiem wiernym i prawdziwym”. Przytoczył słowa Jezusa z Ewangelii według Jana 18:37: „Po to na świat przyszedłem, żeby dać świadectwo prawdzie”. Potem skierował uwagę na List 1 Piotra 2:9, 10, gdzie powiedziano, iż słudzy Boży mają ‛szeroko oznajmiać wspaniałe przymioty tego, który ich powołał z ciemności do swego zdumiewającego światła’. Po omówieniu szeregu wersetów z Księgi Izajasza, z których nie wszystkie wówczas dobrze rozumiano, doszedł w swych wywodach do punktu kulminacyjnego, cytując Izajasza 43:8-12, gdzie między innymi podano Boskie orzeczenie: „‚Wy jesteście moimi świadkami’, brzmi wypowiedź Jehowy, ‚a ja jestem Bogiem’” (NW). Jaki wniosek wyciągnęli więc słudzy Jehowy ze studium Jego Słowa? Jaka nazwa harmonizowałaby ze sposobem, w jaki Bóg się nimi posługiwał?

Jednoznaczna odpowiedź na owe pytania została zawarta w rezolucji, którą entuzjastycznie przyjęto na tym zgromadzeniu. Oznajmiono w niej między innymi:

„Chcąc podać do wiadomości nasze prawdziwe stanowisko, w przekonaniu, że pozostaje to w harmonii z wolą Bożą wyrażoną w Jego Słowie, OŚWIADCZAMY, co następuje:

„ŻE darzymy ogromną miłością brata Charlesa T. Russella ze względu na jego dzieło i że z radością przyznajemy, iż Pan się nim posługiwał i obficie błogosławił jego pracy, jednak stosownie do Słowa Bożego nie możemy przystać na to, by nas nazywano ‚russellitami’; że Towarzystwo Biblijne i Traktatowe — Strażnica, Międzynarodowe Stowarzyszenie Badaczy Pisma Świętego oraz Stowarzyszenie Kazalnicy Ludowej to jedynie nazwy korporacji, które utworzyliśmy jako społeczność chrześcijan i którymi zarządzamy oraz posługujemy się do prowadzenia dzieła zgodnie z przykazaniami Bożymi, niemniej nie jest rzeczą słuszną, by którakolwiek z tych nazw była nam nadawana albo odnosiła się do nas jako do grona chrześcijan postępujących śladami naszego Pana i Mistrza, Chrystusa Jezusa; że badamy Pismo Święte, ale jako grono chrześcijan tworzących pewne stowarzyszenie nie przybieramy nazwy ‚Badacze Pisma Świętego’ i nie życzymy sobie, by używano tej lub podobnych nazw do oznaczenia naszej właściwej pozycji przed Panem; że nie chcemy nosić imienia jakiegokolwiek człowieka ani być od niego nazywani;

„ŻE będąc odkupieni drogocenną krwią Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela, oraz usprawiedliwieni i spłodzeni przez Jehowę Boga, i powołani do Jego Królestwa, bez wahania oświadczamy, że jesteśmy całkowicie poddani Jehowie Bogu i Jego Królestwu; że jesteśmy sługami Jehowy Boga upoważnionymi do wykonania w Jego imieniu pewnego dzieła, mianowicie dawania — zgodnie z Jego przykazaniem — świadectwa o Jezusie Chrystusie i powiadamiania ludzi, iż Jehowa jest prawdziwym i wszechmocnym Bogiem. Z radością więc obieramy i przyjmujemy imię, które Pan Bóg wypowiedział swymi ustami, i pragniemy, by nas znano pod tym imieniem i nazywano nim, a mianowicie: Świadkowie Jehowy (Izaj. 43:10-12)”.

Burza oklasków, jaka się zerwała po odczytaniu całej rezolucji, stanowiła dowód, że obecni w pełni zgadzali się z jej treścią.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2021-05-28, 09:57   Re: Jak zostaliśmy Świadkami Jehowy z książki ŚJ Głosiciele

tessa napisał/a:
Burza oklasków, jaka się zerwała po odczytaniu całej rezolucji, stanowiła dowód, że obecni w pełni zgadzali się z jej treścią.

Od razu mam w oczach wiwatujące tłumy po przemówieniu Hitlera w latach 30-tych.
Podobnie było ze Stalinem, Kim Ir Sen`em...
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2021-05-28, 17:50   

Cytat:

tessa napisał/a:
Burza oklasków, jaka się zerwała po odczytaniu całej rezolucji, stanowiła dowód, że obecni w pełni zgadzali się z jej treścią.

Od razu mam w oczach wiwatujące tłumy po przemówieniu Hitlera w latach 30-tych.
Podobnie było ze Stalinem, Kim Ir Sen`em...





Porównanie niezbyt właściwe :(

A byłeś może na zgromadzeniu Świadków Jehowy?

Jeśli nie ,to żałuj.Panuje na nich wspaniała atmosfera.Ludzie ze wszystkich narodów odbierają ten sam program. Te doniosłe wydarzenia teokratyczne przyczyniły się do wywyższenia imienia Jehowy i pomagają nam jeszcze lepiej ‛przypisywać Jehowie chwałę należną jego imieniu’

Psalm 96:8
Oddajcie Jehowie chwałę należną Jego imieniu,
przynieście dar i wejdźcie na Jego dziedzińce.

On doprawdy zasługuje na to, by Go wysławiać za cudowne dzieła stwórcze, które odzwierciedlają Jego wspaniałe przymioty (Hioba 37:14; Obj. 4:11).

Nasz Boże, Jehowo, Tobie należy się chwała, szacunek i moc, bo to Ty stworzyłeś wszystko i z Twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone”
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2021-05-29, 19:10   

Tesso nie jest zupełnie tak jak piszesz.
Ponieważ Izajasz mówi, że kiedy Kościół będzie nazwany nowym imieniem, poganie (świat w ogólności) oglądają (dostrzegą) jego sprawiedliwość, a wszyscy królowie ujrzą jego chwałę; lecz ogół świata nie rozpoznał Kościoła jako takiego, gdy on znajdował się w ciele (1 Jana 3:1). Podobnie nowe imię na białym kamieniu (Obj. 2:17) nie może odnosić się do nazwy nadanej w tym życiu, ponieważ werset ten wskazuje, że to nowe imię nie będzie znane nikomu prócz tych, którzy je przyjmują, podczas gdy nazwa „Świadkowie Jehowy" jest powszechnie znana ogółowi. Nowe imię w tych wersetach wyraźnie odnosi się do nowej natury i urzędu, który Bóg Jehowa udzieli Swemu wiernemu Kościołowi, „Małżonce Baranka", w niebie, a nie do jakiejkolwiek nazwy nadanej w tym życiu.
Jednakże, mimo że w proroctwie Iz. 62:2 i w Obj. 2:17 nie ma żadnego szczególnego odniesienia do nazwy „Świadkowie Jehowy" [ani też nigdzie w Biblii nie występuje ona jako taka], jest rzeczą właściwą, by WSZYSTKICH PRAWDZIWYCH CHRZEŚCIJAN w Wieku Ewangelii określać świadkami Jehowy, gdyż rzeczywiście są nimi w takim stopniu, w jakim głoszą Prawdę. W proroctwie Iz.43:10,12; 44:8 Bóg Jehowa mówi do Swego ludu: „jesteście moimi świadkami"; w Jana 18:37 i w Obj. 3:14 Sam Jezus jest opisany jako świadek Jehowy; z Dz.Ap. 22:14,15 dowiadujemy się, że Apostoł Paweł został wybrany przez Jehowę na jednego z Jego świadków. Jezus powiedział swojemu Kościołowi: „będziecie mi świadkami ... aż do ostatniego kraju ziemi" (Dz.Ap. 1:8) i była im powierzona posługa pojednania, będąc „ambasadorami Chrystusa, Bóg nawołuje przez nas ... jednajcie się z Bogiem" (2 Kor. 5:18-20, RSV). Chociaż Pismo Święte wskazuje, że wszyscy prawdziwi chrześcijanie są w rzeczywistości świadkami Jehowy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2021-05-30, 06:34   

[quote="tessa"]
Cytat:

A byłeś może na zgromadzeniu Świadków Jehowy?

A byłaś kiedyś na konwencji Badaczy Pisma Świetego?

Cytat:
Porównanie niezbyt właściwe :(

Droga Tesso- wiwatujący tłum nie zawsze oznacza wolę i akceptację Bożą.
TY, i tobie podobni mają akceptować wyłącznie pokarm podawany kanałem.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2021-05-30, 06:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2021-05-30, 15:45   

nike napisał/a:
Tesso nie jest zupełnie tak jak piszesz.
Ponieważ Izajasz mówi, że kiedy Kościół będzie nazwany nowym imieniem, poganie (świat w ogólności) oglądają (dostrzegą) jego sprawiedliwość, a wszyscy królowie ujrzą jego chwałę; lecz ogół świata nie rozpoznał Kościoła jako takiego, gdy on znajdował się w ciele (1 Jana 3:1). Podobnie nowe imię na białym kamieniu (Obj. 2:17) nie może odnosić się do nazwy nadanej w tym życiu, ponieważ werset ten wskazuje, że to nowe imię nie będzie znane nikomu prócz tych, którzy je przyjmują, podczas gdy nazwa „Świadkowie Jehowy" jest powszechnie znana ogółowi. Nowe imię w tych wersetach wyraźnie odnosi się do nowej natury i urzędu, który Bóg Jehowa udzieli Swemu wiernemu Kościołowi, „Małżonce Baranka", w niebie, a nie do jakiejkolwiek nazwy nadanej w tym życiu.
Jednakże, mimo że w proroctwie Iz. 62:2 i w Obj. 2:17 nie ma żadnego szczególnego odniesienia do nazwy „Świadkowie Jehowy" [ani też nigdzie w Biblii nie występuje ona jako taka], jest rzeczą właściwą, by WSZYSTKICH PRAWDZIWYCH CHRZEŚCIJAN w Wieku Ewangelii określać świadkami Jehowy, gdyż rzeczywiście są nimi w takim stopniu, w jakim głoszą Prawdę. W proroctwie Iz.43:10,12; 44:8 Bóg Jehowa mówi do Swego ludu: „jesteście moimi świadkami"; w Jana 18:37 i w Obj. 3:14 Sam Jezus jest opisany jako świadek Jehowy; z Dz.Ap. 22:14,15 dowiadujemy się, że Apostoł Paweł został wybrany przez Jehowę na jednego z Jego świadków. Jezus powiedział swojemu Kościołowi: „będziecie mi świadkami ... aż do ostatniego kraju ziemi" (Dz.Ap. 1:8) i była im powierzona posługa pojednania, będąc „ambasadorami Chrystusa, Bóg nawołuje przez nas ... jednajcie się z Bogiem" (2 Kor. 5:18-20, RSV). Chociaż Pismo Święte wskazuje, że wszyscy prawdziwi chrześcijanie są w rzeczywistości świadkami Jehowy.


Ogólnie zgadzam się z powyższym ,ale biały kamyk,który dostanie w każdy pomazaniec Jehowy Boga oznacza bliską więż z Bogiem bliska zażyłość.jaką mają synowie od Ojca.Każdy syn jest inny i każda relacja syna z Bogiem jest inna.

„‚Kto ma uszy, niech słucha, co duch mówi do zborów: Zwyciężającemu dam trochę ukrytej manny i biały kamyk. Na tym kamyku będzie napisane nowe imię, którego nie zna nikt oprócz tego, kto je otrzymuje’.

Bóg kilka razy zmienił imię ludziom ,jak np Abram i jego żona Saraj -potem Abraham i Sara.
Znaczyło to na bliską więż z Bogiem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13