FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Upadł, upadł Babilon wielki.
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13548
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 327/608
 53%
Wysłany: 2019-02-12, 21:49   Upadł, upadł Babilon wielki.

Już za późno, żeby uratować Kościół takim, jakim go znaliśmy. Jest skończony"

https://www.tvn24.pl/prob...6VaHgiqJRF9Xzg4
Ap 18:2 bg "I zawołał potężnie głosem wielkim, mówiąc: Upadł, upadł Babilon on wielki i stał się przybytkiem czartów i mieszkaniem wszelkiego ducha nieczystego, i mieszkaniem wszelkiego ptastwa nieczystego i przemierzłego."
Taki kolos, tyle wieków, ale tak jak Daniel wytłumaczył sen Nabuchodonozorowi o posągu który miał stopy z żelaza zmieszanego z gliną, to jest system papieski, który już tak nabroił i przy okazji nagrabił sobie, że w końcu upadnie, Biblia mówi,ze UPADEK JEGO BĘDZIE WIELKI
W Irlandii już prawie UPADŁ.

Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-02-12, 22:19   Re: Upadł, upadł Babilon wielki.

nike napisał/a:
Już za późno, żeby uratować Kościół takim, jakim go znaliśmy. Jest skończony"



A bramy piekielne go nie przemogą......
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-02-12, 22:21   Re: Upadł, upadł Babilon wielki.

nike napisał/a:

o posągu który miał stopy z żelaza zmieszanego z gliną, to jest system papieski, D


Jakieś argumenty na poparcie tej bredni? Najlepiej z Pisma
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13548
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 327/608
 53%
Wysłany: 2019-02-13, 11:08   

Markerów napisał/a:
A bramy piekielne go nie przemogą......

Bramy piekieł odnoszą się do 144000 prawdziwego kościoła [Zboru] który założył Jezus, a nie tego zepsutego kościoła zbrodniczego rzymskiego.
Markerów napisał/a:
nike napisał/a:

o posągu który miał stopy z żelaza zmieszanego z gliną, to jest system papieski, D


Jakieś argumenty na poparcie tej bredni? Najlepiej z Pisma


Bredni powiadasz? A więc czytaj:

Dan.2:31-45

Daniel wytłumaczył sen, mówiąc „Ty, królu, miałeś widzenie: Oto olbrzymi posąg stał przed tobą; wielki był ów posąg, potężny jego blask, a straszny jego wygląd. Głowa tego posągu była ze szczerego złota, jego pierś i jego ramiona ze srebra, jego brzuch i jego biodra z miedzi, jego golenie z żelaza, jego nogi po części z żelaza, po części z gliny. Patrzyłeś, a wtem bez udziału rąk oderwał się (był odcięty) od góry kamień, uderzył w ten posąg w nogi z żelaza i gliny, i skruszył je. „Wtedy rozsypało się w kawałki żelazo, glina, miedź, srebro i złoto, i było to wszystko jak plewa na klepisku w lecie; i rozniósł to wiatr, tak że nie było po nich śladu. Kamień zaś, który uderzył w posąg stał się wielką górą i wypełnił całą ziemię.
„Ale po tobie powstanie inne królestwo, słabsze niż twoje, a potem trzecie królestwo z miedzi, które opanuje całą ziemię. Czwarte królestwo będzie mocne jak żelazo, bo żelazo wszystko kruszy i łamie; i jak żelazo, które kruszy, tak i ono wszystko skruszy i zdruzgocze. A że widziałeś nogi i palce po części z gliny, a po części z żelaza, znaczy, że królestwo będzie rozdzielone, lecz będzie miało coś z trwałości żelaza, jak widziałeś żelazo zmieszane z ziemią gliniastą. A to, że palce u nóg po części z żelaza, a po części z gliny, znaczy, że królestwo będzie po części mocne, a po części kruche”.
Studiujący historię z łatwością zauważą, pośród licznych mniejszych imperiów, jakie powstały na ziemi, te cztery opisane przez Daniela. Określa się je mianem IMPERIÓW OGÓLNOŚWIATOWYCH3. Pierwszym był Babilon – głowa ze złota (werset 38); drugim – Medo-Persja, zwycięzca Babilonu, piersi ze srebra; trzecim – Grecja, zwycięzca Medo-Persji, brzuch z miedzi; czwartym – Rzym, potężne królestwo, golenie z żelaza, a stopy – mieszanina gliny z żelazem. Trzy z nich już przeminęły, a czwarte, rzymskie, utrzymywało władzę nad światem w czasie narodzenia naszego Pana. Czytamy o tym: „...wyszedł dekret cesarza Augusta, aby spisano cały świat” – Łuk. 2:1 Imperium żelazne, Rzym, było zdecydowanie najpotężniejsze i trwało dłużej niż poprzednie. Ten podział przedstawiony jest w dziesięciu palcach posągu. Stopy będące mieszaniną gliny z żelazem przedstawiają połączenie kościoła z państwem. Tę mieszaninę Pismo Święte nazywa „Babilonem” – zamieszaniem. Kamień jest symbolem prawdziwego Królestwa Bożego, a Babilon zamienił kamień na jego imitację – glinę, którą połączył z pozostałościami [żelaza] imperium rzymskiego. Ten zmieszany system, kościół i państwo, kościół nominalny poślubiony królestwom tego świata, który Pan nazywa Babilonem, zamieszaniem, ośmiela się określać siebie mianem chrześcijaństwa – królestwa Chrystusowego. Daniel wyjaśnia: „A że widziałeś żelazo zmieszane z gliniastą ziemią, znaczy: zmieszają się z sobą [zmieszanie się kościoła z państwem – Babilon], lecz jeden nie będzie się trzymał drugiego, tak jak żelazo nie może się zmieszać z gliną”. Nie mogą się całkowicie połączyć. „W dniach owych królów [królestw przedstawionych przez palce, tak zwanych „królestw chrześcijańskich” albo „chrześcijaństwa”] Bóg niebios ustanowi królestwo, które nigdy nie zginie, królestwo, które nie przejdzie na inny naród. Zmiażdży i zniszczy wszystkie owe królestwa, ono zaś będzie trwać na wieki” – Dan. 2:43, 44
. System papieski długo utrzymywał, że jest owym królestwem z nieba, obiecanym przez Boga, i że wypełniając to proroctwo papiestwo w istocie pokruszyło na kawałki i wchłonęło wszystkie inne królestwa. Jednak prawda jest inna: nominalny kościół połączony jest z ziemskimi mocarstwami jedynie tak, jak glina z żelazem, papiestwo nigdy nie było prawdziwym Królestwem Bożym, lecz jedynie jego imitacją. Jednym z najlepszych dowodów, że papiestwo nie zniszczyło i nie wchłonęło ziemskich królestw jest fakt, że one nadal istnieją. A teraz błotnista glina wyschła i stała się „krucha”, tracąc swą lepkość. Żelazo i glina przejawiają oznaki rozpadu, szybko się zatem skruszą, gdy zostaną uderzone przez „kamień” prawdziwego Królestwa.

Z Tomu I Pastora Russella.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-02-13, 16:27   

nike napisał/a:
[
. System papieski długo utrzymywał, że jest owym królestwem z nieba, obiecanym przez Boga, i że wypełniając to proroctwo papiestwo w istocie pokruszyło na kawałki i wchłonęło wszystkie inne królestwa.


System papieski długo utrzymywał.... Ha ha naprawdę rozbawiłas mnie :) . Co ty mi tu za tomy wklejasz?
To raczej bracia odłączeni próbują tzw system papieski (a to dobre) dopasować pod swoją naciągana interpretuje......
Biblia wyraźnie ukazuje kim lub czym jest babilon....
jakoby nierządnica z owego objawienia to był Kościół Katolicki,Watykan,czy Rzym.
Nic bardziej mylnego i dosłownie za pomocą dwóch wersetów można obalić tę tezę i odpowiedzieć na pytanie kim jest nierządnica z Apokalipsy. :)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-02-13, 16:57   

Markerów napisał/a:
Biblia wyraźnie ukazuje kim lub czym jest babilon....

Rzym papieski jest przedłużeniem Rzymu cesarskiego. Rościł sobie prawo do rządzenia światem, i starał się naginać do tego wszystkich a szczególnie królów i cesarzy.

Kościół katolicki odziedziczył wszystko, co pozostawiło mu imperium rzymskie.
Papieże przybrali purpurę i szkarłat cesarzy, a po Konstantynie Wielkim takie tytuły, jak Pontifex Maximus czy Vicarius Christi.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-02-13, 20:11   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Biblia wyraźnie ukazuje kim lub czym jest babilon....

Rzym papieski jest przedłużeniem Rzymu cesarskiego. Rościł sobie prawo do rządzenia światem, i starał się naginać do tego wszystkich a szczególnie królów i cesarzy.

Kościół katolicki odziedziczył wszystko, co pozostawiło mu imperium rzymskie.
Papieże przybrali purpurę i szkarłat cesarzy, a po Konstantynie Wielkim takie tytuły, jak Pontifex Maximus czy Vicarius Christi.


Wyjasnij czym jest pontifex maximum bo coś mi się wydaje że masz nikłe pojęcie o tym :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13548
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 327/608
 53%
Wysłany: 2019-02-13, 21:08   

Markerów napisał/a:
System papieski długo utrzymywał.... Ha ha naprawdę rozbawiłas mnie :) . Co ty mi tu za tomy wklejasz?

Że ty jesteś cienias z historii to od dawna zauważyłam, tym bardziej,ze ja już pisałam o tysiącleciu papiestwa.
Markerów napisał/a:
To raczej bracia odłączeni próbują tzw system papieski (a to dobre) dopasować pod swoją naciągana interpretuje......

szczególnie tutaj.
Markerów napisał/a:
Biblia wyraźnie ukazuje kim lub czym jest babilon....

Skoro biblia ukazuje to z tekstem proszę
Markerów napisał/a:
jakoby nierządnica z owego objawienia to był Kościół Katolicki,Watykan,czy Rzym.

PAPIESTWO
Markerów napisał/a:
Nic bardziej mylnego i dosłownie za pomocą dwóch wersetów można obalić tę tezę i odpowiedzieć na pytanie kim jest nierządnica z Apokalipsy.

OBAL ale logiczne teksty wyszukaj.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-02-13, 21:32   

nike napisał/a:
[
OBAL ale logiczne teksty wyszukaj.


Obj.17:18 A kobieta, którą zobaczyłeś, to wielkie miasto, które króluje nad królami ziemi.

Czyli jak widzimy nierządnica z Apokalipsy to „wielkie miasto”
Cóż to za miasto więc?
Odpowiedź jakie miasto nazwane jest „wielkim” w Apokalipsie odnajdujemy w tych wersetach:

Obj 11: 8 A ich trupy leżeć będą na ulicy wielkiego miasta, które w przenośni nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też Pan ich został ukrzyżowany.

Widzimy zatem za pomocą tych dwóch wersetów że nierządnica z Apokalipsy – „wielkie miasto” to Jerozolima, ponieważ to w Jerozolimie został ukrzyżowany Pan.

Wyjaśnienie za pomocą tych dwóch wersetów nie pozostawia żadnych wątpliwości.
Można jednak użyć tych wersetów:

Wiemy z Obj 17:18, że nierządnica to „wielkie miasto”

„Wielkie miasto pijane krwią świętych i męczenników”:

Obj 17 : 6 I zobaczyłem kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusa. A gdy ją zobaczyłem, zdumiałem się bardzo.

Jakie to miasto?Odpowiedź znajdujemy tu:

Mt.23:37
Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie byli posłani, ileż to razy chciałem zgromadzić dzieci twoje, jak kokosz zgromadza pisklęta swoje pod skrzydła, a nie chcieliście!

Znów widzimy że nierządnica to Jerozolima,a nie żaden Rzym czy Watykan.

Protestanci i inni wrogowie Kościoła wskazują jakoby ten werset wskazywał na miasto Rzym jako nierządnicę,ponieważ jest on położony na siedmiu wzgórzach.

Obj.17:9
Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta.

Niestety pudło z waszej strony :) , ponieważ Jerozolima na długo przed Rzymem znana była jako miasto położone również na siedmiu wzgórzach – oto ich nazwy:

Gareb ( Kalwaria ) , Goa, Haqra ( Akra, ) Bet Zeit ( Bezetha ), Moria , Ofel i Syjon.

Jakbys się kierowała wyjątkowo w tym temacie sola scriptura to byś nie doszła do tak skrajnych poglądów..... :roll:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13548
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 327/608
 53%
Wysłany: 2019-02-13, 21:34   

Markerów napisał/a:
Wyjasnij czym jest pontifex maximum bo coś mi się wydaje że masz nikłe pojęcie o tym :)

napisać poprawnie nie umiesz tytułu świętego ojca twojego.
pontifex maximus------Najwyższy Kapłan, [po łacińsku]
pisałam o tym,w temacie o przymierzu :----To królestwo datuje się od roku 799/800 do 1799/1800 naszej ery kiedy to Karol Wielki zrzekł się PONTIFEX--MAXIMUS na rzecz PAPIEŻA.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-02-13, 21:56   

Markerów napisał/a:
ponieważ to w Jerozolimie został ukrzyżowany Pan.

Krzyżujecie Go codziennie w setkach tysięcy kościołów tych z cegły, kamienia lub betonu- jakoby to tam miałby przebywać.
A w przerwach w "ofiarowaniu" chowacie Go w tabernakulum...
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-02-13, 22:06   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
ponieważ to w Jerozolimie został ukrzyżowany Pan.

Krzyżujecie Go codziennie w setkach tysięcy kościołów tych z cegły, kamienia lub betonu- jakoby to tam miałby przebywać.
A w przerwach w "ofiarowaniu" chowacie Go w tabernakulum...


Błędne spostrzeżenia nie mające związku z prawdą :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13548
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 327/608
 53%
Wysłany: 2019-02-13, 23:30   

Ale żeś się pokierował sola scriptura, aż mi się śmiać zachciało.

Markerów napisał/a:
Obj.17:18 A kobieta, którą zobaczyłeś, to wielkie miasto, które króluje nad królami ziemi.

Nad kim Jerozolima królowała, lub króluje? Trzeba pamiętać,ze Apokalipsa to proroctwo jest, było napisane 2000 lat temu i zawiera coś ukryte na przyszłość w tych 2000 lat.
Druga rzecz jest taka,ze każde rządy religijne w Piśmie Świętym występuje jako NIEWIASTA, dobra lub zła, a nie fizyczne miasta.
Markerów napisał/a:
Obj 11: 8 A ich trupy leżeć będą na ulicy wielkiego miasta, które w przenośni nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też Pan ich został ukrzyżowany.

O jakich trupach jest tutaj mowa?
Markerów napisał/a:
Obj 17 : 6 I zobaczyłem kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusa. A gdy ją zobaczyłem, zdumiałem się bardzo.

Jakie to miasto?Odpowiedź znajdujemy tu:

Markerów napisał/a:
Mt.23:37
Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie byli posłani, ileż to razy chciałem zgromadzić dzieci twoje, jak kokosz zgromadza pisklęta swoje pod skrzydła, a nie chcieliście!

Znów widzimy że nierządnica to Jerozolima,a nie żaden Rzym czy Watykan.


Jak już napisałam NIERZĄDNICA TO RZĄD RELIGIN76Y a nie Jerozolima, w Kafarnaum więcej proroków zginęło niż w Jerozolimie. A z rąk papiestwa setki tysięcy zginęło, dokładnie za odstępstwo od rzymskiego kościoła.

Markerów napisał/a:
Obj 17 : 6 I zobaczyłem kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusa. A gdy ją zobaczyłem, zdumiałem się bardzo.


Tym pijaństwem papiestwa
Markerów napisał/a:
różnymi królestwami i królami.

[quote="Markerów"]Obj.17:9
Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta.


Biblia Tysiąclecia w przypisach mówi o siedmiu wzgórzach jako o Rzymie.

Możesz mi dać jakiś dowód,że Jerozolima lezy na 7 wzgórzach, bo ja naliczyłam 10 i to po prostu mi nie pasuje.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-02-14, 05:34   

nike napisał/a:
Ale żeś się pokierował sola scriptura, aż mi się śmiać zachciało.

[.


Widzę żeś nie wyczuła aluzji :roll:
Ja się nie kieruje sola scriptura bo czegoś takiego nie ma
Zato ty owszem kierujesz się sola tylko akurat w interpretowaniu objawienia o niej zapomniałaś tylko powtarzasz gdzieś uslyszaną tradycjie. :)
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-02-14, 05:35   

nike napisał/a:


Możesz mi dać jakiś dowód,że Jerozolima lezy na 7 wzgórzach, bo ja naliczyłam 10 i to po prostu mi nie pasuje.


To podaj te 10
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13