FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Upadł, upadł Babilon wielki.
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-02-14, 05:36   

nike napisał/a:

Markerów napisał/a:
Obj 17 : 6 I zobaczyłem kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusa. A gdy ją zobaczyłem, zdumiałem się bardzo.


Tym pijaństwem papiestwa

[

To już nie sola scriptura lecz twa wyobraźnia :)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-02-14, 08:53   

Cytat:
Tym pijaństwem papiestwa

Wino w Biblii to nauki.
A niewiasta to Kościół prawdziwy.

Prostytutka- to też kościół...

Tymi babilońskimi naukami upojone zostały narody.
Do dziś pokutuje nauka o piekle- nawet dla niemowląt. O wędrówkach nieśmiertelnych dusz w zaświatach, o Jezusie w opłatku, o odpuszczaniu grzechów przez jeszcze większych grzeszników...
O zastępowaniu Jezusa przez grzesznego człowieka!
Choć po śmierci niejako z „automatu” zostają świętymi. :shock:

Ef 5:14 bw "Wszystko bowiem, co się ujawnia, jest światłem. Dlatego powiedziano: Obudź się, który śpisz, I powstań z martwych, A zajaśnieje ci Chrystus."
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2019-02-14, 08:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-02-14, 10:32   

Henryk napisał/a:
Cytat:
Tym pijaństwem papiestwa

Wino w Biblii to nauki.
A niewiasta to Kościół prawdziwy.

Prostytutka- to też kościół...

Tymi babilońskimi naukami upojone zostały narody.
Do dziś pokutuje nauka o piekle- nawet dla niemowląt. O wędrówkach nieśmiertelnych dusz w zaświatach, o Jezusie w opłatku, o odpuszczaniu grzechów przez jeszcze większych grzeszników...
O zastępowaniu Jezusa przez grzesznego człowieka!
Choć po śmierci niejako z „automatu” zostają świętymi. :shock:

Ef [/color]


I tu Cię muszę rozczarować
Jeśli te zarzuty kierujesz do Kościoła katolickiego

Nie ma takiej nauki o piekle dla niemowląt....
Nie ma czegoś takiego jak wędrówka dusz za światach
Jeśli chodzi o odpuszczenie grzechów to ci" grzesznicy "
Odpuszczają mocą przekazanego im urzędu
J19.21
A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!10 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»
Pozatym nie osądzaj przed wcześnie bo może się okazać że ty jesteś większym grzesznikem od nie jednego prezbitera

Natomiast jeśli chodzi o zastępowaniu Jezusa przez grzesznego człowieka to również sprawa jest postawiona znacząco
Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?» Odpowiedział Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś baranki moje!» 16 I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?» Odparł Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś owce moje!». 17 Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?» Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego Jezus: «Paś owce moje!

Powodzenia szukaniu ludzi bez grzechu..... :)
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2019-02-14, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13548
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 327/608
 53%
Wysłany: 2019-02-14, 13:19   

Markerów napisał/a:
Powodzenia szukaniu ludzi bez grzechu..... :)


Czy ty dalej bronisz KOŚCIOŁA RZYMSKIEGO w Irlandii?, Bo ja bym się wstydziła, takiego kościoła zbrodniczego.

Kościół rzymski [nie mowie nawet KATOLICKI bo to byłoby ujmą do kościoła katolickiego narodowego i polskiego] broni życia poczętego a płody w Irlandii i dzieci do 3 lat walały sie w szambach pod ZAKONEM.
Podobnie było [historia mówi] w POLSCE W ŚREDNIOWIECZU I KTO WIE CZY TYLKO W ŚREDNIOWIECZU.

KOGO ty bronisz? a może udajesz,ze bronisz??? ZBRODNIARZY PRZECIEŻ BRONISZ.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-02-14, 13:29   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
Powodzenia szukaniu ludzi bez grzechu..... :)


Czy ty dalej bronisz KOŚCIOŁA RZYMSKIEGO w Irlandii?, Bo ja bym się wstydziła, takiego kościoła zbrodniczego.

Kościół rzymski [nie mowie nawet KATOLICKI bo to byłoby ujmą do kościoła katolickiego narodowego i polskiego] broni życia poczętego a płody w Irlandii i dzieci do 3 lat walały sie w szambach pod ZAKONEM.
Podobnie było [historia mówi] w POLSCE W ŚREDNIOWIECZU I KTO WIE CZY TYLKO W ŚREDNIOWIECZU.

KOGO ty bronisz? a może udajesz,ze bronisz??? ZBRODNIARZY PRZECIEŻ BRONISZ.


Tych co tak czynią żadną miarą nie bronie.... Nie wiem skąd do takiego wniosku doszłas.....
Zdadzą relacje w dniu sądu.....
Ja natomiast trwam w kościele Chrystusowym nie uciekam jak zrobili to ludzie pożal się panie Boże reformacji :( mimo że weszły w śród świętych ludu Bożego wilki w owczych skórach.....
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-02-14, 13:31   

Coraz bardziej zastanawiam się czy wiesz czym się różni Kościół rzymsko katolicki od kościoła katolickiego :)
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13548
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 327/608
 53%
Wysłany: 2019-02-14, 13:54   

Markerów napisał/a:
I tu Cię muszę rozczarować
Jeśli te zarzuty kierujesz do Kościoła katolickiego

Nie ma takiej nauki o piekle dla niemowląt....


Ale była:


Nieochrzczone dzieci idą do nieba
24 kwietnia 2007 12:00/w Bez kategorii

Do raju przeznaczone są te dzieci, które umierają bez chrztu – do tego wniosku doszła Międzynarodowa Komisja Teologiczna. Oznacza to odejście od tradycyjnej nauki o limbusie – otchłani, w której nieochrzczone dzieci, oddzielone od Boga, miałyby dostępować jedynie szczęścia naturalnego.

„Nadzieja zbawienia dla dzieci umierających bez chrztu” to tytuł dokumentu Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Obszerne jego fragmenty opublikowała już katolicka agencja CNS. Autorzy dokumentu podkreślają, że istnieją „poważne podstawy teologiczne i liturgiczne do nadziei, że dzieci zmarłe bez chrztu doznają zbawienia i zażywają błogosławionego szczęścia”. Jak powiedział w Radiu Watykańskim o. Luis F. Ladaria, sekretarz komisji, dokument jest wynikiem badań, które będą kontynuowane. Podkreślił on, że pod uwagę wzięto trzy czynniki: miłosierdzie Boże, pośrednictwo Chrystusa, który przyszedł zbawić wszystkich ludzi, oraz fakt, że Jezus szczególną miłością i troską otaczał dzieci. Pojęcie „otchłani”, wprowadzone w XVIII wieku, było wyrazem „zbyt zawężonej i rygorystycznej wizji zbawienia”.

Ojciec Święty Benedykt XVI, który do chwili konklawe w kwietniu 2005 roku stał na czele Międzynarodowej Komisji Teologicznej, już w 1984 roku nie ukrywał, że nie jest zwolennikiem tego pojęcia. To właśnie Papież wytyczył studia nad tym zagadnieniem, prawdopodobnie w uzgodnieniu z Janem Pawłem II. Benedykt XVI udzielił zgody na opublikowanie tego dokumentu.

Pojęcie limbusu było jedynie hipotezą teologiczną, a nie dogmatem wiary. Nie ma o nim mowy w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Co jest świadectwem tego – jak podkreślił o. Ladaria – że już w trakcie powstawania Katechizmu zmieniała się mentalność teologiczna. Pojęcie otchłani w teologii było owocem dyskusji na temat, czy dzieci umierające bez chrztu idą do piekła. Niektórzy teolodzy – bardziej rygorystyczni – twierdzili, że tak, ale kary przez nie ponoszone są łagodniejsze. Odpowiedzią na ten rygoryzm była idea limbusu.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-02-14, 15:49   

nike napisał/a:
[

Pojęcie limbusu było jedynie hipotezą teologiczną, a nie dogmatem wiary. Nie ma o nim mowy w Katechizmie Kościoła Katolickiego. .



Pojęcie limbusu było jedynie hipotezą teologiczną, a nie dogmatem wiary. Nie ma o nim mowy w Katechizmie Kościoła Katolickiego. .

I tu jest sedno danego pojęcia :)
Chciałaś.... Coś udowodnić a wyszło jak zwykle..

Hipoteza teologiczna nie jest objęta nauczaniem i uścisniona dogmatycznnie

Wiec nie jest "nauka" podawana do wierzenia......

Sama sobie odpowiadasz nie muszę nic robić, dziękuję :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13548
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 327/608
 53%
Wysłany: 2019-02-15, 10:15   

Markerów napisał/a:

Pojęcie limbusu było jedynie hipotezą teologiczną, a nie dogmatem wiary. Nie ma o nim mowy w Katechizmie Kościoła Katolickiego. .

Zwykłego parafianina to nie obchodzi czy to jest hipoteza, czy dogmat, przez wieki nieochrzczone dzieci szli tam, a życie toczyło się dalej.
Markerów napisał/a:
I tu jest sedno danego pojęcia :)
Chciałaś.... Coś udowodnić a wyszło jak zwykle..

Jak zwykle to wychodzą twoje wypowiedzi, bo ja już stara baba po takich dowodach jakie obecnie sie toczą w prasie, nie odzywała bym się ze wstydu, , a juz na pewno nie broniła bym zboczeńców.
Wierzysz,ze Jan Paweł II nie bronił zboczeńców? A jeżeli nie bronił to co ślepy i głuchy był?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-02-15, 10:28   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:

Pojęcie limbusu było jedynie hipotezą teologiczną, a nie dogmatem wiary. Nie ma o nim mowy w Katechizmie Kościoła Katolickiego. .

Zwykłego parafianina to nie obchodzi czy to jest hipoteza, czy dogmat, przez wieki nieochrzczone dzieci szli tam, a życie toczyło się dalej.
Markerów napisał/a:
I tu jest sedno danego pojęcia :)
Chciałaś.... Coś udowodnić a wyszło jak zwykle..

Jak zwykle to wychodzą twoje wypowiedzi, bo ja już stara baba po takich dowodach jakie obecnie sie toczą w prasie, nie odzywała bym się ze wstydu, , a juz na pewno nie broniła bym zboczeńców.
Wierzysz,ze Jan Paweł II nie bronił zboczeńców? A jeżeli nie bronił to co ślepy i głuchy był?


Tak jak pisałem, weszły wśród nas( do Kościoła) wilki w owczych skórach..... Nie możesz nic otym wiedzieć gdyż jesteś poza Kościołem :( utożsamiasz się z uciekinierami, dzieci reformacji..... Stajesz w jednym szeregu w śród tych wilków co niszczą Kościół tylko że oni w środku Ty na zewnątrz....
:(
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13548
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 327/608
 53%
Wysłany: 2019-02-15, 10:50   

Markerów napisał/a:
Tak jak pisałem, weszły wśród nas( do Kościoła) wilki w owczych skórach..... Nie możesz nic otym wiedzieć gdyż jesteś poza Kościołem :( utożsamiasz się z uciekinierami, dzieci reformacji..... Stajesz w jednym szeregu w śród tych wilków co niszczą Kościół tylko że oni w środku Ty na zewnątrz....


W śród WAS??? hahahha

Za czasów Jezusa kiedy wybierał się PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ, prawdziwi naśladowcy Jezusa Chrystusa, weszli WILKI a to byli cwaniacy, którzy chcieli zawładnąć prawdziwym ludem Bożym i zawładnęli częściowo, bo prawdziwy lud Boży w czas się opamiętał i wyszedł z tej denominacji, która coraz bardziej się staczała.

Byli to właśnie reformatorzy, którym wczas Bóg dał poznać kim są CWANIACY, którzy zaczęli zasiadać na tronach i wszystko im było wolno. Mordowali wszystkich tych co nie chcieli się dostosować, [ŚWIĘTA INKWIZYCJA], dalej łajdactwa ALEKSANDER BORGIA , to taki najważniejszy, al moge ci wymienić tych mniej ważnych jak tylko sobie życzysz, na czele z PAPIEŻYCĄ JOANNA [niby legenda] ale sam dobrze wiesz,ze w każdej legendzie jest ziarnko prawdy.

Czym kim ty sie szczycisz???????????/ zbrodniarzami, łajdakami, syfilistami, bo to była domena papieży.

FRANCISZEK widzę odstaje od tej zgrai wzajemnej adoracji, tylko czy on cos zrobi na rzecz ludzi dobrego, chyba już nie zdąży.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-02-15, 13:52   

nike napisał/a:
W śród WAS???

Tak sobie myślę, że dziś może to być aktualne. ;-)
Łk 8:17 bw "Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie miało być poznane i nie miało wyjść na jaw."

Pojawiają się ofiary przemocy seksualnej, ofiary oszustw i wszelkiego brudu w Jego kościele.
Dla nich są to okrutne drapieżniki...
Za niedługo każą im iść do pracy... :shock:
Tylko do czego jeden z drugim nada się? :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13