FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak Badacze wywodzą jeden dzień stwarzania jako 7000 lat?
Autor Wiadomość
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-05-11, 10:36   

Henryk napisał/a:
Ponownie piszesz oszczerstwa i kłamstwa!
Nie twierdził że "będą w niebie", lecz twierdził, że zakończy się żniwo i pieczętowanie "na czołach".(...)
Doczekam się słowa: Przepraszam, nie wiedziałem!

No nie doczekasz, chyba, że jest jakieś inne wyjaśnienie pomyłki Russella, do której sam się przyznaje.
Otóż w II Tomie w edycji z 1916 roku na str. 6 w przedmowie napisał tak:

Autor przyznaje, że w niniejszej książce wyraża on myśl, iż święci Pańscy mogą oczekiwać znalezienia się z Panem w chwale wraz z końcem Czasów Pogan. Była to oczywista omyłka. Lecz Pan tak pokierował, że wyszła ona na dobre Jego ludowi. Myśl, że Kościół znajdzie się w chwale przed nadejściem października roku 1914 - mimo, że była to pomyłka - miała z pewnością wielce pobudzający i uświęcający wpływ na tysiące osób, które mogą za to wielbić Pana.

A tu masz skan tej strony do II Tomu wydanego w 1920 przez Badaczy, żebyś nie pomyślał, że zmyślam:
https://polona.pl/item/nadszedl-czas,ODk3ODA3MTI/11/#info:metadata

Widzisz, w związku z niespełnionymi oczekiwaniami Russell musiał zmienić nie jedną naukę ale kilka.
Więc jakie to oszczerstwo z mojej strony, gdy twierdzę, że Russell głosił, iż w 1914 roku święci Pańscy/Kościół będą w niebie a potem jakieś 30 lat później przyznał, że to była pomyłka? Nawet stwierdza, że ta pomyłka była korzystna :)
Czy Twój sarkazm, aby Świadkowie J. przepraszali teraz tych, którym kiedyś głosili coś inaczej nie uderza i w Russell'a?
Widzisz, to chyba ja powinienem usłyszeć: przepraszam! Jednak nie oczekuję tego.

Skoro wg. Ciebie Russell był omylny, to powiedz mi, a jakiej sprawie się omylił, jeśli chodzi o nauki?
Bo mam jakieś wrażenie, że jak Badacze przypisują omylność Russellowi tak jakoś nie potrafią wskazać jego pomyłek. Dziwne, nie?

Co do tematu: Czy wiesz skąd ta różnica 100 lat w chronologii Badaczy i Świadków?
Ostatnio zmieniony przez Dariusz 2019-05-11, 11:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7067
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5576/7220
 77%
EXP: 12/373
 3%
Wysłany: 2019-05-11, 11:18   

Dariusz napisał/a:
Widzisz, w związku z niespełnionymi oczekiwaniami Russell musiał zmienić nie jedną naukę ale kilka.

A wydało mi się, że znam większość poglądów Russella...
A tu okazuje się, że ktoś zna te "nowe nauki", nawet gdy nie były ogłoszone! :lol:
Oświeć mnie tymi zmianami, a przy okazji wyjaśnij także te kilkukrotne „końce świata” ogłaszane "kanałem".
1925, 1945, 1972, 1975, 1984/1994, 2000, 2034...

Cytat:
Co do tematu: Czy wiesz skąd ta różnica 100 lat w chronologii Badaczy i Świadków?

Oczywiście! Wszystko musicie mieć "świeższe" i lepsze.

- Choć osobiście jestem dość ostrożny w kwestii chronologii...
I nie wykluczą mnie za to! :-P
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-05-11, 11:24   

Henryk napisał/a:
A wydało mi się, że znam większość poglądów Russella...

Zdarza się czasem coś przegapić.
Henryk napisał/a:
Oświeć mnie tymi zmianami, a przy okazji wyjaśnij także te kilkukrotne „końce świata” ogłaszane "kanałem".
1925, 1945, 1972, 1975, 1984/1994, 2000, 2034...

Zmieniasz temat?
Henryk napisał/a:
Oczywiście! Wszystko musicie mieć "świeższe" i lepsze.

Jeśli stare się nie sprawdziło to co widzisz w tym złego? Tylko nie ciągnij tego sarkazmu :roll:
Po prostu pytam skąd ta różnica i czy wiesz, bo może kiedyś badałeś temat. Byłoby prościej.
Cytat:
I nie wykluczą mnie za to

Jeszcze tego by brakowało! :-D
Gdyby wykluczali to byłoby na świecie tylko ze trzech Badaczy ;-)
Nie dopuszczą do tego.
Ostatnio zmieniony przez Dariusz 2019-05-11, 11:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7067
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5576/7220
 77%
EXP: 12/373
 3%
Wysłany: 2019-05-11, 11:45   

Dariusz napisał/a:
Zmieniasz temat?

Jedynie kontynuuję.
Pierwszy Prezes przyznał się do przedwczesnych oczekiwań i sprostował na łamach ogólnodostępnego pisma.
Następni wyznaczali kilka dat końca świata i... cisza.
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-05-11, 11:52   

Henryk napisał/a:
Jedynie kontynuuję.

To kontynuacja tematu 7000 lat dnia stwarzania?
Skręciłeś, aby podworować ze Świadków, przecież to wyraźnie widać ;-)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7067
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5576/7220
 77%
EXP: 12/373
 3%
Wysłany: 2019-05-11, 11:56   

Dariusz napisał/a:
To kontynuacja tematu 7000 lat dnia stwarzania?

Jedynie kontynuacja Twego fałszywego zarzutu na nieżyjącym człowieku.
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-05-11, 12:13   

Henryk napisał/a:
Jedynie kontynuacja Twego fałszywego zarzutu na nieżyjącym człowieku.

Twierdzisz, że zarzut jest fałszywy? Tak jak pisałem, zarzuty jakie stawiasz Świadkom pięknie można obrócić przeciwko Badaczom. Właśnie to pokazałem, potwierdziłem cytatem, podałem link do skana.
Wiem, że trudno się do tego przyznać, ale przynajmniej wtedy bym cicho siedział, a nie co krok powtarzał ten wyświechtany zarzut, jakoby Świadkowie zmieniali poglądy, skoro to jest właśnie założeniem od czasów Russella. Tyko Henryk uparcie stanął w miejscu i stoi. On NIC nie będzie zmieniał ;-)
Wracając do tematu...

Czy Badacze zgadzają się, że stworzenie Ewy było ostatnim dziełem w szóstym dniu a potem nastał siódmy?
Dlaczego o to pytam, gdyż mamy w Biblii chronologię kto ile miał lat, kiedy spłodził następnego itd.
Na tej podstawie możemy ustalić tylko ile lat upłynęło od stworzenia Adama. To nastąpiło przecież jakiś czas (nie wiadomo ile!) przed rozpoczęciem siódmego dnia. Po prostu nie wiemy jak długo Adam żył w raju sam zanim dołączyła do niego Ewa.
Dlatego nie można ustalić, że siódmy dzień odpoczynku trwa już tyle a tyle, np. 7000 lat.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7067
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5576/7220
 77%
EXP: 12/373
 3%
Wysłany: 2019-05-11, 12:18   

Dariusz napisał/a:
Twierdzisz, że zarzut jest fałszywy? Tak jak pisałem, zarzuty jakie stawiasz Świadkom pięknie można obrócić przeciwko Badaczom. Właśnie to pokazałem, potwierdziłem cytatem, podałem link do skana.

Podałeś link- wszystko się zgadza.
Poza jednym, ponieważ pisałeś:
Cytat:
Jednak Russel tak 'uczciwie' nie postąpił, gdy twierdził, że w 1914 roku on i inni Badacze będą już w niebie.


To co o Tobie myśleć?
Tu podajesz link ze sprostowaniem, a nadal pozostajesz na stanowisku, że nie sprostował.
Rozumiesz coś z tego? :roll:
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-05-11, 12:44   

Henryk napisał/a:
To co o Tobie myśleć?
Tu podajesz link ze sprostowaniem, a nadal pozostajesz na stanowisku, że nie sprostował.
Rozumiesz coś z tego? :roll:

Rozumiem, tylko widzę, że wystarczy gdy dojdzie kilka postów w temacie a już zapominasz czego dotyczy rzecz. Otóż ty zarzucasz Świadkom to (twój cytat):
Henryk napisał/a:
Karmiliście nim innych, chodząc po domach.
Teraz warto by każdego ponownie odwiedzić i odwołać.

Zaznaczyłem Twój zarzut, otóż oczekujesz, że odwiedzimy tych ludzi jeszcze raz i odwołamy.
Powołałem się na Russella, że postępował podobnie. Nie zalecał ponownie odwiedzać tych, do których dotarli kolporterzy z Jego Tomami. No chyba, że masz gdzieś jakieś opublikowane wskazówki aby tak robili? Nie. Czyli... zarzut stawiany Świadkom trzeba postawić najpierw Russellowi.
Natomiast co do opublikowania przyznania się do zmiany... wybacz, ale to dość słaby argument, gdyż Świadkowie nie raz opisują korekty właśnie w tym kontekście.
Dla przykładu, jak masz, wejdź sobie na Bibliotekę Internetową Strażnicy:
https://wol.jw.org/pl/wol/s/r12/lp-p?q=lepsze+zrozumienie&p=par&r=occ
wpisz: lepsze zrozumienie, kliknij: szukaj.
Będziesz miał wiele dowodów przyznania się, że coś skorygowano, podano daty, zagadnienie itp.
To coś więcej niż dwa ciche zdania w jednym Tomie i nigdzie więcej ;-)
Rozumiesz już w czym rzecz?
Przemyśl staranniej, Henryku zasadność zarzutów przeciwko Świadkom J. zanim je wpiszesz na forum. Potem okazuje się, że to chyba bardziej jakieś osobiste uprzedzenia niż rzeczywiste fakty.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6240
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4579/6115
 74%
EXP: 218/330
 66%
Wysłany: 2019-06-20, 12:51   

Henryk napisał/a:
Dariusz napisał/a:
Russell […] twierdził, że w 1914 roku on i inni Badacze będą już w niebie.
Nie przypisywał sobie nieomylności choć Badacze do dzisiaj uważają go za 'owego niewolnika'.
http://biblos.feen.pl/vie...&start=0#108338


Nie twierdził że "będą w niebie", lecz twierdził, że zakończy się żniwo i pieczętowanie "na czołach".
Cytat:
Później jednak br. Russell dopatrzył się, na podstawie Pisma Św. i faktów, że nastąpiła pewna omyłka – odwołał więc, że to, co pierwej głosił, że Żniwo miało się skończyć w 1914 r. – w artykule pt. „Żniwo jeszcze nie skończone” (1. IX. 1916 r.). Poniżej cytujemy dosłownie słowa br. Russella ze wspomnianego artykułu:

„Niektórzy z nas byli mocno przekonani, że praca żniwiarska około tego czasu miała się skończyć, lecz nie możemy pozwolić, ażeby nasze oczekiwania mogły przeważyć fakty. Widocznym jest, że praca żniwiarska postępuje w całej okazałości i bynajmniej nie jest skończona”. Pierwotnie zdawało się nam, że właściwie żniwo skończyło się w październiku 1914 r. i że od tej pory praca ta miała być raczej pokłosiem, lecz fakty pokazują inaczej”.
http://biblos.feen.pl/vie...&start=0#108362


Zauważyłem, że nasi bracia, Badacze Pisma Świętego (BPŚw.) z czasów Międzynarodowego Stowarzyszenia Badaczy Pisma Świętego (MSBPŚw.) od początku zmagali się z różnicą w poglądzie na dzieło Tysiąclecia. Zgodnie z Flp. 3:14,15 na ogół uznawali Boski Plan Wieków do 1874r. Następnie wierzyli, że nastała wtórna Paruzja Chrystusa, ale niewidzialna. Od 1914r., po skończeniu się „siedmiu czasów pogan” („7cz.p.”), spodziewali się innego dzieła.

Wyraz dwom różnym oczekiwanym dziełom, dali w Pieśniach Brzasku Tysiąclecia. Pokazują one w jak taktowny sposób nasi bracia z MSBPŚw., rozwiązali problem z różnym sposobem postrzegania dzieła wtórnej Paruzji Chrystusa i trwali w społeczności braterskiej. To pokazuje, że na tamten czas i okoliczności w miarę umiejętności, w duchu przyjęcia miłości Prawdy (2Tes. 2:10), prowadzili dialog w sprawie zrozumienia Słowa Bożego, np. w odniesieniu do wtórnej (niewidzialnej) Paruzji Chrystusa.

Słowo Boże wyraźnie wskazuje na niewidzialną fazę Paruzji Chrystusa („jak złodziej w nocy”) i na Epifanię tej Paruzji. Tak jednak trwało tylko do 1914 – 1917r. Dlaczego po zderzeniu z zastaną rzeczywistością 1914r., społeczność MSBPŚw., zaczęła się rozpadać? Otóż dlatego, że czterdziestoletnie przesunięcie na spełnienie tak bardzo różniących się, oczekiwanych wielkich dzieł, okazało się zbyt krótkie. Jedne oczekiwania się potwierdziły (np. zakończenie „7cz.p.” i koniec deptania prawa = przywrócenie Żydom prawa do własnej Ojczyzny z stolicą w Jeruzalem), co do innych, rozpoczął się proces zmian (wypowiedzenie dzierżawy władzy i działanie na rzecz odbudowania Państwa Izrael). Natomiast BPŚw., na ogół nadal nie uznają, że nastąpiło zakończenie żniwa i zabranie ostatniego członka Świątyni (kościoła) Chrystusowej i Bożej.

W naszych Pieśniach BPŚw., nadal po roku 1914 śpiewamy o dwóch różnych dziełach dwóch faz wtórnej Paruzji Chrystusa, z których jedno już trwa, a o drugim, innym rodzaju dzieła, śpiewamy, że dopiero nastąpi. Już samo to domaga się, aby dostrzec dłuższe nie czterdziestoletnie, lecz tysiącletnie przesunięcie czasowe, przewidziane przez Boga na wypełnienie jego Planu Wieków. Słowo Boże wskazuje na dwa rodzaje dnia ostatecznego. Jeden jest dla klas wybranych, niebiańskich, a drugi dla tych, którzy dostąpią Restytucji i powrotu do pierwotnego dziedzictwa, czyli do doskonałości i Raju utraconego. To brak świadomości takiej potrzeby tysiącletniego przesunięcia czasowego, powoduje, że nie możemy się zrozumieć w duchu Flp. 3:15,16. Wierzę mocno, że uznanie tej uzasadnionej potrzeby dzięki Bożej opatrzności, przyczyni się do tego, że "uczniowie proroccy" idący za "Eliaszem i za Elizeuszem", pójdą za "Elizeuszem", gdy temu po nieudanej próbie też "rozdzieli się Jordan"

Cytat:
2 Król. 2:15. A gdy to zobaczyli z przeciwka uczniowie proroccy z Jerycha, rzekli: Duch Eliasza spoczął na Elizeuszu. Wyszli więc na jego spotkanie i pokłonili mu się aż do ziemi, (BW)


Cytat:
Filip. 3:15. Ilu nas tedy jest doskonałych, wszyscy tak myślmy; a jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi;
16. Tylko trwajmy w tym, co już osiągnęliśmy. (BW)


W wątku Porządek Pięćdziesiątnicy - Jubileuszu na podstawie Konkordancji Stronga, wskazałem że cykl jubileuszowy (a zarazem i rok jubileuszowy) rozpoczynający się jesienią, biegł według porządku tygodnia zwykłego. Oznacza to, że cały ostatni tydzień lat jest sabatowy. Każdy tydzień lat kończył się rokiem sabatowym. To pokazuje, że po roku sabatowym siódmego tygodnia lat, następował rok jubileuszowy. Wierzymy, że sabat Boży trwa 7 000 lat i kończy się 1 000 letnim sabatem Pańskim. Jest to 49 000 lat z całego tygodnia stwarzania. W moim przekonaniu jest to biblijna podstawa do prowadzenia dialogu w przyjaźni z Słowem Bożym, 2Tes. 2:10 i kształtowania społeczności w duchu miłości braterskiej, Flp. 3:15,16.

Dariusz napisał/a:
w II Tomie w edycji z 1916 roku na str. 6 w przedmowie (p. Russell) napisał tak:

Cytat:
Autor przyznaje, że w niniejszej książce wyraża on myśl, iż święci Pańscy mogą oczekiwać znalezienia się z Panem w chwale wraz z końcem Czasów Pogan. Była to oczywista omyłka. Lecz Pan tak pokierował, że wyszła ona na dobre Jego ludowi. Myśl, że Kościół znajdzie się w chwale przed nadejściem października roku 1914 - mimo, że była to pomyłka - miała z pewnością wielce pobudzający i uświęcający wpływ na tysiące osób, które mogą za to wielbić Pana.


w związku z niespełnionymi oczekiwaniami Russell musiał zmienić nie jedną naukę ale kilka.


W istocie rzeczy w kwestii czasowej, zmiany wymaga dostrzeżenie trwającego procesu wydarzeń, zachodzącego między 1914r., a początkiem nowego rodzaju dzieła, które zostanie dokonane w Wielkim Tysiącleciu Jubileuszowym, czyli 1 000 lat po roku 1874. To, co pastor Russell widział, że wypełni się do 1914r. (np. odegranie ważnej roli przez Socjalizm i aby tego pokonać, złagodnienie systemu anty – Chrystusa), wypełnia się od Soboru Watykańskiego II i od końca XX wieku. Także ruch Ekumeniczny mający na celu zjednoczenie nie tylko religijne, nadal postępuje. Nie nastąpiła jeszcze rewolucja i anarchia, ale oba wydarzenia na skalę światową.

Dariusz napisał/a:
Świadkowie […]. Aktualnie uważają, że jeden dzień stwarzania trwał tysiące lat, ale nie można jednoznacznie określić jak długo i czy wszystkie trwały tak samo długo.
Bo, z j. hebrajskiego wynika, że niektóre dni mogły nawet na siebie nachodzić.
http://biblos.feen.pl/vie...&start=0#108320

Czy Badacze zgadzają się, że stworzenie Ewy było ostatnim dziełem w szóstym dniu a potem nastał siódmy?
Dlaczego o to pytam, gdyż mamy w Biblii chronologię kto ile miał lat, kiedy spłodził następnego itd.
Na tej podstawie możemy ustalić tylko ile lat upłynęło od stworzenia Adama. To nastąpiło przecież jakiś czas (nie wiadomo ile!) przed rozpoczęciem siódmego dnia. Po prostu nie wiemy jak długo Adam żył w raju sam zanim dołączyła do niego Ewa.
Dlatego nie można ustalić, że siódmy dzień odpoczynku trwa już tyle a tyle, np. 7000 lat.


Na jakiej podstawie można uzasadnić takie rozumowanie, skoro jest napisane, że Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i niewiastę? Dostrzegam wiarą, że przesuniecie czasowe istnieje, ale jest związane miedzy wybraniem pary z potomków człowieka stworzonego na obraz Boży, a upadkiem tej pary przez popełnienie grzechu.
http://biblos.feen.pl/vie...start=15#109187
http://biblos.feen.pl/vie...start=15#109214
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-07-05, 08:10   

Pokoja napisał/a:
Dostrzegam wiarą, że przesuniecie czasowe istnieje, ale jest związane miedzy wybraniem pary z potomków człowieka stworzonego na obraz Boży, a upadkiem tej pary przez popełnienie grzechu.

Chcesz przez to powiedzieć, że Adam z Ewą nie byli pierwszymi ludźmi, tylko jako para zostali wybrani... z kogo?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13601
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 380/608
 62%
Wysłany: 2019-07-05, 19:14   

Dariusz napisał/a:
Jednak Russel tak 'uczciwie' nie postąpił, gdy twierdził, że w 1914 roku on i inni Badacze będą już w niebie.
Nie przesadzaj.


W 1910 roku zmienił ten pogląd, a wiec na cztery lata przed terminem. Był tylko człowiekiem, a nie swiętym, jednak niektóre tylko jego wyliczenia sie nie sprawdziły i zostały zmienione, a nie co drugie jak u ŚJ.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-07-05, 19:16   

nike napisał/a:
Dariusz napisał/a:
Jednak Russel tak 'uczciwie' nie postąpił, gdy twierdził, że w 1914 roku on i inni Badacze będą już w niebie.
Nie przesadzaj.


W 1910 roku zmienił ten pogląd, a wiec na cztery lata przed terminem. Był tylko człowiekiem, a nie swiętym, jednak niektóre tylko jego wyliczenia sie nie sprawdziły i zostały zmienione, a nie co drugie jak u ŚJ.


Nie sprawdziły się bo był fałszywym prorokiem :roll:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13601
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 380/608
 62%
Wysłany: 2019-07-05, 19:36   

Markerów napisał/a:
Nie sprawdziły się bo był fałszywym prorokiem


Wolę Jego "fałszywego" czytać niż twoich sprawiedliwych PEDOFILII., zakłamanych.

Milo ci teraz? Co post prawie uderzasz w Russella ODCZEP SIĘ OD NIEGO.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-07-05, 19:48   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
Nie sprawdziły się bo był fałszywym prorokiem


Wolę Jego "fałszywego" czytać niż twoich sprawiedliwych PEDOFILII., zakłamanych.

Milo ci teraz? .


Jak Ci tylko to pomaga ulżyć ......
A Russella i jego zwodniczych nauk trzeba się wystrzegać..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13