FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblia a seks ...
Autor Wiadomość
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2019-06-17, 23:07   

nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
Dobrze byłoby abyś podał numer z tego kompendium, w którym to zostało zapisane.
No ma takie funkcje. Chyba wiem o co tutaj chodzi. Stosunek ma na celu umocnić więź między małżonkami oraz Ci małżonkowie powinni być gotowi na ewentualność dziecka, które się pocznie. Zgadzam się z tym co napisane.

I to jest miłość dla przyjemności?
Iwona pożyjemy zobaczymy ile ty dzieci napłodzisz, bo jak będziesz się stosować i nie zabezpieczać, to i 20 możesz. Tylko,że bóg dał nam jeszcze rozum który powinniśmy używać.

ja nie muszę współżyć seksualnie. Mi to nie jest potrzebne
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-18, 05:49   

Kość niezgody w zagadnieniu jest w tym że wy nieuznajecie antykoncepcji za czyn niemoralny, żeby nie powiedzieć grzeszny...
Kościół Natomiast naucza że jest to nie moralne i grzeszne..
Oczywiście poza naturalną antykoncepcją....
Natomiast jak pisze w katechizmie i encyklice Humanae vitae, z którą zachęcam się zapoznać) współżycie małżonków ma podwójny cel, cel prokreacyjny i cel dobra małżonków....
Samo to jest odpowiedzią na postawiony zarzut
seks nie ma tylko i wyłącznie cel prokreacyjny...
Natomiast w cyklu kobiecym są zarówno okresy płodne, jak i niepłodne. Małżonkowie zaś mogą podejmować współżycie również w okresach niepłodnych i jest to dobre moralnie (Humanae vitae, 16).
JEŻELI ZAŚ NIE CHCĄ w DANYM MOMENCIE POCZĄĆ DZIECKA TO POWINNI SIĘ OGRANICZYĆ JEDYNIE DO OKRESÓW NIE PŁODNYCH .
Do tego przecież sprowadza się odpowiedzialne rodzicielstwo i Naturalne Planowanie Rodziny, a więc wyznaczanie okresów niepłodnych przy pomocy metody objawowo-termicznej.

I W TYM przypadku nie ma wymiaru prokreacji
Czy to tak ciężko pojąć
Dalej będziecie zaklamywac rzeczywistośc????
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2019-06-18, 06:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-18, 06:54   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Próba powoływania się na numerację wierszy jest także chybiona

To dlaczego nadaliście swoim przykazaniom numery?
No i gdzie u Was treść wersetów od 4 do 6, tych z Wj 20:2-17?
Koza zjadła, bo była głodna? :lol:

.


Wyjaśnienie jest proste:
uczymy dzieci na pamięć pewnej syntezy przykazań, czy raczej popularnego skrótu pamięciowego (ów skrót wziął się z powstałych w XV wieku wyrażeń przykazań Dekalogu w łatwych do zapamiętania przez dzieci formułach rymowanych).
Podobnie czynimy też zresztą odnośnie innych przykazań. Dla przykładu przykazanie czwarte w skrócie dla dzieci brzmi: „Czcij ojca swego i matkę swoją!” podczas gdy pełne brzmienie to „Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.”/Wj 20,12/ lub wręcz „Czcij swego ojca i swoją matkę, jak ci nakazał Pan, Bóg twój, abyś długo żył i aby ci się dobrze powodziło na ziemi, którą ci daje Pan, Bóg twój.”/Pwp 5,16/ :)


Jak widać, wersja „do zapamiętania” pomija wyjaśnienia także w pozostałych przykazaniach.

Czy taki skrót jest dozwolony? Przyjrzyjmy się scenie rozmowy Jezusa z człowiekiem który zapytał które przykazania ma zachowywać (Mt 19,18-19). :)
Jezus nie tylko pomija milczeniem pierwsze 3 przykazania, ale także skraca IV przykazanie tak, jak jest to zrobione w książeczkach do nabożeństwa: „czcij ojca i matkę”. :)
:)
Identycznie czyni w rozmowie z bogatym młodzieńcem (Łk 18,20 patrz też lub Mk 10,19 :)

Widzę że zatrzymałes się na nauce sentencji dziecięcej...
No gratuluję....
W Biblii i katechizmie masz pełną wersję dekalogu :)
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-18, 07:02   

A teraz Ciekawostka dla ciebie :)
– co Mojżesz miał na tablicach?

Sprawę numeracji dokumentnie gmatwa trzecie miejsce w którym przytoczono w Biblii Dekalog: (wiesz że jest takie?? :) )

„I napisał na tablicach słowa przymierza - Dziesięć Słów.” /Wj 34,28b/.
Jak wiadomo, pierwsze tablice Dekalogu Mojżesz zniszczył na wieść o bałwochwalstwie ludu. Co się działo potem? Oddajmy głos Biblii:
„Pan rzekł do Mojżesza: Wyciosaj sobie dwie tablice z kamienia podobne do pierwszych, a na tych tablicach wypisz znów słowa2, jakie były na pierwszych tablicach, które potłukłeś.” /Wj 34,1/.
I dalej przytoczone są owe słowa.
Heniej spojrz na nie i spróbuj skojarzyć z tradycyjnie znanymi przykazaniami. Mi się nie udało: :)

„Strzeż się zawierania przymierza z mieszkańcami kraju, do którego idziesz, aby się nie stali sidłem pośród was. Natomiast zburzcie ich ołtarze, skruszcie czczone przez nich stele i wyrąbcie aszery.
Nie będziesz oddawał pokłonu bogu obcemu, bo Pan ma na imię Zazdrosny: jest Bogiem zazdrosnym.
Nie będziesz zawierał przymierzy z mieszkańcami tego kraju, aby, gdy będą uprawiać nierząd z bogami obcymi i składać ofiary bogom swoim, nie zaprosili cię do spożywania z ich ofiary.
A także nie możesz brać ich córek za żony dla swych synów, aby one, uprawiając nierząd z obcymi bogami, nie przywiodły twoich synów do nierządu z bogami obcymi.
Nie uczynisz sobie bogów ulanych z metalu.
Zachowaj święto Przaśników; :) przez siedem dni będziesz jadł chleby przaśne, jak to ci poleciłem.
A uczynisz to w czasie oznaczonym, czyli w miesiącu Abib, gdyż wtedy wyszedłeś z Egiptu.
Wszystko pierworodne do Mnie należy, a także pierworodny samiec z bydła, wołów i owiec. Pierworodnego zaś osła wykupisz głową owcy, a jeślibyś nie wykupił, złamiesz mu kark. Wykupisz też pierworodnego syna swego, i nie wolno się ukazać przede Mną z pustymi rękami.
Sześć dni pracować będziesz, a w dniu siódmym odpoczywaj tak w czasie orki, jak w czasie żniwa.
Będziesz obchodził święto Tygodni, pierwocin, żniwa pszenicy i święto Zbiorów :) przy końcu roku.
Trzy razy w roku ukażą się wszyscy twoi mężczyźni przed obliczem Pana, Boga Izraela.
Ja bowiem wypędzę narody sprzed ciebie i rozszerzę twoje granice, i nikt nie będzie napadał na twój kraj, gdy ty trzy razy w roku pójdziesz, aby pokazać się przed obliczem Pana, Boga twego. Krwi moich ofiar nie powinieneś składać razem z kwaszonym chlebem, i nic z ofiary paschalnej nie powinno pozostać na drugi dzień. Najlepsze z pierwocin ziemi twojej winieneś przynieść do domu Pana, twego Boga.
Nie będziesz gotował koźlęcia w mleku jego matki :) .

Pan rzekł do Mojżesza: Zapisz sobie te słowa, gdyż na podstawie tych słów zawarłem przymierze z tobą i z Izraelem. I był tam Mojżesz u Pana czterdzieści dni i czterdzieści nocy, i nie jadł chleba, i nie pił wody. I napisał na tablicach słowa przymierza - Dziesięć Słów.”/Wj 34,12-28/

Myślę, że spory o numerację po przeczytaniu Exodus 34 tracą całkowicie rację bytu... :)
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2019-06-18, 07:58   

Markerów napisał/a:
A teraz Ciekawostka dla ciebie :)
– co Mojżesz miał na tablicach?

Przepis na sernik? :shock:

A może jednak dziesięć przykazań? :roll:
Nawet i to drugie:?
Pwt 5:8-10 bt5 "Nie będziesz czynił sobie żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodzie, pod ziemią. (9) Nie będziesz oddawał im pokłonu ani nie będziesz im służył, bo Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia - tych, którzy Mnie nienawidzą, (10) a okazuje łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."
Wraz z ostatnim podzielonym na dwa:?
Pwt 5:21 bt5 " Nie będziesz pożądał żony swojego bliźniego. Nie będziesz pragnął domu swojego bliźniego ani jego pola, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twojego bliźniego."

Cytat:
Sprawę numeracji dokumentnie gmatwa trzecie miejsce w którym przytoczono w Biblii Dekalog: (wiesz że jest takie?? )

No toś mnie okrutnie zaskoczył! :lol:
Zaraz dodasz, że dekalog to całe 613 przykazań które przekazał Mojżesz Izraelowi!
Nawet to, żeby nie obsiewać pola dwoma rodzajami ziarna, lub nie nosić ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici!

Usiądź już chłopie!
Nie pogrążaj się w mataczeniu, bo nawet Iwona czerwieni się za Ciebie! :oops:

Usunęliście z katechizmu drugie przykazanie, a dla uzupełnienia "dziesięciu słów" (czego już nie dało się zmienić na dziewięć), podzieliliście ostatnie, o zakazie pożądania czyjeś własności, na dwa.

I tak to macie całe dziesięć przykazań i nawet bałwany przy których klękacie, które obnosicie i przystrajacie!
Wilk głodny i owca zdechła! :lol:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-18, 08:23   

Henryk napisał/a:
[

Usunęliście z katechizmu drugie przykazanie



Hmmmm.
Sprawdźmy, otwieram katechizm a tam.......... Pełna wersja
:shock:
http://www.katechizm.opok...N-WbB8SAgAePg4k

Ładnie tak kłamać???
Skąd niby Usunęliśmy drugie przykazanie???

Aby sprawdzić zasadność zarzutó, otwórz którekolwiek z katolickich tłumaczeń Pisma świętego i zajrzy do obu miejsc, w których zamieszczono Dekalog (Wj 20,1-17 oraz PwP 5,6-21). Czy tekst przykazań został w Biblii zafałszowany? Oczywiście nie – katolickie wydania Biblii zawierają pełną i dokładną wersję Dekalogu.

KATECHIZM Zajrzyj teraz do oficjalnej wykładni nauki Kościoła, jaką jest Katechizm. Dokładne omówienie przykazań zajmuje w nim cały dział (kanony od 2051 do 2557).
Oczywiście znajdujemy tam pełen tekst poleceń Boga (np. pierwsze przykazanie przytoczone jest w wersji„Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył (Wj 20, 2-5)

Nie wiem czemu mają służyć twoje matactwa i kłamstwa
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2019-06-18, 08:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2019-06-18, 10:06   

Markerów napisał/a:
Nie wiem czemu mają służyć twoje matactwa i kłamstwa
:lol: :lol: :lol:
Wiesz o tym, że macie w katechizmie napisane, że grzechy odpuścić może jedynie Bóg.
A jak jest praktyka? :shock:
Ksiądz decyduje o grzechach!
A teraz zacznij kombinować jak to u Was obeszli ten fakt... :lol:
Pisze także, że jest jeden Pośrednik do Boga.
Jaki jest fakt u Was?
Bogini Maryja decyduje czyje modły zanieść do nieba... :lol:

Więcej chcesz? ;-)

Macie w katechizmie drugie przykazanie- kto go zna, i ważniejsze: kto przestrzega?

Napisano:
Prz 5:18 bt5 "Niech źródło twe będzie błogosławione, znajduj radość w żonie swej młodości."
Twierdzicie, że jednak tylko w celu prokreacji...
Czytałeś kiedykolwiek:? :shock:
1Kor 7:4-5 bt5 "Żona nie rozporządza własnym ciałem, lecz jej mąż; podobnie też i mąż nie rozporządza własnym ciałem, ale żona. (5) Nie unikajcie jedno drugiego, chyba że na pewien czas, za obopólną zgodą, by oddać się modlitwie; potem znów wróćcie do siebie, aby - wskutek niewstrzemięźliwości waszej - nie kusił was szatan."

Książkę można napisać o tym, co powiedział Bóg, a jak Wy macie głęboko w poważaniu Jego słowa!
Matacze, bałwochwalcy, poganie...
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2019-06-18, 10:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-18, 10:35   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Nie wiem czemu mają służyć twoje matactwa i kłamstwa
:lol: :lol: :lol:
Wiesz o tym, że macie w katechizmie napisane, że grzechy odpuścić może jedynie Bóg.
A jak jest praktyka? :shock:
Ksiądz decyduje o grzechach!
A teraz zacznij kombinować jak to u Was obeszli ten fakt... :lol:
Pisze także, że jest jeden Pośrednik do Boga.
Jaki jest fakt u Was?
Bogini Maryja decyduje czyje modły zanieść do nieba... :lol:

Więcej chcesz? ;-)

.


Typowa zachowanie.... Myślisz że zalewając mnie mnóstwem tematów odciągniesz uwagę od poprzedniego
Gdzie wykazalem twoje ordynarne kłamstwa odnośnie usunięcia przykazania....

Każdy temat możemy omówić osobno... Będziesz mile zaskoczony ile nieprawdy jest w Twych oskarżeniach..
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-18, 10:38   

Henryk napisał/a:
[


Napisano:
Prz 5:18 bt5 "Niech źródło twe będzie błogosławione, znajduj radość w żonie swej młodości."
Twierdzicie, że jednak tylko w celu prokreacji...
[b]n."[/color]



Nie...
Ty tak twierdzisz Kościół i biblia mówi co innego
Jeśli czytasz z taką samą uwagą czyjeś posty jak biblie
To się niema co dziwić że trwasz w błędzie.....
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2019-06-18, 13:53   

Markerów napisał/a:
Gdzie wykazalem twoje ordynarne kłamstwa odnośnie usunięcia przykazania....

No i co z takim zrobić? :-(
Klękają przed obrazami, rzeźbami, obnoszą w lektykach, koronują, ubierają w sukienki...
Ale podobno znają i przestrzegają drugie przykazanie. :lol:
Idź precz- jesteś mi zgorszeniem! :evil2:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-18, 14:19   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Gdzie wykazalem twoje ordynarne kłamstwa odnośnie usunięcia przykazania....

No i co z takim zrobić? :-(
Klękają przed obrazami, rzeźbami, obnoszą w lektykach, koronują, ubierają w sukienki...
Ale podobno znają i przestrzegają drugie przykazanie. :lol:
Idź precz- jesteś mi zgorszeniem! :evil2:


Hmmmm zarzucasz mi że nie wypełniam dekalogu
A czy aby ty również??
A jak u ciebie z przykazaniem "Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić......
" :shock:
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2019-06-18, 14:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-18, 14:24   

Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym” /Wj 20,3

Umiesz czytać ze zrozumieniem czy z tym też zatrzymałes się na szkole podstawowej tak jak na skróconej syntezie dekalogu dla małych dzieci???
W przykazaniu wyżej wymienionym jest mowa o zakazie kultu (figur), tego „co jest na niebie (...) na ziemi (...) w wodach (...)”. Termin „na niebie” - dotyczy słońca, gwiazd itp. (Pwt 4:19), które są utożsamiane z bożkami (Ez 8:16). To samo dotyczy określenia „na ziemi” (Pwt 4:39), co można wiązać z wszelkimi czczonymi zwierzętami (Ez 8:10, Mdr 13:10, 15:18, Ps 106:20).

Od kiedy święci, matka Pana i Chrystus jest pod ziemią w wodzie i na niebie????
Ogarnij się człowieku!!!
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4952
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 122/280
 43%
Wysłany: 2019-06-18, 16:04   

Na dwa przykazania miłości powołują się teraz ludzie np katolicy gdy piszą w obronie kultu obrazów czy świecenia niedzieli itd lub Ci z LGBT itp i też piszą że inne przykazania i nakazy już ludzi nie obowiązują bo to jest ST itd ... i dlatego dziś bliżej mi do Żydów czy muzułmanów niż do wielu niby chrześcijan :-P

ps :

Seks tylko dla prokreacji ...

"W gimnazjum za uswiadamianie wziela sie katechetka. To byl naprawde koszmar! Wedlug niej kazdy seks powinien prowadzic do prokreacji, a zona powinna oddawac sie swojemu mezowi w ciszy i z pokora, a kazda kobieta, ktora z seksu czerpie przyjemnosc bedzie sie smazyc w piekle. Mezczyzna ma swoje potrzeby i jesli zona mu odmawia, nie ma co sie dziwic, ze ja zdradza, twierdzila tez, ze dziewczyna, ktora stracila dziewictwo przed slubem jest jak nadgryzione jablko, ktorego nikt nie bedzie chcial."

https://pomorska.pl/seks-tylko-do-prokreacji-antykoncepcja-to-dzielo-szatana-to-polska-edukacja/ar/7055509
_________________
tom68
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2019-06-18, 16:41   

Markerów napisał/a:
Termin „na niebie” - dotyczy słońca, gwiazd itp. (Pwt 4:19), które są utożsamiane z bożkami (Ez 8:16).

A także sztuczne satelity, balony metrologiczne, samoloty i drony. :mrgreen:
Zapomniałem o latawcach. ;-)

Na niebie macie także zmarłych papieży, tysiące "świętych" narzuconych Bogu, boginie Maryję, i sam diabeł wie kogo jeszcze!
Idź przecz sługo Szatana! :evil:
A kysz!
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-18, 17:18   

Henryk napisał/a:
[

Na niebie macie także zmarłych papieży, tysiące "świętych" narzuconych Bogu, boginie Maryję, i sam diabeł wie kogo jeszcze!
Idź przecz sługo Szatana! :evil:
A kysz!


Nie "na niebie" tylko w NIEBIE
A to jest różnica......
Brak ci podstaw.... Nie irytuj się wiem że nie masz argumentów
. Otwórz się na Ducha Świętego, by doprowadzil Cię do pełnej prawdy.....
Niech cię Pan błogosławi i strzeże.
Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13