FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim sa ADS ...
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2019-08-07, 19:34   

Mat. 5:17-18
17. Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.
18. Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
(BW)
_________________
tom68
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-07, 21:33   

Tomasz G napisał/a:
Mat. 5:17-18
17. Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.
18. Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
(BW)


Czytaj pisma dokładniej

Galacjan 3,19-25:
„Na cóż więc Prawo? Zostało ono dodane ze względu na wykroczenia aż do PRZYJŚCIA POTOMKA , któremu udzielono obietnicy; przekazane zostało przez aniołów; podane przez pośrednika.”/Gal 3,19/

Prawo było dane „aż do przyjścia Potomka” - czyli Jezusa. Jezus jest „kresem Prawa” (Rz 10,4) Dalej poczytaj : „Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden. A czy może Prawo to sprzeciwia się obietnicom Bożym? Żadną miarą! Gdyby mianowicie dane było Prawo, mające moc udzielania życia, wówczas rzeczywiście usprawiedliwienie płynęłoby z Prawa. Lecz Pismo poddało wszystko pod /władzę/ grzechu, aby obietnica dostała się na drodze wiary w Jezusa Chrystusa tym, którzy wierzą.
DO CZASU PRZYJŚCIA WIARY BYLIŚMY PODDANI POD STRAŻ PRAWA i TRZYMANIE w ZAMKNIĘCIU AŻ DO OBJAWIENIA SIĘ WIARY .” /Gal 3,20-23/

Byliśmy poddani Prawu do czasu „przyjścia wiary” (w Jezusa Chrystusa) - a dziś już nie jesteśmy. „Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, /który miał prowadzić/ ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie. Gdy jednak wiara nadeszła, już nie jesteśmy poddani wychowawcy.” /Gal 3,24-25/

Prawo-wychowawca nie jest już potrzebne i nie jesteśmy mu poddani, gdyż osiągnęliśmy to, do czego Prawo miało nas prowadzić (tj. wiarę w Jezusa).
Dlatego właśnie św.Paweł zarówno swój rodowód, jak i fakt przestrzegania Prawa uważa za rzecz nic nie znaczącą przedkładając nad nią sprawiedliwość otrzymaną od Jezusa: „Jeśli ktoś inny mniema, że może ufność złożyć w ciele, to ja tym bardziej: obrzezany w ósmym dniu, z rodu Izraela, z pokolenia Beniamina, Hebrajczyk z Hebrajczyków, w stosunku do Prawa - faryzeusz, co do gorliwości - prześladowca Kościoła, co do sprawiedliwości legalnej - stałem się bez zarzutu. Ale to wszystko, co było dla mnie zyskiem, ze względu na Chrystusa uznałem za stratę. I owszem, nawet wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa i znalazł się w Nim - nie mając mojej sprawiedliwości, pochodzącej z Prawa, lecz Bożą sprawiedliwość, otrzymaną przez wiarę w Chrystusa, sprawiedliwość pochodzącą od Boga, opartą na wierze - przez poznanie Jego: zarówno mocy Jego zmartwychwstania, jak i udziału w Jego cierpieniach - w nadziei, że upodabniając się do Jego śmierci,”/Flp 3,4b-10/
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-07, 21:41   

Tomasz G napisał/a:
Mat. 5:17-18
17. Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.
18. Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
(BW)


Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe.” /2 Kor 5,17/1

Zadam ci pytania racz odpowiedzieć
O jakim „spełnieniu wszystkiego” będącym kresem obowiązywania Prawa mówi Jezus w Mt 5,18? Co oznacza „Mt 5:17 "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić." . ?
Co oznacza „wypełnienie Prawa i Proroków”?
Wkoncu : Co oznacza termin „Prawo i Prorocy???

Druga część pytania dotyczy słowa „wypełniać” - Jezus mówił że „wypełnia” „Prawo i Proroków”. Co miał na myśli? „aż się wszystko spełni” Co ma się wypełnić, zanim przestanie obowiązywać Prawo??
:)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13634
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 413/608
 67%
Wysłany: 2019-08-08, 08:55   

Cytat:
Markerów
Dokonaj sobie pewnej operacji myślowej i zamiast słowo „dusza” użyj słowa „istota żywa w ciele”, albo „krew”.
Teraz te pojęcie wstaw do następujących fragmentów pisma Świętego:

Mt 10, 28: „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz istoty żywej w ciele/krwi (w tekście greckim jest „dusza” jako „psyche”) zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który istotę żywą w ciele/krwi (w tekście greckim jest „psyche” – dusza) i ciało może zatracić w piekle”.


W tym tekście jest pokazana śmierć Adamowa i wtóra, adamową śmiercią umieramy, ale mamy szansę na wzbudzenie z grobu, dlatego jest zaznaczone, że istoty żywej zabić nie można, bo Bóg ją ma w pamięci. Natomiast jeżeli ktoś będzie umierał w śmierci drugiej juz po tysiącleciu, to Bóg taką osobę wymaże ze swojej pamięci i osoba ta zostanie unicestwioną.
takie mam tłumaczenie tego tekstu.:

Zabijają ciało=> Którzy odbierają teraźniejsze życie z umierającego ciała.
Zabić duszy=> Istoty, którą Bóg obiecał wzbudzić mocą swoją w dzień zmartwychwstania wieku Tysiąclecia, ponieważ Chrystus dał okup.
Bójcie się tego=> Miejcie respekt i poszanowanie dla Boga Jehowy, z którego pochodzi żywot wieczny.
Który może=> Pomimo, że wielu wierzy przeciwnie.
Ciało i duszę=> Istotę w teraźniejszym stanie umierania, jak i nadzieje przyszłego żywota zniszczyć.
W piekielnym ogniu=> W "gehennie", we wtórej śmierci, w zupełnym zniszczeniu.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13634
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 413/608
 67%
Wysłany: 2019-08-08, 09:55   

Cytat:
Markerów

Zach 12, 1: „Wyrok, Słowo Pana o Izraelu. Wyrocznia Pana, który rozpostarł niebiosa i założył fundamenty ziemi, i istotę żywą w ciele/krwi tchnął we wnętrze człowieka.”


Tutaj fałszujesz tekst, dlaczego?
Biblia Tysiąclecia:
Wyrok. Słowo Pana o Izraelu. Wyrocznia Pana, który rozpostarł niebiosa i założył fundamenty ziemi, i ducha tchnął we wnętrze człowieka.


Jest w BH użyte slowo RUACH , to jest to tchnienie Boga, jakie otrzymał Adam żeby mógł stać się ISTOTĄ ŻYWĄ, a nie jak piszesz,że tchną Bóg istotę żywą, co chcesz przez to udowodnić?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-08, 10:26   

nike napisał/a:
Cytat:
Markerów

Zach 12, 1: „Wyrok, Słowo Pana o Izraelu. Wyrocznia Pana, który rozpostarł niebiosa i założył fundamenty ziemi, i istotę żywą w ciele/krwi tchnął we wnętrze człowieka.”


Tutaj fałszujesz tekst, dlaczego?
Biblia Tysiąclecia:
Wyrok. Słowo Pana o Izraelu. Wyrocznia Pana, który rozpostarł niebiosa i założył fundamenty ziemi, i ducha tchnął we wnętrze człowieka.


Jest w BH użyte slowo RUACH , to jest to tchnienie Boga, jakie otrzymał Adam żeby mógł stać się ISTOTĄ ŻYWĄ, a nie jak piszesz,że tchną Bóg istotę żywą, co chcesz przez to udowodnić?


Kobieto czytaj ze zrozumieniem to co się pisze....
Chodziło o operacjie myślowej i zamiast słowo „dusza” użyć słowa „istota żywa w ciele”, albo „krew”.
pojęcia te wstawić do następujących fragmentów pisma Świętego:
Specjalnie podałem werset ze wstawionym tekstem "istota żywa w ciele lub krew" dla odróżnienia waszych durnych prywatnych przemyśleń... :roll:
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2019-08-08, 10:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13634
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 413/608
 67%
Wysłany: 2019-08-08, 12:59   

Markerów

Cytat:
1 Sm 28, 7: „Zwrócił się więc Saul do swych sług: Poszukajcie mi kobiety wywołującej istoty żywe w ciele/krwi (w tekście jest: „duchy”), chciałbym pójść i jej się poradzić. Odpowiedzieli mu jego słudzy: „Jest w Endor kobieta, która wywołuje istoty żywe w ciele.”


Znowu tekst fałszujesz dlaczego?


Biblia Tysiąclecia:
Zwrócił się więc Saul do swych sług: Poszukajcie mi kobiety wywołującej duchy, chciałbym pójść i jej się poradzić. Odpowiedzieli mu jego słudzy: Jest w Endor kobieta, która wywołuje duchy.


DUCH TO NIE ISTOTA ŻYWA Z CIAŁEM, DUSZA-- TO ISTOTA ŻYWA Z CIAŁEM.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13634
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 413/608
 67%
Wysłany: 2019-08-08, 13:51   

Dodam jeszcze do 1Sam.28:7--- najlepiej oddaje ten tekst BG, tak samo jest BH---Biblia Gdańska:
Przetoż rzekł Saul do sług swoich: Szukajcie mi niewiasty, któraby miała ducha wieszczego, a pójdę do niej, i wywiem się przez nię. I rzekli słudzy jego do niego: Oto, niewiasta w Endor, mająca ducha wieszczego.


Tutaj jest mowa : majacym ducha wieszczego

Strong 1172----balah --- majacy ducha wieszczego balah----czarnoksięznik wróżbita strong 178----- zaklinacz duchów
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13634
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 413/608
 67%
Wysłany: 2019-08-08, 13:57   

Markerów napisał/a:
Kobieto czytaj ze zrozumieniem to co się pisze....
Chodziło o operacjie myślowej i zamiast słowo „dusza” użyć słowa „istota żywa w ciele”, albo „krew”.
pojęcia te wstawić do następujących fragmentów pisma Świętego:
Specjalnie podałem werset ze wstawionym tekstem "istota żywa w ciele lub krew" dla odróżnienia waszych durnych prywatnych przemyśleń... :roll:

Ja czytam ze zrozumieniem, i uważam,ze tak nie można bo to co piszesz kłamstwem jest. W jednym tekście ci nie wyszło to zrozumienie i napisałeś tak:

Markerów

Zach 12, 1: „Wyrok, Słowo Pana o Izraelu. Wyrocznia Pana, który rozpostarł niebiosa i założył fundamenty ziemi, i istotę żywą w ciele/krwi tchnął we wnętrze człowieka.”


Jaka żywą istotę w ciele tchną??? i kto tu pisze i czyta to co napisał ze zrozumieniem???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2019-08-08, 14:34   

Nika - wystarczy by On itp przeczytał dodatki do II wydania BT tam piszą miedzy innymi w ST dusza jest we krwi oraz dusza to cały człowiek dusza człowiek który z zgrzeszy umrze itd to czytając ta biblie jeszcze będą w KRK zobaczyłem fałsz nauk KRK ... wiec co nie chce misie już z nim i jemu podobnymi pisać bo to jak grochem o ścianę ... to tak jak pyta mnie katolicka na spacerze o pedofile w kościele odp że to miedzy innym przez niebiblijny celibat a ona na to ale tradycja celibatu jest ważniejsza :cry:
_________________
tom68
Ostatnio zmieniony przez Tomasz G 2019-08-08, 14:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7104
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5524/7220
 76%
EXP: 49/373
 13%
Wysłany: 2019-08-09, 07:30   

nike napisał/a:
DUCH TO NIE ISTOTA ŻYWA Z CIAŁEM, DUSZA-- TO ISTOTA ŻYWA Z CIAŁEM.

Oczywista oczywistość! :-D
Jednak odstępczy kościół, czyli ludzie nie powołani przez Boga do opowiadania "radosnej nowiny", przyjęli od wierzeń pogańskich pogląd, że żywy i myślący człowiek posiada jeszcze jakiś nieśmiertelny pierwiastek w sobie: "duszę", która żyje, istnieje, jest cały czas świadomą niezależnie od tego czy jest wewnątrz ciała, czy poza nim.
-------------------

Taki pasożyt w ludzkim ciele, który cierpi po śmieci człowieka w czyśćcu lub piekle, za grzechy popełnione przez tegoż człowieka.
Nieśmiertelne dusze księży, zakonnic, i całego tałatajstwa nazywanego "klerem"- doznają nieopisanych rozkoszy w niebie. ;-)
- "Oto wielka "Markerowa" tajemnica wiary" :mrgreen:

Pomodlił bym się w Jego intencji o zmądrzenie, ale to bezcelowe. :-(
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2019-08-09, 07:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-09, 10:47   

Henryk napisał/a:
nike napisał/a:
DUCH TO NIE ISTOTA ŻYWA Z CIAŁEM, DUSZA-- TO ISTOTA ŻYWA Z CIAŁEM.

Oczywista oczywistość! :-D
Jednak odstępczy kościół, czyli ludzie nie powołani przez Boga do opowiadania "radosnej nowiny", przyjęli od wierzeń pogańskich pogląd, że żywy i myślący człowiek posiada jeszcze jakiś nieśmiertelny pierwiastek w sobie: "duszę", która żyje, istnieje, jest cały czas świadomą niezależnie od tego czy jest wewnątrz ciała, czy poza nim.
-------------------

Taki pasożyt w ludzkim ciele, który cierpi po śmieci człowieka w czyśćcu lub piekle, za grzechy popełnione przez tegoż człowieka.
Nieśmiertelne dusze księży, zakonnic, i całego tałatajstwa nazywanego "klerem"- doznają nieopisanych rozkoszy w niebie. ;-)
- "Oto wielka "Markerowa" tajemnica wiary" :mrgreen:

Pomodlił bym się w Jego intencji o zmądrzenie, ale to bezcelowe. :-(


Dajecie popis swojej nieudolności zwłaszcza w czytaniu ze zrozumieniem :lol:

Nigdzie nie sugerowalem o jakimś pasożycie "w ciele zaproponowałem tylko by” użyć słowa „istota żywa w ciele”, albo „krew”. te pojęcie wstawic do następujących fragmentów pisma Świętego:
Duroty wychodzą i cala to wasza heretycka wykładnia
A biedny henio i nika myślą że wstawiając te durne twierdzenia fałszuje pusmo
Padłem dosłownie :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol:
Żałosne
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7104
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5524/7220
 76%
EXP: 49/373
 13%
Wysłany: 2019-08-09, 13:57   

Markerów napisał/a:
Duroty wychodzą i cala to wasza heretycka wykładnia

No tak. Dla poganina są to herezje... :-(
A co na ten temat powie Twoja dusza nieśmiertelna? :mrgreen:
Ma jakieś własne zdanie?
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-09, 14:46   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Duroty wychodzą i cala to wasza heretycka wykładnia

No tak. Dla poganina są to herezje... :-(
A co na ten temat powie Twoja dusza nieśmiertelna? :mrgreen:
Ma jakieś własne zdanie?


W co ty wierzysz.... :mrgreen:
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7104
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5524/7220
 76%
EXP: 49/373
 13%
Wysłany: 2019-08-09, 15:06   

Markerów napisał/a:
W co ty wierzysz.... :mrgreen:

Ty swoją opinię już wydałeś.
Teraz ciekaw jestem opinii Twej duszy nieśmiertelnej.
Spytaj się Jej co o tym myśli?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13