FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim sa ADS ...
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-09, 15:18   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
W co ty wierzysz.... :mrgreen:

Ty swoją opinię już wydałeś.
Teraz ciekaw jestem opinii Twej duszy nieśmiertelnej.
Spytaj się Jej co o tym myśli?


Dusza to ja bracie....
Już przestań bawisz mnie :mrgreen:
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2019-08-09, 16:43   

Markerów napisał/a:
Dusza to ja bracie....
Już przestań bawisz mnie :mrgreen:


To Ty mnie bawisz!
Okazuje się jednak, że nie posiadasz "duszy nieśmiertelnej", lecz Ty sam jesteś duszą żyjącą?
Nie mogę wyjść z podziwu! :roll:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-09, 17:01   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Dusza to ja bracie....
Już przestań bawisz mnie :mrgreen:


To Ty mnie bawisz!
Okazuje się jednak, że nie posiadasz "duszy nieśmiertelnej", lecz Ty sam jesteś duszą żyjącą?
Nie mogę wyjść z podziwu! :roll:


Bo jeszcze Najwidoczniej nie poznałeś prawdy...
Jeżeli dusza jest nieśmiertelna, to jak mam rozumieć słowa zawarte w 2 Kor 5, 1-10? „Chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana” (2Kor 5, 7) – jeżeli dusza jest tożsama z ciałem, to jeżeli opuszczę ciało, to kto stanie przed Panem? :lol: :roll:
Dowód na materialność i śmiertelność duszy, czy też na to, że dusza nie istnieje? A może jednak istnieje? :roll:
Odłoż Te Russell oskie tomidla, mózg wypierają
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4952
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 122/280
 43%
Wysłany: 2019-08-09, 20:41   

Kto myśli ten nie błądzi :-P
1 Tes. 4:15-17
15. A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
(BW)
_________________
tom68
Ostatnio zmieniony przez Tomasz G 2019-08-09, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-09, 20:49   

Tomasz G napisał/a:
Kto myśli ten nie błądzi :-P
1 Tes. 4:15-17
15. A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
(BW)


I co mają niby dowieść te teksty? :roll:
Gdzie tu pisze o śmiertelności duszy??

Natomiast Chrystus mówi Apostołom, jak i wszystkim wierzącym w Niego, że będzie z nimi aż do skończenia świata (Mt 28:20, J 14:16),
więc jest z nami wciąż, teraz i po śmierci (Flp 1:21nn., 1Tes 5:10, 2Kor 5:2-9, Hbr 12:23, Ps 73:24, Prz 15:24, Rz 8:10, 14:8, 2Tm 1:10, 1J 3:14). :)

Nauka Chrystusa jest o życiu wiecznym, a nie o jakiejś nieświadomości odrywającej od Boga (J 3:16, 6:58, 8:51n., 10:27n., 12:25, Mk 8:35, Mt 10:28, 1P 1:9, Jk 1:21).

Św. Paweł nazywa Lud Boży „Ciałem Chrystusa” (np. 1Kor 12:27), więc nie wiadomo czemu Pan miałby wprawiać w stan nieświadomości i śmiertelności nas, członki swego ciała: „Przecież nigdy nikt nie odnosił się z nienawiścią do własnego ciała, lecz każdy je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus - Kościół, bo jesteśmy członkami Jego ciała” Ef 5:29n. (por. Ga 2:20).

Coś te badania pism wam ciężko idzie...
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2019-08-09, 21:11   

Markerów napisał/a:
Jeżeli dusza jest nieśmiertelna, to jak mam rozumieć słowa zawarte w 2 Kor 5, 1-10? „Chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana”

Teksty te dotyczą bezpośrednio Oblubienicę Chrystusową, nas pośrednio.
Klasa Maluczkiego Stadka, przy z martwych wzbudzeniu otrzymała naturę duchową, taką jaka ma Jezus.

Markerów napisał/a:

(2Kor 5, 7) – jeżeli dusza jest tożsama z ciałem, to jeżeli opuszczę ciało, to kto stanie przed Panem? :lol: :roll:
Dowód na materialność i śmiertelność duszy, czy też na to, że dusza nie istnieje? A może jednak istnieje? :roll:

Jak wyżej.
Cytat:
Odłoż Te Russell oskie tomidla, mózg wypierają

Twój widzę,ze chyba się wypiera, bo znowu się pomyliłeś, mój jest zgodny i myślący.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-09, 21:19   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
Jeżeli dusza jest nieśmiertelna, to jak mam rozumieć słowa zawarte w 2 Kor 5, 1-10? „Chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana”

Teksty te dotyczą bezpośrednio Oblubienicę Chrystusową, nas pośrednio.
Klasa Maluczkiego Stadka, przy z martwych wzbudzeniu otrzymała naturę duchową, taką jaka ma Jezus.

[

Kto już poza Jezusem zmartwychwstał??
Czytaj Biblię bo fantazja cie ponosi
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2019-08-10, 07:45   

Markerów napisał/a:
Kto już poza Jezusem zmartwychwstał??
Czytaj Biblię bo fantazja cie ponosi


Fantazja powiadasz? :roll:
A ja spytam się: "kto poza Jezusem umarł"?
- Skoro wszyscy po śmierci nadal żyją? :shock:

Z tą różnicą- według Twoich poglądów- że jedynie bez ciała.
Po co zmartwychwstanie ciał? Po kiego licha?
Część duszyczek zażywa nieopisanych przyjemności w niebie, i mają z powrotem być włożone w ciała?
To ci dopiero opowieści z księżyca! :lol:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-10, 11:04   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Kto już poza Jezusem zmartwychwstał??
Czytaj Biblię bo fantazja cie ponosi


Fantazja powiadasz? :roll:
A ja spytam się: "kto poza Jezusem umarł"?
- Skoro wszyscy po śmierci nadal żyją? :shock:

Z tą różnicą- według Twoich poglądów- że jedynie bez ciała.
Po co zmartwychwstanie ciał? Po kiego licha?
Część duszyczek zażywa nieopisanych przyjemności w niebie, i mają z powrotem być włożone w ciała?
To ci dopiero opowieści z księżyca! :lol:


Dziwnie to przedstawiasz... Czytałeś w ogóle kiedykolwiek Biblię??? Bo znowu dajesz popis Żenady...
:roll:
Św. Paweł w 2Kor 5:1-8 przedstawia swą wiarę w nieśmiertelność duszy. Pisze on, że chciałby w jednej chwili, w momencie powrotu Jezusa być przyodzianym w ciało uwielbione (2Kor 5:2, 4), ale wie, że jeśli umrze wcześniej, może być przez pewien czas bez ciała chwalebnego. Nazywa ten stan „nagością” (2Kor 5:3), tzn. mówi o egzystencji samej duszy.
Wspomina też, że w ciele jesteśmy daleko od Pana (2Kor 5:6) i chciałby on swą duszą opuścić ciało, aby być z Jezusem (2Kor 5:8)

Natomiast Św. Piotr ukazał wiarę chrześcijan w nieśmiertelność duszy. Mówił on o sobie: „Uważam zaś za słuszne pobudzić waszą pamięć, dopóki jestem w tym namiocie [‘w tym ciele’ NP, WP] bo wiem, że bliskie jest zwinięcie mojego namiotu...” 2P 1:13
Fragment ten wskazuje, że Piotr wierzył w to, że jego „ja” tylko niedługo przebywać będzie w obecnym ciele. Później dusza opuści ten namiot cielesny (por. 3J 2).

Zacznij w końcu czytać Biblię...
A nie tomidla szarlatanów
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2019-08-10, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4952
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 122/280
 43%
Wysłany: 2019-08-10, 13:23   

Stary Testament ani razu nie uzywa slowa „niesmiertelnosc”, poniewaz Izraelici nie akceptowali idei niesmiertelnej duszy, dopoki nie ulegli wplywom hellenskim w ostatnich wiekach p.n.e. Wiara w niesmiertelna dusze ma swoje korzenie w slowach weza, ktorymi zwiodl Ewe, mowiac: „Na pewno nie umrzecie” (Rdz 3:4).

Everett Ferguson, znawca judaizmu i epoki wczesnochrzescijanskiej, napisal: „Chrzescijanska nadzieja na zycie po smierci, czesto wyrazana jest slowami ‘niesmiertelnosc duszy’ – fraza, ktora nigdy nie pojawia sie w Pismie Swietym. Biblijna doktryna jest nauka o zmartwychwstaniu. ‘Niesmiertelnosc duszy’ jest jedynie wynikiem powiazania platonskiej tradycji z idea zmartwychwstania w pismach ojcow Kosciola

Ps :

Czy dusza jest ....

https://youtu.be/Ib0pGHhBOMw
_________________
tom68
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-10, 15:50   

Tomasz G napisał/a:
Stary Testament ani razu nie uzywa slowa „niesmiertelnosc”, poniewaz Izraelici nie akceptowali idei niesmiertelnej duszy, dopoki nie ulegli wplywom hellenskim w ostatnich wiekach p.n.e. Wiara w niesmiertelna dusze ma swoje korzenie w slowach weza, ktorymi zwiodl Ewe, mowiac: „Na pewno nie umrzecie” (Rdz 3:4).

Everett Ferguson, znawca judaizmu i epoki wczesnochrzescijanskiej, napisal: „Chrzescijanska nadzieja na zycie po smierci, czesto wyrazana jest slowami ‘niesmiertelnosc duszy’ – fraza, ktora nigdy nie pojawia sie w Pismie Swietym. Biblijna doktryna jest nauka o zmartwychwstaniu. ‘Niesmiertelnosc duszy’ jest jedynie wynikiem powiazania platonskiej tradycji z idea zmartwychwstania w pismach ojcow Kosciola

Ps :

Czy dusza jest ....

https://youtu.be/Ib0pGHhBOMw


czepiasz się tego, że w Biblii nie ma określenia „dusza nieśmiertelna”: „Ani razu nie używa wyrażenia »dusza nieśmiertelna«”
. Jednak również nie ma w Piśmie Św. określenia, które stosują tacy heretycy jak ty, to znaczy „dusza śmiertelna” :roll:
Ciekawe, że to wsm nie przeszkadza, a kościoła nazewnictwo wadzi wam, choć Ap 6:9-11 mówi o egzystencji dusz po śmierci. :lol:

Ani Jezus, ani Apostołowie nie atakowali nauki o duszy nieśmiertelnej, a znana była ona tak w judaizmie, jak i u pogan. Nieśmiertelność duszy atakują zaś heretycy tacy jak ty, pojawiający się 1900 lat po Chrystusie!

J. Flawiusz (ur. 37), historyk żydowski, o wierzeniach faryzeuszy pisze: „Wierzą także, że dusze mają moc nieśmiertelną, a Ci, którzy pędzą cnotliwe lub występne życie odbierają nagrodę lub karę w podziemiu” („Dawne Dzieje Izraela” 18:1,3); por. Dz 23:8. To samo dotyczy zelotów i uczonych w Piśmie w I w. przed Chr. („Wojna Żydowska” 7:8,7 i 1:33,2).
. Św. Paweł, były faryzeusz, nigdy nie zwalczał tego poglądu, co byłoby dziwne, gdyby nie uznawał nieśmiertelności duszy. Sam nawet powiedział: „Jestem faryzeuszem (...) synem faryzuszów” Dz 23:6. Jezus zaś, opowiedział faryzeuszom, którzy wierzyli w duszę, przypowieść „O bogaczu i Łazarzu” (Łk 16:19-31), w której zawarta jest nauka o stanie pośmiertnym. Por. Mt 23:3. O esseńczykach - sekcie żydowskiej istniejącej do 70 r. – J. Flawiusz (ur. 37) pisze: „Według nauki esseńczyków wszystko jest w ręku Boga. Sądzą oni, że dusze są nieśmiertelne i usilnie dążą do osiągnięcia sprawiedliwości” („Dawne Dzieje Izraela” 18:1,5
);

Uczysz Tomaszu , że nauka o nieśmiertelności duszy jest powtórzeniem kłamstwa szatana z raju: „Na pewno nie umrzecie!” Rdz 3:4.
Otóż zwodzicielu. Szatan w tej mowie obiecywał Ewie nieśmiertelność ciała i że nie umrą (por. Rdz 3:3).
Nie ma w tym fragmencie żadnej obietnicy dotyczącej duszy. To kłamstwo szatana kilka razy w swej historii powtarzali ŚJ. I inne sekty Obiecywali oni nieśmiertelność ciał.

O ile w raju kłamstwo to dotyczyło dwóch osób, to wasze heretyckie zbory spotęgowali je dla milionów. Zwłaszcza Jehowi
Najpierw zagrzmiał Rutherford, wydając broszurę pt. „Milionyludzizobecnieżyjącychnieumrą!”, w której obiecywał, że od 1925 r. miliony przestaną umierać
Obietnica ta dotyczyła też ludzi niewierzących (!), bo było wtedy zaledwie 23.988 ŚJ :mrgreen: Później obiecywano nastanie końca śmierci zanim wymrze pokolenie 1914 r. Strażnica Rok CV [1984] Nr 4 s. 14 uruchomiła po latach stare wypróbowane hasło: „Miliony obecnie żyjących na ziemi nigdy nie powymierają”, a Przebudźcie się! Nr 10, 1989 s. 32 wtórowało: „Milionyobecnieżyjącychnigdynieumrą” dodając: „Twierdzenie to bynajmniej nie jest absurdalne.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2019-08-10, 16:22   

Markerów napisał/a:
Dziwnie to przedstawiasz... Czytałeś w ogóle kiedykolwiek Biblię??? Bo znowu dajesz popis Żenady...
:roll:

Nie wiem ile masz lat, ale jeżeli żyłeś przed 65 rokiem i umiałeś już czytać to na pewno nie czytałeś Biblii, bo katolicka wyszła w 1965 roku, my natomiast protestanci czytaliśmy, bo protestancka była już dostępna, w moim domu [moich rodziców] jest Biblia Gdańska od 1938 roku za tę Biblię zostaliśmy wywaleni z jedynie słusznej religii rzymskiej i chwała Bogu Najwyższemu, że ja już nie urodziłam się w rzymskim kościele, czyli już niedługo jest 78 lat HURRRRRA
Markerów napisał/a:
Św. Paweł w 2Kor 5:1-8 przedstawia swą wiarę w nieśmiertelność duszy.

W którym miejscu? Odpowiadałam juz w tym temacie do tego tekstu, poczytaj i myśl przy czytaniu, bo rozum jest od Boga, po to żeby go używać.
Markerów napisał/a:

Pisze on, że chciałby w jednej chwili, w momencie powrotu Jezusa być przyodzianym w ciało uwielbione

I tak sie stało przy z martwych wzbudzeniu Oblubienicy Pańskiej otrzymał ciało duchowe [naturę duchową] i poszedł do nieba. Też juz o tym wyżej pisałam.
Markerów napisał/a:

(2Kor 5:2, 4), ale wie, że jeśli umrze wcześniej, może być przez pewien czas bez ciała chwalebnego. Nazywa ten stan „nagością” (2Kor 5:3), tzn. mówi o egzystencji samej duszy.

Tłumaczenie tekstów:::-----
2Kor. 5: 2 Wzdychamy=> Z powodu złego wpływu światowego, onego złośnika i naszych własnych słabości. "My sami w sobie wzdychamy", Rzym.8:23.
Z nieba=> Nasze nowe doskonałe stałe ciała, nasz dom.
2Kor. 5: 3 Nagimi=> Zewleczeni z ciała, wyczekując zmartwychwstania.
2Kor. 5: 5 Ku temu=> Doskonały stan, jaki mamy osiągnąć przy zmartwychwstaniu.
Zadatek=> Zapłatę przed czasem (będąc jeszcze w ciele, otrzymujemy już zapłatę).
Przypuszczam, że tak rozumiał ap. Paweł te teksty.
Markerów napisał/a:

Wspomina też, że w ciele jesteśmy daleko od Pana (2Kor 5:6) i chciałby on swą duszą opuścić ciało, aby być z Jezusem (2Kor 5:8)

(6) Więc też zawsze jesteśmy pełni ufności i wiemy, że dopóki przebywamy w ciele, jesteśmy oddaleni od Pana;--------Co tu jest o DUSZY?
8---(8) Jesteśmy więc pełni ufności i wolelibyśmy raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana.----a tu w którym miejscu pisze o DUSZY?
2Kor. 5: 6 W ciele=> Tak długo, jak czujemy się zupełnie zadowoleni z obecnego stanu, z nas samych i naszego otoczenia.
Od Pana=> (Jesteśmy oddaleni), bo nie postępujemy jak powinniśmy.
Jeśli żyliśmy blisko Boga, jeśli "chodziliśmy z Bogiem", to nie będziemy się czuli zupełnie zadowolonymi z obecnych osiągnięć, warunków itd., lecz będziemy jak pielgrzymi i obcy szukać lepszego odpoczynku, lepszego domu, tego "co nagotował Bóg tym, którzy go miłują". Jednak jak Apostoł wyjaśnia (w. 7), jest to prawdą tylko w odniesieniu do tych, którzy chodzą wiarą a nie widzeniem. "Lecz ufamy [pełni wiary w Boga, radujemy się mogąc chodzić przez wiarę], i wolimy raczej wynijść z ciała [bezdomni, pielgrzymi i obcy na tym świecie], a iść na mieszkanie do Pana" w duchowej społeczności z Nim.
----------------------
2Kor. 5: 7 Przez wiarę=> Zmieniwszy rzeczy widzialne na niewidzialne. Pan Bóg pragnie ażebyśmy ufali Mu nawet wtedy, gdy nie możemy Go zauważyć; z tego powodu zostawia niektóre rzeczy dla nas niejasne.
Niewidzeniem=> Objawienie się duchów nie byłoby zgodne z planem Bożym i Jego porządkiem.
2Kor. 5: 8 Ufamy=> Pełni wiary w Boga, radujemy się postępując wiarą.
Wyjść=> Z domu, być pielgrzymami i obcymi na ziemi.
Do Pana=> W duchu naszej społeczności.
2Kor. 5: 9 W ciele=> Gdy jeszcze pielgrzymujemy po ziemi.
Bądź z ciała=> Gdy otrzymamy nasze mieszkanie w chwale.
Podobać się=> Otrzymać Jego łaskę i błogosławieństwo z zapewnieniem ostatecznego przyjęcia.
2Kor. 5:10 Wszyscy=> Z dnia na dzień podczas naszej pielgrzymki.
Aby każdy=> We wtórej obecności Pana otrzymał nagrodę.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4952
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 122/280
 43%
Wysłany: 2019-08-10, 17:00   

Wystarczy by każdy katolik przeczytał dodatki do II wydania BT tam piszą miedzy innymi w ST dusza jest we krwi oraz dusza to cały człowiek dusza człowiek który z zgrzeszy umrze itd to czytając ta biblie jeszcze będą w KRK zobaczyłem fałsz nauk KRK ... wiec co nie chce misie już z nim i jemu podobnymi pisać bo to jak grochem o ścianę ... to tak jak pyta mnie katolicka na spacerze o pedofile w kościele odp że to miedzy innym przez niebiblijny celibat a ona na to ale tradycja celibatu jest ważniejsza :cry:
_________________
tom68
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-10, 17:58   

Tomasz G napisał/a:
... wiec co nie chce misie już z nim i jemu podobnymi pisać bo to jak grochem o ścianę ... to tak


Poprostu brak ci argumentów.
Tyle i aż tyle :roll:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-10, 18:02   

Brak nieśmiertelności duszy jest sprzeczny z nauką o zmartwychwstaniu.
Bez duszy nieśmiertelnej (duszy jako formy i naszego „ja”) nie byłoby zmartwychwstania, lecz ponowne stwarzanie z prochu ziemi :roll: a tego Biblia nie uczy ( rozróżnienie ożywienia umarłych i powoływania do istnienia - Rz 4:17).

Z tego wynika, że jak dawno była znana nauka o zmartwychwstaniu, tak długo była znana nauka o duszy nieśmiertelnej.
Rz 8:11 mówi, że Bóg „przywróci do życia wasze śmiertelne ciała”, a nie, że stworzy dublety ciał, jak wynika z waszych nauk
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13