FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim sa ADS ...
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-10, 17:07   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
Dziwnie to przedstawiasz... Czytałeś w ogóle kiedykolwiek Biblię??? Bo znowu dajesz popis Żenady...
:roll:

Nie wiem ile masz lat, ale jeżeli żyłeś przed 65 rokiem i umiałeś już czytać to na pewno nie czytałeś Biblii, bo katolicka wyszła w 1965 roku, my natomiast protestanci czytaliśmy, bo protestancka była już dostępna, w moim domu [ę.


Koń by się uśmiał :)
To w takim razie jaka była Biblia przed reformacjia protestancka kiedy takich heretyków jeszcze nie było skoro katolicka wyszła w 1960 r????
A może w tedy nue było bibli :mrgreen: :lol:

Myślałem że Heniek reprezentuje skrajny przejaw matactwa
Ale ty nike jedziesz po bandzie ostro :mrgreen:
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4931
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 101/280
 36%
Wysłany: 2019-08-10, 17:47   

KRK to więcej biblii spalił niż ich wydał i gdyby nie reformacja to by prosty dalej lud biblii na oczy nie widział ... Gdy powstawało 200 lat temu Polskie Towarzystwo Biblijne w KP 1815 r za zgodą cara i króla Polski to biblie miało 3% ludzi ( na 8 mln ludności ) a w zaborze Pruskim 25% katolików ( na 3 mln ) bo Prusy były protestanckie tak samo jak w Prusach 95% umiało czytać a w KP 30% PTB http://tb.org.pl/
_________________
tom68
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2019-08-10, 17:47   

Markerów napisał/a:
czepiasz się tego, że w Biblii nie ma określenia „dusza nieśmiertelna”: „Ani razu nie używa wyrażenia »dusza nieśmiertelna«”
. Jednak również nie ma w Piśmie Św. określenia, które stosują tacy heretycy jak ty, to znaczy „dusza śmiertelna” :roll:

Heretycy powiadasz, nie wstyd tobie w taki sposób nazywać bliźniego?, o ile dobrze rozumiem to do nieba sie wybierasz?
A o duszy śmiertelnej Biblia pisze tu np.-----Ez.18:4----Biblia Gdańska:
Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.
A która nie grzeszy? Nieśmiertelny nie grzeszy CZYLI ???
.
Markerów napisał/a:
Ciekawe, że to wsm nie przeszkadza, a kościoła nazewnictwo wadzi wam, choć Ap 6:9-11 mówi o egzystencji dusz po śmierci.

Co to jest "wsm"? Nic mi nie wadzi i mnie to nie obchodzi, ale jeżeli rozmawiam o Biblii to i owszem WADZI BŁĄD.
Ap. 6:9-11------jak myślisz ap.Jan kłóci się z prorokami St.Testamentu? Bo tam dusza umiera, a w Nowym żyje???

(9) A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli. (10) I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi? (11) I dano każdemu z nich szatę białą, i powiedziano im, aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas, aż się dopełni liczba współsług i braci ich, którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć.

Apokalipsa to proroctwo jest: Mam takie tłumaczenie tych tekstów:


Obj. 6:10 I wołali => wyobraża sprawiedliwość wołającą o pomstę, która długo była odkładana. W tym sensie krew Abla wołała.
Dopóki Panie => [Despotes], Panujący
Obj. 6:11 Szatę białą => szatę sprawiedliwości Chrystusowej.

Markerów napisał/a:

Ani Jezus, ani Apostołowie nie atakowali nauki o duszy nieśmiertelnej, a znana była ona tak w judaizmie, jak i u pogan. Nieśmiertelność duszy atakują zaś heretycy tacy jak ty, pojawiający się 1900 lat po Chrystusie!

A czy głosili tę naukę? Jak dotąd nie dałeś żadnego logicznego przykładu, ale za to już po raz drugi nazywasz nas heretykami.
Markerów napisał/a:

J. Flawiusz (ur. 37), historyk żydowski, o wierzeniach faryzeuszy pisze: „Wierzą także, że dusze mają moc nieśmiertelną, a Ci, którzy pędzą cnotliwe lub występne życie odbierają nagrodę lub karę w podziemiu” („Dawne Dzieje Izraela” 18:1,3); por. Dz 23:8. To samo dotyczy zelotów i uczonych w Piśmie w I w. przed Chr. („Wojna Żydowska” 7:8,7 i 1:33,2).

To w co wierzyli Faryzeusze, Zeloci czy inni zupełnie mnie nie obchodzi, mnie obchodzi co głosił Jezus Apostołowie i pisarze St. Testamentu.
Markerów napisał/a:

. Św. Paweł, były faryzeusz, nigdy nie zwalczał tego poglądu, co byłoby dziwne, gdyby nie uznawał nieśmiertelności duszy. Sam nawet powiedział: „Jestem faryzeuszem (...) synem faryzuszów” Dz 23:6.

Dziwny jesteś facet, przeczytaj kontekst to zobaczysz co spowodowało Pawła do tych słów. Czy napisał w jakims swoim liscie wierzcie tak jak wierzą faryzeusze, bo ja nim tez jestem?
Markerów napisał/a:

Jezus zaś, opowiedział faryzeuszom, którzy wierzyli w duszę, przypowieść „O bogaczu i Łazarzu” (Łk 16:19-31), w której zawarta jest nauka o stanie pośmiertnym. Por. Mt 23:3. O esseńczykach - sekcie żydowskiej istniejącej do 70 r. – J. Flawiusz (ur. 37) pisze: „Według nauki esseńczyków wszystko jest w ręku Boga. Sądzą oni, że dusze są nieśmiertelne i usilnie dążą do osiągnięcia sprawiedliwości” („Dawne Dzieje Izraela” 18:1,5
);

Kiedyś już w temacie o bogaczu i Łazarzu pisałam i dawałam dowody Biblijne kto jest w tamtym proroctwie pokazany, poczytaj to będziesz wiedział.
Markerów napisał/a:


Uczysz Tomaszu , że nauka o nieśmiertelności duszy jest powtórzeniem kłamstwa szatana z raju: „Na pewno nie umrzecie!” Rdz 3:4.
Otóż zwodzicielu. Szatan w tej mowie obiecywał Ewie nieśmiertelność ciała i że nie umrą (por. Rdz 3:3).
Nie ma w tym fragmencie żadnej obietnicy dotyczącej duszy. To kłamstwo szatana kilka razy w swej historii powtarzali ŚJ. I inne sekty Obiecywali oni nieśmiertelność ciał.

Rzeczywiście jest to wielkie kłamstwo szatana, które podchwycił rzymski kosciół i mami ludzi od roku 539 aż do teraz.
Markerów napisał/a:


O ile w raju kłamstwo to dotyczyło dwóch osób, to wasze heretyckie zbory spotęgowali je dla milionów. Zwłaszcza Jehowi
Najpierw zagrzmiał Rutherford, wydając broszurę pt. „Milionyludzizobecnieżyjącychnieumrą!”, w której obiecywał, że od 1925 r. miliony przestaną umierać
Obietnica ta dotyczyła też ludzi niewierzących (!), bo było wtedy zaledwie 23.988 ŚJ Później obiecywano nastanie końca śmierci zanim wymrze pokolenie 1914 r. Strażnica Rok CV [1984] Nr 4 s. 14 uruchomiła po latach stare wypróbowane hasło: „Miliony obecnie żyjących na ziemi nigdy nie powymierają”, a Przebudźcie się! Nr 10, 1989 s. 32 wtórowało: „Milionyobecnieżyjącychnigdynieumrą” dodając: „Twierdzenie to bynajmniej nie jest absurdalne.

TONĄCY WSZYSTKIEGO SIĘ ŁAPIE, czyli facio toniesz razem z klasztorem w którym się znajdujesz.
Po raz trzeci nazwałeś nas heretykami, a po drugie w tej chwili nie rozmawiasz ze ŚJehowy dlaczego ich nawiedzasz? a po trzecie jest napisane nie bierz imienia Pana Boga nadaremno a ty szyderczo napisałeś " Jehowi "
Zamiast Św.Jehowy, a o ile dobrze czytalam to Bóg z siebie naigrywać się nie POZWALA. A więc chyba jednak o NIEBIE to zapomni hehehe.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-10, 18:06   

[quote="nike"]
Markerów napisał/a:

A o duszy śmiertelnej Biblia pisze tu np.-----Ez.18:4----Biblia Gdańska:
e.


Dlaczego manipulujesz pismem?
Ez 18:27 podaje, że „gdyby się odwrócił niezbożny od niezbożności swojej, (...) duszę swoją zachowa” BG.
Werset ten mówi o tym, że osoba, która nie nawróci się, umrze przedwcześnie. Nie uczy zaś fragment ten o śmiertelności czy nieśmiertelności duszy.
Werset 27 mówi o zachowaniu duszy w wypadku nawrócenia (choć każdy kiedyś umrze), więc widać, że zastosowanie tego wersetu przy atakowaniu nauki Kościoła jest przez ciebie chybione.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-10, 18:07   

[quote="nike"]
Markerów napisał/a:

Heretycy powiadasz, nie wstyd tobie w taki sposób nazywać bliźniego?, o ile dobrze rozumiem to do nieba sie wybierasz?
e.


Białe jest białe czarne jest czarne
Nazywam sprawy po imieniu heretyk nawet i bliźni to...
Heretyk :roll:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-10, 18:11   

nike napisał/a:
[po trzecie jest napisane nie bierz imienia Pana Boga nadaremno a ty szyderczo napisałeś " Jehowi "
Zamiast Św.Jehowy, a o ile dobrze czytalam to Bóg z siebie naigrywać się nie POZWALA. A więc chyba jednak o NIEBIE to zapomni hehehe.


Nie bądź naiwna a zarazem śmieszna..
Niema takiego boga jak jehowa to błędny twór gramatyczny..
W Biblii nie występuje wiec o jakim ty bogu mówisz? :shock:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2019-08-10, 18:40   

Markerów napisał/a:
Nie bądź naiwna a zarazem śmieszna..
Niema takiego boga jak jehowa to błędny twór gramatyczny..
W Biblii nie występuje wiec o jakim ty bogu mówisz? :shock:

Gdy byś na swoją mamę np. ma na imie Krystyna wołał, Krycha, Kryśka,Krychol i jeszcze inaczej, to czy twoja mama nie wiedziałaby,że to do niej wołasz, czy o niej mówisz?, a bóg to co głupi jest?

Sam wiesz dobrze,że już od wieków pisarze pisali Jehowa, pisali Jahwe i zawsze wiadomo było o kogo chodzi, zastanów się, bo warto.

A jezeli chodzi o Biblię, to wysil się i napisz ile i kiedy rzymski kościół wydał Biblię, i czy bieda miała do niej dostęp. chętnie przeczytam.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-10, 19:01   

nike napisał/a:
[
A jezeli chodzi o Biblię, to wysil się i napisz ile i kiedy rzymski kościół wydał Biblię, .


Kościół jej nie wydał.. Kościół ją spisał :)
Może zacznijmy od początku:
Za czasów Jezusa istniały dwa „kanony” Starego Testamentu: zawierający 39 ksiąg kanon palestyński oraz liczący 47 ksiąg kanon aleksandryjski.
Ten drugi to tzw. Septuaginta
. Najważniejsze jest to, że na około 350 miejsc w Nowym Testamencie, w którym jest cytowany Stary Testament, w ok.300 miejscach jest to cytat oparty na Septuagincie (czyli wersji na której oparto kanon katolicki) , a nie na tekście hebrajskim. Kanon Katolicki droga nike istniał już w I w :) :)

Obecny kanon żydowski ) został uchwalony przez Żydów po zburzeniu Jerozolimy, a więc grubo po Chrystusie.
Żydzi przyjęli węższy kanon, odrzucając księgi Machabejskie (Machabeusze zawarli sojusz z Rzymem, czego faryzeusze nie mogli im darować),
. Nie miało to jednak nic wspólnego z chrześcijanami - a raczej miało „ujemny” - Żydzi na soborze w Jamni w roku 90 n.e. właśnie dlatego odrzucili Septuagintę, że została ona przyjęta przez chrześcijaństwo. Jest to o tyle prawdopodobne, że nawet spośród kanonu hebrajskiego wybrano te wersje, które najmniej nadawały się do udowadniania że Jezus jest Mesjaszem.

Lud Boży rozwijał się już wówczas niezależnie synagogi i nie musiał się kierować orzeczeniami odrzucających Chrystusa judaistów..
A dopiero po reformacji protestanci odrzucili chrześcijański kanon i zaczęli kierować się żydowskim... I tak jest do dnia dzisiejszego..
Tak więc twoje matactwa o wydaniu bibli przez Kościół dość nie dawno można włożyć między bajki..
Dokształc się lepiej zamiast pisać durnoty....
Ile ty masz lat Krystyna??????
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2019-08-10, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2019-08-10, 21:53   

Ja nie pytam o KANONY ja pytam o Biblię do czytania dla biedy, o kanonach ja wszystko wiem, dokładnie to chcę wiedzieć kiedy i w jakich ilościach rzymski kosciół wydał Biblię .I jeszcze jedno interesuje mnię Biblia w j. Polskim nie po łacinie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-11, 16:17   

nike napisał/a:
Ja nie pytam o KANONY ja pytam o Biblię do czytania dla biedy, o kanonach ja wszystko wiem, dokładnie to chcę wiedzieć kiedy i w jakich ilościach rzymski kosciół wydał Biblię .I jeszcze jedno interesuje mnię Biblia w j. Polskim nie po łacinie.


Myślę że tu znajdziesz wszystko....odpowiedź na twoje pytanie :)
Milej lektury

http://piotrandryszczak.p...nia-biblii.html
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2019-08-11, 23:00   

Markerów, OOOOOOOOOOOOOO posługujesz się takim samym kłamcą jak sam jesteś.


Człowiek mściwy bo JEGO ŻONA była ŚJ. może tez i o n był NIE WIEM zrobi wszystko żeby zniszczyć drugiego.

Ja chcę od ciebie dowodów,że BIBLIĘ RZYMSKI KOŚCIÓŁ WYDAWAŁ DLA BIEDY W JĘZYKU POLSKIM JESZCZE PRZED 1965 ROKIEM W T6AKIEJ ILOŚCI,ŻE WYSTARCZYŁO. Q wtedy będziesz mógł się pośmiać i ja też się pośmieję.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2019-08-11, 23:32   

Przeczytałam ten link i tobie radzę i tak jak mówiłam dla szerokich mas 1965 rok.
Ja nie neguję i nie negowałam,że dla kleru były wydawane po kilka egzemplarzy i to po łacinie. Nabożeństwa, były po łacinie a biedaki umieli tylko AMEN powiedzieć i nic z tej zabawy nie rozumieli.
A biblie wydawane4 przez protestantów były palone. Sam wiesz dobrze,że to są identyczne biblie przecież.
W 1804 roku zaczęły powstawać Towarzystwa biblijne i wtedy to troszkę ruszył rzymski kościół, chciał pokazać,ze coś robi. dlaczego wię na szeroka skalę dopiero w 1965 roku wydał Biblię dla swoich owieczek?
Przez 2000 lat nie dbał o Biblię dla mas, bo baranów ciemnych lepiej się prowadzi.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2019-08-12, 09:47   

nike napisał/a:
Markerów, OOOOOOOOOOOOOO posługujesz się takim samym kłamcą jak sam jesteś.

Fakt, nie do zaprzeczenia!
To jakieś kuriozum, że największym autorytetem dla (podobno wierzących) katolików jest człowiek świecki, pełen jadu i obłudy.
Nie encykliki papieskie, nie synody, nie nawet kazania w kościele!
Każdy wybiera sobie autorytety na swoją miarę. :-(

Szkoda czasu na takich jak "Markerów".
Nawet nie potrafi napisać jednego zdania bez obrażania rozmówcy, bez Jego poniżania.
Ap 22:11 bw "Kto czyni nieprawość, niech nadal czyni nieprawość, a kto brudny, niech nadal się brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwość, a kto święty, niech nadal się uświęca."
Niech cieszy się, że "zabrakło" nam argumentów do rozmowy z Nim...
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-12, 15:55   

Henryk napisał/a:
nike napisał/a:
Markerów, OOOOOOOOOOOOOO posługujesz się takim samym kłamcą jak sam jesteś.

Fakt, nie do zaprzeczenia!
To jakieś kuriozum, że największym autorytetem dla (podobno wierzących) katolików jest człowiek świecki, pełen jadu i obłudy.
Nie encykliki papieskie, nie synody, nie nawet kazania w kościele!
Każdy wybiera sobie autorytety na swoją miarę. :-(



Śmiesznie to brzmi z ust osoby która kieruje się poglądami i wierzeniami osoby która była zwodzicielem i kłamcą jakim był brat Russell :)
Już pomijam fakt ze nie ma na tym forum osoby która częściej by cytowała encykliki niż ja :)
Poprostu obłuda i cynizm w waszym wydaniu nie zna granic

Co do autora artykułu jakim jest Piotr andryszczak...
gość poprostu rozwala w pył wysokimi argumentami wasze mity i pogańskie wierzenia.... Nie macie dosłownie żadnych mocnych i historycznych argumentów, dlatego was to boli
Już o korzeniach masonskich nie wspomnę....
Naprawdę zostaje juz tylko modlić się by dobry Bóg miał miłosierdzie dla was.....
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-08-12, 15:56   

Henryk napisał/a:
[
Niech cieszy się, że "zabrakło" nam argumentów do rozmowy z Nim...


Tak naprawdę... Nigdy ich nie mieliście :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13