FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bog i Jezus...... okrutni czy milosierni ...
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2019-09-01, 14:29   Bog i Jezus...... okrutni czy milosierni ...

Bog i Jezus...... okrutni czy milosierni ...

Ludzie czasem mowia ze Jezus ktorego maja za wzor milosci pokazywal jaki jest Bog Ojciec ale jednoczenie tez uwazaja ze Bog Izraela jest okrutny wiec albo Bog Ojciec i Jezus sa okrutni albo milosierni itd ... a ja wcale nie uwazam Boga Izraela czyli Boga Ojca za okrutnego ani na podstawie biblii ani na postawie wiedzy religioznawczej ....Bog w ST i NT wedlug prorokow i apostolow oraz samego Jezusa jest miloscia i jest milosierny ale sprawiedliwy i taki jest tez i Jezus a wiec polecam tym co chca poznac Boga ew Jana .... bo to nieznajomosc samej biblii i jej tla historycznego oraz rozne koscielne tradycje i filozofie ludzkie dzis czasem robia z Boga okrutnego tyrana a z Jezusa hippisa (slodkie dziecko kwiatow) bo tak im wygodnie a poza tym w porownaniu do poganskich bostw to Bog Izraela jest bardzo moralny i milosierny oraz sprawiedliwy tak twierdza religioznawcy ...

Czy Jezus nie mowi tych rzeczy ...

Jan. 1:18
18. Boga nikt nigdy nie widzial, lecz jednorodzony Bog, ktory jest na lonie Ojca, objawil go.


Jan. 14:8-11
8. Rzekl mu Filip: Panie, pokaz nam Ojca, a wystarczy nam.
9. Odpowiedzial mu Jezus: Tak dlugo jestem z wami i nie poznales mnie, Filipie? Kto mnie widzial, widzial Ojca; jak mozesz mowic: Pokaz nam Ojca?
10. Czy nie wierzysz, ze jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Slowa, ktore do was mowie, nie od siebie mowie, ale Ojciec, ktory jest we mnie, wykonuje dziela swoje.
11. Wierzcie mi, ze Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jesliby tak nie bylo, to dla samych uczynkow wierzcie.


Jan. 3:16-18
16. Albowiem tak Bog umilowal swiat, ze Syna swego jednorodzonego dal, aby kazdy, kto wen wierzy, nie zginal, ale mial zywot wieczny.
17. Bo nie poslal Bog Syna na swiat, aby sadzil swiat, lecz aby swiat byl przez niego zbawiony.
18. Kto wierzy w niego, nie bedzie sadzony; kto zas nie wierzy, juz jest osadzony dlatego, ze nie uwierzyl w imie jednorodzonego Syna Bozego.


Jan. 4:22-23
22. Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Zydow.
23. Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele beda oddawali Ojcu czesc w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, ktorzy by mu tak czesc oddawali.


Jan. 8:10-11
10. A Jezus podnioslszy sie i nie widzac nikogo, tylko kobiete, rzekl jej: Kobieto! Gdziez sa ci, co cie oskarzali? Nikt cie nie potepil?
11. A ona odpowiedziala: Nikt, Panie! Wtedy rzekl Jezus: I Ja cie nie potepiam: Idz i odtad juz nie grzesz.



Obj. 3:19-21
19. Wszystkich, ktorych miluje, karce i smagam; badz tedy gorliwy i upamietaj sie.
20. Oto stoje u drzwi i kolacze; jesli ktos uslyszy glos moj i otworzy drzwi, wstapie do niego i bede z nim wieczerzal, a on ze mna
21. Zwyciezcy pozwole zasiasc ze mna na moim tronie, jak i Ja zwyciezylem i zasiadlem wraz z Ojcem moim na jego tronie.


Obj. 22:11-12
11. Kto czyni nieprawosc, niech nadal czyni nieprawosc, a kto brudny, niech nadal sie brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwosc, a kto swiety, niech nadal sie uswieca.
12. Oto przyjde wkrotce, a zaplata moja jest ze mna, by oddac kazdemu wedlug jego uczynku.

(BW)

Apokalipsa Dlaczego Bog toleruje zlo ...

https://youtu.be/BrLg_Yja74k
_________________
tom68
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14