FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Axanna
2013-04-28, 21:35
spowiedz
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-04-20, 19:20   

Cytat:
W moim zas przekonaniu Bog dal tylko Biblie i nic poza nia nie mamy spisanego od Boga.


nie tylko w twoim przekonaniu Axanno w moim też :)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-04-20, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-04-20, 19:22   

Krystian napisał/a:
Cytat:
W moim zas przekonaniu Bog dal tylko Biblie i nic poza nia nie mamy spisanego od Boga.


nie tylko twoim przekonaniu, moim też :)

:->
 
     
VanHezz 

Wiek: 30
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 20
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2013-04-20, 19:38   

W moim kosciele za spowiedz nie biorą kasy hehe. :-D , co nie zmienia faktu ze dzisiejszy kościół jest kosciolem obłudy i wyciagania kasy. Nie mowie, ze mają jej w ogole nie brac, bo oni też muszą oplacac jakies rachunki, jakies wynagrodzenie dla ksiezy itd, ale to co sie obecnie dzieje to jakas paranoja. Kosciol zamiast byc z zamysłu skromny to sie bogaci, przyklad mojego ksiedza - jeep, bmw, opel.
Ale tez nie rozumiem takich ludzi i jest mi ich troche żal, że dostrzegajac obłude księzy, odchodzą od kosciola. Najglupsze co moze byc. Ale to temat na inna rozmowe.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-04-20, 19:52   

moim zdaniem odejscie od organizacji, ktora sie mieni Kosciolem Chrystusowym, ale tak naprawde sluzy mamonie, wcale nie jest takie glupie, a wrecz przeciwnie. W mysl Slowa Bozego:

Rev 18:4 bw "I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,"

Luk 16:13 bw "Żaden sługa nie może dwóm panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzieć będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi. Nie możecie Bogu służyć i mamonie."
 
     
VanHezz 

Wiek: 30
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 20
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2013-04-20, 20:08   

Popatrz, że to księża zatracają się w sobie i mniejszym staje się dla nich Bóg.
Jezus ustanowił nam eucharystie i nakazał przyjmować jego ciało i krew w tym obrzędzie oraz chrzest. Odejście od kościola wiąże się z wyparciem tych wszystkich spraw. Głupie jest takie postąpienie człowieka, ze widzi jak bogacą się księża, gwałcący dzieci, pijący alkohol, i dlatego odchodzą od koscioła. Ja chodząc do koscioła po prostu odcinam się od swiata i nie myśle o tych przewinieniach księzy, lecz słucham Słowa Bożego, uczestniczę w EUCHARYSTII, która jest darem!.
Żeby mnie źle nie zrozumiano,- nie sądzą, że ksiąza przekraczajac prawo cywilne, nie powinni byc karani, wrecz przeciwnie. Ale gdy grzeszą przeciwko sobie to co my mamy w takiej sytacji zrobic? Możemy im jedynie współczuc i rozpaczac nad stanem kosciola, który się moralnie stacza tak jak i cały świat. Pamiętajcie, ze księzy bedzie sądzil Bog, nie człowiek. Nie patrzcie na ich grzechy a na swoje, a za nich się módlcie.
Ostatnio zmieniony przez VanHezz 2013-04-20, 20:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-04-20, 20:24   

Pan Jezus wyraznie i z naciskiem pouczal, aby strzec sie falszywych nauczycieli. Ty w tym kosciele kogo sluchasz? Czy to dla Ciebie wielka nowina, ze Slowo Boze mozna zmanipulowac na kazde kopyto jak tylko ktos sobie zyczy, wiec czego i kogo Ty sluchasz? A co wedlug Ciebie jest Kosciolem - organizacja, z watykanem na czele, budynki, kaplanska kasta? Skad wiesz, ze niby "Jezus to wszystko ustanowil" - bo oni Ci to tak wlozyli do glowy?

Kosciol to wierzace i posluszni Bogu ludzie, Kosciol ma byc swiatlem dla swiata, czysty, swiety, nienaganny, a Ty co nazywasz Kosciolem?

A skad wiesz o Eucharystii? Czy sie pofatygowales sprawdzic w Pismie, czy aby dobrze Cie nauczono...
 
     
VanHezz 

Wiek: 30
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 20
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2013-04-20, 20:43   

Po pierwsze, gdy słucham Slowa Bozego wychodzącego z ust kaplana, wiem ze pochodzi od Boga, i raczej czytając je nie zmieniał jego tresci. Poza tym są tez inni księża, których jak słucham to wiem ze nie sa 'falszywymi nauczycielami'.
Jezus ustanowil kosciol, jako wspolnote ludzi, ktorym nakazal wykonywac obrzed spożywania jego ciala itd i oczywiscie rozprzestrzeniac kosciol i dawac swiadectwo innym ludziom. I sprawdzilem w Biblii jesli chcesz wiedziec.

Chce tylko powiedziec, ze nie musisz wielbic ksiedza. Nie zagłebiaj sie w jego historie tak jak i ja tego nie robie. Ja chodze tam tylko po to aby modlic sie we wspolnocie ludzi a na koniec przyjac komunie.
Ostatnio zmieniony przez VanHezz 2013-04-20, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-04-20, 20:44   

Axanna,

Cytat:
A skad wiesz o Eucharystii? Czy sie pofatygowales sprawdzic w Pismie, czy aby dobrze Cie nauczono...

myślę, że się nie pofatygował
inaczej , przecież takich głupot , by nie pisał
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-04-20, 21:04   

VanHezz napisał/a:
Po pierwsze, gdy słucham Slowa Bozego wychodzącego z ust kaplana, wiem ze pochodzi od Boga, i raczej czytając je nie zmieniał jego tresci.

mozna czytac wyrwane z kontekstu strzepy i oczywiscie ich nie zmieniac, ale za pomoca fachowego zestawienia otrzepanych z kontekstu skrawkow, stworzyc nauke sprzeczna z Pismem Swietym, choc i oparta na poszatkowanych cytatach.

To co Ty mowisz, to jest skutek Twego lenistwa i zamilowania do wygody - to jest wygodnie niczego nie widziec, nie zauwazac, ze ci kogo sluchasz, nie sluza Bogu, tylko mamonie i ze Chrystus uprzedzil, ze "nikt nie moze dwum panom sluzyc" - zacytowalam ci, ale Tobie wygodnie to puscic mimo oczu i giac swoje.

Nie obrazaj sie. Ciebie nikt do niczego tu nie zmusza, rozmawiamy sobie.

Cytat:
Poza tym są tez inni księża, których jak słucham to wiem ze nie sa 'falszywymi nauczycielami'.

nie mozna sluzyc mammonie, postepowac wedlug przepisow, nakierowanych na wyludzenie kasy, a jednoczesnie byc "prawdziwym nauczycielem" (patrz cytaty, ktore podawalam)
Cytat:
Jezus ustanowil kosciol, jako wspolnote ludzi, ktorym nakazal wykonywac obrzed spożywania jego ciala itd

Pismo wyraznie naucza, ze Pan Jezus zmartwychwstal i zasiadl po prawicy Ojca, ze Pan Jezus zlozyl Ofiare raz na zawsze, i ze przyjdzie jeszcze jeden tylko raz. A popatrz na te slowa Jezusa:

Mat 24:23 bw "Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie."

to czemu twierdzisz, ze grzeszny kaplan sciaga Jezusa z nieba i sklada w oferze, ze grzeszne kaplanskie rece trzymaja Panskie cialo, ze zjadzasz Pana panow, przetrawiasz i wydalasz na zewnatrz - czy Ty naprawde myslisz, ze Pan temu nauczal?
Cytat:
i oczywiscie rozprzestrzeniac kosciol i dawac swiadectwo innym ludziom. I sprawdzilem w Biblii jesli chcesz wiedziec.

Chce tylko powiedziec, ze nie musisz wielbic ksiedza. Nie zagłebiaj sie w jego historie tak jak i ja tego nie robie. Ja chodze tam tylko po to aby modlic sie we wspolnocie ludzi a na koniec przyjac komunie.

a Pismo inaczej mowi, ale Tobie tyo tez pewno sie nie spodoba:

1Jo 4:1 bw "Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat."

Mt 7:15-20 bw "(15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! (16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. (20) Tak więc po owocach poznacie ich."
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-04-20, 21:04   

Krystian napisał/a:
Axanna,

Cytat:
A skad wiesz o Eucharystii? Czy sie pofatygowales sprawdzic w Pismie, czy aby dobrze Cie nauczono...

myślę, że się nie pofatygował
inaczej , przecież takich głupot , by nie pisał

no to myslimy podobnie
 
     
VanHezz 

Wiek: 30
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 20
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2013-04-20, 21:48   

No cóż. Ja będę miał swoje zdanie nadal. Jest w Twoim rozumowaniu pewien sens, ale nie do konca sie z nim zgadzam.

Cytat:
to czemu twierdzisz, ze grzeszny kaplan sciaga Jezusa z nieba i sklada w oferze, ze grzeszne kaplanskie rece trzymaja Panskie cialo, ze zjadzasz Pana panow, przetrawiasz i wydalasz na zewnatrz - czy Ty naprawde myslisz, ze Pan temu nauczal?


Kazdy człowiek jest grzeszny, a Jezus powiedzial wyraznie: 'Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, to jest bowiem cialo moje'.
Bzw. Jestes niepraktykująca i nie przyjmujesz komunii?


A ty Krystianie się tak nie podlizuj. Mowisz o głupotach a nie raczysz sie wczytac. Jesli masz cos do powiedzenia ciekawego i NOWEGO, to zapraszam, a nie rzucasz słowa na wiatr.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-04-20, 22:17   

VanHezz napisał/a:
No cóż. Ja będę miał swoje zdanie nadal. Jest w Twoim rozumowaniu pewien sens, ale nie do konca sie z nim zgadzam.

A by dobrze bylo , gdybys to uzasadnil.
Cytat:
Cytat:
to czemu twierdzisz, ze grzeszny kaplan sciaga Jezusa z nieba i sklada w oferze, ze grzeszne kaplanskie rece trzymaja Panskie cialo, ze zjadzasz Pana panow, przetrawiasz i wydalasz na zewnatrz - czy Ty naprawde myslisz, ze Pan temu nauczal?


Kazdy człowiek jest grzeszny, a Jezus powiedzial wyraznie: 'Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, to jest bowiem cialo moje'.

ale co dalej powiedzial oniemal jednym tchem, to tego Ty juz nie wiesz, bo Ci ksiadz nie powiedzial...

Mat 26:29 bw "Ale powiadam wam: Nie będę pił odtąd z tego owocu winorośli aż do owego dnia, gdy go będę pił z wami na nowo w Królestwie Ojca mego."

jak widzisz Pan nadal na plyn co byl w kielichu mowil ze "z owocu winorosli"...
a zobacz co mowia ewangelisci, bo ci ksiadz nie przeczyta, to moze choc tu zobacz|:

Luk 22:19 bw "I wziąwszy chleb, i podziękowawszy, łamał i dawał im, mówiąc: To jest ciało moje, które się za was daje; to czyńcie na pamiątkę moją."

1Kor 11:23-26 bw "(23) Albowiem ja przejąłem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której był wydany, wziął chleb, (24) a podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją. (25) Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją. (26) Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie."


a Ty mi pokaz gdzie Pan mowil o "transsubstancji" i innych kwiatkach kanibalizmu.
Cytat:
Bzw. Jestes niepraktykująca i nie przyjmujesz komunii?

chleb pozostaje chlebem, a wino winem, woerzace zas to czynia na pamiatke smierci Pana.
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-04-20, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-04-20, 22:54   

VanHezz,

Cytat:
A ty Krystianie się tak nie podlizuj. Mowisz o głupotach a nie raczysz sie wczytac. Jesli masz cos do powiedzenia ciekawego i NOWEGO, to zapraszam, a nie rzucasz słowa na wiatr.


ale mnie rozśmieszyłeś :lol: heeeheee
ja i podlizywanie się adminom czy modom
ale rozumiem nie znasz mnie z forum biblijnego
tam z tym tekstem nazwali by Cię Marsjaninem
natomiast w tym temacie zgadzam sie z Axanną
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-04-20, 23:02   

Nie przejmuj sie, Krystian, nie widze zadnego "podlizywania sie", zreszta sensu tez nie widze. Nie prowadze zadnej polityki tutaj, ani walki z nikim, zeby sie do mnie podlizywano, co wiecej blota w moja strone to leci tutaj az szkwal i nie za bardzo sie przejmuja co niektorzy :zly:
 
     
VanHezz 

Wiek: 30
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 20
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2013-04-20, 23:02   

Do Axanny:
Chleb i wino są symbolami ciała i krwi pańskiej. My spożywając je podczas eucharystii wspominamy śmierc Jezusa. Sama w przytoczonym fragmencie napisalas: "To jest ciało moje", "Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej". A mówiąc o tym Jezus używał też słów oczywiście chleb i wino, bo to one stały się symbolami ciala i krwi.
Sama też napisalas : TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ! to była prośba/nakaz Jezusa.

Do Krystiana:
Tak jak mówisz- nie znam Cie, ale daj mi się poznac w dobry świetle, bo jak na razie w takim się nie stawiasz przynajmniej wobec mojej osoby ;-) Zamiast "takich głupot , by nie pisał" mógłbyś użyć innego zwrotu. Prowadze z Axanna wymianę co prawda sprzecznych zdań na pewien temat, ale na tym to polega, a Ty z buta wjedzasz i nic z tego sobie nie robisz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14