FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: nike
2013-05-12, 23:09
Owoce KrK
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-04-21, 00:28   Owoce KrK

Taki temat dawno temu zapodałem na forum biblijnym,
Jednak zauważyłem, że sporo userów mnie tu nie zna, ponieważ nie była na tamtym forum


Jezus powiedział: Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. Tak więc po owocach poznacie ich ( Mat.7:19-20)

a jakie owoce wydał KrK

Proces i śmierć Husa


Spalenie Jana Husa
Antypapież Jan XXIII, pod naciskiem króla Węgier i Niemiec Zygmunta Luksemburskiego, zwołał w 1414 Sobór w Konstancji, którego celem było ustanowienie jednego papieża w Kościele oraz zwalczanie herezji. Zaproszono również Husa, aby wytłumaczył się ze swoich "błędów". Hus, obawiając się o swoje życie, odmówił. Jednak pod naciskiem antypapieża Jana i wobec gwarantującego mu bezpieczeństwo "listu żelaznego" od króla Zygmunta, zgodził się pojechać do Konstancji w listopadzie 1414. Tam, na polecenie króla, został podstępnie uwięziony, a następnie oskarżony jako heretyk – zwolennik Wiklefa (co nie było całkowitą prawdą). Został aresztowany, ponieważ list żelazny uznano za ważny tylko wobec władzy świeckiej, a nie kościelnej (list żelazny anulowano dlatego że Cesarz Niemiec został przekonany już przed rozprawą że Hus jest heretykiem i nie należą mu się żadne prawa), co wywołało powszechne oburzenie w Czechach. Interwencje czeskiej szlachty wymusiły na Soborze tylko trzykrotne publiczne przesłuchanie Husa, w czasie których odparł częściowo zarzuty. Los Husa był jednak i tak przesądzony, ponieważ większość uczestników Soboru uważała go za niebezpiecznego heretyka. Głównym tego powodem było negowanie przez Husa boskiego pochodzenia władzy papieży. Kościół nie mógł pozwolić na podważanie skompromitowanej i osłabionej wewnętrznymi sporami instytucji papiestwa. Hus także zdawał sobie sprawę, że ten proces był jedynie fikcją, dlatego odmówił publicznego kłamstwa, jakoby nauczał "heretyckich" doktryn Wiklefa, mimo iż obiecano mu za to pozostawienie przy życiu. 6 lipca 1415 został spalony żywcem na stosie poza murami miasta. Umarł śpiewając Kyrie eleison (Panie, zmiłuj się), a heroiczna śmierć umocniła przekonanie o jego świętości i niewinności wśród jego zwolenników. Na miejscu kaźni znajduje się dziś pomnik upamiętniający jego śmierć.

"Proroctwo" Husa


Jan Hus na stosie
Poggius Florentini, rzymskokatolicki ksiądz będący świadkiem egzekucji, tak opisał ostatnie chwile Husa w liście do swojego przyjaciela Leonarda Nikolai:

Następnie Hus zaśpiewał wersem, zachwyconym głosem, jak psalmista w trzydziestym pierwszym psalmie, czytając z kartki w ręce:

"W Tobie, Panie, składam moją nadzieję, nakłoń Twoje ucho ku mnie." Z taką chrześcijańską modlitwą Hus przybył do stosu, patrząc na niego bez strachu. Wspiął się na niego, potem dwóch pomocników kata zdarło z niego jego ubrania i ubrało go w koszulę nasączoną smołą. W tym momencie jeden z elektorów, książę Ludwik z Palatynatu, podjechał i nalegał na Husa, by odwołał swoje błędy, tak aby mógł uniknąć śmierci w płomieniach. Lecz Hus odpowiedział: "Dzisiaj upieczecie chudą gęś, ale za sto lat od teraz usłyszycie śpiewającego łabędzia, którego zostawicie nieupieczonego i żadna pułapka ani sieć nie złapie go dla was." Pełen litości i przepełniony wielkim podziwem, książę odszedł.[3] "Hus" w języku czeskim oznaczało "gęś". Sto lat później
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2012-05-25, 22:51, w całości zmieniany 1 raz
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2014-11-17, 01:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-04-21, 10:17   

Ciekawe, szkoda, że nie dokończone. :)
A czego to ma dowodzić?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-04-21, 11:52   

pewno sposobow utwierdzenia w glowach "wiernych" "Bozego powolania papiezy" :evil:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2013-04-21, 12:03   

Papiestwo KrK Wprowadziło doktryny, nauki nie zgodne z Pismem Świętym, a wręcz wypaczające Pismo Święte, a Boga Najwyższego przedstawiające jako bardzo złego, i bez litosnego tyrana.
Nauki takie jak: Piekło ogniste, Trójca Święta, Msza Św. w miejsce wieczerzy pańskiej. sprzedaż odpustów, Czyściec, i wiele innych niczym nie związanych nauk z Biblia Św.
Człowieka wystraszonego lepiej się prowadzi, tak było w średniowieczu.
I tacy mężowie Boży jak Hus, Hubmayer,, Luter, Melanchion, Zwinglii, Wiklif, i wiele innych stawali się niewygodnymi dla papiestwa, bo nie zgadzali się na wprowadzanie doktryn nie opartych na Piśmie Świętym. wiec musieli zginać. I ginęli na stosach, mordowani w przeróżny wymyślony sposób jaki człowiek zdegradowany może wymyślić. Takie to owoce na swojej karcie ma KrK.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
agnieszka
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-04-21, 14:30   

AlexK napisał/a:
Ciekawe, szkoda, że nie dokończone. :)
A czego to ma dowodzić?
niektorzy wytykajac innym chca uspokoic wlasne sumienie w ten sposob.

Mnie np. nie interesuja ani grzechy KRK ani CK ani innych nie zwiazanych ze mna ludzi.
Ostatnio zmieniony przez agnieszka 2013-04-21, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-04-21, 16:38   Owoce KrK

agnieszka,

Cytat:
Mnie np. nie interesuja ani grzechy KRK ani CK ani innych nie zwiazanych ze mna ludzi.


to błąd nie słuchasz tego co Jezus , powiedział:

Jezus powiedział: Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. Tak więc po owocach poznacie ich ( Mat.7:19-20)

mamy obserwować , aby poznać czy jakaś religia głosi jego słowo czy wbłąd wprowadza swoich wiernych

[ Dodano: 2013-04-21, 17:18 ]
Kolejnym owocem KrK jest miłość miedzy braćmi katolikami.
Podczas II wojny światowej niemieccy katolicy mordowali polskich katolików.

Może sobie wtedy śpiewali piosenkę:

Choć pokaże Ci ,czym moja miłość jest, dlatego zabiję Cię

a co wtedy robił " namiestnik Jezusa"na Ziemi. Siedział sobie spokojnie w Watykanie, ponieważ dogadał się z Hitlerem :-(
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
agnieszka
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-04-21, 17:34   Re: Owoce KrK

Krystian napisał/a:
agnieszka,

Cytat:
Mnie np. nie interesuja ani grzechy KRK ani CK ani innych nie zwiazanych ze mna ludzi.


to błąd nie słuchasz tego co Jezus , powiedział:

Jezus powiedział: Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. Tak więc po owocach poznacie ich ( Mat.7:19-20)
i poznaje po owocach...,


Cytat:
mamy obserwować , aby poznać czy jakaś religia głosi jego słowo czy wbłąd wprowadza swoich wiernych
oczywiscie, nie kazdemu duchowi wierzcie, ale badajcie duchy czy sa z Boga. Tak tez robie.

Cytat:
[ Dodano: 2013-04-21, 17:18 ]
Kolejnym owocem KrK jest miłość miedzy braćmi katolikami.
Podczas II wojny światowej niemieccy katolicy mordowali polskich katolików.

Może sobie wtedy śpiewali piosenkę:

Choć pokaże Ci ,czym moja miłość jest, dlatego zabiję Cię

a co wtedy robił " namiestnik Jezusa"na Ziemi. Siedział sobie spokojnie w Watykanie, ponieważ dogadał się z Hitlerem :-(


Plotki ani gdybanie mnie nie interesuja. Nawet jesli tak bylo to co komu da pisanie o tym ?
Ty myslisz, ze SJ czy Badacze PS czy Epifanisci sa lepsi ? Mozna byc grobem pobielanym...
Ten Kowalski z Marszalkowskiej tez nikogo nie zabil i nie kradnie, moze nawet nie cudzolozy, a pomaga babci obok. Kazdy zda przed Bogiem sprawe za siebie. Ja nigdy nie doznalam nic zlego od katolikow.
Ostatnio zmieniony przez agnieszka 2013-04-21, 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2013-04-21, 19:18   

agnieszka, Proszę nie rozsiewać intryg. I nie licytować, kto jest lepszy, a kto gorszy oki.
Dyskutujemy i podajemy dowody, a jak ich nie mamy to nie zabieramy głosu w danym temacie.A temat jest: [b]Owoce KrK[/b]
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-04-21, 21:35   

Krystian napisał/a:

Owoce KrK
Taki temat dawno temu zapodałem na forum biblijnym,
Jednak zauważyłem, że sporo userów mnie tu nie zna, ponieważ nie była na tamtym forum

Witam.
Krystian, w jakim celu zapodałeś powyższy temat?
Czy ma sens wypominać Kościołowi, co złego czynił przez 2000 lat? Przecież wszyscy o tym wiedzą, a jeżeli ktoś bierze na siebie współodpowiedzialność za całe to zło, to co nam do tego; wolna wola
Czy nie lepiej szukać tego co buduje, a nie rujnuje?
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-04-21, 21:38   

a co niby takiego "rujnuje" ow temat, narwiku?

Poza tym uwazam, ze bardzo wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego calego zla i sposobow krzewienia wladzy rzymsko-katolickiej. Bardzo dobrze jest o tym mowic, bo swiatlo przede wszystkiim rozjasnia ciemnosci, a nie ze "mowmy tylko to co buduje", czyli co tak naprawde?
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-04-21, 22:05   

narwik,

Cytat:
Czy ma sens wypominać Kościołowi, co złego czynił przez 2000 lat? Przecież wszyscy o tym wiedzą,


prawdę trzeba przypominać, ponieważ po jakimś czasie idzie w zapomnienie
zwróć uwagę co się dzieje w sprawie obozów koncentracyjnych
część Amerykanów myśli, że to Polacy w nich mordowali Żydów
nawet prezydent USA w swoim przemówieniu powiedział:polskie obozy
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-04-21, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-04-21, 22:47   

Axanna napisał/a:
a co niby takiego "rujnuje" ow temat, narwiku?

Poza tym uwazam, ze bardzo wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego calego zla i sposobow krzewienia wladzy rzymsko-katolickiej. Bardzo dobrze jest o tym mowic, bo swiatlo przede wszystkiim rozjasnia ciemnosci, a nie ze "mowmy tylko to co buduje", czyli co tak naprawde?


Zrozumiał bym to , gdyby było tym zainteresowane wiele ludzi, ale tych kilku katolików na tym forum...
Uważam, że atak nie przyczyni się do niczego dobrego, co zresztą już widać.
Ja wolę kogoś pozyskać i żyć z nim w dobrych stosunkach i własnie to miałem na myśli.

[ Dodano: 2013-04-21, 22:54 ]
Krystian napisał/a:
narwik,

Cytat:
Czy ma sens wypominać Kościołowi, co złego czynił przez 2000 lat? Przecież wszyscy o tym wiedzą,


prawdę trzeba przypominać, ponieważ po jakimś czasie idzie w zapomnienie
zwróć uwagę co się dzieje w sprawie obozów koncentracyjnych
część Amerykanów myśli, że to Polacy w nich mordowali Żydów
nawet prezydent USA w swoim przemówieniu powiedział:polskie obozy


Uważam, że miłośnik Pisma Świętego powinien budować na płaszczyźnie, która łączy, a nie dzieli i to tyle co mam do powiedzenia w tym temacie

[ Dodano: 2013-04-21, 22:54 ]
Krystian napisał/a:
narwik,

Cytat:
Czy ma sens wypominać Kościołowi, co złego czynił przez 2000 lat? Przecież wszyscy o tym wiedzą,


prawdę trzeba przypominać, ponieważ po jakimś czasie idzie w zapomnienie
zwróć uwagę co się dzieje w sprawie obozów koncentracyjnych
część Amerykanów myśli, że to Polacy w nich mordowali Żydów
nawet prezydent USA w swoim przemówieniu powiedział:polskie obozy


Uważam, że miłośnik Pisma Świętego powinien budować na płaszczyźnie, która łączy, a nie dzieli i to tyle co mam do powiedzenia w tym temacie
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
pitong 
katolik

Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 126
Poziom: 10
HP: 0/230
 0%
MP: 110/110
 100%
EXP: 6/22
 27%
Wysłany: 2013-04-21, 23:36   

Znowu widzę temat, który, jak mądrze wspomniał narwik, rujnuje. Kościół (powtarzam już to na tym forum kolejny raz, ale ok) jasno przyznaje się do swoich błędów i za nie przeprasza, więc naprawdę oczernianie Kościoła może być jedynie dowodem zawiści, która nie powinna mieć w ogóle miejsca w sercach chrześcijan. Dlatego nie chcę wytykać zbrodni protestantów, którzy po prostu prześladowali katolików w "swoich" krajach.
Chrześcijanin powinien skupić się na budowaniu, ponieważ inaczej powstaje zamęt i zawiść. A to już jest terytorium szatana.
 
     
agnieszka
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-04-22, 07:03   

pitong napisał/a:
Znowu widzę temat, który, jak mądrze wspomniał narwik, rujnuje. Kościół (powtarzam już to na tym forum kolejny raz, ale ok) jasno przyznaje się do swoich błędów i za nie przeprasza, więc naprawdę oczernianie Kościoła może być jedynie dowodem zawiści, która nie powinna mieć w ogóle miejsca w sercach chrześcijan. Dlatego nie chcę wytykać zbrodni protestantów, którzy po prostu prześladowali katolików w "swoich" krajach.
Chrześcijanin powinien skupić się na budowaniu, ponieważ inaczej powstaje zamęt i zawiść. A to już jest terytorium szatana.


Tak, masz racje, Chrzescijanin powinien skupic sie na budowaniu, tylko wiesz pitongu, to forum "milosnikow Pisma Swietego" :-> , wiec nie ma sie co dziwic...
Ostatnio zmieniony przez agnieszka 2013-04-22, 07:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-04-22, 09:02   

a to ta co "niesie pokoj" sie odezwala... :-/

narwik, a Ty ze wszystkim masz "plaszczyzny ktore lacza"? Z poganstwem, bluznierstwami itp.? Przepraszam, ze sie dopytuje, ale uwazam nie wystarczy rzucic pare okraglych oskarzajacych frazesow i na tym sie wycofac z "to wszystko co mam do powiedzenia". Interesuje mnie z czym chcesz sie "laczyc" i na jakich zasadach, bo na jakich KRzK chce, mam nadzieje ze wiesz. Dlatego nie rozumiem co masz na mysli piszac o "pozyskiwaniu" - na grzech przymknac oczy a sie skupic na czyms w rodzaju "wierzymy w jednego Boga", czy cos kolo tego?

I pytanie do was obu - narwik i pitong - co ten temat rujnuje, bo to powtarzacie, ale chcialo by sie dowiedziec co macie na mysli.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15