FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: nike
2013-05-12, 23:09
Owoce KrK
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2015-09-30, 09:16   

Cytat:
Oczywiście Nike.
Maria jako Żydówka na początku nie wierzyła, że jej syn jest zapowiedzianym mesjaszem.
Jak większość Żydów oczekiwała kogoś, kto wyzwoli Izrael z pod panowania rzymskiego.


Tak dokładnie Krystian, gdyby Jezus złapał miecz i zaczął krzyczeć idziemy na Rzym to kto wie czy Maria by szybciej w Jezusa nie uwierzyła, a,ze Jezus delikatnie mówił o królestwie i cierpieniu dobrowolnym, to Żydzi nie takiego Mesjasza oczekiwali.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-09-30, 14:01   

Nie rozumiem tak po prostu Maria pominęła ten epizod z poczęciem ,może nie wiedziała
skąd się biorą dzieci?
To w takim razie było to cudowne poczęcie cz nie ?
Bóg nie może ingerować w wolny wybór człowieka, Maria wyraziła pełną zgodę, to w tym
momencie musiała być poczytalna .
Ona została wybrana aby przyoblec Syna Bożego w człowieczeństwo ,w Jego żyłach płynęła jej krew
żydowska krew.Taka była wola Boża.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2015-09-30, 19:48   

Donia napisał/a:
Nie rozumiem tak po prostu Maria pominęła ten epizod z poczęciem ,może nie wiedziała
skąd się biorą dzieci?

A gdzie ja napisałam,że pominęła epizod z poczęciem? Czytaj dokładniej moje posta, a nie żartuj sobie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-02, 18:51   

nike napisał/a:
Donia napisał/a:
Nie rozumiem tak po prostu Maria pominęła ten epizod z poczęciem ,może nie wiedziała
skąd się biorą dzieci?

A gdzie ja napisałam,że pominęła epizod z poczęciem? Czytaj dokładniej moje posta, a nie żartuj sobie.


Napisałam dla zrozumienia że jak można wysłuchać słów anioła,zostać matką w tak cudowny
sposób i nie mieć pojęcia kim jest Syn.
Nie napisałam że Ty pominęłaś,lecz ona by musiała skoro według niektórych nie miała pojęcia
kim On jest.
To nie znaczy że tak musi być jak myślę ,masz prawo z biblii wyciągnąć zupełnie inne wnioski na ten temat :)
Maria miała go dla siebie trzydzieści lat ,nie musiała wciąż za nim kroczyć ,jak dla mnie to słaby argument o jej niewiedzy.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2015-10-02, 19:54   

Donia, Napisałam w kilku postach,że Maria wiedziała,że coś się z nia robi, bo w końcu dowiedziała się wyraźnie,że będzie miała dziecko, a ona wiedziała doskonale,ze nie miała męża, ale Maria nie rozumiała wiele rzeczy i dlatego zachowywała to wszystko w sercu.
Tak jak napisałam w jednym z postów,że prędzej by Maria i jej dzieci [bracia Jezusa] uwierzyli, gdyby Jezus złapał za miecz i poszedł na Rzymian, Anioł jej nie powiedział,ze urodzi Mesjasza, a cały naród Żydowski czekał właśnie na Mesjasza i Maria ze swoja rodziną też.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 14:00   

nike napisał/a:
Donia, Napisałam w kilku postach,że Maria wiedziała,że coś się z nia robi, bo w końcu dowiedziała się wyraźnie,że będzie miała dziecko, a ona wiedziała doskonale,ze nie miała męża, ale Maria nie rozumiała wiele rzeczy i dlatego zachowywała to wszystko w sercu.
Tak jak napisałam w jednym z postów,że prędzej by Maria i jej dzieci [bracia Jezusa] uwierzyli, gdyby Jezus złapał za miecz i poszedł na Rzymian, Anioł jej nie powiedział,ze urodzi Mesjasza, a cały naród Żydowski czekał właśnie na Mesjasza i Maria ze swoja rodziną też.


Masz rację ,nie wiemy o czym Maria rozmawiała z Synem,nie znane też nam to co nosiła w sercu.
Pozostają tylko domysły,dlatego nie będę się upierała że widziała w Jezusie Mesjasza. :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2015-10-03, 23:20   

Gdyby wiedziała,że Jej syn to Mesjasz, to chyba by słuchała jak setki ludzi jego kazań i wierzyła w nie. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-10-03, 23:32   

nike napisał/a:
Gdyby wiedziała,że Jej syn to Mesjasz, to chyba by słuchała jak setki ludzi jego kazań i wierzyła w nie. :-D


Oczywiście Nike.
Maria na początku nie wierzyła, że Pan Jezus Jej Syn to Mesjasz.
Potem dopiero uwierzyła.
Dona Maria nie była sklerotyczką, tylko nie do końca rozumiała słowa anioła Gabriela.
Tak jak napisałem wcześniej Żydzi spodziewali się mesjasza, który uwolni ich z pod panowania rzymskiego.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-03-23, 16:14   

Kolejny owoc KrK

Watykan nie dostrzega duchownych oskarżonych o morderstwa, bo nie chce stawić czoła kwestii współudziału Kościoła w wydarzeniach z 1994 roku – pisze brytyjski dziennik „The Guardian”

W średniowiecznym kościele, godzinę jazdy od Paryża, pełni posługę ksiądz katolicki, który został oskarżony przez trybunał ONZ o ludobójstwo, eksterminację, morderstwa i gwałty w Rwandzie.

Podczas ludobójstwa 800 tysięcy Tutsi w 1994 roku wielebny Wenceslas Munyeshyaka zasłynął tym, że nosił pistolet na biodrze i był w zmowie z milicją Hutu, która zamordowała setki ludzi ukrywających się w jego kościele. Rwandyjski sąd uznał księdza za winnego ludobójstwa i skazał go zaocznie na dożywocie. Międzynarodowy Trybunał Karny dla Rwandy przez wiele lat starał się doprowadzić do jego procesu.

Ksiądz Wenceslas Munyeshyaka, oskarżony o ludobójstwo
Katolicki ksiądz Wenceslas Munyeshyaka, oskarżony o ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkości, jest na wolności i pełni posługę duszpasterską.

Ale Kościół katolicki we Francji nie widzi przeszkód, by ksiądz Munyeshyaka pełnił swoją posługę, co więcej, Kościół broni księdza ze wszystkich sił.

To nie jest odosobniony przypadek. Po ludobójstwie w Rwandzie sieć klerykalnych i kościelnych organizacji pomogła w ucieczce do Europy księżom i zakonnicom z krwią na rękach, dając im schronienie. Wśród tych duchownych był ksiądz Athanase Seromba, który nakazał zburzenie spychaczami swojego kościoła z dwoma tysiącami Tutsi i zabicie tych, którzy przeżyli. Katoliccy zakonnicy pomogli mu przedostać się do Włoch, gdzie zmienił nazwisko i został proboszczem w Florencji.

Ksiądz Athanase Seromba, skazany za ludobójstwo
Ksiądz Athanase Seromba, skazany w 2008 roku na dożywocie za zbrodnię ludobójstwa, jakiej dopuścił się w 1994 r. podczas rzezi setek tysięcy Tutsich w Rwandzie.

Gdy Seromba został wykryty, główny prokurator Międzynarodowego Trybunału, Carla Del Ponte, oskarżyła Watykan o utrudnianie jego ekstradycji. Stolica Apostolska zakomunikowała jej, że ksiądz „wykonuje dobre uczynki” we Włoszech. Inny kapłan z Rwandy zatrudniony we Włoszech jest oskarżony o nadzorowanie masakry niepełnosprawnych dzieci Tutsi.

Watykan nie dostrzega tych morderców, bo nie chce stawić czoła kwestii współudziału Kościoła w masowej zbrodni. Przez dwadzieścia lat Watykan utrzymywał, że choć poszczególni duchowni byli winni straszliwych zbrodni, to Kościół jako instytucja nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Stolica Apostolska wolała, by świat skupiał się na tym, że w ludobójstwie zginęło ponad 200 księży i zakonnic. Nie ma wątpliwości, że wśród duchownych były dzielne osoby, ale wielu ocalałych Tutsi uznaje Kościół za sojusznika zabójców, a odpowiedzialność za tę sytuację zaczyna się na samym szczycie hierarchii katolickiej w Rwandzie.

Arcybiskup Vincent Nsengiyumva był tak blisko związany ze strukturami władzy Hutu, że prawie 15 lat zasiadał w centralnym komitecie partii rządzącej, gdy partia wdrażała politykę dyskryminacji i demonizacji Tutsi, co stworzyło grunt pod ludobójstwo. Ze względu na swoje afiliacje polityczne arcybiskup mógłby przynajmniej spróbować nakłonić reżim do zaprzestania masakr w 1994 roku; mógłby też wypowiedzieć się publicznie przeciwko ludobójstwu. Ale nawet nie potrafił nazwać tych masakr ludobójstwem, nie mówiąc już o potępieniu polityków i wojskowych, którzy je organizowali.

Organizacja Jedności Afrykańskiej wydała raport o ludobójstwie, który mówi o tym, że kościół w Rwandzie ponosi „wielką odpowiedzialność” za brak sprzeciwu, a nawet popieranie dyskryminacji na tle etnicznym. Według raportu, kościół udzielał „niezbędnego wsparcia” reżimowi Hutu podczas zbrodni, a przywódcy kościelni odegrali „wyjątkowo skandaliczną rolę”, nie wyrażając żadnego moralnego sprzeciwu wobec ludobójstwa.



Dodam tylko, że te plemiona to w większości katolicy.
Jak zwykle rzymscy katolicy lubią się naparzać nawzajem.
Świadkista nigdy by nie podniósł ręki na swojego brata.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2016-03-23, 22:15   

Mam nadzieję, że kiedyś zaprzestaniesz tej dziecinady. Czy twoi uczniowie wiedzą jaki jesteś w stosunku do innych? Szkoda, że chrześcijaństwo którego tak bardzo bronisz ani cię nie musnęło.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-03-23, 22:44   

konik polny napisał/a:
Mam nadzieję, że kiedyś zaprzestaniesz tej dziecinady. Czy twoi uczniowie wiedzą jaki jesteś w stosunku do innych? Szkoda, że chrześcijaństwo którego tak bardzo bronisz ani cię nie musnęło.


W szkole obliguje mnie Konstytucja i prawo oświatowe.
Każdy ma prawo do wolności wyznania i sumienia.
Tutaj natomiast wymieniam poglądy
Jak tam u Ciebie Pamiątka ?
Zobaczyłeś tależyk z macą i podałeś go dalej
Jeżeli tak to nie ma u Ciebie życia wiecznego.

Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie. (54) Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2016-03-24, 07:09   

Czyli kazdy kto je oplatek bedzie mial zycie wieczne. Dobre.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-03-24, 12:24   

konik polny napisał/a:
Czyli kazdy kto je oplatek bedzie mial zycie wieczne. Dobre.


Nie piszę o opłatku katolickim tylko o Wieczerzy Pańskiej.
Poczytaj sobie list do Koryntian.
Tam się spożywało nie oglądało jak u was.
Wieczerza to figura Paschy.
Żydzi tam spożywali np. Baranka, a nie się przyglądali na macę jak wy i mówili " podaj dalej"

Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie. (54) Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

Wielu się zgorszyło i odeszło a Jeszua mówił , aby spożywać czynić to na Jego Pamiątkę raz do roku
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2016-03-24, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2016-03-24, 12:34   

Kompletny brak zrozumienia tematu. Znam ten tekst doskonale i też go odpowiednio rozumiem. Pascha z nowym przymierzem co do królestwa ma tyle wspólnego ze to ten sam dzień. Skończ patrzeć na Biblię aby dostosować ją do siebie a będzie dobrze. Jak czujesz a swoim karygodnym zachowaniem temu przeczysz, że masz nadzieję niebiańska to smacznego.[
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6027/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-03-24, 12:52   

konik polny napisał/a:
Kompletny brak zrozumienia tematu. Znam ten tekst doskonale i też go odpowiednio rozumiem. Pascha z nowym przymierzem co do królestwa ma tyle wspólnego ze to ten sam dzień. Skończ patrzeć na Biblię aby dostosować ją do siebie a będzie dobrze. Jak czujesz a swoim karygodnym zachowaniem temu przeczysz, że masz nadzieję niebiańska to smacznego.[


Jezus powiedział to do tłumów zgromadzonych w Kafarnaum a nie do wybranych królów i kapłanów, którzy będą potem rządzić wraz z nim w Królestwie.
Na Wieczerzy każdy powinien spożywać.
Tak czynili Żydzi i pierwsze zbory Chrystian, póki nie wkradło się odstępstwo.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14