FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Bóg wiedział, że Adam i Ewa zgrzeszą?
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7131
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5468/7220
 75%
EXP: 76/373
 20%
Wysłany: 2013-07-07, 16:38   

Wiesław S. napisał/a:
Zaplanował, że Jeden z Cherubów stanie się Szatanem, że Adam z Ewą przyłączą się do buntu, że Kain zabije Abla, że Ludzie będą się mordować i dopuszczać wielu innych bezeceństw, łącznie z tym, że będą Jemu samemu złorzeczyć i Boga przeklinać. W końcu zaplanował męczeńską śmierć swojego ukochanego syna, dopuszczając zniewagi, opluwanie itd.
Jest różnica między słowem „zaplanował”, a „przewidział”.
Może dla nas to niepojęte, ale bóg znał koniec na początku.
Przed założeniem świata przewidział Odkupiciela, zawierał Przymierza, którym nie grozi „złamanie”.
To my, ludzie, potrafimy przewidzieć jaka będzie pogoda siódmego dnia od dziś, co nie oznacza, że potrafimy ją zmienić.
Bóg jednak jest w mocy uczynić i to...

Cytat:
Czy Bóg Wszechpotężny, Wszechmocny, musi eksperymentować ? Jaki problem dla Niego stanowiłoby stworzenie takich stworzeń, które nigdy go nie zawiodą/roboty/? Cóż to za problem dla takiego Boga? Są rzeczy, które nie są osiągalne dla naszego zrozumienia, dlatego zamiast spekulować i wypisywać głupstwa, lepiej nic nie pisać. Co do Adama i mileniu o którym tu piszesz, to już się wypowiedziałem częściowo w innym wątku o podobnej tematyce.

A pomyśl- po cóż Bogu bezwolne roboty?
Jedynie istota znająca dobro, a także skutki zła, może egzystować wiecznie.
Co do Adama i jego śmierci wiecznej, to właśnie są spekulacje i wypisywane głupstw wymyślonych przez ludzi. Zmieniane zresztą cyklicznie. ;-)
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-07, 18:44   

Henryk napisał/a:
Wiesław S. napisał/a:
Zaplanował, że Jeden z Cherubów stanie się Szatanem, że Adam z Ewą przyłączą się do buntu, że Kain zabije Abla, że Ludzie będą się mordować i dopuszczać wielu innych bezeceństw, łącznie z tym, że będą Jemu samemu złorzeczyć i Boga przeklinać. W końcu zaplanował męczeńską śmierć swojego ukochanego syna, dopuszczając zniewagi, opluwanie itd.
Jest różnica między słowem „zaplanował”, a „przewidział”.
Może dla nas to niepojęte, ale bóg znał koniec na początku.
Przed założeniem świata przewidział Odkupiciela, zawierał Przymierza, którym nie grozi „złamanie”.
To my, ludzie, potrafimy przewidzieć jaka będzie pogoda siódmego dnia od dziś, co nie oznacza, że potrafimy ją zmienić.
Bóg jednak jest w mocy uczynić i to...

Cytat:
Czy Bóg Wszechpotężny, Wszechmocny, musi eksperymentować ? Jaki problem dla Niego stanowiłoby stworzenie takich stworzeń, które nigdy go nie zawiodą/roboty/? Cóż to za problem dla takiego Boga? Są rzeczy, które nie są osiągalne dla naszego zrozumienia, dlatego zamiast spekulować i wypisywać głupstwa, lepiej nic nie pisać. Co do Adama i mileniu o którym tu piszesz, to już się wypowiedziałem częściowo w innym wątku o podobnej tematyce.

A pomyśl- po cóż Bogu bezwolne roboty?
Jedynie istota znająca dobro, a także skutki zła, może egzystować wiecznie.
Co do Adama i jego śmierci wiecznej, to właśnie są spekulacje i wypisywane głupstw wymyślonych przez ludzi. Zmieniane zresztą cyklicznie. ;-)


Ale co tu myśleć...? Będą posłuszne, a ten cytat nie pisałem dla siebie, tylko dla Ciebie...To Ty masz wyciągnąć wnioski. Cóż za problem Heniu?
_________________

 
 
     
KropelkaRosy 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 17
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 7/8
 87%
Wysłany: 2013-07-29, 18:30   

Bog powinien wiedziec ze Adam z Ewa zechca zgrzeszyc. Dlaczego nie przeciwdzialal?
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-29, 20:39   

dlatego ze to czlowiek zrobil wybor... Nie mozna powiedziec, ze nie przeciwdzialal - przeciez uprzedzal, czyz nie tak?
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-07-29, 20:56   

Człowiek otrzymał - wolną wolę.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-07-29, 22:59   

Wiesław S., Ponieważ Bóg dał wolna wolę człowiekowi, to chociaż przewidział upadek człowieka, to nie ingerował, ponieważ, z góry nakreślił plan zbawienia ludzkości.
Kiedy ludzkość w Tysiącleciu wstanie z grobów, z pamięcią z jaka poszła do grobu, to już raczej chętnie zechce się stosować, do warunków tysiącletnich. mam na myśli zwykłych prostych ludzi co w obecnych warunkach nie zaznali rozkoszy, bo będą i tacy co nie zechcą sie podporządkować, pod rząd i prawo jakie wówczas będzie.
Ludzie co zaznali przez cale swoje życie, tragedie, wojny, choroby, śmierć, to ja myślę ,że będą potrafili ocenić dobro i wielka miłość Ojca Niebiańskiego jaką zostaną otoczeni.

Ef 1:4 bt "W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości"
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-30, 08:26   

KropelkaRosy napisał/a:
Bog powinien wiedziec ze Adam z Ewa zechca zgrzeszyc. Dlaczego nie przeciwdzialal?


Bo gdyby z góry wykorzystywał swą zdolność przewidywania, to po pierwsze..Człowiek nie posiadałby wolnej woli. Po drugie..Nieświadczylo by to o Bogu, jako kochajacym Ojcu. Po trzecie.. My jako rodzice(niedoskonali), potrafimy znając własne dzieci przewidziewć ich zachowanie, pozwalamy im jednak dokonywać świadomego wyboru, dajac wyraz zaufania. Tak właśnie postapił też Bóg
_________________

 
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-30, 08:32   

nike napisał/a:
Wiesław S., Ponieważ Bóg dał wolna wolę człowiekowi, to chociaż przewidział upadek człowieka, to nie ingerował, ponieważ, z góry nakreślił plan zbawienia ludzkości.
Kiedy ludzkość w Tysiącleciu wstanie z grobów, z pamięcią z jaka poszła do grobu, to już raczej chętnie zechce się stosować, do warunków tysiącletnich. mam na myśli zwykłych prostych ludzi co w obecnych warunkach nie zaznali rozkoszy, bo będą i tacy co nie zechcą sie podporządkować, pod rząd i prawo jakie wówczas będzie.
Ludzie co zaznali przez cale swoje życie, tragedie, wojny, choroby, śmierć, to ja myślę ,że będą potrafili ocenić dobro i wielka miłość Ojca Niebiańskiego jaką zostaną otoczeni.

Ef 1:4 bt "W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości"


Nike...To co napisałaś trochę kłuci się ze zdrpowym rozsądkiem. Bo po pierwsze.. Jeśli Bóg wiedział i z góry zakładał, że człowiek zgrzeszy, to jak to sie ma do oczekiwania, że będzie święty, na dotatek cytujesz fragment, że takie założenie miało miejsce jeszcze przed założeniem świata. Po drugie, skad takie twierdzenie, że kiedy ludzie dzisiaj doświadczą tych najgorszych rzeczy, to później docenią to co dobre. Przecież to nie ma sensu na dłuższą metę, gdyż na nowej ziemi pojawi się potomstwo, które o tym nie bedzie miało pojęcia co sie kiedyś wydarzyło. I tak sytuacja według Twojego tłumaczenia, będzie się powtarzać. Nie ma innej opcji. To nie tak Nike....
_________________

 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-07-30, 10:52   

[
Cytat:
b]Wiesław S.[/b], Jeśli Bóg wiedział i z góry zakładał, że człowiek zgrzeszy,


Ja raczej tego nie napisałam, to są twoje słowa. Ja napisałam,że Bóg przewidział jest różnica między tymi dwoma słowami wiedzieć, a przewidzieć.

czytaj moje posta bardziej dokładnie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-30, 13:06   

nike napisał/a:
[
Cytat:
b]Wiesław S.[/b], Jeśli Bóg wiedział i z góry zakładał, że człowiek zgrzeszy,


Ja raczej tego nie napisałam, to są twoje słowa. Ja napisałam,że Bóg przewidział jest różnica między tymi dwoma słowami wiedzieć, a przewidzieć.

czytaj moje posta bardziej dokładnie.


Nigdy nie napisałem, że Bóg przewidział upadek pierwszej pary, ani nawet nie zasugerowałem. Napisałem kiedyś, że dysponuje na pewno takimi zdolnościami jako Wszechmocny, ale nie wykorzystuje tego.. Tylko tyle. Wydaje mi się, że to zupełnie ktoś inny i nam dobrze znany wychodzi z takiego założenia... Ale to błędne założenie
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2013-07-30, 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-07-30, 16:50   

Wiesław S., to sa twoje slowa jeszcze raz je wklejam:

Cytat:
Jeśli Bóg wiedział i z góry zakładał, że człowiek zgrzeszy,


A to moja odpowiedź na te twoje słowa jest wklejam:


Ja raczej tego nie napisałam, to są twoje słowa. Ja napisałam,że Bóg przewidział jest różnica między tymi dwoma słowami wiedzieć, a przewidzieć.


Ja nie powiedziałam ,ze wiedział, tylko,że przewidzial, proszę nie dodawaj swoich domysłów do moich postów.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-30, 17:31   

nike napisał/a:
Wiesław S., to sa twoje slowa jeszcze raz je wklejam:

Cytat:
Jeśli Bóg wiedział i z góry zakładał, że człowiek zgrzeszy,


A to moja odpowiedź na te twoje słowa jest wklejam:


Ja raczej tego nie napisałam, to są twoje słowa. Ja napisałam,że Bóg przewidział jest różnica między tymi dwoma słowami wiedzieć, a przewidzieć.


Ja nie powiedziałam ,ze wiedział, tylko,że przewidzial, proszę nie dodawaj swoich domysłów do moich postów.


A skąd Nike taki wniosek wyciągasz, że Bóg przewidział? Czy proroczą zapowiedź z Rodzaju 3:15 wypowiedział przed ich upadkiem, czy po? Nie rozumiem, twojej pewności co do przewidywania.
_________________

 
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-30, 18:47   

Bóg zaplanował posadzenie drzewa poznania dobra i zła i tak jak zaplanował tak też uczynił.

1 Moj. 2:9
9. I sprawił Pan Bóg, że wyrosło, z ziemi wszelkie drzewo przyjemne do oglądania i dobre do jedzenia oraz drzewo życia w środku ogrodu i drzewo poznania dobra i zła.
(BW)
Gdyby Bóg nie zaplanował drzewa poznania dobra i zła to człowiek nie mógł by zrzeszyć.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-30, 19:03   

ametyst napisał/a:
Bóg zaplanował posadzenie drzewa poznania dobra i zła i tak jak zaplanował tak też uczynił.

1 Moj. 2:9
9. I sprawił Pan Bóg, że wyrosło, z ziemi wszelkie drzewo przyjemne do oglądania i dobre do jedzenia oraz drzewo życia w środku ogrodu i drzewo poznania dobra i zła.
(BW)
Gdyby Bóg nie zaplanował drzewa poznania dobra i zła to człowiek nie mógł by zrzeszyć.


Ciebie bardzo proszę nie dodawaj swoich pięciu groszy, bo zanim coś napiszę to ja już wiem co masz na myśli....
_________________

 
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-30, 19:09   

Wiesław S. napisał/a:
ametyst napisał/a:
Bóg zaplanował posadzenie drzewa poznania dobra i zła i tak jak zaplanował tak też uczynił.

1 Moj. 2:9
9. I sprawił Pan Bóg, że wyrosło, z ziemi wszelkie drzewo przyjemne do oglądania i dobre do jedzenia oraz drzewo życia w środku ogrodu i drzewo poznania dobra i zła.
(BW)
Gdyby Bóg nie zaplanował drzewa poznania dobra i zła to człowiek nie mógł by zrzeszyć.


Ciebie bardzo proszę nie dodawaj swoich pięciu groszy, bo zanim coś napiszę to ja już wiem co masz na myśli....
Nie wiedziałem że jesteś wszechwiedzący i nie myśl tylko o sobie że sam jesteś na tym forum, inni też tu są i czytają.
Dlaczego zabraniasz innym wyrażania swoich spostrzeżeń?.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14