FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
1 Tes. 4:16/ Obj 5:2/ Obj 9:17/ J 5:25
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2020-04-05, 10:06   1 Tes. 4:16/ Obj 5:2/ Obj 9:17/ J 5:25

Cytat:
1 Tes 4:16 ponieważ sam Pan zstąpi z nieba z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim oraz z trąbą Bożą i ci, co umarli w jedności z Chrystusem, powstaną pierwsi.


Cytat:
Obj 5:2 I ujrzałem potężnego anioła, obwieszczającego głosem donośnym: Kto godzien jest otworzyć księgę i złamać jej pieczęcie?


Cytat:
Obj 19:17 I ujrzałem innego anioła stojącego w słońcu: I zawołał głosem donośnym do wszystkich ptaków lecących środkiem nieba

Cytat:
Ew Jan 5:25 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, zbliża się godzina, owszem już nadeszła, kiedy umarli usłyszą głos Syna Bożego i ci, co usłyszą, żyć będą.


Czyj to głos?
Co zapowiada?
Dlaczego to dla nas takie ważne?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7075
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5564/7220
 77%
EXP: 20/373
 5%
Wysłany: 2020-04-05, 13:27   Re: 1 Tes. 4:16/ Obj 5:2/ Obj 9:17/ J 5:25

bartek212701 napisał/a:

Czyj to głos?
Co zapowiada?
Dlaczego to dla nas takie ważne?

Odpowiadam na pierwsze pytanie.
1 Tes 4:16
- Uwielbiony Jezus, posiadający władzę wykonawczą.

Obj 5:2
- Głos sprawiedliwego Prawa Bożego.
Prawdopodobnie Prawo Zakonu, prawo Boskiej sprawiedliwości.

Obj 19:17
- Nie jest to Chrystus, ani niewiasta obleczona w słońce, czyli Kościół- wybrani.
Oni stoją jedynie w blasku tegoż słońca.
Jacyś posłańcy pośredniczący pomiędzy Chrystusem posiadającym naturę Bożą, a ludzkością.
Być może „wielki lud”, który zmartwychwstał w duchowych ciałach.
Wyjaśnienia wymaga kim są „ptaki lecące środkiem nieba” i samo „niebo”.

Ew Jan 5:25 
- To ten sam co w 1 Tes 4:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2020-04-05, 13:29   

Henryk napisał/a:
Wyjaśnienia wymaga kim są „ptaki lecące środkiem nieba” i samo „niebo”.

O właśnie, na to nie zwróciłem uwagi! :-|
Anioły?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7075
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5564/7220
 77%
EXP: 20/373
 5%
Wysłany: 2020-04-05, 13:53   

bartek212701 napisał/a:
Henryk napisał/a:
Wyjaśnienia wymaga kim są „ptaki lecące środkiem nieba” i samo „niebo”.

O właśnie, na to nie zwróciłem uwagi! :-|
Anioły?


Myślę, że nie.
"Niebiosa" to także w tym miejscu nie miejsce przebywania Przedwiecznego, ale raczej określenie kogoś, kto sprawuje dziś władzę nad ludzkością, albo też dotychczasowe systemy religijne- "symboliczne niebiosa". Najwyższa ludzka władza- oczywiście bez upoważnienia Bożego!
Cytat:
Anioły?

Nie anioły, prędzej "sępy" niż aniołowie- anarchiści, niewierzący, komuniści, niezadowolona oszukana ludzkość...
Apokalipsa to bardzo trudna księga symboli...
Nie można jej odczytywać wprost.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2020-04-05, 13:56   

bartek212701,

Cytat:
Cytat:
1 Tes 4:16 ponieważ sam Pan zstąpi z nieba z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim oraz z trąbą Bożą i ci, co umarli w jedności z Chrystusem, powstaną pierwsi.

"Sam Pan z okrzykiem, z głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba" - 1 Tes. 4:16.
Trąba Boża-----poselstwo Prawdy rozgłaszane, po całym świecie odnośnie KRÓLESTWA.

Wymienione tutaj: głos i trąba odpowiadają pod każdym względem tym samym figurom użytym w Objawieniu 11:15-19: "I zatrąbił Anioł siódmy, i stały się głosy wielkie na niebie mówiące: Królestwa świata stały się królestwami Pana naszego i Chrystusa Jego, i królować będzie na wieki wieków.

Pisząc o głosach i o trąbie, Paweł dodaje: "A pomarli w Chrystusie powstaną najpierw"

Klasa Oblubienicy Chrystusowej dostąpiła pierwszego zmartwychwstania i ja wierzę, że ono odbyło się w 1878 roku i ci co byli w grobach dostąpili duchowej natury, a ci co jeszcze żyli z chwilą swojej śmierci byli przemieniani do duchowej natury [niektóre wyznania mówią o porywaniu do nieba]

Cytat:
Cytat:
Obj 5:2 I ujrzałem potężnego anioła, obwieszczającego głosem donośnym: Kto godzien jest otworzyć księgę i złamać jej pieczęcie?



Bóg tak dalece uznał nas za godnych wejrzenia w księgę Jego Planu, którą odpieczętował dla nas nasz błogosławiony Pan Jezus, Lew z pokolenia Judy, udowodnijmy naszą godność dalszego wglądania w nią i czytania o zadziwiających rzeczach Jego prawa przez wierne posłuszeństwo i lojalność wobec tego prawa we wszystkich rzeczach. Starajmy się docenić ten wielki przywilej zaliczenia nas do godnych udziału w błogosławionej służbie odbijania światła Boskiej Prawdy.
Tutaj jest mowa o klasie Oblubienicy Chrystusowej.

Cytat:
Cytat:
Obj 19:17 I ujrzałem innego anioła stojącego w słońcu: I zawołał głosem donośnym do wszystkich ptaków lecących środkiem nieba


Wszystkim ptakom => sępy społeczne: anarchiści, nihiliści itp.
Wielkiego Boga => " Pan zgotował ofiarę i poświęcił wezwanych swoich " . - Sof. 1, 7.

Cytat:
Cytat:
Ew Jan 5:25 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, zbliża się godzina, owszem już nadeszła, kiedy umarli usłyszą głos Syna Bożego i ci, co usłyszą, żyć będą.

I teraz jest=> Tych słów nie ma w synaickim rękopisie.
Umarli=> Bez względu czy zamknięci w celi, czy też znajdujący się na dziedzińcu więziennym.
Usłyszą głos=> Stopniowo, przepis za przepisem. Chrystus zawoła ich, by się przebudzili i przyszli do zupełnego poznania Boga i do sposobności otrzymania żywota wiecznego. Gdy ostatni człowiek w ten sposób usłyszy, "hades" - grób - zostanie zniszczony, lecz śmierć pozostanie tak długo, dopóki będzie trwała niedoskonałość.
Syna Bożego=> Lecz nie żargon sprzecznych ze sobą sekt.
A kto usłyszy=> Okaże się posłusznym.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2020-04-12, 15:33   

Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-04-12, 18:49   

nike napisał/a:
bartek212701,

Cytat:
Cytat:
1 Tes 4:16 ponieważ sam Pan zstąpi z nieba z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim oraz z trąbą Bożą i ci, co umarli w jedności z Chrystusem, powstaną pierwsi.

"Sam Pan z okrzykiem, z głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba" - 1 Tes. 4:16.
Trąba Boża-----poselstwo Prawdy rozgłaszane, po całym świecie odnośnie KRÓLESTWA.

Wymienione tutaj: głos i trąba odpowiadają pod każdym względem tym samym figurom użytym w Objawieniu 11:15-19: "I zatrąbił Anioł siódmy, i stały się głosy wielkie na niebie mówiące: Królestwa świata stały się królestwami Pana naszego i Chrystusa Jego, i królować będzie na wieki wieków.

Pisząc o głosach i o trąbie, Paweł dodaje: "A pomarli w Chrystusie powstaną najpierw"

Klasa Oblubienicy Chrystusowej dostąpiła pierwszego zmartwychwstania i ja wierzę, że ono odbyło się w 1878 roku i ci co byli w grobach dostąpili duchowej natury, a ci co jeszcze żyli z chwilą swojej śmierci byli przemieniani do duchowej natury [niektóre wyznania mówią o porywaniu do nieba]

Cytat:
Cytat:
Obj 5:2 I ujrzałem potężnego anioła, obwieszczającego głosem donośnym: Kto godzien jest otworzyć księgę i złamać jej pieczęcie?



Bóg tak dalece uznał nas za godnych wejrzenia w księgę Jego Planu, którą odpieczętował dla nas nasz błogosławiony Pan Jezus, Lew z pokolenia Judy, udowodnijmy naszą godność dalszego wglądania w nią i czytania o zadziwiających rzeczach Jego prawa przez wierne posłuszeństwo i lojalność wobec tego prawa we wszystkich rzeczach. Starajmy się docenić ten wielki przywilej zaliczenia nas do godnych udziału w błogosławionej służbie odbijania światła Boskiej Prawdy.
Tutaj jest mowa o klasie Oblubienicy Chrystusowej.

Cytat:
Cytat:
Obj 19:17 I ujrzałem innego anioła stojącego w słońcu: I zawołał głosem donośnym do wszystkich ptaków lecących środkiem nieba


Wszystkim ptakom => sępy społeczne: anarchiści, nihiliści itp.
Wielkiego Boga => " Pan zgotował ofiarę i poświęcił wezwanych swoich " . - Sof. 1, 7.

Cytat:
Cytat:
Ew Jan 5:25 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, zbliża się godzina, owszem już nadeszła, kiedy umarli usłyszą głos Syna Bożego i ci, co usłyszą, żyć będą.

I teraz jest=> Tych słów nie ma w synaickim rękopisie.
Umarli=> Bez względu czy zamknięci w celi, czy też znajdujący się na dziedzińcu więziennym.
Usłyszą głos=> Stopniowo, przepis za przepisem. Chrystus zawoła ich, by się przebudzili i przyszli do zupełnego poznania Boga i do sposobności otrzymania żywota wiecznego. Gdy ostatni człowiek w ten sposób usłyszy, "hades" - grób - zostanie zniszczony, lecz śmierć pozostanie tak długo, dopóki będzie trwała niedoskonałość.
Syna Bożego=> Lecz nie żargon sprzecznych ze sobą sekt.
A kto usłyszy=> Okaże się posłusznym.


1878 dlaczego wtedy?

Werset 1 Tes 4:16 w innych przekładach brzmi inaczej niż u Ciebie. W ksiedze Apokalipsy pisze że trąbił bedzie anioł.
Ostatnio zmieniony przez Zibi2 2020-04-12, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2020-04-14, 21:53   

Zibi2 napisał/a:
1878 dlaczego wtedy?..


Tak wskazuje Chronologia Biblijna
Zibi2 napisał/a:

Werset 1 Tes 4:16 w innych przekładach brzmi inaczej niż u Ciebie. W ksiedze Apokalipsy pisze że trąbił bedzie anioł.


Możesz zacytować teksty, 1Tes.4:16 Sprawdziłam kilka Biblii i wszędzie jest PAN.
Apokalipsa to już inny obraz jest.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-04-15, 03:16   

nike napisał/a:
Zibi2 napisał/a:
1878 dlaczego wtedy?..


Tak wskazuje Chronologia Biblijna
Zibi2 napisał/a:

Werset 1 Tes 4:16 w innych przekładach brzmi inaczej niż u Ciebie. W ksiedze Apokalipsy pisze że trąbił bedzie anioł.


Możesz zacytować teksty, 1Tes.4:16 Sprawdziłam kilka Biblii i wszędzie jest PAN.
Apokalipsa to już inny obraz jest.


Przybliż tę chronologię.

1 Tesaloniczan 4:16
Biblia Warszawska

Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,

Biblia Tysiąclecia

Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.

Biblia Warszawsko-Praska

Na głos archanioła i na dźwięk trąby Bożej Pan sam zstąpi z nieba, a zmarli w Chrystusie zmartwychwstaną pierwsi.

Biblia Gdańska

Gdyż sam Pan z okrzykiem, a głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a pomarli w Chrystusie powstaną najpierwej.

Biblia Brzeska

Gdyż sam Pan z krzykiem i z głosem Anielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a którzy byli umarli w Krystusie, powstaną pierwej.

Biblia Poznańska

że na dany znak, na głos archanioła i dźwięk trąby Bożej, sam Pan zstąpi z nieba, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.


Chodzi mi o to że nie trąbi Pan Jezus.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7075
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5564/7220
 77%
EXP: 20/373
 5%
Wysłany: 2020-04-15, 08:18   

Zibi2 napisał/a:
Chodzi mi o to że nie trąbi Pan Jezus.

Archanioł to główny posłaniec Jahwe. Najwyższy, anioł Przymierza.
Daniel o tej samej postaci pisze: Michał- „ktoś jak Bóg”.
Jest On wiernym obrazem Ojca i przedstawicielem Jego powagi i mocy.
Nie widzę tu innej istoty jak uwielbionego Chrystusa!

Dęciem w trąby ogłaszano w starożytnym Izraelu doniosłe wydarzenia, święta, itp.
W tym przypadku będzie to obwieszczenie objęcia władzy przez Chrystusa, rozpoczęcia Jego panowania.
Oczywiście rozumiem,że "trąba" jest tu symboliczna.
Wydarzenie temu towarzyszące będą wystarczająco "głośne" i słyszalne na całym świecie.
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-04-15, 10:14   

Henryk napisał/a:
Zibi2 napisał/a:
Chodzi mi o to że nie trąbi Pan Jezus.

Archanioł to główny posłaniec Jahwe. Najwyższy, anioł Przymierza.
Daniel o tej samej postaci pisze: Michał- „ktoś jak Bóg”.
Jest On wiernym obrazem Ojca i przedstawicielem Jego powagi i mocy.
Nie widzę tu innej istoty jak uwielbionego Chrystusa!

Dęciem w trąby ogłaszano w starożytnym Izraelu doniosłe wydarzenia, święta, itp.
W tym przypadku będzie to obwieszczenie objęcia władzy przez Chrystusa, rozpoczęcia Jego panowania.
Oczywiście rozumiem,że "trąba" jest tu symboliczna.
Wydarzenie temu towarzyszące będą wystarczająco "głośne" i słyszalne na całym świecie.


Pan Jezus został uczyniony wyższy od aniołów. W czasach Daniela Pan Jezus był tylko w PLANIE BOGA - 1 Piotra 1:20. Synem Boga stał się kiedy się urodził. Łukasza 1:35.
Ducha Świętego otrzymał podczas chrztu i od tej chwili miał moc czynienia rzeczy nadprzyrodzonych.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7075
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5564/7220
 77%
EXP: 20/373
 5%
Wysłany: 2020-04-15, 12:21   

Zibi2 napisał/a:
Pan Jezus został uczyniony wyższy od aniołów. W czasach Daniela Pan Jezus był tylko w PLANIE BOGA - 1 Piotra 1:20. Synem Boga stał się kiedy się urodził. Łukasza 1:35.

Może jeszcze nie przeczytałeś starych postów, ale ja wierzę w tzw. preegzystencję Logosa, czyli Słowa Bożego, które przybrało postać człowieka.
Tenże logos był stwórcą także i aniołów.
Cytat:
Ducha Świętego otrzymał podczas chrztu i od tej chwili miał moc czynienia rzeczy nadprzyrodzonych.

Tak. Na ziemi czynił cuda mocą swego Ojca.
Teraz sam posiada wszelką moc, co też otrzymał oczywiście od swego Ojca.
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-04-15, 12:26   

Henryk napisał/a:
Zibi2 napisał/a:
Pan Jezus został uczyniony wyższy od aniołów. W czasach Daniela Pan Jezus był tylko w PLANIE BOGA - 1 Piotra 1:20. Synem Boga stał się kiedy się urodził. Łukasza 1:35.

Może jeszcze nie przeczytałeś starych postów, ale ja wierzę w tzw. preegzystencję Logosa, czyli Słowa Bożego, które przybrało postać człowieka.
Tenże logos był stwórcą także i aniołów.
Cytat:
Ducha Świętego otrzymał podczas chrztu i od tej chwili miał moc czynienia rzeczy nadprzyrodzonych.

Tak. Na ziemi czynił cuda mocą swego Ojca.
Teraz sam posiada wszelką moc, co też otrzymał oczywiście od swego Ojca.


Możesz wierzyć w dowolne bajeczki. Już Ci biblijnie udowodniłem co jest z logosem i prologiem Jana. Jesteś w błędzie.

Pan Jezus ZAWSZE BYŁ I JEST CZŁOWIEKIEM, nawet w niebie. 1 Tym 2:5, Dz.Ap. 17:31 !
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7075
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5564/7220
 77%
EXP: 20/373
 5%
Wysłany: 2020-04-15, 12:39   

Zibi2 napisał/a:
Możesz wierzyć w dowolne bajeczki. Już Ci biblijnie udowodniłem co jest z logosem i prologiem Jana. Jesteś w błędzie.

Pan Jezus ZAWSZE BYŁ I JEST CZŁOWIEKIEM, nawet w niebie. 1 Tym 2:5, Dz.Ap. 17:31 !

Ja biblijne udowodniłem, że Jezus złożył w ręce Ojca swoje ludzkie ciało, ludzkie życie.
Teraz posiada naturę równą Ojcu, nieśmiertelną, duchową, potężną.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2020-04-15, 13:48   

Zibi2 napisał/a:
Pan Jezus ZAWSZE BYŁ I JEST CZŁOWIEKIEM, nawet w niebie. 1 Tym 2:5, Dz.Ap. 17:31 !

Tym.2:5-- nie mówi, że Jezus jest w niebie człowiekiem, a jeżeli jest to musi jeść, co tam je? Wydalać gdzie to robi są w niebie toalety? Musi odpoczywać, bo natura ludzka tego wymaga, gdzie śpi pod chmurką? Pomyśl-----
Dz.Ap 17:31 tym bardziej nic nie mówią o ludzkim stanie Jezusa w niebie.
Bóg dał nam rozum i kazał go używać, a wiec używajmy go.
A skoro taki jesteś pewny, że LOGOSA [Jezusa] w niebie nigdy nie było to dlaczego Jezus w modlitwie do swojego Ojca mówi:

Ew.Jana 17:5------A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.

O jakiej chwale Jezus mówi do Boga, skoro przed urodzeniem się z Marii nie istniał?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13