FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ap.Piotr jak i gdzie zginął
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2020-04-21, 11:11   

Markerów napisał/a:
Tak tylko Piotr to urząd a nie Sama osoba Piotra
" ;-)
Masz coś merytorycznego do powiedzenia jeszcze??
Jak nie to dziękuję...

Teraz okazuje się, że Piotr wcale nie otrzymał urzędu od Jezusa... :shock:
Zdecyduj się.
Zagubiłeś się już biedaku. :-D
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-04-21, 21:10   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Tak tylko Piotr to urząd a nie Sama osoba Piotra
" ;-)
...

Teraz okazuje się, że Piotr wcale nie otrzymał urzędu od Jezusa... :shock:


Urząd jest otrzymany przez Jezusa osobie Piotra... (Szymona)
Istota Mt 16:18 leży właśnie w nadaniu Szymonowi nowego imienia, co staje się znakiem szczególnego powołania.
Jest to analogiczna sytuacja, jaka wystąpiła wobec Abrahama, który pierwotnie nazywał się Abram. ;-)

Co ciekawsze, Abraham został – podobnie jak Piotr – nazwany „skałą”:
„Wejrzyjcie na skałę, z której was wyciosano, i na gardziel studni, z której was wydobyto. Wejrzyjcie na Abrahama, waszego ojca, i na Sarę, która was zrodziła.”/Iz 51,1b-2a/
Tylko pasuje czytać Biblię uważnie a nie jakieś Tomy Pana Russella :roll:

Obie zmiany imienia – Abram na Abraham i Szymon na Piotr (Kefas) mają tę samą genezę – zawarcie przymierza.
Tak jak Abraham stał się nauczycielem, protoplastą i prawodawcą Ludu Wybranego - Izraela, podobnie Piotr staje się dla Ludu Wybranego Nowego Przymierza (Izraela duchowego Rz 2,28-29): 
seniorem Ludu Wybranego Nowego Przymierza (1 Ptr 2,9) – Kościoła „Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr, i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.”/Mt 16,18

prawodawcą w imieniu Boga („I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.”/Mt 16,19/) 

nauczycielem „Po długiej wymianie zdań przemówił do nich Piotr: Wiecie, bracia, że Bóg już dawno wybrał mnie spośród was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli.”/Dz 15,7/ 

pasterzem „A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci? Odpowiedział Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś baranki moje. I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie? Odparł Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś owce moje. Powiedział mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Czy kochasz Mnie? I rzekł do Niego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego Jezus: Paś owce moje.”/J 21,15-17/1

Zadanie domowe dla ciebie Henryku :
przeczytaj pierwsze rozdziały Dziejów Apostolskich pod kątem sprawowania prymatu przez Piotra
Zobaczysz że zupełnie jasno widać iż nic nie robiono bez jego wiedzy
;-)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2020-04-21, 23:06   

Markerów napisał/a:
Co ciekawsze, Abraham został – podobnie jak Piotr – nazwany „skałą”:
„Wejrzyjcie na skałę, z której was wyciosano, i na gardziel studni, z której was wydobyto. Wejrzyjcie na Abrahama, waszego ojca, i na Sarę, która was zrodziła.”/Iz 51,1b-2a/


Iz.51:1-2
(1) Słuchajcie mnie, wy, którzy podążacie za sprawiedliwością, którzy szukacie PANA. Spójrzcie na skałę, z której was wyciosano i na głębokość dołu, skąd was wykopano. (2) Spójrzcie na Abrahama, waszego ojca, i na Sarę, która was porodziła, gdyż jego jednego wezwałem, pobłogosławiłem i rozmnożyłem.


W którym miejscu Abraham jest nazwany SKAŁĄ?

Przede wszystkim jest to proroctwo dotyczące IZRAELA. Abraham jest protoplastą tego narodu, bo Izrael jest od SYNA ABRAHAMA I SARY, IZAAKA ale SKAŁĄ TO NIE ABRAHAM JEST TYLKO : PAN JHWH.

Warto zawsze kontekst też przeczytać.
Cytat:
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-04-22, 07:52   

Markerów napisał/a:
Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Tak tylko Piotr to urząd a nie Sama osoba Piotra
" ;-)
...

Teraz okazuje się, że Piotr wcale nie otrzymał urzędu od Jezusa... :shock:


Urząd jest otrzymany przez Jezusa osobie Piotra... (Szymona)
Istota Mt 16:18 leży właśnie w nadaniu Szymonowi nowego imienia, co staje się znakiem szczególnego powołania.
Jest to analogiczna sytuacja, jaka wystąpiła wobec Abrahama, który pierwotnie nazywał się Abram. ;-)

Co ciekawsze, Abraham został – podobnie jak Piotr – nazwany „skałą”:
„Wejrzyjcie na skałę, z której was wyciosano, i na gardziel studni, z której was wydobyto. Wejrzyjcie na Abrahama, waszego ojca, i na Sarę, która was zrodziła.”/Iz 51,1b-2a/
Tylko pasuje czytać Biblię uważnie a nie jakieś Tomy Pana Russella :roll:

Obie zmiany imienia – Abram na Abraham i Szymon na Piotr (Kefas) mają tę samą genezę – zawarcie przymierza.
Tak jak Abraham stał się nauczycielem, protoplastą i prawodawcą Ludu Wybranego - Izraela, podobnie Piotr staje się dla Ludu Wybranego Nowego Przymierza (Izraela duchowego Rz 2,28-29): 
seniorem Ludu Wybranego Nowego Przymierza (1 Ptr 2,9) – Kościoła „Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr, i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.”/Mt 16,18

prawodawcą w imieniu Boga („I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.”/Mt 16,19/) 

nauczycielem „Po długiej wymianie zdań przemówił do nich Piotr: Wiecie, bracia, że Bóg już dawno wybrał mnie spośród was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli.”/Dz 15,7/ 

pasterzem „A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci? Odpowiedział Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś baranki moje. I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie? Odparł Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś owce moje. Powiedział mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Czy kochasz Mnie? I rzekł do Niego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego Jezus: Paś owce moje.”/J 21,15-17/1

Zadanie domowe dla ciebie Henryku :
przeczytaj pierwsze rozdziały Dziejów Apostolskich pod kątem sprawowania prymatu przez Piotra
Zobaczysz że zupełnie jasno widać iż nic nie robiono bez jego wiedzy
;-)


1 Piotra 2:9 Piotr , Petros to okruch skalny. Zbory zbudowano na skale którą jest Pan Jezus, już o tym pisałem. Skała to inaczej PETRA!

Jana 21:15-17. Piotr ma być jednym z pasterzy, a nie JEDYNYM. To wielka różnica.

Dz.Ap. 15:7

Piotr został wyznaczony jako jeden z apostołów który miał głosić poganom. Np. Paweł mia podobne zadanie.

Dz. Ap. 15:8,9

(8) A Bóg znający serca świadczył za nimi, udzielając im Ducha Świętego, tak samo jak i nam. (9) Nie wprowadzał też żadnej różnicy między nami a nimi, oczyszczając wiarą ich serca.

Wiesz co to znaczy że nie ma ŻADNEJ RÓŻNICY miedzy apostołami a innymi?

Mat.16:19

(19) "Dam ci klucze królestwa niebios; i cokolwiek byś związał na ziemi, będzie to rzecz związana w niebiosach, a cokolwiek byś rozwiązał na ziemi, będzie to rzecz rozwiązana w niebiosach""."

Te klucze to symboliczny dar nauczania, podobny dar dostało mnóstwo ludzi np. podczas pięćdziesiątnicy

Izaj 51:1,2. (1) """Słuchajcie mnie, wy, którzy dążycie do prawości, którzy staracie się znaleźć Jehowę. Spójrzcie na skałę, z której zostaliście wykuci, i na czeluść dołu, z którego zostaliście wydobyci." (2) Spójrzcie na Abrahama, waszego ojca, i na Sarę, która z czasem wydała was na świat w bólach porodowych. Bo on był jeden, gdy go wezwałem; i błogosławiłem mu, i go rozmnożyłem.


Tu nie napisano że Abraham został nazwany skałą. Masz halucynacje.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-04-22, 10:50   

[quote="Zibi2"][quote="Markerów"]
Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Tak tylko Piotr to urząd a nie Sama osoba Piotra
" ;-)
...



Mat.16:19

(19) "Dam ci klucze królestwa niebios; i cokolwiek byś związał na ziemi, będzie to rzecz związana w niebiosach, a cokolwiek byś rozwiązał na ziemi, będzie to rzecz rozwiązana w niebiosach""."

Te klucze to symboliczny dar nauczania, podobny dar dostało mnóstwo ludzi np. podczas pięćdziesiątnicy

.



Znaczenie kluczy ma o wiele szerszy wydźwięk niż twoje wyimaginowane racjie... :roll:

Otóż We wszystkich chyba symbolikach świata (w tym w symbolice biblijnej - Iz 22:20nn., Ap 1:18, 3:7, 20:1 . 9:1), oddanie kluczy w czyjeś ręce jest równoważne oddaniu temu komuś władzy.
Nie Dziwota że tego nie wiesz.... Bo twoja wiedza biblijna kuleje na poziomie przedszkolnym....

To pełnomocnictwo osoby która otrzymuje klucze jest bardzo mocne - nawiązuje do znanej w Izraelu konstrukcji prawnej „szaliah”.
Słowo to oznacza pełne, absolutne pełnomocnictwo.
Osoba tak upełnomocniona działała w imieniu mocodawcy - cokolwiek zadecydowała, było uznawane za decyzję mocodawcy (bez potrzeby jakichkolwiek potwierdzeń). Mocodawca nie mógł takiej decyzji unieważnić, bo unieważniałby własną decyzję.

Takie pełnomocnictwa miał Eliezer - gdy wybrał Izaakowi żonę, ani on, ani Rebeka nie mieli cienia wątpliwości, że Abraham oraz Izaak ten wybór zaakceptują.
Cytowane słowa Chrystusa o władzy kościelnej niewątpliwie nawiązują do owej instytucji.

Stanowczo nie miał co do tego także wątpliwości żaden z Apostołów - wszyscy respektowali bez najmniejszych uchybień prymat Piotra.

Jezus – zgodnie z ówczesnymi zwyczajami – przekazując pełnomocnictwo przekazuje Piotrowi (podobnie jak wcześniej patriarchom Ludu Starego Przymierza) określenia odnoszące się do samego siebie.
Dotyczy to nie tylko terminu „Skała”, ale także symbolu kluczy

.porównaj sobie :
Odnośnie Jezusa:
„Aniołowi Kościoła w Filadelfii napisz: To mówi Święty, Prawdomówny, Ten, co ma klucz Dawida, Ten, co otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, co zamyka, a nikt nie otwiera.” /Ap 3,7/

Odnośnie Eliakima:
„Położę klucz domu Dawidowego na jego ramieniu; gdy on otworzy, nikt nie zamknie, gdy on zamknie, nikt nie otworzy.” /Iz 22,22/

Odnośnie Piotra:
„I dam ci klucze Królestwa Niebios; i Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie.”/Mt 16,19

Werset „o kluczach” jest wyraźnym nawiązaniem zarówno do poprzedniego zdania, jak i do Izajasza 22,22-23 („Położę klucz domu Dawidowego na jego ramieniu; gdy on otworzy, nikt nie zamknie, gdy on zamknie, nikt nie otworzy.
Wbiję go jak kołek na miejscu pewnym; i stanie się on tronem chwały dla domu swego ojca.”).
Mamy tu do czynienia z oddaniem w ręce Piotra kluczy, (kluczy domu Dawidowego) i wskazaniem mu do czego te klucze służą
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2020-04-22, 12:30   

Markerów napisał/a:
Bo twoja wiedza biblijna kuleje na poziomie przedszkolnym....

Skoro to wyrzekł Markerów, co z całą pewnością ma rację! :-D
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-04-22, 17:10   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Bo twoja wiedza biblijna kuleje na poziomie przedszkolnym....

Skoro to wyrzekł Markerów, co z całą pewnością ma rację! :-D


I jeśli to potwierdził twój wewnętrzny autorytet (który ma moc ustalania kanonu bibli)
to musi to być prawda
:mrgreen:
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2020-04-22, 19:27   

Markerów napisał/a:
I jeśli to potwierdził twój wewnętrzny autorytet (który ma moc ustalania kanonu bibli)
to musi to być prawda
:mrgreen:


Naprawdę musisz kiepsko znać Pana i Jego wolę, skoro sam nie potrafisz odróżnić Prawdy od fałszu.
Potrzebujesz kogoś, kto musi prowadzić Ciebie za rączkę.
Czas wydorośleć!
Ef 4:12-13 bw "Aby przygotować świętych do dzieła posługiwania, do budowania ciała Chrystusowego, (13) Aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej,"
Jak będzie tłumaczył się na tym Waszym "sądzie ostatecznym"?
- "Bo tak mówiły Moje autorytety"? :shock:

Nie bądź dzieciak.
Hbr 5:12 bw "Biorąc pod uwagę czas, powinniście być nauczycielami, tymczasem znowu potrzebujecie kogoś, kto by was nauczał pierwszych zasad nauki Bożej; staliście się takimi, iż wam potrzeba mleka, a nie pokarmu stałego."
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-04-23, 04:37   

[quote="Markerów"][quote="Zibi2"]
Markerów napisał/a:
Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Tak tylko Piotr to urząd a nie Sama osoba Piotra
" ;-)
...



Mat.16:19

(19) "Dam ci klucze królestwa niebios; i cokolwiek byś związał na ziemi, będzie to rzecz związana w niebiosach, a cokolwiek byś rozwiązał na ziemi, będzie to rzecz rozwiązana w niebiosach""."

Te klucze to symboliczny dar nauczania, podobny dar dostało mnóstwo ludzi np. podczas pięćdziesiątnicy

.



Znaczenie kluczy ma o wiele szerszy wydźwięk niż twoje wyimaginowane racjie... :roll:

Otóż We wszystkich chyba symbolikach świata (w tym w symbolice biblijnej - Iz 22:20nn., Ap 1:18, 3:7, 20:1 . 9:1), oddanie kluczy w czyjeś ręce jest równoważne oddaniu temu komuś władzy.
Nie Dziwota że tego nie wiesz.... Bo twoja wiedza biblijna kuleje na poziomie przedszkolnym....

To pełnomocnictwo osoby która otrzymuje klucze jest bardzo mocne - nawiązuje do znanej w Izraelu konstrukcji prawnej „szaliah”.
Słowo to oznacza pełne, absolutne pełnomocnictwo.
Osoba tak upełnomocniona działała w imieniu mocodawcy - cokolwiek zadecydowała, było uznawane za decyzję mocodawcy (bez potrzeby jakichkolwiek potwierdzeń). Mocodawca nie mógł takiej decyzji unieważnić, bo unieważniałby własną decyzję.

Takie pełnomocnictwa miał Eliezer - gdy wybrał Izaakowi żonę, ani on, ani Rebeka nie mieli cienia wątpliwości, że Abraham oraz Izaak ten wybór zaakceptują.
Cytowane słowa Chrystusa o władzy kościelnej niewątpliwie nawiązują do owej instytucji.

Stanowczo nie miał co do tego także wątpliwości żaden z Apostołów - wszyscy respektowali bez najmniejszych uchybień prymat Piotra.

Jezus – zgodnie z ówczesnymi zwyczajami – przekazując pełnomocnictwo przekazuje Piotrowi (podobnie jak wcześniej patriarchom Ludu Starego Przymierza) określenia odnoszące się do samego siebie.
Dotyczy to nie tylko terminu „Skała”, ale także symbolu kluczy

.porównaj sobie :
Odnośnie Jezusa:
„Aniołowi Kościoła w Filadelfii napisz: To mówi Święty, Prawdomówny, Ten, co ma klucz Dawida, Ten, co otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, co zamyka, a nikt nie otwiera.” /Ap 3,7/

Odnośnie Eliakima:
„Położę klucz domu Dawidowego na jego ramieniu; gdy on otworzy, nikt nie zamknie, gdy on zamknie, nikt nie otworzy.” /Iz 22,22/

Odnośnie Piotra:
„I dam ci klucze Królestwa Niebios; i Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie.”/Mt 16,19

Werset „o kluczach” jest wyraźnym nawiązaniem zarówno do poprzedniego zdania, jak i do Izajasza 22,22-23 („Położę klucz domu Dawidowego na jego ramieniu; gdy on otworzy, nikt nie zamknie, gdy on zamknie, nikt nie otworzy.
Wbiję go jak kołek na miejscu pewnym; i stanie się on tronem chwały dla domu swego ojca.”).
Mamy tu do czynienia z oddaniem w ręce Piotra kluczy, (kluczy domu Dawidowego) i wskazaniem mu do czego te klucze służą


Uważasz ze Izajasz pisze o Piotrze?

Ap. 3:7 pisze o Piotrze? :mrgreen:

Ap.1:18 To o Piotrze? :mrgreen:

Juz Ci wyjaśniłem że SKAŁA TO PAN JEZUS a nie Piotr. Nie powtarzaj w kółko tych samych bredni.

Widzisz sam że nie tylko Piotr ma symboliczne klucze.
Ostatnio zmieniony przez Zibi2 2020-04-23, 04:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-04-23, 06:48   

Zibi2 napisał/a:
[quote
Uważasz ze Izajasz pisze o Piotrze?

Ap. 3:7 pisze o Piotrze? :mrgreen:

Ap.1:18 To o Piotrze? :mrgreen:



Nie... Nic takiego nie uważam...
Ty naprawdę nie umiesz czytać ze zrozumieniem :shock:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-04-23, 06:51   

Zibi2 napisał/a:
[

Widzisz sam że nie tylko Piotr ma symboliczne klucze.

Widzę ;-)
Nic nie pisałem że tylko On ma klucze...
Napisałem co Oznacza otrzymać klucze...

Wróć się chłopie do przedszkola.... I naucz czytać ze zrozumieniem..
Bo jak czytasz Pismo Święte tak samo jak czyjeś posty to się nie ma co dziwić że tak kulejesz z wiedzą biblijną :roll:
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2020-04-23, 08:24   

Markerów napisał/a:
Napisałem co Oznacza otrzymać klucze...

Droga Pani przedszkolanko.
Niektórzy z apostołów otrzymali dar mówienia obcymi językami, inni otrzymali dar uzdrawiania.
Ciekawe który biskup dziś dzierży ten "urząd" uzdrawiania, który kiedyś ktoś osobiście otrzymał.
Ciekawy ten wasz "urząd Piotrowy".
Inne już nie przeszły na następców? :-(

A szkoda. Mielibyśmy jakichś uzdrowicieli. A tak to tylko walczą o władzę.
Nie cofnęli się w minionych czasach przed żadną podłością, aby te "klucze" przejąć.
Dary i władzę otrzymali apostołowie, oraz tylko ci, którym ci apostołowie osobiście ich użyczyli.
Potem te dary zanikły. Nie było dalszej potrzeby zewnętrznej manifestacji upoważnienia Bożego.
Ponad całą wątpliwość Bóg nie posługuje się ludźmi podłymi, żadnymi władzy, łasymi na pieniądze, cudzołożnikami i pedofilami.
Ze względu na zbyt długą listę podłości, które popełnia kler- zakończę ich wymienianie.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-04-23, 10:48   

Henryk napisał/a:
[
Niektórzy z apostołów otrzymali dar mówienia obcymi językami, inni otrzymali dar uzdrawiania.
Ciekawe który biskup dziś dzierży ten "urząd" uzdrawiania, który kiedyś ktoś osobiście otrzymał..
Inne już nie przeszły na następców? :-(


Dary i władzę otrzymali apostołowie, oraz tylko ci, którym ci apostołowie osobiście ich użyczyli.
Potem te dary zanikły. .



Co ty sam sobie odpowiadasz? :)
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-04-23, 10:58   

Markerów napisał/a:
Henryk napisał/a:
[
Niektórzy z apostołów otrzymali dar mówienia obcymi językami, inni otrzymali dar uzdrawiania.
Ciekawe który biskup dziś dzierży ten "urząd" uzdrawiania, który kiedyś ktoś osobiście otrzymał..
Inne już nie przeszły na następców? :-(


Dary i władzę otrzymali apostołowie, oraz tylko ci, którym ci apostołowie osobiście ich użyczyli.
Potem te dary zanikły. .



Co ty sam sobie odpowiadasz? :)


Dlaczego nie komentujesz wersetów gdzie jasno pisze że skałą jest Pan Jezus obłudniku?

Przedszkolak ma problem? :mrgreen:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-04-23, 11:02   

Zibi2 napisał/a:
Markerów napisał/a:
Henryk napisał/a:
[
Niektórzy z apostołów otrzymali dar mówienia obcymi językami, inni otrzymali dar uzdrawiania.
Ciekawe który biskup dziś dzierży ten "urząd" uzdrawiania, który kiedyś ktoś osobiście otrzymał..
Inne już nie przeszły na następców? :-(


Dary i władzę otrzymali apostołowie, oraz tylko ci, którym ci apostołowie osobiście ich użyczyli.
Potem te dary zanikły. .



Co ty sam sobie odpowiadasz? :)


Dlaczego nie komentujesz wersetów gdzie jasno pisze że skałą jest Pan Jezus :


Dlaczego nie przytaczasz wersetów które mówią że nie tylko Pan Jezus jest skałą? :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14