FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
RESTYTUCJA
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7113
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5509/7220
 76%
EXP: 58/373
 15%
Wysłany: 2020-07-06, 11:08   

Iwona napisał/a:
Umiera ciało (rzecz materialna).
Ale ciało to nie cała ja.

Znamy Twój pogląd, że posiadasz jeszcze „drugą ja”, niezależnie od ciała i swej jaźni, czyli rozumu.
Uważam taki pogląd za błąd, nigdzie nie potwierdzony słowami Boga.
Umrzesz i dalej żyjesz, nawet jeszcze intensywniej...

Cytat:
Poza tym wąż już dawno pokonany.
:shock:
Też jesteś w błędzie, a dowodem jest choćby panujące zło na świecie.
Szatan ma się jeszcze dobrze! Choć wie, że jego czas jest już krótki.
1P 5:8 br "Bądźcie trzeźwi i czuwajcie, bo przeciwnik wasz, diabeł, krąży niby lew ryczący wokół was, wypatrując, kogo by pożreć."
Ap 12:12 br "Dlatego radujcie się, niebiosa i wszyscy ich mieszkańcy, a ziemi i morzu biada, bo zstąpił na was diabeł, pałający wielkim gniewem; wie bowiem, że niewiele zostało mu czasu."
Iwono. Serce się kraje, gdy pomyślę, jaki mętlik czynisz w głowie dzieciom na lekcjach religii. :cry:
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2020-07-06, 11:19   

nike napisał/a:
Iwona napisał/a:

To nie jest tak, że w świecie jest tylko zło i szatan nim rządzi.

A co z tekstem: Ew.Jana 14:30
(30) Już wiele nie będę z wami mówił, bowiem przychodzi władca tego świata; lecz na mnie nic nie ma.


Czy jest napisane władca grzechu? NIE jest napisane WŁADCA TEGO ŚWIATA, czyli SZATAN.
Możesz mi przedstawić DOBRO ? Owszem są JEDNOSTKI, ale tu chodzi o NASZA PLANETĘ. WOJNY KATAKLIZMY MORDERSTWA, ZDRADY CHOROBY ŚMIERĆ, GRÓB NA GROBIE GDZIE JEST DOBRO?

Dobro Iwonko jest przed nami, kiedy nastanie INAUGURACJA KRÓLESTWA JEZUSA PANA, wtedy każde kolano będzie musiało zgiąć się przed Panem i błagać o reformę swojego charakteru, a na takie nas szkolenie Jezus ma 1000 lat i zrobi z nas dopiero dobrych ludzi.

Zacytuję Ci trochę wcześniejsze słowa z Ewangelii według św. Jana: "Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony." (J 12,32)
"Teraz" czyli w czasie, gdy Chrystus to mówi, gdy działa - w czasie zbawienia. Szatan został pokonany ostatecznie przez Krzyż (Mękę, Ofiarę Chrystusa z miłości do nas). Oczywiście jego dzieła trwają ale Ewangelia jest od nich silniejsza, zwycięża.
Pozwól, że zacytuję dłuższy fragment tego, który ty użyłaś: "To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka! Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał. Wstańcie, idźmy stąd!" (J 14,25-31)

Szatan w tym fragmencie nie jest najważniejszy. Najważniejsza jest wiara, zaufanie i ten pokój, który jest tu wspomniany. Świat często w rozumieniu biblijnym (moim zdaniem) to nie Ziemia, nasza piękna planeta stworzona przez Boga dla nas lecz to, co od szatana pochodzi i bez którego my nie widzimy nic czyli przywiązanie do grzechu, przywiązanie do wartości materialnych - są ludzie, dla których zwierzęta są ważniejsze niż Bóg. Tam, gdzie nie ma Boga na pierwszym miejscu w naszym życiu, tam to miejsce zajmuje szatan ale..... nie na wieki. Piszesz tu o wojnach, morderstwach, zdradach.... Warto zauważyć, że ci ludzie, którzy nie mieli w ogóle żadnych wewnętrznych relacji z Bogiem. Ilu wojen dałoby radę uniknąć gdyby ludzie naprawdę żyli Ewangelią a nie na niby lub wcale. Wojna zaczyna się przede wszystkim w sercu bez Boga, a to, co widzimy na zewnątrz to jest właśnie to, co z tego serca wypłynęło.

Pytasz "gdzie jest dobro?" Dam Ci krótką odpowiedź. Może tego nie widzisz, ale dobro jest w TOBIE. Ty jesteś dobra Nike . Starasz się żyć Bogiem, mówisz o Nim. Pewnie rozmawiasz w życiu realnym również o Nim a także pewnie i innym pomagasz. Nie znam Ciebie w realu ale mogę przypuszczać, że tak jest. Ty nie zawsze możesz zobaczyć owoce swoich działań ale to nie zmienia faktu, że one mogą istnieć. I tak to dobro krzewimy. Chrystus w pewnym fragmencie Ewangelii nawet wymienił uczynki miłosierdzia - są ludzi, którzy je czynią, je propagują. Tu jest dobro.

Jeszcze mi pewna refleksja przyszła na myśl. Apostoł Paweł pisze, że "gdybym mówił językami ludzi i aniołów a miłości bym nie miał, byłbym jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący." Anioł jest cichy, często działa w ukryciu, jest pełen miłości. Jest pewnym symbolem dobra. A cymbał jest głośny, brzmi, przez to jest bardziej zauważalny. Ci, którzy są odpowiedzialni za te złości, które wymieniłaś to właśnie takie brzmiące cymbały. :-D
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2020-07-06, 11:20   

narwik napisał/a:
Iwona napisała:

"mamy pewną broń do walki z szatanem. Tą bronią jest modlitwa, post, jałmużna. Te trzy
rzeczy powinny być filarami życia chrześcijańskiego. Jeżeli my tymi filarami żyjemy to szatan
nie ma nad nami władzy bo wie, że ma ją Bóg, który w nas żyje".


Do walki z Szatanem ap Paweł radzi w Efezjan 6:11-18 żeby nałożyć całą zbroję od Boga.

-Trzeba się przepasać pasem prawdy,
- nałożyć napierśnik prawości,
- ubrać się w buty gotowości do głoszenia dobrej nowiny,
- nie zapominać o tarczy wiary,
- na głowę nałożyć hełm wybawienia,
- rękę uzbroić w miecz ducha, czyli słowo Boże
- zwracać się do Boga w każdej formie modlitwy

Brak chociaż jednej z tych części w naszym uzbrojeniu może znacznie nas osłabić pod względem
duchowym, przez co łatwiej ulec różnym pokusom.

Dziękuję za rozwinięcie myśli
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2020-07-06, 11:22   

Cytat:
Znamy Twój pogląd, że posiadasz jeszcze „drugą ja”, niezależnie od ciała i swej jaźni, czyli rozumu.
Uważam taki pogląd za błąd, nigdzie nie potwierdzony słowami Boga.
Umrzesz i dalej żyjesz, nawet jeszcze intensywniej...

Mi chodzi o duszę
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2020-07-06, 13:18   

Iwona napisał/a:
Zacytuję Ci trochę wcześniejsze słowa z Ewangelii według św. Jana: "Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony." (J 12,32)

Jan 12:31------
(31) Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony. (32) A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie. (33) To powiedział zaznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć
Zawsze warto pomyśleć do kogo dany tekst jest tytułowany, czy ty uważasz siebie za OBLUBIENICĘ CHRYSTUSA? Jakie doświadczenia przechodzisz? jaką śmiercią ginęli apostołowie i uczniowie PAŃSCY? czy czasami nie grzeszysz mówiąc,ze idziesz do nieba?
Tak szczerze to my na ziemię żeby na niej wiecznie żyć bez chorób, śmierci, tragedii i ciagle w miarę młodzi nie zasługujemy, a o niebie nawet nie wspomnę, bo ja nie wyobrażam sobie przechodzić to co przechodzili pierwsi chrześcijanie.
tutaj w skrucie tłumaczenie tekstu:-----
Teraz jest=> Czas, który się zbliżył.Sąd świata=> "Krisis", kryzys. Los całego świata waży się i zależy na moim zwycięstwie.Teraz=> Jako wynik mojego ukrzyżowania, które wkrótce nastąpi.Książę świata tego=> Szatan, którego istnienie wielu zaprzecza. Władca uzurpator, który otrzymał władzę oszukaństwem w starym, złym świecie. Przeciwnik rodzaju ludzkiego.Jan.12:32Pociągnę wszystkich=> W czasie Tysiąclecia przez danie im znajomości Pańskiej, lecz temu przyciąganiu niektórzy będą się opierać, jak to dzieje się obecnie.J
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7113
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5509/7220
 76%
EXP: 58/373
 15%
Wysłany: 2020-07-06, 13:39   

Iwona napisał/a:
Mi chodzi o duszę

Wiem, wiem. O "coś", co przebywa w Twoim ciele i jest niezależne od Twego ciała i Twego umysłu.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2020-07-06, 14:04   

Iwona napisał/a:
Umiera ciało (rzecz materialna).
Ale ciało to nie cała ja.


Iwonko a co jeszcze masz co by nie umarło?
Bo ja jak umrę, to cała, tak jak Ezechiel mówi :------- Ez 18:4 bg "Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze." Dusza to istota, człowiek, zwierzę, ptak.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-07-06, 14:44   

nike napisał/a:
Ezechiel mówi :--- Ez 18:4 bg "Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.".


Nika nie widzi lub nie chce widzieć i wiedzieć że Ez 18:27 podaje, że „gdyby się odwrócił niezbożny od niezbożności swojej, (...) DUSZĘ SWOJĄ ZACHOWA ” BG.

Werset ten mówi o tym, że osoba, która nie nawróci się, umrze przedwcześnie. Nie uczy zaś fragment ten o śmiertelności czy nieśmiertelności duszy.
Werset 27 mówi o zachowaniu duszy w wypadku nawrócenia (choć każdy kiedyś umrze), więc widać, że zastosowanie tego wersetu przez NIKE jest chybione... :roll:
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2020-07-06, 16:33   

Nike
Cytat:
czy ty uważasz siebie za OBLUBIENICĘ CHRYSTUSA?

Tak

Cytat:
Jakie doświadczenia przechodzisz?

Długo by opowiadać


Cytat:
jaką śmiercią ginęli apostołowie i uczniowie PAŃSCY

Większość męczeńską poza Janem, który zmarł śmiercią naturalną.

Cytat:
czy czasami nie grzeszysz mówiąc,ze idziesz do nieba?

Nie mówię, że idę do nieba. Mówię, że żyję nadzieją nieba. A to co innego.

Cytat:
Tak szczerze to my na ziemię żeby na niej wiecznie żyć bez chorób, śmierci, tragedii i ciagle w miarę młodzi nie zasługujemy, a o niebie nawet nie wspomnę, bo ja nie wyobrażam sobie przechodzić to co przechodzili pierwsi chrześcijanie.

Nie tylko pierwsi chrześcijanie bo męczennicy są niestety w każdych czasach. I dziś też

Cytat:
Teraz jest=> Czas, który się zbliżył.Sąd świata=> "Krisis", kryzys. Los całego świata waży się i zależy na moim zwycięstwie.Teraz=> Jako wynik mojego ukrzyżowania, które wkrótce nastąpi.Książę świata tego=> Szatan, którego istnienie wielu zaprzecza. Władca uzurpator, który otrzymał władzę oszukaństwem w starym, złym świecie. Przeciwnik rodzaju ludzkiego.Jan.12:32Pociągnę wszystkich=> W czasie Tysiąclecia przez danie im znajomości Pańskiej, lecz temu przyciąganiu niektórzy będą się opierać, jak to dzieje się obecnie.J

Z czego korzystasz pisząc to tłumaczenie?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2020-07-06, 21:13   

Iwona napisał/a:
Nie tylko pierwsi chrześcijanie bo męczennicy są niestety w każdych czasach. I dziś też

Przedstaw kilku też i siebie.

Iwona napisał/a:
Z czego korzystasz pisząc to tłumaczenie?


Ważne żeby było trafne.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2020-07-06, 22:26   

Cytat:
Przedstaw kilku też i siebie.

Nie rozumiem....

Cytat:
Ważne żeby było trafne.

Ale ja bym chętnie chciała poznać to źródło
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2020-07-08, 14:43   

Iwona napisał/a:
Zacytuję Ci trochę wcześniejsze słowa z Ewangelii według św. Jana: "Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony." (J 12,32)


Te słowa to raczej są późniejsze o cały rozdział od poprzednich prawda?

Co chcesz mi przez te słowa powiedzieć?

Szatan został wyrzucony kiedy zwiódł Ewę, Jezus w swoich przypowieściach, często mówi o tym co już było, ale też o przyszłości, pomyśl.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2020-07-08, 21:09   

nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
Zacytuję Ci trochę wcześniejsze słowa z Ewangelii według św. Jana: "Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony." (J 12,32)


Te słowa to raczej są późniejsze o cały rozdział od poprzednich prawda?

Co chcesz mi przez te słowa powiedzieć?

Szatan został wyrzucony kiedy zwiódł Ewę, Jezus w swoich przypowieściach, często mówi o tym co już było, ale też o przyszłości, pomyśl.

Ten fragment był z rozdziału 12. Tamten z 14
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2020-07-08, 21:20   

Pomyliłam z innym tematem z tekstem z Jana 11.

Niemniej jednak mogłaś troszkę napisać do tego mojego posta, w końcu, to jest bardzo ważne w jakim czasie szatan jest wyrzucony z nieba prawda?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-07-08, 21:55   

nike napisał/a:
, to jest bardzo ważne w jakim czasie szatan jest wyrzucony z nieba prawda?


W 1914 r. ????
:lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13