FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
RESTYTUCJA
Autor Wiadomość
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2020-07-17, 17:14   

[
Cytat:
b]Iwona napisała:[/b]
Uważam jednak, że im więcej się o nim myśli tym bardziej otwiera się mu furtkę do ingerowania
w nasze życie. Więc do niego trzeba podchodzić z dystansem.
No chyba, że żyjemy w Bożej łasce


Iwona, co rozumiesz przez "życie w Bożej łasce"? Czy to zapewnia jakąś specjalną ochronę?
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7136
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5460/7220
 75%
EXP: 81/373
 21%
Wysłany: 2020-07-17, 20:13   

narwik napisał/a:
Nie rozumiem dlaczego podzieliłeś Chrystusa na głowę i ciało?

Ponieważ „Chrystus” jest bardziej funkcją, niż określeniem konkretnej osoby.
Chrystus oznacza „namaszczony”, „pomazany”.
Jeden był Arcykapłan, pozostali byli kapłanami.

Pomazanych na królów i kapłanów było 144 000.
Oczywiście Jezus zawsze pierwszy!
Ap 5:10 bw "I uczyniłeś z nich dla Boga naszego ród królewski i kapłanów, i będą królować na ziemi."
Kol 1:18 bw "On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,"
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7136
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5460/7220
 75%
EXP: 81/373
 21%
Wysłany: 2020-07-17, 20:23   

narwik napisał/a:
Iwona, co rozumiesz przez "życie w Bożej łasce"? Czy to zapewnia jakąś specjalną ochronę?

Pytanie bardzo ciekawe i ważne!
Co znaczy dla nas "łaska Boża"? Czym przejawia się?
Jestem ciekawy odpowiedzi nie tylko Iwony, ale także i Narwika.
Apostoł Paweł prosił Pana o odjęcie "ciernia" z jego ciała- prawdopodobnie upośledzenie wzroku...
W odpowiedzi otrzymał:
2Kor 12:9 bw " Lecz powiedział do mnie: Dosyć masz, gdy masz łaskę moją, albowiem pełnia mej mocy okazuje się w słabości. Najchętniej więc chlubić się będę słabościami, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusowa."
Co to takiego, ta "łaska"? ;-)
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2020-07-17, 21:26   

narwik napisał/a:
[
Cytat:
b]Iwona napisała:[/b]
Uważam jednak, że im więcej się o nim myśli tym bardziej otwiera się mu furtkę do ingerowania
w nasze życie. Więc do niego trzeba podchodzić z dystansem.
No chyba, że żyjemy w Bożej łasce


Iwona, co rozumiesz przez "życie w Bożej łasce"? Czy to zapewnia jakąś specjalną ochronę?

Łaska Boża jest pewnym prezentem od Boga dla nas, który rodzi lub umacnia więź z Bogiem i dzięki, któremu Bóg udziela nam wszelkiej pomocy niezbędnej na drodze wiary, drodze do zbawienia. Łatwiej z nią przezwyciężać pokusy. Możemy ją przyjąć albo odrzucić (przez ciężki grzech).
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7136
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5460/7220
 75%
EXP: 81/373
 21%
Wysłany: 2020-07-18, 07:51   

Iwona napisał/a:
Łaska Boża jest pewnym prezentem od Boga dla nas, który rodzi lub umacnia więź z Bogiem i dzięki, któremu Bóg udziela nam wszelkiej pomocy niezbędnej na drodze wiary, drodze do zbawienia. Łatwiej z nią przezwyciężać pokusy. Możemy ją przyjąć albo odrzucić (przez ciężki grzech).

A jakiś choć jeden konkret?
Jesteś w stanie "podeprzeć się" tekstem biblijnym. Bo na razie to tylko "lanie wody".
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2020-07-18, 18:05   

Henryk napisał/a:
Iwona napisał/a:
Łaska Boża jest pewnym prezentem od Boga dla nas, który rodzi lub umacnia więź z Bogiem i dzięki, któremu Bóg udziela nam wszelkiej pomocy niezbędnej na drodze wiary, drodze do zbawienia. Łatwiej z nią przezwyciężać pokusy. Możemy ją przyjąć albo odrzucić (przez ciężki grzech).

A jakiś choć jeden konkret?
Jesteś w stanie "podeprzeć się" tekstem biblijnym. Bo na razie to tylko "lanie wody".



Henryku, nie strofuj tak Iwony, bo udzieliła dobrej odpowiedzi. (Można się od niej czegoś nauczyć, ale to może przy innej okazji)

Łaska inaczej niezasłużona życzliwość jest tłumaczeniem greckiego słowa charis. Słowo to określa życzliwy dar lub życzliwe dawanie. W odniesieniu do łaski Bożej
chodzi o dar, który Bóg daje hojnie, nie oczekując niczego w zamian. . Stanowi on wyraz Jego szczodrej miłości i życzliwości wobec ludzi.

Jakie hojne dary daje Bóg?
W Efezjan 1:7 można przeczytać: „Dzięki niemu (Chrystusowi), dzięki jego krwi dostępujemy wyzwolenia na podstawie okupu, przebaczenia swoich przewinień,
stosownie do bogactwa niezasłużonej życzliwości (łaski) Boga".


W 2 Kor 6:1 Paweł radzi, żeby z tego powodu nie popadać w samozadowolenie, lecz wziąć sobie do serca następujacą zachętę: „Upraszamy was też, abyście nie
przyjmowali niezasłużonej życzliwości (łaski) Bożej, a potem chybiali jej celu”.


Co jest tym celem? Bóg zamierzył ‛pojednać ze sobą świat za pośrednictwem Chrystusa’ - pisze Paweł w 2 Kor. 5:19.

Kto lub co ma doprowadzić do tego pojednania?
Odpowiedź na to pytanie znajduje się w 2Kor 5:18,19; „A wszystko to jest od Boga, który za pośrednictwem Chrystusa pojednał nas ze sobą i zlecił nam służbę
pojednania – mianowicie głoszenie (…)


Co to znaczy?
Otóż prawdziwi naśladowcy Syna Bożego, pojednani z sobą, mieli się podjąć głoszenia dobrej nowiny o Królestwie (Mat 10:7; 28:19,20)
Którzy z chrześcijan się dzisiaj do tego stosują?
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2020-07-18, 22:07   

narwik napisał/a:
Henryk napisał/a:
Iwona napisał/a:
Łaska Boża jest pewnym prezentem od Boga dla nas, który rodzi lub umacnia więź z Bogiem i dzięki, któremu Bóg udziela nam wszelkiej pomocy niezbędnej na drodze wiary, drodze do zbawienia. Łatwiej z nią przezwyciężać pokusy. Możemy ją przyjąć albo odrzucić (przez ciężki grzech).

A jakiś choć jeden konkret?
Jesteś w stanie "podeprzeć się" tekstem biblijnym. Bo na razie to tylko "lanie wody".



Henryku, nie strofuj tak Iwony, bo udzieliła dobrej odpowiedzi. (Można się od niej czegoś nauczyć, ale to może przy innej okazji)

Łaska inaczej niezasłużona życzliwość jest tłumaczeniem greckiego słowa charis. Słowo to określa życzliwy dar lub życzliwe dawanie. W odniesieniu do łaski Bożej
chodzi o dar, który Bóg daje hojnie, nie oczekując niczego w zamian. . Stanowi on wyraz Jego szczodrej miłości i życzliwości wobec ludzi.

Jakie hojne dary daje Bóg?
W Efezjan 1:7 można przeczytać: „Dzięki niemu (Chrystusowi), dzięki jego krwi dostępujemy wyzwolenia na podstawie okupu, przebaczenia swoich przewinień,
stosownie do bogactwa niezasłużonej życzliwości (łaski) Boga".


W 2 Kor 6:1 Paweł radzi, żeby z tego powodu nie popadać w samozadowolenie, lecz wziąć sobie do serca następujacą zachętę: „Upraszamy was też, abyście nie
przyjmowali niezasłużonej życzliwości (łaski) Bożej, a potem chybiali jej celu”.


Co jest tym celem? Bóg zamierzył ‛pojednać ze sobą świat za pośrednictwem Chrystusa’ - pisze Paweł w 2 Kor. 5:19.

Kto lub co ma doprowadzić do tego pojednania?
Odpowiedź na to pytanie znajduje się w 2Kor 5:18,19; „A wszystko to jest od Boga, który za pośrednictwem Chrystusa pojednał nas ze sobą i zlecił nam służbę
pojednania – mianowicie głoszenie (…)


Co to znaczy?
Otóż prawdziwi naśladowcy Syna Bożego, pojednani z sobą, mieli się podjąć głoszenia dobrej nowiny o Królestwie (Mat 10:7; 28:19,20)
Którzy z chrześcijan się dzisiaj do tego stosują?

Dziękuję
Dodam jeszcze od siebie ten fragment z Księgi Psalmów (moim zdaniem najbardziej niezwykłej księgi biblijnej i mojej ulubionej ze Starego Testamentu):
"Jak cenna jest Twoja łaska,
synowie ludzcy przychodzą do Ciebie,
chronią się w cieniu Twych skrzydeł:
sycą się tłuszczem Twojego domu,
poisz ich potokiem Twoich rozkoszy6.
Albowiem w Tobie jest źródło życia
i w Twej światłości oglądamy światłość7.
Zachowaj łaskę Twą dla tych, co Ciebie znają,
i sprawiedliwość Twą dla prawych sercem!"
(Ps 36,8-11)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7136
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5460/7220
 75%
EXP: 81/373
 21%
Wysłany: 2020-07-19, 08:43   

narwik napisał/a:
Kto lub co ma doprowadzić do tego pojednania?
Odpowiedź na to pytanie znajduje się w 2Kor 5:18,19; „A wszystko to jest od Boga, który za pośrednictwem Chrystusa pojednał nas ze sobą i zlecił nam służbę
pojednania – mianowicie głoszenie (…)

Narwiku. Zdradź nam, z jakiego przekładu Biblii wziąłeś cytat z: 2Kor 5:18-19? :shock:
Chodzi mi o końcówkę cytatu- tego nawet nie ma w Waszym przekładzie NŚ! :lol:

No dobrze. Sam to dopisałeś, nie zaznaczając tego. Nieładnie! Stąd brały się dopiski w Biblii- nieupoważnieni ludzie dopisywali to, co pasowało im do ich błędnych poglądów.
Jest to nieuczciwe, a Ty robisz to świadomie i celowo!

Cytat:
Co to znaczy?
Otóż prawdziwi naśladowcy Syna Bożego, pojednani z sobą, mieli się podjąć głoszenia dobrej nowiny o Królestwie (Mat 10:7; 28:19,20)
Którzy z chrześcijan się dzisiaj do tego stosują?

Skoro piszesz, że pojednanie ludzkości z Bogiem polega na Waszym głoszeniu, to jak to rozumieć? :shock:
Znalazłeś jakiś inny, lepszy, sposób niż Ofiara Syna Bożego?

Nie uważasz, że to nawet nie tyle zarozumialstwo, a zwykłe kłamstwo!
To nie „naśladowcy pojednali się z sobą”, lecz Bóg, poprzez Okup i Ofiarę Jezusa pojednał braci Chrystusa ze samym Sobą.
W czasie, gdy "wyleje Swego ducha na wszelkie ciało"- pojedna resztę ludzkości.

Wracając do pierwszego zdania:
Cytat:
Kto lub co ma doprowadzić do tego pojednania?

Zamierzeniem Twoim było, aby odpowiedź nasunęła się sama: tym kimś są Świadkowie Jehowy. :mrgreen:
Oni (czyli SJ) pojednają ludzkość z Jehową. Bez Chrystusa, bez Jego udziału.
Dadzą sobie radą sami. :shock:
- Wiesz co sądzić o tym? Czy z pewnością chcesz przeczytać? :roll:
Nawet Iwona wyśmieje się z Ciebie!
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2020-07-19, 09:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2020-07-19, 20:32   

Cytat:
Narwiku. Zdradź nam, z jakiego przekładu Biblii wziąłeś cytat z: 2Kor 5:18-19?
Chodzi mi o końcówkę cytatu- tego nawet nie ma w Waszym przekładzie NŚ!

No dobrze. Sam to dopisałeś, nie zaznaczając tego. Nieładnie! Stąd brały się dopiski w Biblii- nieupoważnieni ludzie dopisywali to, co pasowało im do ich błędnych poglądów.
Jest to nieuczciwe, a Ty robisz to świadomie i celowo!



Henryku jestem przyzwyczajony do obelżywych słów, to boli, ale Jezusa też lżono, a przecież tylko przekazywał słowa swojego Ojca dla dobra innych. Torturowano go i zabito, podobnie uczyniono tysiącom jego naśladowców.
Na przykład, dzisiaj, na terytorium biblijnego „króla północy”, zarzuca się świadkom Jezusa, że są terrorystami, są bici, torturowani i osadzani w więzieniach z najgorszymi przestępcami, tak mężczyźni, jak i kobiety.
Jednak Chrystus uprzedził swoich naśladowców, że powinni się z tym liczyć. (Jana 15:20,21)
Zatem nie jestem zdziwiony twoim atakiem

Jeżeli chodzi o 2Kor 5:18,19 to trzeba było zajrzeć do zrewidowanego przekładu NŚ, lub mnie zapytać, a nie zarzucać mi kłamstwo, nieuczciwość itd. W poprzednim przekładzie jest tak: „i nam poruczył słowo pojednania”; w BT, Bw, Bg jest podobnie. Nie przyszło mi do głowy, że ty nie zrozumiesz co to znaczy dla chrześcijanina nieść słowa pojednania. Przykro mi.
Jeżeli chodzi o moje pytanie, kto dzisiaj niesie słowa pojednania do ludzi z różnych narodów, to było to pytanie retoryczne. Nie musiałeś na nie odpowiadać, ale odpowiedziałeś i dobrze, bo oprócz Świadków Jehowy nie wskazałeś żadnego innego wyznania. Nawet się nad tym nie zastanowiłeś, a szkoda.

Zapewne też nie przemyślałeś zapodanych przeze mnie wersetów z Mat 10:7 i 28:19,20.
Pamiętaj, że nie wszyscy muszą się z tobą zgadzać. Piszę tak, jak to rozumie, zachęcam też do wyciągania wniosków, jak to zrobiłem. Wolę szukać tego co łączy niż tego co dzieli.
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2020-07-19, 21:33   

Henryk napisał/a:

Nawet Iwona wyśmieje się z Ciebie!

Spokojnie, żeby mnie rozśmieszyć to trzeba się postarać.
Raczej unikam śmiania się z ludzi (poza kabareciarzami)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7136
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5460/7220
 75%
EXP: 81/373
 21%
Wysłany: 2020-07-20, 08:39   

narwik napisał/a:
Henryku jestem przyzwyczajony do obelżywych słów, to boli,

Nie bądź taki delikatny.
Jesteś w internecie, gdzie każdy jest anonimowy, a to powoduje zawsze większą zuchwałość.
Obelgą miało być pomówienie Ciebie o dopisanie słów?

Mam Waszą biblię i tam pisze inaczej. Jeśli macie następną wersję „tłumaczenia”, to z pewnością nie wydam pieniędzy na tak tendencyjne zapisy, wyłącznie "pod Was".
Żeby nie było:- wiele rzeczy jest tam oddanie lepiej niż np. w „tysiąclatce”, czy innych tłumaczeniach, jednak tak, jak i w omawianym 2 Kor., ktoś totalnie odjechał od oryginału i myśli Apostoła.

Cytat:
Na przykład, dzisiaj, na terytorium biblijnego „króla północy”, zarzuca się świadkom Jezusa, że […]

O! To mi się podoba- możemy być jedynie świadkami Jezusa. Nawet wielu z ludzi widziało Go.
Jehowy nie widział nikt.
Cytat:
Zatem nie jestem zdziwiony twoim atakiem.

Jeszcze muszę zastosować tortury. :-D
Cytat:
Nie przyszło mi do głowy, że ty nie zrozumiesz co to znaczy dla chrześcijanina nieść słowa pojednania. Przykro mi.

A teraz ja powinienem biadolić, jaki to jestem poniżany przez Ciebie, jak mnie prześladujesz, za kogo uważasz…
„Nie rozumiem, nie wiem co to znaczy...”
Zawsze wywyższaliście się, chwaliliście "nowym światłem"- ciekawe dlaczego ono zawsze musi być "nowe", skoro to "pokarm" przesłany kanałem wprost z niebios?

Pojednania z Bogiem zaznali niektórzy dzięki Jezusowi i wyłącznie Niemu.
Głoszenie ewangelii „od domu do domu” - nikogo nie pojedna.

Cytat:
Jeżeli chodzi o moje pytanie, kto dzisiaj niesie słowa pojednania do ludzi z różnych narodów, to było to pytanie retoryczne. Nie musiałeś na nie odpowiadać, ale odpowiedziałeś i dobrze, bo oprócz Świadków Jehowy nie wskazałeś żadnego innego wyznania. Nawet się nad tym nie zastanowiłeś, a szkoda.

Głoszenie ewangelii służy nie pojednaniu świata, ponieważ na to jest czas tysiąclecia.
Głoszenie ewangelii w czasie Wieku ewangelii miało na celu wyłącznie wybranie Kościoła, Oblubienicy, oraz jako świadectwo na czas przyszły.
Żaden człowiek nie pojedna drugiego z Ojcem, ponieważ to wyłącznie sprawa zasługi Chrystusa!
Cytat:
Wolę szukać tego co łączy niż tego co dzieli.

Ja też. Tylko nie pisz, że „zbawiacie świat”, bo na takie słowa zawsze reaguję gwałtownie.
Zbawca jest w niebiosach.
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2020-07-20, 10:34   

Cytat:
Głoszenie ewangelii służy nie pojednaniu świata, ponieważ na to jest czas tysiąclecia.
Głoszenie ewangelii w czasie Wieku ewangelii miało na celu wyłącznie wybranie Kościoła, Oblubienicy, oraz jako świadectwo na czas przyszły.
Żaden człowiek nie pojedna drugiego z Ojcem, ponieważ to wyłącznie sprawa zasługi Chrystusa!
Cytat:
Wolę szukać tego co łączy niż tego co dzieli.


Ja też. Tylko nie pisz, że „zbawiacie świat”, bo na takie słowa zawsze reaguję gwałtownie.
Zbawca jest w niebiosach.
Cytat:


Taki pogląd jest sprzeczny z przekazem Biblii
Wszystko u Was dotyczy oblubienicy, a co z tymi, którzy mają nadzieję żyć na ziemi.
Nie muszą robić nic, bo i tak zostaną zbawieni? Nie muszą okazać skruchy za swoje grzechy, nie muszą się nawrócić, zeby zostały zmazane ich grzechy. (Dz 3:19) Fajnie

Sprawdzają się słowa Izajasza: "Ciemność okryje ziemię, a gęsty mrok narody" (60:22)
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7136
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5460/7220
 75%
EXP: 81/373
 21%
Wysłany: 2020-07-20, 11:12   

narwik napisał/a:
Taki pogląd jest sprzeczny z przekazem Biblii
Wszystko u Was dotyczy oblubienicy, a co z tymi, którzy mają nadzieję żyć na ziemi.
Nie muszą robić nic, bo i tak zostaną zbawieni? Nie muszą okazać skruchy za swoje grzechy, nie muszą się nawrócić, zeby zostały zmazane ich grzechy. (Dz 3:19) Fajnie

Tylko Tobie tak wydaje się.
Nie znasz poglądów Badaczy, a powodem jest wyłącznie pogardzanie nimi.

Powołanie wieku ewangelii było powołaniem niebiańskim. Ich nadzieje były nie ziemskie- oni wszystko to poświęcili na ołtarzu!
Po zakończeniu „wysokiego powołania”, pozostał na ziemi Boży lud.
Przede wszystkim „wielkie grono” (wielki lud), a także inne klasy „Lewitów”.

Poza Arcykapłanem byli jeszcze inni potomkowie Lewiego.
Oni nie wchodzili do części świętych reprezentujących niebo. Sprawowali służbę na dziedzińcu.
Jeśli czegoś nie rozumiesz- to pytaj.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13651
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 430/608
 70%
Wysłany: 2020-07-20, 15:13   

narwik napisał/a:
Kto lub co ma doprowadzić do tego pojednania?
Odpowiedź na to pytanie znajduje się w 2Kor 5:18,19; „A wszystko to jest od Boga, który za pośrednictwem Chrystusa pojednał nas ze sobą i zlecił nam służbę
pojednania – mianowicie głoszenie (…)


Dokładny tekst:----- (18) A wszystko to jest z Boga, który nas pojednał ze sobą przez Jezusa Chrystusa i dał nam służbę pojednania. (19) Bóg bowiem był w Chrystusie, jednając świat z samym sobą, nie poczytując ludziom ich grzechów, i nam powierzył to słowo pojednania

Czy pojednanie to głoszenie jest NIE.

Ale jeżeli chodzi o głoszenie to każdy kto wyznaje Jezusa i Boga głosi mniej czy bardziej intensywnie. A Pan patrzy na serca nasze, na nasze intencje, na nasze pobudki.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6308
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4465/6115
 73%
EXP: 286/330
 86%
Wysłany: 2020-07-20, 20:36   

nike napisał/a:
narwik napisał/a:
Kto lub co ma doprowadzić do tego pojednania?
Odpowiedź na to pytanie znajduje się w 2Kor 5:18,19; „A wszystko to jest od Boga, który za pośrednictwem Chrystusa pojednał nas ze sobą i zlecił nam służbę
pojednania – mianowicie głoszenie (…)


Dokładny tekst:----- (18) A wszystko to jest z Boga, który nas pojednał ze sobą przez Jezusa Chrystusa i dał nam służbę pojednania. (19) Bóg bowiem był w Chrystusie, jednając świat z samym sobą, nie poczytując ludziom ich grzechów, i nam powierzył to słowo pojednania

Czy pojednanie to głoszenie jest NIE.


A co nim jest, skoro jest napisane o słowie pojednania? Czy Pan Jezus, głosząc Ewangelię o Królestwie Niebios (Bożym) nie realizował części dzieła pojednania?

Jest napisane:
Cytat:
Rzym. 14:17
17. Albowiem Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym. (BW)


Zapewne dzieło pojednania, to coś więcej niż samo słowo, ale bez niego nie może się realizować dzieło pojednania.
Dooprawdy dziwię się bardzo do czego zmierzasz w Waszym "pingpongu spychologii".
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13