FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rzym Babilonem?
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-03-07, 10:39   

nike napisał/a:
Zapraszam do pogadania o Rzymie jako Babilonie.
Może ktoś coś nowego odkryje.
Zapraszam :-D

Tak zazwyczaj się uczyliśmy, że Babilon to Krk. Ja mam jednak coraz więcej wątpliwości, gdyż takie same grzechy mają wszystkie inne odłamy chrześcijaństwa. Poza tym tu chyba chodzi o pewne systemy i może to dotyczyć również świeckich spraw. Temat na pewno warty przyjrzenia się mu raz jeszcze.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-03-07, 12:08   

Jest jeden problem, otóż według Objawienia Wielka Nierządnica ma władzę królewską nad królami Ziemi, natomiast Kościół Watykański deklaruje posiadanie władzy kapłańskiej, a więc w terminologii świeckiej, władzy książęcej, niepełnej, ponieważ księża deklarują się być celibatariuszami

Ap 17:18 BT5 "A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi."

A dla tych, którzy nie orientują się jak Biblia definiuje króla zapraszam do Ewangelii

Mat 17:24-26 BT5 "Gdy przyszli do Kafarnaum, przystąpili do Piotra poborcy didrachmy z zapytaniem: Wasz Nauczyciel nie płaci didrachmy? (25) Odpowiedział: Tak. Gdy wszedł do domu, Jezus uprzedził go, mówiąc: Szymonie, jak ci się zdaje: Od kogo królowie ziemscy pobierają daniny lub podatki? Od synów swoich czy od obcych? (26) Gdy [Piotr] powiedział: Od obcych, Jezus mu rzekł: A zatem synowie są wolni."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-03-07, 13:36   

Cytat:
radek napisał/
Jest jeden problem, otóż według Objawienia Wielka Nierządnica ma władzę królewską nad królami Ziemi, natomiast Kościół Watykański deklaruje posiadanie władzy kapłańskiej, a więc w terminologii świeckiej, władzy książęcej, niepełnej, ponieważ księża deklarują się być celibatariuszami
Ap 17:18 BT5 "A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi."

Papież Leon III z ramienia Boga koronował Karola Wielkiego na Cesarza Rzymu 25.II.800 roku
Od roku 800 kiedy Karol Wielki umocnił papiestwo przez tę koronację, do roki 1799 kiedy Napoleon uwięził Papieża papiestwo koronowało Królów, a np. Król Henryk kilka dni stał chyba na śniegu na bosaka aż Papież go przyjął i przebaczył cos tam mu. Co to było nie poddaństwo?
Papiestwo ten okres 1000 lat ogłosiło tysiącletnim królestwem biblijnym.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-03-07, 14:28   

nike napisał/a:
Co to było nie poddaństwo?
Papiestwo ten okres 1000 lat ogłosiło tysiącletnim królestwem biblijnym.


Bo nie znało Ewangelii. Król charakteryzuje się posiadaniem potomka. Słowa takie jak sakramenty, katechizm, czy inne twory są rzucane przez Kościół Watykański bez uprzedniego zrozumienia Pism. Gdyby rozumieli Pisma, nie zasłaniali by niewiedzy tajemnicami wiary, ale zamiast tworzyć słowa zachwycali by formułowanymi wnioskami

Mat 12:36 BT5 "A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu."

Sami nie wchodzą do królestwa i wkładają na plecy ciężary tym, którzy do królestwa by się nadawali

Mat 23:13 BT5 "Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą."

Oczywiście Nike, słowa o których piszesz padły i jako starający się o Królestwo musimy je wyjaśnić. Na pierwszy rzut oka to fantazja kościelna, ale można to też nazwać królestwem dziedziczonym trwającym 1000 lat, nie ma to jednak zbyt wiele wspólnego z wielkimi obietnicami Biblijnymi. W Biblii czytamy, że tysiąc naszych lat to 1 dzień według rachuby Bożej

2P 3:8 BT5 "Niech zaś dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień."

A Bóg ma w zanadrzu nie tylko jeden dzień, bo w tysiącletnim Biblijnym królestwie panujących symetrycznie jest więcej niż jeden, podczas gdy nic nie wiemy, aby ktoś z papiestwa i ich znajomków żył 1000 lat, więc owo papieskie 1000 letnie królestwo biblijne, to tysiącletnie przejściowe królestwo miłośników Biblii

Ap 20:4 BT5 "I ujrzałem trony -a na nich zasiedli [sędziowie],i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi, i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę. Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem."

Potem się wyjaśni

Dan 7:27 BT5 "A panowanie i władzę, i wielkość królestw pod całym niebem otrzyma lud święty Najwyższego. Królestwo Jego będzie wiecznym królestwem; będą Mu służyły wszystkie moce i będą Mu uległe."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-03-07, 14:43   

A ja myślę, że rządy świata i rządy kościoła/Kościoła (katolicki i prawosławny, protestancki też, np.anglikański i inne kościoły narodowe - np.skandynawskie) to ta sama kloaka. Te same grzechy. Kościołowi nigdy nie chodziło o zbawienie, o wiarę ludzi tylko o władzę i kasę.
Dla mnie to ten sam burdel.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-03-07, 14:45   

To jak jest z tym Rzymem, bo nic nie piszesz, czy Rzym to pozaobrazowy Babilon, czy nie i kto to ta nierządnica, bo w poprzednim twoim poście wyczytałam coś o nierządnicy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-03-07, 15:14   

nike napisał/a:
To jak jest z tym Rzymem, bo nic nie piszesz, czy Rzym to pozaobrazowy Babilon, czy nie i kto to ta nierządnica, bo w poprzednim twoim poście wyczytałam coś o nierządnicy.

Babilon to jak najbardziej zarówno Rzym - KrK, ale też Nowy Jork, Londyn itd. wszelkie centra świeckie. Jak dla mnie to jest po prostu system niesprawiedliwy, drapieżny, wyzyskujący ludzi i żerujący na ich krzywdzie. A takie są zarówno religijne zapędy jak i świeckie układy.
Zwróć uwagę także na grzechy. Są takie same dla systemu religijnego, jak i rządów i korporacji. Włącznie z grzechami nieczystości, i tymi najgorszymi, łącznie z aborcją, porywaniem dzieci i dorosłych dla narządów, wykorzystywaniem seksualnym itd.itd., że o umilowaniu pieniądza nie wspomnę.
 
     
roztropny

Potwierdzenie wizualne: 4
Dołączył: 30 Wrz 2022
Posty: 13
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2022-10-02, 23:10   

"Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie."

"Mój wykład" poniżej

Wielką nierządnicą z Apokalipsy Św. Jana jest ludzkość !
Bestią na której siedzi wielka nierządnica to ostatnie królestwo które obejmie zasięgiem całą ziemię.
Rogi na głowach bestii to królowie
Bestia znienawidzi wielką nierządnice - spustoszy ja i spali ją w ogniu.




Nierządnica to osoba - naród ( np niewierna żona Izrael ) , narody ludy języki tłumy ( ludzkość )
Nierząd to czynność - kult, fałszywa religia, bałwochwalstwo z akcentem na szkarłat i purpurę - katolicyzm
jednak czy tylko katolicyzm Rzym i Watykan ?
Bestia to królestwo lub połączone królestwa
Rogi bestii to królowie

https://purytanin.files.wordpress.com/2013/03/eufrat.jpg

Jeśłi ktoś odkryje które królestwa i jacy królowie

A jedna ze składowych królestw jedna z 7 głów była śmiertelnie raniona ) - Izrael ?
Ostatnio zmieniony przez roztropny 2022-10-02, 23:33, w całości zmieniany 12 razy  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-10-03, 17:25   

roztropny napisał/a:
"Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie."

"Mój wykład" poniżej

Wielką nierządnicą z Apokalipsy Św. Jana jest ludzkość !
Bestią na której siedzi wielka nierządnica to ostatnie królestwo które obejmie zasięgiem całą ziemię.
Rogi na głowach bestii to królowie
Bestia znienawidzi wielką nierządnice - spustoszy ja i spali ją w ogniu.


Obrazek

Nierządnica to osoba - naród ( np niewierna żona Izrael ) , narody ludy języki tłumy ( ludzkość )
Nierząd to czynność - kult, fałszywa religia, bałwochwalstwo z akcentem na szkarłat i purpurę - katolicyzm
jednak czy tylko katolicyzm Rzym i Watykan ?
Bestia to królestwo lub połączone królestwa
Rogi bestii to królowie

https://purytanin.files.wordpress.com/2013/03/eufrat.jpg

Jeśłi ktoś odkryje które królestwa i jacy królowie

A jedna ze składowych królestw jedna z 7 głów była śmiertelnie raniona ) - Izrael ?


Dlaczego Izrael :?:
Proszę o uzasadnienie Pismem Świętym.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
roztropny

Potwierdzenie wizualne: 4
Dołączył: 30 Wrz 2022
Posty: 13
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2022-10-04, 14:42   

Nie mam pewności że chodzi o Izrael to nie jest moja teza to było pytanie :)

Zwierzęta ( Bestie ) w Piśmie Świętym oznaczają królestwa - bestia na której siedzi nierządnica ma 7 głów jedna z głów została śmiertelnie zraniona a jej śmiertelna rana uleczona.

Zakładam że owa bestia to połączone królestwa czasów końca w liczbie 7 obejmujące zasięgiem całą ziemię.

Skoro jedno z głów została śmiertelnie raniona od miecza - to znaczy że ktoś zadał temu królestwu śmierć przestało ono istnieć a jednak jest ( istnieje ) ta rana została uleczona.

Nie jestem historykiem znam tylko dwa królestwa które poniosły śmierć - Papiestwo i Izrael te dwa przyszły mi na myśl

Tak jak mówię co do Izraela ( królestwo ) jako jednej z głów której zadano mieczem śmiertelną ranę a jej rana została uleczona nie mam pewności

Natomiast o słuszności poniższych tez jestem przekonany:

Nierządnica to osoba - naród ( np niewierna żona Izrael ) , narody ludy języki tłumy ( ludzkość ) - ogólnie nierządu dopuszcza się człowiek grupa ludzi
Nierząd to czynność - kult, fałszywa religia, rytuał, bałwochwalstwo z akcentem na szkarłat i purpurę - katolicyzm ale myli się ten kto ogranicza to do katolicyzmu. Kult bogactwa, życia Rockefeller, władzy ?
Bestia bestie ( zwierzęta ) to królestwo np babilon lub połączone królestwa medo-persja więcej niż jeden naród , królestwa
Rogi bestii to królowie
Ostatnio zmieniony przez roztropny 2022-10-04, 15:04, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-10-04, 21:01   

roztropny napisał/a:
Nie mam pewności że chodzi o Izrael to nie jest moja teza to było pytanie :)

Zwierzęta ( Bestie ) w Piśmie Świętym oznaczają królestwa - bestia na której siedzi nierządnica ma 7 głów jedna z głów została śmiertelnie zraniona a jej śmiertelna rana uleczona.

Zakładam że owa bestia to połączone królestwa czasów końca w liczbie 7 obejmujące zasięgiem całą ziemię.

Skoro jedno z głów została śmiertelnie raniona od miecza - to znaczy że ktoś zadał temu królestwu śmierć przestało ono istnieć a jednak jest ( istnieje ) ta rana została uleczona.

Nie jestem historykiem znam tylko dwa królestwa które poniosły śmierć - Papiestwo i Izrael te dwa przyszły mi na myśl


A Imperium Rzymu zostało śmiertelnie zranione w czasie wojen z Arianami.

Jest wątek:
CHWAŁA CZŁOWIEKA W SŁUŻBIE ŚMIERCI - liczbą 666
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=4536
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
roztropny

Potwierdzenie wizualne: 4
Dołączył: 30 Wrz 2022
Posty: 13
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2022-10-04, 22:35   

Moje tezy

Problem w tym że mamy napisane iż jest to śmiertelna rana od miecza
Zadać komuś śmiertelną ranę znaczy pozbawić go życia i to jest koniec dla tego kogoś
ten ktoś ginie - przestaje istnieć. The end

Czy Rzym w swej historii zginął widźmy jego koniec ? no nie - istnieje nieprzerwanie czy nie ?

Rzym istnieje nieprzerwanie - żadna z poniesionych ran nie nie oznaczała jego końca - doznał siniaków, zadrapań ran blizn wzlotów upadków ale dalej istnieje

Rzym może co prawda być jedną z 7 głów ale nie jest to ta głowa ( królestwo - system państwowy ) której ktoś zadał mieczem śmiertelną ranę.
Ostatnio zmieniony przez roztropny 2022-10-04, 23:25, w całości zmieniany 12 razy  
 
     
roztropny

Potwierdzenie wizualne: 4
Dołączył: 30 Wrz 2022
Posty: 13
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2022-10-04, 22:52   

Ciekawe jest tez kto wyciąga przeciwko bestii miecz i zadał jednej z jej głów śmiertelną ranę ?

Moja teza - być może że śmiertelną ranę zdał sprawiedliwy nie jestem tez pewien czy nie ten z którego to ust wychodzi obosieczny miecz
Ostatnio zmieniony przez roztropny 2022-10-04, 23:26, w całości zmieniany 8 razy  
 
     
roztropny

Potwierdzenie wizualne: 4
Dołączył: 30 Wrz 2022
Posty: 13
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2022-10-07, 20:31   

Myślę że ta jedna z 7 głów która była śmiertelnie raniona jest wskazówką - głowa to jak sądzę ( lud naród królestwo z ziemską władzą państwową )

Dlaczego Izrael mi pasuje ponieważ jest to królestwo które otrzymało śmiertelną ranę - zostało wymazane z mapy świata jednoocznie rana została uleczona to królestwo zostało przywrócone światu ( po 2000 lat )
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-10-07, 22:07   

roztropny napisał/a:
Moje tezy

Problem w tym że mamy napisane iż jest to śmiertelna rana od miecza
Zadać komuś śmiertelną ranę znaczy pozbawić go życia i to jest koniec dla tego kogoś
ten ktoś ginie - przestaje istnieć. The end

Czy Rzym w swej historii zginął widźmy jego koniec ? no nie - istnieje nieprzerwanie czy nie ?

Rzym istnieje nieprzerwanie - żadna z poniesionych ran nie nie oznaczała jego końca - doznał siniaków, zadrapań ran blizn wzlotów upadków ale dalej istnieje

Rzym może co prawda być jedną z 7 głów ale nie jest to ta głowa ( królestwo - system państwowy ) której ktoś zadał mieczem śmiertelną ranę.


Zadanie śmiertelnej rany nie oznacza, że otrzymujący ją natychmiast umiera:

Pokoja napisał/a:
Ap. 13:3. A jedną z jej głów, jakoby na śmierć zabito; a czciła śmiertelną ranę siebie samej. Więc cała ziemia była pełna podziwu za bestią.

jedna z głów jej, jakoby na śmierć zabitą - po wyrwaniu trzech rogów z dziesięciu, powstała "śmiertelna rana", a mały róg czwartej, strasznej bestii, zajął pozycję "ósmego rogu". Bestia z morza po zadaniu śmiertelnej rany jednaj z jej głów, czyli w czasie jej dążenia do wyjścia z otchłani jest też ukazana, jako cała śmiertelnie zraniona. W czasie uznawanym za starożytny, cztery bestie z 7 rozdziału Ks. Daniela, są ukazane jako cztery odrębne, po sobie następujące. Natomiast już w czasie świtu panowania narodów świata chrześcijańskiego od wczesnego Średniowiecza, bestia toczy jedną, wspólną walkę przeciwko Świętym Najwyższego. Kościół Chrystusowy jest wybierany z wszystkich narodów. Z tego powodu jest przedstawiona pod postacią jednej bestii.

czciła śmiertelną ranę siebie samej - jest to symbol wewnętrznych walk i samouwielbienia. Oznacza to intrygi skrytobójcze w dążeniu do przejęcia sukcesji władzy.

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=4536#100224


Tłumaczenie, że śmierelna rana została uleczona, faktycznie oznacza, że ona była czczona.
Uleczenie śmiertelnej rany nie powoduje śmierci, lecz cud uzdrowienia.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14