FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bog Starego i Nowego Testamentu ...
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2021-01-28, 13:47   Bog Starego i Nowego Testamentu ...

Bog Starego i Nowego Testamentu ...

Ludzie czasem mowia ze Jezus ktorego maja za wzor milosci pokazywal jaki jest Bog Ojciec ale jednoczenie tez uwazaja ze Bog Izraela jest okrutny wiec albo Bog Ojciec i Jezus sa okrutni albo milosierni itd ... a ja wcale nie uwazam Boga Izraela czyli Boga Ojca za okrutnego ani na podstawie biblii ani na postawie wiedzy religioznawczej .... Bog w ST i NT wedlug prorokow i apostolow oraz samego Jezusa jest miloscia i jest milosierny ale sprawiedliwy i taki jest tez i Jezus a wiec polecam tym co chca poznac Boga ew Jana .... bo to nieznajomosc samej biblii i jej tla historycznego oraz rozne koscielne tradycje i filozofie ludzkie dzis czasem robia z Boga okrutnego tyrana a z Jezusa hippisa (slodkie dziecko kwiatow) bo tak im wygodnie a poza tym w porownaniu do poganskich bostw to Bog Izraela jest bardzo moralny i milosierny oraz sprawiedliwy tak twierdza religioznawcy ...

Podobno dopiero w Nowym Testamencie Bog pokazal swoje pelne dobroci oblicze? To mit. Zrodzony przez tendencje do wygodnych, ale nieprawdziwych uproszczen ...

Kim jest Bog? Jaki jest? Czy naprawde zalezy Mu na nas? A moze bardziej na tym, bysmy Go sluchali i oddawali Mu czesc? Albo czy mozna liczyc na jego laskawosc czy raczej trzeba glownie obawiac Jego surowosci? Czy starac sie, jak lizus, Boga oblaskawiac, czy raczej ufnie, jak dziecko, Mu sie powierzac? To wazne pytania, ktore mniej lub bardziej swiadomie zadaje sobie kazdy wierzacy. Od odpowiedzi na nie zalezy cale nasze nastawienie do Boga, o modlitwie nawet juz nie mowiac....

Byc moze sa ludzie, ktorym wystarczy stwierdzenie ,,Bog jest miloscia", albo ,,Bog jest swiatloscia". To jednak niepokojaco szerokie okreslenia. Chcialoby sie uscislenia; zobaczyc Boga w relacji z tym czy owym czlowiekiem. Wtedy dopiero teoretyczne okreslenia staja sie konkretem. I mozna na ich podstawie probowac odpowiedziec sobie na to dreczace pytanie: a jak Bog patrzy na mnie? Jak na swoje ukochane dziecko czy moze jednak jak na szkodnika czy pasozyta?

Najpelniej Ojca objawil Jego Syn, Jezus Chrystus. Zarowno przez to, co o Nim mowil jak i przez to, co dla ludzi sam robil i jak sie do nich odnosil. Przeciez nie byl inny niz Ojciec. Zwlaszcza, ze przyszedl pelnic nie swoja, ale Jego wole. Wylania sie z tego objawienia obraz Boga - jasne, to wielkie uproszczenie - naprawde kochajacego. Wielu wierzacych zadaje sobie jednak niepokojace pytanie: dlaczego w Starym Testamencie Bog byl inny? Czy dobrze odczytalismy to, co mowil o Ojcu Jezus Chrystus? Ostatecznie nie da sie zapomniec, ze Ojciec zgodzil sie na straszliwa smierc swojego Syna....

W Starym Testamencie Bog.... Coz, wcale nie byl inny. Byl takim Bogiem, jakim objawil Go nam pozniej Jego Syn. Moze inaczej rozlozono tam akcenty, ale to obraz tego samego Boga. Tylko zeby to zobaczyc trzeba na opowiesc Starego Testamentu spojrzec bez kurczowego trzymania sie pewnych schematow. Raczej zreszta naprawde ewangelicznych....Stad wlasnie pomysl tego cyklu: by bez uprzedzen spojrzec na starotestamentalny obraz Boga.

Swiety lepi czlowieka (Rodzaju 2)
Z szacunkiem dla ludzkiej wolnosci (Rodzaju 3)
Zla gwaltem nie zwyciezysz (Rodzaju 6-8)
Cierpliwy dla niedowiarkow (Rodzaju 28)
Gotowy pobrudzic sie ukladami (Wyjscia 19 - 24)
Bog potrafi ustapic (1 Samuela 8)
Podarki Mu niepotrzebne (2 Samuela 7)
Cierpliwy dla zniecheconych (1 Krolewska 19)
Bog rozumie wsciekly zal (Psalm 137)
Gotowy na spor (Iz 1)
Karze bo kocha (Ozeasza 4 i 11)
Bog moj i mojego wroga (Jonasza 3-4)

Czy Jezus nie mowi tych rzeczy ...

Jan. 1:18
18. Boga nikt nigdy nie widzial, lecz jednorodzony Bog, ktory jest na lonie Ojca, objawil go.


Jan. 14:8-11
8. Rzekl mu Filip: Panie, pokaz nam Ojca, a wystarczy nam.
9. Odpowiedzial mu Jezus: Tak dlugo jestem z wami i nie poznales mnie, Filipie? Kto mnie widzial, widzial Ojca; jak mozesz mowic: Pokaz nam Ojca?
10. Czy nie wierzysz, ze jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Slowa, ktore do was mowie, nie od siebie mowie, ale Ojciec, ktory jest we mnie, wykonuje dziela swoje.
11. Wierzcie mi, ze Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jesliby tak nie bylo, to dla samych uczynkow wierzcie.


Jan. 3:16-18
16. Albowiem tak Bog umilowal swiat, ze Syna swego jednorodzonego dal, aby kazdy, kto wen wierzy, nie zginal, ale mial zywot wieczny.
17. Bo nie poslal Bog Syna na swiat, aby sadzil swiat, lecz aby swiat byl przez niego zbawiony.
18. Kto wierzy w niego, nie bedzie sadzony; kto zas nie wierzy, juz jest osadzony dlatego, ze nie uwierzyl w imie jednorodzonego Syna Bozego.


Jan. 4:22-23
22. Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Zydow.
23. Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele beda oddawali Ojcu czesc w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, ktorzy by mu tak czesc oddawali.


Jan. 8:10-11
10. A Jezus podnioslszy sie i nie widzac nikogo, tylko kobiete, rzekl jej: Kobieto! Gdziez sa ci, co cie oskarzali? Nikt cie nie potepil?
11. A ona odpowiedziala: Nikt, Panie! Wtedy rzekl Jezus: I Ja cie nie potepiam: Idz i odtad juz nie grzesz.



Obj. 3:19-21
19. Wszystkich, ktorych miluje, karce i smagam; badz tedy gorliwy i upamietaj sie.
20. Oto stoje u drzwi i kolacze; jesli ktos uslyszy glos moj i otworzy drzwi, wstapie do niego i bede z nim wieczerzal, a on ze mna
21. Zwyciezcy pozwole zasiasc ze mna na moim tronie, jak i Ja zwyciezylem i zasiadlem wraz z Ojcem moim na jego tronie.


Obj. 22:11-12
11. Kto czyni nieprawosc, niech nadal czyni nieprawosc, a kto brudny, niech nadal sie brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwosc, a kto swiety, niech nadal sie uswieca.
12. Oto przyjde wkrotce, a zaplata moja jest ze mna, by oddac kazdemu wedlug jego uczynku.

(BW)


zrodla Biblia i internet ....

Ps :

Kim jest Lucyfer?

https://youtu.be/vHlPsR_q8a8?list=PLu__E2EF6mUML0IXd7aeQ5ZllZxibkeIM


Czemu Bog toleruje zlo?

https://youtu.be/piuuEJbymDQ?list=PLu__E2EF6mUML0IXd7aeQ5ZllZxibkeIM
_________________
tom68
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13555
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 334/608
 54%
Wysłany: 2022-03-08, 22:04   

Zapraszam do porozmawiania o Bogu Starego Testamentu i Bogu Nowego Testamentu i o różnicy jaka między tymi dwoma Bogami jest.

Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6184
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4647/6115
 75%
EXP: 162/330
 49%
Wysłany: 2022-03-08, 22:50   

nike napisał/a:
Zapraszam do porozmawiania o Bogu Starego Testamentu i Bogu Nowego Testamentu i o różnicy jaka między tymi dwoma Bogami jest.

Zapraszam do dyskusji :-D

Ty Nike wierzysz w dwóch bogów? Jakoś nie rozumiem Twojego pytania o różnicę między Bogami. Może chodzi Tobie o róznicę w stosunku Boga do człowieka i odwrotnie. To ma sens.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-08, 23:30   

nike napisał/a:
Zapraszam do porozmawiania o Bogu Starego Testamentu i Bogu Nowego Testamentu i o różnicy jaka między tymi dwoma Bogami jest.


Nike znam Cię od lat.
Edytuj ten wpis, bo jeszcze jakiś gość uwierzy, że Ty dwóch Bogów uważasz. :lol:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2022-03-09, 12:50   

Bóg jest jeden ale czasem w trzech osobach to półżartem półserio a w tym temacie chodzi oto czy Bóg ST i NT to ten sam Bóg :lol:
_________________
tom68
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6960
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5388/6836
 78%
EXP: 264/359
 73%
Wysłany: 2022-03-09, 13:50   

nike napisał/a:
Zapraszam do porozmawiania o Bogu Starego Testamentu i Bogu Nowego Testamentu i o różnicy jaka między tymi dwoma Bogami jest.

Bóg nigdy się nie zmienia. Zawsze jest taki sam.
Jeśli ktoś widzi jakąś różnicę, to może ona wynikać wyłącznie z nieznajomości Biblii.
Bóg jest zawsze taki sam, różnice były w Ludzie Bożym i prawami, jakie panowały w określonych okresach.
Izrael Miał swoje Prawo Zakonu- które pochodziło oczywiście od Boga!
Naczelną zasadą tego prawa był wymóg doskonałej Sprawiedliwości, która dziś dla wielu może wydawać się okrutnym wymogiem, choć wcale takim nie jest.

Przymierze Ofiary, pod którym rozwija się lud Boży złożony z przedstawicieli wszystkich narodów, podlega Prawu Miłości i Miłosierdzia.
Nie jesteśmy zdolni jako ludzie, wypełnić doskonale Sprawiedliwości, stąd potrzebne nam Miłosierdzie Boże, czyli Ofiara, którą złożył Jezus, za nasze minione grzechy.
Niczym nie jesteśmy lepsi od Izraelitów!
Teraz bardziej Bóg patrzy na intencje serca, niż rzeczywiste czyny.
Nasze intencje muszą być doskonałe. Takie, że w sprzyjających warunkach i czyny będą także doskonałe!
Inaczej- bóg patrzy na chęci, a nie na nasze niedoskonałe wykonywanie Sprawiedliwości.

Tak ja widzę te „różnice między Bogami”.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13555
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 334/608
 54%
Wysłany: 2022-03-09, 15:31   

Często słyszymy na forach:--- Moim Bogiem to Bóg N.Testamentu Jezus, bo to Bóg miłości jest, a Bóg w S.Testamencie to mściwy jest pragnie wojen i to Bóg Żydów jest.
Dlatego podchwyciłam temat Tomka, żeby pobudzić nas do myślenia, bo kiedy ojciec kocha swoje dziecko, to często karci je, bo jest krnąbrne.
Proponuje też szczegółowo przebadać post Tomka w tym temacie, bo jest cenny.
Niektórzy twierdzą, że Jezus jest Jehową, że Jezus i Jehowa są tą samą osobą, czy istotą, pod dwoma różnymi imionami. Czy to jest zgodne z Pismem Świętym ?
Nie! Wiele wersetów Pisma Świętego uczy czegoś przeciwnego i jasno dowodzi, że Jehowa i Jezus są dwiema oddzielnymi i różnymi osobami lub istotami.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-03-09, 15:40   

Tomaszu G, utworzyłeś ciekawy temat.
Wiemy, że Bóg jest zawsze taki sam. Różnica istnieje w kwestii obrazu Boga widzianego przez ludzi.
Opis Boga ujęty w pismach ST przedstawia nam obraz Boga sterującego życiem ludzi. Pragnącego, by ludzie się wzajemnie zabijali. By zabijano kobiety i dzieci, by brano dziewice jako nałożnice z podbitego kraju. By zabijano dla niego w ofierze zwierzęta. By palono zwierzęta, bo miła była dla niego woń spalonego mięsa. Namawiającego do zdobywania ziemskich profitów.

Ja się pytam, czy ktoś ma jeszcze wątpliwości - kogo ten obraz przedstawia? - Boga czy szatana?
Czy nie jest to obraz ksìęcia tego świata? - szatana, który zwiódł dusze ludzi.

Czy o takim Bogu wydał świadectwo prawdy Jezus?

Nie nie o takim jakiego obraz przedstawiali Izraelici.
Uczył o Bogu, który jest miłością i miłosierdziem, który jest Stwórcą miłości.
Jest to zupełnie inny obraz od tego, jaki przedstawiali Izraelici.

Jezus powoływał się na Prawo Boże ( Torę), bo Prawo Boże jest wieczne i niezmienne. To Izraelici je zmienili dla swojego obrazu Boga, by wypełniać swoje żądze nieprawości.

Są tacy co twierdzą, że swojego Syna przeznaczył na śmierć, ale dlaczego nie chcą uznać, że to sam Bóg narodził sìę w ciele.
"Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami"
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-03-09, 15:48, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6960
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5388/6836
 78%
EXP: 264/359
 73%
Wysłany: 2022-03-09, 16:36   

wybrana napisał/a:

Opis Boga ujęty w pismach ST przedstawia nam obraz Boga sterującego życiem ludzi. Pragnącego, by ludzie się wzajemnie zabijali. By zabijano kobiety i dzieci, by brano dziewice jako nałożnice z podbitego kraju.

A teraz oczekuję, zapewne nie tylko ja, że zacytujesz nam jako dowód słowa "Boga ST" pragnącego wzajemnych mordów i w ogóle zabijania niewinnych ludzi.

Nie zapominaj przy tym o zwykłej... sprawiedliwości!
Bo przecież zabicie mordercy jest jedynie wykonaniem sprawiedliwości.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13555
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 334/608
 54%
Wysłany: 2022-03-09, 18:17   

Ja też wybrana oczekuję od ciebie potwierdzenia biblijnego tego o czym mówisz.
Uważam, że SPRAWIEDLIWOŚĆ BOŻA też tego wymaga, w myśl do tekstu:-----
Ga 6:7 BW "Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie."
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-03-09, 18:48   

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:

Opis Boga ujęty w pismach ST przedstawia nam obraz Boga sterującego życiem ludzi. Pragnącego, by ludzie się wzajemnie zabijali. By zabijano kobiety i dzieci, by brano dziewice jako nałożnice z podbitego kraju.

A teraz oczekuję, zapewne nie tylko ja, że zacytujesz nam jako dowód słowa "Boga ST" pragnącego wzajemnych mordów i w ogóle zabijania niewinnych ludzi.

Nie zapominaj przy tym o zwykłej... sprawiedliwości!
Bo przecież zabicie mordercy jest jedynie wykonaniem sprawiedliwości.

No jak to, mam ci cytować cały ST. Przecież tam dużo pisze - przemówił Pan, czy Jahwe kazał.
Królowie wszystkie swoje działania usprawiedliwiali - wolą Bożą.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-03-09, 18:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13555
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 334/608
 54%
Wysłany: 2022-03-09, 22:09   

Wybrana ja się cieszę,że rozmawiamy, dyskutujemy itp. Przypominam jednak ci,że forum jest biblijne i jeżeli coś złego wiesz o Bogu Biblii to możesz napisać, ale udowodnić,że masz rację, a takie udowadniania jak ty prowadzisz, to wiesz co to jest? nie powiem, bo musiała bym brzydki wyraz użyć.
I tak szczerze to nie chce czytać takich nie udowodnionych oszczerstw.
Wiedziałaś,że wierzę w Boga i uważam Biblię za księgę natchnioną, jeżeli się z tym nie zgadzasz, to omiń ten temat, przecież tematów jest mnóstwo, ale nie ubliżaj. Dziękuję za zrozumienie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-03-09, 23:18   

nike napisał/a:
Wybrana ja się cieszę,że rozmawiamy, dyskutujemy itp. Przypominam jednak ci,że forum jest biblijne i jeżeli coś złego wiesz o Bogu Biblii to możesz napisać, ale udowodnić,że masz rację, a takie udowadniania jak ty prowadzisz, to wiesz co to jest? nie powiem, bo musiała bym brzydki wyraz użyć.
I tak szczerze to nie chce czytać takich nie udowodnionych oszczerstw.
Wiedziałaś,że wierzę w Boga i uważam Biblię za księgę natchnioną, jeżeli się z tym nie zgadzasz, to omiń ten temat, przecież tematów jest mnóstwo, ale nie ubliżaj. Dziękuję za zrozumienie.

Dlaczego ty źle interpretujesz moje słowa?
Ja nie pisałam o Bogu ale o obrazie Boga ujętego w pojmowaniu ludzi.
Jaki obraz Boga masz w swojej wierze, to takiego Boga wyznajesz.
Jeżeli przyjmujesz opis Boga ujmowany w starych pismach, to takiego samego Boga jak oni wyznajesz.
Ja natomiast przyjmuję opis Boga, który sam osobiście objawił siebie światu.
Bóg ten poucza nas, że mamy miłować nawet swoich nieprzyjaciół, że mamy nie osądzać lecz mieć miłosierdzie dla upadłego człowieka. Musimy wykluczyć ze swojego życia zasadę - oko za oko, ząb za ząb.
Jezus bardzo krytykował kler żydowski a nawet powiedział im wprost, że wy Boga nie znacie, bo waszym ojcem jest szatan.
Jak myślisz, dlaczego tak restrykcyjnie religijny naród nie podobał się Bogu?
Chyba coś z ich religijnością było nie tak.
Dlaczego było takie wielkie odstępstwo tak restrykcyjnie religijnego Izraela?
Czy naprawdę byli na właściwej drodze wiary?
A czym było powieszenie miedzianego węża na palu i ufanie jego mocy?
Czy mając przykazanie - nie zabijaj, można mordować jeńców w tym kobiety i dzieci?
Czy można brać w niewolę małe dziewczynki po to, by je póżniej rozprawiczać?
Czy ty chcesz powiedzieć, że robili to wedle woli Bożej?
Dlaczego chcecie na siłę bezcześcić świętość Bożą porównując obraz Boga którego świadectwo dał Jezus z obrazem Boga ukształtowanym w zwodniczej świadomości tych ludzi?

Owszem żyli w nieświadomości i dlatego Jezus im powiedział, że gdybyście mnie nie poznali, nie mielibyście grzechu ale teraz mnie widzicie i poznaliście mnie - więc pomrzecie w grzechach swoich.

E.Mateusza:
12:34

Plemiona żmijowe! Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? Albowiem z obfitości serca mówią usta.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-03-09, 23:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6960
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5388/6836
 78%
EXP: 264/359
 73%
Wysłany: 2022-03-10, 08:36   

wybrana napisał/a:
No jak to, mam ci cytować cały ST.

Ależ nie.
Wystarczy jeden werset mówiący o „pragnieniu Boga, aby ludzie wzajemnie się zabijali”.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13555
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 334/608
 54%
Wysłany: 2022-03-10, 09:30   

Wybrana czy możesz zdradzić do jakiej grupy wyznaniowej ty należysz, a przynajmniej sympatyzujesz, , czy tylko jesteś wolnym strzelcem?
Zauważyłam,że ty cytujesz też teksty ze St.Testamentu, ale tylko te które ci pasują, a te które ci nie odpowiadają, to ty w niewybredny sposób ubierasz, stroisz i atakujesz.
Warto się jeszcze zastanowić nad proroctwem danego tekstu.
Kiedyś napisałam taki wierszyk i wydaje mi się, że on do tej dyskusji dobrze pasuje :---
Zła myśl!!

Zła myśl zasiana, kiełkuje szybko,
rozwija się i pięknieje,
jest ubierana,
przez swego pana,
w najpiękniejsze nadzieje.

Nadzieja jednak,
szybko przemija,
a myśl ulotną się staje,
umysł jest w trwodze,
serce w rozpaczy,
A siewca ?----z niczym zostaje. :-D

_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13