FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Najwyższy wiedział, że Adam nie oprze się pokusie?
Autor Wiadomość
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3385

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 198/204
 97%
Wysłany: 2023-08-02, 07:50   

radek napisał/a:
Najbardziej oddani są ci, którzy obecnie dotrzymują postanowienia celibatu, są pierwocinami..

Czy chodzi o celibat duchowieństwa katolickiego ?
Markerów napisał/a:
Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy…Jan Paweł II, Fides et Ratio

Ale Drogi Pan Pokoja za logiką nie przepada. A moim zdaniem powinna być wykładana już w przedszkolu małym dzieciom. Procesy myślowe, wymagane do precyzyjnego, logicznego myślenia nie rozwiną się u dzieci spontanicznie. Nie ma inteligencji bez myślenia, a myślenia bez logiki. :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-08-02, 07:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-02, 08:06   

Fedorowicz napisał/a:
Markerów napisał/a:
quot;] Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy…Jan Paweł II, Fides et Ratio

Ale Drogi Pan Pokoja za logiką nie przepada. A moim zdaniem powinna być wykładana już w przedszkolu małym dzieciom. Procesy myślowe, wymagane do precyzyjnego, logicznego myślenia nie rozwiną się u dzieci spontanicznie. Nie ma inteligencji bez myślenia, a myślenia bez logiki. :)



Logika, podobnie jak matematyka, przynależy wraz ze swoimi zasadami do pewnego świata niedowodliwych idei i aksjomatów
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3385

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 198/204
 97%
Wysłany: 2023-08-02, 08:19   

Markerów napisał/a:

Logika, podobnie jak matematyka, przynależy wraz ze swoimi zasadami do pewnego świata niedowodliwych idei i aksjomatów

"Kto lekceważy osiągnięcia matematyki przynosi szkodę całej nauce, ponieważ ten, kto nie zna matematyki, nie może poznać innych nauk ścisłych i nie może poznać świata."
sir Roger Bacon
"Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał Wszechświat."
Galileusz
"Matematyka jest królową wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem".
Jan Śniadecki
"Matematyka wyposaża nas w coś jakby nowy zmysł."
Charles Darwin
"Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody."
Richard Feynman
"Kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi, którzy uprawiają matematykę."
Hugo Steinhaus
"Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile jest w nim matematyki."
Immanuel Kant
"Bez nabytej na lekcjach matematyki kultury logicznego myślenia parlamentarzyści wciąż będą w ustawach pisać „i” zamiast „lub” albo odwrotnie."
Stanisław Bajtlik
"Liczby rządzą światem."
Pitagoras :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-08-02, 08:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2023-08-02, 08:42   

Wiesława napisał/a:
Jak uważacie - czy Bóg z góry (dawno temu) ustalił wszystko? Całe dzieje ludzkości, a także indywidualne losy poszczególnych ludzi.

Uważam, że nie.
Bóg stworzył Adama doskonałego człowieka, zdrowego pod każdym względem, nas stworzyli nasi rodzice, my nasze dzieci itd.
Degradacja postępuje i co pokolenie słabsi ludzie rodzą się, a to są skutki grzechu Adama naszego pra rodzica.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 803
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 37/73
 50%
Wysłany: 2023-08-02, 10:37   

Fedorowicz napisał/a:
radek napisał/a:
Najbardziej oddani są ci, którzy obecnie dotrzymują postanowienia celibatu, są pierwocinami..

Czy chodzi o celibat duchowieństwa katolickiego ?


Nie wnikam w sztandarową doktrynę duchowieństwa katolickiego, jaką jest ich celibat. Myślę raczej o tych, którzy rzeczywiście oddali się całkowicie sprawie Bożej, bo Bóg przecież wie lepiej co dla nas Dobre
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3385

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 198/204
 97%
Wysłany: 2023-08-02, 13:18   

radek napisał/a:
Myślę raczej o tych, którzy rzeczywiście oddali się całkowicie sprawie Bożej, bo Bóg przecież wie lepiej co dla nas Dobre

A mógłby Pan wymienić te osoby ? :)
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 803
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 37/73
 50%
Wysłany: 2023-08-02, 13:44   

Fedorowicz napisał/a:
radek napisał/a:
Myślę raczej o tych, którzy rzeczywiście oddali się całkowicie sprawie Bożej, bo Bóg przecież wie lepiej co dla nas Dobre

A mógłby Pan wymienić te osoby ? :)


Na przykład Mojżesz i Mahomet. Oni nawet przez moment nie przejawiali szkodliwych opinii na temat woli Bożej. Ochoczo i bez egoizmu poświęcili się najlepiej jak umieli. Także Abraham. Nikt nie odwiódł ich od wiernego entuzjazmu względem Boga. Ludzkość otrzymała od nich wiele pożytku. Nie można też zapomnieć o wyraźnie pozytywnych postaciach jak Konfucjusz, czy Budda Siakjamuni. Oni i im podobni też wzorowo służyli wyższej wartości
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3385

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 198/204
 97%
Wysłany: 2023-08-02, 14:19   

radek napisał/a:
Na przykład Mojżesz i Mahomet. Oni nawet przez moment nie przejawiali szkodliwych opinii na temat woli Bożej. Ochoczo i bez egoizmu poświęcili się najlepiej jak umieli..

Ja szanuję fundamentalistycznych muzułmanów za realny szacunek do monogamicznej rodziny. Rodzina, małżeństwo (mąż i żona) jest najmniejszą i najważniejszą jednostką w muzułmańskiej strukturze społecznej. Stanowi ona szeroki system społeczno-ekonomicznego bezpieczeństwa i obejmuje zazwyczaj trzy lub cztery pokolenia. Członkowie rodziny tworzą rodzaj wspólnoty o szczególnie silnych więzach, czego przykładem jest fakt, że starsi nie idą do domów starców, a sieroty nie trafiają do sierocińców.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-08-02, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6311
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4461/6115
 72%
EXP: 289/330
 87%
Wysłany: 2023-08-03, 00:08   

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Markerów napisał/a:
My mamy wolność w
Fedorowicz napisał/a:
działaniu tylko w pewnych ustalonych granicach.
Dziwię się że tego nie rozumiesz :-|

Wolność "w granicach" to zniewolenie. To jak wolność w granicach Gułagu, Auschwitz lub obozu FEMA. Ja też się dziwię że Kochany Kolega tego nie rozumie. :shock:


To może z innej strony.
Wyobraź sobie że masz wolność w podejmowaniu decyzji co chciałbyś dziś zjeść na obiad. Do wyboru masz schabowy albo pierogi..

Wybór masz ograniczony co do dań z tych dwóch w menu.
Natomiast wolność co do wyboru jednego z nich należy do Ciebie i nie jesteś w tym ograniczony.

I znowu Pan Drogi powtarza ten bezsens : "wybór masz ograniczony..wolność należy do ciebie." Jedno zaprzecza drugiemu. Czy Pan nie miał kontaktu z logiką i jej zasadami ?
Ale ja chciałbym zamówić inny zestaw obiadowy.


Markerów dobrze, logicznie napisał, a Ty nie możesz tego zrozumieć, choć tak demonstrujesz znajomość logiki i menu.


Wie Pan, na forum dyskusyjnym swoje tezy trzeba uzasadnić, udowodnić.


Dziecinada logiki.


"Kiedy rozum śpi, budzą się potwory" (demony upiory). Panie kochany, bez rozumu i logiki jesteśmy jak dziecko we mgle.


Tak! Tak! Zauważyłem to wyraźnie, że popisujesz się znajomością logiki, dlatego się budzą.

Markerów napisał tak, jak wyżej, co ponownie cytuję:

Markerów napisał/a:
Wybór masz ograniczony co do dań z tych dwóch w menu.
Natomiast wolność co do wyboru jednego z nich należy do Ciebie i nie jesteś w tym ograniczony.


Wydziwianie przy tym marudera, że on chce coś innego, gdyż czuje się ograniczony w wolności jest dziecinadą logiki. Wolna wola działa w granicach istniejącej rzeczywistości.
Jeżeli on znajdzie się w sytuacji, że do wyboru ma nieograniczoną ilość potraw na obiad i wolność wyboru, to co, aby czuć się wolnym, wybierze wszystkie? Jeżeli tak, to zachowa się jak pies na wiązce siana. Sam nie zje i nie pozwoli zjeść innym.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3385

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 198/204
 97%
Wysłany: 2023-08-03, 07:34   

Markerów napisał/a:
Ja widzę tu pewne zagrożenie wynikająca z twojego rozumowania.
A mianowicie jeżeli nie jesteśmy wolni w swych wyborach. To skąd zło?

Ze złem spotykamy się w przyrodzie, której pod względem cielesnym jesteśmy cząstką. Np. Łańcuch pokarmowy, łańcuch troficzny to szereg organizmów ustawionych w takiej kolejności, że każda poprzedzająca grupa (ogniwo) stanowi źródło pokarmu (energii) dla następnej. Mówiąc prościej aby żyć, trzeba zjadać słabszych.
Np. nasiona-gołąb-lis
liście-mszyca-biedronka-ptaki
kwiat-motyl-żaba -żmija
świerk-kornik -dzięcioł
orzech-wiewiórka-kuna
Jeśli jedliśmy hamburgera na lunch, możemy być częścią łańcucha pokarmowego, który wygląda następująco: trawa → krowa → człowiek.
Z kolei konsumenci szczytowi zjadani są powoli przez pasożyty. :shock:
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3385

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 198/204
 97%
Wysłany: 2023-08-03, 07:37   

Pokoja napisał/a:
Jeżeli tak, to zachowa się jak pies na wiązce siana. Sam nie zje i nie pozwoli zjeść innym.

Panie Pokoja, zlituj się Pan .. :lol: Kto Panu zabrania tłumaczyć "po swojemu" z konkordancji ?
Dla mnie to są bardzo dziwne rzeczy, ale komuś się może to podobać. Bądźmy tolerancyjni. :lol:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-03, 07:50   

Fedorowicz napisał/a:
Markerów napisał/a:
Ja widzę tu pewne zagrożenie wynikająca z twojego rozumowania.
A mianowicie jeżeli nie jesteśmy wolni w swych wyborach. To skąd zło?

Ze złem spotykamy się w przyrodzie, której pod względem cielesnym jesteśmy cząstką. Np. Łańcuch pokarmowy, łańcuch troficzny to szereg organizmów ustawionych w takiej kolejności, że każda poprzedzająca grupa (ogniwo) stanowi źródło pokarmu (energii) dla następnej. Mówiąc prościej aby żyć, trzeba zjadać słabszych.
Np. nasiona-gołąb-lis
liście-mszyca-biedronka-ptaki
kwiat-motyl-żaba -żmija
świerk-kornik -dzięcioł
orzech-wiewiórka-kuna
Jeśli jedliśmy hamburgera na lunch, możemy być częścią łańcucha pokarmowego, który wygląda następująco: trawa → krowa → człowiek.
Z kolei konsumenci szczytowi zjadani są powoli przez pasożyty. :shock:


Nie oto w pytaniu mi chodziło.
W sensie i "logice " jest tak że leprzy jest świat ludzi wolnych którzy mogą czynić zło niż świat stworzeń pozbawionych wolności, które zawszę muszą czynić dobro.
Istnienie zła jest dowodem na wolną wolę człowieka. Spróbuj to przeanalizować.
O wiele trudniej wyjaśnić obecność zła fizycznego o którym pisałeś
które nie jest powodowane ani bezpośredo,wolnymi decyzjami człowieka. Za ten rodzay zła odpowiadają przede wszystkim różnego rodzaju zjawiska lub procesy naturalne - wynikające z normalnego działania
przyrody
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2023-08-03, 07:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3385

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 198/204
 97%
Wysłany: 2023-08-03, 08:10   

Markerów napisał/a:
Nie oto w pytaniu mi chodziło. W sensie i "logice " jest tak że lepszy jest świat ludzi wolnych, którzy mogą czynić zło niż świat stworzeń pozbawionych wolności, które zawszę muszą czynić dobro. Istnienie zła jest dowodem na wolną wolę człowieka. Spróbuj to przeanalizować. O wiele trudniej wyjaśnić obecność zła fizycznego o którym pisałeś
które nie jest powodowane ani bezpośrednio wolnymi decyzjami człowieka. Za ten rodzaj zła odpowiadają przede wszystkim różnego rodzaju zjawiska lub procesy naturalne - wynikające z normalnego działania przyrody

Wolałbym rozmawiać o niedoskonałości i ograniczeniach niż o doskonałości i wolnej woli. Niedoskonałość i ograniczenia możemy rozpoznać bardzo łatwo codziennie. Doskonałość i wolna wola nie jest przez człowieka postrzegana. Możemy jedynie do nich dążyć. Dlatego Ap. Paweł pisze o dążeniu do doskonałości:
"Nie twierdzę, że to już osiągnąłem, lub stałem się doskonały. Usiłuję to dopiero zdobyć, gdyż i ja zostałem zdobyty przez Chrystusa Jezusa. Bracia, ja nie wmawiam sobie, że osiągnąłem cel. Ale jedno czynię: zapominając o tym, co jest za mną, a zwracając się ku temu, co przede mną, biegnę ku mecie po nagrodę, do której Bóg wzywa w górę w Chrystusie Jezusie. Będąc doskonałymi, tak właśnie rozumujmy; a nawet gdybyście inaczej rozumowali, Bóg was oświeci. Jeżeli zaś jesteśmy na właściwej drodze, podążajmy nią dalej.

List św. Pawła do Filipian 3,12-16 .
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-08-03, 08:25   

Fedorowicz napisał/a:
Markerów napisał/a:
Nie oto w pytaniu mi chodziło. W sensie i "logice " jest tak że lepszy jest świat ludzi wolnych, którzy mogą czynić zło niż świat stworzeń pozbawionych wolności, które zawszę muszą czynić dobro. Istnienie zła jest dowodem na wolną wolę człowieka. Spróbuj to przeanalizować. O wiele trudniej wyjaśnić obecność zła fizycznego o którym pisałeś
które nie jest powodowane ani bezpośrednio wolnymi decyzjami człowieka. Za ten rodzaj zła odpowiadają przede wszystkim różnego rodzaju zjawiska lub procesy naturalne - wynikające z normalnego działania przyrody

Wolałbym rozmawiać o niedoskonałości i ograniczeniach niż o doskonałości i wolnej woli. Niedoskonałość i ograniczenia możemy rozpoznać bardzo łatwo codziennie. Doskonałość i wolna wola nie jest przez człowieka postrzegana. Możemy jedynie do nich dążyć. Dlatego Ap. Paweł pisze o dążeniu do doskonałości:
"Nie twierdzę, że to już osiągnąłem, lub stałem się doskonały. Usiłuję to dopiero zdobyć, gdyż i ja zostałem zdobyty przez Chrystusa Jezusa. Bracia, ja nie wmawiam sobie, że osiągnąłem cel. Ale jedno czynię: zapominając o tym, co jest za mną, a zwracając się ku temu, co przede mną, biegnę ku mecie po nagrodę, do której Bóg wzywa w górę w Chrystusie Jezusie. Będąc doskonałymi, tak właśnie rozumujmy; a nawet gdybyście inaczej rozumowali, Bóg was oświeci. Jeżeli zaś jesteśmy na właściwej drodze, podążajmy nią dalej.

List św. Pawła do Filipian 3,12-16 .


Niedoskonałości i ograniczenia wynika z istnienia dobra absolutnego które umożliwia podejmowanie wolnych wyborów swoim Bytom.
Jak to pojmiesz podskoczys z zachwytu. :-D
Zło fizyczne jest koniecznym elementem optycznej struktury świata.
Co istotne zło moralne czyli grzech nie jest takim elementem bo świat mógłby istnieć bez tego rodzaju zła.
Natomiast świat oparty na przeminaie mareri nie może jednak istnieć bez zła fizycznego powiniewaz do istotny tej przemiany należy to, że jedne byty zanikają tracąc dobro należne im z natury a na to miejsce powstają inne które dążą do realizacji własnego dobra
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3385

Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 198/204
 97%
Wysłany: 2023-08-03, 09:12   

Markerów napisał/a:
Niedoskonałości i ograniczenia wynika z istnienia dobra absolutnego które umożliwia podejmowanie wolnych wyborów swoim Bytom. Jak to pojmiesz podskoczysz z zachwytu. :-D

Wyobraźmy sobie, że urodził się Pan w plemieniu ludożerców. Upolowanie i zjedzenie człowieka z innego plemienia lub białego misjonarza (mniam, mniam) jest dla Pana warunkiem przetrwania i wynika z wyboru. Ale czy to jest wolny wybór ? Nie potrafi Pan żyć inaczej niż w sposób wynikający z obyczajów plemiennych w których Pan wyrósł. "Dobro absolutne" to kolejne niezrozumiałe pojęcie którego Pan użył i nie zdefiniował.

Cytat:
Zło fizyczne jest koniecznym elementem optycznej struktury świata. Co istotne zło moralne czyli grzech nie jest takim elementem, bo świat mógłby istnieć bez tego rodzaju zła. Natomiast świat oparty na przemianie materii nie może jednak istnieć bez zła fizycznego ponieważ do istoty tej przemiany należy to, że jedne byty zanikają tracąc dobro należne im z natury, a na to miejsce powstają inne które dążą do realizacji własnego dobra

Gdzie zatem tu miejsce na wolne wybory i dobro absolutne? To abstrakcyjne pojęcia, oderwane od naszej rzeczywistości w której żyjemy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13