FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CZY WIESZ !!!
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2021-04-05, 21:48   CZY WIESZ !!!

CZY WIESZ że ponad 2000 lat temu, Bóg dał przez proroka Daniela jasny opis czasów, w których obecnie żyjemy?Że Biblia, odnosząc się do teraźniejszości jako "czasu zamierzonego" (Dan. 12:9. W oryginale mowa o "czasie końca"), wskazuje, nie na zniszczenie literalnej ziemi ("ziemia na wieki stoi" -Kazn.Sal. 1:4), lecz na zakończenie obecnej dyspensacji, po której nastanie Panowanie Pokoju [Zach. 14:9,11, Izaj. 9:6,7]?

zapraszam do dyskusji :)
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
aleks89 
wędrowiec

Potwierdzenie wizualne: 55
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lut 2018
Posty: 49
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 11/13
 84%
Wysłany: 2021-05-05, 03:12   

Koniec świata-znaczy ma już nastąpić?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2021-05-05, 14:51   

Nie koniec świata, tylko koniec złego porządku na świecie.
Ja nie wiem kiedy nastąpi, ale Pismo Święte mówi,ze mamy być w każdej chwili gotowi.

Łk 21:28 BB "To gdy się dziać pocznie, poglądajcież a podnoście głowy wasze, iżci się już przybliża odkupienie wasze."
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2021-12-19, 19:39   

Że Chrystus wkrótce wprowadzi lepszy, doskonały porządek społeczny? I że On nauczył nas spodziewać się tego Królestwa, oczekiwać go i modlić się o nie, mówiąc, "tak się módlcie ... Przyjdź królestwo twoje; bądź wola twoja jako w niebie, tak i na ziemi"? Jeśli szczerze przyłączyłeś się do tej modlitwy, to będziesz się cieszył z dowodów bliskiego wypełnienia się jej?
Że Wiek Tysiąclecia jest nazwany "dniem Chrystusa" [Filip. 1:6] i że Apostoł Piotr w Dz.Ap. 3:19,21 odwołuje się do niego jako do "czasu naprawienia wszystkich rzeczy, co był przepowiedział Bóg przez usta wszystkich świętych swoich proroków od wieków
Że Jezus zapłacił dług - śmierć [Rzym. 6:23] - za wszystkich, aby wszystkim zapewnić PEŁNĄ SPOSOBNOŚĆ zdobycia życia wiecznego przez wiarę i posłuszeństwo [1 Tym. 2:44-6, Dz.Ap. 3:22,23]?

Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-02-19, 22:56   

Że Chrystus "jest ubłaganiem [zadośćuczynieniem] za grzechy nasze; a nie tylko za nasze,ale też za grzechy wszystkiego świata" [1 Jan 2:2, 1 Tym. 4:10]?

zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-02-20, 13:20   

nike napisał/a:
Że Chrystus "jest ubłaganiem [zadośćuczynieniem] za grzechy nasze; a nie tylko za nasze,ale też za grzechy wszystkiego świata" [1 Jan 2:2, 1 Tym. 4:10]?

zapraszam do dyskusji :-D

Mam takie pytanie. Być może w czasach spisywania tych wersetów znaczenie było inne. Jest tak, że mnie słowa "ubłaganie" i "zadośćuczynienie" nie kojarzą się jako takie same, to znaczy ich znaczenie jest różne i to ść mocno.
Ubłaganie, przebłaganie to jakby złożenie gorącej prośby w czyjąś stronę, do kogoś i oczekiwanie na odpowiedź.
Natomiast zadośćuczynienie, to już odpowiedź na "wyrok", odpowiedź od sędziego i wykonanie polecenia przez sądzonego.
Oczywiście rozumiem, że Jezus za nas złożył ofiarę, bo sam nie zawinił.

Jeśli chodzi o "koniec świata", też tak rozumiem. Koniec naszego świata, naszego porządku - czy raczej bałaganu, który ludzie zrobili i już są pod murem. Albo zginą, albo KTOŚ za nich posprząta i zaczniemy od nowa. Wiesz, pewnie ja się już tego nie doczekam, ale bardzo bym chciała, aby przyszłe pokolenia zaznały lepszego życia, w lepszym świecie, w lepszym porządku, niż to było dotychczas. Póki co, niesprawiedliwość i przemoc się nasilają, brutalność i bezwzględność włądz sięga zenitu.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-02-20, 20:52   

nike napisał/a:
Nie koniec świata, tylko koniec złego porządku na świecie.
Ja nie wiem kiedy nastąpi, ale Pismo Święte mówi,ze mamy być w każdej chwili gotowi.

Łk 21:28 BB "To gdy się dziać pocznie, poglądajcież a podnoście głowy wasze, iżci się już przybliża odkupienie wasze."

Odkupienie nasze przez Jezusa Chrystusa trwa od czasu zmartwychwstania Jezusa.
Odkupieni czyli ludzie zbawieni zmartwychwstają tak jak Jezus w Krolestwie Bożym w Niebie do życia wiecznego.
Jezus jest pierwszym człowiekiem zmartwychwstałym, który otworzył nam drogę do Nieba.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-02-20, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-02-20, 21:36   

wybrana napisał/a:

Odkupienie nasze przez Jezusa Chrystusa trwa od czasu zmartwychwstania Jezusa.

Czyli odkupienie to jest proces, a nie jednorazowy czyn? Ja zawsze myslałam, że Jezus umierając śmiercią krzyżową za nasze grzechy właśnie wtedy nas odkupił. Ten czas potem to już uświęcanie, nauka, doskonalenie i podążanie jego drogą, Jego nauk, zaufanie i wiara po prostu. Tak rozumiem.


No własnie - do życia wiecznego, a więc nieśmiertelności.
Zastanawia mnie dlaczego niektórzy nie wierzą w nieśmiertelność. Przecież nie może chodzić o nieśmiertelność ciała, wiadomo co się z nim dzieje. Nieśmiertelność może jedynie duszy dotyczyć, ewentualnie jakiegoś ciała zmienionego i wyposażonego w odpowiednie cechy nieśmiertelne.
Otwartym tekstem w wielu miejscach pisze, że dał nam życie wieczne itp. W Liśtach Jana jest wyraźnie i w 1 i 2.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-02-20, 22:22   

Wiesława napisał/a:
wybrana napisał/a:

Odkupienie nasze przez Jezusa Chrystusa trwa od czasu zmartwychwstania Jezusa.

Czyli odkupienie to jest proces, a nie jednorazowy czyn? Ja zawsze myslałam, że Jezus umierając śmiercią krzyżową za nasze grzechy właśnie wtedy nas odkupił. Ten czas potem to już uświęcanie, nauka, doskonalenie i podążanie jego drogą, Jego nauk, zaufanie i wiara po prostu. Tak rozumiem.


No własnie - do życia wiecznego, a więc nieśmiertelności.
Zastanawia mnie dlaczego niektórzy nie wierzą w nieśmiertelność. Przecież nie może chodzić o nieśmiertelność ciała, wiadomo co się z nim dzieje. Nieśmiertelność może jedynie duszy dotyczyć, ewentualnie jakiegoś ciała zmienionego i wyposażonego w odpowiednie cechy nieśmiertelne.
Otwartym tekstem w wielu miejscach pisze, że dał nam życie wieczne itp. W Liśtach Jana jest wyraźnie i w 1 i 2.

Łaska odkupienia jest dla wszystkich ludzi jako dar, lecz trzeba ten dar przyjąć przez wiarę.
Czy może ją otrzymać ten, kto odrzuca tą łaskę daną przez Boga?
Ten kto odrzuca prawdę, żyje w kłamstwie, więc jak może ją otrzymać.
Prawdą jest świadectwo wiary jakie dał Syn Boży - Jezus.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-02-20, 23:08   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Że Chrystus "jest ubłaganiem [zadośćuczynieniem] za grzechy nasze; a nie tylko za nasze,ale też za grzechy wszystkiego świata" [1 Jan 2:2, 1 Tym. 4:10]?

zapraszam do dyskusji :-D

Mam takie pytanie. Być może w czasach spisywania tych wersetów znaczenie było inne. Jest tak, że mnie słowa "ubłaganie" i "zadośćuczynienie" nie kojarzą się jako takie same, to znaczy ich znaczenie jest różne i to ść mocno.
Ubłaganie, przebłaganie to jakby złożenie gorącej prośby w czyjąś stronę, do kogoś i oczekiwanie na odpowiedź.
Natomiast zadośćuczynienie, to już odpowiedź na "wyrok", odpowiedź od sędziego i wykonanie polecenia przez sądzonego.
Oczywiście rozumiem, że Jezus za nas złożył ofiarę, bo sam nie zawinił.

Jeśli chodzi o "koniec świata", też tak rozumiem. Koniec naszego świata, naszego porządku - czy raczej bałaganu, który ludzie zrobili i już są pod murem. Albo zginą, albo KTOŚ za nich posprząta i zaczniemy od nowa. Wiesz, pewnie ja się już tego nie doczekam, ale bardzo bym chciała, aby przyszłe pokolenia zaznały lepszego życia, w lepszym świecie, w lepszym porządku, niż to było dotychczas. Póki co, niesprawiedliwość i przemoc się nasilają, brutalność i bezwzględność włądz sięga zenitu.


1Jan. 2: 2
Jest ubłaganiem -- Greckie słowo "hilasmos" znaczy: zadośćuczynienie. Jest Dawcą życia.
Za grzechy, nasze, a dokładnie to Jezus umarł za nieposłuszeństwo Adama, a w nim za nas wszystkich i złożył zadośćuczynienie Boskiej Sprawiedliwości, dając za nas OKUP.
Wykupił nas ze śmierci adamowej i mamy prawo żyć 1000 lat na ziemi i restaurować się.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-02-20, 23:16   

wybrana napisał/a:
nike napisał/a:
Nie koniec świata, tylko koniec złego porządku na świecie.
Ja nie wiem kiedy nastąpi, ale Pismo Święte mówi,ze mamy być w każdej chwili gotowi.

Łk 21:28 BB "To gdy się dziać pocznie, poglądajcież a podnoście głowy wasze, iżci się już przybliża odkupienie wasze."

Odkupienie nasze przez Jezusa Chrystusa trwa od czasu zmartwychwstania Jezusa.
Odkupieni czyli ludzie zbawieni zmartwychwstają tak jak Jezus w Krolestwie Bożym w Niebie do życia wiecznego.
Jezus jest pierwszym człowiekiem zmartwychwstałym, który otworzył nam drogę do Nieba.

Jezus jak już pisałam odkupił/ wykupił nas tylko od śmierci adamowej, a na resztę musimy sobie zasłużyć jak wstaniemy w Tysiącleciu, tam będziemy mieli warunki, bez szatana tylko się poświęcać i reformować swój charakter.
Odkupił nas kiedy został zabity, to Jego przelana krew nas odkupiła a nie zmartwychwstanie Jezusa. Jezus kiedy zmartwychwstał, to znaczyło,że wszystko zgodnie z planem BOGA wykonał, bo gdyby czegoś nie wykonał, to by z grobu nie wstał.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-02-20, 23:32   

nike napisał/a:
wybrana napisał/a:
nike napisał/a:
Nie koniec świata, tylko koniec złego porządku na świecie.
Ja nie wiem kiedy nastąpi, ale Pismo Święte mówi,ze mamy być w każdej chwili gotowi.

Łk 21:28 BB "To gdy się dziać pocznie, poglądajcież a podnoście głowy wasze, iżci się już przybliża odkupienie wasze."

Odkupienie nasze przez Jezusa Chrystusa trwa od czasu zmartwychwstania Jezusa.
Odkupieni czyli ludzie zbawieni zmartwychwstają tak jak Jezus w Krolestwie Bożym w Niebie do życia wiecznego.
Jezus jest pierwszym człowiekiem zmartwychwstałym, który otworzył nam drogę do Nieba.

Jezus jak już pisałam odkupił/ wykupił nas tylko od śmierci adamowej, a na resztę musimy sobie zasłużyć jak wstaniemy w Tysiącleciu, tam będziemy mieli warunki, bez szatana tylko się poświęcać i reformować swój charakter.
Odkupił nas kiedy został zabity, to Jego przelana krew nas odkupiła a nie zmartwychwstanie Jezusa. Jezus kiedy zmartwychwstał, to znaczyło,że wszystko zgodnie z planem BOGA wykonał, bo gdyby czegoś nie wykonał, to by z grobu nie wstał.

Co to znaczy, że odkupił nas od śmierci Adamowej?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-02-21, 09:02   

Wiesława napisał/a:
No własnie - do życia wiecznego, a więc nieśmiertelności..

Mogą podpiąć się do odpowiedzi "wybranej"?

Jest ogromna różnica pomiędzy życiem wiecznym, mogącym nie mieć końca, a przyrodzoną nieśmiertelnością.
1Tm 6:16 WSP "Jedynie on jest nieśmiertelny i przebywa w świetle niedostępnym. Nie widział go żaden człowiek i nikt zobaczyć nie może. Jemu niech będzie chwała, bo władza jego trwa na wieki. Amen."
Nieśmiertelny to taki, co nigdy nie może przestać istnieć. Nie może umrzeć.
Życie wieczne, nawet w postaci duchowej, może być zakończone. Dowodzi temu choćby Szatan, a także przyszły sąd nad aniołami.
Człowiek nawet w Królestwie Bożym, będzie mógł żyć wiecznie, jednak wyłącznie na zasadach posłuszeństwa Prawu Bożemu.
Cytat:
Przecież nie może chodzić o nieśmiertelność ciała, wiadomo co się z nim dzieje.

Dlaczego nie?
Wystarczy „mała” korekta naszego DNA, aby ilość obumierających komórek była taka sama, co powstających nowych.
I tak, co ileś lat nasze ciała całkowicie „wymieniają” swe komórki na nowe.
Nabłonki jelit co 5 dni, skóra co około 40 dni jest nową.
Wątroba potrzebuje już od 300 do 500 dni- więc ostrożnie z alkoholem! :-/
Cytat:
Otwartym tekstem w wielu miejscach pisze, że dał nam życie wieczne itp. W Liśtach Jana jest wyraźnie i w 1 i 2.

Obietnice, które dał Jezus swoim naśladowcą, nie dotyczą przecież całej ludzkości.
Życie wieczne, nieśmiertelność to ewentualne „zdobycze” Nowych Stworzeń.
Tylko oni odziedziczą naturę boską.
2P 1:4 BW "Przez które darowane nam zostały drogie i największe obietnice, abyście przez nie stali się uczestnikami boskiej natury, uniknąwszy skażenia, jakie na tym świecie pociąga za sobą pożądliwość."
Bóg stwarzając Człowieka z pierwiastków znajdujących się na Ziemi, przystosował go i obdarzył możliwością życia bez końca! Na tej ziemi!
Nie było przecież zamiarem Stwórcy, aby człowiek żył Tu- dajmy na to- 1000 lat, a resztę życia spędzał jako duch.
Pierwsi ludzie, pomimo „przeklęcia ziemi”, które polegało także na powstaniu niesprzyjających życiu warunków, i tak żyli po kilkaset lat.
Pierwszy „model” był na tyle doskonały, że następne kopie dziedziczyły jeszcze cząstkę tej pierwotnej doskonałości. Choć każda następna kopia była gorsza...
Dopiero warunki po Potopie wpłynęły na zdecydowane skrócenie czasu życia.
To jesteśmy My.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-02-21, 10:09   

wybrana napisał/a:
Co to znaczy, że odkupił nas od śmierci Adamowej?

Kiedy Adam zgrzeszył, nie było jeszcze jego potomstwa.
Adam zgrzeszył a Bóg do niego powiedział UMIERAJĄC UMRZESZ
Więc ten jego grzech przeszedł na jego potomstwo i każde z nas od urodzenia już jesteśmy w procesie umierania UMIERAJĄC.
Nasz praojciec miał na imię Adam i to on został skazany za nieposłuszeństwo, i to jego Jezus odkupił a w nim wszystkich nas, bo jego grzech przeszedł na nas.
Stąd my mówimy ODKUPIŁ ZE ŚMIERCI ADAMOWEJ i z niczego więcej, na wszystko inne będziemy musieli sobie w Tysiącleciu zasłużyć.
Będziemy mieli 1000 lat na naprawę, to pewnie nam sie uda. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-02-21, 10:38   

nike napisał/a:
wybrana napisał/a:
Co to znaczy, że odkupił nas od śmierci Adamowej?

Kiedy Adam zgrzeszył, nie było jeszcze jego potomstwa.
Adam zgrzeszył a Bóg do niego powiedział UMIERAJĄC UMRZESZ
Więc ten jego grzech przeszedł na jego potomstwo i każde z nas od urodzenia już jesteśmy w procesie umierania UMIERAJĄC.
Nasz praojciec miał na imię Adam i to on został skazany za nieposłuszeństwo, i to jego Jezus odkupił a w nim wszystkich nas, bo jego grzech przeszedł na nas.
Stąd my mówimy ODKUPIŁ ZE ŚMIERCI ADAMOWEJ i z niczego więcej, na wszystko inne będziemy musieli sobie w Tysiącleciu zasłużyć.
Będziemy mieli 1000 lat na naprawę, to pewnie nam sie uda. :-D

Ale dalej nic nie wyjaśniłaś, co to znaczy, że odkupił że śmierci Adamowej?
Czy to, że człowiek po śmierci ciała nie umiera lecz żyje dalej poprzez zmartwychwstanie - tak jak Jezus
zmartwychwstał?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13