FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadkowie Jehowy na świecie
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2024-03-19, 10:24   

Fedorowicz napisał/a:
Zbliża się Pamiątka u SJ. Co Henryk o tym sądzi? Dostałem zaproszenie na 24-tego. :)

Pytając, co ja o tym sądzę- myśli Pan zapewne o fakcie zaproszenia postronnych osób(?).
Badacze nie mają takiego zwyczaju.
Jezus także nie spraszał do Wieczernika obcych, a jedynie najbliższe grono uczni.
Nawet więcej- uważamy, że udział w Pamiątce śmierci Pana powinny brać udział wyłącznie osoby poświęcone, tzn. świadomie ochrzczone.
Inaczej mogłaby to by być profanacja tak doniosłej uroczystości.
Pisząc "udział" mam na myśli przyjmowanie "emblematów".
Badacze spożywają, a nie są jedynie obserwatorami kielicha i talerzyka.

W roku 2024 badacze obchodzą rocznicę Wieczerzy w kwietniu, tak jak i żydzi swoją Paschę.
Wyznacznikiem miały być dojrzałe kłosy jęczmienia.
- Pierwszy tegoroczny zbiór ziemi, aby można było Go przedstawić Jehowie pierwszego dnia po sabacie.
Kpł 23:11 UBG "I on będzie kołysał tym snopem przed PANEM, aby był przyjęty za was. Nazajutrz po sabacie kapłan będzie nim kołysał."
Jest to moment zmartwychwstania Naszego Pana.
Zgodnie ze słowami, że cały Zakon to "cień rzeczy przyszłych".
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2024-03-20, 07:33   

Henryk napisał/a:
Wyznacznikiem miały być dojrzałe kłosy jęczmienia.
- Pierwszy tegoroczny zbiór ziemi, aby można było Go przedstawić Jehowie pierwszego dnia po sabacie.
Kpł 23:11 UBG "I on będzie kołysał tym snopem przed PANEM, aby był przyjęty za was. Nazajutrz po sabacie kapłan będzie nim kołysał."
Jest to moment zmartwychwstania Naszego Pana.
Zgodnie ze słowami, że cały Zakon to "cień rzeczy przyszłych".

1Kor 15:22-23 UBG "Jak bowiem w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni. (23) Ale każdy w swojej kolejności, Chrystus jako pierwszy plon, potem ci, którzy należą do Chrystusa, w czasie jego przyjścia."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2024-03-20, 21:26   

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Zbliża się Pamiątka u SJ. Co Henryk o tym sądzi? Dostałem zaproszenie na 24-tego. :)

Pytając, co ja o tym sądzę- myśli Pan zapewne o fakcie zaproszenia postronnych osób(?).
Badacze nie mają takiego zwyczaju.
Jezus także nie spraszał do Wieczernika obcych, a jedynie najbliższe grono uczni.
Nawet więcej- uważamy, że udział w Pamiątce śmierci Pana powinny brać udział wyłącznie osoby poświęcone, tzn. świadomie ochrzczone.
Inaczej mogłaby to by być profanacja tak doniosłej uroczystości.
Pisząc "udział" mam na myśli przyjmowanie "emblematów".
Badacze spożywają, a nie są jedynie obserwatorami kielicha i talerzyka.

W roku 2024 badacze obchodzą rocznicę Wieczerzy w kwietniu, tak jak i żydzi swoją Paschę.
Wyznacznikiem miały być dojrzałe kłosy jęczmienia.
- Pierwszy tegoroczny zbiór ziemi, aby można było Go przedstawić Jehowie pierwszego dnia po sabacie.
Kpł 23:11 UBG "I on będzie kołysał tym snopem przed PANEM, aby był przyjęty za was. Nazajutrz po sabacie kapłan będzie nim kołysał."
Jest to moment zmartwychwstania Naszego Pana.
Zgodnie ze słowami, że cały Zakon to "cień rzeczy przyszłych".

Serdecznie dziękuję Drogiemu Henrykowi za odpowiedź ! Zaciekawiło mnie zdanie na temat chrztu. Czy Badacze przyjmują chrzest w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego ?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2024-03-21, 08:26   

Fedorowicz napisał/a:
Czy Badacze przyjmują chrzest w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego ?

Tak. Zanurzenie w Imię Ojca i Syna, z upoważnienia Ducha Bożego.
Chrzest "w śmierć Chrystusa".
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2024-03-21, 16:44   

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Czy Badacze przyjmują chrzest w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego ?

Tak. Zanurzenie w Imię Ojca i Syna, z upoważnienia Ducha Bożego.
Chrzest "w śmierć Chrystusa".

Czyli w Imię Trójcy Świętej. Tak jak czytamy w Piśmie: " Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego ". Mateusza 28:19-20
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2024-03-21, 20:24   

Fedorowicz napisał/a:
Czyli w Imię Trójcy Świętej. Tak jak czytamy w Piśmie: " Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego ". Mateusza 28:19-20

Nie. Nie chrzcimy w imię katolickiej Trójcy.
"Zanurzenie" w Boga i Jego Syna.
J 17:21 EKU "Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, żeby i oni byli w Nas, aby świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2024-03-21, 23:04   

Henryk napisał/a:
Nie. Nie chrzcimy w imię katolickiej Trójcy.
"Zanurzenie" w Boga i Jego Syna.
J 17:21 EKU "Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, żeby i oni byli w Nas, aby świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś.

Czyli Duch Św. jako osobowy byt o naturze Boskiej nie jest uznawany przez Badaczy. A raczej jako bezosobowa Moc Boża ?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2024-03-22, 10:26   

Fedorowicz napisał/a:
Czyli Duch Św. jako osobowy byt o naturze Boskiej nie jest uznawany przez Badaczy.

Nieuznawany nie tylko jako byt o naturze Boskiej, ale jako jakikolwiek byt.
Cytat:
A raczej jako bezosobowa Moc Boża ?

To zbyt zawężone pojęcie.
Raczej Boży wpływ, działający na różne sposoby.
Duch święty nie „wylewał się” sam na kogokolwiek. Zawsze był udzielany przez Boga.
A był to „duch przysposobienia synowskiego”, „duch synostwa”, „duch poświęcenia”, „duch prawdy”…
Po raz pierwszy o Duchu Bożym czytamy w opisie stworzenia:
Rdz 1:2 BT5 "Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami."
Duch Boży był też źródłem umiejętności rzemieślników:
Wj 28:3 UBG "Porozmawiasz też ze wszystkimi zdolnymi rzemieślnikami, których napełniłem duchem mądrości, aby wykonali szaty dla Aarona na jego poświęcenie, aby mi sprawował urząd kapłański."
Gdyby Duch Boży był osobą, wtedy Jezus nie byłby synem Bożym, a bezimiennego Ducha.
Łk 1:35 UBG "A anioł jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to święte, co się z ciebie narodzi, będzie nazwane Synem Bożym." 
- Takie pierwsze „in vitro”. ;-)
Jezus powiedział, że Duch Święty pochodzi o Ojca. W ten sposób potwierdził, że Duch Święty wywodzi się od Boga, jest przez Niego wykorzystywany i w żadnej formie nie posiada odrębnej osobowości.
Słowo „duch” w Nowym Testamencie tłumaczone jest z greckiego słowa „pneuma”, które zawsze jest rzeczownikiem rodzaju nijakiego.
Powinno być tłumaczone jako „ono”.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2024-03-23, 00:50   

Henryk napisał/a:
Nieuznawany nie tylko jako byt o naturze Boskiej, ale jako jakikolwiek byt.
Cytat:
A raczej jako bezosobowa Moc Boża ?

To zbyt zawężone pojęcie.
Raczej Boży wpływ, działający na różne sposoby.
Duch święty nie „wylewał się” sam na kogokolwiek. Zawsze był udzielany przez Boga.
A był to „duch przysposobienia synowskiego”, „duch synostwa”, „duch poświęcenia”, „duch prawdy”…
Po raz pierwszy o Duchu Bożym czytamy w opisie stworzenia:
Rdz 1:2 BT5 "Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami."
Duch Boży był też źródłem umiejętności rzemieślników:
Wj 28:3 UBG "Porozmawiasz też ze wszystkimi zdolnymi rzemieślnikami, których napełniłem duchem mądrości, aby wykonali szaty dla Aarona na jego poświęcenie, aby mi sprawował urząd kapłański."
Gdyby Duch Boży był osobą, wtedy Jezus nie byłby synem Bożym, a bezimiennego Ducha.
Łk 1:35 UBG "A anioł jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to święte, co się z ciebie narodzi, będzie nazwane Synem Bożym." 
- Takie pierwsze „in vitro”. ;-)
Jezus powiedział, że Duch Święty pochodzi o Ojca. W ten sposób potwierdził, że Duch Święty wywodzi się od Boga, jest przez Niego wykorzystywany i w żadnej formie nie posiada odrębnej osobowości.
Słowo „duch” w Nowym Testamencie tłumaczone jest z greckiego słowa „pneuma”, które zawsze jest rzeczownikiem rodzaju nijakiego.
Powinno być tłumaczone jako „ono”.

To rozumienie bliskie jest źródłowemu ze ST. W judaizmie „ruach ha-kodesz” (dosłownie: „tchnienie świętości”), występuje jako hebrajska metafora, rozumiane nie jako osobna istota, tylko jako Boże Natchnienie (także czasami: Boża Inspiracja), które może sprawić, że człowiek (np. prorok) podejmuje niezwykłe działania. Boże Natchnienie powodowało, iż np. prorocy ogłaszali swoje proroctwa, a król Dawid komponował Psalmy.
W judaizmie nie istnieje pojęcie Ducha Świętego w takim sensie, w jakim jest ono obecne w katolicyzmie. Najbliżej temu rozumieniu byłaby Szechina (Szekina) od hebrajskiego słowa szakan, znaczącego "mieszkać" dosłownie „przebywanie”, czyli Boża Obecność, Obecność Bożej Świętości w jakimś miejscu, przedmiocie, człowieku lub w określonym czasie.
Według Talmudu pojawia się ona także np. w czasie zbiorowej modlitwy (Sanhedryn 39a), gdy ferowany jest sprawiedliwy wyrok sądowy (Berachot 6a), tam, gdzie człowiek potrzebuje pomocy (”Szechina przebywa nad zagłówkiem łóżka chorego” – Szabat 12b), tam, gdzie odbywają się studia nad Torą, a także w akcie seksualnym w związku małżeńskim: "Kiedy mąż i żona łączą się ze sobą w świętości, towarzyszy im Szechina, Boża Obecność" (Sota 17a). Doświadczamy jej również wówczas, gdy kontaktujemy się z ludźmi o wyjątkowo wysokim poziomie etycznym i duchowym. Także światło chanukowe zapalane przez osiem dni trwania święta, przynosi Szechinę do każdego żydowskiego domu (Raw Joseph Baer Soloveitchik). Szabat szalom ! :)

BTW. Znajomy pionier ponownie zaprosił mnie na Pamiątkę już jutro. Pojechałby Henryk ? :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-03-23, 00:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2024-03-23, 07:27   

Fedorowicz napisał/a:
BTW. Znajomy pionier ponownie zaprosił mnie na Pamiątkę już jutro. Pojechałby Henryk ? :)

Mnie nie zapraszają. Jeszcze kilka lat temu wrzucano ulotki z zaproszeniem do skrzynek pocztowych, ale już chyba przyszło "nowe światło" w tym temacie.
Od wielu lat noszę wąsy i nie wiem, czy zastałbym wpuszczony do Sali Królestwa?
Wiem- dzięki Panu- że brodę mógłbym już mieć, ale nie mam pewności w temacie wąsów.
A golił nie będę!

Jednak tak "na poważnie"- nie skorzystał bym z zaproszenia.
Szkoda mi czasu i nie jestem ciekawy jak "niewolnicy CK" przeprowadzają te misterium z przekazywanie z rąk do rąk talerzyków i kielichów.
Kolejną rocznicę śmierci Naszego Pana będę obchodził w swoim Zborze za około miesiąc.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2024-03-23, 08:35   

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
BTW. Znajomy pionier ponownie zaprosił mnie na Pamiątkę już jutro. Pojechałby Henryk ? :)

Mnie nie zapraszają. Jeszcze kilka lat temu wrzucano ulotki z zaproszeniem do skrzynek pocztowych, ale już chyba przyszło "nowe światło" w tym temacie.
Od wielu lat noszę wąsy i nie wiem, czy zastałbym wpuszczony do Sali Królestwa?
Wiem- dzięki Panu- że brodę mógłbym już mieć, ale nie mam pewności w temacie wąsów.
A golił nie będę!
Jednak tak "na poważnie"- nie skorzystał bym z zaproszenia.
Szkoda mi czasu i nie jestem ciekawy jak "niewolnicy CK" przeprowadzają te misterium z przekazywanie z rąk do rąk talerzyków i kielichów.
Kolejną rocznicę śmierci Naszego Pana będę obchodził w swoim Zborze za około miesiąc.

Rozumiem, że wspólna wiara i działalność, emocjonalne więzi przyjacielskie i braterskie Henryka z Badaczami są trwałe, satysfakcjonujące i i wystarczające. Ne potrzebuje zatem Henryk dodatkowo przyjaciół ze środowisk Świadków Jehowy czy też katolików ?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2024-03-23, 09:05   

Fedorowicz napisał/a:
Rozumiem, że wspólna wiara i działalność, emocjonalne więzi przyjacielskie i braterskie Henryka z Badaczami są trwałe, satysfakcjonujące i i wystarczające. Ne potrzebuje zatem Henryk dodatkowo przyjaciół ze środowisk Świadków Jehowy czy też katolików ?

Nie wyobrażam sobie wspólnej wiary i działalności na polu religijnym z katolikami, czy nawet Ś.J..
Różnice są zbyt wielkie i nie do zaakceptowania. Tak z jednej, jak i z drugiej strony.
Jednak przyjaciół, czy też znajomych nie dobieram sobie wyłącznie według „klucza” przynależności do danej religii, a raczej według tego jakimi są ludźmi i na ile mogę komuś zaufać.
Większość moich znajomych to przecież katolicy. :-D
Cały czas staram się nie popaść w fanatyzm religijny.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2024-03-24, 14:50   

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Rozumiem, że wspólna wiara i działalność, emocjonalne więzi przyjacielskie i braterskie Henryka z Badaczami są trwałe, satysfakcjonujące i i wystarczające. Ne potrzebuje zatem Henryk dodatkowo przyjaciół ze środowisk Świadków Jehowy czy też katolików ?

Nie wyobrażam sobie wspólnej wiary i działalności na polu religijnym z katolikami, czy nawet Ś.J..
Różnice są zbyt wielkie i nie do zaakceptowania. Tak z jednej, jak i z drugiej strony.
Jednak przyjaciół, czy też znajomych nie dobieram sobie wyłącznie według „klucza” przynależności do danej religii, a raczej według tego jakimi są ludźmi i na ile mogę komuś zaufać.
Większość moich znajomych to przecież katolicy. :-D
Cały czas staram się nie popaść w fanatyzm religijny.

Pięknie napisane. I ja również nie uprzedzam się do ludzi, których ktoś poszufladkował i nakleił na nich swoje nazwy. W każdym wyznaniu są sprawiedliwi i niesprawiedliwi. :)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2024-03-24, 16:40   

Fedorowicz napisał/a:
W każdym wyznaniu są sprawiedliwi i niesprawiedliwi. :)

W każdym wyznaniu, w każdym narodzie.
Przynależność do kościoła, czy grupy religijnej nie czyni nas sprawiedliwszymi.
1Sm 16:7 BT4 "Pan jednak rzekł do Samuela: Nie zważaj ani na jego wygląd, ani na wysoki wzrost, gdyż nie wybrałem go, nie tak bowiem człowiek widzi , bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce.
Cytat:
I ja również nie uprzedzam się do ludzi, których ktoś poszufladkował i nakleił na nich swoje nazwy.

Oby wszyscy tak myśleli...
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2024-03-27, 12:50   

Jeśli ktoś ma zdrowe nerwy niech wejdzie:
https://www.youtube.com/watch?v=MmeCU7SL9_o

Ja nie dałem rady do końca. :-(
Pośrednik do pośrednika...
Gdyby wierzyli w Boga, to chociaż bali by się Jego.
Szkoda tylko "szarych", otumanionych głosicieli.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13