FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ŻYCIE PRZYSZŁE PRZEZ ZMARTWYCHWSTANIE - NIE REINKARNACJĘ
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-03-03, 17:13   

Rezygnuję z dalszej dyskusji o reinkarnacji, jako nauki znajdującej swe poparcie w Biblii.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-03-03, 17:52   

Henryk napisał/a:
Rezygnuję z dalszej dyskusji o reinkarnacji, jako nauki znajdującej swe poparcie w Biblii.

Ja w ogóle tu na forum nie spodziewałam się takiego tematu. Kiedy Nike zachęciła do rozmowy poczułam się niejako wywołana do tablicy. Acz niechętnie i nieco mimo woli przytoczyłam/wkleiłam te ogólnodostępne publikacje.
Może warto na argumenty zmierzyć się z tematem. Albo po prostu udawać, że temat i sprawa nie istnieją.
Mnie tam jest to obojętne. Jest tyle tematów do dyskusji... :)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-03-03, 19:45   

Wiesława napisał/a:
Może warto na argumenty zmierzyć się z tematem. Albo po prostu udawać, że temat i sprawa nie istnieją.

Po prostu ja nie widzę sensu, aby usiłować pogodzić przekaz Biblijny z reinkarnacją.
Kto chce rozmawiać, niech rozmawia o reinkarnacji.
Dla mnie są to pogańskie nonsensy, podobnie jak istnienie świadomej duszy po śmierci ciała.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13552
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 331/608
 54%
Wysłany: 2022-03-04, 11:08   

Teoria reinkarnacji oparta jest na pierwszym wielkim kłamstwie szatana. Bóg powiedział w Biblii Ojcu Adamowi: "... z drzewa wiadomości dobrego i złego, jeść z niego nie będziesz; albowiem dnia, którego jeść będziesz z niego, śmiercią umrzesz" (1 Moj. 2:17). Lecz szatan, ojciec kłamstwa (Jan 8:44), zaprzeczył Bogu wypowiadając do matki Ewy swe pierwsze wielkie kłamstwo: "Żadnym sposobem śmiercią nie pomrzecie" (1 Moj. 3:4). W każdy możliwy sposób, również przez teorię reinkarnacji, ustawicznie on podtrzymuje to pierwsze wielkie kłamstwo.
Niektórzy powiedzą, że chociaż ciało umiera i nie wie o niczym, dusza żyje nadal i musi gdzieś wiecznie żyć: albo w niebiańskiej rozkoszy, albo w miejscu tortur. Innymi słowy oni twierdzą, że dusza ludzka jest nieśmiertelna. Greccy filozofowie, Platon, Sokrates i inni, nauczali tej pogańskiej filozofii a z naukami chrześcijańskimi została ona zmieszana przez Justyna Męczennika, Orygenesa oraz innych w czasach wielkiego odstępstwa w doktrynie i praktyce, wkrótce po śmierci Apostołów (2 Tes. 2:3).
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-03-04, 11:34   

Ja nie widzę żadnego związku z kłamstwem szatana. Orygenes i Justyn Męczennik żyli po Chrystusie. Jak odnieść się do fragmentów z Biblii i wypowiedzi Jezusa w tych sprawach?
Wiem jak karkołomnie tłumaczy się sprawę Jana Chrzciciela, że niby w duchu Elasza głosił, ale to, jak dla mnie kupy się nie trzyma.
A inne fragmenty?
Filozofów Jezus też nie potępiał skoro ich cytował, a za nim również św.Paweł.
Filozofia nie jest niczym złym. To poszukiwanie także Boga. Zaskakująco wiele miejsca poświęcają wszyscy filozofowie Bogu, niebu, życiu tu i potem, moralności i innym waznym sprawom.
Ja tak do jednego worka nie umiem wsadzić wszystkiego i skoro jest "sygnał", to się go rozwiązuje. Nie ma co zwalać wszystkiego czego nie rozumiemy na szatana. Przecież to Bóg rządzi i ma władzę również nad naszym umysłem.

Jeszcze jedno chciałam dodać od siebie i już na tym poprzestanę.
Mocnych argumentów w tej sprawie dostarcza fizyka kwantowa i kwantowa mechanika. również nowe odkrycia w biologii. Czy nam się to podoba, czy też nie, ale świat/wszechświat jest inaczej zbudowany niż go widzimy swoimi oczami. Są pola morfogenetyczne, jest świadomość/myśl w zdumiewających strukturach.
Właśnie to, czego Henryk się obawia istnieje, poza czasem, przestrzenią... i trwa.
Dla mnie to nie jest zdumiewające jeśli tylko popatrzę na wszystko w taki sposób: BÓG to stworzył, jest genialnym kreatorem, jest wszystkim we wszystkim. Chwała Mu za Jego mądrość i potęgę oraz miłość do całego stworzenia.
Ja Go wielbię za to.
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2022-03-04, 11:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-03-04, 12:08   

Wiesława napisał/a:
Ja nie widzę żadnego związku z kłamstwem szatana.

A ja bardzo mocny. Choćby tu:
Cytat:
Cykl inkarnacyjny trwa zawsze dziewięć wcieleń, podczas których Dusza ma zgromadzić konkretny zestaw doświadczeń. Dopóki nie opanuje wystarczająco lekcji, istnieje zawieszona pomiędzy obecnym a następnym poziomem rozwoju, co może odczuwać jako dodatkowe obciążenie, dyskomfort, wyzwanie."


Dziewięć żyć..., nie zawsze jako człowiek..., i zbieranie doświadczeń…
Ludzie- opamiętajcie się!
A może ktoś pomylił duszę z kotem? On też ma 9 żyć. :roll:
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-03-04, 12:14   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Ja nie widzę żadnego związku z kłamstwem szatana.

A ja bardzo mocny. Choćby tu:
Cytat:
Cykl inkarnacyjny trwa zawsze dziewięć wcieleń, podczas których Dusza ma zgromadzić konkretny zestaw doświadczeń. Dopóki nie opanuje wystarczająco lekcji, istnieje zawieszona pomiędzy obecnym a następnym poziomem rozwoju, co może odczuwać jako dodatkowe obciążenie, dyskomfort, wyzwanie."


Dziewięć żyć..., nie zawsze jako człowiek..., i zbieranie doświadczeń…
Ludzie- opamiętajcie się!
A może ktoś pomylił duszę z kotem? On też ma 9 żyć. :roll:

Wziąłeś pierwszą lepszą wklejkę, którą dałam. Pisałam, że nawet jej nie doczytałam. Ja nie mam wiedzy o 9 życiach i o zamianie w kota. Mogłeś to jako żart potraktować, ale jest całe mnóstwo wpisów, książek i kto chce zgłębić temat i dowiedzieć się, jak się sprawy mają z tym, to się zapozna. Ale ty uchwyciłeś się kota i na tym koniec.
Jest mi przykro, bo wygląda na to, że temat został wywołany, aby mnie się pozbyć.
Nie odpowiadacie na cytaty z Biblii tylko ... ot, mówicie, że wierze w 9 żyć. etam
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-03-04, 12:24   

Wiesława napisał/a:
Nie odpowiadacie na cytaty z Biblii tylko ... ot, mówicie, że wierze w 9 żyć. etam


Które to cytaty?
Gdzie reinkarnacja duszy z jednego ciała w inne?
Gdzie jedną nieśmiertelną duszą dzielą się różne istoty?
Ktoś może sobie wierzyć, ale usiłować "podeprzeć się" Biblią w tym temacie to bezsens.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-03-04, 13:45   

Henryk napisał/a:
Gdzie reinkarnacja duszy z jednego ciała w inne?
Gdzie jedną nieśmiertelną duszą dzielą się różne istoty?

No widzisz. Źle, zupełnie źle rozumiesz i to od samych podstaw. Naprawdę, nie chce mi się o tym gadać.
Henryk, nie inne, różne dusze, i nie różne istoty. Jedna dusza - to na przykłąd ty. I ty-dusza w kolejnych życiach zbierasz różne doświadczenia, bo ty-dusza, raz jesteś królem, raz górnikiem a raz rolnikiem a jeszcze innym razem naukowcem, nauczycielem, żebrakiem itd.itd.itd. TY-DUSZA. To ciągle jesteś TY.

Biblijne wersety są w tym długim tekście, który linkowałam, Jerzego Prokopiuka, a także w Apokryfach w tłumaczeniu Starowieyskiego. Na poprzedniej stronie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13552
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 331/608
 54%
Wysłany: 2022-03-04, 16:37   

Cytat:
Wiesława napisała/
Ja nie widzę żadnego związku z kłamstwem szatana.

1Moj.2:17 BG
Ale z drzewa wiadomości dobrego i złego, jeść z niego nie będziesz; albowiem dnia, którego jeść będziesz z niego, śmiercią umrzesz. W BH jest UMIERAJĄC UMRZESZ, już od urodzenia jesteśmy w procesie śmierci.
Szatan w postaci węża powiedział Ewie takie słowa:------
1Moj.3:4 -5 BG-----
I rzekł wąż do niewiasty: Żadnym sposobem śmiercią nie pomrzecie;
Ale wie Bóg, że któregokolwiek dnia z niego jeść będziecie, otworzą się oczy wasze; a będziecie jako bogowie, znający dobre i złe.
Ewa do tej sugestii, którą szatan wtłoczył do jej mózgu się ustosunkowała i pewnie pomyślała "a co może mi się stać"? Ponieważ nie znała śmierci, nie była w stanie ocenić tragedii do jakiej doprowadzi jej ciekawość.
To jest właśnie to kłamstwo szatana, bo Ewa zmarła w dniu w którym zjadła owoc, bo dzień u BOGA to 1000 lat.
Cytat:
Wiesława napisała/
Orygenes i Justyn Męczennik żyli po Chrystusie. Jak odnieść się do fragmentów z Biblii i wypowiedzi Jezusa w tych sprawach?

Orygenes zrobił tutaj bardzo złą robotę, bo zainteresował chrześcijan wędrówką dusz, za to w latach 500-setnych został heretykiem.
Cytat:
Wiesława napisała/
Wiem jak karkołomnie tłumaczy się sprawę Jana Chrzciciela, że niby w duchu Elasza głosił, ale to, jak dla mnie kupy się nie trzyma.
A inne fragmenty?
Filozofów Jezus też nie potępiał skoro ich cytował, a za nim również św.Paweł.

Biblia Stary i Nowy Testament to proroctwo jest, prawie każdy wers coś znaczy, nie wiem gdzie Jezus czy Paweł cytuje filozofów, ale wiem na pewno, że ich nie potępiał.
Cytat:
Wiesława napisała/
Filozofia nie jest niczym złym. To poszukiwanie także Boga. Zaskakująco wiele miejsca poświęcają wszyscy filozofowie Bogu, niebu, życiu tu i potem, moralności i innym waznym sprawom.
Ja tak do jednego worka nie umiem wsadzić wszystkiego i skoro jest "sygnał", to się go rozwiązuje. Nie ma co zwalać wszystkiego czego nie rozumiemy na szatana. Przecież to Bóg rządzi i ma władzę również nad naszym umysłem.

Tak starożytni filozofowie mówili o Bogu, tylko, że nie bardzo chcieli się zgodzić z Biblią, pewnie z dumy, bo to nie oni ją pisali. Orygenes był Agnostykiem, Agnostyk ma trochę inne widzenie Boga:-------- Agnostycy to ludzie, którzy deklarują, iż nie są w stanie rozstrzygnąć sporu o istnienie Boga, że nie można tego istnienia ani udowodnić, ani też mu zaprzeczyć. O ile ateista kojarzy się z kimś, kto nie wierzy w istotę wyższą, a człowiek wierzący z kimś, kto uznaje to za pewnik, agnostyk jest gdzieś pośrodku, nie wierzy ani w jedno, ani w drugie, ale nie wyklucza żadnej opcji.

Bóg obecnie nie rządzi światem, tylko szatan:--------
J 14:30 BB "Już dalej z wami wiele mówić nie będę, abowiem idzie książę świata tego, a we mnieć nic nie ma."
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-03-05, 10:08   

nike napisał/a:
Cytat:
Wiesława napisała/
Ja nie widzę żadnego związku z kłamstwem szatana.

1Moj.2:17 BG
Ale z drzewa wiadomości dobrego i złego, jeść z niego nie będziesz; albowiem dnia, którego jeść będziesz z niego, śmiercią umrzesz. W BH jest UMIERAJĄC UMRZESZ, już od urodzenia jesteśmy w procesie śmierci.
Szatan w postaci węża powiedział Ewie takie słowa:------
1Moj.3:4 -5 BG-----
I rzekł wąż do niewiasty: Żadnym sposobem śmiercią nie pomrzecie;
Ale wie Bóg, że któregokolwiek dnia z niego jeść będziecie, otworzą się oczy wasze; a będziecie jako bogowie, znający dobre i złe.
Ewa do tej sugestii, którą szatan wtłoczył do jej mózgu się ustosunkowała i pewnie pomyślała "a co może mi się stać"? Ponieważ nie znała śmierci, nie była w stanie ocenić tragedii do jakiej doprowadzi jej ciekawość.
To jest właśnie to kłamstwo szatana, bo Ewa zmarła w dniu w którym zjadła owoc, bo dzień u BOGA to 1000 lat.

Ja doskonale znam ten fragment Pisma, ale nie dostrzegam związku z tematem. Poza tym to jedynie spekulacja, że Ewa umarła w dniu zjedzenia owocu, nawet przy założeniu, że dzień to 1000 lat.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-03-05, 10:12   

nike napisał/a:
Cytat:
Wiesława napisała/
Orygenes i Justyn Męczennik żyli po Chrystusie. Jak odnieść się do fragmentów z Biblii i wypowiedzi Jezusa w tych sprawach?

Orygenes zrobił tutaj bardzo złą robotę, bo zainteresował chrześcijan wędrówką dusz, za to w latach 500-setnych został heretykiem.

Jaki to ma związek, że Jezus wypowiadał słowa sugerujące reinkarnację, a Paweł także, z tym, że Orygenesa 500 lat później KrK ogłosił heretykiem? Kogo obchodzi to, czy papież ogłasza zbrodniarzy świętymi, a na przykłąd Giordano Bruno (który miał rację) został ogłoszony heretykiem i spalony?
Podobnie może być z wieloma ludźmi głoszącymi prawdziwe nauki, ale przez niektórych "niepoprawne politycznie" uznane.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-03-05, 10:14   

nike napisał/a:

Wiesława napisała/
Wiem jak karkołomnie tłumaczy się sprawę Jana Chrzciciela, że niby w duchu Elasza głosił, ale to, jak dla mnie kupy się nie trzyma.
A inne fragmenty?
Filozofów Jezus też nie potępiał skoro ich cytował, a za nim również św.Paweł.

Biblia Stary i Nowy Testament to proroctwo jest, prawie każdy wers coś znaczy, nie wiem gdzie Jezus czy Paweł cytuje filozofów, ale wiem na pewno, że ich nie potępiał.

Na forum Boba była dyskusja na ten temat i wklejałam zarówno te wypowiedzi, jak również ich źródło. Nie chce mi się po prostu szukać po internecie od nowa, bo i tak w tej rozmowie to niczego nie zmieni.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-03-05, 10:17   

nike napisał/a:

Tak starożytni filozofowie mówili o Bogu, tylko, że nie bardzo chcieli się zgodzić z Biblią,

Filozofowie istnieli zanim powstała Biblia. Myśliciele byli i są na całym świecie od prawieków.

Sorki, że tak post pod postem wpisuję, ale nie załapałam cytowania selektywnego i umieszczenia go w jednym wpisie.
Raz spróbowałam i wyszło strasznie, ale Henryk mi przebaczył :)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-03-05, 10:28   

Wiesława napisał/a:
Poza tym to jedynie spekulacja, że Ewa umarła w dniu zjedzenia owocu, nawet przy założeniu, że dzień to 1000 lat.

W ten sposób nie ma najmniejszego sensu powoływać się na Biblię.
Zanegować, czy poddać w wątpliwość można dosłownie wszystko.
Na zasadzie znanej od dawna: "wprawdzie tekst podaje tak, ale uświęcona tradycja twierdzi siak".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13