FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CZY JEST NADZIEJA DLA KOGOKOLWIEK Z NIEZBAWIONYCH ZMARŁYCH ?
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-02-09, 20:30   

I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było. (12) I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach. (13) I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.

To jest wizja Henryku co ma przyjść.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-02-09, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-02-10, 16:30   

Krystian napisał/a:
To jest wizja Henryku co ma przyjść.

Czyż ktokolwiek twierdzi inaczej?
Jeszcze raz powtarzam: otwórz Biblię na 20 rozdziale Objawienia.
Może w twojej Biblii jest tam użyta nazwa „Apokalipsa”.
I czytaj:
Ap 20: 6-7,12,13 BG 
[...] ale będą kapłanami Bożymi i Chrystusowymi, i będą z nim królować tysiąc lat. (7) A gdy się skończy tysiąc lat, będzie rozwiązany szatan z ciemnicy swojej, [...] i sądzeni są umarli według tego, jako napisano było w onych księgach, to jest według uczynków ich. [...] i byli sądzeni każdy według uczynków swoich."

Wiem, że zapis ten brzmi zupełnie inaczej, niż uczyli Ciebie świadkowie, czy inni Pastorzy…
Ale nic nie poradzimy. Sąd odbywa się pod koniec Tysiąclecia. :-D

Nad tymi, co byli w pełni świadomi swych czynów, nie mając podczas swej próby za wroga "świata" i podszeptów Szatana.
Tak to mądrze urządził Bóg!
Iz 35:8 UBG "I będzie tam ścieżka i droga, którą nazwą Drogą Świętą. Nie będzie po niej chodził nieczysty, ale będzie ona dla nich. Ci, którzy tą drogą będą chodzić, nawet głupcy, nie zbłądzą."
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-02-10, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-02-11, 12:11   

Księga Objawień Jana jest proroctwem, na czasy przyszłe ,------czyli na okres wieku ewangelii i tysiąclecia i tak :---
Obj. 20:11----
I widziałem, wielki biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.
wielki biały tron--- światowe panowanie czystości, świętości, prawości, sprawiedliwości i prawdy – por. Mat. 19:28; 25:31; Łuk. 22:29,30, które dowodzą, iż dotyczy to tysiącletniego panowania Chrystusa i Kościoła,-
i siedzącego na nim---- klasę Chrystusa (Obj. 3:21),-
przed którego obliczem---- prawdą – Boskim Słowem (Obj. 1:16; 2 Kor. 4:6) i jego blaskiem.-
----W symbolach biblijnych twarz symbolizuje wiedzę.
uciekła ziemia---- samolubny, niesprawiedliwy i zepsuty układ społeczny szatana.-
Ziemia----w symbolice biblijnej to społeczeństwo, NARODY.
niebo-----w symbolice biblijnej ----władze duchowe, przeróżne RELIGIE.
I co pisze w tekście NIE MA ICH

12--I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.

----Umarli to cała ludzkość bez względu na to, czy jest ona w procesie umierania czy też w stanie śmierci.
Księgi ---- 66 ksiąg Biblii---otworzona doskonale zrozumiana.

13---I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.

Tutaj Ap.Jan ma widzenie i widzi jak będzie wyglądał rząd w Tysiącleciu.
I wydało morze umarłych ----- morze przedstawia tu niespokojny stan upadłej ludzkości w buncie przeciwko Bogu. Ono wyda swych umarłych w tym znaczeniu, iż ci, którzy w nim będą się znajdować, w wieku 1000 - lecia wyrzekną się stanu buntu przeciwko Bogu na rzecz poddania się władzy Chrystusa (Głowy i Ciała).
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-02-13, 14:00   

Zapraszam do dyskusji, to jest bardzo ważny temat dla naszego życia wiecznego i zawsze młodego. A teraz to co 80 lat i żywy trup, głuchy, ślepy, nie powiem głupi, ale nie zbyt szybki umysłowo hehehe. :-P
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-02-13, 14:26   

Ja tu raczej poczytam. Temat ważny, ale ja nie rozumiem tych waszych wykładni o rescytucji, a nie wiem gdzie rzetelnie poczytać. W dodatku jedni głoszą milenium, inni po milenium jeszcze inni przed milenium i ja w końcu nie wiem, kiedy ma być te 1000 lat i jaką rolę odegra.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-02-13, 14:31   

Henryk napisał/a:
Wiek Ewangelii służy jedynie wyborowi tych, co będą w przyszłości zbawiać świat.

No i ledwie zaczęłam temat czytać już mi się nasuwa pytanie. Mnie uczono u protestantów, że Wiek Ewangelii trwa od Pięćdziesiątnicy do powrotu , paruzji. Ktoś albo jest zbawiony, albo nie. Zbawieni są na sądzie Chrystusa a niezbawieni z uczynków będą sądzeni (ci co ew.nie słyszeli). Jezus zbawił świat i nie ma nigdzie mowy, że teraz są jacyś ludzie do zbawiania w przyszłości wybierani.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-02-13, 22:20   

To ja się w ogóle nie dziwię,że z takiej nauki zrezygnowałaś, ja bym zrobiła podobnie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-02-14, 00:48   

Wieslawa, Badacze mają taką bajkową naukę.
Co byś złego teraz nie zrobiła, to i tak będziesz w Tysiącleciu.
Jak w to uwierzysz - to niczym się nie przejmuj. :)
Henryk mi kiedyś napisał, że nawet Hitler tam się znajdzie.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-02-14, 00:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-02-14, 09:16   

Krystian napisał/a:
Wieslawa, Badacze mają taką bajkową naukę.

Ja, swoją "bajkową naukę" potrafię uzasadnić Słowem Bożym.
Ty powtarzasz tylko to, co przywódcy religijni opowiadali, aby strachem i nieświadomością trzymać przy sobie owieczki do strzyżenia i panowania nad nimi.
No bo czymże jest ksiądz, czy pastor bez wiernych? :lol:
Łk 16:3 NWT-PL "Wtedy szafarz powiedział sobie: 'Co mam zrobić, skoro mój pan odbierze mi szafarstwo? Nie mam dość sił, by kopać, a żebrać się wstydzę."
Musi sam iść do pracy, a robić nic nie potrafi, poza fizyczną prymitywną robotą..

Mądrość Boża, sposób w jaki postanowił pojednać ludzkość ze sobą, Jego miłość do stworzeń, przekracza nasze ludzkie wyobrażenia!
Nawet nadziemskie moce i władze- istoty duchowe- są zdziwieni mądrością Stwórcy.
Ef 3:9-10 WSP "i objaśnić wszystkim, jaki jest sens ukrytego planu Bożego. On, Stwórca wszystkiego, zachowywał to przez wieki w tajemnicy, (10) aby nadziemskie władze i moce mogły teraz, dzięki Kościołowi, poznać jego mądrość w całej swej różnorodności."


Uzasadnij Krystianie swoje "bajki" Pismem Świętym!
Mówienie jedynie "nie, bo nie" to dziecinada.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-02-14, 11:49   

Krystian napisał/a:
Wieslawa, Badacze mają taką bajkową naukę.
Co byś złego teraz nie zrobiła, to i tak będziesz w Tysiącleciu.
Jak w to uwierzysz - to niczym się nie przejmuj. :)
Henryk mi kiedyś napisał, że nawet Hitler tam się znajdzie.

Krystian jak byłeś małym dzieckiem, to czy bardziej lubiłeś bajki które się dobrze kończą, czy te drugie?

A jeżeli chodzi o zło jakie czynimy obecnie, to Jezus za grzech Adama umarł haniebną śmiercią na krzyżu, był to wyrok za nieposłuszeństwo, A więc jesteśmy wykupieni od Bożej SPRAWIEDLIWOŚCI.
A więc wstaniemy z grobu i otrzymamy szansę, bo nie po to Jezus umierał,żeby nas obudzić tylko na sam wyrok i jutro z powrotem zabić.
To nie jest zabawa w chowanego.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-02-14, 12:10   

Krystian napisał/a:
Wieslawa, Badacze mają taką bajkową naukę.
Co byś złego teraz nie zrobiła, to i tak będziesz w Tysiącleciu.
Jak w to uwierzysz - to niczym się nie przejmuj. :)
Henryk mi kiedyś napisał, że nawet Hitler tam się znajdzie.

Ja bym się tak nie obśmiewała.
To jest wielka nadzieja dla wielu i oby była to prawda.
Mnie obecność Hitlera by nie przeszkadzała, ani nikogo innego. Trzeba pamiętać o jednym. Tacy złoczyńcy są raczej godni litości, bo są rzeczywiście zniewoleni przez Złego. Człowiek jest za słaby, aby się takiemu Złu przeciwstawić (bez pomocy Chrystusa). Te osoby były narzędziami w rękach Szatana. Czy np. słuchając dawnych przemówień tego człowieka, czy oglądając jego zachowanie nie odnosisz wrażenia, że tak mówi i czyni człowiek opętany?
Dusza którą my poznaliśmy jako Hitler może też cierpiała. Tego nie wiemy, ale Bóg to wie.
Taka nadzieja na drugą szansę jest budująca.
PS.
Wiesz, jak ja się czułam, kiedy mi powiedziano, że wszyscy moi bliscy - katolicy pójdą do piekłą, a ja jako protestantka jestem zbawiona? Przecież to jawna głupota i powinno się zakazać takich rzeczy głosić, bo mogą zabić zarówno wiarę, jak i zaufanie do Ojca-Boga Miłosierdzia i Milości.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-02-14, 14:13   

Henryk napisał/a:
Ja, swoją "bajkową naukę" potrafię uzasadnić Słowem Bożym.


Wersety, które podałeś nic nie mówią o drugiej szansie dla wszystkich.
Wasza bajka mi się podoba.
Mogę sobie robić, co chcę np. pójdę sobie na kurwy, albo będę sobie klękać przed figurą Jana Pawła II w Złotoryi, jest taki duży jego pomnik, ludzie przechodząc koło niego to się żegnają, a niektórzy klękają.
Bóg patrząc na mnie na pewno sobie pomyśli, że robię źle, ale dam mu drugą szansę, bo tak Badacze uważają :lol: .
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-02-14, 16:01   

Krystian napisał/a:
Henryk napisał/a:
Ja, swoją "bajkową naukę" potrafię uzasadnić Słowem Bożym.



Mogę sobie robić, co chcę /.../
Bóg patrząc na mnie na pewno sobie pomyśli, że robię źle, ale dam mu drugą szansę, bo tak Badacze uważają :lol: .

Żle to rozumiesz. Nie ma czegoś takiego, ani żaden werset nigdy nie sugeruje, że można robić co się chce, grzeszyć do woli, bo Jezus już wszystko za wierzących załatwił, a tym bardziej, że mają drugą szansę.
To wypaczone zrozumienie.
Jest wybaczenie, ale za tym idzie odpowiedzialność.
Bądź wyrozumiały. Nie każdy za "pierwszym podejściem" miał szansę równą do poznania Boga, do nawrócenia itd. Czasami warunki życia lub po prostu rola, jaka czlowiekowi przypadła nie pozwoliły na właściwe postępowanie. Łatwo się wyrokuje. O, jak bym nigdy tego czy tamtego nie zrobił. Nieprawda. Nigdy nie wiemy, jakie byłoby nasze postępowanie gdybyśmy znaleźli się w sytuacji czy okolicznościach, w których ktoś inny dopuścił się różnych złych rzeczy.
Jedyne, co możemy powiedzieć, to "nie chciałabym tak się zachować".
Wprawdzie ja w tych wersetach też nie widzę obietnicy drugiego życia, ale może jeszcze coś ktoś dorzuci i skomentuje.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-02-14, 17:08   

Wiesława napisał/a:
Nie każdy za "pierwszym podejściem" miał szansę równą do poznania Boga, do nawrócenia itd. Czasami warunki życia lub po prostu rola, jaka czlowiekowi przypadła nie pozwoliły na właściwe postępowanie.

A czasem, a nawet w 99% urodziło się nie w krajach "chrześcijańskich", ogromna ilość ludzkości zmarła przed Jezusem i nawet nie słyszała o nim.
Nawet, jak słyszeli, ze jest Bóg, znaczyło by, że jest to już ich "pierwsza szansa" i żadnej innej nie będzie?
Nawet jak dowiedzieli się, jaka jest Jego wola, ale... jest przecież konfesjonał.
Udowodnij, skoroś taki pewny i mądry Krystianie-, że na tym zakłamanym, rządzonym przez nikogo innego jak Szatana- świecie, każdy człowiek otrzymał tę jedyną, niepowtarzającą się już nigdy indziej okazję na zbawienie?

Litościwy i miłosierny Stwórca wie, jakie stworzenie ulepił.
Jego mądrość jest wyższa niż Krystiana i przewidział zbawianie świata w innym czasie, niżby chciał dyktować Bogu Krystian.
W innym czasie i na innych warunkach.
Ap 20:2-3 STERN "Pochwycił smoka, prastarego węża, który jest diabłem i satanem [Przeciwnikiem], i związał go łańcuchem na tysiąc lat. (3) Wrzucił go do Otchłani, zamknął ją na klucz i zapieczętował ją nad nim, tak aby już nie mógł zwodzić narodów, aż zakończy się tysiąc lat. Potem ma on być uwolniony jeszcze na krótki czas."
Dz 3:21 WSP "On musi przebywać w niebie aż do czasu powszechnej odnowy; już przed wiekami zapowiedział to Bóg przez swoich świętych proroków."
Izajasz już o tym wiedział XXVIII wieków temu!
Iz 11:9 UBG "Nie będą wyrządzać krzywdy ani zabijać na całej mojej świętej górze, bo ziemia będzie napełniona poznaniem PANA, tak jak wody okrywają morze."
Krystian do dziś tego nie wie.
Iz 35:8 BW "I będzie tam droga bita, nazwana Drogą Świętą. Nie będzie nią chodził nieczysty; będzie ona tylko dla jego pielgrzymów. Nawet głupi na niej nie zbłądzi."
Jednak do jakiego stopnia Tu się zdeprawujesz, jak nisko upadniesz, nie mówiąc o świadomym czynieniu zła- proporcjonalnie w "czasie naprawienia wszech rzeczy" będziesz miał trudniej.
Nie wykluczone, że nie podołasz warunkom tam panującym i wymaganych od człowieka!

Krystianie- nie obrażaj Boga uważając Go za tak nieudolnego, że jest w stanie zbawić tylko garstkę ludzi...
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-02-14, 17:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-02-14, 17:24   

Henryk, czy wersety z 1Piotra. 1,3-5 mają z tym coś wspólnego, o czym tu mówimy?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13