FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CZY JEST NADZIEJA DLA KOGOKOLWIEK Z NIEZBAWIONYCH ZMARŁYCH ?
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-02-14, 17:59   

Wiesława napisał/a:
Henryk, czy wersety z 1Piotra. 1,3-5 mają z tym coś wspólnego, o czym tu mówimy?

1P 1:3-5 WSP "Chwała niech będzie Bogu i Ojcu Pana naszego, Jezusa Chrystusa. On okazał nam wielką litość i odrodził do nowego życia w nadziei, przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. (4) On też dla was zachował w niebie dziedzictwo niezniszczalne, nieskazitelne i nieprzemijające. (5) On was strzeże swoją mocą Bożą, dzięki wierze w zbawienie, które ma się stać jawne w czasach ostatecznych."
Powyższe wersety mówią o tych, co staną się Nowymi Stworzeniami w Chrystusie.
O klasie króli i kapłanów, która to klasa jest wybierana tylko Tu i Teraz.
Oni będą prowadzić wraz z Chrystusem wzbudzoną ludzkość do harmonii z Ojcem.

Oni drugiej szansy już nie będą mieli! Za dużo było dane im poznać za tego życia.
Pewnie zadowoli to Krystiana. :mrgreen:
Hbr 6:4-6 WSP "A zatem, kto raz otrzymał światło od Boga, poznał smak daru z niebios, doznał działania Ducha Świętego, (5) przekonał się, jak dobra jest wieść od Boga i jak potężne są moce przyszłego świata, (6) a potem sprzeniewierzył się, ten nie może zaczynać wszystkiego od nowa, bo przez to ponownie krzyżuje i hańbi Syna Bożego."
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-02-14, 18:04   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Henryk, czy wersety z 1Piotra. 1,3-5 mają z tym coś wspólnego, o czym tu mówimy?

1P 1:3-5 WSP "Chwała niech będzie Bogu i Ojcu Pana naszego, Jezusa Chrystusa. On okazał nam wielką litość i odrodził do nowego życia w nadziei, przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. (4) On też dla was zachował w niebie dziedzictwo niezniszczalne, nieskazitelne i nieprzemijające. (5) On was strzeże swoją mocą Bożą, dzięki wierze w zbawienie, które ma się stać jawne w czasach ostatecznych."
Powyższe wersety mówią o tych, co staną się Nowymi Stworzeniami w Chrystusie.
O klasie króli i kapłanów, która to klasa jest wybierana tylko Tu i Teraz.
Oni będą prowadzić wraz z Chrystusem wzbudzoną ludzkość do harmonii z Ojcem.

Oni drugiej szansy już nie będą mieli! Za dużo było dane im poznać za tego życia.
Pewnie zadowoli to Krystiana. :mrgreen:
Hbr 6:4-6 WSP "A zatem, kto raz otrzymał światło od Boga, poznał smak daru z niebios, doznał działania Ducha Świętego, (5) przekonał się, jak dobra jest wieść od Boga i jak potężne są moce przyszłego świata, (6) a potem sprzeniewierzył się, ten nie może zaczynać wszystkiego od nowa, bo przez to ponownie krzyżuje i hańbi Syna Bożego."

Ja odczytuję to jako dla wszystkich wierzących :shock:
Dlaczego mówisz, że dotyczy tylko wybranych z wybranych?
Wiesz, ja wczoraj późnym wieczorem wzięłam ten List na tapetę i chciałam właśnie o niego wypytać. A że wątek ten wydał mi się podobny to "podpięłam " się. Ale zdumiałeś mnie tą odpowiedzią. Muszę jeszcze raz przeanalizować :)
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-02-14, 18:06   

Popatrz, jak to brzmi w tysiąclatce
3 Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei: 4 do dziedzictwa niezniszczalnego i niepokalanego, i niewiędnącego, które jest zachowane dla was w niebie. 5 Wy bowiem jesteście przez wiarę strzeżeni mocą Bożą dla zbawienia, gotowego objawić się w czasie ostatecznym.
Z jakiego przekładu korzystasz?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-02-14, 18:18   

Wiesława napisał/a:
Z jakiego przekładu korzystasz?

Ze wszystkich na raz.
https://biblia.apologetyka.com/read?q=1P%201%3A3-5&bible=bb,eib,bg,wuj,lub,pau,bp,bt2,bt4,bt5,bw,br,dab,pec,kow,rak,bgn,mieses,pop,dos,eku,kul,nwt-pl,tpnt,stern,cyl,psz,tro,ubg,wsp&codes=1&fmt=cont&num=1
Najbardziej jestem przyzwyczajony do starego Gdańskiego przekładu i Biblii warszawskiej.
Jednak każdy przekład ma swoje zalety jak i wady.
Porównuje sobie jak dany werset oddali inni tłumacze.
Każdy z tłumaczy był fachowcem w swej robocie.
Wierzę w ich uczciwą pracę na ile tylko mogli, jednak byli "obciążeni" różnymi światopoglądami i dlatego starali się dostosować tłumaczenie do swych poglądów.
Oczywiście na tyle, na ile pozwalał tekst grecki, czy hebrajski.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-02-14, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-02-14, 18:27   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Z jakiego przekładu korzystasz?

Ze wszystkich na raz.
https://biblia.apologetyka.com/read?q=1P%201%3A3-5&bible=bb,eib,bg,wuj,lub,pau,bp,bt2,bt4,bt5,bw,br,dab,pec,kow,rak,bgn,mieses,pop,dos,eku,kul,nwt-pl,tpnt,stern,cyl,psz,tro,ubg,wsp&codes=1&fmt=cont&num=1
Najbardziej jestem przyzwyczajony do starego Gdańskiego przekładu i Biblii warszawskiej.
Jednak każdy przekład ma swoje zalety jak i wady.
Porównuje sobie jak dany werset oddali inni tłumacze.
Każdy z tłumaczy był fachowcem w swej robocie.
Wierzę w ich uczciwą pracę na ile tylko mogli, jednak byli "obciążeni" różnymi światopoglądami i dlatego starali się dostosować tłumaczenie do swych poglądów.
Oczywiście na tyle, na ile pozwalał tekst grecki, czy hebrajski.

Super.
Też wierzę, że każdy się starał, ale na pewno naleciałości denominacyjne i zwyczajnie "ludzkie" rozumienie ma swój wpływ. Porównam.
Tam jeszcz\e - w tym fragmencie jest, że przygotowani do życia w niebie! Jak to wyjaśniasz sobie? Chyba jednak ten fragment nie ma odniesienia do 1000letniego Król.estwa.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-02-14, 19:35   

To nie jest tak ,że badacze mówią o drugiej szansie dla ludzkości, skoro pierwszej nie było, a jeżeli była to kiedy?
Tak mówią przeciwnicy "szansy".
Czy Bóg powiedział do Adama, JAK ZGRZESZYSZ DOSTANIESZ DRUGĄ SZANSĘ?
NIE, Adam zgrzeszył a Bóg skazał go na wygnanie i powiedział UMIERAJĄC UMRZESZ
Żył 930 i umarł nie dożył jednego dnia, [u Boga dzień to 1000 lat]
Potomstwo Adama od urodzenia jest w procesie umierania, przychodzi czas i umieramy, dobrze chociaż, że umiera stary człowiek, ale umierają małe dzieci, to jest tragedia i wielki ból.
Dlatego właśnie Bóg dał swojego SYNA myślę,że na pewno za JEGO zgodą, żeby odkupić ADAMA a w nim całą ludzkość, od czego odkupić? Od śmierci ADAMOWEJ, na którą Adam nas skazał, przez swój grzech.
Bóg posiada 4 przymioty w swoim charakterze Sprawiedliwość, Miłość, Moc i Mądrość
I Sprawiedliwość Boża wymagała, zapłacenia okupu za Adama i Jezus odkupił Adama i cały rodzaj ludzki w nim.
Bóg jednak w swojej mądrości i nieograniczonej miłości zgodnie ze sprawiedliwością i mocą obmyślił plan ZBAWIENIA ludzkości.
Kiedy rozpocznie się INAUGURACJA KRÓLESTWA JEZUS zawoła WSTAŃ i wstaniemy i to nie będzie druga szansa tylko PIERWSZA szansa dla rodzaju ludzkiego i jeżeli zastosujemy się do PRAWA jakie będzie to w ciągu Tysiąca lat będziemy się uczyć życia w wiekach PRZYSZŁYCH po Tysiącleciu.
Tak mniej więcej w skrócie widzę to nasze życie w Tysiącleciu, kto nie zechce żyć to sobie umrze. Całe TYSIĄC lat będziemy się naprawiać czyli będziemy sądzeni, pouczani, naprawiani. A przy okazji będziemy mieli dużo też czasu do naprawiania i porządkowania naszej planety, czyli naszego domu.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-02-15, 09:35   

nike napisał/a:
Bóg dał swojego SYNA myślę,że na pewno za JEGO zgodą, żeby odkupić ADAMA a w nim całą ludzkość


Tak, a kiedy ludzie przestaną przeszkadzać w procesie przywracania życia, czyli gdy przestaną stosować względem siebie podstępy i zaczną synchronicznie tudzież harmonijnie służyć sobie nawzajem bez obłudy, wtedy nie będzie Duchowych, lub mówiąc dla niektórych technicznie "kwantowych" komplikacji dla kompilacji proroctw zawartych w Pismach Świętych. O tym końcu Świata wypowiada się Jezus słowami

Mat 28:18-20 BT5 "Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. (19) Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-02-15, 10:06   

Wiesława napisał/a:
Chyba jednak ten fragment nie ma odniesienia do 1000letniego Król.estwa.

Myślę, że jeszcze myślisz o tym:
-1P 1:3-5 WSP "Chwała niech będzie Bogu i Ojcu Pana naszego, Jezusa Chrystusa. On okazał nam wielką litość i odrodził do nowego życia w nadziei, przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. (4) On też dla was zachował w niebie dziedzictwo niezniszczalne, nieskazitelne i nieprzemijające. (5) On was strzeże swoją mocą Bożą, dzięki wierze w zbawienie, które ma się stać jawne w czasach ostatecznych."

Uważam, że odnosi.
Ap 5:10 WSP "Nadałeś im godność królewską i kapłańską żeby służyli Bogu i sprawowali rządy na ziemi."
Ich tron będzie w niebiosach, na duchowym Syjonie. Oni stanowić będą Prawo obowiązujące wzbudzoną ludzkość. (Na wzgórzu Syjon zbudowana była świątynia Jerozolimska.)
Mi 4:2 UBG "I wiele narodów przybędzie, mówiąc: Chodźcie, wstąpmy na górę PANA, do domu Boga Jakuba, i będzie nas nauczał swoich dróg, a my będziemy chodzili jego ścieżkami. Z Syjonu bowiem wyjdzie prawo i słowo PANA z Jerozolimy."
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-02-15, 10:16   

radek napisał/a:
Tak, a kiedy ludzie przestaną przeszkadzać w procesie przywracania życia


Ja myślę, że kiedy nas Jezus obudzi ze snu śmierci, to ci którym się spodoba życie jakie Jezus nam zaproponuje, to przestaną przeszkadzać, tylko zacną się uczyć, a komu się to nie spodoba to zostaną unicestwieni czyli na zawsze umrą.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-02-15, 13:53   

Brzmi to logicznie i budująco.
Ja mam jednak z tym "spaniem" zaraz po śmierci ziemskiej wątpliwości. Przecież już w tym momencie mówimy o rozdzieleniu ciała (do grobu) i duszy, która wraca...no właśnie. Może jeszcze nie do samego Ojca, ale do jakiegoś miejsca w którym rządy sprawuje Jezus? ktoś z Jego upowaznienia?
I to w - umownie powiedzmy - niebie (innym wymiarze, duchowej rzeczywistości?). Przecież po swej śmierci Jezus głosił duszom. Dusze nie były pogrążone we śnie, ale miały świadomość, rozumiały, miały pamięć.
Myślę, że to jest ważne i w sumie zgadza się z odkryciami kwantowymi oraz z przekazami innych religii oraz z tym, czego doświadczało wielu ludzi .
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-02-15, 14:23   

Wiesława napisał/a:
Ja mam jednak z tym "spaniem" zaraz po śmierci ziemskiej wątpliwości. Przecież już w tym momencie mówimy o rozdzieleniu ciała (do grobu) i duszy, która wraca...no właśnie. Może jeszcze nie do samego Ojca, ale do jakiegoś miejsca w którym rządy sprawuje Jezus? ktoś z Jego upowaznienia?


Jezus zgodnie z Pismem Świętym ma takie Prawo

J 5:22 BT5 "Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi,"

Koran 3:55
Oto powiedział Bóg: "O Jezusie! Oto Ja powołam ciebie i wyniosę ku
Sobie, oczyszczając cię od tych, którzy nie uwierzyli; i umieszczę
tych, którzy poszli za tobą, ponad niewiernymi - aż do Dnia
Zmartwychwstania. Następnie do Mnie powrócicie i wtedy rozstrzygnę
miedzy wami, w czym się różniliście.
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-02-15, 21:35   

Wiesława napisał/a:
Przecież po swej śmierci Jezus głosił duszom. Dusze nie były pogrążone we śnie, ale miały świadomość, rozumiały, miały pamięć.

Relacja Biblijna podaje nam coś innego. :-(
Jak Jezus umarł, a był przecież człowiekiem- to nie żył.
Nie jadł, nie oddychał, nie pił, nie rozmyślał, nie planował przyszłości- jego umysł był w niebycie. Choć zapisane jego czyny, wspomnienia, obrazy… zostały zachowane u Ojca w nieulotnej pamięci.
To samo dzieje się przecież z nami.
Ap 20:12 POP "[...] Osądzeni zostali zmarli na podstawie ich czynów, według tego, co było zapisane w tych księgach."
Apostoł i jego współcześni nie znali pojęcia „pamięć”, pendrivie, więc zapisał „księgi”.

1P 3:18-19 WSP "Sam Chrystus bowiem poniósł śmierć raz na zawsze za grzech. On sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby nas przyprowadzić do Boga; umarł fizycznie, lecz mocą Ducha został przywrócony do życia. (19) Tą samą mocą zszedł do otchłani i zaniósł Dobrą Nowinę uwięzionym tam duchom,"
1P 3:18-19 DOS "Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przyprowadzić do Boga; zabity wprawdzie w ciele, lecz ożywiony w duchu, (19) w którym też poszedł i ogłosił duchom w więzieniu -"
Kiedy został przywrócony do życia?
Wiemy że trzeciego dnia.
Ożywiony został jako istota duchowa.

Nastąpiło to tego samego trzeciego dnia!
Nie odbyło się to w momencie śmierci, jak większości wydaje się!

Jak sobie zwolennicy niebiblijnej duszy nieśmiertelnej tłumaczą „ożywienie duchem”? :-/
Przecież ta ich rzekoma dusza nigdy nie umiera, więc nie mogła być ożywiona jeśli nigdy nie umarła!
Trzeciego dnia, nie prędzej!- jako istota duchowa- „zawitał” u jakichś więźniów.
I tu znowu większość powie, że były to dusze nieśmiertelne zmarłych ludzi.
Skąd taka wiedza, skoro apostoł tego nie powiedział? :shock:
- Z tego samego kłamliwego i zwodzicielskiego źródła, co i pośrednictwo Maryi i zamiana mąki w Jezusa.

Biblia podaje nam jakie to duchy zostały uwięzione w „otchłani”, (lochach Tartaru, otchłani podziemia, ciemnościach piekielnych).
2P 2:4 BW "Bóg bowiem nie oszczędził aniołów, którzy zgrzeszyli, lecz strąciwszy do otchłani, umieścił ich w mrocznych lochach, aby byli zachowani na sąd;"
A co im głosił? Zapewne przyszłe wyzwolenie z tego więzienia, oczywiście na pewnych i jasnych zasadach!
Miłość Boża nie będzie przecież mściła się całą wieczność za ich nieposłuszeństwo, jakiego dopuścili się przed Potopem.
Bóg ma moc unicestwić i aniołów, a oglądanie ich niedoli przez wieczność, nie sprawia Jemu ani satysfakcji, ani przyjemności.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-02-15, 21:37   

Henryk napisał/a:
Oni drugiej szansy już nie będą mieli! Za dużo było dane im poznać za tego życia.
Pewnie zadowoli to Krystiana.


Nie pisze o małej trzódce.
Odchodzisz od tematu.
Pan Jezus powiedział, że kto w Niego uwierzy żyć będzie.
Ty natomiast Hitlerowi i innym ludobójcom dajesz jakąś drugą szansę.
Szansa będzie w Tysiącleciu, ale dla tych ludzi, którzy nigdy o Panu Jezusie nic nie słyszeli.
Hitler nic nie słyszał o Panie Jezusie?
Dużo słyszał, bo nawet jego armia miała napisana na pasku Bóg z nami.
Dlaczego Henryku tak pragniesz mieć Hitlera lub Stalina za swojego sąsiada :-P
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-02-15, 21:47   

Krystian napisał/a:
Hitler nic nie słyszał o Panie Jezusie?

A czy poznał Go?
Cytat:
Dlaczego Henryku tak pragniesz mieć Hitlera lub Stalina za swojego sąsiada :-P

Dlaczego nie mieli by mieć szansy, skoro nawet Tobie jest dana?

Tylko uważaj! Ty może swoją pierwsza i ostatnią szansę masz teraz? :roll:
Bardziej brzydzę się czynami tych, co osobiście okrutnie mordowali, gazowali, eksterminowali ludzi na rozkaz innych, przejawiając przy tym ogromną inicjatywę w wymyślaniu tortur.
Mt 7:2 BGN "bowiem jakim sądem sądzicie, takim zostaniecie osądzeni, i jaką miarą mierzycie, taką wam zostanie odmierzone."

Cytat:
Nie pisze o małej trzódce.

Pisze o Nich i tylko o Nich. :-D
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-02-15, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-02-15, 22:07   

Krystian ciągle nawracasz do Hitlera, nikt z nas nie wie jak i gdzie Bóg każdego z nas postawi, jeżeli dowiesz się,że jednak Hitler będzie w tysiącleciu, to co zrobisz?
My dbajmy o nasze zbawienie a nie martwmy się o Hitlera.
I nie wyprzedzajmy Boga i Jezusa, bo to jest ich praca, a nie nasza.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13