FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dawno tu nie zaglądałem
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2021-11-18, 10:24   

Majak napisał/a:
Nie wiem jak do was tych wszystkich co cieszą się z ofiary Jezusa przemówić byście zrozumieli, że Bogu żadne ofiary nie są potrzebne, a tym bardziej ofiary z ludzi. Ukrzyżowanie Jezusa to najbardziej haniebny epizod w dziejach biblijnych, który całkowicie dyskwalifikuje opisanego Boga w biblii.

Trochę śmiesznie to wygląda, jak o Bogu poucza ktoś, kto na codzień zajmuje się eksterioryzacją.
Po pierwsze traktujesz Boga jako człowieka podobnego sobie, a nie jako Absolut istniejący przed czasem i materią.
Nawet więcej:
Kol 1:16 UBG "Przez niego bowiem wszystko zostało stworzone, to, co w niebie i to, co na ziemi, to, co widzialne i co niewidzialne, czy trony, czy panowania, czy zwierzchności, czy władze. Wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone."

U Niego, który jest absolutnie doskonały, wszystko musi być „tip-top”- idealne.
Po jednej stronie szali 5 kg, to po drugiej, aby zachować równowagę musi być tyle samo- co do mikrograma.
Jeden (Adam) stracił życie, to aby zachować równowagę, ktoś (taki sam jak ten pierwszy) musiał to „zrównoważyć” swoim życiem.
To nie Bogu potrzebna była Ofiara- to my jej potrzebowaliśmy! A o tym zdecydował sam Syn i to dobrowolnie!
Piszesz i oskarżasz Boga za to, że to On sam kazał go ukrzyżować…
Nie dociera do ciebie, że wszystkie podłości popełnione na świecie, to efekt wolnej woli człowieka.
To nie Bóg wywołuje wojny, nie Bóg zatruwa nam środowisko...
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2021-11-18, 21:38   

Henryk napisał/a:

Trochę śmiesznie to wygląda, jak o Bogu poucza ktoś, kto na codzień zajmuje się eksterioryzacją.
Może napisałbyś co w tym złego. Ja nikogo nie krzywdzę, więc nie rozumiem.
Henryk napisał/a:
To nie Bogu potrzebna była Ofiara- to my jej potrzebowaliśmy!
Ofiara jednak z człowieka była i nie ważne jak to usprawiedliwisz.
Henryk napisał/a:
A o tym zdecydował sam Syn i to dobrowolnie!
W tym miejscu mi się twa opowieść nie skleja. Jezusa złapano, sądzono i torturowano, a na koniec powieszono na krzyżu i by szybciej umarł dźgnięto włócznią. Jakby naprawdę sam chciał się zabić to by to zrobił sam, albo poprosił apostołów by mu pomogli, co też świadczyłoby, że nie do końca miał siłę zrobić to samemu. Są wprawdzie przypadki samobójstw rękoma wojska, lub policji, ale to świadczy tylko o braku odwagi by zrobić to samemu. Wiem, że takie słowa rozwalają twą strefę komfortu związaną z wierzeniem, ale cobyś nie napisał to zawsze wyjdzie, że to Żydzi zamordowali Jezusa i do dzisiaj się to pamięta. Nic w biblii nie ma napisane, że to Jezus sam się ukrzyżował. To że podobno przewidział swą śmierć nie znaczy, że się z tym godził. Przeczą też temu podobno jego ostatnie słowa, które zapewne znasz.
Henryk napisał/a:
Nie dociera do ciebie, że wszystkie podłości popełnione na świecie, to efekt wolnej woli człowieka.
Ja wiem, że tak naprawdę wolnej woli nie mamy. Trzeba coś jeść, a to kosztuje, więc musimy pracować i mało ludzi robi to z radością. Musimy mieć dom, ubrania i dbać o wiele różnych potrzeb swoich i naszego potomstwa.Ta nasza niby wolność ma niewielkie pole wyboru. Ostatnio pomagałem załatwić formalności związane z budową domu. Jakbyś to kiedy robił to dowiedziałbyś się jak niewiele masz do gadania. Nasza wolność jest codziennie gwałcona wiele razy i nic z tym nie można zrobić. W skrócie ta cała nasza wolna wola jest ograniczona do tego, że albo się poddasz i jakoś tam będziesz żył, albo nie i zginiesz. Jak tak wygląda nasza wolna wola to ja dziękuję za taką łaskę.
Henryk napisał/a:
To nie Bóg wywołuje wojny

Trochę mnie bierzesz pod włos. Ja Henryku biblię przeczytałem, więc mi nie ściemniaj. Nikt nie mówił, że Bóg Izraela wywołał wszystkie wojny, w biblii jednak mamy kilka wojen, które były na rozkaz Boga, więc to co piszesz to nieprawda, chyba, że znów mi tu napiszesz, że ten zapis też jest fałszywy.Nawet ostatnia wielka wojna wywołana przez Niemców była pod sloganem „Gott mit uns
”, czy to prawda nie wiem, ale Niemcy ten napis mieli na mundurach. Jak dodasz do tego cały proces ewangelizacji świata to wychodzą setki milionów ludzi zabitych w imię Boga i zbrodni tych dokonywały wszystkie denominacje chrześcijańskie. Jak ja byłbym wszechmogącym bogiem to nigdy bym nie pozwolił na takie zbrodnie w moim imieniu. Dzisiaj myślę, że biblijny Bóg był najgorszym z Bogów jacy stąpali po ziemi, ale może się mylę i między innymi dlatego tutaj zaglądam.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2021-11-19, 08:09   

Majak napisał/a:
W tym miejscu mi się twa opowieść nie skleja. Jezusa złapano, sądzono i torturowano, a na koniec powieszono na krzyżu i by szybciej umarł dźgnięto włócznią.

Fałszywie osądzono, ponieważ zagrażał tamtej klasie panującej i im przywilejom.
Sądzono go w nocy- co było zabronione, podstawiono umówionych fałszywych świadków...
Wychłostano Go w nadziei, że otumaniony przez ówczesny kler lud, zadowoli się "przedstawieniem" i zniechęci się do najokrutniejszej kary. Jednak nienawiść faryzeuszy była większą.
A też i takiej śmieci wymagała doskonała Sprawiedliwość.
- Ale tego teraz nie ogarniesz. Szkoda.

Włócznia przebito jego już martwe ciało. Nie było nawet potrzeby łamać Mu goleni jak Jego „towarzyszom” obok.
Cytat:
Jakby naprawdę sam chciał się zabić to by to zrobił sam, albo poprosił apostołów by mu pomogli, co też świadczyłoby, że nie do końca miał siłę zrobić to samemu.

Nie tyle tego chciał, co było to Jego misją!
Mt 20:28 UBG "Tak jak Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, ale aby służyć i oddać swoje życie na okup za wielu."
Cytat:
Nic w biblii nie ma napisane, że to Jezus sam się ukrzyżował.

Rzeczywiście- nic takiego nie napisano, aby sam przybił się do drzewa.
Cytat:
To że podobno przewidział swą śmierć nie znaczy, że się z tym godził. Przeczą też temu podobno jego ostatnie słowa, które zapewne znasz.

Trzeba jeszcze wiedzieć, czego obawiał się przed śmiercią(?).

A chciał być jedynie pewnym, że wykonał całą misję, że Jego śmierć nie wynikała z przestępstwa Zakonu.
Wiem, że wchodzę w sfery, które są Tobie zupełnie obce- więc już kończę.
Ale nie wiedzieć to nie wstyd. Ja nie znam się na fizyce kwantowej i żyję nadal.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2021-11-19, 10:45   

Majak napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Żonę mogłeś sobie wybrać, ale jaki miałeś wpływ

Drugiej połówki szukałem […]. Mamy różne wartości. Moja pani jest gorliwą katoliczką i chodzi kilka razy w tygodniu do kościoła, a ja nie i jest ok.

Katolik, który jest świadomy stanowiska KRK w kwestii reinkarnacji, czy OOBE, uważa zwoleników takich praktyk za mających kontakt z demonami. Takie zwiazki są źle kojarzone, gdyż powstają w wyniku niedozwolonych praktyk, jak przed potopem. Synowie władców ówczesnego świata, uważali się za bezkarnych, nadużywając władzy swoich ojców (Bogów ówczesnego świata). Wypróbowywali wiele kobiet seksualnie i je porzucali. Wykorzystane kobiety były źle traktowane i inne złe konsekwencje z tego wynikały. To doprowadziło do wielkiej złości człowieka na ziemi, dlatego ówczesny świat, został skazany na zagładę. Obecny świat jest w podobnym stanie demoralizacji.

Majak napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Miłosierdzie Boże

Jak miałaby być jakaś sprawiedliwość to niestety śmierć Jezusa w niczym nam tu nie pomoże.

Jeżeli z Bożym prawem sprawiedliwości: Życie należy oddać za życie, to za śmierć doskonałego Pana Jezusa musiałby zginąć cały rodzaj ludzki. Jednak Pan Jezus wstawił się za swoimi nieprzyjaciółmi, co uznał jego Ojciec. Jest to dowód miłosierdzia Bożego.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2021-11-19, 10:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2021-11-19, 15:14   

Henryk napisał/a:
A też i takiej śmieci wymagała doskonała Sprawiedliwość.
Jaka to doskonałość. Kowal zawinił, a Cygana powiesili. Nie ma Henryku usprawiedliwienia dla zbrodni na niewinnym. Czym innym jest oddanie życia w walce za wolność, a czym innym zwyczajny mord w majestacie "prawa". Wprawdzie tak robili Niemcy podczas wojny i tuż po jej zakończeniu komuniści, ale czy to było sprawiedliwe?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2021-11-19, 16:11   

Majak napisał/a:
Jaka to doskonałość. Kowal zawinił, a Cygana powiesili. Nie ma Henryku usprawiedliwienia dla zbrodni na niewinnym.

Cóż... Aby układ był stabilny przez całą wieczność, to musi być w doskonałej równowadze i harmonii.
Łk 3:5 UBG "Każda dolina będzie wypełniona, a każda góra i pagórek będą obniżone; to, co krzywe, wyprostuje się, a wyboiste drogi będą gładkie."
Skoro kowal nie miał możliwości pokutować (ponieważ stracił doskonałość), to musiał wyrównać doskonały cygan.
Ząb za ząb, życie za życie.
Pięć złotych za pięć złotych.
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2021-11-19, 16:22   

Henryk napisał/a:
Ząb za ząb, życie za życie.
W jakimś tam prawie byłoby to sprawiedliwe. Zabiłeś płacisz głową jak cie złapią i z tym nie dyskutuje, tak być powinno, ale powiedz mi jaka to sprawiedliwość, że "powiesili" niewinnego Cygana chodź ich nie lubię, to jednak stanąłbym w jego obronie i jak bym dał rade to i Jehowa by go nie zabił. Naprawdę przerażasz mnie Henryku.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2021-11-19, 18:35   

Majak napisał/a:
Zabiłeś płacisz głową jak cie złapią i z tym nie dyskutuje, tak być powinno, ale powiedz mi jaka to sprawiedliwość, że "powiesili" niewinnego Cygana chodź ich nie lubię, to jednak stanąłbym w jego obronie i jak bym dał rade to i Jehowa by go nie zabił. Naprawdę przerażasz mnie Henryku.

Twoje przerażenie wynika z niewiedzy.
Tym "cyganem" był sam bezpośredni stwórca tegoż Adama.
On sam wyzbył się wszystkiego- całą chwałę, moc i przywileje, aby stać się człowiekiem.
Flp 2:7 BR "lecz [przeciwnie] wyzbył się wszystkiego, co Boskie, pojawił się w postaci sługi. Stał się podobnym do ludzi i - zgodnie z tym, czym był na zewnątrz - został uznany za człowieka."
Lub inne tłunaczenie:
Flp 2:7 WSP "ale wyparł się samego siebie, podjął niewolniczą służbę i żył jak zwykły człowiek."
Przecież to dla Niego było wszystko stworzone. Na tyle cenne było dla Niego to stworzenie, że nie zawahał się złożyć za niego Ojcu OKUP.
Sprawiedliwym wyrokiem Przedwiecznego Adam utracił życie.

Kol 1:15-16 WSP "On, Syn, jest obrazem niewidzialnego Boga i pierworodnym wśród wszystkiego, co stworzone, (16) bo przez niego Bóg stworzył wszystko, co istnieje w niebie i na ziemi, zarówno, to, co widzialne, jak i to, co niewidzialne - królestwa, państwa, władze, mocarstwa. To wszystko zostało stworzone przez niego i dla niego."
Przerażało by mnie, gdybyś Ty nie był gotów oddać życia za swego ukochanego syna!
Nie zapominaj, że Syn (późniejszy Jezus) także był stworzeniem Bożym.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2021-11-19, 18:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2021-11-19, 21:06   

Henryk napisał/a:
Na tyle cenne było dla Niego to stworzenie, że nie zawahał się złożyć za niego Ojcu OKUP.

A stworzył coś wyjątkowego, co wprowadziło w zachwyt inne istoty duchowe.
Z prochu planety, utworzył coś wyjątkowego- króla tejże.
Istota ta byłą obdarzona życiem. Nie takim jak cała flora i fauna, ale posiadająca cząstkę swego Stwórcy- dech żywota.
Obdarzona była rozumem, wolną wolą i wieloma uczuciami- wstydem, sumieniem...
Umiała cieszyć się i smucić, marzyć i tworzyć…
Posiadała wszystko, aby żyć bez końca!
Taki to był Adam- człowiek z Ziemi.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2021-11-19, 22:56   

Majak napisał/a:
Henryk napisał/a:
A też i takiej śmieci wymagała doskonała Sprawiedliwość.

Jaka to doskonałość. Kowal zawinił, a Cygana powiesili. […] Czym innym jest oddanie życia w walce za wolność, a czym innym zwyczajny mord w majestacie "prawa".

"Kowal", czyli człowiek cielesny, stworzony na obraz Boży (Rdz. 1:27 – król ziemi) zawinił, a "cygan", czyli człowiek wiary (duchowy - kapłan ziemi), czyniony na podobieństwo Boże (Rdz. 5:1,2), podjął się z własnej woli, aby naprawić zaistniałe zło upadku przez grzech, Rz. 5:12-20. Za czasu działalności Pana Jezusa na ziemi, "kowala", reprezentowali Żydzi (zakon figury, Rz. 2:20) i inne narody (zakon natury, Rz. 2:14-16), gdyż wszyscy są w stanie upadku. Jednak Żydzi, którzy podjęli się pełnić misję, dla innych narodów (goiów), szczególnie ci w większości zatwardziali, czuli swoją wyższość nad nimi. Nazywali ich gojami, ale z czasem bardziej w znaczeniu lekceważącym.
Dla uświadomienia Żydom i narodom potrzeby przywrócenia doskonałej sprawiedliwości, stało się wymagane, wykazanie im, że Żydzi nie są lepsi niż inne narody. Prawdą jest, że Pan Jezus z własnej woli zgodził się oddać życie, aby przywrócić tą wieczną sprawiedliwość, ale Żydzi i poganie, wydając wspólnie wyrok na nim, okazali się takimi samymi. Nie wszyscy jednak, chcieli go zabić z nienawiści, ale dla zbawienia, J. 11:47-53. Sąd nad Panem Jezusem, pojednał Piłata i Heroda (Łuk. 23:12) oraz Żydów i inne narody (Dz. 4:24-28), ale w roli zabójców. W ten sposób została przywrócona wieczna sprawiedliwość, Dan. 9:24; Dz. 10:34,35.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2021-11-19, 22:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2021-11-22, 07:59   

Henryk napisał/a:
On sam wyzbył się wszystkiego- całą chwałę, moc i przywileje, aby stać się człowiekiem.
Prościej by było jak napisałbyś, że zwyczajnie inkarnował, ale ty boisz się używać tego słowa, więc wymyślasz jakieś karkołomne zawiłości.
Henryk napisał/a:
Przerażało by mnie, gdybyś Ty nie był gotów oddać życia za swego ukochanego syna!
Czym innym jest gdy ojciec ryzykuje życiem by uratować własne dziecko, a czym innym gdy ojciec godzi się zabić swego syna dla lepszego swego samopoczucia.
Pokoja napisał/a:
Nie wszyscy jednak, chcieli go zabić z nienawiści, ale dla zbawienia
Czy nie jest napisane "Nie zabijaj"? To święte prawo zostało złamane, więc z czego się tu cieszyć.Nie ma takiej korzyści dla której jak bym kogoś musiał pozbawić życia. Każdy mord jest okropieństwem.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2021-11-22, 11:27   

Majak napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Nie wszyscy jednak, chcieli go zabić z nienawiści, ale dla zbawienia
Czy nie jest napisane "Nie zabijaj"? To święte prawo zostało złamane, więc z czego się tu cieszyć.Nie ma takiej korzyści dla której jak bym kogoś musiał pozbawić życia. Każdy mord jest okropieństwem.

Dlatego jest. napisane, że wszystko spadnie na złe pokolenie, na Babilon Wielki, Mat. 23:29_36; Ap 18:24
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2021-11-22, 11:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2021-11-22, 15:09   

Majak napisał/a:
Prościej by było jak napisałbyś, że zwyczajnie inkarnował, ale ty boisz się używać tego słowa, więc wymyślasz jakieś karkołomne zawiłości.

Taki strachliwy to ja nie jestem, jednak boję się pisać kłamstwa.
I Sam Stwórca, nawet Syn nie znali się na Twojej fizyce kwantowej, więc nic nie wspominali o reinkarnacji dusz.
Inkarnacje, tak jak i „dusze nieśmiertelne” to oszustwo Tego, co w Edenie twierdził: „nigdy nie umrzecie”.
Cytat:
Czym innym jest gdy ojciec ryzykuje życiem by uratować własne dziecko, a czym innym gdy ojciec godzi się zabić swego syna dla lepszego swego samopoczucia.

Cały czas mierzysz Stwórcę swoją, ludzką miarą i do siebie Jego porównujesz. :-(
Gruntem stolicy Bożej jest sprawiedliwość, chociaż… miłosierdzie Boże wyprzedza ją.
Ps 89:14 CYL "Sprawiedliwość i prawo podstawą tronu Twego, miłość i prawda poprzedzają oblicze Twoje."
Cytat:
Czy nie jest napisane "Nie zabijaj"? To święte prawo zostało złamane, więc z czego się tu cieszyć.Nie ma takiej korzyści dla której jak bym kogoś musiał pozbawić życia. Każdy mord jest okropieństwem.

Tak. Napisano tak po czterech tysiącleciach istnienia ludzkości.
Bezprawnie Okup nazywasz morderstwem.
A korzyścią, jaką daje Okup jest obietnica wzbudzenia ze snu śmierci wszystkich ludzi.
Nie jest nią inkarnacja „duszy” która przebywała w kilkunastu rożnych ciałach, zapewne niekoniecznie ludzkich(!), do tego nic nie pamiętając z poprzednich doświadczeń.
To dopiero okropieństwo w takie "coś" wierzyć!
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2021-11-23, 18:01   

Tak przy okazji błahym staje się problem, jaki mieli uczeni w piśmie:
Łk 20:33 BR "Czyją tedy będzie ona żoną w chwili zmartwychwstania? Siedmiu bowiem miało ją za żonę."
Ciekawe do którego ciała należeć będzie reinkarnowana dusza podczas zmartwychwstania ciał?
Do pierwszego, ostatniego, czy jeszcze jakoś inaczej?
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2021-11-24, 05:26   

Henryk napisał/a:
I Sam Stwórca, nawet Syn nie znali się na Twojej fizyce kwantowej
Stwórca musi znać fizykę kwantową ponieważ to On wszystko zaplanował, więc doskonale wie jak to wszystko działa.
Henryk napisał/a:
Gruntem stolicy Bożej jest sprawiedliwość, chociaż… miłosierdzie Boże wyprzedza ją.
To tylko słowa, a gdzie czyny twojego Boga? W biblii Henryku nie ma ani jednego dobrego uczynku opisywanego tam Boga.Źle postrzegacie ofiary z ludzi jak składano je innym Bogom, ale jak ofiarę z człowieka składa się Jehowie to jest radość. Czy to nie pachnie ci hipokryzją?
Henryk napisał/a:
Tak. Napisano tak po czterech tysiącleciach istnienia ludzkości.
Każdy średnio rozgarnięty człowiek wie, że świat istnieje miliony lat
Henryk napisał/a:
Bezprawnie Okup nazywasz morderstwem.
Zabito w okrutny sposób dobrego człowieka, więc jak inaczej można to nazwać?
Henryk napisał/a:
Ciekawe do którego ciała należeć będzie reinkarnowana dusza podczas zmartwychwstania ciał?
Nie będzie zmartwychwstania ciał bo i po co. To tak nie działa. Wprawdzie teoretycznie jest to możliwe, ale nie ma sensu. Jakbyś przeczytał, lub obejrzał chociaż jedną z pozycji jakie ci zapodałem to byś to też wiedział. Ja rozumiem, że nie każdy jest gotów poznać prawdę i to szanuję. Twój wybór w co wierzysz i jak żyjesz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14