FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się?
Autor Wiadomość
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2021-11-17, 21:34   

Henryk Suchecki napisał/a:
Zamieszczam link, który dedykuje Administratorowi - Nike tego forum, dziękując za jej pracę prowadzenia tego Forum https://www.youtube.com/watch?v=i7OUU6laIO0
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2021-11-17, 21:52   

Pokoja napisał/a:

A jakie pamiętasz swoje doświadczenia w czasie tej reinkarnacji i ewentualnie ile wcieleń pamiętasz?
Od wielu lat zajmuję się hipnozą i OOBE. Wprawdzie reinkarnacja działa w taki sposób, że kasuje nam się pamięć o tym co było wcześniej. To jakbyś ciągle chodził do pierwszej klasy ciągle od nowa bez końca. Ja uważam, że reinkarnacja jest jakimś wielkim zwiedzeniem takim błędnym kołem z którego trudno się uwolnić i nie wiemy jak i kto nas w to wkręcił. Ja nie nie wykonywałem jeszcze seansów regresyjnych, ale się do tego przymierzam i jak skończę nagrywać taki proces hipnotyczny to przetestuję to na sobie i może coś się dowiem. Natomiast jeżeli chodzi o Eksterioryzację tak zwane OOBE to w takim stanie nie widzę przeszłych wcieleń, więc na razie opieram się na tym co pisał Monroe i Newton. To że człowiek w transie hipnotycznym nie może kłamać, czy konfabulować już wiem na 100%. Nie mam więc podstaw nie wierzyć w to co ci panowie napisali, a to całkowicie rozwala w pył wszystkie religie jakie tylko są na ziemi.
Pokoja napisał/a:
Czy reinkarnacja nie jest dla wszystkich? O co więc w tym chodzi?
Wszyscy inkarnowali wiele setek, a niektórzy z nas tysięcy razy i nie ma znaczenia to jakiego jesteś wyznania i w co wierzysz.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2021-11-18, 10:04   

Majak napisał/a:
Od wielu lat zajmuję się hipnozą i OOBE.

I tak sobie twoja dusza wędruje poza ciałem? Unoszona jest jako ten listek na wietrze- gdzie wiatr powieje, tam spadnie.
Cytat:
Wprawdzie reinkarnacja działa w taki sposób, że kasuje nam się pamięć o tym co było wcześniej.

Słowo Boże twierdzi coś wręcz przeciwnego: gdy zostaniemy wzbudzeni, to wraz z pamięcią naszych poprzednich czynów.
Cytat:
Wszyscy inkarnowali wiele setek, a niektórzy z nas tysięcy razy i nie ma znaczenia to jakiego jesteś wyznania i w co wierzysz.
Piszesz, jakby to była rzeczywiście prawda.
Myślę, że masz na to jakiś dowód?
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2021-11-18, 11:47   

Henryk napisał/a:
Piszesz, jakby to była rzeczywiście prawda.
Myślę, że masz na to jakiś dowód?


Ma nick Majak, więc majaczy :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2021-11-18, 11:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2021-11-18, 11:51   

Krystian napisał/a:


Ma nick Majak, więc majaczy :-D

Też zwróciłem uwagę na dość wymowny nick...
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2021-11-18, 16:04   

Henryk Suchecki napisał/a:
Henryk Suchecki napisał/a:
Zamieszczam link, który dedykuje Administratorowi - Nike tego forum, dziękując za jej pracę prowadzenia tego Forum https://www.youtube.com/watch?v=i7OUU6laIO0

Henryk dziękuję za miłe słowa. :-D
Film jest interesujący, jednak Pismo Święte mówi,ze Ziemia na wieki stoi, a wiec i słońce musi być wieczne.
Z nauką i uczonymi jest ten problem,ze zmienia się w dość szybkim tempie.
Kiedyś napisałam wierszyk o złej myśli, troszkę jest podobny do tego filmiku:------

Zła myśl!!

Zła myśl zasiana, kiełkuje szybko,
rozwija się i pięknieje,
jest ubierana,
przez swego pana,
w najpiękniejsze nadzieje.

Nadzieja jednak,
szybko przemija,
a myśl ulotną się staje,
umysł jest w trwodze,
serce w rozpaczy,
A siewca ?----z niczym zostaje. :-D
KK.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2021-11-18, 20:52   

Nike, wiersz bardzo ładnie maluje smutny obraz. Proszę, jeśli przyjdzie natchnienie o wiersz, dobra myśl.
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2021-11-18, 21:27   

Cytat:
Myślę, że masz na to jakiś dowód?
Musielibyśmy tu dość głęboko wejść w fizykę kwantową, ale nie sądzę, byś coś z tego zrozumiał. Wspomnę tylko, że świat materialny zbudowany jest z "cegiełek", które mają strukturę falową. Nie wiem czy ogarniasz jakie to ma dla nas znaczenie.
Krystian napisał/a:
Ma nick Majak, więc majaczy
Tak cię w kościółku nauczyli odnosić się do starszych?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2021-11-19, 07:47   

Majak napisał/a:
Musielibyśmy tu dość głęboko wejść w fizykę kwantową, ale nie sądzę, byś coś z tego zrozumiał. Wspomnę tylko, że świat materialny zbudowany jest z "cegiełek", które mają strukturę falową. Nie wiem czy ogarniasz jakie to ma dla nas znaczenie.

Ani nie jestem fizykiem kwantowym, ani molekularnym. Tak więc nie mogę Tobie dorównać wiedzą, a tym bardziej praktyką.
Nie mniej, aby nieśmiertelne dusze mogły reinkarnować w inny byt fizyczny, musiały by… istnieć.
Musiało by istnieć „COŚ”, co po naszej śmierci żyje, istnieje i jest świadome.
Choć piszesz, że taka „reinkarnacyjna dusza” po śmierci nosiciela traci całą swoją dotychczasową pamięć.
A może jest inaczej? Może jedynie nie chce nowemu nosicielowi przekazać tamtych doświadczeń?
- Taka chytruska... ;-)
Ale jak ją podczas hipnozy zmusić do mówienia, to coś tam nam zdradzi z przeszłości.
Jednak istnienia takiej duszy nie udowodni nawet fizyka kwantowa „głęboko wejdziona”.
Ogarniasz problem?
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2021-11-19, 09:03   

Majak czujesz w tym https://www.youtube.com/watch?v=k51i98n8t8s emocje, właśnie jest to duszewna część człowieka, to nie jest jakiś oddzielny byt w człowieku, mając na uwadze platońską filozofię .Właśnie ona (ta platońska filozofia) determinuje twoje myślenie, nieprawdaż?
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2021-11-19, 10:54   

Majak napisał/a:
Pokoja napisał/a:
A jakie pamiętasz swoje doświadczenia w czasie tej reinkarnacji i ewentualnie ile wcieleń pamiętasz?

Od wielu lat zajmuję się hipnozą i OOBE. Wprawdzie reinkarnacja działa w taki sposób, że kasuje nam się pamięć o tym co było wcześniej. To jakbyś ciągle chodził do pierwszej klasy ciągle od nowa bez końca. Ja uważam, że reinkarnacja jest jakimś wielkim zwiedzeniem takim błędnym kołem z którego trudno się uwolnić i nie wiemy jak i kto nas w to wkręcił.

Dzięki odpowiedniemu ustawieniu luster człowiek może widzieć własne ciało, także z tyłu. Podobnie jest z peryskopami i masztami fotonicznymi. Inny rodzaj "protez świadomości" to archiwum, filmy, Internet, itp. Dzięki tym "protezom świadomości " człowiek przywraca sobie to, co utracił z stanu doskonałego. W tym przypadku świadomość nie jest wyjściem z własnego ciała, lecz jest sferą, która go otacza, sferą możliwości współpracy człowieka z innymi bytami. Nauka stopniowo poznaje tą dziedzinę możliwości i doznań świadomości człowieka. Człowiek dzięki poznaniu, ukrytych, czy uszkodzonych danych mu zdolności, stopniowo odzyska i opanuje naturalne możliwości swej świadomości. Dzięki temu nie będzie potrzebował "protez swej świadomości".
Obecne twierdzenia tych, którzy są zwolennikami Eksterioryzacji (OOBE), reinkarnacji, okultyzmu, magii, mistyki, itp., są swego rodzaju złudzeniami w tym znaczeniu, że nadaje się im wyolbrzymione znaczenie. Przebywają, jakby w "gabinecie złudzeń/zwiedzeń wzrokowych", w który zostali wwiedzeni ("wkręceni") w wyniku upadku człowieka, który został poddany znikomości w niewoli skażenia, Rz. 8:19-21. Nie oznacza to jednak, że te odbiory świadomości są poza ciałem. Bez ciała nie ma tego rodzaju świadomości.
Pewien człowiek przed kilkudziesięciu laty, który był przeziębiony, w wyniku zapaści lekowej, widział własne ciało, leżące tam, gdzie przebywał śpiąc, a wokoło niego dwie białe postaci i jedna szara. Lekarz błędnie, albo świadomie, zdiagnozował u niego chorobę wieńcową serca i przypisał leki na rozrzedzenie krwi. To spowodowało taki stan świadomości, a ponadto odczucie smaku krwi w ustach, pieczenie w klatce piersiowej i krótkotrwały brak świadomości, że w domu razem z nim są jeszcze inni członkowie jego rodziny.
Dążenie do eksperymentów na własną rękę jest niebezpieczne, ale człowiek w stanie upadku nie zaniecha ich.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2021-11-19, 10:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2021-11-19, 14:33   

Henryk napisał/a:
Musiało by istnieć „COŚ”, co po naszej śmierci żyje, istnieje i jest świadome.
Ludzie w stanie tak zwanej śmierci klinicznej żyją nadal poza ciałem i widzą co z tym jego ciałem się w tym czasie dzieje. Zresztą doskonale to znam z opowieści mojego brata jak na chwilę umarł. Widział nas jak czekaliśmy na wiadomość co z nim jest na korytarzu, a jak był świadomy (przed zabiegiem) Nas tam nie było i nie wiedział wcześniej, że będziemy, wiec naprawdę ciało jego świadomość opuściła. Opowiadał również, że lekarz który go operował się skaleczył i strasznie klął na pielęgniarkę, która, aż się popłakała. Wszystko sprawdziłem. Tak było. To jakby analogicznie ciało to samochód, a kierowca to świadomość, dusza, czy jak by to nazwał. Trochę tego nie rozumiesz i nie potrafisz dopuścić do siebie wiadomości, że cię okłamano.
Henryk napisał/a:
Jednak istnienia takiej duszy nie udowodni nawet fizyka kwantowa „głęboko wejdziona”.
I tu się mylisz. Już dość dawno udowodniono, że świadomość nie znajduje się w mózgu, a jest poza ciałem, ale wy wyznawcy Boga z biblii jesteście tak na to co tam napisano zafiksowani, że już nie potraficie myśleć, ani oddzielić zła od dobra.
Henryk napisał/a:
Ale jak ją podczas hipnozy zmusić do mówienia
Możesz o tym poczytać w książkach Monroe, czy Niutona. Jest nawet dość sporo filmów na YT, więc bez kosztów możesz ich książek posłuchać. Na przykład Brzmienie życia M. Newton https://www.youtube.com/watch?v=fpUZj1GGENY Później podeślę ci więcej linków, ale musisz się przełamać i posłuchać co ludzie mówią.
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2021-11-19, 15:24   

Henryk Suchecki napisał/a:
Właśnie ona (ta platońska filozofia) determinuje twoje myślenie, nieprawdaż?
Niestety, ale Platon się mylił i to bardzo, ale filozofia i owszem, jednak taka, która jest w połączeniu z fizyką kwantową, mówiącą o istocie rzeczy, gdzie w zasadzie i wielkim skrócie wszystko jest informacją, gdzie materia też jest informacją. Niestety to bardzo rozległy i trudny problem do zrozumienia dla ludzi, którzy nic nie przyjmują.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2021-11-19, 20:57   

Majak napisał/a:
Ludzie w stanie tak zwanej śmierci klinicznej żyją nadal poza ciałem i widzą co z tym jego ciałem się w tym czasie dzieje.


Śmierć to jakby głębszy stan snu. W tym czasie umysł jest uwolniony od standardowego czuwania nad działaniem człowieka na jawie. Człowiek posiada jednak coś w rodzaju stróża, tak jak firma, posiada stróża nad mieniem, gdy ona nie działa. Jej stróżem może być także monitoring, należący do niej. Ten, czy inny rodzaj stróża, zapewnia firmie uświadomienie (zapis) tego, co się dzieje w czasie poza jej standardową działalnością. Podobnie jest i z świadomością człowieka w czasie snu, zapaści lekowej, czy śmierci klinicznej, chociaż są to różne stany.
Jeszcze inne porównanie:
Człowiek obciążony czuwaniem nad trudami swojej codziennej, czy formowej działalności, angażuje swoją świadomość, dla osiągnięcia zamierzonych celów. W czasie jej pełnienia nie jest go stać na jakąś głębszą refleksję, przemyślenia, czy fantazję. Gdy jednak jest na urlopie, lub przebywa w kurorcie i jest uwolniony od pieczy nad tą działalnością to stać go na dużo więcej. Nie zrywa jednak więzi świadomości z wcześniejszym swoim bytowaniem. W wcześniejszym poście, podałem różne techniczne przykłady "protez świadomości" człowieka.
W podobny sposób można wytłumaczyć przypadek Twojego brata. Tajemnice ludzkiej duszy są zdumiewające.

Majak napisał/a:
To jakby analogicznie ciało to samochód, a kierowca to świadomość, dusza, czy jak by to nazwał.

Duszę, stanowi człowiek, składający się z ciała + dech z duchem, Rdz. 2:7; Kazn. 12:7.
Jeżeli samochód na chodzie jest jakby duszą to ciałem jego jest karoseria z całym wyposażeniem. Dech to impuls napędu z rozrusznika, a wraz z nim samochód otrzymuje, jaby ducha zasilania z własnego zbiornika energii. Dopiero teraz, staje się jakby duszą, czyli po uruchomieniu.
Kierowca w samochodzie to, jakby pan nad sługą.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2021-11-19, 21:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2021-11-20, 11:26   

Majak napisał/a:
Tak cię w kościółku nauczyli odnosić się do starszych?


Po pierwsze nie należę do żadnego kościoła.
Po drugie mam już swoje lata, więc taki młodszy zbytnio od Ciebie nie jestem.
Po trzecie, Ty zakładasz jakiś chyba kościół, wierzących w reinkarnację. :roll:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2021-11-20, 11:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13