FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to, przenika Słowo Boże do stawów i szpiku?
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2021-12-05, 09:55   Czy to, przenika Słowo Boże do stawów i szpiku?

Czy to (?!), przenika Słowo Boże do stawów i szpiku?
(J. 6:63; 1Kor. 15:46; Rz. 8:4-8; 1Kor. 2:9-15)

Czy jest ktoś na forum, kto odczuł w jaki sposób, Słowo Boże przeniknęło do jego stawów i szpiku?

Hebrajczyków 4:12,13
Cytat:
12) Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.
(13) Nie ma stworzenia, które by było przed Nim niewidzialne, przeciwnie, wszystko odkryte i odsłonięte jest przed oczami Tego, któremu musimy zdać rachunek. (BT)

(12) Bo słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą, i jest ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, i przenika aż do rozdzielenia duszy i ducha, a także stawów i ich szpiku, i jest zdolne rozeznać myśli i zamiary serca.
(13) I nie ma stworzenia, które by było niewidoczne dla Jego wzroku, ale wszystko jest obnażone i zupełnie odsłonięte dla oczu Tego, któremu mamy zdać rachunek. (BwpNŚw).

2) Słowo Boże jest bowiem żywe i skuteczne, ostrzejsze nad wszelki miecz o dwu ostrzach. Dlatego przenika aż tam, gdzie duch styka się z duszą, a szpik ze stawem kości, i osądza najskrytsze pragnienia i zamysły ludzkiego serca.
13) Żadne stworzenie nie może ukryć się przed Jego wejrzeniem; wszystko jest jawne i odkryte wobec Tego, przed którym musimy zdać sprawę. (BWP)

(12) Gdyż Słowo Boga jest żyjące, skuteczne i ostrzejsze od każdego obosiecznego sztyletu, a przenika aż do podziału duszy i ducha, lecz także stawów i szpików; zdolne do rozróżniania myśli oraz zamiarów serca. (13) Także przed Nim od którego dla nas to Słowo nie ma żadnego ukrytego stworzenia, ale wszystkie są gołe i odkryte przed Jego oczami. (NBG)


ZAPRASZAM DO DYSKUSJI
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2021-12-05, 09:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2021-12-06, 20:50   Re: Czy to, przenika Słowo Boże do stawów i szpiku?

Pokoja napisał/a:
Czy to (?!), przenika Słowo Boże do stawów i szpiku?
(J. 6:63; 1Kor. 15:46; Rz. 8:4-8; 1Kor. 2:9-15)

Czy jest ktoś na forum, kto odczuł w jaki sposób, Słowo Boże przeniknęło do jego stawów i szpiku?

Hebrajczyków 4:12,13
Cytat:
12) Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.
(13) Nie ma stworzenia, które by było przed Nim niewidzialne, przeciwnie, wszystko odkryte i odsłonięte jest przed oczami Tego, któremu musimy zdać rachunek. (BT)

(12) Bo słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą, i jest ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, i przenika aż do rozdzielenia duszy i ducha, a także stawów i ich szpiku, i jest zdolne rozeznać myśli i zamiary serca.
(13) I nie ma stworzenia, które by było niewidoczne dla Jego wzroku, ale wszystko jest obnażone i zupełnie odsłonięte dla oczu Tego, któremu mamy zdać rachunek. (BwpNŚw).

2) Słowo Boże jest bowiem żywe i skuteczne, ostrzejsze nad wszelki miecz o dwu ostrzach. Dlatego przenika aż tam, gdzie duch styka się z duszą, a szpik ze stawem kości, i osądza najskrytsze pragnienia i zamysły ludzkiego serca.
13) Żadne stworzenie nie może ukryć się przed Jego wejrzeniem; wszystko jest jawne i odkryte wobec Tego, przed którym musimy zdać sprawę. (BWP)

(12) Gdyż Słowo Boga jest żyjące, skuteczne i ostrzejsze od każdego obosiecznego sztyletu, a przenika aż do podziału duszy i ducha, lecz także stawów i szpików; zdolne do rozróżniania myśli oraz zamiarów serca. (13) Także przed Nim od którego dla nas to Słowo nie ma żadnego ukrytego stworzenia, ale wszystkie są gołe i odkryte przed Jego oczami. (NBG)


Czy już jest jasne, że Słowo Boże nie przenika do stawów i szpiku?
Czy to znaczy, że ten któremu tam przeniknęło nie ma odwagi, aby wydać świadectwo na chwałę Pana Jezusa?
Czy dobrze został przetłumaczony tekst z Hebr. 4:12?

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2021-12-10, 10:17   Re: Czy to, przenika Słowo Boże do stawów i szpiku?

Pokoja napisał/a:
Czy to (?!), przenika Słowo Boże do stawów i szpiku?
(J. 6:63; 1Kor. 15:46; Rz. 8:4-8; 1Kor. 2:9-15)

Czy jest ktoś na forum, kto odczuł w jaki sposób, Słowo Boże przeniknęło do jego stawów i szpiku?

Hebrajczyków 4:12,13
Cytat:
12) Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.
(13) Nie ma stworzenia, które by było przed Nim niewidzialne, przeciwnie, wszystko odkryte i odsłonięte jest przed oczami Tego, któremu musimy zdać rachunek. (BT)

(12) Bo słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą, i jest ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, i przenika aż do rozdzielenia duszy i ducha, a także stawów i ich szpiku, i jest zdolne rozeznać myśli i zamiary serca.
(13) I nie ma stworzenia, które by było niewidoczne dla Jego wzroku, ale wszystko jest obnażone i zupełnie odsłonięte dla oczu Tego, któremu mamy zdać rachunek. (BwpNŚw).

2) Słowo Boże jest bowiem żywe i skuteczne, ostrzejsze nad wszelki miecz o dwu ostrzach. Dlatego przenika aż tam, gdzie duch styka się z duszą, a szpik ze stawem kości, i osądza najskrytsze pragnienia i zamysły ludzkiego serca.
13) Żadne stworzenie nie może ukryć się przed Jego wejrzeniem; wszystko jest jawne i odkryte wobec Tego, przed którym musimy zdać sprawę. (BWP)

(12) Gdyż Słowo Boga jest żyjące, skuteczne i ostrzejsze od każdego obosiecznego sztyletu, a przenika aż do podziału duszy i ducha, lecz także stawów i szpików; zdolne do rozróżniania myśli oraz zamiarów serca. (13) Także przed Nim od którego dla nas to Słowo nie ma żadnego ukrytego stworzenia, ale wszystkie są gołe i odkryte przed Jego oczami. (NBG)


Czy już jest jasne, że Słowo Boże nie przenika do stawów i szpiku?
Czy to znaczy, że ten któremu tam przeniknęło nie ma odwagi, aby wydać świadectwo na chwałę Pana Jezusa?
Czy dobrze został przetłumaczony tekst z Hebr. 4:12?[/quote]

Jedno proste pytanie i trzy pobudzające, ale brak dowodów, że zadaniem Słowa Bożego jest przenikanie do stawów i szpiku.

Na podstawie Konkordancji Stronga tekst z Hbr. 4:12,13, wskazuje na inną myśl:

BIBLIA GDAŃSKA
Cytat:
Hbr. 4:12. Boć (1063) żywe jest (2198) słowo (3056) Boże (2316) i skuteczne (1756), i przeraźliwsze (5114) nad (5228) wszelki (3956) miecz (3162) po obu stronach ostry (1366), i przenikające (1338) aż do (891) rozdzielenia (3311) i duszy (5590), i ducha (4151), i stawów (719), i szpików 3452 i rozeznawające (2924) myśli (1761) i zdania (1771) serdeczne (2588).
(13. A nie (3756) masz (2076) żadnego stworzenia (2937), które by nie było jawne (528) przed obliczem (1799) jego (846); owszem wszystkie (3956) rzeczy obnażone (1131) są i odkryte (5136) oczom (3788) tego (848), o (4314) którym (3739) mówimy (2254_3056).

Przyp. 8:1. Izali mądrość (2451) nie (3808) woła (7121), i roztropność (8394) nie wydaje (5414) głosu (6963) swego?


Przez dodanie słowa Izali i swego oraz znaku zapytania, nadano odwrotne znaczenie tekstowi, niż w nim zostało przekazane.

Na podst. K.S. do badania
Kod:
Hbr. 4:12. Ponieważ (1063) żywe (2198) Słowo (3056) Boże (2316), [ostrzejsze (5114) niż (5228) wszelki (3956) nóż ofiarniczy (3162) o dwóch ostrzach (1366) skuteczny (1756), przenikający (1338) stawy (719), szpik (3452)], zdolne do rozróżniania (2924) rozsądku (1771) myśli (1761) serca (2588), aż do (891) oddzielenia (3311) ducha (4151) duszy (5590).
13. Ono (3739) nam (2254) jest (2076) niewidzialną władzą (2937); samo (846) nie (3756) wyjdzie na spotkanie (528) twarzą w twarz (1799); wszystko (3956) zwykle (1131), zgodnie z (4314) sprawozdaniem (3056) będziecie odkrywać (5136) oczami (3788) swoimi (848).

Przyp. 8:1. Mądrość (2451) nie (3808) woła (7121), głos (6963) wydaje (5414) umiejętnością (8394).


Tekst wg. KS do czytania
Hbr. 4:12. Ponieważ żywe Słowo Boże, [ostrzejsze niż wszelki nóż ofiarniczy o dwóch ostrzach skuteczny, przenikający stawy, szpik], zdolne do rozróżniania, rozsądku myśli serca, aż do oddzielenia ducha duszy.
13. Ono nam jest niewidzialną władzą; samo nie wyjdzie na spotkanie twarzą w twarz; wszystko zwykle, zgodnie z sprawozdaniem będziecie odkrywać oczami swoimi.

Przyp. 8:1. Mądrość nie woła, głos wydaje umiejętnością.


Podobnie jest jak w przypadku mądrości Słowa Bożego, która nie woła, jak to sugerują trynitarze i preegzystencjoniści, gdyż ona objawia się umiejętnością:

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2022-03-18, 18:44   Re: Czy to, przenika Słowo Boże do stawów i szpiku?

Pokoja napisał/a:
Czy jest ktoś na forum, kto odczuł w jaki sposób, Słowo Boże przeniknęło do jego stawów i szpiku?

Cytat:
Hebrajczyków 4:12,13
12) Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.
(13) Nie ma stworzenia, które by było przed Nim niewidzialne, przeciwnie, wszystko odkryte i odsłonięte jest przed oczami Tego, któremu musimy zdać rachunek. (BT)

Tak, jest. Dla Żywego Słowo także jest Żywe. Tylko ten kto powstał z martwych , wie że Ożył, powstał ze śmierci do Życia.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-03-18, 20:16   

Myślę, że przenika

Ez 37:1-10 BT5 "Spoczęła na mnie ręka Pana, i wyprowadził mnie On w duchu na zewnątrz, i postawił mnie pośród doliny. Była ona pełna kości. (2) I polecił mi, abym przeszedł dokoła nich, i oto było ich na obszarze doliny bardzo wiele. Były one zupełnie wyschłe. (3) I rzekł do mnie: Synu człowieczy, czy kości te powrócą znowu do życia? Odpowiedziałem: Panie Boże, Ty to wiesz. (4) Wtedy rzekł On do mnie: Prorokuj nad tymi kośćmi i mów do nich: Wyschłe kości, słuchajcie słowa Pana! (5) Tak mówi Pan Bóg: Oto Ja wam daję ducha, byście ożyły. (6) Chcę was otoczyć ścięgnami i sprawić, byście obrosły ciałem, i przybrać was w skórę, i dać wam ducha, byście ożyły i poznały, że Ja jestem Pan. (7) I prorokowałem, jak mi polecono, a gdy prorokowałem, oto powstał szum i trzask, i kości jedna po drugiej zbliżały się do siebie. (8) I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha. (9) I powiedział On do mnie: Prorokuj do ducha, prorokuj, o synu człowieczy, i mów do ducha: Tak powiada Pan Bóg: Z czterech wiatrów przybądź, duchu, i tchnij na tych pobitych, aby ożyli. (10) Wtedy prorokowałem tak, jak mi nakazał, i duch wstąpił w nich, a ożyli i stanęli na nogach - wojsko bardzo, bardzo wielkie."

A wiara jest tym u człowieka, co może zaimponować nawet Najwyższemu. Doświadczenie przenikania Słowa Bożego "do stawów i szpiku" dowodzi Jego wyższości nad człowiekiem.

Mat 8:5-10 BT5 "Gdy [Jezus] wszedł do Kafarnaum, zwrócił się do Niego setnik i prosił Go, (6) mówiąc: Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi. (7) Rzekł mu Jezus: Przyjdę i uzdrowię go. (8) Lecz setnik odpowiedział: Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie. (9) Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: „Idź!” - a idzie; drugiemu: „Przyjdź!” - a przychodzi; a słudze: „Zrób to!” - a robi. (10) Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i rzekł do tych, którzy szli za Nim: Zaprawdę, powiadam wam: U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary."

Koran 5:12
12. Bóg zawarł przymierze z synami Izraela i wyłoniliśmy spośród nich
dwunastu przywódców. I powiedział Bóg: "Zaprawdę, ja jestem z wami!
Jeśli będziecie odprawiać modlitwę, jeśli będziecie dawać jałmużnę,
jeśli będziecie wierzyć w Moich posłańców i jeśli będziecie ich
wspomagać, i jeśli dacie Bogu piękną pożyczkę - to, z pewnością, Ja
odpuszczę wam wasze złe czyny i wprowadzę was do Ogrodów, gdzie w dole
płyną strumyki! A ktokolwiek spośród was będzie potem niewierny, ten
zabłądził daleko z równej drogi!"


Jeśli człowiek wydaje piękne owoce owo przenikanie Słowa będzie otrzymaniem księgi do prawej ręki. Jednak jeśli człowiek jest niewierny przenikanie Słowa będzie otrzymaniem księgi spoza swoich pleców, ponieważ nie godzi się wierzącemu odwracać do wiary plecami

Koran 84:1-15
1. Kiedy niebo się rozerwie
2. i będzie posłuszne swojemu Panu, a tak uczynić należy;
3. kiedy ziemia będzie wyrównana
4. i wyrzuci to, co jest w niej, i stanie się opustoszała,
5. będzie posłuszna swojemu Panu, a tak czynić należy;
6. wtedy, o człowieku! zwrócisz się do swego Pana całkowicie i spotkasz
Go.
7. I ten, który otrzyma swoja księgę w rękę prawą,
8. będzie obliczany rachunkiem lekkim

9. i zwróci się do swojej rodziny uradowany.
10. A ten, kto otrzyma księgę spoza swoich pleców,
11. będzie wzywał swego unicestwienia,
12. Kiedy się będzie palił w ogniu
.
13. Był on na lonie swojej rodziny uradowany
14. i sądził, że już nie powróci.
15. Wręcz przeciwnie! Zaprawdę, Pan obserwował go doskonale!
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-18, 21:22   

radek napisał/a:
Myślę, że przenika

Ez 37:1-10 BT5 "Spoczęła na mnie ręka Pana, i wyprowadził mnie On w duchu na zewnątrz, i postawił mnie pośród doliny. Była ona pełna kości. (2) I polecił mi, abym przeszedł dokoła nich, i oto było ich na obszarze doliny bardzo wiele. Były one zupełnie wyschłe. (3) I rzekł do mnie: Synu człowieczy, czy kości te powrócą znowu do życia? Odpowiedziałem: Panie Boże, Ty to wiesz. (4) Wtedy rzekł On do mnie: Prorokuj nad tymi kośćmi i mów do nich: Wyschłe kości, słuchajcie słowa Pana! (5) Tak mówi Pan Bóg: Oto Ja wam daję ducha, byście ożyły. (6) Chcę was otoczyć ścięgnami i sprawić, byście obrosły ciałem, i przybrać was w skórę, i dać wam ducha, byście ożyły i poznały, że Ja jestem Pan. (7) I prorokowałem, jak mi polecono, a gdy prorokowałem, oto powstał szum i trzask, i kości jedna po drugiej zbliżały się do siebie. (8) I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha. (9) I powiedział On do mnie: Prorokuj do ducha, prorokuj, o synu człowieczy, i mów do ducha: Tak powiada Pan Bóg: Z czterech wiatrów przybądź, duchu, i tchnij na tych pobitych, aby ożyli. (10) Wtedy prorokowałem tak, jak mi nakazał, i duch wstąpił w nich, a ożyli i stanęli na nogach - wojsko bardzo, bardzo wielkie."

A wiara jest tym u człowieka, co może zaimponować nawet Najwyższemu. Doświadczenie przenikania Słowa Bożego "do stawów i szpiku" dowodzi Jego wyższości nad człowiekiem.

Mat 8:5-10 BT5 "Gdy [Jezus] wszedł do Kafarnaum, zwrócił się do Niego setnik i prosił Go, (6) mówiąc: Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi. (7) Rzekł mu Jezus: Przyjdę i uzdrowię go. (8) Lecz setnik odpowiedział: Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie. (9) Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: „Idź!” - a idzie; drugiemu: „Przyjdź!” - a przychodzi; a słudze: „Zrób to!” - a robi. (10) Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i rzekł do tych, którzy szli za Nim: Zaprawdę, powiadam wam: U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary."

Koran 5:12
12. Bóg zawarł przymierze z synami Izraela i wyłoniliśmy spośród nich
dwunastu przywódców. I powiedział Bóg: "Zaprawdę, ja jestem z wami!
Jeśli będziecie odprawiać modlitwę, jeśli będziecie dawać jałmużnę,
jeśli będziecie wierzyć w Moich posłańców i jeśli będziecie ich
wspomagać, i jeśli dacie Bogu piękną pożyczkę - to, z pewnością, Ja
odpuszczę wam wasze złe czyny i wprowadzę was do Ogrodów, gdzie w dole
płyną strumyki! A ktokolwiek spośród was będzie potem niewierny, ten
zabłądził daleko z równej drogi!"


Jeśli człowiek wydaje piękne owoce owo przenikanie Słowa będzie otrzymaniem księgi do prawej ręki. Jednak jeśli człowiek jest niewierny przenikanie Słowa będzie otrzymaniem księgi spoza swoich pleców, ponieważ nie godzi się wierzącemu odwracać do wiary plecami

Koran 84:1-15
1. Kiedy niebo się rozerwie
2. i będzie posłuszne swojemu Panu, a tak uczynić należy;
3. kiedy ziemia będzie wyrównana
4. i wyrzuci to, co jest w niej, i stanie się opustoszała,
5. będzie posłuszna swojemu Panu, a tak czynić należy;
6. wtedy, o człowieku! zwrócisz się do swego Pana całkowicie i spotkasz
Go.
7. I ten, który otrzyma swoja księgę w rękę prawą,
8. będzie obliczany rachunkiem lekkim

9. i zwróci się do swojej rodziny uradowany.
10. A ten, kto otrzyma księgę spoza swoich pleców,
11. będzie wzywał swego unicestwienia,
12. Kiedy się będzie palił w ogniu
.
13. Był on na lonie swojej rodziny uradowany
14. i sądził, że już nie powróci.
15. Wręcz przeciwnie! Zaprawdę, Pan obserwował go doskonale!


Interesujące teksty, jednak w wątku chodzi o to, jak powinno być w Hbr. 4:12?

Czy dobrze został przetłumaczony tekst z Hebr. 4:12?
http://biblos.feen.pl/vie...p=116555#115071

Hbr. 4:12. Ponieważ żywe Słowo Boże, [ostrzejsze niż wszelki nóż ofiarniczy o dwóch ostrzach skuteczny, przenikający stawy, szpik], zdolne do rozróżniania, rozsądku myśli serca, aż do oddzielenia ducha duszy.
13. Ono nam jest niewidzialną władzą; samo nie wyjdzie na spotkanie twarzą w twarz; wszystko zwykle, zgodnie z sprawozdaniem będziecie odkrywać oczami swoimi.

Przyp. 8:1. Mądrość nie woła, głos wydaje umiejętnością.


Podobnie jest jak w przypadku mądrości Słowa Bożego, która nie woła, jak to sugerują trynitarze i preegzystencjoniści, gdyż ona objawia się umiejętnością:
http://biblos.feen.pl/vie...p=116555#115090
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13