FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to jest Kosciol?
Autor Wiadomość
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2024-01-04, 20:27   Re: Co to jest Kosciol?

Markerów napisał/a:

Dla większości niekatolików denominacja jest czymś w rodzaju fanklubu Jezusa – i nie ma wielkiej różnicy, w którym fanklubie się jest (a można przecież także nie należeć do fanklubu, lecz realizować swoje
chrześcijaństwo w domu). :roll:
.
w tym dniu Pan powie , słuchaj kolego wielokrotnie pukałem do twych drzwi, ale nie otworzyłeś mi nigdy, więc wybacz kolego nie znamy się. Moim Bogiem jest Ojciec , a nie wiem kto jest twoim, bo nie znamy się, więc proszę wybacz mi, tym razem ja nie mam czasu dla ciebie, idź swoją drogą
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2024-01-05, 08:18   Re: Co to jest Kosciol?

Henryk Suchecki napisał/a:
Markerów napisał/a:

Dla większości niekatolików denominacja jest czymś w rodzaju fanklubu Jezusa – i nie ma wielkiej różnicy, w którym fanklubie się jest (a można przecież także nie należeć do fanklubu, lecz realizować swoje
chrześcijaństwo w domu). :roll:
.
w tym dniu Pan powie , słuchaj kolego wielokrotnie pukałem do twych drzwi, ale nie otworzyłeś mi nigdy, więc wybacz kolego nie znamy się. Moim Bogiem jest Ojciec , a nie wiem kto jest twoim, bo nie znamy się, więc proszę wybacz mi, tym razem ja nie mam czasu dla ciebie, idź swoją drogą


Więc pora coś z tym zrobić kolego. Proś Boga o zrozumienie 🙏
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7107
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5516/7220
 76%
EXP: 52/373
 13%
Wysłany: 2024-01-05, 08:43   Re: Co to jest Kosciol?

Markerów napisał/a:
Dla katolika (a także np. dla osoby prawosławnej) Kościół to Mistyczne Ciało Jezusa, zadatek Królestwa – który po paruzji przekształci się we wspólnotę z Trójcą Świętą, w udział w Jej wewnętrznym życiu.

Sprostowanie:
Dla przeciętnego katolika (i prawosławnego) Kościół to budynek z wieżą zwieńczoną krzyżem, a w środku panowie poprzebierani w dziwne szaty, fatałaszki, czapeczki…
Taki fanklub kolorowych przebierańców, robiących za opłatą.

Na myśl nie przychodzi im, że Kościół- Ekklesia- to”zgromadzenie wiernych”.
Dobrą definicją Kościoła jest werset:
Mt 18:20 WSP "Bowiem tam, gdzie dwoje lub troje zbiera się w moim imieniu, jestem wśród nich."
Jezus jest ze swym Ludem nieustannie.
Mt 28:20 SNP "[...] A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż po kres tego wieku."
To są słowa Jezusa i nic nie wspominał, że pomiędzy dwoma lub trzema zgromadzonymi w Jego imieniu musi być… ksiądz.
Tak też robili nasi dziadkowie- zebrało się kilku sąsiadów i czytali werset za wersetem, powoli, ze zrozumieniem. Poprzedzali to czytanie modlitwą i prośbą o zrozumienie tekstu.
Choć z tym nie było większego problemu, ponieważ Słowo Boże było kierowane właśnie do takich jak oni- prostego, uczciwego ludu.

Cytat:
W tym świetle oczywiście odejście od Niego jest katastrofą.

Będzie katastrofą dla całego kleru. Trzeba będzie zrzucić fatałaszki i chwycić za łopatę. :lol:
Katastrofą jest pozostanie w nim, pomimo tylu ujawnionych afer, przestępstw, zbrodni...
Ap 18:4 UBG "I usłyszałem inny głos z nieba, który mówił: Wyjdźcie z niej, mój ludu, abyście nie byli uczestnikami jej grzechów i aby was nie dotknęły jej plagi."

Cytat:
Dla większości niekatolików denominacja jest czymś w rodzaju fanklubu Jezusa – i nie ma wielkiej różnicy, w którym fanklubie się jest (a można przecież także nie należeć do fanklubu, lecz realizować swoje chrześcijaństwo w domu). 

Z jednym zgodzę się- nie da się tego realizować we właściwy sposób samemu, w oderwaniu od społeczności wierzących.
Hbr 10:25 PSZ "Nie opuszczajmy naszych spotkań, jak to niektórzy mają w zwyczaju, ale dodawajmy sobie otuchy – zwłaszcza gdy widzimy zbliżający się dzień powrotu Pana."

Cytat:
Mie trzeba zatem mówić króra wizja powinna być nam bliższa – a także która wizja bliższa była choćby świętemu Pawłowi, kiedy pisał dwunasty rozdział Pierwszego Listu do Koryntian,przedstawiając Kościół jako Ciało Chrystusa.

Czyli… co według Markerowa było bliższe Pawłowi?
To, co mamy dziś? Budynki kapiące złotem, przyozdobione dziesiątkami „świętych” obrazów, rzeźb…
Czy zgromadzenie się osób, chcących czegoś dowiedzieć się o Bogu, Jego woli, o tym jakimi być, aby uzyskać od Niego pochwałę?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2024-01-05, 08:56   Re: Co to jest Kosciol?

Henryk napisał/a:
[q]
Sprostowanie:
Dla przeciętnego katolika (i prawosławnego) Kościół to budynek z wieżą zwieńczoną krzyżem, a w ?


To chyba dla Ciebie. Nie masz pojęcia nic o katolicyzmie a już nie mówiąc o nauce kościoła.
Uprawiasz trolling jak paskudny TROL.
Jaki standard przyjmiesz na taki się przygotuj że będą Ci odpowiadać ;-)
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2024-01-05, 08:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2024-01-05, 09:03   Re: Co to jest Kosciol?

Axanna napisał/a:
proponuje omowic temat, czy Kosciol to sa organizacje, budynki, czy cos jeszcze. Szanowni Katolicy twierdza z uporem ze KRzK jest "Kosciolem swietym", zas czlonkiem tego Kosciola, jak orzekla Iwonka, jest "osoba ochrzczona w Kosciele" :roll: ciekawe...



Założenie Kościoła:
Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr (…) i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą (Mt 16,18)

Jezus utożsamia się w pełni z Kościołem:
Było to w czasach, kiedy św. Paweł (wówczas zwany Szawłem) nie był jeszcze chrześcijaninem. Czytamy iż (…) Szaweł niszczył Kościół, wchodząc do domów, porywał mężczyzn i kobiety i wtrącał do więzienia (Dz 8,3).
I co stało się, gdy Szaweł wybrał się w podróż:
Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. A gdy upadł na Ziemię, usłyszał głos, który mówił: Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz? Kto jesteś, Panie? –
powiedział. A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz (Dz 9,3-5).

Cała działalność Szawła była skierowana na prześladowanie Kościoła. Ten gorliwy faryzeusz, późniejszy apostoł, nigdy w życiu nie widział Jezusa. A jednak słyszy od Chrystusa pytanie: „dlaczego mnie
prześladujesz”?

Jezus bezpośrednio i całkowicie utożsamia się z prześladowanym Kościołem.:
Kościół to Ciało Jezusa Kościół jest Ciałem Chrystusa.
Pierwszy List do Koryntian:
Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem. Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, aby stanowić] jedno Ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali
napojeni jednym Duchem.(…)
Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi członkami (1 Kor 12,12-13.27).

Również w Liście do Kolosan św. Paweł pisze, iż cierpi dla dobra Jego [tj. Chrystusa Ciała, którym jest Kościół (Kol 1,24).
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2024-01-05, 09:06   Re: Co to jest Kosciol?

Axanna napisał/a:
proponuje omowic temat, czy Kosciol to sa organizacje, budynki, czy cos jeszcze. Szanowni Katolicy twierdza z uporem ze KRzK jest "Kosciolem swietym", zas czlonkiem tego Kosciola, jak orzekla Iwonka, jest "osoba ochrzczona w Kosciele" :roll: ciekawe...


Kościół jest Małżonką Chrystusa
Nowy Testament związek z Chrystusem w Jego Ciele „którym jest Kościół” posuwa aż do porównania tej relacji ze związkiem małżeńskim:
Mężowie miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo, aby osobiście stawić przed sobą Kościół jako
chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany. (…)

Przecież nigdy nikt nie odnosił się z nienawiścią do własnego ciała, lecz [każdy] je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus - Kościół, bo jesteśmy członkami Jego Ciała. Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, a połączy się z
żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem. Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła (Ef 5,25-27,29-32).

Kościół osiągnie swoją pełnię w pełni czasów jako Oblubienica – znajdujemy tego obraz w Apokalipsie 21,2 oraz 22,17.
Dosłownie użyto w tekście greckiego słowa νυμφη, oznaczającego pannę młodą w dniu ślubu.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7107
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5516/7220
 76%
EXP: 52/373
 13%
Wysłany: 2024-01-05, 09:32   Re: Co to jest Kosciol?

Markerów napisał/a:
Kościół jest Małżonką Chrystusa

Jak na razie, to odbyły się jedynie zaślubiny. :-P
2Kor 11:2 BW "Zabiegam bowiem o was z gorliwością Bożą; albowiem zaręczyłem was z jednym mężem, aby stawić przed Chrystusem dziewicę czystą,
Ta „narzeczona” miała oczekiwać powrotu Ukochanego.
Wiele miejsc w Piśmie Świętym o tym mówi.
J 14:3 TPNT "A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę ponownie i wezmę was do siebie, żebyście gdzie ja jestem, i wy byli.
Oblubienica miała przygotować swoją „szatę weselną”, trzymać ją w czystości, wyhartować dobrymi uczynkami, a i sama miał odpowiednio przygotować się.

Nie każda „dziewica” jednak wytrwała w długim oczekiwaniu.
Znudziły się czekaniem. Pół biedy gdy zasnęły, inne jednak machnęły ręką na czekanie i weszły w związki w bogatymi i wielkimi tego świata. Zerwały zaręczyny. Doczesne "partie" wydawały się atrakcyjniejsze.
Oczywiście dla władzy i pieniędzy. Takie kobiety Biblia nazywa nierządnicami.

Napisano też, co powie takim narzeczonym Oblubieniec, gdy powróci.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2024-01-05, 09:46   Re: Co to jest Kosciol?

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Kościół jest Małżonką Chrystusa

Jak na razie, to odbyły się jedynie zaślubiny. :-P
2Kor 11:2 BW "Zabiegam bowiem o was z gorliwością Bożą; albowiem zaręczyłem was z jednym mężem, aby stawić przed Chrystusem dziewicę czystą,
Ta „narzeczona” miała oczekiwać powrotu Ukochanego.
Wiele miejsc w Piśmie Świętym o tym mówi.
J 14:3 TPNT "A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę ponownie i wezmę was do siebie, żebyście gdzie ja jestem, i wy byli.
Oblubienica miała przygotować swoją „szatę weselną”, trzymać ją w czystości, wyhartować dobrymi uczynkami, a i sama miał odpowiednio przygotować się.

Nie każda „dziewica” jednak wytrwała w długim oczekiwaniu.
Znudziły się czekaniem. Pół biedy gdy zasnęły, inne jednak machnęły ręką na czekanie i weszły w związki w bogatymi i wielkimi tego świata. Zerwały zaręczyny. Doczesne "partie" wydawały się atrakcyjniejsze.
Oczywiście dla władzy i pieniędzy. Takie kobiety Biblia nazywa nierządnicami.

Napisano też, co powie takim narzeczonym Oblubieniec, gdy powróci.


Oczywiście pełna zgoda.
Dla tego właśnie że ponieważ Biblia porównuje związek Jezusa i Kościoła do małżeństwa, nasuwa się analogia z życiem małżeńskim; bardzo często zwolennicy „wolnej miłości” usiłują przeforsować swoje poglądy, porównując czarny obraz „męża pijaka i zdradzającej żony” z wyidealizowanym obrazem sielanki panującej rzekomo w związkach konkubenckich. :-/
Piszę o tym, gdyż sprawa „wolnej miłości” przypomina mi się zawsze, gdy słyszę zbitkę pojęciową „nominalny katolik” lub „nominalny chrześcijanin” swoją drogą – czy to nie tak właśnie myślał faryzeusz o modlącym się obok celniku – „nominalny Izraelita”?🤔

Argumentacja ludzi żyjących w konkubinacie i zwolenników poglądu „wszystko jedno, gdzie się jest, byle kochać Jezusa” są bardzo podobne. Jedni twierdzą, że sam związek, sam akt małżeństwa niczego
jeszcze nie załatwia (słusznie!) i wobec tego jest zbędny (niesłusznie), że najważniejsza jest miłość, że nie liczą się „jakieś papierki” i „ceremonie”.

Drudzy uważają, że Kościół to coś w rodzaju „grupy przyjaciół
Jezusa”, że nie jest czymś ponad zbiorowisko wiernych.
Jasne, że najważniejsza jest miłość, ale miłość dwojga ludzi to jeszcze nie małżeństwo. Małżeństwo bowiem jest zjawiskiem nie tylko interpersonalnym, ale wspólnotowym (i co za tym idzie – publicznym).
Stąd wynika konieczność wyznania i przyrzeczenia przed wspolnotą i w ramach niej.
Miłość nie zwalnia z konieczności dokonania aktu publicznego (wspólnotowego) małżeństwa, a akt taki nie zwalnia od miłości.
Miłość pomiędzy dwojgiem ludzi tak dalece nie jest w stanie zastąpić wymiaru wspólnotowego („oficjalnego”) małżeństwa, że próba zjednoczenia płciowego przed czy poza ślubem kwalifikowana jest
jednoznacznie (i słusznie !) jako grzech, i to – jeśli wierzyć Pierwszemu Listowi do Koryntian – jeden z grzechów najbardziej rujnujących chrześcijanina
.
Podobnie jest z Kościołem, który jest wszak w Piśmie Świętym nazywany „Małżonką Baranka”. Miłość do Jezusa, grupa go uwielbiająca – to jeszcze nie Kościół nawet jeśli Jezus w tym gronie – na podstawie
obietnicy z Mt 18,20 – uczestniczy :roll:
Kościół to Ciało Chrystusa zbudowane na
fundamencie apostołów (Ef 2,20), gdzie kamieniem węgielnym jest Jezus.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2024-01-05, 09:51   Re: Co to jest Kosciol?

Markerów napisał/a:
Kościół jest Małżonką Chrystusa


Pierwszy raz doświadczam takiej interpretacji a wydaje się oczywista

Henryk napisał/a:
Nie każda „dziewica” jednak wytrwała w długim oczekiwaniu.


Jedna wystarczy by Świat został zbawiony
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7107
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5516/7220
 76%
EXP: 52/373
 13%
Wysłany: 2024-01-05, 10:00   Re: Co to jest Kosciol?

radek napisał/a:
Markerów napisał/a:
Kościół jest Małżonką Chrystusa


Pierwszy raz doświadczam takiej interpretacji a wydaje się oczywista

Widzisz Markerów. :lol:
Już masz pierwszego, który nie wie co to prawdziwy Kościół!
Takim zawsze "Kościół" będzie kojarzył się z budynkiem i księżmi.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2024-01-05, 10:18   Re: Co to jest Kosciol?

Henryk napisał/a:

Jezus jest ze swym Ludem nieustannie.
Mt 28:20 SNP "[...] A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż po kres tego wieku."
Henryku czytam i przecieram oczy, Jak jest TERAZ(nieustannie) ?, przecież ma dopiero przyjść i wszystko odnowić . To co teraz robi , leży na kanapie i ogląda w TVN jak Tusk i Hołownia niszczy Polskę? .Jak jest wprowadzana sodomizują narodu, a jak nie podzielasz tęczowego prualizmu to siejesz mową nienawiści. Jak teraz nie jest w stanie odnowić eklezji to czy ją odnowi gdy nie znajdzie na końcu dwóch sprawiedliwych ?. Czy nie zakończy agonii i pozwoli głupcom spalić gałąź na której siedzą ? Aby Bóg stworzył nowe miejsce w której rządy na wieki będą w gestii Oblubienicy
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7107
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5516/7220
 76%
EXP: 52/373
 13%
Wysłany: 2024-01-05, 10:26   Re: Co to jest Kosciol?

Henryk Suchecki napisał/a:
Henryk napisał/a:

Jezus jest ze swym Ludem nieustannie.
Mt 28:20 SNP "[...] A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż po kres tego wieku."
Henryku czytam i przecieram oczy, Jak jest TERAZ(nieustannie) ?, przecież ma dopiero przyjść i wszystko odnowić . To co teraz robi , leży na kanapie i ogląda w TVN jak Tusk i Hołownia niszczy Polskę? .Jak jest wprowadzana sodomizują narodu, a jak nie podzielasz tęczowego prualizmu to siejesz mową nienawiści. Jak teraz nie jest w stanie odnowić eklezji to czy ją odnowi gdy nie znajdzie na końcu dwóch sprawiedliwych ?. Czy nie zakończy agonii i pozwoli głupcom spalić gałąź na której siedzą ? Aby Bóg stworzył nowe miejsce w której rządy na wieki będą w gestii Oblubienicy

Zupełnie niepotrzebnie wtrącasz tutaj Pana Tuska i Hołownię. Zachowujesz się jak Pan Fedorowicz. Świat niech robi swoje- Ty nie miej nic z Nim wspólnego.
Taką radę zostawił nam Pan.

Co do obecności Jezusa ze swym ludem już tu pisałem. Nie minął pewnie miesiąc. Jednak powtórzę:
Jezus jest nieustannie ze swym ludem, poprzez Ducha, którego udziela swym uczniom, poprzez Słowo, które im pozostawił. Nie jest obecny ciałem, ale Duchem.
Hbr 13:5 UBG "Wasze postępowanie niech będzie wolne od chciwości, poprzestawajcie na tym, co macie. Sam bowiem powiedział: Nie porzucę cię ani nie opuszczę."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2024-01-05, 10:44   Re: Co to jest Kosciol?

Henryk napisał/a:
radek napisał/a:
Markerów napisał/a:
Kościół jest Małżonką Chrystusa


Pierwszy raz doświadczam takiej interpretacji a wydaje się oczywista

Widzisz Markerów. :lol:
Już masz pierwszego, który nie wie co to prawdziwy Kościół!
Takim zawsze "Kościół" będzie kojarzył się z budynkiem i księżmi.


To już problem tych ludzi. Każdy może doczytać i się zaznajomić z pismem
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2024-01-05, 10:46   Re: Co to jest Kosciol?

Henryk napisał/a:
[qu.

Co do obecności Jezusa ze swym ludem już tu pisałem. Nie minął pewnie miesiąc. Jednak powtórzę:
Jezus jest nieustannie ze swym ludem, poprzez Ducha, którego udziela swym uczniom, poprzez Słowo, które im pozostawił. Nie jest obecny ciałem, ale Duchem.
Hbr 13:5 UBG "Wasze postępowanie niech będzie wolne od chciwości, poprzestawajcie na tym, co macie. Sam bowiem powiedział: Nie porzucę cię ani nie opuszczę."


TAK WŁAŚNIE!
👏👏👏👏
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2024-01-05, 13:34   Re: Co to jest Kosciol?

Henryk napisał/a:

Co do obecności Jezusa ze swym ludem już tu pisałem. Nie minął pewnie miesiąc. Jednak powtórzę:
Jezus jest nieustannie ze swym ludem, poprzez Ducha, którego udziela swym uczniom, poprzez Słowo, które im pozostawił. Nie jest obecny ciałem, ale Duchem.
Hbr 13:5 UBG "Wasze postępowanie niech będzie wolne od chciwości, poprzestawajcie na tym, co macie. Sam bowiem powiedział: Nie porzucę cię ani nie opuszczę."
no właśnie ja też tak rozumiem, tylko nie rozumiem dlaczego jak przyjdzie dzień ostatni miałby przemieniać się w nasze fizyczne ciało i próbować reformować to co zasługuje na ogień bo jest zatwardziałe jak kość mamuta. Bo jak się nie cofnie to dalej będzie duchem czyli kimś nie widocznym dla fizycznych zmysłów. Chyba to rozumiesz,? powstaje aberracja, albo my ludzkie ciała zostają przemienione do wyższego poziomu albo on schodzi stopień niżej, dlatego ta teoria tysiącletniego Królestwa które tak wyznaje Nike,kiedyś tam nie trzyma się proroctw. A to już implikuje rzeczy wyssane z palca , tak jak papież ma wyłączność na wiarę piotrową
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13