FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czterech jeźdźców Apokalipsy w XXI w ....
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2022-01-25, 14:34   Czterech jeźdźców Apokalipsy w XXI w ....

Czterech jeźdźców Apokalipsy w XXI w ....

Według jednej tradycji imiona czterech jeźdźców to (kolejno): Mesjasz , Wojną, Zaraza, Głód i Śmierć.... ( Według Biblii Świat dotykają nieszczęścia bo nie przyjął nauki Boga i Mesjasza - Apokalipsa 22 ,12 Oto przyjdę niebawem, a moja zapłata jest ze mną, by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca. )
według tej interpretacji pierwszy jeździec to Jezus Chrystus,(1)
a pozostali symbolizują nieszczęścia w dniach końca:
wojnę (2)
głód (3)
i śmierć (4)
Apokalipsa wymienia z imienia tylko czwartego jeźdźca
– Śmierć i jego towarzyszkę Otchłań (Hades, piekło).
Według drugiej interpretacji istnieją również przesłanki ku temu, aby pierwszym jeźdźcem był sam Antychryst, jako że jeźdźcy przynosili Ziemi niekorzystne skutki, a nie ma wyraźnych powodów ku temu, żeby pierwszy jeździec miał symbolizować Jezusa Chrystusa (podczas Wielkiego Ucisku Ziemia będzie pod rządami Antychrysta ....

Apokalipsa 6, 1-8

Czterech jeźdźców Apokalipsy
I widziałem, gdy otworzył Baranek jedną z owych pieczęci, i słyszałem jedno ze czterech zwierząt mówiące, jako głos gromu: Chodź, a patrzaj
Zwycięzcą:
I widziałem, a oto koń biały, a ten, który na nim siedział, miał łuk, i dano mu koronę, i wyszedł jako zwycięzca, ażeby zwyciężał.
Wojną:
gdy otworzył wtórą pieczęć, słyszałem wtóre zwierzę mówiące: Chodź, a patrz! I wyszedł drugi koń ryzy;
a temu, który na nim siedział, dano, aby odjął pokój z ziemi, a żeby jedni drugich zabijali, i dano mu miecz wielki.
Głód:
A gdy otworzył trzecią pieczęć, słyszałem trzecie zwierzę mówiące:
Chodź, a patrzaj! I widziałem, a oto koń wrony, a ten, co na nim siedział, miał szale w ręce swojej.
I słyszałem głos z pośrodku onych czworga zwierząt mówiący:
Miarka pszenicy za grosz, a trzy miarki jęczmienia za grosz; a nie szkodź oliwie i winu.
Śmierć:
A gdy otworzył czwarta pieczęć, słyszałem głos czwartego zwierzęcia mówiący:
Chodź, a patrzaj!
I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła; i daną im jest moc nad czwarta częścią ziemi, aby zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez zwierzęta ziemskie.

Ew ŁUKASZA 21 ,25
Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy.
26.
Ludzie mdleć będą że strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi.
Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte.
27.
Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą.
28 .
A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie .

BW

ŚWIAT 2022 r

Szalejąca zaraza inaczej zwana pandemią od trzech lat na całym świecie zabiła już od 5 do 15 milionów ludzi według różnych statystyk,,,
oczywiście w skali świata nie jest to tak dużo bo jest nas na ziemi już 6 lub 7 miliardów ale w Europie czy USA podobne straty w ludziach to czasy I i II wojny światowej
poza tym jest już inflacja wysokie ceny energii, rozchwiane kursy walutowe i rentowności obligacji skarbowych -
oto główne zagrożenia dla gospodarki których skutki mogą odbić się na finansach całego świata a gdyby to tego doszły jeszcze nowe wojny lub jedna wielka wojna
to świat jaki znamy zawali się jak domek z kart...
bo już mamy problemy że zmianami klimatu i np : brakiem wody oraz jedzenia w 2/3 częściach świata i stąd między innymi tak duża emigracja ludzi z biednego "Południa" na bogatą "Północ"
czyżby nastał dla czas Apokalipsy....
inaczej globalnego kryzysu ..
tym bardziej że prawie w każdej dziedzinie życie tak grupowej jak i prywatnej dziś mamy kryzys który nie omija świata polityki i religii oraz rodziny a więc jedyną nadzieją w tym że nasze dziwne czasy to wypełnianie się proroctw przed powrotem Jezusa Chrystusa ...

źródło opracowania różne książki i internet ....

Korespondencyjna Szkoła Biblijna - bezpłatna

https://kursybiblijne.pl/

ps :

Polsce grozi wojna z Rosją? Generał ma bardzo złe wieści ...

Świat z niepokojem śledzi sytuację na Ukrainie, spodziewając się inwazji rosyjskiego wojska na wschodnią część kraju. Niepokój czuć w całej Europie, przez co kolejne państwa rozpoczęły zbrojenia i przygotowania do najgorszego. Ostatnio sprawę skomentował generał Waldemar Skrzypczak, odpowiadając na najważniejsze pytanie: czy Polsce grozi wojna?Wojna z Rosją może wybuchnąć w każdej chwili. Stany Zjednoczone wysyłają na wschód Europy dodatkowe wsparcie militarne, a zabierają z ambasad dyplomatów. Litewski MSZ ostrzega, że "wybuch prawdziwej wojny między Rosją a Ukrainą jest prawdopodobny". Ale czy nam również coś grozi?
Generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych w rozmowie z "Super Expressem" wypowiedział się na temat największego od lat kryzysu. Niestety, nie ma on dobrych wieści...
Trwa wojna nerwów jeśli chodzi o ewentualną wojnę Rosji z Ukrainą. Teraz wszystko zależy od rozwoju sytuacji w Chinach i na Tajwanie. I decyzja Putina co do konfliktu na Ukrainie zależy od tego, jak daleko posuną się Chiny w konflikcie z Tajwanem, bo chodzi o zaangażowanie Amerykanów w sprawę - ocenił generał.

https://www.planeta.pl/Wi...esci-24-01-2022
_________________
tom68
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-03-18, 16:18   Re: Czterech jeźdźców Apokalipsy w XXI w ....

Tomasz G napisał/a:
Teraz wszystko zależy od rozwoju sytuacji w Chinach i na Tajwanie. I decyzja Putina co do konfliktu na Ukrainie zależy od tego, jak daleko posuną się Chiny w konflikcie z Tajwanem, bo chodzi o zaangażowanie Amerykanów w sprawę - ocenił generał.

https://www.planeta.pl/Wi...esci-24-01-2022


W sprawie Chin i Tajwanu, to jednoczenie się jest przecież pozytywne, natomiast podział trudno jest uznać za pozytywny. Ja na miejscu Tajwanu, chciałbym trochę czasu aby zharmonizować sobie to czego oczekują władze Chin, z własnymi potrzebami. Być może władze Chin pomogły by w procesie owej harmonizacji

Koran 3:64
(...) Dochodźcie do słowa jednakowego dla was i
dla nas (...)
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2022-03-18, 17:54   

Dobrze, że moim przewodnikiem jest Słowo Boże, a nie media. W nich karmi się tak jak szczurołap karmi stado szczurów, a karmi tak jak on chce, by zdobyć ich zaufanie, ale na końcu dostają zatrute ziarno w obfitości. Tak ufają swemu karmicielowi, że widząc umierających towarzyszy nie przestają jeść karmy którą on dla nich zgotował.
 
     
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2024-01-18, 16:24   

Miarka pszenicy za denara to nadal kwestia przyszłości, a zacznie się od megakrachu który nadejdzie od największej wojny w dotychczasowej historii ludzkości. W czasie dostatku w Cesarstwie Rzymskim za denara można było kupić od kilku do kilkunastu miarek pszenicy. Obecne wzrosty to nic w porównaniu do tego co nadejdzie wraz z katastrofalną bezpośrednią wojną między mocarstwami. Kto trwa i będzie trwał w mocy obecności PANA ZBAWICIELA Jezusa Chrystusa - i szukał najpierw Królestwa Bożego i czynienia sprawiedliwości Bożej - to duchowo wyjdzie z tego mocniejszy, a i z głodu na pewno nie umrze. ... "Jak nie bać się wojny krachu ciężkich czasów część 65 LXV -- miniony Hołodomor na Ukrainie, przyszły początek boleści, przyszłe znamię antychrysta" - https://mieczducha888.blogspot.com/2023/12/jak-nie-bac-sie-wojny-krachu-ciezkich.html
,
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15